ЕТАП 3

Отже! Ми зняли зубчастий ремінь ГРМ, перевірили стан помпи та сальників, за потреби замінили їх новими. Далі можемо приступати до збирання приводу ременя газорозподільного механізму Калини.

Встановлюємо на посадкові місця зняті раніше шестірні розподільного валу і коленвала. Якщо в процесі їх зняття позначки змістилися, то треба встановити їх строго по своїх місцях.

Перш ніж почати встановлювати новий ремінь ГРМ Калини, треба або підрахувати кількість зубів, їх має бути 111 або уважно прочитати маркування. Там має бути зазначена їхня кількість. Можна ще просто порівняти новий ремінь із старим, вони повинні мати однакову довжину. Важливий момент! При встановленні зубчастого ременя ГРМ треба уважно стежити за тим, щоб у процесі встановлення мітки залишалися строго по своїх місцях.

Спочатку треба надіти ремінь на шків коленвала. Потім на шків розподільного валу, при цьому треба з правого боку розподільного валу натягувати ремінь. Таке робиться для того, щоб натяжним роликом можна було легше підтягнути привід. Встановлюємо натяжний ролик, прикручуємо, але не затягуємо. Він повинен прилягати до зворотного боку ременя. Одягаємо ремінь на шків помпи і натягуємо роликом, повертаючи його спеціальним ключем проти годинникової стрілки.

Для перевірки натягу ременя треба взяти його з правого боку розподільного валу і повертати вздовж себе. Правильно натягнутий ремінь повинен повертатися на 90 градусів не більше і не менше або прогинатися не більше одного сантиметра при натисканні на нього.

Після того, як ремінь приводу натягнули, вже можна затягувати болт кріплення ролика. Ось тут треба стежити за тим, щоб з правого боку від шківа распредвала ремінець був належним чином натягнутий і не провисав.

Фото ролика наведено нижче, там же показано за допомогою яких отворів потрібно повертати ролик: Рис.6 Натяжний ролик на Kalina 8 клапанну

Ключем (на 17) провертаємо колінчастий вал на три-чотири обороти, так щоб шків колінвала став міткою на своє місце. Після цього знову перевіряємо їх. Усі мітки повинні стояти строго на своїх місцях.

ЕТАП 1

Заганяємо автомобіль на оглядову яму і домкратом піднімаємо переднє праве колесо. Знімаємо колесо і, відкривши капот, даємо двигуну охолонути. Бажано, щоб температура двигуна була приблизно 60 градусів за Цельсієм. Перш ніж дістатися ременя ГРМ Калини, треба зняти ремінь генератора та його приводний шків на колінвалі.

Пристрій приводу генератора наведено на

ЕТАП 2

На другому етапі приступаємо до зняття безпосередньо зубчастого ременя ГРМ LADA Kalina 8 клапанів.

Виходимо з ями та знімаємо верхній пластиковий захист двигуна. Вона кріпиться на чотирьох кліпсах до двигуна, треба просто акуратно посмикнути її по черзі з кожної кліпси. Далі знімаємо захисний кожух ременя ГРМ LADA Калини. Для цього треба ключем (на 10) відкрутити три кріпильні болти. Один з них спереду кожуха, а два інших збоку. Відкрутивши болти, знімаємо кожух і перед нами відкрився весь привід газорозподільного механізму (див. фото).

Ось зараз настав відповідальний момент! Потрібно встановити весь привід ременя ГРМ Kalina строго за мітками. Для цього треба взяти торцеву головку (на 19), бажано з подовжувачем і завернути назад болт, який ми відкрутили при знятті шківа приводу генератора.

Провертаємо за цей болт колінвал за годинниковою стрілкою до збігу міток на шестернях колінвалу та розподільного валу. Розташування цих міток було вказано на ілюстраціях вище.

Провертати краще за колінвал, а з розподільником цього робити небажано. Так робити потрібно тому, що механізм ГРМ Kalina рухається саме коленвалом, а не розподільником.

Далі треба ключем (на 17) послабити болт кріплення натяжного ролика та послабити натяг ременя ГРМ. Знімаємо ремінь та натяжний ролик, щоб перевірити стан. Зазвичай при заміні ременя ГРМ Kalina змінюють і ролик, оскільки найчастіше підшипник на ньому має хоч і невеликий, але люфт. А це неприпустимо. Перевіряємо стан помпи. Треба не знімаючи посмикати її за шків, і якщо є люфт, краще її відразу замінити.

Помпа, можливо, і попрацює якийсь час, але потім все одно вийде з ладу, а щоб замінити її, треба знову розкривати весь привід і міняти. А буває і так, що вона заклинює і через це рветься ремінь. Доводиться потім знову розкривати цю систему і повторювати всю роботу заново. Доцільно при цьому перевірити стан сальників колінвалу та розподільного валу. Для цього треба зняти відповідні шестерні та задню кришку газорозподільного механізму.

Перевіривши стан сальників, при необхідності їх поміняємо, що позбавить вас надалі від зайвої роботи.

READ  Заміна гальмівних дисків Ford Focus 3

ЕТАП ЗАМІНИ РЕМНЯ ГРМ Kalina 8 КЛАПАНІВ

Здрастуйте, читачі блогу RtiIvaz.ru. Сьогодні ми розглядатимемо, яким чином відбувається заміна ремня ГРМ Kalina з 8-ми клапанним двигуном.

Для початку наведемо схему встановлення ременя ГРМ Kalina з двигуном 8 клапанів:

Як видно із схематичного зображення в першу чергу треба правильно виставити мітки на шківах розподільного валу та колінвалу.

На фото нижче, будь ласка, дивіться положення цих міток:

Далі розглянемо процес заміни ременя ГРМ Kalina 8 клапанів поетапно.

виставити, запалення, kalina, клапан

ЕТАП 4

Встановлюємо місце захисний кожух приводу газорозподільного механізму. Затягуємо три болти його кріплення. Встановлюємо шків приводу генератора на колінчастий вал пазом на шпонку, яка показана на малюнку 2. На різьблення болта кріплення шківа краще нанести різьбовий герметик.

Після цього, застопоривши маховик викруткою, із зусиллям затягуємо цей болт. Встановлюємо ремінь генератора Калини. Якщо старий ще у хорошому стані, то ставимо його. Але краще буде, якщо поставити новий. Ключем на 8 обертаємо шток ролика проти годинникової стрілки.

Після цього закріплюємо шток у натягнутому положенні контргайкою. Далі можна вже й завести для перевірки двигун. Якщо при цьому немає ніяких сторонніх шумів, все зроблено правильно. Прикручуємо на місце захист маховика. Ставимо на своє місце захист двигуна. Встановлюємо та закріплюємо зняте колесо. Ставимо на місце верхній пластиковий захист двигуна.

Потім можна сідати в машину, заводити двигун.

Замена ремня грм 8-ми клапанный 1.6l мотор!

На цьому, дорогий читачу блогу, я закінчую писати цю статтю і бажаю вам благ та настрою! Напишіть і ви в коментарі про заміну ременя ГРМ на своїй Kalina з 8-ма клапанами, і з якими труднощами зіткнулися.

LADA Kalina заміна ременя ГРМ 8 клапанів

Перевіряти ремінь ГРМ рекомендується кожні 15-20 тисяч кілометрів пробігу. Обрив ременя на 8-ми клапанної Kalina не смертельний, клапани залишаться цілими, а ось на 16-ти клапанній. погне їх. Тому за ременем ГРМ слід стежити і своєчасно змінювати його новий (його ресурс від 50 до 80 000 кілометрів пробігу). Процес заміни ременя ГРМ майже однаковий і для 8-ми та для 16-ти клапанних двигунів.

Для початку потрібно зняти пластмасовий захист ременя ГРМ, який кріпиться на 3-х болтах.

Тепер треба зняти праве переднє колесо. Вам відкриється доступ до правого щитка захисту двигуна. Відкручуємо два гвинти, на яких він кріпиться і відтягуємо його вниз. Тепер ми зможемо дістати до шківа на колінвалі.

Перед цим Вам потрібно, прокручуючи колінчастий вал, встановити обидві зірки (колінвалу та розподільного валу) за мітками:

Щоб відкрутити маховик потрібно зупинити колінвал. З боку зчеплення на двигуні є спеціальне оглядове віконце, через яке видно маховик. Знімаємо гумку і стопоримо його потужною викруткою. Для цього знадобиться помічник.

Шків може бути дуже затягнутий, тому не дивуйтеся, що він не відкручується.

Знімаємо шків, знімаємо старий ремінь. Для цього відкручуємо натяжний ролик і максимально відпускаємо ремінь

Тепер УВАГА! Стежте за тим, щоб шестерні не збилися з міток

Новий ремінь починаємо одягати із шестірні коленвала. Потім натягуємо його на шестірню розподільного валу з правого боку. Весь час стежимо за мітками. Далі проводимо ремінь через ролик і натягуємо на помпу.

Натягуємо ремінь ГРМ за допомогою ролика. Для цього я використовував саморобний ключ, зроблений із сталевого дроту (2-3 мм):

Ремінь потрібно натягувати так, щоб його можна було повернути на 90 градусів, але не більше, не менше. Після натяжки провертаємо колінвал на 2-3 обороти і знову дивимося, чи не збилися мітки. Якщо збилися — то знімаємо та виставляємо все наново.

Заміна ременя ГРМ LADA Kalina 2, Granta 8 клапанів

Вчора до нас приїхав один із постійних клієнтів на нещодавно придбаної Kalina другого покоління, заміна ременя ГРМ, ролика та помпи плюс усіх рідин, але про це в іншій статті. Також цей двигун встановлювався і на Granta, тому дана стаття буде актуальна і для неї. На спідометрі 60000 і я вважаю, що для цього двигуна це оптимальний інтервал заміни, хоч у всіх довідниках написано про 75000.

Обмовимося відразу при обриві ременя ГРМ на даному автомобілі гне клапана. Рекомендується проводити контроль стану ременя кожні 15000 кілометрів пробігу.

Для роботи нам знадобиться набір ключів та головок, а також шестигранник на 5 та ключ для натяжного ролика. Вся процедура займає приблизно півтори години.

Для початку знімаємо захист, зливаємо антифриз і можна для зручності зняти праве переднє колесо. Далі послаблюємо контргайку натяжного механізму ременя генератора. Головкою на 10 викручуємо шпильку натягувача та знімаємо ремінь.

Відкручуємо чотири болти шестигранником на 5 і знімаємо верхню захисну кришку ременя ГРМ.

Виставляємо верхню мертву точку (ВМТ). Крутим колінвал за болт кріплення шківа за годинниковою стрілкою до моменту збігу мітки на зірочки розподільного валу та захисному кожусі ГРМ.

Відкручуємо болт шківа коленвала. Блокуємо колеса упорами, затягуємо ручне гальмо, включаємо п’яту передачу і легким рухом ключа з півтора метровим подовжувачем труби відкручуємо даний болт.

READ  Як запаяти мідний радіатор автомобіля своїми руками

Далі тим же шестигранником на 5 відкручуємо болти кріплення нижньої кришки ГРМ та знімаємо її.

На зірочки колінчастого валу мають бути поєднані мітки з відливом масляного насоса.

Хвала конструкторам АвтоВАЗу, нарешті на двигунах з’явилися ролики з індикатором натягу, тепер не треба натягувати на око і перевіряти натяг перекручуванням ременя, не минуло й тридцяти років з моменту винаходу подібної конструкції. Відвертаємо болт натяжного ролика і демонтуємо останній так само знімаємо старий ремінець газорозподільного механізму. На фото видно, що ремінь витягнувся, оскільки мітки натяжки розійшлися, при контролі стану ременя ГРМ, якщо ви побачите таке, потрібно буде просто підтягнути його.

Для заміни помпи нам потрібно зняти зірочку розподільного валу, а також відкрутити кілька болтів внутрішнього кожухи та зняти його.

Три гвинти геть і помпу в заміну. Зеленою стрілкою вказано отвір під болт натяжного ролика.

Помінявши водяний насос приступаємо до встановлення нового ременя ГРМ.

Ставимо на місце кожух і зірочку розподілу. Перевіряємо збіг всіх міток, про них говорилося вище. Ставимо натяжний ролик, але болт не затягуємо. Одягаємо новий ремінь, дотримуємось напряму обертання, спочатку на зірочку колінвала, розподільного валу, натяжний ролик і помпу, останнє можна поміняти місцями. Натягуємо ремінь ГРМ. Спеціальним ключем повертаємо ролик проти годинникової стрілки, як зазначено у нього на корпусі.

до моменту збігу міток на ньому і затягуємо болт.

Провертаємо колінвал два обороти і знову перевіряємо збіг міток та натяжку ременя.

Встановлюємо всі деталі в порядку зворотного зняття, заливаємо антифриз та заводимо. Простіше нікуди.

Як виставити запалення на Kalina 8 клапанів

Іноді потрібно проводити певні роботи, для яких необхідно спочатку виставити ГРМ за мітками. Це буває необхідно у таких випадках, як:

  • Регулювання зазорів клапанів
  • Заміна ременя ГРМ або його зняття

Для виконання цієї роботи нам знадобиться:

  • Головка на 10 з коміром або тріскачковою рукояткою
  • Плоска викрутка
  • Домкрат

Отже, щоб зробити це максимально швидко та без зайвих проблем, піднімаємо праву передню частину Kalina домкратом та встановлюємо КПП на 4 передачу.

Потім знімаємо захисний кожух газорозподільного механізму, відвернувши одну гайку з її бічної частини:

І два болтики з торцевої задньої сторони, як показано на фото нижче:

І піднімаємо кожух вгору, злегка відводячи його убік:

Тепер беремо рукою за колесо і прокручуємо його доти, доки мітка на шестірні розподільного валу не співпаде з виступом пластини на задній кришці. Наочно це представлено на

Щоб зручніше було поєднувати мітки, краще потихеньку смикати за колесо вперед і дивитися на маховик (якщо руки довгі), а потім подивитися, щоб мітка зірки ГРМ теж збігалася.

Якщо фази газорозподілу виставлені неправильно, необхідно відкрутити натяжний ролик і скинути з шестерні ремінь. Після чого обертанням колінвала домогтися збігу і одягнути ремінь назад.

У разі регулювання клапанів або заміни ременя ГРМ потрібно проводити процедуру по виставленню ГРМ за мітками. А як виставити ГРМ за мітками на автомобілі LADA Kalina дізнаємося з цієї статті.

Для роботи нам потрібно буде підготувати головку на 10 з коміром, плоску викрутку та домкрат.

МЕТКИ ГРМ НА ВАЗ 8VALVE БЕЗ ЛИШНЕЙ ВОДЫ ТОЛЬКО СУТЬ. 2114,2109,2110 итд 8 клапанов восмиклоп грм

Тепер піднімаємо передню частину автомобіля праворуч і встановлюємо коробку передач на четверту швидкість.

Знімаємо захист газорозподільного вузла, робиться це шляхом відкручування однієї гайки з боку.

І з заднього боку потрібно відкрутити два болтики, як показано на зображенні.

Піднімаємо захист точніше кожух, вгору трохи відводячи убік.

Наступним кроком потрібно взятися за колесо, яке відірвано від землі і прокрутити доти, доки мітка на шестірні розподільного валу не співпадатиме з виступом пластини на задній кришці. На зображенні можна ознайомитися докладніше.

Беремо плоску викрутку та витягуємо заглушку з гуми, яка знаходиться на картері коробки передач. За четвертим циліндром він і знаходиться. Тепер дивимося у вікно і потрібно, щоб мітка на маховику збігалася із трикутним вирізом на пластині.

І ще якщо фаза газорозподілу виставлена ​​неправильно, потрібно відкрутити ролик натягу і зняти з шестерні ремінь. Після цього обертанням колінвала домагаємося збігу і одягаємо ремінь назад.

Іл. 9.1. Інструменти та обладнання, необхідні для перевірки та регулювання кута випередження запалення: стробоскоп та ключі з відповідними головками, подовжувальними вставками та приводами з храповими механізмами, необхідні для відкручування притискного болта або гайки кріплення розподільника запалювання

Іл. 9.2. Ознайомтеся із зазначеними у наклейці під капотом автомобіля або в посібнику з його технічного обслуговування даними, що регламентують величину кута випередження запалення та режим роботи двигуна під час його перевірки та регулювання

Іл. 9.3. Знайдіть, очистіть від бруду і виділіть за допомогою маркера установку, яка зазвичай стоїть на гаснику крутильних коливань, що стоїть на передній стороні двигуна. Щоб установочну мітку було краще видно, виділіть її за допомогою крейди, рідини, що коригує, або фарби

READ  Як приймати Kalina при високому тиску

Іл. 9.4. Підключіть провід живлення та земляний провід стробоскопа відповідно до плюсової та мінусової клеми акумуляторної батареї

Іл. 9.5. Надягніть кліщі індуктивного датчика стробоскопа на високовольтний провід свічки запалювання циліндра

Іл. 9.6. Відповідно до процедури перевірки кута випередження запалення, встановленої для цього восьмициліндрового V-подібного двигуна Ford робочим об’ємом 5,0 л, необхідно знайти та від’єднати роз’єм SPOUT. Цей роз’єм стоїть поруч із розподільником запалювання

Іл. 9.7. Вийміть кабельний роз’єм SPOUT з відповідної частини Через контакти цього роз’єму сигнал датчика, встановленого в розподільнику запалювання, передається на комп’ютер, який здійснює корекцію початкового кута випередження запалення

Іл. 9.8. У більшості процедур перевірки кута випередження запалення, складених для двигунів, оснащених вакуумним автоматом регулювання кута випередження запалення, зазначено, що вакуумний шланг, що йде до вакуумного автомата розподільника запалювання, повинен бути від’єднаний і щільно закритий

Іл. 9.9. У більшості автомобілів компанії GM, оснащених карбюраторними двигунами та комп’ютерною системою контролю, таких, як цей восьмициліндровий V-подібний двигун, необхідно розстикувати чотириконтактний роз’єм, який знаходиться поряд із розподільником запалювання.

У деяких моделях двигунів GM для встановлення кута випередження запалення необхідно спочатку з’єднати між собою контакти А і роз’єму передачі даних (DLC). Обов’язково вивчіть процедуру перевірки кута випередження запалення, складену для моделі автомобіля, яку ви обслуговуєте.

Іл. 9.10. Заведіть двигун і спрямуйте світло стробоскопа на настановні мітки. Будьте обережні, щоб випадково не потрапити в зону дії лопатей вентилятора чи приводних шківів

Іл. 9.11. Настановні мітки в імпульсному світлі стробоскопа, що синхронізується із запалювання циліндра

Іл. 9.12. Якщо кут випередження запалення знаходиться поза встановленими межами (установча мітка не збігається із зазначеною нерухомою міткою), послабте за допомогою ключа притискний болт або гайку кріплення розподільника запалювання. Випускаються спеціальні вигнуті ключі, що полегшують виконання цієї операції

Іл. 9.13. Не відкручуйте повністю притискний болт або гайку, а тільки послабте його настільки, щоб розподільник запалювання можна було повертати.

Іл. 9.14. Це найскладніша операція. Спостерігаючи за положенням настановної мітки, плавно повертайте розподільник запалювання до тих пір, поки вона не займе правильне положення. Притиск розподільника запалення повинен бути настільки ослаблений, щоб розподільник можна було повертати, але при цьому він не міг би повертатися мимоволі

Іл. 9.15. Після встановлення мітки в задане положення плавно затягніть притискний болт (гайку) кріплення розподільника запалювання. Після цього ще раз перевірте, що настановна мітка залишилася в правильному положенні, тому що при затягуванні притискного болта розподільник запалювання може повернутися, що спричинить зміну кута випередження запалення.

Іл. 9.17. Від’єднайте стробоскоп від високовольтного дроту свічки запалювання циліндра та клем акумуляторної батареї

Іл. 9.18. Для “якісного” регулювання кута випередження запалення можна використовувати також вакуумметр. Може статися так, що гасник крутильних коливань пошкоджений і встановлена ​​мітка збита з правильного положення відносної нерухомої мітки або мітка на двигуні відсутня

Іл. 9.19. Процедуру регулювання кута випередження запалення за допомогою вакуумметра починають з того, що приєднують вакуумметр до штуцера пробовідбору вакууму у колекторі впускного двигуна

Іл. 9.20. Послаблюють притискний болт (гайку) кріплення розподільника запалювання. Роз’єм SPOUT та інші роз’єми не від’єднують. Найкращий результат регулювання кута випередження запалення за допомогою вакуумметра досягається тоді, коли комп’ютер продовжує коригувати кут випередження запалення.

Іл. 9.21. Заводять двигун і дають йому прогрітися до нормальної робочої температури. Повільно повертають розподільник запалювання (у напрямку збільшення кута випередження запалення) доти, доки за показаннями вакуумметра не буде досягнуто максимального розрідження (у даному прикладі воно становить 19,5 дюйма ртутного стовпа).

Іл. 9.22. Після досягнення максимального розрідження за показаннями вакуумметра розподільник запалювання повертають у протилежному напрямку (у напрямку зменшення кута випередження запалення) доти, доки показання вакуумметра не знизиться на 2 дюйми ртутного стовпа в порівнянні з максимальним показанням, отриманим на попередньому кроці.

Іл. 9.23. Коли стрілка індикатора вакуумметра дійде до позначки на 2 дюйми нижче найвищого показання (у даному прикладі це позначка 17,5 дюйми ртутного стовпа), затягують притискний болт (гайку) кріплення розподільника запалювання. Хоча цей спосіб регулювання кута випередження запалення не забезпечує точності, що гарантує досягнення режиму, що забезпечує мінімальну токсичність вихлопних газів, але він досить точний для того, щоб встановити безпечний режим роботи двигуна, що запобігає його пошкодженню.

Іл. 9.24. Після завершення процедури регулювання кута випередження запалення перевірте ще раз, щоб притискний болт кріплення розподільника запалення був належним чином затягнутий, та підключіть усі вакуумні шланги та роз’єми, від’єднані на час виконання цієї процедури

виставити, запалення, kalina, клапан