Рекомендації

Ще раз нагадаємо, що примусово використовувати муфту-перемикач не варто протягом тривалого терміну, оскільки вона може вийти з ладу під силовим навантаженням. Тому режим АВТО вважається найоптимальнішим у використанні.

Там, де необхідно, варто короткочасно увімкнути ручний режим, а коли він стане непотрібним назад переключити на режим AUTO.

Як увімкнути повний привід на Renault Duster

Не вдаючись поки особливо повного приводу Дастера, адже більшість автолюбителів, якраз і не вникає в технічний бік питання, досліджуємо те, як включити повний привід на Renault Duster.

Для активації функції у салоні автомобіля є зручна шайба, виконана досить акуратно і, можна сказати, стильно. Він може встановлюватися в одне із трьох положень:

 • Lock. У цьому режимі машина працює на повному приводі. Все ж таки, напевно, доведеться торкнутися технічної сторони, сказавши хоча б, що в режимі Lock муфта, що знаходиться в редукторі, блокується. А потужність рівномірно розподіляється між осями автомобіля. Цей режим рекомендується використовувати в умовах бездоріжжя, а також на зледенілій або засніженій дорозі. У режимі Lock, щоб зберегти системи автомобіля, необхідно пересуватися на низьких швидкостях. Максимум – 80 кілометрів на годину. На форумах власників даної марки автомобіля можна знайти деяку інформацію про проведені випробування режиму. Потрібно відзначити, що їзда з високою швидкістю в даному режимі може призвести до виходу з ладу муфти та й самого редуктора. Наслідки, чесно кажучи, не дуже приємні, тому що запчастини на Duster все ж таки коштують недешево;
 • 2WD – передньопривідний режим. Шайба в положення 2WD встановлюється, як правило, в умовах міста або на трасах, де якість дорожнього покриття, як мінімум, задовільна. Їзда в даному режимі сприяє суттєвій економії палива та оптимізації швидкості транспортного засобу. Це базовий режим. Тільки ним, напевно, користується велика кількість дастерівників;
 • AUTO – режим, який забезпечує максимально якісне зчеплення із дорогою. Власне назва режиму підказує, що всі регулювання, пов’язані з розподілом потужності на осі автомобіля, виконуються комп’ютером самостійно. За умовчанням, на хорошій дорозі працює передній привід. Якщо якість дорожнього покриття погіршується, система передає частину потужності і на задню вісь. Тією ж електромагнітною муфтою, про яку йшлося вище, може бути передано на задню вісь до 50% потужності. Тобто, автомобіль може рухатися на повному приводі, що підключається. Питання необхідність підключення повного приводу лише вирішує не людина, а комп’ютер.
увімкнути, повний, привід, renault, duster

Те, який з режимів обирати у конкретній ситуації, має визначати власник автомобіля. Звісно ж, що базовим має стати режим 2WD. Що стосується повного приводу, то тут досвідчені автомобілісти, безперечно, віддадуть перевагу ручному режиму. А новачкам рекомендується довіритись автоматиці, яка на цій машині цілком добротна і не повинна підвести.

Увімкнення повного приводу

Спочатку розглянемо не технічну сторону питання, а функціональну. Оскільки сучасні автомобільні тенденції прагнуть зменшення витрати пального, то на автомобілях часто встановлюють перемикачі з повного приводу на звичайний. Цієї корисної функціональності не втратив і Renault Duster. Так, в салоні автомобіля розміщена шайба-перемикач, яка дозволяє вмикати різні режими. Розглянемо питання детальніше:

Как правильно использовать функцию 2WD и 4WD

 • функція Lock. Це якраз і є повним приводом. Вона блокує розподільну муфту та йде примусове навантаження на всі осі автомобіля. При використанні режиму Lock, не рекомендується їздити швидше ніж 70-80 км/год, щоб не спричинити поломку муфти-блокатора.
 • Функція 2WD. Сама назва каже за себе. У цьому режимі вмикається лише передній привід, і він оптимально підходить для їзди трасою.

Кнопка електромуфти в режимі “2WD”

функція AUTO. Найпоширеніший режим, з якого водії, зазвичай, не переходять на інші. ЕБУ контролює всі процеси, пов’язані з роботою приводів, і сам перемикається на потрібний, у тих чи інших умовах. Так, відбувається економія палива, оскільки трасою працює тільки передній привід, а на бездоріжжя, де це необхідно, включається повний.

Кнопка електромуфти у режимі «AUTO»

READ  Скільки ходить варіатор на Nissan Qashqai

Таким чином, видно, що як блок управління, так і сам водій може вибирати на якому режимі їздити.

Пристрій роботи повного приводу виявився простим і зрозумілим. Звичайно, якщо муфта вийде з ладу, то доведеться замінити вузол повністю, що дорого, тому варто дотримуватись правил використання режиму 4х4.

Як включається повний привід Renault Duster

На ринку позашляхових автомобілів зокрема в Російській Федерації французьке авто Renault Duster займає досить хорошу позицію. Машина, яка має повний привід, здатна досить легко подолати бездоріжжя. Водночас автовласник спокійно їде, а не думає про те, що при найменшому з’їзді з дороги автомобіль забруднить. Як влаштований повний привід на цій моделі, і які у нього є особливості, і, звичайно, який його принцип роботи? Постараємося в цьому зараз розібратися.

Принцип роботи повного приводу Renault Duster

Якщо говорити про принцип роботи заднього приводу, необхідно розуміти деякі технічні та конструктивні особливості Renault Duster. У разі переднього приводу, всі моменти, що крутять, йдуть через шруси на передні колеса. А як же працює задній?

У цьому випадку, на автомобілі встановлена ​​роздавальна коробка, яка перенаправляє момент, що крутить, і на задні колеса. Система була придумана досить давно, ще в далекі 50-ті, але принцип залишився до наших днів, хоча ці пристрої постійно вдосконалюються.

Класична схема повного приводу, що підключається

У задньому редукторі Renault Duster встановлена ​​муфта, і у разі її блокування задній привід не працює.

Вона може включатись як примусово водієм, так і за допомогою ЕБУ. Розглянемо все більш просто і наочно: двигун подає момент, що крутить, на КПП, а з неї він потрапляє на розподільчу коробку.

Детальна схема повного приводу на Дастері

Через карданний вал він потрапляє на задній редуктор, в якому стоїть муфта-регулятор увімкнення заднього приводу. Якщо вона увімкнена, то працює повний привід, якщо вимкнена, то тільки передній. У задньому редукторі є своя олія, яка потребує заміни.

Технічні особливості муфти

Муфтове з’єднання складається з 2 частин: ведучої та веденої. Перша з’єднана з карданним валом, а друга з головною передачею редуктора заднього моста. Коли на соленоїд подається напруга від бортового комп’ютера (2-8 V) частини притягуються один до одного. Сила з’єднання деталей регулюється кульковим приводом, який дозволяє дозувати зусилля, що передається на задні колеса (за принципом реле).

Електромагнітна муфта функціонує (передає момент, що крутить) при русі як вперед, так і назад. Вона спрацьовує в той момент, коли через датчики ABS на блок управління надходить інформація про затримку обертання задніх коліс по відношенню до передніх (провідних). Якщо електромагніт подається не повна напруга, те й з’єднання частин буде неповним. У цьому випадку зусилля задні колеса буде менше 50%. Датчики температури відсутні. Відключення за температурою відбувається автоматично, згідно з даними від датчиків ABS.

Що може піти не так

Запорукою тривалої експлуатації машини є своєчасне технічне обслуговування. Оскільки Duster часто використовується в екстремальних дорожніх умовах, слід періодично перевіряти натяг ременя та справність підвіски. Слабким місцем можуть виявитися хрестовини карданного валу. Необхідно перевіряти їх на наявність люфтів у всіх чотирьох точках кріплення. Існують компанії, які змінюють карданний вал у зборі та виробляють його балансування.

Слід не забувати про своєчасну заміну масла в роздаванні (передньому кутовому редукторі) та редукторі заднього моста. Терміни залежить від умов експлуатації. Якщо автомобіль часто піддається перевантаженням при їзді бездоріжжям, то масло в зазначених агрегатах змінюється кожні 30000-40000 км.

Як увімкнути повний привід

За стабільність автомобіля на дорозі відповідає електронна система регулювання тягового зусилля (ЕТС). Результатом роботи даної опції є блокування можливості прослизання колеса, яке потрапило на м’якіший ґрунт.

Управління приводом здійснюється за допомогою круглого перемикача режимів на центральній консолі (біля ручки перемикання). На ньому відображено такі позиції: 2WD – AUTO – LOCK. Вони означають таке:

 • Режим руху 2WD вибирається для їзди хорошими дорогами. Це міські вулиці чи заміські траси з якісним дорожнім покриттям. Підключений лише передній привід – і Duster у цьому випадку не відрізняється від інших передньопривідних автомобілів. Рух, при якому перемикач знаходиться в позиції 2WD, сприяє економії пального та роботі двигуна в оптимальному швидкісному режимі. Якщо не потрібно виїжджати за місто, то можна використовувати цю функцію постійно.
 • LOCK – цей термін означає включення повного приводу. У разі блокується розподільна муфта в редукторі заднього моста. Тягове зусилля розподіляється на всі колеса. Цей режим слід використовувати під час руху бездоріжжям або на слизькій дорозі. Для їзди в режимі LOCK передбачено обмеження швидкості (не більше 70-80 км/год), щоб зберегти працездатність редуктора.
 • Положення перемикача AUTO передбачає, що вибір режиму руху здійснюється бортовим комп’ютером. Він визначає, яку частину потужності слід перекинути на задні колеса у разі зміни дорожніх умов. Під час руху по шосе працюватиме лише передній привід. Якщо дорога стає гіршою, частина потужності (до 50%) перекидається на задні колеса. Це істотно підвищує стійкість машини на поганій або слизькій дорозі, забезпечуючи безпеку людей, що знаходяться в салоні.
READ  Які фари краще на ВАЗ 2110

Початківцям рекомендується використовувати функцію AUTO. Це полегшить керування автомобілем для недосвідченого водія.

увімкнути, повний, привід, renault, duster

Як увімкнути повний привід на Дастері

Якщо полювання та риболовля є улюбленим хобі, Renault Duster 4 4 незамінний. Він має оптимальні розміри для пересування вузькими путівцями. Прохідність машини не викликає нарікань у власників. Автомобіль без проблем доставить на дачу або до місця пікніка на природу.

Експлуатація Renault Duster має свої особливості, пов’язані з пристроєм приводу на задні колеса.

Принцип роботи

Принцип роботи повного приводу Renault Duster аналогічний до моделей фірми Nissan: Terrano, Qashqai, X-Trai. Двигун та коробка передач розташовані поперек осі машини. Для перекидання моменту, що крутить, на задні колеса до коробки передач додана роздавальна коробка з кутовим редуктором. Останній необхідний, оскільки карданний вал, підключений до заднього мосту, проходить по поздовжній осі автомобіля.

Карданний вал пов’язаний з електромагнітною муфтою, яка керує передачею навантаження на задні колеса. Оскільки потрібно передати крутний момент на задню поперечну вісь, ззаду встановлений ще 1 кутовий редуктор, поєднаний з диференціалом. Той, у свою чергу, дозволяє розподіляти зусилля на колеса таким чином, щоб не допускати ковзання на поворотах. Такою є схема пристрою редуктора заднього моста.

Керуюча муфта не блокується, якщо на котушку не спрямовується напруга. При цьому зусилля на задній міст не передається. І навпаки, заблокована вона дозволяє передавати на задній міст до 50% потужності. Це робиться автоматично (AUTO) або на вибір водія (LOCK).

Підведення підсумків

Підключення повного приводу потрібно не так часто навіть на складній дорозі. Користуватися режимом LOCK слід лише за крайньої потреби. Після подолання небезпечного місця необхідно негайно перейти на AUTO. Це позбавить роздавальну коробку та задній редуктор від надмірного навантаження та дозволить уникнути поломки. Заміна даних агрегатів – це дорого.

Повнопривідний Renault Duster має гарну прохідність. Модель повністю відповідає вимогам, які пред’являються до бюджетних позашляховиків.

Як увімкнути повний привід на Renault Duster

Не вдаючись поки особливо повного приводу Дастера, адже більшість автолюбителів, якраз і не вникає в технічний бік питання, досліджуємо те, як включити повний привід на Renault Duster.

Для активації функції у салоні автомобіля є зручна шайба, виконана досить акуратно і, можна сказати, стильно. Він може встановлюватися в одне із трьох положень:

 • Lock. У цьому режимі машина працює на повному приводі. Все ж таки, напевно, доведеться торкнутися технічної сторони, сказавши хоча б, що в режимі Lock муфта, що знаходиться в редукторі, блокується. А потужність рівномірно розподіляється між осями автомобіля. Цей режим рекомендується використовувати в умовах бездоріжжя, а також на зледенілій або засніженій дорозі. У режимі Lock, щоб зберегти системи автомобіля, необхідно пересуватися на низьких швидкостях. Максимум – 80 кілометрів на годину. На форумах власників даної марки автомобіля можна знайти деяку інформацію про проведені випробування режиму. Потрібно відзначити, що їзда з високою швидкістю в даному режимі може призвести до виходу з ладу муфти та й самого редуктора. Наслідки, чесно кажучи, не дуже приємні, тому що запчастини на Duster все ж таки коштують недешево;
 • 2WD – передньопривідний режим. Шайба в положення 2WD встановлюється, як правило, в умовах міста або на трасах, де якість дорожнього покриття, як мінімум, задовільна. Їзда в даному режимі сприяє суттєвій економії палива та оптимізації швидкості транспортного засобу. Це базовий режим. Тільки ним, напевно, користується велика кількість дастерівників;
 • AUTO – режим, який забезпечує максимально якісне зчеплення із дорогою. Власне назва режиму підказує, що всі регулювання, пов’язані з розподілом потужності на осі автомобіля, виконуються комп’ютером самостійно. За умовчанням, на хорошій дорозі працює передній привід. Якщо якість дорожнього покриття погіршується, система передає частину потужності і на задню вісь. Тією ж електромагнітною муфтою, про яку йшлося вище, може бути передано на задню вісь до 50% потужності. Тобто, автомобіль може рухатися на повному приводі, що підключається. Питання необхідність підключення повного приводу лише вирішує не людина, а комп’ютер.
READ  Які диски підходять на Renault Logan

Те, який з режимів обирати у конкретній ситуації, має визначати власник автомобіля. Звісно ж, що базовим має стати режим 2WD. Що стосується повного приводу, то тут досвідчені автомобілісти, безперечно, віддадуть перевагу ручному режиму. А новачкам рекомендується довіритись автоматиці, яка на цій машині цілком добротна і не повинна підвести.

Який привід на Дастері?

У відповідь на питання, який привод у Renault Duster у сучасному варіанті, можна сміливо говорити, що варіативний. Адже схема повного приводу Renault Duster не зовсім стандартна. Так, автомобіль має опціональний привід: або повний, або передній. Як правило, при їзді не найкращими дорогами, рекомендується користуватися першим варіантом, а якщо ви хочете заощадити паливо, або просто немає потреби в тому, щоб користуватися режимом 4х4, можна відключити задній привід і спокійно їхати, наприклад, міською дорогою.

Дастер застрял. Режимы привода на Рено Дастер

Тому відповіддю на питання, який у Renault Duster повний привід: постійний або підключається, можна сміливо вибирати другий варіант. Це рішення не можна назвати новим, адже на деяких інших компактних кросоверах задіяний той самий принцип. Але Renault повний привід відрізняється, перш за все, в ціні, адже машина істотно дешевша за конкурентів з аналогічними можливостями.

Проблеми міжсезоння

Однак навесні або восени все ж таки трапляються місця, де без повного приводу не обійтися. Наприклад, потрібно проїхати кілька кілометрів до дачі. А після сходу снігу дорогу вбила вантажівка, яка поглибила колію, і вона стала непрохідною для легковиків. Усі лізуть в об’їзд цілиною. Розмоклі суглинки, порослі травою, легко намотуються на колеса, і машина грузне. Звичайно, електроніка передньопривідного Duster допомагає абияк вибиратися. Але із законами фізики не посперечаєшся, і якщо зачепа немає, то кросовер тоне на рівному місці.

 • “Вже немає сенсу брати при обмеженому бюджеті”: Можливий приїзд Renault Duster II до Росії обговорили в Мережі

Повнопривідний Duster їздить такими місцями помітно краще. Заблокував муфту з розрахунку 50/50. Тяга вирушає на задню вісь, і навіть із трьома буксуючими колесами можна виповзти з пастки.

Не включается полный привод на рено дастер (Renault Duster).

Загалом, повний привід – це велика дилема. Потреба у ньому у простих автомобілістів виникає лише кілька разів весь час експлуатації машини. А коштує повнопривідний Duster майже на 120 тисяч дорожче. З багатьма міськими проблемами впорається і передньопривідний автомобіль із 1,6-літровим мотором.

Однак, якщо хобі та життєві захоплення тягнуть на пригоди, пов’язані з частими відвідинами глибинки, то переплата за повний привід здається обґрунтованою. Заощаджувати тут не можна. Рибалки, грибники та мисливці не відмовлять собі в задоволенні заблокувати муфту і проповзти по калюжах по осі завглибшки. Повнопривідний Duster має феноменальну прохідність навіть з 1,6-літровим агрегатом під капотом.

Принцип роботи

Схема системи повного приводу на Renault Duster включає трансмісію, роздавальну коробку, електромагнітну муфту-автомат і задній диференціал. Як вони взаємодіють між собою? Давайте розберемося.

увімкнути, повний, привід, renault, duster

Постійний або повний привід, що підключається, встановлюється на Renault Duster? Відповідь на це питання неоднозначна. У нашому випадку роздавальна коробка вбудована в трансмісію, а керування диференціалом відбувається в режимі-автомат за допомогою мікроконтролера муфти.

На даному автомобілі керування здійснюється за допомогою електронного селектора, розташованого на центральній консолі. Він включає всього три режими: монопривод, автомат і блокування муфти.

При перемиканні в моноприводний режим керування муфтою повністю відключається. До речі, саме тому значно знижується витрата палива: генератору немає необхідності постачати електроніку та автомат заднього редуктора та його механізмів.

В авто-режимі активується муфта-автомат, керування якої цього разу виробляється не з боку водія, а за допомогою датчиків пробуксування коліс, які розташовані в ЕБУ Renault Duster. Це означає, що коли передні колеса почнуть пробуксовувати, момент, що крутить, миттєво почне передаватися на задню вісь і відключить її в необхідний момент. Виробник рекомендує використовувати режим-автомат в умовах ожеледиці, оскільки він багаторазово підвищує безпеку під час руху.

При режимі блокування фрикційної муфти-автомата її робота проводиться безперервно. Таким чином, відключаються всі датчики, які можуть вплинути на її роботу, а карданний вал жорстко приєднується до редуктора та забезпечує його обертання.