Чому клацає педаль зчеплення на Ладі Granta

Нерідко власники нової LADA Грани нарікають на клацання вузла зчеплення. У більшості випадків причина криється в недостатній кількості мастила тросика приводу.

Самостійно змастити трос не складно. Процедура змащування описана вище, прочитайте додатково у разі необхідності ремонту.

Іноді причина клацання у несправному датчику (вимикач педалі зчеплення), розташованому з тильного боку. Для демонтажу з наступною заміною необхідно:

 • Зняти колодку з проводами, що йде від панелі приладів.
 • Викрутити два самонарізи, що фіксують основу плати до педалі, замінити деталь.
 • Зібрати у зворотній послідовності.

гранта тугое сцепление. как исправить за 5 минут. лайфхак

Водію на замітку. Датчик положення педалі не підлягає ремонту, можлива лише заміна новим при виході з ладу.

Інші несправності, такі як бовтання педалі, тугість ходу, провал також пов’язані з розтягуванням троса, розшаруванням волокна, пошкодженням обмотки, зношеністю шарнірів.

Етап Змащування елементів

Змащуванням рухомі елементи педального вузла, у тому числі, храповик компенсатора, втулку педалі зчеплення, оболонку троса. Для спрощення процесу змащення використовуємо тавотніцу, медичний шприц наповнюємо трансмісійною олією, наносимо на поверхню. Іноді скрип доноситься із боку моторного відсіку. Причина у повідці наконечника. Для усунення скрипу наносимо масло на ділянку контакту гайки з вилкою приводу.

Що робити, якщо регулювання тросиком не допомогло

Змінити його можна під час виконання таких действий:

зчеплення, lada, granta
 • гайку, яка кріпить торс до кронштейна, необхідно послабити ріжковим ключем;
 • після цього трос можна витягти. Роблять це дуже акуратно;
 • потім він від’єднується від вилки зчеплення;
 • далі трос від’єднується від педалі. Для цього видаляється захисний чохол та стопорна гайка. Після цього педаль може бути вилучена;
 • складання слід проводити у зворотній послідовності. Під час неї бажано деталі змастити літолом.
READ  Де знаходиться фільтр салону LADA Granta

Зчеплення в автомобілі під час поїздок працює з постійним інтенсивним навантаженням. Тому немає нічого дивного у тому, що згодом воно зношується. Тому може виникнути необхідність компенсації її зносу. Для цього і проводять регулювання.

Виконати такі дії нескладно. З подібним завданням може впоратися будь-який новачок. Тому немає потреби відправляти автомобіль у сервіс технічного обслуговування. Винятком, мабуть, є випадки гострої нестачі часу.

Автолюбителю просто ніколи цим займатися.

Іноді регулювання дозволяє виправити недолік, компенсуючи зношування зчеплення. Але часом він настільки великий, що доводиться повністю замінювати трос.

При виявленні будь-яких ознак зношування краще не сподіватися на російське «авось», а краще негайно поміняти елементи зчеплення.

зчеплення, lada, granta

Це запобігатиме ризику виникнення аварійних ситуацій, адже в поїздці зчеплення може просто відмовити. Тоді біди не уникнути.

Який має бути хід педалі зчеплення LADA Granta

Вільний хід педалі зчеплення на Ладі Granta складає 146 мм. це заводський замір відстані від основи кузова до тильної частини педалі (жаби). Виробник допускає люфт ходу 2.0 мм.

Якщо вищезазначена відстань не відповідає стандарту, проводимо такі дії регулювання:

 • У моторному відсіку відтягуємо наконечник троса до упору наперед. Штангенциркулем вимірюємо фактичну відстань від пластикової гайки до вилки приводу. Заводський стандарт 27 мм.
 • Проводимо регулювання, коригування при необхідності (ключ на «10»).
 • 2-3 рази прокачуємо педаль, проводимо повторні виміри.
 • У салоні автомобіля заміряємо хід педалі, він має дорівнювати 146 мм.

При збільшеному/зменшеному ході педалі трос зчеплення підлягає заміні новим. Для усунення вільного ходу використовуйте ремкомплект педалі зчеплення LADA Granta.

 • натискні втулки;
 • пластиковий компенсатор;
 • пружина.
READ  Заміна ГРМ Nexia 16 клапанів

Лада Гранта FL быстрая регулировка педали сцепления

Рекомендації щодо вибору деталей та комплектуючих

Переважна більшість запчастин на Ладу Granta – вітчизняного виробництва. Зарубіжні аналоги не мають попиту через дорожнечу. Порівняно з «нашою» продукцією, імпорт дорожчий на 10 – 15 %. Якість виготовлення на тому самому рівні.

При купівлі запчастин та комплектуючих завжди віддавайте перевагу якісним, оригінальним деталям. Звіряйте відповідність каталожних артикулів з фактичними даними, вказаними в інструкції з експлуатації технічним засобом.

Лада гранта быстрая регулировка педали сцепления.

За відсутності досвіду в обслуговуванні автомобіля звертайтесь за кваліфікованою допомогою до фахівців СТО.

Регулювання зчеплення на LADA Priora

Основні ознаки несправності зчеплення – зменшення ходу та заїдання педалі зчеплення, сторонні клацання, погана тяга автомобіля або нечітке перемикання передач через неповне вимкнення зчеплення. Всі ці несправності вказують на те, що необхідне періодичне регулювання зчеплення. Priora, як і всі автомобілі ВАЗ, потребує такого обслуговування.

LADA Priora належить до сімейства автомобілів ВАЗ і вперше була випущена в 2007 році. Зараз є кілька модифікацій Пріори. Модель продовжує вдосконалюватися і набувати нових якостей, що полегшують життя за кермом. Тим не менш, недоліки як в початковій збірці, так і при експлуатації мають місце.

Комплектуючі автомобілів вітчизняного виробництва досить швидко стають непридатними, і багато автомобілістів наших машин вже давно звикли до цієї думки. Крім цього варто врахувати і стиль водіння, а також якість доріг, якими найчастіше доводиться їздити. Втім, деталі все одно не вічні, і деякі з них доводиться змінювати або регулювати елементи механізмів.

До одного з “ненадійних” і “капризних” елементів авто LADA Priora відноситься механізм зчеплення двигуна з коробкою перемикання передач. Основні ознаки несправності зчеплення – зменшення ходу та заїдання педалі зчеплення, сторонні клацання, погана тяга автомобіля або нечітке перемикання передач через неповне вимкнення зчеплення.

READ  Як поміняти фільтр салону на Granta

Всі ці несправності вказують на те, що необхідне періодичне регулювання зчеплення. Priora, як і всі автомобілі ВАЗ, потребує такого обслуговування. Ні для кого не секрет, що важливо мати справне зчеплення на машині: від цього залежить безпека та передбачуваність на дорогах.

Неправильне натягування троса змусить педаль бовтатися без діла, а в самому пристрої буде спостерігатися підвищене зношування фрикційних накладок веденого диска через додаткове тертя про маховик коленвала. Швидкість істотно знизиться через втрату крутного моменту, перемикати передачі також буде проблемно з педаллю, що заїдає, і не повністю вимкненим зчепленням.

Регулювання механізму може включати як налаштування тросика зчіпного пристрою, так і його повну заміну разом з датчиком і втулкою. Нижче буде розглянуто таке:

Як робити регулювання зчеплення на Priora методом зміни зазору від троса до регулювального гвинта.

Підготовчий етап

 • набір автомобільних ключів, головки, тріскачка;
 • ганчір’я, рідина для видалення нашарувань типу WD-40;
 • шестигранник на “8”;
 • вимірювальна лінійка;
 • викрутка з плоскою, хрестоподібною бітами;
 • пасатижі, бокорізи;
 • трос зчеплення;
 • додаткове освітлення при необхідності.

Ознаки несправності, діагностика, способи усунення

Ознака Причина та усунення
Неповне включення зчеплення (буксує) Заміна дисків, очищення фрикціонів
Неповне вимкнення (веде) Профілактика механізму зчеплення
Періодичні ривки Знос тросика зчеплення, заміна фрикціонів
Вібрація, биття під час переходу на підвищені передачі Викривлення маховика, зношування зубів захоплення. Заміна маховика, суміжних витратних матеріалів
Шум, скрип, скрегіт при активації Знос пружини демпфера, заміна нової, мастило приводу
Вільний хід педалі збільшено, перевищує 2.3 мм. Натяг троса, заміна новим
Чути запах горілих фрикційних накладок Демонтаж блоку зчеплення, заміна зношених елементів
Підвищена витрата пального Зношений маховик, пошкоджені зуби
Знижена динаміка розгону Заміна фрикціонів