Як відключити турботаймер на Starline А93

Table of Contents

Турботаймер. що це за режим

Турботаймер Starline A93. особливий режим, призначений спеціально для автомобілів з турбонаддувом. Його суть полягає в продовженні роботи мотора на деякий час після виключення запалення. Завдяки цьому швидкість обертання турбіни знижується поступово, забезпечується правильне охолодження мотора, виключаються серйозні поломки нагнітача.

Використання турботаймера убезпечить вас від поломок складного і досить дорогого агрегату. Вартість підшипників турбіни і їх заміни обходяться в солідні суми. Якщо неремонтопригодной виявляється турбіна цілком, то витрати на ремонт виявляться ще більш суттєвими. Правильно налаштувавши турботаймер, ви не зіткнетеся з такими проблемами.

Активація турботаймера (програмування часу роботи)

Налаштування турботаймера Starline А93 залежить від того, на який з варіантів запрограмована функція 12. спосіб підтримки запалювання. Він вибирається монтажником автомобільної сигналізації. Для активації підтримки запалювання передбачено 4 варіанти:

 • при виключенні запалення ключем;
 • при натисканні кнопки 2 на брелоку і затягнутому ручному гальмі;
 • при затягуванні ручного гальма (режим 1, заводські настройки);
 • підтримка запалювання відключена (автоматичний і дистанційний запуск двигуна на авто з МКПП неможливий).

турботаймер, starline

Способи активації турботаймера Starline A93

Щоб активувати режим, потрібно мати уявлення про курсорних способі програмування. Під час роботи функції на дисплеї брелока відображається іконка, яка використовується для позначення цієї самої функції. Для програмування будь-якого режиму курсорних способом слід:

Затиснути кнопку 3 до 2 звукових сигналів.

Перемістити миготливий курсор на потрібну іконку: кнопка 2 гортає вліво, клавіші 3, 4. вправо.

Для включення-виключення режиму натиснути кнопку 1.

Як налаштувати турботаймер на Starline А93: інструкція, нюанси та поради

Сьогодні все більшого поширення набувають автомобілі з турбованим двигуном, який поєднує в собі потужність, надійність і економічність. Автовласникові лише потрібно знати деякі нюанси експлуатації такої машини. Головне. необхідно правильно глушити двигун. У зв’язку з цим пропонуємо вивчити, що таке турботаймер в сигналізації Starline А93, як правильно його налаштувати і надалі використовувати.

Інструкція по включенню турботаймера на Starline А93

Курсорних способом вибрати іконку турботаймера (дивіться на зображенні нижче), після чого натиснути клавішу 1.

Натисканнями на ту ж кнопку 1 встановити час роботи режиму.

Для збереження налаштувань тривало затиснути кнопку 1 до появи звукового сигналу або просто нічого не робити, і через 4 секунди система зробить все автоматично.

З цього ж алгоритму при необхідності ви легко зможете відключити турботаймер на сигналізації Starline А93.

Як включити турботаймер

Перед включенням турботаймера на Starline А93 необхідно переконатися, що при ручному КПП автомобіль стоїть на нейтральній передачі, а при автоматичній КПП знаходиться в режимі PARK.

Перший крок. Включення турботаймера залежить від того, на який варіант була запрограмована функція активації підтримки запалювання. Передбачено 3 способи:

 • Включення гальма. Необхідно включити гальмо стоянки.
 • Команда з брелка. Потрібно включити гальмо стоянки і натиснути кнопку 2.
 • Автоматичний. Потрібно включити гальмо стоянки, виключити запалювання.

Після включення ви почуєте мелодійний сигнал. На екрані вашого брелка Starline А93 з’явиться індикація r06, яка означає час до зупинки двигуна за умови, що ви не поставили авто на охорону. Якщо її активувати, то ви побачите конкретний час роботи турботаймера, яке було вами запрограмовано. В обох випадках воно оновлюється кожну хвилину (r04, r03 і т. Д.).

Другий крок. При необхідності ви можете поставити автомобіль на охорону. Для цього потрібно дістати ключ з запалювання, вийти з авто, закрити всі двері і активувати один з режимів охорони: зі звуковим сповіщенням або без, безшумну охорону. Після цього на дисплеї додатково з’явиться індикація охоронного режиму.

Турботаймер. простий, але в той же час важливий режим автомобільної сигналізації Starline А93. Допомагає забезпечити правильне охолодження турбіни після закінчення поїздки. Завдяки цьому водій може спокійно залишати своє авто. Для цього не потрібно чекати, поки турбіни охолонуть, попрацювавши на холостих обертах.

На сайті діє модерація коментарів. Перед тим, як Ваше повідомлення тут з’явиться, його перевірять модератори. При застосуванні лайливих і образливих виразів, а також при вираженні неповаги до відвідувачів сайту, ваш IP блокується, повідомлення видаляється. Спілкуємося тільки на сайті: листи, що приходять на електронну пошту адміністрації, ігноруються!

Як увімкнути?

Спочатку, розберемо, як на Starline А93 включити турботаймер. Ви можете ініціювати його запуск трьома способами (метод повинен налаштувати установник сигналки):

 • Автоматично. На машині з МКПП піднімаєте ручне гальмо і переводите коробку на нейтралці. На автоматі. потрібно поставити важіль в положення Parking;
 • З брелока. Глушіть запалювання, виходьте з машини, закриваєте дверцята і коротко тиснете на пульті 2 кнопку. Переконайтеся, що все спрацювало. Якщо з брелка не зачиняються двері, перевірте, чи система;
 • Після підняття ручника. Просто піднімаєте ручник, відкриваєте двері і тиснете на брелоку 2 кнопку. Турбо режим включиться.

На дисплеї брелока відобразиться зворотний відлік роботи режиму турбо (інтервал, який ви повинні були налаштувати раніше). Можете ставити авто на охорону і спокійно йти.

Якщо вам знадобиться продовжити час роботи турботаймера, утримуйте на брелоку 1 кнопку, поки не прозвучить 2 коротких сигналу. Авто тричі моргне фарами, а мотор продовжить працювати на холостому ходу ще 5 хвилин. Продовження можна виконувати необмежену кількість разів.

Як користуватися турбо режимом?

Якщо ви вже встигли налаштувати опцію, значить горите бажанням її протестувати. Ви повинні навчитися її ввімкнути або вимкнути.

як відключити?

Далі, розглянемо, як відключити режим турбо на сигналізації Starline.

 • За допомогою курсору виберіть іконку «Турбо» на дисплеї;
 • Клацніть 1 кнопкою на брелоку, піктограма згасне;
 • Центральний модуль сигналізації Starline пам’ятатиме інтервал роботи турбо режиму. При наступній його активації додаткова настройка не потрібна;
 • Повністю вимкнути турботаймер на Starline А93 неможливо, оскільки опція вшита в сигналізацію.

Як налаштувати турботаймер на Starline і для чого він потрібен?

Хочете знати, як налаштувати турботаймер на Starline А93? Читайте алгоритм нижче!

Налаштування на увазі програмування бажаного інтервалу роботи опції.

 • Мотор повинен бути заведений, коробка передач виставлена ​​в нейтральне положення (Parking на машинах з АКПП);
 • Курсор на екрані брелока встановлюють на піктограму «Турбо»;
 • Виконують 1 коротке натискання на 1 клавішу брелока (велика, кругла);
 • Після 1 світлового і 1 звукових сигналів на об’єктах моніторі з’явиться поточне значення інтервалу функціонування турботаймера (протягом 4 секунд);
 • Щоб додати хвилини, потрібно натиснути 1 кнопку (1 натискання = 1 хвилина). Максимально допустимий інтервал. 6 хвилин, якщо далі знову натиснути круглу клавішу, відлік почнеться заново, з 1 хвилини;
 • На значенні бажаного проміжку часу 1 кнопку затискають довго, до звукового сигналу. Значок «Турбо» на дисплеї повинен загорітися (горітиме завжди). Зміни збережені;
 • Готово, вам вдалося налаштувати опцію турбо режиму.
READ  Як відкрити брелок сигналізації Starline

Даний алгоритм також підходить для сигналізацій Starline моделей А63, А62, А6, Е60, Е61, Е90, Е91. Якщо у вас стоїть інша модифікація, наприклад, S96, А92, А94 і т.д., покрокову інструкцію можна подивитися в технічному керівництві охоронного комплекту.

Нижче ми докладно розповімо, як включити або відключити турботаймер на брелоку Starline А93. Ви дізнаєтеся, як і навіщо їм користуватися, і взагалі, що це за функція. Цікаво? Читайте і вникати!

Що таке турботаймер?

Перш за все, розглянемо, що таке турботаймер в сигналізації Starline А93, спробуємо пояснити простими словами.

Турботаймер на системах StarLine

Уявіть собі працюючий двигун автомобіля. Це, на хвилиночку, його найважливіший агрегат. Тому з ним важливо звертатися максимально дбайливо, не уникаючи допоміжних опцій щодо запобігання його швидкого зносу. Саме такою функцією і є турбо режим.

Как включить режим турботаймера с брелка сигнализации | Starline A93 или А63

Коли мотор глушиться, відбувається різкий температурний стрибок. від гарячого до холодного. Чи не найкорисніша процедура. Турбо режим же дозволяє поступово охолодити двигун, підтримуючи його роботу після виключення запалення на холостому ходу (без навантаження на двигун).

 • Водій паркується, і ініціює включення турботаймера на Starline А93 за допомогою брелока;
 • Далі, він глушить мотор і залишає машину;
 • Ставить тачку на охорону і спокійно йде;
 • Двигун в цей час продовжує працювати на холостих обертах.
 • Усередині агрегату буде циркулювати повітря, що забезпечить плавне зниження його температури;
 • Через встановлений інтервал часу система зупинить мотор.

Виділяють 2 види турботаймером: автономні і вбудовані в сигналку.

 • Автономні. окремі модулі, які встановлюються біля головної консолі автомобіля. До сигналізації їх підключають через додаткові канали. Як їх налаштувати і запрограмувати. шукайте в інструкції свого охоронного комплекту.
 • Вбудовані. за логікою, входять в комплектацію сигналізації, є однією з її додаткових функцій.

Установка автономного турботаймера на Starline А93 відбувається в спеціалізованому сервісному центрі. Якщо ви не володієте якісними знаннями і, що важливо, не маєте досвіду в області монтажу сигналізацій, ми не рекомендуємо це робити своїми силами. Ризикуєте нажити проблеми в області функціонування як охоронного комплекту, так і електронних режимів самої машини.

Для упертих, все ж, коротко пояснимо, як встановити турботаймер на сигналізації Starline А93:

Турботаймер необхідно налаштувати на 2 додатковий канал Starline. За цей канал відповідає червоно-жовтий провід на колодці Х3 системного блоку сигналки. Підключіть його до таймера за схемою з інструкції до системи. Повторимося, якщо у вас немає хоча б мінімальних знань в області автомобільної електроніки, краще довірити цю роботу професіоналам.

А ось самостійно налаштувати вже встановлений модуль набагато простіше.

Нагадаємо, як налаштувати турботаймера на Starline A93, ми розповіли в самому початку статті.

Плюси і мінуси режиму турбо

Ми розглянули, як налаштувати турботаймера на сигналізації Starline А91 давайте озвучимо його достоїнства і недоліки.

ТУРБОТАЙМЕР Starline А93 Включить/Выключить Старлайн А93

 • Сприяння дбайливої ​​експлуатації двигуна машини;
 • Функцію легко налаштувати своїми силами;
 • Турботаймер на сигналізації Starline не можна відключити (хоча, навіщо її відключати щось, адже їсти вона не просить);
 • Поки автомобіль працює на холостих обертах, він стає вразливим для викрадення. Тобто, страждає безпеку;
 • Якщо встановити і налаштувати автономний турботаймер, минаючи офіційний сервісний центр Starline, можна позбутися гарантії на безкоштовний ремонт.

Недоліки, за винятком проблем з безпекою, не істотні. Перевага у вигляді зниження зносу мотора і підвищення терміну його служби. набагато вагомішим. Ну, а якщо паркуєте тачку в потенційно небезпечному районі, як виконати разове відключення опції турботаймера на Starline А93, ми розповіли. Всіх благ.

Як заглушити машину з сигналізації Starline?

Щоб заглушити з брелка мотор на моделі Starline А91 буде потрібно тривалий час впливати на клавішу зняття охорони, а потім коротко натиснути на кнопку з піктограмою зірки. Після подачі сигналів, аналогічно комплексу А93, відбудеться вимикання двигуна.

Як відключити режим автозапуску по будильнику Starline А91?

Щоб вимкнути функцію автозапуску по будильнику, потрібно повторно встановити на іконку курсор і натиснути на брелоку кнопку (відкритий замок). Після двох спалахів габаритів і мелодійного сигналу іконки зникнуть. Ця функція активується на один цикл запуску.

Як включити сервісний режим Starline s96?

Перехід в сервісний режим здійснюється одним із способів:

 • утриманням кнопки мітки протягом 5 секунд;
 • SMS-командою 51;
 • командою 51 з голосового меню;
 • з мобільного додатка Starline;
 • з особистого кабінету на сайті www.Starline-online.ru.

Як відключити старий лайн з прогріву?

Для відключення автопрогрева на сигналізації необхідно коротко натиснути на 4-у, саму праву кнопку брелка, а потім натиснути на попередню, третю. для виходу з режиму.

Як відключити сигналізацію Стар Лайн?

 • Відкрийте машину вашим ключем. Після включення сигналізації зверніть увагу на повороти.
 • У вас є 20 секунд для того, щоб включити запалювання автомобіля і натиснути Valet три рази.
 • Поверніть ключ в запалюванні і вимкніть його. Ви почуєте пару сигналів сирени і замигает аварійне освітлення.

Як заглушити машину з брелка Starline?

Як заглушити двигун, заведений автозапуском з брелка

Зняти команду автозаводу можна і через комбінацію клавіш 1 і 4. Працює вона так само, як і попередня. затискається перша кнопка до появи звуку, а потім відразу ж натискається четверта. Цей спосіб найкраще підходить для пульта і додаткового брелка.

Що таке турботаймер на сигналізації?

Турботаймер. служить для продовження терміну служби турбіни автомобіля. Після виключення запалення турботаймер підтримує роботу двигуна на холостих обертах протягом 1-3 хвилин, цього часу достатньо, що б температура турбіни знизилася до безпечного рівня.

Як заглушити з брелка а 93?

На системі Starline A93 заглушити двигун з брелка можливо тривалим утриманням кнопки постановки на охорону, після якої слід короткочасно натиснути на клавішу з символікою кола. Машина 4 рази блимне лампами зовнішньої сигналізації, а потім відбудеться зупинка двигуна.

Як встановити

При установці устаткування модифікації А91 необхідно коректно під’єднати джгут електропроводки комплексу. Кабель, оснащений ізолятором рожевого кольору, служить виходом для обходу кіл блокування роботи силового агрегату. Потім необхідно встановити час роботи мотора, обладнання забезпечує підтримку запалювання в інтервалі часу від 1 до 6 хвилин (залежить від модифікації комплексу).

На комплексах моделі А93 допускається використовувати турботаймер при відключенні функції автоматичного запуску двигуна. Для контролю роботи застосовується генератор машини або сигнальний кабель, що йде до тахометра. Потім потрібно встановити підтримку позитивного напруги на клемах замку запалювання. Якщо автомобіль оснащений кнопкою пуску, то до пристрою подається негативний імпульс управління. Параметр налаштовується шляхом програмування виходу в зарядному Х3.

Як відключити турботаймер на сигналізації Starline А93

При установці сигналки Starline на автомобіль, оснащений двигуном з наддувом, власнику необхідно знати, що таке турботаймер. Пристрій розроблений таким чином регулювати час роботи двигуна без використання ключа. Водій автомобіля може примусово відключити турботаймер на Starline А93, оскільки на частини силових установок є електричні помпи, що підтримують циркуляцію охолоджуючої рідини після зупинки мотора.

Як настроїти

Для програмування часу роботи мотора в режимі турботаймера на сигналізації А91 необхідно увійти в режим настройки комплексу шляхом 6-кратного натискання на спеціальну кнопку. Після активації ланцюгів підтримки запалювання 6 раз спрацює сирена, вказуючи на готовність сигналізації до налаштування. Водій вибирає функцію шляхом одноразового натискання на кнопку настройки. Після подачі сигналу сиреною і спалаху контрольного діода вибирається значення часу роботи мотора, запрограмований параметр показується на дисплеї.

READ  Заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris

Налаштування турботаймера Starline A93 проводиться відразу після включення іконки «turbo», короткі впливу на клавішу червоного кольору дозволяють змінювати час роботи по колу. Після того як бажаний параметр налаштований, необхідно записати значення в пам’ять. Процес завершується автоматично, якщо власник протягом 4 секунд не вплине на кнопки. Допускається примусовий запис шляхом утримання в натиснутому стані круглої кнопки на пульті. Після подачі звукового сигналу клавіша відпускається.

різновиди

На автомобілях монтуються 2 модифікації пристрою:

 • Автономний блок, оснащений окремим мікропроцесором. Виріб підключається через додаткові канали до раніше встановленої сигналізації або інтегрується до складу штатного охоронного комплексу.
 • Пристрій, програмно реалізоване в охоронній системі. Для настройки і управління використовується пульт управління з дисплеєм.

як відключити

Власник автомобіля вимикає режим турбо шляхом вибору іконки режиму на дисплеї курсорних способом. Після того як буде відключений турботаймер на сигналізації, на екрані гасне піктограма з написом «turbo». У пам’яті центрального блоку комплексу зберігається запрограмований час, дозволяючи використовувати функцію при повторній активації режиму. Повністю прибрати турботаймер з охоронного комплексу Starline неможливо.

Як включити турботаймер на Starline

Для програмування турботаймера в сигналізації Starline А91 необхідно виконати кроки:

 • Впливати на клавішу, зазначену піктограмою зірочки. Водій утримує кнопку до моменту подачі подвійного сигналу зумером, а потім повторно впливає на клавішу (короткочасно).
 • Комбіноване натискання на кнопку включає миготливий режим піктограми на дисплеї (із зображенням годин). Потім водій короткими натисканнями на кнопку зі значком зірки переводить курсор до значка з текстом «turbo».
 • Для підтвердження включення потрібно коротко натиснути на клавішу, позначену як замкненого замка. На машині спрацюють зовнішні лампи, брелок подасть подвійний сигнал зумером, а потім програє мелодію. На табло залишається активною піктограма з текстом «turbo».

Для активації режиму на сигналізації А93 потрібно вивести курсор на іконку з текстом «turbo», а потім підтвердити вибір натисканням на кнопку, оснащену гумовим чохлом червоного кольору.

Після подачі сигналу зумером на табло відображається запрограмоване час роботи, що дозволяє скорегувати значення.

Після активації режиму турботаймер автоматично включається при піднятті важеля стоянкового гальма і витяганні ключа із замка. Після замикання дверей на табло пульта відображається час роботи, після активації режиму охорони на екрані буде відображатися позначка у вигляді хмари вихлопних газів.

Переваги та недоліки режиму

 • забезпечує охолодження нагнітача без присутності водія;
 • підвищує термін служби ротора турбіни;
 • забезпечує захист автомобіля при працюючому силовому агрегаті.

До недоліків конструкції відносять можливі конфлікти між штатної охоронною системою і додатковими електронними блоками. Для забезпечення роботи силового агрегату потрібно встановлювати обхідники іммобілайзера. Зміна електричних ланцюгів автомобіля стає причиною зняття машини з гарантійного обслуговування.

Принцип роботи

Турботаймер забезпечує підтримку роботи бензинового або дизельного двигуна автомобіля на холостих обертах після вилучення ключа із замка. Знижена частота обертання забезпечує плавне зниження температури корпусу турбіни і випускного колектора, підвищуючи ресурс вузла. Додаткове охолодження проводиться циркулюючої рідиною. Власник машини встановлює час роботи силової установки при налаштуванні. Після обнулення таймера мотор глушиться, а ланцюга підтримки запалювання включаються в зону охорони.

Підключення, налаштування, відключення

Розглянемо підключення на прикладі Starline A93. так як ця сигналізація заснована на загальній модульній платформі, в інших сучасних моделях функціонування та налаштування турботаймера аналогічні.

Для управління турботаймером служить гнучкий програмований канал 2. жовто-червоний провід на роз’ємі Х3. При активації турботаймера на цьому дроті з’явиться маса, якої включають реле підтримки запалювання або дублюють сигнал кнопки «Старт-Стоп». Якщо необхідна робота обхідника іммобілайзера, він підключається до призначеному для цього висновку (рожевий провід роз’єму Х3).

Після включення ланцюгів залишається налаштувати функції сигналізації. Налаштовуються вони через основний брелок:

 • Зніміть автомобіль з охорони і п’ять разів швидко натисніть сервісну кнопку Valet.
 • Увімкніть запалювання.
 • На екрані брелока відобразиться напис AF (настройки сигналізації).
 • Увійдіть в меню AF, натиснувши кнопку 3 тривало до сигналу, потім коротко.
 • Подальшими натисканнями на кнопку 3 переміститеся до функції 14, яка за умовчанням встановлена ​​як 14-1.
 • Натискаючи кнопку 1, задайте нове значення функції: 14-4. Тепер канал 2 налаштований на управління турботаймером.
 • Знову довго і коротко натисніть кнопку 3, щоб вийти в головне меню.
 • Натисніть 3, щоб вибрати меню SF (функції автозапуску).
 • Увійдіть в це меню, знову довго і коротко натиснувши 3.
 • Перейдіть до функції 1 і встановіть її в значення 1-1. В іншому випадку турботаймер подаватися не буде.
 • Перейдіть до функції 11, щоб задати принцип контролю роботи мотора (якщо після включення турботаймера сигналізація не виявить, що мотор працює, то дублювання запалювання припиниться). Це потрібно налаштовувати тільки при аналоговому підключенні, якщо сигналізація не з’єднана з CAN-шиною автомобіля або НЕ зчитує з неї обертів двигуна. Варіант 11-1 задає контроль за напругою в бортовій мережі і доступний без додаткових підключень, в варіантах 11-2 і 11-3 підключіться до сигнального виходу генератора, 11-4 задає контроль за тахосігналу (підключення до аналогового тахометра або до форсунок).
 • Перейдіть до функції 12, щоб задати спосіб активації турботаймера. У варіанті 1 перехоплення запалювання відбувається кожного разу, коли водій витягне ручник і вимкне запалювання. Цей спосіб не завжди працює, так як між вимиканням запалювання і включенням турботаймера є невелика пауза. мотор може стихнути до включення турботаймера. У цьому випадку використовуйте варіант 12-3: перехоплення запалювання відбудеться відразу при витягуванні ручника, якщо мотор працює. У варіанті 12-2 турботаймер активуйте вручну, натискаючи кнопку 2 на брелоку, поки мотор не заглушений. Це зручніше взимку. не доведеться залишати машину на ручнику, ризикуючи його примерзання. У варіанті 12-4 перехоплення запалювання буде відключений, турботаймер НЕ буде працездатний.
 • Якщо для роботи турботаймера потрібен обхідник іммобілайзера, перейдіть до функції 13 і встановіть її в варіант 13-3.
 • вимкніть запалювання.

Ще дещо корисне для Вас:

Тепер турботаймер налаштований, але вимкнений. Для управління його станом використовується екранне меню основного брелока: палаюча на екрані іконка «ТУРБО» вказує на те, що турботаймер включений.

Щоб активувати або деактивувати його роботу, увійдіть в курсорних меню:

 • натисніть і утримуйте кнопку 2 або 3, поки не прозвучать два сигналу;
 • перемістіть миготливий курсор на іконку «ТУРБО» кнопкою 3;
 • натисніть кнопку 1. Якщо турботаймер був до цього відключений, то на екрані відобразиться час роботи мотора в режимі турботаймера. його можна збільшити або зменшити подальшими натисканням кнопки 1;
 • тривало натисніть кнопку 1, щоб вийти з меню програмування.

Зверніть увагу, що при активації відлік піде з 6. заданий в настройках час почне відраховуватися, як тільки ви поставите машину на охорону.

різновиди турботаймера

Турботаймер може виступати в ролі самостійного елемента, що представляє собою блок, який встановлюється під торпеду з підключенням до замку запалювання. А може бути в складі автосигналізації Starline. Останній варіант вважається найбільш зручним, оскільки не вимагає синхронізації роботи систем сигналізації й турботаймера, мінімізуючи ризики збою охоронної системи.

READ  Заміна батарейки в брелоку Starline А93

Одна з перших випущених сигналізацій, що включають турботаймер, Starline А9, стала незамінним помічником автолюбителів на ціле десятиліття. Пізніше, стали з’являтися нові, вдосконалені моделі. Starline В9, В6, С6, А 62 і А 92.

У всіх лінійках компанії також передбачено наявність додаткових функцій. Наприклад, сигналізація Starline з турботаймером і автозапуском доступна в сучасних моделях Е 90, А 91, А 94, В 94 і D 94. Таке поєднання допомагає не тільки скоротити витрати на установку систем окремо, але і полегшити життя автолюбителів в зимову пору року.

Як встановити

При установці устаткування модифікації А91 необхідно коректно під’єднати джгут електропроводки комплексу. Кабель, оснащений ізолятором рожевого кольору, служить виходом для обходу кіл блокування роботи силового агрегату. Потім необхідно встановити час роботи мотора, обладнання забезпечує підтримку запалювання в інтервалі часу від 1 до 6 хвилин (залежить від модифікації комплексу).

На комплексах моделі А93 допускається використовувати турботаймер при відключенні функції автоматичного запуску двигуна. Для контролю роботи застосовується генератор машини або сигнальний кабель, що йде до тахометра. Потім потрібно встановити підтримку позитивного напруги на клемах замку запалювання. Якщо автомобіль оснащений кнопкою пуску, то до пристрою подається негативний імпульс управління. Параметр налаштовується шляхом програмування виходу в зарядному Х3.

Принцип роботи

Турботаймер забезпечує підтримку роботи бензинового або дизельного двигуна автомобіля на холостих обертах після вилучення ключа із замка. Знижена частота обертання забезпечує плавне зниження температури корпусу турбіни і випускного колектора, підвищуючи ресурс вузла. Додаткове охолодження проводиться циркулюючої рідиною. Власник машини встановлює час роботи силової установки при налаштуванні. Після обнулення таймера мотор глушиться, а ланцюга підтримки запалювання включаються в зону охорони.

необхідність турботаймера

В основі роботи турбированного двигуна лежить турбонадув, який при інтенсивній експлуатації автомобіля здатний підвищити температуру елементів випускної системи до 800 ° С. Під час руху роль охолоджуючої рідини відіграє моторне масло, що циркулює по вузлах двигуна. Саме тому важливо залишити двигун працює на кілька хвилин після зупинки. Щоб не забути про цю невелику, але важливою для справної роботи автомобіля деталі, рекомендуються встановити турботаймер.

Можливі проблеми

Після установки сигналізації та твори всіх налаштувань, трапляється таке, що не працює турботаймер. Причин цьому може бути декілька.

 • Підключення сигналізації до ланцюга запуску двигуна проведено не коректно;
 • Заводські і сервісні настройки не дозволяють активувати режим турботаймера;
 • Відключений гальмо стоянки автомобіля з МКПП або не активовано режим Parking в автомобілях з АКПП;
 • Чи не активовано режим ТУРБО на екрані брелока.

Кожен з варіантів є сполучною ланкою процесу підключення режиму, тому задаючись питанням як поставити турботаймер на Starline, необхідно врахувати вимоги виробника і перевірити справність вироблених налаштувань. Тільки після цього можна ефективно використовувати функцію турботаймера, що забезпечує справну роботу вузлів випускної системи і захищає турбований двигун від поломок.

Як відключити турботаймер на Starline А93

Відключення турботаймера на моделі А9

На даному типі сигналки опція відключається в режимі програмування:

 • Завести авто.
 • Натиснути сервісну кнопку 6 разів.
 • Заглушити двигун. Повинно пролунати 6 гудків сирени.
 • 16 раз натиснути сервісну кнопку.
 • За 10 секунд потрібно натиснути кнопку 1. Підтвердженням вибору служить 1 сигнал сирени і брелока.
 • Після настройки. включити запалювання.

Налаштування турботаймера

Всі дії з налаштування, програмування, включенню і відключення турботаймера здійснюються за допомогою сервісної кнопки і брелока. Результат контролюється за допомогою візуальних і звукових сигналів, а також видно на дисплеї. Порядок маніпуляцій обов’язково описаний в інструкції до сигналке.

В яких моделях Starline є турботаймер?

Список сигналізацій Starline, у яких передбачена опція турботаймера:

Як налаштувати турботаймер?

Незважаючи на один принцип роботи опції і особливості підключення, в кожної моделі сигналізацій є нюанси, які треба враховувати при налаштуванні. Щоб змінити параметри відрізняється навіть на моделях систем однієї лінійки.

Starline А9, А61

Прибрати турботаймер на А9 і А61 можна так:

 • В автомобілі заводиться мотор.
 • Кнопка аварійного режиму обслуговування протиугінної системи натискається шість разів.
 • Проводиться відключення мотора. Сирена протиугінною системи повинна подати шість короткочасних сигналів.
 • Кнопка входу в аварійний режим натискається 16 раз.
 • На короткий час «клацає» перша кнопка на пульті. Функція турботаймера буде відключена.
 • Запалювання в машині вимикається.

Програмування турботаймера для А9 і А61

Програмування режиму турботаймера здійснюється так:

 • Натискається і утримується третя клавіша комунікатора до тих пір, поки брелок НЕ видасть два сигнали: 1 тривалий і 1 короткий. У нижній частині екрана повинна заблимати перша зліва іконка.
 • Коротким натисканням на кнопку 3 курсор переміщається на значок «ТУРБО».
 • На брелоку затискається перша кнопка. Габаритні вогні спалахнуть один раз, брелок видасть послідовно три сигналу: 2 коротких, 1 мелодійний, 2 коротких.
 • На екрані з’являється значок «ТУРБО».

На Starline А 9 і A61 налаштувати турбойтаймер можна так:

 • Чи включається запалювання, заводиться мотор транспортного засобу.
 • Кнопка входу в сервісний режим обслуговування протиугінної системи натискається 6 разів.
 • Двигун машини зупиняється. При успішному вході в меню налаштувань сирена подасть 6 короткочасних сигналів.
 • Клавіша сервісного режиму Валет натискається 16 раз.
 • Короткочасне натискання на другу кнопку виставляє таймер на 1 хв., Тривалий. на клавіші 1 та 2. на 3 і 6 хвилин відповідно. Якщо потрібно відключити опцію, натискається перша кнопка (затискати елемент управління не потрібно).
 • Після настройки запалювання в машині вимикається.

Позначення кнопок на пульті Starline А9 і А 61

Завантажити інструкцію з встановлення сигналізації Starline для різних моделей в форматі PDF

Завантажити сервісні керівництва для налаштування і управління автосигналізації Starline можна за такими адресами:

Керівництва російською мовою з експлуатації та установки сигналізації
Інструкція з експлуатації та установки Starline A61
Інструкція з експлуатації та установки Starline A64
Інструкція з експлуатації та установки Starline A91
Інструкція з експлуатації та установки Starline A92
Інструкція з експлуатації та установки Starline А93
Інструкція з експлуатації та установки Starline A94
Інструкція з експлуатації та установки Starline B64
Інструкція з експлуатації та установки Starline E60
Інструкція з експлуатації та установки Starline E90

Starline А92, А93, А94, Е91

На цих моделях спосіб активації функції буде відрізнятися в залежності від обраного методу підтримки запалювання:

 • Автоматичний. Для включення функції потрібно підняти важіль ручного гальма на автомобілі і виставити нейтральну передачу. Якщо транспортний засіб оснащено автоматичною коробкою, необхідно вибрати режим паркінгу Р, після чого двигун зупиняється.
 • З пульта. В даному випадку необхідно закрити всі двері, після чого натиснути на другу кнопку брелока.
 • За допомогою ручного гальма. Включення опції проводиться підняттям «ручника».

При налаштуванні турботаймера слід упевнитися в тому, що в автомобілі включена нейтральна передача. Всі дії з налаштування функції повинні здійснюватися на заведеному моторі.

Після налаштувань на екрані комунікатора з’явиться час роботи двигуна до зупинки. Потрібно витягти ключ із замка і активувати режим захисту транспортного засобу.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS