Як зарядити акумулятор автомобіля вдома

Як зарядити інші види?

Так, заряджання відбувається по-різному, що залежить від типу акумулятора.

Гібридний

Одна частина пластин у пристрої такого типу зроблена за «сурм’янистою» технологією, інша ж – за «кальцієвою». Такий акумулятор відноситься до малообслуговуваних, але пробки все ж таки є. Раз на 2-3 місяці слід перевіряти показник електроліту, якщо потрібно. доливати дистилят у нього. У гібридних АКБ стійкість до глибокого заряду, а також можливості давати високий пусковий струм. За ціною він удвічі дешевший за кальцієвий.

Заряджання автомобільного акумулятора Зарядний пристрій від Ноутбука

Зарядка такого пристрою стандартна, нескладна, потрібно використовувати струм 10-30% від значення ємності. Встановлене значення 2 А вважається нормою, маркер напруги в межах 13,8-14,2 В. Стоп-сигнал – напруга 14,2 В, струму – до 0,5 А. Якщо встановлювати високі зарядні струми, електроліт вирує, а це небезпечно для пластин батарей. Влітку у гібридної АКБ потрібно перевіряти дані електроліту. Має велику робочу напругу, що добре взимку – майже немає загрози, що батарея не заведеться, а ось влітку напруга стає вільною енергією. Якщо електроліт закипить, він почне випаровуватись, кислоти виросте, через що розігріються пластини, оголяться, деформуються.

Їх, до речі, часто плутають із гелевими батареями, але це не одне й те саме, звичайно. У даній батареї великі пускові струми, що сягають навіть 900 А, а значить, можна запустити будь-який двигун і в лютий холод. Але головною його перевагою є, звичайно, прискорена зарядка – процес протікає втричі швидше. Заряджатися така батарея може від автогенератора, і він прослужить довше, ніж кислотний акумулятор.

За якою схемою заряджати таку АКБ.

 • Перша – заряд, накопичення та зберігання. Можна здійснювати прямо на авто, напруга буде в інтервалі 14,2-14,8, сила струму. не більше 10% від ємності. Якщо мова про режим зберігання, значення напруги зменшуються до 13,2-13,8, сила струму може скласти і 5% ємності.
 • Друга – заряд та зберігання. Саме таку схему здебільшого порадять майстри. Напруга. до 14,8 В, сила струму. 10-30% ємності. Для зберігання – близько 13,4 В.
 • Третя – заряд. Умови заряджання будуть тими самими, 14,2-14,8 В, сила струму – 10-30% ємності.

Найкращим рішенням буде купити електроблок підзарядки, який працює у двох режимах. Це дуже зручно та сучасно. При покупці механічного пристрою доведеться самому стежити за даними всіх важливих показників.

Необслуговуваний

Дійсно, велика кількість сучасних АКБ вважаються необслуговуваними, тобто промоніторити електроліт та стан пластин неможливо. Але їх зарядження буде мало відмінним від інших схем. Можна робити це і постійним струмом, і постійною напругою. Найкращим виходом буде електронний автопристрій, що має світлову індикацію зарядки. Це зручно для власника авто, це і для балансу струму та напруги також добре, та й час заряджання такий пристрій теж контролює. Допустимо, якщо все ж таки доводиться заряджати механічною зарядкою, що не обслуговується АКБ, то треба дотриматися правильно тимчасового значення. А для його визначення треба дізнатися рівень розрядженості. Якщо на клемах батареї вказує 12,7 В, автобатарея заряджена на 100%. Якщо показує 11,7, можна сказати, що це 0%. 12,2 В – це таким чином 50% зарядки.

Достатній зарядний струм, як і інших випадках, дорівнює 10% ємності. Якщо напруга, взята з клем, становить 12,2 В (автобатарея села наполовину), для заповнення ємності знадобиться подача 30 А на годину. І ось ці 30 треба розділити на 6 А, вийде 5 годин – час заряджання. Якщо подати 30 А та скоротити час до години, насправді нічого не виграєш, бо це просто зруйнує акумулятор.

Заряджаємо акумулятор автомобіля самостійно

Незважаючи на різноманітні акумулятори для автомобіля, пропоновані сьогодні на ринку – включаючи технологічно складні АКБ типу AGM та гелеві батареї типу GEL – переважна частина сучасних автомобілів укомплектована свинцевими батареями типу SLI (з рідким електролітом), які є оптимальними за ціною та якістю для більшості автомобілістів. SLI підходить серійним автомобілям, до яких не висуваються суворі вимоги щодо пускового струму та швидкості заряду (проте незалежно від типу акумулятора не варто забувати про принципи його правильного вибору).

На жаль, свинцеві акумулятори за своєю природою схильні до неминучих хімічних реакцій: при розрядці на пластинах починають утворюватися відкладення, що призводять до втрати контакту свинцевих пластин з електролітом і, як наслідок. до неможливості видати адекватний заряд, що, у свою чергу, не дозволить запустити двигун автомобіля.

В нормальних умовах заряд акумулятора, витрачений ним на запуск стартера ДВС, повинен відновлюватися генератором, який після запуску двигуна постачає електроенергією всі системи автомобіля і, в тому числі, заряджає АКБ. Однак реалії зимової експлуатації автомобіля вносять свої корективи: забудькуваті автовласники іноді залишають включеними фари або салонні вогні, через короткі поїздки за звичними маршрутами генератор не встигає відновлювати втрачений заряд, розряд батареї прискорюється через холоди, що зростають, та й сама батарея починає природним чином “старіти”.

Розглянемо два способи самостійно підзарядити сівшу батарею без участі генератора: за наявності вільного часу можна заряджати акумулятор спеціальним пристроєм, який легко відновить повноцінний заряд (процедура може зайняти від 10 до 30 годин). Якщо ж згодом — дефіцит, залишається тільки знайти автомобіль-донор з комплектом «прикурювачів» або придбати пусковий пристрій, який подасть досить високий струм, щоб автомобіль завівся і розряджений АКБ почав харчуватися вже від генератора.

зарядити, акумулятор, автомобіля, вдома

Підготовка до зарядки та правила безпеки

Перед тим, як заряджати акумулятор автомобіля, вам його потрібно буде зняти з авто, правда можна виконати зарядку і, не знімаючи його з машини.

 • заряджати АКБ слід усередині приміщень, що добре провітрюються, з гарною вентиляцією (гаражі, ангари, навіси); це потрібно тому, що під час зарядки у повітря виділяється вибухонебезпечна суміш, до складу якої входить водень та кисень;
 • зарядку слід проводити далеко від предметів, які можуть легко спалахувати, а також джерел відкритого вогню;
 • на час заряджання акумулятора автомобіля вам потрібно буде відключити всі електричні кабелі;
 • попередньо провести огляд клем, якщо на них видно сліди окиснення, бруду або пошкоджень зачистити їх;
 • якщо АКБ зарядився не повністю, необхідно його розрядити і тільки тоді приступати до повторної зарядки. Для цього по можливості до нього потрібно буде підключити величезну кількість електроприладів.
READ  Як прибрати іржу з автомобіля

Чим зарядити акумулятор автомобіля, якщо немає зарядного пристрою

Найпростішим способом заряджання АКБ є запуск автомобіля методом «прикурювання» від іншого авто, після чого потрібно рухатись на автомобілі близько 20-30 хвилин. Для ефективності зарядки від генератора передбачається динамічна їзда на підвищених передачах, або рух на «низах».

Головною умовою є підтримка оборотів колінвалу на позначці близько 2900-3200 об/хв. На зазначених оборотах генератор забезпечить необхідний струм, який дозволить зарядити батарею. Зазначимо, що цей спосіб підходить лише за умови часткового, а не глибокого розряду АКБ. Також після поїздки все одно потрібно буде реалізувати повний заряд акумулятора.

Досить часто автолюбителі цікавляться, чим ще можна зарядити автомобільний акумулятор, крім ЗУ. Найчастіше як заміна передбачається використовувати зарядні пристрої, якими заряджають мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші гаджети. Відразу зазначимо, що ці рішення не дозволяють зарядити автомобільний акумулятор без низки маніпуляцій.

Справа в тому, що основною умовою для подачі струму від зарядного пристрою до АКБ є те, що на виході ЗУ має бути напруга, яка буде більша за напругу на виходах акумуляторної батареї. Іншими словами, при напрузі виходів акумулятора 12 В напруга виходу зарядного пристрою має становити 14 В. Що стосується різних пристроїв, то напруга їх батарей часто не перевищує 7.0 В. Тепер уявімо, що під рукою знаходиться зарядний пристрій від гаджета, який має необхідну напругу 12 В. Проблема все одно буде присутня, так як опір акумуляторної батареї автомобіля вимірюється в цілих Омах.

Варто додати, що акумулятор автомобіля також не слід заряджати від різних блоків живлення, які мають відповідну напругу на виході, але в них конструктивно відсутня можливість відрегулювати величину струму, що подається. Тільки спеціальне ЗУ для АКБ автомобіля є таким пристрій, який має на своєму виході потрібну величину напруги і струму для зарядки батареї. Паралельно з цим є можливість керування постійною величиною струму.

Саморобне ЗУ для акумулятора автомобіля

Тепер перейдемо від теорії до практики. Почнемо з того, що зробити зарядний пристрій акумуляторної батареї з блоку живлення від стороннього девайса можна своїми руками.

Існує кілька способів виготовлення ЗУ. Давайте поверхово розглянемо найпоширеніші:

 • Виготовлення зарядного пристрою від джерела, яке на своєму виході має напругу близько 13-14 В, а також здатне забезпечити силу струму більше 1 Ампера. Для такого завдання підійде блок живлення ноутбука.
 • Заряджання від звичайної побутової електричної розетки 220 Вольт. Для цього знадобиться наявність напівпровідникового діода та лампи розжарювання, які послідовно з’єднуються у ланцюг.

Слід враховувати, що використання подібних рішень означає заряджання АКБ за допомогою джерела струму. В результаті потрібен постійний контроль часу та моменту закінчення заряду акумулятора. Цей контроль здійснюється за допомогою регулярних вимірів напруги на клемах акумулятора або підрахунку того часу, на який АКБ поставлено на зарядку.

Тепер звернемо увагу на найбільш поширений спосіб самостійного виготовлення ЗУ для акумулятора автомобіля. Йдеться про зарядку від БП ноутбука. Для реалізації завдання необхідні певні знання, навички та досвід у галузі збирання простих електричних ланцюгів. А якщо ні, то оптимальним рішенням буде звернутися до фахівців, придбати готовий зарядний пристрій або замінити акумулятор на новий.

Сама схема виготовлення ЗУ досить проста. До БП підключається баластна лампа, а також виходи саморобного ЗП підключаються до виходів АКБ. Як «баласт» знадобиться лампа з невеликим номіналом.

Слід покроково підбирати потрібну лампу, починаючи з мінімальних номіналів. Для початку можна підключити малопотужну лампочку повторювача повороту, потім потужнішу лампу повороту і т.д.д. Кожну лампу слід окремо перевіряти за допомогою підключення до ланцюга. Якщо лампочка горить, можна переходити до підключення аналога, більшого за потужністю. Цей спосіб допоможе не вивести з ладу блок живлення. Насамкінець додамо, що про заряд АКБ від такого саморобного пристрою свідчить горіння баластної лампи. Іншими словами, якщо акумулятор заряджається, тоді лампа горітиме, нехай навіть і дуже тьмяно.

Як зарядити акумулятор автомобіля вдома?

Рано чи пізно водіям доводиться стикатися з проблемами, пов’язаними з акумулятором. Як і у будь-якого пристрою, у АКБ існує певний життєвий цикл, після чого настає час замислитися про покупку нової батареї. На автомобілі вона часто заряджається не повністю, тому для продовження терміну її служби необхідно проводити періодичне відновлення АКБ, використовуючи зовнішнє джерело. І часом це викликає питання. як зарядити акумулятор автомобіля вдома від звичайної побутової електромережі.

Повна зарядка

Якщо ж у вас є час, краще зробити повну зарядку батареї, використовуючи малий струм. Цей спосіб дозволить зарядити акумулятор у домашніх умовах у режимі щадіння до максимуму.

Знімаємо батарею з автомобіля, попередньо відключивши клеми. Встановлюємо її на рівну поверхню. Відкручуємо пробки, перевіряємо електроліт. Приєднуємо клеми зарядного пристрою, не забуваючи дотримуватися та перевіряти полярність. Підключаємось до мережі 220 В та встановлюємо зарядний струм на рівні 10% від ємності батареї. Залишаємо на 10-12 годин, не забуваючи перевіряти перебіг процесу.

З’ясувати, що автомобільний акумулятор розряджений, буде нескладно. Ось основні ознаки того, що акумулятор сів:

 • Під час пуску двигуна стартер крутить з натугою, при цьому лампочки на панелі приладів «пригасають».
 • При спробі пуску стартер не прокручує двигун зовсім, але з-під капота чути клацання реле, що втягує.

Важливо! Обидві ознаки є прямими лише в тому випадку, якщо клеми батареї та наконечники на них у порядку та забезпечують надійний контакт. Тому перш ніж зарядити акумулятор, потрібно перевірити стан клем і при необхідності почистити їх.

Як легко зарядити автомобільний акумулятор у домашніх умовах?

Придбання зарядного пристрою для автомобільного акумулятора дозволить власнику машини самостійно обслуговувати своє авто без звернення до сервісного сервісу. А це допоможе заощадити час і гроші, а також надати почуття незалежності від настрою працівників майстерні. Адже хто знає, як довго вони протримають Ваш акумулятор? Завжди маючи під рукою зарядний пристрій, Ви зможете швидко зарядити батарею перед поїздкою або поставити її заряджатися на тривалий час для відновлення повного ресурсу.

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор

Сучасні моделі автомобільних акумуляторів досить надійні та при правильному поводженні з ними мають дуже довгий термін служби. Але, на жаль, найчастішою причинною поломкою є неправильна або невчасна зарядка. Якщо електрохімічний процес протікає правильно, то природне зношування пластин настає лише через багато років експлуатації. Щоб зарядка автомобільного акумулятора в домашніх умовах не стала причиною частих поломок і, як наслідок, покупки нового акумулятора, дуже важливо дотримуватися ряду встановлених правил.

Підготовка до роботи та запобіжні заходи

Більшість власників авто часто задаються таким питанням, як: «Чи обов’язково знімати акумулятор для зарядки, чи можна залишити його в машині?». В принципі, застосовні обидва варіанти. Вибір способу заряджання залежить від умов приміщення, де це відбуватиметься, а також від того, на який час Ви плануєте поставити батарею на підзарядку.

READ  Який акумулятор коштує на Kia RIO 3

Якщо Ви знімаєте акумулятор і при цьому від’єднуєте його від бортової мережі автомобіля, то повинні бути готові до того, що можуть збитися налаштування підключеної електроніки (кондиціонера, кліматичного контролю, акустичної системи тощо).д.). Також при цьому стираються дані із системи пам’яті блоку керування двигуном (результати діагностики та інша корисна інформація). Саме з цих причин даний спосіб використовується вкрай рідко, лише коли потрібно зробити якісну зарядку акумулятора, що повністю сів. Як правило, цей процес займає багато часу (від 10 до 30 годин), тому зазвичай це робиться в домашніх умовах. Адже мало хто готовий сидіти так довго в гаражі, а залишати зарядний пристрій, що працює, без нагляду досить небезпечно.

Увага! Якщо Ви все ж таки плануєте проводити зарядку автомобільного акумулятора будинку, постарайтеся поставити його в такому місці, де немає людей, наприклад, винесіть його на балкон. Так Ви убезпечите своїх близьких від шкідливого впливу токсичних речовин, що виділяються (хлористого водню, сірчистого газу та ін). Першими ознаками отруєння є такі симптоми як: головний біль, металевий присмак у роті, сухий кашель. Але якщо подбати про те, щоб повітря з балкона не потрапило всередину приміщення, а виходило на вулицю, можна легко уникнути цих наслідків.

Якщо Ви робите зарядку акумулятора безпосередньо в автомобілі, то робити це потрібно в сухому місці (бажано, в гаражі, що опалюється). Якщо машина стояла на морозі, обов’язково слід почекати кілька годин, доки батарея відігріється за кімнатної температури. Заряджання акумулятора повинна проводитися при вимкненому двигуні, також потрібно відключити запалення та інші системи автомобіля або просто перевести їх в сплячий режим (якщо це можливо). Такий спосіб зазвичай використовується, коли потрібно зарядити акумулятор, щоб завести двигун.

Незалежно від того, де Ви будете проводити зарядку, потрібно дотримуватися кількох загальних вимог. Поряд з місцем розташування акумулятора не повинно бути джерел відкритого вогню, оскільки водень, що виділяється разом з газами, в суміші з киснем може стати причиною вибуху від іскри. Провід від пуско-зарядного пристрою потрібно розташувати таким чином, щоб їх ніщо не пережимало, і не було ймовірності випадкового зачеплення.

Правильне налаштування зарядного пристрою

Настав час поговорити і про те, як правильно зарядити акумулятор. Насамперед, потрібно прочитати інструкцію з експлуатації зарядного пристрою та діяти згідно з описаним там алгоритмом. Зазвичай послідовність дій завжди буде однаковою: спочатку приєднуються клеми до акумулятора, потім сам зарядний пристрій підключається до електромережі через розетку. Якщо воно розраховане на роботу з різними типами акумуляторів, на панелі керування потрібно вибрати найбільш підходящий режим: WET (заряджання свинцевих акумуляторів з рідким електролітом), AMG (заряджання батарей із сухим наповнювачем, просоченим електролітом) або GEL (заряджання гелієвих акумуляторів). Після вищезгаданих дій виставляється сила струму, на якій відбуватиметься зарядка.

Увага! Силу струму необхідно поставити не більше 10% для WET-акумуляторів та не більше 25% від ємності GEL та AGM акумуляторів, а краще вести зарядку на мінімальній силі струму. Це хоч і займе у вас трохи більше часу, проте допоможе провести повнішу зарядку акумулятора, а також уникнути сульфатації пластин, закипання електроліту і, як результат. передчасного виходу АКБ з ладу.

Наприклад, якщо акумулятор сів повністю, а його ємність становить 45 (а/год), то на зарядному пристрої потрібно виставити силу струму не більше 4,5 А. Для повного заряду батареї за таких показників знадобиться близько 10-12 годин.

Тепер розглянемо іншу ситуацію: акумулятор ємністю 50 а/год розряджений наполовину. Тобто, потрібна зарядка на 25 а/год. Щоб визначити час заряджання, потрібно розділити 25 а/год на силу струму, яку видаватиме зарядний пристрій:

25/3 = приблизно 8 (годин) – це найкоротший час, за який можна зарядити акумулятор без ризику.

25/1 = 25 (годин) – це вже максимальний час, зате за такої сили струму забезпечиться найбільш ефективне відновлення акумулятора.

Звичайно, другий варіант хоч займе у Вас цілу добу, зате Ви зможете уникнути сульфатації батареї та продовжите термін її служби. Крім того, повільний заряд буде кращим для старих акумуляторів або, якщо щільність електроліту в банках неоднакова.

Однак у житті часто трапляються і екстрені ситуації, коли немає часу чекати цілий день, поки нарешті зарядиться акумулятор. їхати треба вже сьогодні. У такому разі скористайтеся функцією швидкого заряду, яка є у більшості сучасних моделей пуско-зарядних пристроїв. З її допомогою можна зарядити акумулятор в домашніх умовах лише за пару годин. Але часто користуватися нею не рекомендується, оскільки це негативно впливає на термін служби АКБ.

Насамкінець додамо ще кілька простих порад, які стануть у нагоді автолюбителю при обслуговуванні акумулятора.

У сучасних пристроїв на дисплеї виводиться повідомлення про помилку (зазвичай з кодовим позначенням), тому Ви зможете легко усунути її причину. Ось кілька найчастіших прикладів:

Відбулося замикання клем/проводів або замикання в акумуляторі. Вимкнути зарядний пристрій від мережі та від’єднати клеми від акумулятора. Перевірити правильність підключення клем, оглянути їх на наявність корозії та бруду. При необхідності потрібно протерти клеми та контакти батареї.

Акумулятор має сильну сульфацію пластин. Припинити заряджання, такий акумулятор вимагає заміни.

У батареї підвищений рівень саморозряду, заряджання неможливе. Потрібна заміна акумуляторної батареї

Сподіваємось, що наша стаття допомогла Вам розібратися у тому, як правильно зарядити акумулятор у домашніх умовах за допомогою зарядного пристрою. Тепер і Ви зможете застосовувати наші рекомендації на практиці та ділитися досвідом з іншими автолюбителями. А якщо Ви ще не придбали зарядний пристрій для автомобіля, саме час купити його в нашому Інтернет-супермаркеті «Міракс»!

Як правильно зарядити автомобільний акумулятор

Сьогодні я поділюся з читачами сайту: корисні саморобки як я роблю зарядку автомобільного акумулятора в домашніх умовах.

При експлуатації автомобіля з нормально працюючим генератором, необхідності в зарядці акумулятора виникати не повинно, звичайно, за умови, що Ваш акумулятор в хорошому стані.

Ну а коли акумулятор старий, і багаторазово піддавався повному розряду, наприклад, Ви випадково забули вимкнути світло або габарити, або скажемо відставили включеної музику на 30 хвилин, то звичайно Ваш акумулятор розрядиться.

У разі тривалих недозарядів або частих повних розрядів АКБ приходить у непридатність, і її іноді доводиться заряджати.

Як пов’язана щільність електроліту та температура замерзання

Нормальна щільність електроліту в АКБ дорівнює 1,27. При подальшому збільшенні щільності електроліт розпадається на воду та кислоту. Вода в свою чергу закипає при проходженні струму і може розірвати акумулятор, забризкавши навколо кислотою.

Правильна назва процесу «кипіння» електроліту — бульбашковий барботаж, який відбувається при відновленні сульфату свинцю з електроліту. На негативному електроді з сульфату формується власне свинець, але в позитивному відбувається окислення до двоокису свинцю. Щільність електроліту зростає.

READ  Який пусковий струм краще для акумулятора автомобіля

При розряді АКБ процеси протікають навпаки: свинець розчиняється в електроліті, а двоокис перетворюється на перекис. Щільність електроліту знижується.

Інтенсивний барботаж говорить про “хворобу” батареї. Такий акумулятор краще замінити.

Заряджена на 100% батарея має щільність електроліту від 1,27 до 1,29 г/см3 та напруга на клемах від 12,3 до 12,9 V. Повністю розряджена батарея має щільність від 1,11 до 1,13 г/см3, а напруга впаде нижче 11 V. Акумулятор із напругою нижче 11В – це практично небіжчик!

Налаштування зарядного пристрою

Виробники обслуговуваних (вимагають доливу дистиляту, є технічні отвори для заливки дистильованої води) і акумуляторів, що не обслуговуються (в батарею не доливають дистилят на всьому терміні експлуатації) допускають самостійну зарядку, тому водій може відновлювати працездатність з використанням зарядного пристрою. Правильно виконані підготовчі роботи та дотримання техніки безпеки зведуть до мінімуму небезпечні для здоров’я наслідки.

Зберігається блок у зарядженому стані за температури 19-20 градусів. Не можна зберігати розряджений АКБ – це призводить до втрати працездатності та швидкого зносу. Підзарядний пристрій підбирається за типом АКБ:

 • WET – акумулятори з відкритим рідким електролітом, що обслуговуються;
 • AGM. свинцево-кислотні не обслуговуються;
 • MF, GEL – гелеві, що не обслуговуються.

Гелеві блоки закритого типу, що не обслуговуються, підзаряджають спеціальними зарядними пристроями, розробленими для даного класу, оскільки блок має низький струм саморозряду і не допускає перевищення порогового значення. Найкращий варіант у домашніх умовах – використання зарядника під певний клас батареї.

Заряджання гелю акумулятора

Гелеві акумулятори заряджають спеціальним зарядним пристроєм

Якщо такого немає, підходить універсальний блок, який має шкалу: режим WET – для свинцевих блоків з рідким електролітом, AMG – для сухого, GEL – для гелевих. Необхідно виставити оптимальну амперність, яка становить 10% від загальної ємності для кислотних та не більше 25% – для гелевих батарей.

Як правильно заряджати акумулятор

Ефективніше зарядити акумулятор на мінімальних амперах – це запобігає закипанню електроліту та сульфатації свинцевих пластин, що збільшить ресурс. Для кислотного блоку ємністю (вказана на маркуванні) 50А/год виставляється сила пускового струму не більше 5 Ампер. Якщо батарея повністю розряджена, час повної зарядки – 12 годин. Якщо ємність знижена на 50%, оптимальне значення буде 2,5 А, час – 10 год. В обладнанні універсального типу є функція швидкого заряду. Екстрена підзарядка дозволяє відновити ємність за 2-4 години, але при цьому знижується ресурс. Рекомендується користуватися опцією не частіше ніж 1 раз на рік.

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор

Акумулятор сідає з багатьох причин. Найчастіше раптова втрата заряду відбувається на холоді, при низьких температурах.

Але посадити АКБ може і цілком безневинна забудькуватість неприкриті дверцята, не вимкнені фари, довга їзда по пробках.д.

Погано не те, що батарея втрачає заряд (це можна легко виправити), а те, що робить вона це раптово та непередбачено. І, природно, це можна знайти саме в той момент, коли потрібно терміново їхати.

А ваш автомобіль відмовляється, він просто не запускається.

Автомобільна батарея на 12 Вольт складається із 6 двовольтних, вони виробляють струм для запуску автомобільного стартера.

Вироблення відбувається шляхом взаємодії свинцевих пластин та електроліту.

Електроліт та сама кислота, якщо його щільність недостатня, він перестає проводити струм за системою Це і позначає дуже поширене явище, яке в народі називають сіл акумулятор.

Саморобне ЗУ для акумулятора автомобіля

Щоб зарядити АКБ у домашніх умовах необхідно подати на його контактні майданчики постійний струм. При цьому потрібно регулювати силу струму. ЗУ можна зробити в домашніх умовах. Слід враховувати, що неправильне складання та подальше включення може вивести батарею з ладу.

У домашніх умовах застосовують джерело живлення від PC.

Також підійде будь-яке джерело постійного струму, напруга якого становить не менше 12,8 і не більше 14,5 В. При цьому сила струму має бути 1А і більше.

Щоб зробити ЗУ в домашніх умовах, блок живлення PC підключають до акумулятора. У ланцюг додають лампу розжарювання. Потужність її підбирають окремо для кожного випадку. У нормі виріб має тьмяно горіти.

зарядити, акумулятор, автомобіля, вдома

Час, необхідний щоб зарядити АКБ у домашніх умовах таким чином, залежить від ступеня розряду. У процесі систематично вимірюйте показники та контролюйте температуру рідини. Про повну зарядку свідчить яскраве світло лампи.

Правила зберігання акумуляторів

Автомобільні АКБ представляють електрохімічну лабораторію, що працює на електроліті, залитом у кожну банку батареї у загальному корпусі. Важливо, щоб акумулятори стояли у горизонтальному положенні. У приміщенні має бути вентиляція. Під час зберігання акумулятора реакція продовжується, тому повинні бути створені умови для уповільнення – знижена температура.

На зберігання ставлять повністю заряджені акумулятори автомобіля. При цьому щільність електроліту повинна бути вищою за 1,26 г/см3, НРЦ батареї більше 12,6 В.

Зливати електроліт при тривалому зберіганні авто акумулятора. При повторному заправленні втрачається ємність батареї. Однак можлива консервація акумулятора з певною послідовністю зливу електроліту та заміщення його борною кислотою.

У процесі зберігання акумуляторів ведуть виміри та обслуговування, скільки потрібно за графіком. Нові акумулятори можна зберігати рік без підзарядки, але після їхнього стану контролюється раз на 3 місяці. Акумуляторні батареї руйнуються. сульфат свинцю, що виділяється, осаджується на поверхнях, ускладнюючи іонний обмін між зарядженими пластинами.

Після зберігання автомобільних акумуляторів необхідно перевірити щільність електроліту, провести дозарядку на стенді. Потрібно переконатися, що в акумуляторі немає внутрішнього замикання, виконати інструментальне обстеження.

Частина автовласників без остраху заряджають АКБ вдома, інші вважають, що це вкрай небезпечно. Небезпідставно вони перераховують ризики, пов’язані з процесом поповнення запасу енергії:

 • При зарядці виділяється газова суміш, яка може спалахнути. Та й для дихання водень не корисний. Крім цього, бульбашки газу можуть захоплювати за собою крапельки кислоти, які потім осядуть на предметах навколишнього оточення.
 • Якщо забути вивернути пробки з кожної банки, газ накопичується, тиск його підвищується. Це може призвести до розпушування акумулятора та розриву його корпусу. Навіть якщо не відбудеться спалаху суміші, неминучий розлив кислоти з пошкодженням елементів інтер’єру.
 • Небезпека розливу кислоти. Може призвести до хімічних опіків (особливо небезпечно, якщо в будинку є маленькі діти), а також пошкодження навколишніх предметів.
 • Під час заряджання батарея може сильно нагрітися. До спалаху елементів інтер’єру справа навряд чи дійде, але пошкодити чутливі до температури речі цілком реально.
зарядити, акумулятор, автомобіля, вдома

Але іноді просто не буває виходу, і доводиться заряджати батарею вдома.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS