Процес встановлення запалення (на ВАЗ 2106 моделі) та поломки в трамблері

Якщо сталася поломка, замінити для подальшої установки не складає великої праці. Для встановлення необхідно провести виступ першого циліндра двигуна на BMT. Після цього необхідно знайти мітку, розташовану в шківі і поєднати її з точкою, яка знаходиться на кришці приводу. Знайти її можна за допомогою вставлення пальця в отвір для свічок.

Зніміть кришку розподільника та поставте бігунок. Тепер потрібно вставити корпус трамблера. Робимо цю процедуру так само, як говорилося вище. Але пам’ятайте, поставити запалення на ВАЗ-2106 найкращим способом можна лише з використанням стробоскопа. Навряд чи він є у вас вдома, а до СТО, так просто не дістанешся.

Виконуємо ослаблення кріпильної гайки.

Прогріваємо ДВЗ і не вимикаючи, обертаємо корпус розподільника в дві сторони, по черзі (кількість обертів за хвилину має досягати близько 2000). Слухайте, як працює двигун. Як вибрати найкраще становище? Його можна досягти моменту, коли показується найбільша кількість обертів без провалів. Коли ви знайшли це положення, можна виконувати затягування кріплення.

Мітки на кришці ГРМ

Коли потрібно виставляти запалювання на ВАЗ 2106

Виставлення запалення на ВАЗ 2106 необхідно провести в таких ситуаціях:

 • Ви помітили, що витрати паливної рідини збільшилися. Таке трапляється через неправильно зроблене налаштування запалювання ВАЗ 2106 (карбюратор). Запалювання може стати однією з причин. Коли запалення в транспортному засобі є пізнім, динамічні показники транспортного засобу знижуються.
 • Втрачається динамічність авто. У цій ситуації відбувається ситуація, коли вибух наздоганяє поршень.
 • Чути постріли, що йдуть у глушник. Якщо вибух йде навздогін, то гази розширюються довше.
 • Збільшення шуму у моторному відсіку. Виставляння запалення на ВАЗ потрібно проводити в тому випадку, якщо ви помітили, що в моторі відбуваються стуки. Це говорить про те, коли поршень йде нагору, то він зустрічається із вибухом.

Установка зажигания !!! Это так просто

Як правильно виставити запалювання на ВАЗ 2106

На жаль, незважаючи на велику різноманітність авто в наш час, і нові, і авто зі стажем можуть зазнавати поломок. Саме тому потрібно бути готовим до вирішення проблем. Наприклад, якщо у вас вдасться правильно виставити запалення на своїй машині, тоді ви можете впоратися з будь-яким пристроєм цього автомобіля. Дуже важливо, щоб запалювання працювало правильно, адже від цього залежить коректність роботи двигуна. Крім того, це впливає на витрату палива автомобіля. Тому власникам «шістки» необхідно знати, як виставляти запалювання на ВАЗ 2106 самостійно.

В цілому, дана процедура не є складною і якщо її правильно вивчити, то можна заощадити свій час і кошти на відвідуванні сервісного центру з ремонту транспортних засобів.

До переваг карбюраторних моторів автомобілів ВАЗ відносять те, що їх обслуговування досить легке і вони мають високу ремонтну придатність. Але варто зазначити, що саме карбюраторні ВАЗи іноді можуть вимагати встановлення запалювання вручну.

Як виставляти запалення на ВАЗ 2106

Як скоригувати положення трамблера

Якщо детонацію чути трохи або вона відсутня зовсім, тоді варто повертати трамблер. Так потрібно регулювати запалювання доки процес не улагодиться до півтори секунди.

Варто розповісти кілька можливих ситуацій розвитку подій під час здійснення цієї процедури.

Отже, порядок запалення ВАЗ 2106 наступний:

 • Коли детонація дуже швидка, тобто пропадає через кілька секунд, це говорить про нормально виконане регулювання. Якщо вона після п’яти секунд, то виконувати налаштування вже не потрібно.
 • Тривала детонація. Щоб уповільнити цей процес, потрібно зробити зупинку і послабити корпус трамблера, і повернути його на одне відділення вперед. Виконуйте ці дії, доки процес не триватиме протягом потрібного періоду часу.
 • Детонація не відбувається. Це не є правильним «симптомом». У цій ситуації потрібно повертати трамблер у бік мінусу.

Як виконати встановлення запалювання на ВАЗ-2106

Для того, щоб зробити цю процедуру точно, використовують прилад – стробоскоп. Але не будь-який автомобіліст має його у своєму гаражі. Тому в умовах робіт, що проводяться в гаражі, можна використовувати підручні пристрої. Вам потрібно мати 12-вольтовий світловий елемент та ключ, призначений для коленвала. Крім цього буде потрібно ключ на «тринадцять».

READ  Яке масло краще для пріори 16 клапанів

Регулювання запалення в «Класиці» здійснюється при двигуні, що не працює. Спочатку викручується свічка. Поршневий циліндр перетворюється на режим запалювання. Після цього отвір закривається і виконується обертання. У момент виштовхування пальця з отвору, можна визначити, що такт стиснення був виконаний. Далі здійснюється процедура приєднання бронепроводу. Далі необхідно буде визначити момент запалення.

Как самому выставить зажигание на ВАЗ Классике.

Візьміть ключ (на «тринадцять») і відкрутіть гайку у кріпленні системи розподілу. Потім візьміть світловий елемент із двома проводами. Перший з них підключіть до “маси”, а другий. до котушки запалювання. Індикатор повинен спалахнути. Потім проводиться закручування кріплення. Автомобіль необхідно перевірити у процесі їзди. Крім того, в інтернеті завантажено величезну кількість відео з регулюванням своїми руками запалювання на ВАЗ (2106).

Правильність виставлення запалення на ВАЗ-2106 є досить важливим питанням. Це варто робити безпосередньо під час руху. Спочатку здійснює прогрів двигуна, а після розгін транспортного засобу до швидкості 50 кілометрів. Потім перейдіть на 4 передачу і продовжуйте рух без збільшення швидкості. Тепер різко натисніть газ до упору і послухайте роботу двигуна. Ви почуєте звук детонації або так званий «дзвін пальців». Правильною можна вважати роботу, якщо цей дзвін після певного часу затихає. За стрілкою спідометра долається відрізок 5 км на годину.

Як виконати встановлення запалювання електронного типу

Всім відомо, що мати систему запалення електронного типу функціонування зручніше, оскільки вона безконтактна, і це має своє відображення на роботі автомобіля. Будь-яку модель «шістки» можна зазнати таких змін, не дивлячись на рік її випуску. Потрібно лише обзавестися необхідними інструментами. Що потрібно мати:

 • свердлильний інструмент
 • ключ на 13 (ріжковий), на 8, на 10;
 • ключ, призначений для храповика.

Коли ви прийдете, будете купувати БСЗ, то разом з нею ви отримаєте набір необхідних запчастин. Крім того, до комплекту обов’язково входить інструкція для встановлення. Під капотом знаходиться місце, в яке кріпиться комутатор та безконтактна котушка запалювання. Після встановлення цих елементів потрібно зайнятися встановленням трамблера. Застаріла комплектуюча буде спрямована на 1-й або 4-й циліндр. Необхідно запам’ятати в якому положенні знаходиться трамблер і напрямок бігунка. При необхідності нанесіть на ці місця позначки. Новий трамблер повинен бути встановлений у такому самому положенні. Далі потрібно виконати встановлення запалювання. Як встановити запалювання на ВАЗ-2106 ви вже знаєте, дійте згідно з вище поданою інструкцією.

Пам’ятайте, що якщо ви змогли правильно зробити виставлення запалювання на класиці, то означає, що ви змогли забезпечити надійну роботу двигуна на своїй “шістці”. Крім того, ви тепер знаєтеся на пристрої власного автомобіля і зможете вирішити будь-які проблеми і налагодити будь-який вузол в системі. Також важливим плюсом є економія коштів на станції технічного обслуговування, адже ви зробили все самостійно. Головне при виконанні виставлення запалення на ВАЗ 2106 слідувати докладної інструкції, яка надана вище, і ви з легкістю зможете зробити цю операцію без додаткової допомоги. Також дуже важливо мати у своєму розпорядженні супутні інструменти (ключ на 13, 12-вольтову лампочку та інше).

До процесу обслуговування транспортного засобу необхідно підходити з максимальною відповідальністю. Вивчайте технічні особливості авто, розбирайтеся в експлуатаційних показниках та самостійно робіть ремонт. Тільки в такому разі існує можливість бути впевненим у правильності виконання ремонтних робіт.

Цінуйте свій транспортний засіб та ремонтуйте його вчасно. Тільки в такому разі воно зможе вам прослужити довгі роки!

Перевірка

Покінчивши з виставленням запалювання, приступайте до перевірки працездатності даного вузла:

 • сідайте за кермо;
 • запустіть двигун;
 • оберніться на пряму ділянку дороги;
 • прискоріться до 40 кілометрів на годину;
 • перемикайте машину на четверту передачу;
 • швидко вичавіть газ.

Коли все зроблено правильно, відбудеться детонація, через яку застукають пальці. Шум у міру набору швидкості зникне.

Якщо звук нікуди не подівся, то регулювання зроблено неправильно і відбулося раннє спрацьовування запалювання. У цій ситуації ротор розподільника повертають на половину або один поділ (за годинниковою стрілкою). Уповільнена детонація говорить про пізнє спрацьовування запалювання. Тут доведеться крутити розподільник у протилежний бік.

Виставивши налаштування, повторіть описаний вище тест.

Коли запалення буде відрегульоване ідеально, позначте оптимальне положення розподільника щодо блоку циліндрів рисою (надерти її або використовуйте масляну фарбу). На цьому виставлення запалювання завершується.

Які інструменти знадобляться

Щоб здійснити налаштування моменту запалювання на своєму ВАЗ-2106, необхідно підготувати:

 • свічковий ключ та торцевий на 13 міліметрів;
 • мультиметр або 12-вольтову лампочку-індикатор з припаяними до її цоколя проводками.

Перед виставленням обов’язково оглядають предмет справності:

 • силові кабелі;
 • свічки;
 • трамблер та інші елементи системи.

Підготовка до виставлення запалювання

Найпростіше виставити запалення по циліндрах. Допустимо використовувати як перший, так і четвертий. Практика показує, що абсолютна більшість автовласників воліють працювати з 1-м.

Регулювання вузла дозволяють провести спеціальні мітки, що розташовуються на кришці знімної газорозподільного механізму (скорочено ГРМ). Усього їх там три. Так, зокрема:

 • найбільш коротка насічка показує, що кут нахилу запалення дорівнює 10 градусів;
 • найдовша відповідає 0;
 • середня дорівнює 5 градусам.
READ  Розпорядок регулювання клапанів на ВАЗ 2106

Також важливо знайти позначку ВМТ (верхня мертва точка). вона знаходиться на обідку шківа коленвала. Ступиця останнього має особливу опуклість, наведену проти згаданої раніше риси.

Після того, як всі насічки виявлені, допустимо приступити до регулювання запалення свого автомобіля ВАЗ-2106.

Насамперед:

 • витягніть із гнізда свічку, що протистоїть 1-му циліндру;
 • отвір, що звільнився, заткніть пальцем або гумовою пробкою.
виставити, запалення, 2106

Тепер, використовуючи спеціальний ключ, почніть провертати колінвал до того моменту, поки поршень в циліндрі не дійде до нижньої точки і не підніметься. У потрібну мить ви відчуєте пальцем рух повітря, а якщо була використана затичка, то вона просто вискочить через зростання тиску.

Після цього продовжуйте обертати колінвал. зупиніться, лише коли риса на його шківі збігається з потрібною вам міткою на корпусі ГРМ.

Тут виникає один важливий аспект:

 • для 92-95 марок бензину оптимально зупиниться на середній смужці;
 • якщо авто заправляють менш чистим паливом (до АІ-80). гальмуйте у довгій, так ви виставите кут, що дорівнює 0 градусів.

Потім необхідно забратися в розподільник запалювання. зніміть кришку, що утримується на місці засувками. Там ви виявите ротор. необхідно, щоб він був розгорнутий зовнішнім контактом у бік першого циліндра. При потребі відкоригуйте його положення, обертаючи колінвал.

Коли всі згадані раніше мітки зійдуться, перевірте ще раз розподільник – проведіть волосінь через його пружинні засувки. Якщо вона знаходиться строго паралельно осі силової установки, то все зроблено правильно. В іншому випадку знадобиться додаткове регулювання. Робиться вона так:

 • згвинтіть гайку, що утримує розподільник;
 • поверніть трамблер трохи нагору;
 • обертаючи сердечник ротора, постарайтеся виставити його паралельно до осі мотора;
 • закрутіть гайку, але не повністю.

Навіщо потрібно виставляти запалювання

Правильно відрегульований момент запалювання дозволяє власнику ВАЗ як зберегти паливо, так і покращити динамічні характеристики автомобіля та позбутися проблем із запуском мотора в холодну пору року.

Машина поставляється у продаж з належно налаштованими вузлами та агрегатами, але згодом регулювання збивається. Ця доля не оминає і систему запалення. В останньому випадку силова установка перестає працювати в оптимальному режимі, і в ній часто виникає надто сильна детонація, що, у свою чергу, призводить до прискореного зношування основних елементів.

Установка трамблёра с бесконтактным зажиганием ваз классика.

Відповідно, власникам ВАЗ періодично доводиться займатися самостійним виставленням запалення. Менш досвідчені водії змушені звертатися за цим до майстерень, чиї послуги коштують дуже недешево. Витрат удасться уникнути, якщо освоїти всі тонкощі регулювання.

В даний час є два основні способи налаштування аналізованої системи. Відразу скажемо: кожен із них правильний. Деякі водії, що піднаторіли в обслуговуванні, використовують так званий дослідний метод, інші воліють здійснювати регулювання за допомогою стробоскопа. Обидва варіанти мають і переваги, і недоліки, сума яких не дозволяє однозначно визначити найкращий.

Незалежно від обраного способу при належному старанні вдається домогтися того, щоб робота запалення стала стабільною і безперебійною.

Як правильно виставити запалення на ВАЗ-2106

Система запалення є однією з ключових у будь-якому автомобілі, оснащеному двигуном внутрішнього згоряння. Від неї прямо залежить, наскільки ефективно і стабільно працюватиме силовий агрегат загалом, як багато він потребуватиме пального в основних режимах та чимало іншого. Нові авто зараз забезпечуються електричним запаленням і безконтактними системами. Вони відрізняються надійністю, безвідмовністю та простотою обслуговування. Старі ж, до яких належить ВАЗ-2106 та інші класичні моделі даного виробника, використовують контактну систему. Тому власникам доводиться самостійно займатися регулюванням запалювання. Як його виставити знають далеко не всі. Правильний порядок дій описується у цій статті. Також тут розповідається, про які нюанси необхідно знати і на що важливо звертати увагу в ході роботи.

 • Навіщо потрібно виставляти запалювання
 • Які інструменти знадобляться
 • Підготовка до виставлення запалювання
 • Регулювання запалювання
 • Перевірка
 • Висновок

Регулювання запалювання

Провівши описані раніше підготовчі заходи, починайте виставляти власне запалення. Тут вам знадобиться саморобний індикатор у вигляді 12-вольтової лампочки, до якої припаяно два проводки. Один з них слід приєднати до виходу зі котушки запалювання, де розміщується кабель розподільника (низьковольтний). Другу жилу закріпіть на масі автомашини.

виставити, запалення, 2106

Наступною правильною дією є включення запалювання. В ідеалі індикатор спалахне. Вам необхідно обертати рукою розподільник (суворо за годинниковою стрілкою), поки лампа не згасне. Якщо ж вона так і не спалахнула, то описаний крок пропустіть. Далі доведеться повертати розподільник у зворотному напрямку. як тільки індикатор знову спалахне, закріпіть вузол, до кінця затягнувши гайку, що фіксує його.

READ  Заміна масла в варіаторі X-Trail t32

Після цього залишається вимкнути запалення та повернути на місце кришку розподільника.

Щоб досягти найбільш оптимальної роботи двигуна, не допустити збільшення споживання пального та забезпечити кращу динаміку, важливо періодично перевіряти правильність налаштування запалювання. При цьому будь-які неполадки, що виникають у вузлі, що розглядається, треба усувати негайно.

Зараз автомеханіки все частіше рекомендують встановлювати на автомашину безконтактну систему як найбільш точну і просту в обслуговуванні. Її, зокрема, практично не потрібно регулювати. Цей варіант, напевно, підійде людям, які не бажають витрачати час на описану вище (і досить клопітку) процедуру виставлення.

Як самостійно виставити запалення на ВАЗ 2106

Регулювання запалювання ВАЗ 2106 – процедура дуже важлива та корисна. Від неї залежить кілька моментів:

 • безперебійна робота силового агрегату;
 • легкий запуск;
 • нормальна витрата палива;
 • динаміка розгону.

Якщо неправильно відрегулювати запалювання, під час роботи силового агрегату може спостерігатися детонація. А це, своєю чергою, може призвести до капітального ремонту самого двигуна.

Цікаво, що на практиці у багатьох водіїв свій погляд на те, як виставити запалення на ВАЗ 2106. Деякі діють, що називається «на око», а хтось набуває для цієї справи стробоскопа. Дехто не лізе сам і довіряє цю роботу фахівцям автосервісів.

Щоб налаштувати запалювання на автомобілі ВАЗ 2106 своїми руками, скористайтесь наведеною нижче інструкцією.

Вам потрібно взяти з собою в гараж:

 • ключ для свічок;
 • ключ на 13;
 • вольтметр або звичайна дванадцятивольтова лампочка.

Контактне запалювання встановлюється за першим циліндром.

Момент запалювання встановлюйте за мітками різної довжини, нанесеними на кришку ГРМ.

 • 10 0
 • 5 0
 • 0 0

Покрокова інструкція

Встановити запалювання на вазі 2106 можна за 13 простих кроків:

 • Знімаємо свічку циліндра, пробкою з гуми та пальцем закриваємо отвір для свічки.
 • За допомогою спеціального ключа провертаємо колінвал. У міру руху в першому циліндрі має розпочатися такт стиснення. У цей момент поршень попрямує вгору, створиться внутрішній тиск. Ви його відчуєте після того, як гумову пробку почне видавлювати з отвору.
 • У цей момент починаємо стежити за перебігом мітки на шківі. Вона зрештою має поєднатися з міткою на ГРМ. Якщо ви використовуєте паливо з октановим числом 95 або 92, потрібно поєднати її з другою міткою (5 градусів). Якщо ж паливо становить 72 або нижче (що сьогодні трапляється дуже рідко), то потрібно прагнути до третьої мітки (0 градусів)
 • Знімаємо кришку з трамблера, попередньо відстебнувши клямки.
 • Завдяки руху колінвала, ротор трамблера повинен бути звернений до першого циліндра.
 • Тепер важливо простежити за тим, щоб волосінь кришки трамблера була паралельна осі мотора. Якщо цієї умови не дотримано, потрібно провести наступні процедури.
 • Знімаємо гайку кріплення трамблера та провертаємо його вгору. Далі крутимо вісь ротора і добиваємося його паралельного розташування по відношенню до осі двигуна.
 • Повертаємо трамблер на місце і не до упору вкручуємо гайку.
 • Тільки зараз починається безпосередній процес, завдяки якому ми зможемо правильно налаштувати контактне запалення.
 • Приєднуємо вольтомметр таким чином, щоб один кінець був приєднаний до виведення котушки, приєднаного до кабелю трамблера з низькою напругою, а інший кінець фіксований на масі.
 • Включаємо запалювання. Обережно прокручуємо трамблер за годинниковою стрілкою до моменту відключення лампочки. Якщо ж вона і не спалахувала, значить крутити нічого не потрібно.
 • Тепер починаємо крутити трамблер у зворотний бік до моменту запалювання лампочки. У цьому положенні фіксуємо трамблер, щільно затягнувши гайку.
 • Налаштування запалення закінчено, можна вимикати запалення та повертати кришку розподільника назад.

Тепер ми можемо переконатися в тому, чи правильно проведена установка запалювання. Запускаємо двигун і починаємо їхати. Потрібно розігнатися до 45 кілометрів на годину. По досягненню потрібної швидкості, включаємо четверту передачу і різко тиснемо на педаль газу. Через пару секунд мотор повинен почати детонувати (роздаватимуться бавовни, «пальці» почнуть дзвеніти). Як тільки автомобіль набере відповідну для обраної передачі швидкість, детонація пропаде.

Якщо детонація не зникла, значить, ви неправильно здійснили регулювання і отримали так зване раннє запалювання. Значить потрібно трохи провернути трамблер за годинниковою стрілкою на половину або один поділ. Якщо детонація так і не виникла, значить у вас встановлено «пізнє запалення». У цьому випадку трамблер провертаємо проти годинникової стрілки на половину або один поділ.

Як тільки ви змогли запалювання на вазі 2106 налаштувати правильно, зробіть надійну позначку на корпусі трамблера, що послужить гарною допомогою для наступних регулювань.