Table of Contents

Встановлення додаткового прикурювача

прикурювач, 2110

Деяким людям одного прикурювача виявляється мало, тому їм потрібний ще один — додатковий. Встановити його можна під кришкою роз’єму бортової системи контролю, оскільки є достатньо місця. Звичайно, це можна зробити і в іншому зручному місці.

 • Зробити невеликий отвір під кришкою роз’єму.

Примітка: важливо, щоб доступ до проводів штатного прикурювача. Буде набагато менше клопоту, якщо додатковий об’єднати зі стандартним. Якщо він розташований далеко, то можна використовувати для їхнього зв’язку довгий провід.

Примітка: обов’язково потрібно пустити його через запобіжник, який захищатиметься від самозаймання. У принципі, вистачить запобіжника на 10 А. Навіть він запобігатиме замиканню.

Перевірка та заміна

 • Увімкнути запалювання.
 • Вставити прикурювач у гніздо.
 • Зачекати секунд 10-15.
 • Вийняти його.

Якщо за цей час він не нагрівся, значить він, дійсно, не працює.

Звичайно, можна вирушити в автосалон, де його замінить кваліфікований автомобільний фахівець, але також можна замінити та встановити його самостійно, щоб заощадити гроші. Інструкція заміни:

 • Спочатку необхідно знайти запобіжник (див. ВАЗ 2110: як проводиться заміна запобіжників), який захищає прикурювач від самозаймання. Щоб легко його зняти, слід розірвати ланцюг.

Евро прикуриватель в ваз 2110-11-12

Примітка: видалення запобіжника має важливе значення, тому що якщо заплутати проводку, розташовану вгорі, це може спричинити пошкодження інших електричних речей в автомобілі. Просто проводка перегорить, і її треба буде поміняти. Перш ніж починати заміну запобіжника, який захищає від самозаймання, потрібно прочитати користувальницьке керівництво машини.

 • Тепер доведеться знімати несправний прилад. Щоб це зробити, необхідно взяти плоску викрутку, вставити в гніздо (туди ставиться сигарета). Викрутку потрібно прокрутити кілька разів.

Примітка: робити це слід дуже акуратно, щоб не вирвати гніздо, так як і інший прикурювач у такому випадку навряд чи буде нормально функціонувати.

Примітка: ці затискачі дуже просто розкладаються, але поспішати не треба. Краще виконувати роботу довше, але якісніше.

Якщо їх не відключити, то в процесі роботи вони можуть замкнути і загорітися.

 • Тепер замінити цей прилад буде набагато легше. Необхідно підключити роз’єм у вигляді пелюсток на піки, розташовані на задній стороні приладу. Потрібно відповідно вставити чорний у чорний та білий у білий дроти.

Примітка: інакше ланцюг не буде замкнутий і прилад не запрацює.

Примітка: треба трохи натиснути на нього, після чого покрутити його за годинниковою стрілкою, поки він не буде зафіксований двома металевими затискачами. Він має бути в нерухомому стані.

Примітка: це є обов’язковою умовою, оскільки без нього можливе замикання.

ВАЗ 2110: заміна прикурювача своїми силами

Якщо гніздо прикурювача в автомобілі не працює, потрібно буде замінити його. В автомобілі ВАЗ 2110 заміна прикурювача не є надто кропіткою роботою. Але перед цим необхідно буде його випробувати, тобто перевірити, чи він не працює. Заміна прикурювача на ВАЗ 2110 може бути спокійно проведена своїми руками.

Як підключити прилад до прикурювача без штекера

Не завжди під рукою виявляється штекер, який дозволить підключити електроприлад до прикурювача автомобіля. Однак можна зробити штекер своїми руками:

Примітка: по кутах чохла є невеликі отвори. Якщо їх немає, потрібно зробити їх самостійно. Вставляти дроти потрібно саме туди.

 • Плюс знаходиться в центрі чохла, тому плюсовий провід потрібно закручувати до центру.
 • При цьому мінусовий провід слід затиснути у зворотному напрямку (коли чохол буде повністю закручений).
 • Вставити отриманий штекер у прикурювач.

Як підключити прикурювач не від запалювання

 • Необхідно відрізати червоний провід, який у стандартній комплектації входить до панелі.
 • Слід демонтувати маршрутний комп’ютер, після чого з’явиться доступ до двох колодок: одна – маршрутного комп’ютера, інша – для годинника.
READ  Як відкрити капот на LADA Granta

Примітка: знадобиться лише перша колодка. Однак якщо на ній немає необхідного дроту, то доведеться підключати провід до годинникової колодки.

 • Колодку від маршрутного комп’ютера потрібно повернути проти годинникової стрілки.
 • Відрізаний від прикурювача червоний провід треба підключити до колодки.

Примітка: його треба вставити в другий правий нижній отвір.

Примітка: необхідно все заізолювати.

Замінити прикурювач не складе ніяких труднощів навіть власнику авто, що починає. Тому не треба вирушати в автосервіс, де ціна навіть на таку просту роботу буде високою. Тим більше, переглянувши різні фото та відео в Інтернеті, можна легко поміняти прикурювач своїми руками. Можливо, допоможе навіть будь-яка схожа інструкція, описана вище.

Артикули прикурювача (весь вузол у зборі)

Демонтаж на ВАЗ-2112

Прикурювач знаходиться поруч із попільничкою. Ми не куримо, Вам не радимо, тому замість попільнички у нас «монетниця»!

Корпус прикурювача закріплений на обшивці тунелю. Цю обшивку потрібно зняти. Накладка біля ніг пасажира відсутня, а тепер треба видалити таку ж накладку зліва (біля водія). Також викруткою піддягають пластик під ручником і видаляють декоративну пластину.

Цією ж плоскою викруткою підчіпають чохол, одягнений на ручку КПП. Чохол знімають.

Що зробити спочатку

Обов’язково вимкніть мінусову клему АКБ (ключ «на 10»). Потім, знявши накладку біля ніг пасажира, знайдіть роз’єм із чорним та червоним проводом (див. фото). Його роз’єднують, так само, як роз’єм із жовтим шнуром.

На цьому всі операції з електрикою можна вважати завершеними.

Від лампи може йти шнур будь-якого кольору. Знайдіть роз’єм з однією клемою. це і є те, що потрібно.

Відкріплюємо прикурювач від обшивки

При заміні прикурювача на ВАЗ-2112 сам вузол завжди розбирають. Потрібно зробити так:

  Стиснути кронштейн лампи з двох боків та повністю зняти його. Потім викруткою притискають клямку гнізда, щоб вона не чіплялася за корпус світловода;

Встановлюючи новий світловод, дотримуйтесь вимоги: виступ на корпусі світловода повинен збігтися з прорізом у обшивці. На цьому все.

Дехто примудрявся виконувати демонтаж, підчепивши гніздо ззовні та не знімаючи обшивку. Схоже, для цього потрібне спецобладнання.

Схема бортмережі та запобіжник прикурювача

На фото показано, як виглядає вузол прикурювача 2108-3725010. Жовтий провід – це живлення підсвічування, а червоний та чорний дроти підключені до нагрівача.

Як бачите, провід «маси» у обох ланцюгів – загальний (чорний). Наші слова пояснюються схемою.

Зауважимо, що за роботу прикурювача відповідають два запобіжники – F18 та F9. У ланцюг першого з них включено підсвічування бардачка.

Якщо прикурювач не працює, насамперед потрібно відкрити бардачок. Підсвічування немає. отже, перевіряємо запобіжник F18. Потім шукаємо замикання в ланцюзі.

Виконуємо заміну прикурювача на ВАЗ-2112 своїми руками: витягуємо та міняємо його!

За ідеєю, замінити прикурювач – не так просто. Потрібно відключати багато роз’ємів. Цифри 2108-3725010 позначають вузол прикурювача у зборі. Зрозуміло, що його запозичили із сімейства «Вісімок». Ми розглянемо, як виконати заміну прикурювача на ВАЗ-2112, та почнемо з вивчення електросхеми.

Демонтаж можна виконати, не знімаючи обшивку тунелю. Дивимося відео з прикладом:

Останній штрих

Стандартний період прогрівання складає 20 секунд. Ну, або 15-25 секунд (не більше). Тому перед збиранням проводять регулювання:

 • Тимчасово підключають АКБ;
 • Подають харчування на роз’єм прикурювача. Встановлюють рухому частину.
 • Прогрів іде з постійною швидкістю, але “автомат” можна налаштувати по-різному. Щоб змінити поріг спрацьовування, стисніть або відігніть дві лапки на корпусі. Проведіть тест.

Необхідні запчастини

Для роботи знадобиться вузол у зборі. Рекомендовані для заміни заводські моделі з артикулом 2108-3725010. Його запозичували з лінійки “вісімок”, але він повною мірою підтримує функціонал та інших моделей. Можна виконати заміну прикурювача ВАЗ 2110, 2111 або 2112 євро. Артикул 11.3725. Ціни на вузол у зборі в середньому становлять близько 400 рублів.

Необхідні для ремонту інструменти

Для встановлення прикурювача ВАЗ 2110, 2111 або 2112 потрібно небагато інструментів – невеликий пінцет, хрестова та плоска викрутка. Але це не означає, що операції прості, оскільки потрібно відключати багато роз’ємів. Але заходи економічно доцільні, оскільки в автосервісі ви заплатите щонайменше 250 рублів (на 7.05.2019 року). Крім цього ви витратите особистий час на дорогу, очікування та бензин.

Порядок операцій

Перед зняттям прикурювача ВАЗ 2110, 2111 або 2112 потрібно знеструмити ланцюг, для цього з акумулятора витягується мінусова клема. Тепер можна розпочати безпосередньо роботи:

  Потрібно зняти пластини з кожного боку тунелю приладу, для цього відкручуються по два болти з кожної. З правого боку від’єднати колодку підсвічування та прикурювача.
READ  Заміна головного гальмівного циліндра ВАЗ 2110

Корпус вузла зафіксований на обшивці тунелю приладів, її потрібно зняти. Обшивальна накладка знаходиться під важелем ручника. Вона легко витягується плоскою викруткою.

 • Також за допомогою плоскої викрутки тепер потрібно підчепити та зняти кожуха з важеля перемикання КП.
 • Під чохлом розташований гвинт, його потрібно викрутити хрестовою викруткою.
 • Потрібно зняти верхню кришку тунелю приладів. Тепер прикурювач – у доступі. Можна зняти його патрон. Потім екран, який витягується так, щоб лапки вийшли на світловоді з пазів.
 • Плоскою викруткою вдавити засувку поруч із гніздом прикурювача, так вона звільняється від світловода.
 • Тепер можна вийняти вузол разом із усіма елементами.
 • Потім потрібно затиснути клямки на світловоді, так він відразу від’єднується від вузла.
 • Якщо необхідно змінити і сам світлодіод, його легко видалити, натиснувши язички на корпусі. Під час встановлення нового пристрою простежте, щоб проріз у обшивці збігався з виступом на корпусі.
 • Тепер можна приступати до встановлення нового прикурювача. Спочатку він комутується зі світловодом, наступні операції виконуються у зворотній послідовності.
 • Заміну прикурювача ВАЗ 2110, 2111, 2112 своїми руками без розбору тунелю дивіться у відео:

  Штатний прикурювач ВАЗ 2110, 2111, 2112 дозволяє використовувати не всі існуючі на ринку пристрої, тому найчастіше власники змінюють його на вузол європейського зразка. Як це зробити дивіться у відео:

  Заміна прикурювача ВАЗ 2110, 2111, 2112

  Якщо раніше прикурювачем в автомобілі користувалися тільки курці, то сьогодні він виступає в ролі джерела живлення для відеореєстраторів, компресорів, авто-холодильників та багатьох інших пристроїв, і за такої інтенсивності використання заміна прикурювача в автомобілях ВАЗ 2110, 2111, 2112 може знадобитися набагато частіше.

  Виконати такий ремонт власник може самостійно без звернення на СТО. Але для цього необхідно як мінімум розуміти схему підключення вузла до інших модулів бортової мережі.

  Резюмуємо

  Очевидно, що процедура заміни прикурювача досить проста, її зможе виконати навіть новачок. Але потрібно розуміти, що прикурювач доведеться міняти часто, якщо підвищувати споживаний струм більше 25 ампер. Як тільки досягається це значення, всю вищеописану процедуру доведеться виконати заново, оскільки вузол неминуче виходить з ладу. Найчастіше причиною цього є підключення одночасно кількох пристроїв. Не варто використовувати трійники і потрібно завжди точно знати, скільки споживає прилад, який ви хочете приєднати до прикурювача. Це продовжить ресурс і самого вузла, і запобіжників.

  Трішки історії

  Електрична запальничка, попередниця прикурювача, винайдена німцем Фрідріхом Вільгельмом Шіндлером на початку 1890-х років. Її нагрівальний елемент безпосередньо з’єднаний із джерелом живлення. У 1921 році американець Р. Морріс запатентував бездротовий електроприкурювач, схема будови якого не змінилася з часу створення. Статус стандартного обладнання пристрій отримав на автомобілях США з 1925-1926 років.

  Як зняти та замінити прикурювач на ВАЗ 2113, 2114, 2115

  У наступних моделях ВАЗ 2113, 2114 та 2115 доступ до електроприкурювача став легшим. У цих моделях прикурювач розміщений на панелі вже з лівого боку. Щоб дістатися до нього зсередини тунелю, слід зняти лише бічну панель з боку водія. Змінилася конструкція електроприкурювача та спосіб його з’єднання з електромережею. Тепер роз’єм прикурювача розміщено не на окремій колодочці, а на торцевій частині корпусу гнізда. Отже, електроприкурювач безпосередньо з’єднується з розеткою електропроводки ланцюга живлення. Процедура його заміни стала дуже простою. Для цього випливає:

  • Вимкнути мінус-клему акумулятора.
  • Викрутити шурупи на бічній пластині тунелю з лівого боку, а потім її зняти.
  • Натиснути на клямку розетки електропроводки та від’єднати її від штекера прикурювача.
  • Вийняти лампу підсвічування з патроном та розеткою електропроводів. Тут, якщо потрібно, можна замінити лампу.
  • Виштовхнути прикурювач зсередини тунелю.

  На цьому процедура демонтажу гнізда електроприкурювача завершена і далі слідує встановлення нового гнізда.

  • Щоб повернути назад старий прикурювач або поставити новий, треба всередині гнізда пінцетом розсунути зачепи, а потім витягнути з світлофільтра.
  • Вставити світлофільтр в отвір консолі.
  • Вставити гніздо електроприкурювача у світлофільтр. Далі з четвертого пункту все у зворотному порядку.

  Детальніше про зняття та заміну прикурювача на ВАЗ 2113-2115 можете переглянути

  Як знайти несправність прикурювача

  Несправності мережі прикурювача можуть полягати у всіх її складових:

  Визначити причини несправності можливо двома способами: непрямим та прямим. Непрямим способом несправність визначають за характерними ознаками роботи електроприкурювача, а також інших пристроїв. При прямому способі несправність встановлюють вольтметром. Застосування кожного з варіантів визначається характером несправності та досвідом водія.

  Непрямий спосіб не завжди може на 100% визначити несправність. У такому разі доведеться додатково скористатися вольтметром. Але опосередкований метод може значно звузити пошук несправності, а окремих ситуаціях виявити її гарантовано. Перевага цього способу полягає в тому, що він не потребує додаткового обладнання та прискорює пошук. Необхідно тільки увімкнути-вимкнути потрібні прилади та зробити висновок про несправність. Звичайно, для цього має бути достатній досвід та пізнання автомобіля.

  READ  ВАЗ 2110 стартер крутить але не заводиться

  Спочатку несправність електроприкурювача виявляється опосередковано по непрацюючих побутових приладах та відсутності нагрівання спіралі патрона. Якщо, наприклад, телефон заряджається нормально, а спіраль не нагрівається, то гніздо-розетка, а також вся мережа прикурювача справні. Несправний лише патрон із перегорілою спіраллю. Це той випадок, коли опосередкований метод дає точне визначення несправності.

  Іноді причину несправності прикурювача можна визначити без будь-яких додаткових інструментів.

  Для повної впевненості можна перевірити спіраль на урвах вольтметром. При справній спіралі омметр повинен показувати опір у межах Ома. Вищі значення будуть вказувати на урвище. Обрив спіралі передбачає заміну патрона або пристрою цілком.

  Найкраще знаходити несправності за допомогою мультиметра або вольтметра

  Замена прикуривателя ВАЗ 2110, 2111, 2112

  Але трапляється, що прикурювач не працює повністю: не включаються побутові прилади, а також не нагрівається спіраль патрона. Це зовсім ще не говорить про його несправність і необхідність починати кропітку роботу із заміни. Електроприкурювач у цій ситуації може не працювати через запобіжника, що перегорів, або порушень ланцюга електропроводки. Тут також можна спочатку визначити причину несправності електроприкурювача побічно.

  Для цього слід увімкнути вентилятор печі, який також «живиться» через запобіжник F18. Якщо чути, що вентилятор працює, значить запобіжник справний. Правда, тут є ймовірність того, що вентилятор також може бути несправним, а запобіжник може бути справним. Але це малоймовірна подія.

  Іноді для виявлення несправності прикурювача доводиться навіть увімкнути пічку.

  Варто зауважити, що у моделей різних років випуску прикурювач та піч можуть підключатися до різних запобіжників. Відома схема, де електроприкурювач знаходиться в одній мережі з переносною лампою та запобіжником F8. А піч і лампа освітлення речового ящика залишилися в одному ланцюгу із запобіжником F18. Це слід враховувати при непрямому визначенні несправності електроприкурювача. У цьому ланцюзі непрямою ознакою справності запобіжника буде переносна лампа, що горить. Але для повної впевненості варто перевірити запобіжник за допомогою вольтметра.

  Якщо виявиться, що запобіжник справний, а прикурювач все ж таки не працює, варто оглянути електропроводку, почистити контакти колодочок. Якщо після цього прикурювач все одно не працює, слід перевірити вольтметром або лампою-пробником цілісність електропроводки. При виявленні урвищ замінити пошкоджені ділянки, а потім знову перевірити електроприкурювач. Якщо і тепер прикурювач не працюватиме, значить він несправний, і його треба замінити новим.

  Пристрій автомобільного прикурювача

  Автомобільний електроприкурювач складається з двох частин: патрона та гнізда. Для прикурювання використовують патрон із нагрівальним елементом. У гніздо вмонтовано біметалеве реле, яке регулює температуру нагрівання спіралі. Таким чином, електричний ланцюг електроприкурювача складається з гнізда, біметалічного реле, а також патрона з нагрівальним елементом. Пристрій підключається до живлення через запобіжник. Електроприкурювач змонтований разом із лампою підсвічування. Тому заміна хоча б одного компонента вимагатиме демонтажу всієї конструкції.

  Між прикурювання патрон знаходиться в гнізді, електричний ланцюг при цьому розімкнуто. Для прикурювання користувач, натискаючи на патрон, утоплює його в гніздо, що призводить до замикання електричного кола. Через 15-20 секунд спіраль розжарюється та нагріває корпус гнізда. При досягненні достатньої температури біметалічні пластини розходяться реле, ланцюг розмикається, а патрон виштовхується з гнізда. Можна прикурювати.

  Як зняти та замінити прикурювач на ВАЗ Kalina, Priora, Granta, Largus, Niva

  На цьому конструктивні зручності штатного демонтажу прикурювача закінчуються. У наступних моделях ВАЗ Kalina, Largus, Priora, Granta, а також модифікаціях Niva розбирання центрального тунелю так само складне, як і у моделей 2110-2112. Процедура розбирання тунелю специфічна кожної моделі і погано описана. Тому заміна електроприкурювача виконується вже описаним тут способом без розбирання тунелю через отвір гнізда.

  Як зняти та замінити прикурювач на ВАЗ

  Штатна процедура демонтажу електроприкурювача описана в посібнику з експлуатації. Вона передбачає зняття облицювання тунелю підлоги, а потім демонтаж гнізда. Процедура кожної марки ВАЗ визначається конструктивними особливостями тунелю. Відповідно, розглянемо процедуру заміни електроприкурювача для кожної марки або лінійки автомобілів, що мають подібну будову тунелю.