Налаштування на карбюраторних модифікаціях ВАЗ 2107

У всіх старих підручниках з обслуговування класичних моделей Жигулів описується спосіб встановлення моменту утворення іскри за допомогою лампочки, хоча досвідчені автомобілісти спокійно обходяться без неї. Чому так відбувається, ви зрозумієте в процесі прочитання даного матеріалу, а новачкам буде корисно ознайомитися зі старою перевіреною методикою.

Для того щоб перевірити працездатність карбюратора або відрегулювати його роботу, рекомендується ознайомитися з наступним матеріалом: https://vazweb.ru/desyatka/dvigatel/remont-karbyuratora-vaz-2107.html

Щоб правильно виставити запалення «сімки», потрібно забезпечити одночасне виконання наступних умов:

А СЛАБО ВЫСТАВИТЬ грм В НОЛЬ? установка распредвала, цепи и здездочки меток ГРМ

 • насічка на шківі колінчастого валу стоїть навпроти довгого ризику, нанесеного на кришці газорозподільного механізму;
 • при цьому кругла мітка, нанесена на шестерні ланцюгового приводу розподільчого валу, збігається з припливом на корпусі;
 • поршень 4-го циліндра завершив такт стиснення і знаходиться у верхній мертвій точці;
 • контакти всередині трамблера розімкнені;
 • рухомий контакт бігунка звернений до нерухомого контакту на кришці розподільника, куди підключений провід від свічки 4-го циліндра.

Примітка. На безконтактних системах у цей момент датчик Холла направляє сигнал комутатору, щоб той розірвав електричний ланцюг низької напруги, що призводить до виникнення високовольтного імпульсу на дроті, що веде до свічки 4-го циліндра.

На схемі показано, що відбувається в циліндрах при суміщенні міток

Лампочка застосовується з метою контролю моменту запалювання, навіщо її потрібно підключити одним дротом до контакту «К» високовольтної котушки, а другим – до маси автомобіля. Слід знати, що в цей момент поршень першого циліндра теж знаходиться в положенні ВМТ, тільки там відбувається не стиснення паливоповітряної суміші, а випуск відпрацьованих газів після її згоряння. Ось чому необізнані автолюбителі часто плутають перший циліндр із четвертим при встановленні запалювання.

Ваз 2107 ищем проблему зажигания осциллографом

Схема розташування міток на кришці газорозподільного механізму

Коли ці дії відбуваються одночасно, на електродах свічки 4-го циліндра проскакує іскровий розряд, про що свідчить спалах підключеної лампочки. Щоб домогтися виконання цих умов та правильно виставити запалення, дотримуйтесь інструкцій:

 • Поверніть ключем на 36 мм колінчастий вал, поєднавши насічку на шківі з довгою ризиком на кришці ГРМ.
 • Якщо в цей момент клапанна кришка двигуна знята, то краще орієнтуватися по мітці на шестерні розподільного валу, виставивши її навпроти припливу корпусу.
 • Візьміть розподільник запалювання, зніміть кришку і поверніть його вал, щоб поставити бігунок навпроти дроту, що веде до циліндра (на кришці є маркування номерів циліндрів). Вставте трамблер в отвір двигуна, утримуючи бігунок і корпус у цьому положенні, після чого зафіксуйте його гайкою під ключ 13 мм.
 • Приєднайте дроти лампочки та увімкніть запалення поворотом ключа. Відпустіть гайку кріплення розподільника та повільно повертайте його за корпус, доки лампа не спалахне, вказавши на момент іскроутворення. Знову закріпіть трамблер.
 • Вимкніть запалювання та переконайтеся, що контакти всередині розподільника розімкнені. Візьміть щуп на 0,35 мм і перевірте проміжок між ними, при необхідності відкоригуйте його, послабивши викруткою гвинти кріплення.
READ  Заміна масла в АКПП RAV4 2007

Мітки треба поєднати, повертаючи колінвал ключем

Примітка. Інструкція має на увазі, що перед початком робіт трамблер був демонтований з двигуна без суміщення міток.

Запалювання вважається виставленим правильно, якщо після встановлення кришки розподільника та підключення проводів вам вдасться запустити двигун, а далі потрібно налаштовувати кут випередження. Безконтактна система встановлюється таким же чином, за винятком перевірки зазору в контактній групі через її відсутність.

Мітка на шестерні розподільного валу поєднується з припливом на корпусі

Важливий момент. Найчастіше запалення виставляється без зняття клапанної кришки, чому положення мітки на шестерні не видно. Ви все зробили за інструкцією, але мотор не запускається. Значить, іскра подається в 4-й циліндр під час такту випуску, а стиск у цей момент відбувається у першому циліндрі. Проблема вирішується просто:

 • зніміть кришку трамблера;
 • відкрутіть гайку його кріплення;
 • витягніть розподільник із гнізда, поверніть бігунок рівно на 180° і вставте елемент назад;
 • притисніть спідницю трамблера гайкою та поставте кришку.

Порада. Якщо двигун після цих дій не заведеться, але почне подавати ознаки життя, то проблема криється не в налаштуванні запалювання, а в несправності одного з елементів системи.

Перевірка та налаштування кута випередження

Щоб перевірити, чи правильно виставлене запалювання, достатньо поєднати мітки на шківі колінчастого валу та кришці газорозподільного механізму. При цьому бігунок має бути спрямований на 4-й циліндр, а контакти розімкнені. Якщо бігунок “дивиться” у бік першого циліндра і машина не заводиться, то поверніть його на 180 °, як описано вище.

виставити, запалення, 2107, інжектор

Для створення оптимальних умов спалювання палива в камері спалах повинен відбуватися трохи раніше, ніж поршень дійде до ВМТ. Є 3 способи цього досягти:

 • при встановленні запалення насічку на шківі поєднайте не з першою довгою ризиком, а з другою, що позначає кут випередження 5 °;
 • визначте величину випередження “на слух”, послабивши гайку кріплення трамблера і повертаючи його за корпус на неодружених оборотах двигуна;
 • підключіть до системи стробоскоп, запустіть мотор і поворотом трамблера відкоригуйте положення насічки, навівши на неї миготливу лампу приладу.

Кут випередження регулюється поворотом корпусу розподільника

Довідка. Найчастіше досвідченими водіями застосовується другий спосіб, оскільки він дає позитивний результат без жодних приладів. Розподілювач запалювання повертається, доки не буде знайдено положення найбільш стабільної роботи двигуна. Ось чому використання лампочки не відіграє великої ролі, адже реальний кут випередження, при якому двигун працює в оптимальному режимі, лежить в діапазоні 5-10 ° і визначається індивідуально в кожному авто дослідним шляхом.

Після закінчення налаштування кілька разів натисніть на педаль газу. Якщо прослуховується стукіт поршневих пальців (дзвінкий звук добре чутний від двигуна), то кут випередження занадто великий. Послабте кріплення розподільника та поверніть його на 1-2° за годинниковою стрілкою, після чого знову перевірте натисканням на акселератор.

Порада. Стук пальців часто прослуховується, коли ви заливаєте паливо з низьким октановим числом. Тоді треба зменшувати кут випередження, щоб детонація (вона і викликає стукіт) не руйнувала поршневу групу. Застосовуючи якісне пальне, кут слід збільшувати, щоб покращити динамічні характеристики ВАЗ 2107.

Як виставити запалювання без лампочки.

 • Ви нещодавно придбали «сімку» на вторинному ринку і намагаєтеся «довести її до пуття».
 • Після ремонту двигуна, що супроводжувався його розбиранням.
 • Після відкручування або зняття головного розподільника запалювання (трамблера) незалежно від причини, чому це було зроблено.
 • При переході з високооктанового палива на бензин зі зниженим октановим числом і навпаки.
 • Після заміни контактної групи або підшипника у трамблері (у машинах зі старою системою запалювання).
READ  Встановлення динаміків у задні двері Granta

Примітка. На автомобілях ВАЗ 2107, оснащених інжектором з керуванням електронікою, причиною перевірки системи іскроутворення може бути табло Check Engine, що спалахнуло, на панелі приладів. Щоправда, воно веде себе подібним чином у разі виникнення ще дюжини несправностей. Отже, неполадки із запалюванням потрібно спочатку діагностувати, звернувшись на станцію технічного обслуговування.

У переважній більшості випадків встановлення моменту іскроутворення здійснюється внаслідок порушення налаштувань після виконання розбирання або ремонту двигуна. Окреме питання — перехід на високооктановий бензин, що потребує займання з великим випередженням, для чого проводиться коригування.

Перевірку своєчасного утворення розряду на електродах свічок бажано в тих випадках, коли спостерігається нестабільна робота двигуна, чути бавовни в карбюраторі та вихлопній трубі, що супроводжуються підвищенням витрати палива. Якщо ви ще не встигли виявити «ненажерливість» машини, то зверніть увагу на колір диму, при великій витраті бензину він чорний, як і нагар на електродах свічок.

Підготовчий етап

Щоб виставити запалення на автомобілі ВАЗ 2107, не потрібно ніяких спеціальних умов, операцію можна зробити як у гаражі, так і на вулиці, у тому числі й у зимовий період. Для роботи підготуйте такий комплект інструментів:

 • викрутка плоска;
 • металевий щуп завтовшки 0,35 мм;
 • ключ ріжковий розміром 13 мм;
 • автомобільна лампочка, розрахована на напругу 12 з припаяними до неї проводами;
 • ключ із довгою рукояткою, призначений для повертання колінчастого валу;
 • ключ для відкручування свічок.

Примітка. Замість спеціального ключа для обертання колінвала можна використовувати звичайний ріжковий розміром 36 мм. Якщо і такого ключика у вас не знайдеться, то виставляти мітки доведеться старим перевіреним способом: увімкнувши 4-у передачу і піднявши заднє колесо, крутити його вручну, тим самим провертаючи колінчастий вал.

В ідеалі краще мати в арсеналі прилад для встановлення запалення на двигуні, що працює, — стробоскоп. Він оснащений лампою, що миготить одночасно з моментом іскроутворення в циліндрі, що дозволяє побачити положення насічки на шківі колінвала при холостих обертах і чітко відкоригувати кут випередження.

Так виглядає стробоскоп, яким зручно налаштовувати випередження запалення

Важливий момент. Запалювання виставляється для того, щоб забезпечити своєчасну появу іскри та запустити мотор, після чого буде потрібно додаткове коригування. Але остання не дасть вам бажаного результату, коли в циліндрах відсутня компресія або дають про себе знати проблеми з карбюратором. Якщо не усунути ці несправності, то робота двигуна залишиться нестабільною, як не налаштовуй систему іскроутворення.

Звідси висновок: правильно виставити запалення ви можете будь-якої миті, а ось добре налаштувати — тільки на працездатному двигуні та карбюраторі.

Порядок операцій на машині з карбюратором

Щоб виставити запалення на ВАЗ 2107, не потрібно створювати якісь спеціальні умови. Роботи можна виконувати навіть на вулиці в холодну пору року. Ось схема запалення на машині з карбюратором.

Послідовність операцій на машинах з контактним та безконтактним модулем приблизно однакова:

 • Роботи потрібно розпочинати при холодному двигуні. Спочатку знімаються дроти зі свічок.
 • Потім викручуються самі свічки. Краще зняти все, так колінвал рухатиметься легше.
 • Тепер місце свічки на 1-му циліндрі закривається пальцем, щоб відчувати, коли почнеться такт стиснення в циліндрі.
 • Ключем провертається колінвал до початку такту.
 • Продовжуючи обертання коленвала, виконується встановлення запалювання ВАЗ 2107 карбюратор за мітками.
 • Тепер потрібно відштовхнути фіксатори на тамблері та перевірити напрямок бігунка. Його зовнішній контакт повинен бути спрямований на провід першого циліндра.
 • Наразі перевіряється положення фіксаторів. Вони повинні бути розташовані по паралельній косильній волосіні до осі двигуна.
 • Тепер потрібно послабити кріплення розподільника, щоб можна було обертати колінвал руками.
 • Підключається стробоскоп або лампочка до виведення запалення та до «маси».
 • Після підключення потрібно увімкнути запалювання.
 • Якщо лампа горить, потрібно обертати тамблер за годинниковою стрілкою, доки вона не згасне. Якщо вона не спалахнула. положення правильне.
 • Тепер можна закрутити кріплення розподільника, поставити кришку тамблера на штатне місце, підключити проводку.
 • READ  Де знаходиться реле двірників на ВАЗ 2107

  Установка на машині з інжектором

  Ручне встановлення запалювання ВАЗ 2107 інжектор за мітками неможливе, оскільки на таких автомобілях регулювання виконує ЕБУ (електронний блок керування). Він збирає сигнали з датчиків, і, зіставляючи показання витрати повітря, лямбда-зонда, положення заслінки дроселя та колінвала, визначає момент утворення іскри. Але з появою проблем із модулем, автомобіліст може самостійно перевірити його працездатність. Доцільно попередньо ознайомитись зі схемою.

  Перевірка виконується у такій послідовності.

  • Від запалення від’єднуються всі дроти.
  • На мультиметрі виставляється максимальна величина 20 ком.
  • Вимірюється опір у парах: 2 та 3, 1 та 4.
  • Показники працездатності перебувають у межах від 3,6 до 4 кому. Будь-які відхилення говорять про те, що модуль несправний і підлягає заміні.
  виставити, запалення, 2107, інжектор

  Як виконати встановлення запалювання на ВАЗ 2107 з карбюратором дивіться на цьому

  Інструменти, які будуть потрібні в роботі

  На авто з карбюратором використовуються дві системи запалювання: контактна та безконтактна. У першому випадку потрібно підготувати:

  • стробоскоп або звичайну лампочку на 12В;
  • ріжковий ключ на 13;
  • спецключі для колінчастого валу

  Для встановлення безконтактного механізму знадобляться такі інструменти:

  • хрестоподібна викрутка;
  • ключі на 8, 10 та 13;
  • дриль;
  • саморізи.

  Встановлення запалювання на ВАЗ 2107 з інжектором у звичайному розумінні цього процесу неможливе, але можна перевірити модуль за допомогою мультиметра.

  на 13 лютого 2019 року. Але вам доведеться витрачати час та паливо на дорогу туди та назад. Тому питання, як встановити цей механізм самостійно – цілком обґрунтоване. Тим більше, що вся процедура займе не більше півгодини.

  Встановлення запалювання на ВАЗ 2107 своїми руками

  Якщо двигун автомобіля запускається з перебоями, знизилися динамічні параметри машини або збільшилося споживання палива, швидше за все, необхідно встановити запалювання ВАЗ 2107. Саме ці ознаки свідчать про проблеми в модулі. Це механізм, який перетворює електричну енергію на іскру. Процедура залежить від типу системи, реалізованої на вашому авто: інжектор або карбюратор. Вона нескладна, її може виконати своїми руками навіть недосвідчений майстер за наявності інструментів, розуміння процесу та особливостей пристрою модуля.

  Мітки

  Грамотне регулювання виконується за мітками, розташованими на кришці мотора та шківі колінчастого валу. Вони наносяться на заводі. Насікання шківа потрібно виставити на одну з трьох відміток на кришці, залежно від споживаного транспортним засобом палива:

  • довга мітка. відповідає 0 кутку випередження;
  • середня – 5 градусів;
  • коротка – 10 градусів.

  Резюмуємо

  Коректність виконаних робіт необхідно перевірити на правильність вибору кута випередження. Для цього потрібно завести двигун, якщо двигун завів без проблем – розігнати машину до 45 км/год. На цій швидкості включити 4 передачу та різко натиснути на педаль газу. Якщо виникне детонація і триватиме трохи більше 3 секунд, а після прискорення зникне, роботи виконані правильно. Якщо детонація не з’явиться, потрібно збільшити кут, якщо не з’явиться зовсім – зменшити.