Як розблокувати кермо на Priora

Table of Contents

Як вирівняти кермо на Priora

В автомобілі Priora, кермо буває 2 видів 4 спицевий дорестайлінговий та триспицевий рестайлінговий. Крім цього на Priora можна поставити мультикермо від Вести. Кермо автомобіля LADA Priora знімається рідко. для роботи в салоні з шумоізоляції панелі, заміні електропідсилювача і коли змінюється саме кермо. Зняти його можна за 7 простих кроків, описаних нижче у статті! Ціна на кермо пріори 2 відрізняється від першої версії, трохи дорожче. Діаметр однаковий. Для того щоб зробити кермо товщі на нього ставиться обплетення, а щоб окультурити його. робиться перетяжка шкірою.

Все в улюбленій машині має бути добре: динаміка, звук, Comfort. Все можна кастомізувати, тобто поміняти комплектуючі деталі на свій лад. Як приклад, у старій Priora звичайний чотириспицевий мультикер, можна замінити на новий, триспицевий.

Кермо на Priora перейняло від інших автомобілів автоВАЗу, той же стиль, простоту. Кермо Priora 2 додало салону автомобіля сучасність. той дизайн кермового колеса, який вже давно звикли бачити перед собою власники іномарок, став доступним любителям вітчизняних автомобілів. Приємний за відчуттям, сучасний – його недаремно намагаються поставити у дорестайлінгові Пріори. Мультируль на Priora не поставили, але навіть у новому форматі він виглядає досить презентабельно, краще, ніж було.

розблокувати, кермо, priora

Як розблокувати кермо на Priora?

Сучасні автомобілі оснащуються різними засобами захисту від зловмисників та інших непроханих гостей. Деякі з них передбачені заводом-виробником конкретної моделі транспортного засобу, інші ж встановлюються як додаткова опція в спеціалізованих сервісних центрах або силами материх умільців. Виникають ситуації, коли в роботі таких протиугінних засобів, через ті інші причини, спостерігаються збої, які викликають масу проблем, що перешкоджають повноцінній експлуатації автомобіля. Одна з таких несправностей – блокування керма та замку запалювання. Саме їй і присвячено представлену статтю.

З яких причин може заблокуватися кермо

Перш ніж приступати до пошуку та усунення можливих причин блокування керма, бажано воскресити у своїй пам’яті всі попередні маніпуляції, так чи інакше пов’язані з кермовим колесом та замком запалювання. Якщо зазначені елементи не піддавалися демонтажу або ремонту, слід приступити до активних дій з виявлення причини несправності.

 • важіль КПП у режимі «парковка»;
 • несправність у роботі кінцевого вимикача КПП;
 • порушення роботи соленоїда;
 • підклинювання ключа ЗЗ.

При експлуатації автомобілів, обладнаних автоматичною КПП, необхідно знати деякі специфічні особливості, пов’язані з блокуванням кермового механізму. На більшості сучасних авто, при положенні важеля селектора КПП у положенні “P” спрацьовує так званий “кінцевик”, який впливає на електромагніт, що служить для жорсткої фіксації керма та ключа запалювання.

Проблема в цьому випадку може виникнути тоді, коли власник переміщає важіль КПП з положення “P” в будь-яке інше. При цьому ключ ЗЗ знаходиться у свердловині замку. Як тільки селектор виходить із положення «парковка» спрацьовує соленоїд, що приводить в дію механічну частину блокування, що фіксує кермо та ключ ЗЗ.

Часто, через недосвідченість, власники авто не можуть розібратися в подібній ситуації. Щоб звільнити кермо та ключ від дії механічного блокування, достатньо встановити важіль селектора у положенні «Р».

Трапляється, і так, що вищезгадані маніпуляції не призводять до бажаних результатів. У такому разі в наявності всі ознаки збоїв у роботі виконавчих елементів, відповідальних за включення блокуючого пристрою.

У процесі роботи контакти кінцевого вимикача, як правило, не відчувають серйозних електричних навантажень. Тим не менш, постійна зміна положення робочої пластини «кінцевика», що призводить до її стирання, може стати наслідком збоїв у роботі блокуючого пристрою.

Крім цього, причина представленої несправності може бути пов’язана з перебоями в роботі електромагніту, що блокує рульову колонку та ключ ЗЗ. Збої в роботі соленоїда можуть бути спричинені зносом його функціональних елементів.

Велика ймовірність, що всьому виною програмне забезпечення авто.е. прошивка. Нерідко її заміна дозволяє вирішити цю ситуацію.

Подібна проблема: Чому стартер мовчить при повороті ключа запалювання

Не варто виключати і можливість підклинювання ключа у замку запалювання. Така поломка найчастіше викликана механічним зношуванням рухомих елементів замку запалювання.

Чому ключ не повертається у замку запалювання

Автовласники нерідко стикаються із проблемою мимовільного блокування ключа ЗЗ.

Причини подібної несправності можуть мати різний характер, а саме:

Механічна складова частина замку запалення складається з так званої личинки. У ході експлуатації, вона схильна до найбільшого зносу. Несправна личинка втрачає свою працездатність, що може призвести до того, що ключ запалення просто заклинить усередині замку.

Ще одна причина блокування ключа запалювання – засмічення його внутрішньої порожнини. Сміття, що потрапило всередину замку, з часом ущільниться, і перешкоджатиме повноцінній роботі контактної пари.

У період зимової експлуатації, коли в салоні автомобіля спостерігаються істотні перепади температур, рухливі елементи ЗЗ можуть просто примерзнути в одному положенні.

Це корисно знати: Що робити, якщо машина не заводиться або заводиться не з першого разу

Справа в тому, що взимку конденсат повітря так чи інакше проникає у внутрішню порожнину ЗЗ і, як тільки температура всередині авто наближається до нуля, волога намертво сковує контакти, перешкоджаючи їхній нормальній роботі.

Що робити і як завести автомобіль

Якщо причину зазначеної несправності виявлено, необхідно приступити до її усунення.

Для того щоб вийти переможцем з ситуації, що склалася, слід взяти на озброєння ряд дієвих методів і прийомів, які на практиці підтвердили свою ефективність.

Якщо причина криється в механічному зношуванні елементів ЗЗ, необхідно провести його дефектування. Для цього знадобиться зробити його демонтаж у суворій відповідності до інструкції, зі зняттям усіх декоративних кожухів та кріплень. Якщо спостерігаються явні ознаки пошкодження робочих частин замку: контактів або личинки, то потрібно зробити їх заміну або поставити новий ЗЗ.

У тому випадку, якщо винуватець зазначеної неполадки – один з виконавчих органів системи електронного блокування, слід особливу увагу приділити діагностиці кожного окремого вузла. Особливо це стосується соленоїда та кінцевого вимикача. Спочатку слід оцінити їх візуальний стан.

Якщо видимих ​​пошкоджень не виявлено, саме час розпочати перевірку їхньої працездатності. Для цього знадобиться мультиметр, виставлений у режим омметра. Залежно від марки кожен електромагніт має свій номінальний опір. Так, опір для соленоїда класу EV-2 у справному стані становить 56 – 65 Ом.

READ  Скільки масла в коробці Priora 16 клапанів

Іноді представлену проблему вирішує досить-таки простий, але в той же час дієвий спосіб розблокування. Для цього іноді буває досить трохи натиснути на кермо, одночасно виводячи його з фіксованого положення різкими поворотами вліво-вправо.

Цей прийом, як запевняють багато автоекспертів, може бути дуже доречним, особливо для тих, хто виявився далеко від сервісів і станцій технічного обслуговування.

Інші способи зняття блокування керма

Крім представлених способів розблокування керма, існує ряд інших дієвих практичних прийомів в скарбничку автовласнику-початківцю.

Так, якщо виникли якісь функціональні збої в роботі електронного блоку управління, про що сигналізує контрольна лампа на панелі приладів, слід зняти клеми АКБ і знову закріпити їх. Нерідко такі маніпуляції дозволяють відновити роботу електроніки та впоратися із зазначеною проблемою.

У деяких випадках досить скористатися універсальною рідиною, в народі іменованої «ВДшкой». Іноді достатньо ввести її звичайним медичним шприцем у порожнину замку запалювання, і проблеми як не бувало.

поради

Для більш детального вивчення способів усунення подібної несправності представляємо вашій увазі кілька відеороликів, присвячений проблемі розблокування рульового колеса:

Немотивоване блокування рульової колонки і замку запалювання може стати серйозним випробуванням для автовласника-початківця. Грамотний підхід у виборі ефективних заходів з діагностики та усунення подібної несправності дозволить оперативно впоратися з подібною ситуацією за будь-яких, навіть найекстремальніших обставин.

Чому блокується кермо або замок запалювання

Протиугінні механізми, які встановлюються в автомобілі, можуть зіграти злий жарт з водієм, прийнявши його за викрадача і заблокувавши кермо та замок запалювання. Сам принцип роботи такого блокування досить простий, якщо йдеться про стандартну систему безпеки. З корпусу замку запалювання в спеціальний паз рульової колонки засувається язичок, який блокує повороти керма. Більшість сигналізацій використовують даний механізм, і при включенні сигналізації кермо та замок запалювання блокуються.

Найчастіше блокування керма та замку запалення відбувається з однієї з наступних причин:

 • Помилка водія. Щоб блокування з керма було знято, найчастіше водій повинен вставити ключ у замок запалювання та повернути його, щоб увімкнулося запалення. Якщо вставити ключ не до кінця та почати повертати, то розблокування керма не відбудеться. У деяких моделях автомобілів, наприклад, у російських, у такій ситуації водій ще й не зможе повернути ключ у вихідне становище;
 • Проблеми із замком. Йдеться про банальну механічну поломку елементів замку. Також сюди можна віднести поломку ключа запалення у замку;
 • Режим P на автоматичній коробці. У більшості автомобілів з автоматичною трансмісією в режимі паркінгу блокується кермо.

Як розблокувати кермо.

Як розблокувати кермо та замок запалювання якщо спрацювала секретка. Хто має можливість підтримати…

Що робити, якщо заблокувалося кермо та замок запалювання

Маючи клин рульового колеса та замку запалення, потрібно забезпечити швидкий ремонт. Це важливо, якщо автомобіль заблокований не біля будинку, а у місці, де залишати його небажано. Досвідчені водії радять почати із простих дій:

 • повертаючи заблоковане кермо вліво та вправо, намагатися провернути ключ. Якщо має місце механічне заклинювання – це допоможе;
 • кілька разів переключити передачу на АКПП;
 • зняти клеми з акумулятора та встановити їх знову, щоб перезавантажити електроніку.

За відсутності ефекту, можна діяти радикально. Спосіб підійде тільки для вітчизняних та дешевих іноземних автомобілів, де для механізмів використовуються погані матеріали. Потрібно різко повернути кермо в будь-який бік, виламуючи язичок блокування.

Звичайно, цей метод ризикований, адже можуть пошкодитися інші елементи управління. Деякі виробники ставлять надійні язички, що витримують зусилля до тонни кілограмів, і навіть допомога друзів не призведе до розблокування керма.

Другий спосіб щадний, передбачає зняття захисного кожуха з кермової колонки. Знайшовши язичок, який знаходиться недалеко від замку запалювання, його потрібно зрізати або висвердлити. Через недосвідченість можна не врахувати важливі моменти та спровокувати ще більші неполадки, привівши автомобіль у непридатний стан.

Увага! У вітчизняних машин багато власників вважають за краще видалити блокувальний елемент відразу, адже були випадки довільного блокування керма під час руху.

Якщо в машині заблокувалося кермо і ніяк не повертається, користуватися автомобілем неможливо. Для початку слід перевірити несправність з основних причин, можливо, усунути її можна буде своїми руками. Але якщо є можливість, слід відправити машину на СТО за допомогою евакуатора, фахівці розберуться у проблемі та допоможуть клієнту.

Заміна керма

Стандартне кермо Пріори можна замінити на модель нового зразка від Priora 2 SE люкс. Відмінності за відчуттями досить суттєві. Оновлена ​​модель куди зручніша у використанні, тому варто задуматися про подібне придбання, якщо у вас встановлено старе пошарпане кермо.

Як зняти кермо, ми зараз розберемося. Для заміни знадобиться наступний набір інструментів:

 • Відключаємо пристрій від акумулятора, знімаючи клему. Чекаємо на розрядку конденсатора захисної системи.
 • Фіксуємо кермо в положенні для їзди прямою.
 • Хрестовою викруткою відкручуємо кріплення кожуха керма (7 шт.), потім знімаємо його.
 • Далі знадобиться шестигранник, за допомогою якого відкручується 2 наступні кріплення подушки безпеки рульового колеса.
 • Тепер тягнемо подушку на себе, підтягуємо знизу плоскою викруткою пристрій з іншого боку та від’єднуємо її.
 • За допомогою змінної головки на 24 послаблюємо кріплення керма до валу. Гайка міцна, тому, можливо, доведеться попітніти. Відкручуємо та знімаємо кермо.
 • Головка на 8 стане в нагоді, щоб демонтувати підрульовий шлейф і перемикачі.

Як зняти кермо на Priora? Покрокова інструкція

Хочете знати, як зняти кермо на Priora самостійно, не вдаючись до послуг автосервісу, водночас не витративши багато часу та сил? Багато автолюбителів вважають за краще не звертатися з будь-якого приводу в автосервіс (дорого, або просто немає такої можливості), а вирішувати питання в будинку та самому за допомогою підручних засобів. Але далеко не завжди водії мають знання для вирішення того чи іншого питання.

У таких випадках є сенс звернутися за консультацією до знаючих людей, які без проблем допоможуть вирішити будь-яку проблему або знайти і почитати потрібну інформацію в інтернеті.

Як зняти кермо на Priora? Якщо ви вирішили замінити своє кермо, наприклад, на спортивне кермо або бажаєте на нього встановити підігрів, то необхідно буде для початку його зняти. Всі автомобілі різні, а значить, розібрати деякі деталі в кожній машині можна по-різному, та й до того ж процес розбирання різний.

Спробуємо розібратися у цьому питанні разом. Фахівці стверджують, що можна зняти власними силами, не залучаючи професіоналів з автосервісу і обходячися невеликим переліком інструментів.

Всі ці інструменти допоможуть вам без проблем впоратися зі зняттям керма самостійно. Якщо ви будете правильно ними користуватися, весь процес здасться легким.

Етапи зняття кермового колеса на Priora

Отже, як правило, будь-яка робота складається з певних етапів. Варто зазначити, що для цього не потрібні спеціальні знання, тут важлива лише спритність рук та акуратність. Тепер необхідно розпочати безпосереднє проведення процедури:

 • 1. Від’єднання проводів від мінусової клеми акумулятора;
 • 2. Установка рульового колеса, положення якого повною мірою відповідатиме руху автомобіля строго в прямому напрямку;
 • 3. Спочатку викручуємо 2 саморізи кріплення, повернувши при цьому саму подушку безпеки. Для цього потрібно за допомогою викрутки від’єднати колодку дротів;
 • 4. Фіксатор відводимо та знімаємо колодку проводів, яка знаходиться на подушці безпеки;
 • 5. Наступним кроком є ​​віджимання викруткою фіксатор колодки дротів, що йдуть на звуковий сигнал;
 • 6. Спеціальним ключем на 24 мм. послаблюємо гайку кермового колеса;
 • 7. Потім, тримаючи кермо руками, різкими рухами, погойдуючись у різні боки, тягнемо кермо на себе;
 • 8. Зірвавши з місця кермо, відкручуємо гайку на 24 до кінця і знімаємо;
 • 9. У жодному разі не можна сильно натискати на рухому частину контактного кільця.
READ  Як зняти двірники на Priora

Після того, як ви виконали всі етапи зняття керма, ви, напевно, зрозуміли, що все насправді просто і навіть трохи кумедно, а головне швидко. Як правило, не потрібно, вас попереджати про те, що перед зняттям керма потрібно підготувати новий. Якщо ви в цій справі новачок, то знайте, що на Priora йдуть керма певних моделей, а значить, на це обов’язково звертати увагу при його виборі.

Навіть якщо ви не маєте особливих знань, врахуйте, що процедура встановлення нового керма, здійснюється в зворотному порядку, тобто починати потрібно з останнього етапу і рухатися до першого.

Збираючись поставити нове кермо на свою Ладу Priora, пам’ятайте, що до нього доведеться звикати, якщо ви їздите на своєму автомобілі не дуже часто. Зверніть увагу, що на питання, як зняти кермо на Priora, у цій статті відповідь ви отримали. Також слід врахувати, що звикати до свого нового «товариша» не потрібно у величезному потоці автомобілів, тому що один незручний рух, що може призвести до плачевних наслідків.

Принципові відмінності за моделями авто

В основному вони полягають в елементах кріплення.

Вище, наприклад, розглядалося зняття рульової подушки на Ладі Priora. На Toyota Corolla є різниця. гвинти там не використовуються для кріплення. Фіксація виконана пружинним механізмом, двома засувками. На пружинний механізм потрібно натиснути, засунувши викрутку в невеликий отвір. Тоді подушка одразу звільниться з двох сторін.

А на моделі Smart знадобиться повністю демонтувати кермо.

Як зняти безпосередньо кермо «Пріори»

Для зняття цієї важливої ​​деталі необхідно приготувати деякі інструменти:

Дуже важливо! Перед тим як починати розбирання та зняття керма обов’язково виставити колеса автомобіля строго за курсом «прямо»! І відзначити як розташоване рульове колесо. Це необхідно для правильної установки на місце після зняття.

Процес зняття

Після встановлення «Пріори» у потрібне положення колеса краще зафіксувати, і можна приступати до зняття. Насамперед знімається подушка безпеки. Її зняття, це дуже тонка робота і проводити її необхідно з особливими застереженнями. Для початку краще знеструмити автомобіль. Тобто від’єднати клему акумулятора. І тільки після цього викрутити зі зворотного боку керма 2 болти під шестигранник. Після чого, дуже обережно відвести пристрій убік.

Особливу увагу! У жодному разі не робити різких рухів і не вдаряти пристрій! Може статися спонтанне спрацювання, що призведе до тяжких травм!

Роз’єм проводів подушки закріплений спеціальним фіксатором, що розклинює центр роз’єму. Його потрібно акуратно підчепити тонкою викруткою і після цього акуратно зняти. Після чого витягти з подушки роз’єм. Без різких рухів відкласти пристрій убік, щоб він не потрапив під удар або різкий поштовх. У жодному разі не намагатися розібрати подушку!

Далі робота буде простіше. Плоскогубцями акуратно від’єднати дроти, що йдуть на звуковий сигнал, і відвести їх убік.

Тепер основна гайка на 24. Її необхідно зірвати, але не відкручувати і не знімати повністю, а лише відвернути на 2-3 обороти. Після цього акуратно постукуючи долонями на зворотному боці керма «Пріори» домогтися зміщення його вгору. Тобто зірвати по шліцях. Потім ще раз перевірити положення колес та рульового колеса. Можна зробити позначки маркером на кермі та кожусі колонки.

Як розблокувати кермо в автомобілі

І вже потім повністю відкрутити гайку та зняти остаточно кермо «Пріори». У момент зняття діяти обережно, щоб не пошкодити дроти електронних пристроїв. Витягнути їх через спеціальний отвір і відвести убік.

Встановлення пристроїв на місце

Цю операцію проводити суворо у зворотній послідовності. Почати з прокладання проводів і далі за інструкцією. І знову, особлива акуратність у поводженні з подушкою безпеки!

Важливо! Після повного складання та підключення акумулятора провести пробне увімкнення запалення з пасажирського місця! Це убереже від позаштатного спрацьовування подушки.

Як зняти кермо на Priora

Як зняти кермо на Priora? Покрокова інструкція

 • ключ торцевий на 24 мм.;
 • труба завдовжки 30-40 см. (Для упору);
 • ключ-шестигранка на 5 мм;
 • викрутка (плоське лезо).
 • 1. Від’єднання дроту від мінусової клеми акумулятора;
 • 2. Встановлення рульового колеса, положення якого повною мірою буде відповідати руху автомобіля строго в прямому напрямку;
 • 3. Спочатку викручуємо 2 саморізи кріплення, повернувши при цьому саму подушку безпеки. Для цього потрібно за допомогою викрутки від’єднати колодку дротів;
 • 4. Фіксатор відводимо та знімаємо колодку проводів, яка знаходиться на подушці безпеки;
 • 5. Наступним кроком є ​​відтискання викруткою фіксатора колодки дротів, що йдуть на звуковий сигнал;
 • 6. Спеціальним ключем на 24 мм. послаблюємо гайку кермового колеса;
 • 7. Потім, охоплюючи кермо руками, різкими рухами, хитаючи в різні боки, тягнемо кермо на себе;
 • 8. Зірвавши з місця кермо, відкручуємо гайку на 24 до кінця і знімаємо;
 • 9. У жодному разі не можна сильно натискати на рухому частину контактного кільця.

Програма для тюнінгу авто будь-якої марки

 • пофарбувати автомобіль.
 • затонувати скло.
 • зробити аерографію.
 • зробити довільний напис.
 • замінити диски.
 • встановити вії на фари.

Дивіться також

На більшості автомобілів LADA Priora кермо вже йде з вбудованою подушкою безпеки водія, тому при знятті керма є певні моменти, які необхідно буде виконати.

Отже, для того щоб зняти кермо на Priora, нам знадобиться наступний інструмент:

Насамперед ознайомтесь з матеріалом зі зняття подушки безпеки водія на Priora. Потім, коли з цим впоралися, можна починати далі. Від’єднуємо дроти живлення до звукового сигналу.

Потім одягаємо головку на 24 і зриваємо гайку, але відкручувати до кінця її поки що не варто. Перш ніж приступати до збивання його з валу, необхідно помітити положення керма щодо валу. можна зробити мітки на кермі та кожусі.

Коли гайка ослаблена, залишаємо її поки що на валу. Потім беремо і зі зворотного боку збиваємо кермо, постукуючи по ньому із середнім зусиллям. з двох сторін.

Коли він зіб’ється зі шліців, можна остаточно відвертати гайку та знімати його з валу.

Акуратно, простягаючи дроти живлення звукового сигналу, а також живлення подушки безпеки через спеціальний отвір.

І тепер кермо остаточно звільняється і можна знімати його повністю з Пріори.

Якщо є необхідність у заміні, то виконуємо її у зворотній послідовності. Зрозуміло, установка проводиться за тими мітками, які були спочатку встановлені. Гайка кріплення має бути загорнута з моментом від 31 до 41 Нм. Але можна взяти середнє значення та закрутити її із силою 40 Нм.

Штатне кермо – розмір, артикул та ціна

Спочатку варто застерегти, що не всім подобається ставити в дорестайлінгову Priora комплектуючі нового зразка. Справедливо було б згадати про дорестайлінгове кермо. Його артикул. 11190-3402012-00.

READ  Встановлення клімату контролю на Solaris

Продається він далеко не у всіх магазинах, «розбірках» і з рук, а от за новим варіантом доведеться пополювати. Його З нею

Візьміть до уваги, що це варіант із заглушкою, яка ставиться замість подушки безпеки, не від «люкс» комплектації – зі срібною вставкою. Аналогічний кермо “люкс” йде з артикулом 21700-3402018-20, він коштує на 400. 1500 дорожче у офіційних дилерів. 12 000.

Повний розмір: Діаметр керма на Ладі Priora – 410 мм. Не дивуйтеся, коли побачите, що він підходить і Kalina. автомобілі комплектуються однаковими кермами.

Що приховує в собі кермо «Пріори»

Головною відмінністю керма «Пріори» є наявність у ньому подушки безпеки. Тобто, він має у своїй начинці два електричні пристрої:

Через ці складнощі і довелося встановити в нього спеціальний барабан із контактною стрічкою для включення цих пристроїв.

Увага! Не всі «Пріори» мають у комплектації подушку безпеки, але порожнина в кермі під неї є у ​​будь-якому випадку.

Через цю особливість керма «Пріори» зняття його вимагає великої акуратності.

Навіщо його міняти чи знімати

Сам по собі кермо автомобіля дуже довговічне. Тому заміна керма потрібна рідко. А ось знімати доводиться набагато частіше. Заміну роблять зазвичай при тюнінгу машини під “спортивний” варіант. Відповідно, така заміна лише один з епізодів комплексу переробок.

А зняття керма «Пріори» необхідно проводити для ремонту та обслуговування електричних складових.

Заміна наконечників рульових тяг на Priora своїми руками

Насамперед зриваємо болти кріплення колеса, і піднімаємо передню частину машини домкратом.

Наносимо проникне мастило на всі різьбові з’єднання:

Тепер за допомогою плоскогубців вирівнюємо і витягуємо шплінт з пальця наконечника, як це показано на фото нижче.

Тепер послаблюємо стяжний болт, який притискає наконечник до тяги:

Потім за допомогою зйомника або монтування з молотком необхідно випресувати наконечник з отвору в стійці.

Як розблокувати кермо.

Результат цієї дії показаний наочно нижче.

Далі необхідно вивертати кермовий наконечник, скручуючи його з тяги. Для цього може знадобитися додатковий важіль, наприклад невеликий шматок труби або глибока торцева головка

Варто звернути увагу, що лівий наконечник відкручується за годинниковою стрілкою, а правий проти. Нижче на фото показано все на прикладі саме лівої сторони:

Якщо ви хочете зберегти сходження передніх коліс, хоча б приблизно під потрібним кутом, необхідно порахувати кількість зроблених обертів під час відкручування наконечника. Новий варто накрутити з такою ж кількістю обертів.

Після заміни наконечника, накручуємо всі гайки та болти, шплінт також встановлюємо на місце.

З другою стороною виконуємо те саме. Звичайно, ідеальний варіант. це обов’язково звернутися на СТО після заміни, і зробити схід-розвал передніх коліс. На цій процедурі економити не варто, може обійтися дорожче, якщо кути коліс будуть порушені після ремонту.

Якщо залишилися незрозумілі моменти, то відео, представлене нижче, розповість про все більш наочно! за пару, зрозуміло, від 350. за штуку.

Насамперед ознайомтесь з матеріалом зі зняття подушки безпеки водія на Priora. Потім, коли з цим впоралися, можна починати далі. Від’єднуємо дроти живлення до звукового сигналу.

Потім одягаємо головку на 24 і зриваємо гайку, але відкручувати до кінця її поки що не варто. Перш ніж приступати до збивання його з валу, необхідно помітити положення керма щодо валу можна зробити мітки на кермі та кожусі.

Коли гайка ослаблена, залишаємо її поки що на валу. Потім беремо і зі зворотного боку збиваємо кермо, постукуючи по ньому із середнім зусиллям з двох боків.

Коли він зіб’ється зі шліців, можна остаточно відвертати гайку та знімати його з валу.

Акуратно, простягаючи дроти живлення звукового сигналу, а також живлення подушки безпеки через спеціальний отвір.

І тепер кермо остаточно звільняється і можна знімати його повністю з Пріори.

Якщо є необхідність у заміні, то виконуємо її у зворотній послідовності. Зрозуміло, установка проводиться за тими мітками, які були спочатку встановлені. Гайка кріплення має бути загорнута з моментом від 31 до 41 Нм. Але можна взяти середнє значення та закрутити її із силою 40 Нм.

Зняття керма. Усуваємо нерівне становище.

Доброго вам дня! Статус: Перевірено

Історія: (Можна пропустити). Був проведений ремонт рульової рейки, зі зняттям і частковим розбиранням (без зняття рульових наконечників, або як їх називають на кшталт рульові тяги). Так ось, після установки рейки назад, щоб потрапити болтом у шліци кріплення рульового колеса з рейкою довелося повернути останнє на 30 градусів, що в результаті дало на виході нерівне положення керма.

По факту: Кермо стоїть нерівно щодо рівного положення коліс. Варіанти виправлення:1. Перестановка рульової рейки з витягуванням із шліців кріплення рульового колеса з рульовою рейкою. (Раджу робити тільки в тому випадку якщо потрібно заново перебирати рейку). Витрати за часом: 2 дні.2. Виконати розвал-сходження де сказати людям щоб виставили кермо рівно. Витрати: 1 год. 1000 3. Повернути рульове колесо на 30 градусів. Витрати: 1 година, 1 сусід.

Я прийняв рішення і після цього їхати на розвал сходження. Хто як думає, чи правильно вчинив? Додам, що машину перевзув у літні відбалансовані колеса.

Інструменти: торцевий ключ (головка) “на 24”, викрутка з плоским лезом, шестигранний ключ “на 5”.Робота: Скориставшись інструкцією Зняття та встановлення рульового колеса LADA Priora (Lada Priora), ВАЗ 2170, ВАЗ 2171, ВАЗ 2172 робимо так:

Беремо викрутку з насадкою шестигранник на 5 мм. Просовуємо в отвір кріплення подушки безпеки у кермі. Відкручуємо 2 болти (Вони не виймаються з пасів).

Як тільки відкрутили болти подушка трохи зрушить щодо керма.

Акуратно повертаємо подушку боком. Оглядаємо кріплення роз’єму.

Заблокувалося кермо? І не повертається ключ запалення? Що робити?

Підтягуємо зелений фіксатор колодки керуючих проводів (який у центрі).5. Тепер витягаємо весь роз’єм із паза кріплення.6. Подушка знята прибираємо убік.

LADA Priora: ЕУР, несправності та ремонт електропідсилювача

Електропідсилювач керма (ЕУР) є більш сучасною альтернативою традиційній системі ГУР. З одного боку, електропідсилювач дійсно має низку певних переваг, проте система все одно не позбавлена ​​недоліків. Більше того, на бюджетних автомобілях (у тому числі і на LADA Priora) несправності ЕУР можуть виявлятися навіть на невеликих пробігах.

У подібній ситуації важливо знати, які ознаки вказують на те, що електропідсилювач Priora потребує діагностики, а також які несправності можуть виникати, як визначити та усунути поломку. Далі ми розглянемо, які поломки характерні для ЕУР Пріори, а також як виконується ремонт електропідсилювача керма.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS