Електронне запалювання на ЗАЗ

Автомобіль: ЗАЗ 968М

1) Двигун до встановлення БСЗ:

2) Сам комплект БСЗ

3) Кришка старого трамблера знята, виставлений МОЗ, бігунок дивиться на перший циліндр:

4) Відкручено гайку кріплення хомута трамблера, трамблер знято. Новий і старий тромблер поруч. хомут кріплення та ущільнювальна гумка з валу контактного трамблера.

5) Хомут і гумка переставлені, новий трамблер встановлено місце старого. Гумку потрібно трохи змастити. Хомут при встановленні не затягуйте. Краще спочатку встановити на місце хомут, а потім вже встановлювати б/к трамблер, попередньо повернувши його хвостовик по діагоналі між 1-м і 4-м целіндрами. так, щоб зубчики на хвостовику були зміщені щодо цетру ВАС. Ну, в будь-якому випадку неправильно поставити його не вийде, так просто ви будете менше мучитися. Чашка б/к трамблера більша і трос дросельної заслінки об неї згинається — натискання на педаль газу це не заважає.

6) Комутатор був встановлений на стінці відсіку двигуна на максимальній відстані від самого агрегату. Прикручений двома потужними саморізами.

7) Стара котушка замінена на нову. Провід із клемми “ВК” ізольований, з клемми “Б” підключений до клемми “Б”. з безіменною викинуто. До клем “К” підключений червоно-коричневий. провід з комплекту БСЗ, а до клем “Б”. синьо-червоний. провід із комплекту БСЗ. Чорний провід заведений на “масу” під один із саморізів комутатора.

8) Усі підключення закінчені:

9) Двигун з БСЗ:

1) Двигун відразу заводитися не захотів.

2) Після повороту трамблера проти годинникової стрілки завівся без проблем.

3) Далі я виставив необхідні мені оберти ХХ обертанням трамблера.

4) Заглушив двигун і завів його знову без натискання на педаль газу.

5) Все добре працює.

1) Прискорилася реакція на натискання педалі газу.

2) Стали стійкішими обороти двигуна.

3) Двигун набагато помітніше реагує зміну УОЗ.

2) Немає необхідності стежити за станом контактів переривника

3) Немає необхідності в змащуванні трамблера.

4) Герметичність всіх блоків БСЗ.

1) При поломці в дорозі датчика Холла і через відсутність генератора імпульсів, як у “Октан-4”, возитися з його заміною досить проблематично.

5) Найважливіше. мені хочеться запалення раніше, а повернути трамблер проти годинникової стрілки ще більше. вже ніяк, він упирається роз’ємом комутатора в карбюратор. Буду думати. Поки варіант. “Октан-4Е-035/015”, їм можна додати ще 15 градусів.

Як правильно поставити трамблер на ЗАЗ 968

Силовий агрегат МеМЗ-968 із двигуном потужністю 40 л. с. і новою коробкою передач встановлюється на автомобіль ЗАЗ-968 і виконаний за тією ж схемою компонування, що і МеМЗ-966В. однак відрізняється від нього майже всіма деталями та деякими особливостями експлуатації. Силовий агрегат МеМЗ-968А аналогічний конструкції з двигуном МеМЗ-968, але має потужність 45 л. з.

Двигун з робочим об’ємом в 1196 см3 також повітряного охолодження. від осьового вентилятора, що нагнітає. Картер двигуна тунельного типу, відлитий з магнієвого сплаву, є основною корпусною деталлю двигуна.

Заз 968м зажигание

У задній стінці картера є розточування для встановлення приводу розподільника запалювання та масляного насоса, які наводяться від шестерні, виконаної на розподільчому валу двигуна. З лівого боку картера знаходяться два поздовжні канали для відведення масла від масляного насоса до відцентрового маслоочисника і підведення до підшипників колінчастого валу.

Середня опора колінчастого валу. роз’ємна. з двох половин, кріпиться до картера колінчастого валу двома вертикально розташованими болтами. Циліндри з оребреною зовнішньою поверхнею відлиті з чавуну. Діаметр циліндра-76.0,02 мм. Для забезпечення монтажного зазору між поршнем і циліндром в межах 0,05-0,07 мм поршні підбираються по циліндрах, відповідно до їх розмірних груп.

ЗАЗ 968 М просто благає про допомогу

Як правильно встановити шестерні розподільного валу та колінвала, щоб відрегулювалися клапона нормально? заз 968м

мітки суміщені, але клапана не піддаються регулюванню

Ну, як, відрегулювався? я по мітках поєдную, поршень 1-го вгорі, виходить один клапан вільно хитається, другий затиснутий, не піддається регулюванню.

Що означає “не піддається регулюванню”? Клапан пристойно відкритий і при спробі тупо відрегулювати в цьому стані не вистачає ходу регулювального гвинта? Або просто клапан затиснутий. але при спробі відрегулювати не вдається зняти контргайку на регулювальному гвинті? Залежно від цього поради різними будуть, але Пауль правильно написав. для початку переконатися, що регулювання відбувається в правильній ВМТ. кінця такту стиснення.

READ  Як виставити запалення на ВАЗ 2106

Re: ЗАЗ 968 М просто благає про допомогу Як правильно встановити шестерні розподільного валу та колінвала, щоб відрегулювалися клапони нормально? заз 968м

виставити, запалення, 968м

мітки суміщені, але клапана не піддаються регулюванню

я по мітках поєдную, поршень 1-го вгорі, виходить один клапан вільно хитається, другий затиснутий, не піддається регулюванню. штанги не змінювала? що робити??

Двигун до спроби встановити запалювання розбирався? Якщо ні, то необхідно провернути колінвал на один повний оборот, до повторного суміщення міток на шківі і кришці розпредшестерен.

Справа в тому, що у чотиритактного двигуна поршень знаходиться у ВМТ два рази: у такті стиснення та в такті випуску. А клапани першого циліндра регулюються у положенні ВМТ такту стискування. А якщо у вас один клапан затиснутий, то поршень першого циліндра стоїть у ВМТ такту випуску.

Про всяк випадок картинка з мітками:

Для того, щоб переконатися, що поршень першого циліндра знаходиться в правильній ВМТ, потрібно зняти кришку з переривника розподільника і подивитися в якому положенні стоїть бігунок, він повинен “дивитися” на висновок високовольтного дроту першого циліндра.

Після того, як клапани першого циліндра відрегульовані, колінвал слід провернути на чверть оберту і відрегулювати клапана 3-го циліндра, далі знову провернути колінвал на чверть оберту і відрегулювати клапана 4-го і останню чергу другого циліндра, знову попередньо провернув перед цим колінвал на чверть оберту.

Про всяк випадок нумерація циліндрів:

все правильно, хочу додати по мітках на нашому запорожці 968А, мабуть це була перехідна модель якась,

але міток було дві. Маю на увазі ті, що позначені А на фото.

Так, мужики, можна нічого не крутити. Виставили у ВМТ за міткою, побачили, що один клапан відкритий, а інший протиснутий, так відрегулювали відпущений клапан по зазору, перейшли на інший бік двигуна і побачили, що три клапани відпущені на третьому і четвертому циліндрах, а четвертий клапан протиснутий, так відрегулювали відпущені клапана. Після цього, прокрутили колінвал на повний оборот, знову виставили ВМТ, на першому та другому циліндрах відрегулювали три відпущені клапани, перейшли на інший бік двигуна, відрегулювали лише один відпущений клапан. І всі справи!

ZAZ 968 Пломбірчик Logbook Безконтактне запалювання заз 968 на основі рідного трамблера. Частина II.

Далі шторка. Шторка береться з безконтактного трамблера класики, якщо майданчик під великий підшипник 47 мм, і з вісімки, якщо майданчик під маленький підшипник 42 мм.

Якщо будувати трамблер на маленькому підшипнику та вісімковій основі, то його доведеться зіпсувати так, що до контактного повернутися не вдасться. Чому — я докладніше розповім у відео, яке буде окремим постом. Тому я раджу брати за основу трамблер із класики.

Шторка просто спилюється болгаркою і розсвердлюється до потрібного отвору.

Далі потрібно обточити бігунок, так як на ньому є різні припливи, які просто не дадуть вставити його в отвір по-нормальному. Ідеально, звісно, ​​зробити на нормальному верстаті, але можна і на простому кам’яному колі. А найкраще на болгарці)

Як встановити привод трамблера, трамблер запорожця

Виставляєте колінвал у ВМТ 1-го циліндра.

Виставляєте трамблер з приводом трамблера у потрібне положення.

Вставляєте все разом у посадкове місце.

Прокручує колінвал на 2 обороти. одночасно, вдавлюючи трамблер із приводом.

Дивіться, якщо трамблер можна по обидва боки нормально крутити для наступних регулювань запалювання. так і лишаєте. ні. повторюєте зазначені операції з поворотом трамблера і приводу в той чи інший бік.

Установка зажигания на ЗАЗ 968М

Сам трамблер у привід можна вставити лише у 1м положенні. У приводі є 2 пази, а в трамблері. 2 виступи. потрібно їх поєднати. Якщо не стає, розгорніть на 180 і спробуйте ще раз.

Причини для налаштування карбюратора заз 968м?

Жодне регулювання карбюратора не виконується без потреби.

Тому її виконують якщо в автомобілі є наступний перелік несправностей:

  • Нестійкий холостий перебіг;
  • Підвищені чи знижені обороти;
  • Велика витрата палива;
  • Мала прийомистість двигуна;
  • Двигун після капітального ремонту.

До цього може призвести не відрегульований карбюратор або система запалювання.

Багато любителів автомобіля ЛуАЗ або ЗАЗів виконують цю процедуру і для збільшення потужності, але необхідно пам’ятати, що при виконанні такого налаштування може серйозно зрости витрата палива, а ресурс двигуна буде зменшений. Наше завдання – розглянути стандартне найбільш економічне регулювання карбюратора при збереженні потрібної потужності ДВС.

READ  Як виставити запалювання на Kalina 8 клапанів

Яким карбюратором оснащувався Запорожець?

Залежно від модельного ряду та року випуску ЗАЗ міг оснащуватися карбюратором К-127 або К 133А. Якщо уважно вивчити їх, то можна знайти величезні відмінності від того ж До 133. Дані пристрої не оснащувалися економайзерами холостого ходу, а камера поплавця виготовлена ​​таким чином, що має зв’язок з атмосферою і чітко збалансована.

Карбюратор заз 968м складається з 3-х основних частин:

  • Змішувальна камера з нижнім патрубком;
  • Поплавкова камера;
  • Кришка камери поплавця.

Усі необхідні механізми знаходяться саме у кришці. Серед них можна виділити розпилювач прискорювального насоса, повітряні заслінки, голчастий клапан камери поплавця, а також жиклер, що відповідає за холостий хід.

Поплавкова камера та дифузор запресовані в середню частину. У ній розташований поплавець і клапан поплавкової камери.

Кнопка керування повітряною заслінкою розташована в тунелі підлоги салону автомобіля. Вона пов’язана з тягами управління дросельною заслінкою і при відкриванні вона також відкривається на 1,6 мм. Виробник налаштовував ці значення під час випуску, але з часом вони могли втратити свої параметри.

Карбюратор застосовувався як на автомобілях ЗАЗ, а й у ЛуАЗ. Тому весь процес налаштування нічим не відрізняється на обох автомобілях.

Карбюратор К-127 дводифузорний, вертикальний, з потоком, що падає.

ОСНОВНІ ТЕХНІЧНІ ДАНІ КАРБЮРАТОРА
Діаметр змішувальної камери, мм: 32
Діаметр дифузора, мм: малого великого 8 22
Діаметр балансувального отвору, мм 3,2
Пропускна здатність жиклера, см3/хв: головного паливного. паливного холостого ходу. 225±3 52±1,5
Діаметр жиклера, мм: головного повітряного. повітряного холостого ходу. розпилювача прискорювального насоса. економайзера 1,20.06 1,40.03 0,60.06 0,750.06
Зазор між планкою та гайкою штока приводу економайзера при повному відкритті дросельної заслінки, мм: 3,0±0,5
Рівень палива в камері поплавця (від верхньої плоскості камери поплавця), мм: 22±1.0
Маса поплавця у зборі, гр.: 13,3±0,7
Хід голки клапана подачі палива, мм: 1,20,3

Підготовчі роботи перед регулюванням карбюратора заз 968м

Перед тим, як налаштувати пристрій, необхідно переконатися в повній справності двигуна. Інакше вся процедура буде безглуздою. Для цього зверніть увагу на зазори в клапанних механізмах. Вони мають бути номінальними. При необхідності проведіть їх регулювання.

Наступний елемент – правильна робота системи запалення. Кут випередження повинен бути виставлений як слід, а котушка запалювання, кабелі та свічки знаходяться у справному стані. У разі потреби вказані елементи потрібно замінити.

Найкраще поставити автомобіль у теплий гараж, якщо роботи виконуються взимку. Він має стояти на рівному місці. На КПП включена нейтральна швидкість, а колеса заблоковані гальмом стоянки.

При підготовці карбюратора заз 968м до технічного обслуговування, налаштування карбюратора повинно проводитись після того, як будуть куплені відповідний повітряний та паливний жиклер.

Налаштування карбюратора заз 968м

Для початку зніміть вузол з автомобіля, він повинен піддатися повному розбиранню, чищенню та подальшому збиранню з урахуванням певних вимог. Перший – це зазор між дросельною заслінкою та змішувальною камерою. В ідеалі він повинен перебувати в діапазоні від 1,6 мм до 1,8 мм при повністю відкритій заслінці. Щоб виставити ці значення, необхідно підгинати потяг у потрібному напрямку. Коли заслінка закрита, вона має прилягати дуже щільно. Інакше буде зайве підсмоктування повітря. Регулюють зазор шляхом шліфування або тим самим підгинання тяги.

Дросельна заслінка карбюратора К-133А (правильне та неправильне положення): а. неправильне; б. правильне; 1. вихідний отвір емульсійного каналу холостого ходу; 2. повітряний канал; 3. емульсійний канал; 4. гвинт регулювання якості суміші; 5. гвинт регулювання кількості суміші.

Тепер можна поставити карбюратор на автомобіль. Супроводити установку має чітке дотримання ТБ. Наступний етап – регулювання повітряної заслінки. Для цього важіль керування повністю витягується, а заслінка закривається. У такому положенні трос необхідно затягнути. Перевірити роботу нескладно – якщо втопити важіль, то заслінка повністю закрита, якщо витягнути, вона відкривається на всю.

Подібним чином регулюється привід керування дросельною заслінкою. Після цього, збираються всі пружини та тяги карбюраторної системи. Роботу механізму обов’язково перевірити імітацією його роботи.

Регулювання та налаштування карбюратора на заз 968м

Карбюраторний заз 968м – це культовий радянський автомобіль. Він прийшов на зміну знаменитому «горбатому», а наприкінці 80-х був підданий рестайлінгу. Досі в багатьох країнах залишилися любителі подібних машин, тому багато хто з них дуже часто цікавиться питаннями експлуатації та ремонту. Сьогодні ви дізнаєтесь, як своїми руками налаштовується та регулюється карбюратор заз 968м.

виставити, запалення, 968м

Як відрегулювати холостий хід карбюратор заз 968м?

Наступний важливий етап – це налаштування холостого ходу. Від нього залежить витрата палива автомобіля. Рівень у камері поплавця не виставляється. Налаштувати його можна двома найпоширенішими варіантами. Завод-виробник передбачив обидва способи.

READ  Чому гріється генератор на автомобілі

Перший – запустіть двигун та прогрійте його до номінальної температури. Цілком можливо, що оберти будуть некоректними – це нормальне явище, адже холостий перебіг ще не налаштований. Потім гвинт якості закручується остаточно, але з перетягується. Двигун має затихнути. Тепер вивертаємо його на два обороти і знову запускаємо, а гвинтом кількості встановлюємо обороти, що відповідають значенню 900-950 об/хв.

На цьому можна закінчити, але є і другий варіант, який дозволить досягти найефективнішої роботи пристрою. Знову крутимо гвинт якості так, щоб обороти були найбільшими. Після цього гвинт кількості закручується до номіналу. Такий цикл можна виконати двічі. Надалі вийде досить якісне регулювання, для збереження максимальної кількості палива. Те саме виконується і для автомобільної системи живлення ЛуАЗ.

На цьому все. Як бачите, відрегулювати карбюратор своїми руками – не така вже й складна робота. Цю процедуру необхідно виконувати при кожному ТО автомобіля, щоб уникнути проблем надалі.

Електрична схема автомобіля ЗАЗ

Повна збірка електросхем для різних модифікацій вітчизняних автомобілів ЗАЗ. Схеми можна збільшити, клацнувши на них. Показані такі моделі, як ЗАЗ-968М, ЗАЗ-965, ЗАЗ-966 та ЗАЗ-110206.

Електросхема ЗАЗ-965

виставити, запалення, 968м

Електросхема ЗАЗ-966

Електросхема ЗАЗ-968

1 фара у зборі; 2 покажчик поворотів; 3 звуковий сигнал; 4,5 пружинний контакт та кнопка включення сигналу; 6 оптичний елемент; 7 лампа габаритного освітлення А12-4; 8 лампа фари А12-4540; 9 обідок фари; 10 повторювач покажчика повороту (лампа А12-4); 11 вмикач сигналізації гальм “стоп” ВК-412; 12 вимикач аварійної сигналізації гальм ВК12Б; 13 реле аварійної сигналізації гальм РС525А; 14 акумуляторна батарея: СПБ-55; 15 блок запобіжників ПР112; 16 реле-переривник РС-950Б; 17 склоомивач; 18 контрольна лампа роботи генератора А12-1; 19 покажчик рівня палива у баку УБ-26А; 20 контрольна лампа роботи обігрівача А12-1; 21 контрольна лампа покажчика повороту А12-1; 22 лампи освітлення комбінації приладів А12-1; 23 контрольна лампа включення далекого світла фар А12-1; 24 контрольна лампа аварійної сигналізації гальм А12-1; 25 контрольна лампа аварійного тиску олії А12-1; 26 покажчик температури олії УК273; 27 розетка переносної лампи ПС500; 28 склоочисник СЛ226; 29 важіль перемикача склоочисника та вмикача склоомивача; 30 важіль перемикача покажчиків повороту; 31 важіль перемикача світла фар; 32 вимикач зовнішнього освітлення ВК343-02; 33 вмикач аварійного стану автомобіля або вимушеної його зупинки ВК422-12 (лампа А12-0,8); 34 замок запалювання ВК347; 35 датчик рівня палива БМ159; 36 реле блокування РБ1-10; 37 реле стартера РС534; 38 вмикач ліхтарів заднього коду ВК418; 39 реле-регулятор РР310В; 40 плафон освітлення салону ПК140 (лампа АС12-5); 41 стартер СТ368; 42 штепсельний роз’єм; 43 генератор Г-502А; 44 котушка запалення Б115-В; 45 переривач-розподільник запалювання Р-114Б; 46 свічка запалювання А23-1; 47 датчик тиску олії ММ111Д; 48 датчик температури оливи TM-100A; 49 ліхтар задній правий; 50 лампа покажчика повороту А12-21-3; 51 лампа габаритного освітлення А12-5; 52, 53 пампа сигналу заднього ходу та сигналу “стоп” А12-21-3; 54 підкапотний ліхтар ПД-526 з лампою А12-8; 55 ліхтар освітлення номерного знака з лампою А12-5; 56 ліхтар задній лівий.

Електросхеми ЗАЗ-968. другий варіант

Схема ЗАЗ-110206 Таврія

покажчик повороту; 2. фара головного світла; 3. реле включення електродвигуна вентилятора радіатора; 4. термовимикач вентилятора радіатора; 5. електродвигун вентилятора радіатора; 6. звуковий сигнал; 7. акумуляторна батарея; датчик. розподільник запалювання, 11. генератор, 12. комутатор, 13. котушка запалення, 14. датчик вказівника температури охолоджуючої рідини, 15. датчик аварійного тиску масла, 16. реле контролю заряду акумуляторної батареї, 17. вимикач ліхтарів 8 вітрового скла, 19. датчик аварійного рівня гальмівної рідини в бачку, 20. кінцевий вимикач економайзера примусового холостого ходу (ЕПХХ) карбюратора, 21. електромагнітний клапан, 22. електродвигун склоочисника вітрового скла, 23. фар; запобіжників, 33. вимикач аварійної сигналізації; 34. вимикач протитуманних ліхтарів; 35. вимикач зовнішнього освітлення; 36. вимикач(замок) запалювання 37. додаткове реле вимикача запалення, 38. підрульовий важільний перемикач світла фар і вмикач сигналізації дальнім світлом, 39. підрульовий важільний перемикач покажчиків повороту, 40. вимикач звукового сигналу, 41. підрульовий важелевий скло. скла; лампа далекого світла фар; 56. плафон освітлення салону, 57. сполучна колодка переднього та заднього джгута проводів, 58. джгут проводів задній, 59. вимикач контрольної лампи гальма стоянки, 60. лампа заднього покажчика повороту, 61. двонитиєва лампа стоп. сигналу та габариту, 62. лампа ліхтарів заднього ходу, 63. лампа заднього протитуманного заднього світла, 64. лампа освітлення номерного знака, 65. задній ліхтар, 66. датчик вказівника рівня палива.