Як закрити тріщину на лобовому склі автомобіля

Table of Contents

простих способи, як заклеїти тріщину на лобовому склі своїми руками

Всім траплялося потрапляти в ситуації, коли при нормальній їзді з-під коліс автомобіля, що їде перед вами, вилітає камінь. В цьому випадку лобове.

Всім траплялося потрапляти в ситуації, коли при нормальній їзді з-під коліс автомобіля, що їде перед вами, вилітає камінь. В цьому випадку лобове скло автомобіля нерідко отримує пошкодження у вигляді тріщин. І що тоді робити, якщо у вас немає зайвого часу і грошей, а ця злощасна, нехай і невелика тріщина не дає вам спокою? Ви цілком здатні самостійно і без сторонньої допомоги справітьсяс цією недугою, не вдаючись до послуг автосервісу. Ось 4 простих способи, як своїми руками заклеїти тріщину на лобовому склі.

закрити, тріщину, склі, автомобіля

Насамперед, звичайно ж, потрібно підготувати тріснуте скло до ремонту. Для цього скло спочатку потрібно промити водою з миючим засобом, а після насухо протерти чистенькій ганчірочкою. Дуже важливо, щоб в місці тріщини не було води і пилу, оскільки в такому випадку клей буде погано схоплювати. Після того, як скло висохло, необхідно знежирити поверхню. Беремо синтетичну тканину (не залишає за собою ворсінікі) і змочує її в ацетоні або розчиннику. Ну і ось 4 простих способи:

Це найпростіший спосіб. Клей наносимо прямо з тюбика або за допомогою медичного шприца. Заповнювати порожнину потрібно повільно і поступово, уникаючи бульбашок повітря. Виконану роботу залишаємо на добу до повного висихання. Залежно від виду силікону відремонтовану ділянку буде сохнути від 12 до 24 годин. Для надійності колишню тріщину можна покрити тонким шаром прозорого лаку.

2 спосіб. Пінопласт ацетон скипидар

Що знадобиться тут вже зрозуміло. Змішуємо ацетон і скипидар (3: 1, тобто ацетону буде в три рази більше) в скляній банці. Далі в отриманий розчин потрібно покришити невеликими шматочками пінопласт (ніж шматки пінопласту будуть менше, ніж швидше відбудеться реакція). Перемішуємо, трохи чекаємо, коли пінопласт розчинитися, і маса стане прозорою і вязкой.Такой клей швидко застигає, тому робити його потрібно невеликими порціями і використовувати відразу після приготування. Одержаний клей можна наносити на тріщину за допомогою шприца або тонкого пензлика.

3 спосіб. Прозорий лак для нігтів

Якщо тріщина на склі дуже тонка, покрийте її безбарвним лаком для нігтів. Таке скріплення здатне попередити розростання тріщини, і має протриматися близько 3-х і більше років. Нанесіть лак тонким шаром по обидва боки і дочекайтеся повного висихання. Лак, нанесений з зовнішньої сторони вікна, дощі не змиють.

Найкраще, як тільки на склі утворилася тріщина, заклеїти її звичайним канцелярським скотчем, щоб захистити її від попадання бруду і пилу, а також запобігти її розростання. Досить заклеїти місце пошкодження з двох сторін. Звичайно такий ремонт недовговічний, і незабаром вам доведеться прийняти більш серйозні заходи.

Як швидко і всього за 100 рублів прибрати тріщину на лобовому склі авто

Велика кількість каменів і іншого «низько» сміття на вітчизняних дорогах давно вже стало «притчею во язицех», але боротьбу з цим явищем дорожники починати не планують. Результат. численні сколи та тріщини, які в достатку з’являються на лобові стеклах всіх без виключення автомобілів. Навіть далеко їхати не треба: «зловити» можна і на міській вулиці, і на заміському шосе.

Єдиний можливий варіант повноцінного ремонту. це заміна скла. Всі інші пропозиції. різні сервіси по Засвердлювання і заклеювання. це лише тимчасові рішення. Купувати нове лобове скло все одно доведеться, питання лише коли і за яку ціну. Заполонили вітчизняні простори китайські «візори» створюють ілюзію дешевизни цієї операції і дають можливість компаніям писати в рекламних оголошеннях вельми привабливі цифри, але проблему як таку не вирішують.

Справа в тому, що дешеві скла «козенят», тобто створюють невірне і оманливе зображення через низьку якість сировини і порушення технології виробництва. З тієї ж причини вони швидко затираються, стають каламутними, а то і зовсім тріскаються. Одним словом, покупка дешевого китайського скла. так собі рішення. Але оригінальне скло коштує дорого, скажете! І будете абсолютно праві: якісна деталь, виконана за спеціальною технологією на сучасному обладнанні, не має права коштувати дешево. Як же бути?

По-перше, як ми вже неодноразово говорили, кращий і найдешевший варіант. це превентивні заходи. Бронеплівкою і різні зберігаючі склади сьогодні стали доступними і дозволяють кожному автовласнику скористатися напрацюваннями сучасної інженерної школи. Правда, шукати рішення, як правило, ми починаємо вже «за фактом».

Тому відразу переходимо до наступного пункту. Чим раніше водій розгледить нове пошкодження на лобовому склі. тим більше у нього шансів «зафіксувати» збитків на початковому рівні. Поки скол не почала рости, його можна заклеїти і тим самим отримати достатньо часу на накопичення потрібної суми без глобальної економії.

Можна, звичайно, «віддатися» на відкуп професіоналам, тобто відправитися в спеціальну майстерню, де скол засвердлити і заповнять професійним клеєм, який протримається довго. Але і цей процес потребує грошових знаків, яких в гаманці не додається. черговий кредит?

Як швидко прибрати тріщину на лобовому склі автомобіля

Якщо під час руху по шосе або в місті в ваше лобове скло влітає камінь, викинутий з-під коліс проїжджає повз машину, характер “травм” “лобовуха” може бути найрізноманітнішим. від відколів, вибоїн і тріщин різної конфігурації.

READ  Чи не заводиться з автозапуску Starline а9

Головна небезпека полягає в тому, щоб скол не перетворився в тріщину від вібрацій кузова при русі або перепаду температур, а тріщина не розповзається і не перекрила, як нерідко буває, всю площу лобового скла.

Через брак під рукою клею для скла або спеціальних полімерів можна скористатися звичайним прозорим лаком для нігтів. Це нехитре засіб цілком здатне зупинити збільшення відколу і перетворення його в довгу тріщину.

Як і у випадку зі спеціалізованими засобами, очистіть і по можливості знежирте область навколо ушкодження. Потім видаліть гострим предметом фрагменти скла з глибини відколу, а наносячи лак, робіть це з невеликим запасом, щоб сформувався невеликий виступ для компенсації усадки речовини після його висихання.

Після витримування місця ремонту на сонці або обробки області ремонту феном зскребете залишки лаку з поверхні скла.

Пам’ятайте також, що на відміну від суперклею лак для нігтів не має порівнянної склеюючої здатності. Тому потрібно розуміти, що така склейка не протримається дуже довго і процедуру доведеться повторювати.

У деяких наборах є також утримує підставу на присосках. Перед ремонтом відколи потрібно знежирити і очистити зубною щіткою від бруду.

Как остановить трещину на лобовом стекле

Потім встановлюємо підставу над сколом і фіксуємо нагнітач (подобу шприца) присосками.

Розкриваємо флакон з полімером (клеєм) і видавлюємо пару крапель клею з тюбика. Можна для цього озброїтися також шприцом з голкою. Потім підводимо до місця ремонту нагнітач і запресовують клей в тріщину до появи клею між склом і кільцем ущільнювача.

Щоб полегшити процес, можна натиснути на лобове скло з внутрішньої сторони, щоб скол або тріщина “розкрилися”. Зсередини салону має сенс також прогріти скло феном для більш швидкого проникнення клею в порожнині відколу. Тепер відрізаємо шматок комплектної плівки і накладаємо на місце відколу.

Зайвий клей під плівкою розтягнеться і заповнить вищербини в місці відколу. Тепер потрібно виставити машину на сонці або прогріти місце ремонту ліхтарем або феном протягом 10 хвилин. Після цього прибираємо плівку зі скла з застиглим компаундом і усуваємо залишки засохлого клею лезом, утримуючи його перпендикулярно до поверхні скла.

Для того, щоб тріщина на “лобовухе» не розповзалася під час робіт на сервісі, та й при гаражному ремонті нерідко висвердлюють невеликі поглиблення по її краях. Отвори не повинні торкнутися центральний, що фіксує шар скла.

Така методу послабить напругу на полюсах тріщини. Для свердління як правило використовують твердосплавний бор з конічним наконечником. Такий інструмент використовують в тому числі і для гравіювання. Звичайно, можна використовувати також і просту дриль, але тут потрібно бути обережним і задіяти низькі обороти.

Поспішати також не слід, даючи бору охолонути і після паузи продовжити процес. Діаметр бору повинен бути мінімальним, а поглиблення найкраще надати форму воронки, обертаючи бор під час свердління. Виконані поглиблення потім бажано заповнити спеціальним полімерним складом, прозорим суперклеєм для скла або хоча б лаком для нігтів.

З чого почати

Щоб зупинити тріщину на лобовому склі своїми руками, необхідно знати її глибину. Адже пошкодження може зачіпати лише верхні або середні шари матеріалу, а може проходити наскрізь. Перевірити це можна за допомогою звичайної швейної голки. Для цього слід провести нею по внутрішній стороні скла. Якщо рух голки не утруднене і не відчуваються якісь перешкоди, то не всі верстви матеріалу були пошкоджені.

Чим небезпечні тріщини

Отже, чи можна зупинити тріщину на лобовому склі? Чим це небезпечно? Звичайно, існує перевірений спосіб, який дозволить тріщині розповзатися по лобовому склу. Подібний дефект в будь-якому випадку буде вимагати або ремонту, або повної заміни деталі.

Спочатку тріщина може мати незначні розміри. Однак під час їзди створюються вібрації, які призводять до зростання дефекту. В результаті цього незначна тріщина може досягти краю лобового скла. А це вкрай небажано. Подібні пошкодження усунути неможливо, і потрібно буде змінювати скло повністю.

Якщо ж тріщина не заважає водієві, то транспортний засіб можна далі експлуатувати. Якщо ж огляд через пошкодження погіршується навіть незначно, доведеться придбати лобове скло для заміни, а потім встановити його.

свердлимо отвір

Що робити, якщо тріснуло лобове скло? Як зупинити тріщину? Після визначення глибини ушкодження необхідно зробити в склі невеликий отвір. Його найкраще просвердлити в тому місці, де тріщина закінчується, а не починається. Працювати слід акуратно. Подібні отвори дозволяють запобігти поширенню розколу, який проходить безпосередньо у напрямку кристалічної решітки скла. Перед початком свердління варто дізнатися, які свердла і інструменти можна використовувати для такого матеріалу. Має значення і глибина такого отвору.

Якщо тріщина дійшла вже до краю скла, то подібна маніпуляція вже не врятує матеріал. Його структура поступово буде руйнуватися. У підсумку доведеться повністю замінити лобове скло. Тому фахівці рекомендують починати ремонт відразу ж після виникнення пошкоджень. Якщо ж від краю скла до тріщини залишилося більше 5 сантиметрів, то можна спробувати зробити отвір і зупинити її зростання.

Чи можна самостійно зупинити тріщину

Так як зупинити тріщину на лобовому склі і обійтися без його заміни? Чи варто самостійно намагатися вирішити проблему? Поки дефект має незначні розміри, його зростання можна зупинити самостійно, не звертаючись до спеціалізовані автосалони і майстерні. До того ж фахівці не можуть дати автовласникові гарантію того, що при подальшому використанні транспортного засобу тріщина припинить свій рух. Адже скло. це непередбачуваний матеріал. Саме вібрація кузова при переміщенні впливає на стан дефектів і пошкоджень, навіть якщо роботу справив висококваліфікований фахівець.

Так як зупинити тріщину на лобовому склі можна самостійно, то немає необхідності звертатися в автомайстерню. Адже такий процес сам по собі нескладний.

Якої глибини робити отвір

Як зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля, не пошкодивши його ще більше? Саме для цього і визначається глибина дефекту. Якщо пошкодження торкнулося тільки верхній шар матеріалу, то свердлити отвір наскрізь немає необхідності. В іншому випадку дефект стане ще глибше. При такому свердлінні пошкоджуються всі шари скла. Подібні тріщини, як правило, мають кілька променів. В такому випадку отвори потрібно виконати тільки в верхньому шарі матеріалу, в кінці кожного променя.

READ  Як обробити днище автомобіля своїми руками

Щоб зробити поглиблення в склі певної глибини, можна використовувати спеціальні обмежувачі, виконані з гуми. Їх надягають на свердла. Коли інструмент досягне потрібної глибини, то насадка упреться в скло. Це дуже зручно. Особливо при невеликих тріщинах.

Останній етап. закладення отвору

Для полірування можна застосувати спеціальну пасту. Асортимент подібної продукції на сьогоднішній день досить великий. З вибором пасти для полірування лобового скла не повинно виникнути проблем. Однак сам процес полірування досить трудомісткий. Адже ефективність проведеної роботи відбивається на прозорості лобового скла. А цей фактор дуже важливий для будь-якого водія. Варто бути готовим до того, що полірування відніме набагато більше часу, ніж весь процес ремонту скла.

Швидкість і особливості свердління

Швидкість свердління при роботі з таким матеріалом, як скло, має особливе значення. Цей показник залежить від багатьох параметрів. При визначенні швидкості свердління враховується товщина лобового скла, скільки оборотів може здійснювати та чи інша модель дрилі, яке свердло застосовується і наскільки воно тверде.

При роботі варто остерігатися заломів, різких рухів, а також ударів. Один невірний рух під час свердління отворів в склі може обійтися автовласникові дуже дорого. Адже заміна лобового скла. послуга не з дешевих.

Як правильно заклеювати тріщини на лобовому склі

Тріщини та інші дефекти, які можуть виникнути на лобовому склі з часом, безумовно, варто активно видаляти, щоб не погіршувати огляду, не псувати вигляд авто, і щоб не добитися того, щоб лобове скло в один чудовий момент просто трісне.

Своїми руками замаскувати тріщини на водійському склі простіше простого, хоча у даного процесу є свої нюанси, про які потрібно знати обов’язково.

Що потрібно для забивання тріщин лобового скла?

Якщо говорити прямо, то багато фахівців стверджують, що найкраще за обробленням та маскуванням тріщин на вітровому склі автомобіля звертатися до фахівців. У них, мовляв, є спеціальні пристосування і досвід, щоб закрити тріщини, і не допустити їх росту-заради цього головного завдання і закладають лобове скло, а не тільки для збереження декоративного сприйняття скла.

Але варто сказати, що такі поради в основному вимовляються самими працівниками автосервісів, яким вигідно ускладнити завдання, залякати потенційних клієнтів, які з легкістю віддадуть Тищенко або більше за маскування тріщин на вітровому склі машини.

Хоча процес вкрай простий і не потрібно коштувати ніякі багатокілометрові поради про те, як найпростіше закрити тріщини на вітровому склі машини.

Для цього ж знадобиться всього то:

Робота не пильна, проста. Тільки потрібно витратити досить багато часу на те, щоб не розмазати рідкий полімер по склу. В інтернеті можна зустріти десятки советов- який полімер вибрати для закладення тріщин лобового скла? Насправді не варто вникати в це питання, а чи варто розібратися в тому, для чого заливається полімер.

Тріщини на вітровому склі машини неприваблива річ, яка псує сприйняття від машини, і друзі-автомобілісти не зрозуміють такої «неохайності» автовласника, який їздить з потресковавшімся лобовим склом.

Важливо! Не варто боятися отримати опіки рук або отруїтися парами полімеру в разі її активного використання! Епоксидна смола, та й все розчинні полімери, не є небезпечними для шкіри і здоров’я людей!

Але на ділі все куди глибше і гірше-тріщина на склі може рости, тим більше лобове скло постійно піддається впливу низьких і високих температур в різні сезони, а також двірники авто також впливають негативно на структурну цілісність вітрового скла авто з тріщинами.

Вони починають активно рости і призведе це до того, що тріщини почнуть рости і призведуть до руйнування скла. Саме тому важливо зупинити процес розвитку тріщин і краще за все для цього підійде саме звичайна епоксидної смоли, яка швидко застигає, і при цьому виконує успішно роль клею.

Процес заклеювання тріщин вітрового скла

Потрібно розвести до рідкого стану епоксидну смолу за допомогою розчинника, причому не варто боятися, що смола стане занадто жідкой- це добре, тому що в рідкому стані вона заповнить тріщини дощенту, а надлишки можна просто прибрати ганчіркою. Наповнивши звичайний медичний шприц рідкої епоксидкой і додавши голку, можна заливати в тріщини.

Багато радять при цьому на звороті скла натиснути, щоб тріщина розкрилася і більше число полімеру потрапило всередину. Насправді це не потрібно, адже рідкий полімер проникне глибоко в тріщину, і створить основу для склеювання частин скла, і не допустить розвитку тріщини.

Епоксидна смола або будь-який інший полімер не зазнають низьких і високих температур, а також двірники не зішкребти її з поверхні і зсередини тріщини, як пророкують деякі автовласники.

Як закрити тріщину на лобовому склі. чому варто звернутися в сервіс

Далеко не у всіх водіїв є вільний час, щоб розбиратися в тому, як прибрати скол на лобовому склі. До того ж самостійно виконання таких ремонтних робіт без належного досвіду може привести до ще гірших наслідків.

Тому звернення в автосервіс. ідеальне рішення, щоб видалення тріщин з лобового скла здійснилося якомога краще. Фактично, сервісмени будуть виконувати всі ту ж роботу, яка була описана вище, однак за допомогою професійного обладнання та при наявності багаторічного досвіду.

Коротко видалення тріщин лобового скла на СТО описується таким чином:

Усунення повітря з пошкоджень, щоб не було бульбашок.

Ось і все, усунення відколу на лобовому склі закінчено.

Як зупинити тріщину на лобовому склі

Видалення тріщин на лобовому склі. це важливий і відповідальний процес, особливо, якщо власник автомобіля вирішив впоратися своїми силами. Однак хитрість таких ушкоджень полягає в тому, що вони можуть збільшуватися.

Якщо ви виявили пошкодження, подальше видалення сколів на лобовому склі пройде простіше, якщо дотримуватися таких правил:

не тріть місце пошкодження і не користуватися двірниками, це тільки сприяє проникненню забруднень в тріщину, як уже говорилося, краще заклейте пошкодження, щоб уникнути подібної неприємності;

READ  Який пусковий струм краще для акумулятора автомобіля

не використовувати підігрів скла. це ще один фактор, необхідних для того, щоб закладення тріщин лобового скла пройшла більш успішно;

водите автомобіль на невеликій швидкості, намагайтеся вибирати дорогу без вибоїн і ям.

Якщо ви вирішили прибрати скол на лобовому склі власними зусиллями, то найбільш відповідальним процесом стане свердління тріщини. Дотримуйтеся таких рекомендацій, щоб воно пройшло успішно:

здійснюйте процес виключно на маленьких оборотах;

використовуйте спеціальне свердло для триплексу;

діаметр свердла повинен бути трохи більше розміру самого ушкодження (тріщини);

зробіть відступ на кілька мм від країв тріщини, це і буде вашим місцем свердління;

видалення тріщин на лобовому склі не супроводжується наскрізним свердлінням, ніша повинна бути не глибше самого ушкодження.

Тріщина на лобовому склі: що робити, якщо з’явилася

Тріщина на лобовому склі. це серйозна проблема, з якою може зіткнутися практично кожен водій. Вона може з’явитися через невдалий потрапляння каменю з-під коліс сусідньої машини або в результаті невеликого ДТП. У будь-якому випадку вам доведеться прибрати тріщину на лобовому склі, якщо ви не хочете витрачати гроші на його повну заміну.

В першу чергу варто відзначити, яким чином з’являється скол на лобовому склі. Виділяють відразу 4 основні причини, які додають проблем автолюбителям:

Невеликі камінчики або осколки твердих предметів, що вилітають з-під коліс автомобілів, які їдуть попереду, при цьому швидкість транспортного засобу не так важлива, камінь може вилетіти і при 50 км / год.

Тріщина лобового скла може проявитися також і в результаті аварії, це цілком логічно, оскільки скло. одна з найбільш тендітних частин автомобіля.

Помилки, вчинені при установці лобового скла. найчастіше цей варіант трапляється, коли водій вирішує заощадити і встановлює скло самостійно, а не звертається на СТО.

Різкий перепад температур: ні в якому разі взимку не розтоплює завмерле скло окропом, оскільки в іншому випадку вам стане необхідний ремонт тріщин на лобовому склі.

Існує кілька різновидів ушкоджень вітрового скла. Деякі з них простіше виправити, інші. навпаки, важче. До таких пошкоджень відносяться:

Устранение трещины на лобовом стекле АВТО за 30 рублей

кругле пошкодження з ямкою посередині;

тріщина у вигляді зірки, де «промені» розповзаються від місця пошкодження;

дві тріщини розходяться від одного місця удару;

комбіноване ушкодження з декількох відколів і тріщин.

Якщо вам важливо дізнатися, як закрити тріщини на лобовому склі, то для початку ознайомтеся з характером пошкодження. Якщо воно виглядає так, що в будь-який момент готове збільшитися, краще звернутися на СТО.

Пішла тріщина на лобовому склі, що робити

Якщо пошкодження вже стало реальністю, то вас безумовно цікавить питання, як прибрати тріщину на лобовому склі. Перше, що варто з’ясувати, паніка. це ваш ворог. Не приймайте рішень, поки не упевнитися в їх правильності. В іншому випадку ви можете зробити тільки гірше.

Друге. дізнайтеся, як прибрати тріщини на лобовому склі в максимально короткий термін. Справа в тому, що через отримані ушкодження всередину матеріалу починають проникати різноманітні забруднення. пил, бруд, абразивні частинки, вода і т.д. І чим довше ви будете водити автомобіль в такому стані, тим більше забруднень буде накопичуватися. А це, безумовно, зашкодить закрити тріщину на лобовому склі.

Саме тому, щоб запобігти скупчення забруднень, поки ви не можете відвезти автомобіль на СТО або виправити проблему самостійно, дізнайтеся, як заклеїти тріщину на лобовому склі. Для цього скористайтеся звичайним скотчем. Якщо вам доведеться користуватися транспортом, то водіння має бути максимально плавним. Будь-які вібрації будуть тільки збільшувати пошкодження, і скотч не стане серйозною перешкодою цьому процесу.

Ще важливо відзначити, що заклеїти тріщину на лобовому склі слід з двох сторін.

Чи можна прибрати тріщину на лобовому склі своїми силами

Якщо ви хочете прибрати тріщини на лобовому склі максимально якісним чином, то економити на покупці однозначно не потрібно. Найкраще придбати набір для ремонту, комплект якого включає докладну інструкцію для новачків, де ретельно описано кожну дію.

спеціального полімерного речовини для заповнення ушкоджень.

Усунення тріщин на лобовому склі за допомогою такого набору досить просте. Необхідно просвердлити кінець тріщини, щоб послабити рівень її напруги і зупинити просування. Потім ретельно прочистити пошкоджену поверхню скла від забруднень, а далі заповнити порожнини тріщини або відколу полімером. Можна використовувати спеціальні лампи, щоб полімер затвердевал швидше. Після того, як матеріал стане твердим, займіться поліруванням вітрового скла.

Ось ви і дізналися, як закрити тріщину на лобовому склі своїми силами. Процес не виглядає складним, проте неправильно вибране місце для свердління призведе до того, що вітрове скло може прийти в повну непридатність.

КАК УБРАТЬ ТРЕЩИНУ НА ЛОБОВОМ СТЕКЛЕ?

Чи варто ремонтувати тріщини на лобовому склі

Якщо у вас є можливість, то усунення тріщини на лобовому склі. це оптимальне рішення, щоб повернути автомобілю первозданний зовнішній вигляд і подбати про безпеку водіння.

Однак далеко не завжди дізнаватися, як прибрати відколи на лобовому склі, доцільно. Існує кілька критеріїв, які свідчать про те, що вітрове скло слід замінити повністю:

площа пошкоджень займає більше 30% від розміру скла, безумовно, можна все ушкодження залити полімером, проте це буде чи не дорожче повної заміни;

якщо скол доповз до краю скла, неможливо полагодити тріщину на лобовому склі, структура триплекса повністю порушилася і ремонту не підлягає;

якщо в ушкодженому склі є дірка розміром у 3 см.

Якщо вашому автомобілю не пощастило отримати пошкодження такого характеру, видалення тріщини на лобовому склі стане марною справою.

Ось ви і дізналися, як прибрати тріщини на склі автомобіля. Процес нескладний, якщо мати достатній досвід і спеціальним ремонтним комплектом. Однак для ідеального результату краще звернутися до майстрів з автосервісів.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS