Як прибрати подряпини на пластику бампера

Більшість власників із трепетом ставляться до зовнішнього вигляду свого автомобіля. Але, на жаль, уберегти лакофарбове покриття машини від випадкових подряпин неможливо. Найчастіше страждають пластмасові бампери – як задній, так і передній. Причин багато: невдале паркування, камінці на дорогах від зустрічних машин, гілки дерев та інші обставини. Запитання в іншому: чи потрібно з ними боротися? Відповідь проста: будь-яка подряпина на пластиці. це початок руйнування лакофарбового покриття. Неприйняття заходів призведе до корозії металевих виробів, а глибокі сліди від поранень з часом можуть зруйнувати пластикові деталі. Так що краще прибрати їх одразу після появи.

Шпаклювання глибоких подряпин

Серйозні сліди пошкоджень, що зачіпають матеріал пластику, можна усунути тільки за допомогою шпаклювання. Ця технологія ґрунтується на використанні шпаклівок, ґрунтів та емалей однакової полімерної бази. Такий підхід створює міцний однорідний шар нового ЛКП, яке не спучуватиметься, лущиться чи відшаровуватиметься. Шпаклювання наноситься в кілька прийомів. Кожен шар просушується. Від ретельності виконання цієї операції залежить якість ремонту бампера і ЛКП, що наноситься. Шпаклювання шліфується м’яким абразивним матеріалом.

На дотик місце усунення дефектів має бути невідмінним від сусідніх непошкоджених зон. Цей процес вимагає вправності, завзятості, старанності. Потім ділянка з усуненими вадами знежирюється, ґрунтується, фарбується. Зверху покривається лаком. Цим способом можна позбавлятися глибоких подряпин, сколів, вм’ятин на бампері як встановленим на автомобілі, так і на демонтованому з нього. Все залежить від місця пошкодження та площі.

Діагностика та подальший ремонт пошкоджень бампера

У Росії автовласники чоловіка – майстри на всі руки. Для них видалення подряпин із пластикового бампера посильне, у чомусь звичне, не дуже складне завдання. На такі хитрощі змушує йти саме життя — далеко не у всіх є достатньо грошей, щоб по кожному випадку їхати в автосервіс.

Подряпини та потертості на бампері (внизу)

Але спочатку потрібно оцінити масштаб ушкодження, щоб правильно вибрати стратегію своїх дій. Уважно вивчивши дефекти бампера, слід зарахувати їх до одного з пунктів прийнятої класифікації:

 • Трохи помітні, неглибокі потертості та подряпини не вимагають зняття бампера та фарбування. Вони не завдають пластику жодної шкоди, але завдають розладу господареві машини через зіпсований вигляд. Ця вада виправляється поліруванням цього місця прямо на автомобілі.
 • Подряпини на глибину лакофарбового покриття та маленькі тріщини – це результат легких аварій та невмілого заїзду на паркування. У цьому випадку застосовуються спеціальні методи відновлення – нагрівання, восковий олівець, локальне або повне фарбування – бампера. Невеликі дефекти усуваються дома. Ушкодження серйозніші. на знятому буфері.
 • Глибокі подряпини та Вм’ятини утворюються при сильних зіткненнях. Тут вже знадобиться шпаклівка пошкоджень на знятому бампері. При цьому використовується спеціальна методика відновлення первинного стану пластикової деталі.
 • Руйнування цілісності демпфера з утворенням розривів, проломів, наскрізних тріщин найчастіше вимагає покупки нової деталі. У разі можливості ремонту використовується зварювання. Але цю роботу можна зробити тільки в умовах автосервісу, тому такі дефекти в цій статті не розглядатимуться.
READ  Паливний фільтр тонкого очищення Ford Focus 2

Усунення подряпин та сколів за допомогою воскового олівця

Цим способом можна виправити дефект лише таких слідів, глибина яких поширюється на шар лаку, фарби та ґрунтовки бампера. Восковий олівець. це універсальний засіб, що складається із синтезу полімерів. Вони створюють міцний захисний шар, який не поступається за міцністю та однорідністю ЛКП бампера. Восковий олівець має такі переваги:

 • його склад довговічний, тому легко виносить кілька десятків мийок із застосуванням автошампунів;
 • він простий у вживанні, тому ним легко користується недосвідчений водій;
 • він не завдасть шкоди будь-якому виду ґрунтовки та ЛКП, які вживалися при заводському фарбуванні бампера.

Маркер. Нагадує звичайний фломастер. Їм потрібно просто зафарбувати подряпину чи скол. Кількість речовини, що виділяється, залежить від сили натискання. Вміст маркера консистенції аналогічно складу ЛКП. Безбарвний олівець восковий використовується для будь-якого кольору лакофарбового покриття.

Как восстановить чёрный ПЛАСТИК на АВТО ?

Коректор. Складається з флакона та пензлика. Вимагає індивідуального підбору олівця під певний колір лакофарбового покриття бампера. При використанні пензлика може захоплюватися і ділянка з непошкодженим покриттям. У цьому випадку необхідно, щоб кольори ЛКП та коректора збігалися на 100%.

Зафарбовування подряпини восковим олівцем

Для випадків пошкодження тільки лакофарбового покриття можна використовувати безбарвний коригувальний олівець. Фарба в нього залита безбарвна, тому негативних наслідків від застосування не буде ніяких. У ситуації, коли пошкоджений ґрунтовий шар безбарвний восковий олівець допомогти усунути дефект не зможе.

Порядок дій при застосуванні воскового олівця:

 • ушкоджена ділянка бампера ретельно миється, знежирюється та сушиться;
 • олівцем по подряпині потрібно проводити поступово, рівномірно, послідовно;
 • глибокі сколи зафарбовуються у кілька прийомів;
 • після закінчення роботи необхідно прибрати залишки вмісту олівця паперовим рушником або серветкою.

Усунення подряпин, сколів та потертостей за допомогою фарбування

Якщо площа дефектної ділянки бампера значна, знадобиться повне фарбування всього виробу після усунення вад. У таких випадках буфер знімають із автомобіля. Його ретельно очищають від бруду та миють. Проблемне місце шліфують за допомогою невеликої болгарки, а також використання гнучких абразивних кіл: наждачних шкірок, стрічок, пелюсток, щіток. Цим способом можна видалити подряпини, глибина яких обмежується пошкодженням ґрунтовки. Потім очищена ділянка миється, знежирюється, ґрунтується. Потім фарбується вся поверхня бампера, надалі покривається лаком. Після сушіння демпфер знову набуває свого первісного вигляду.

Видалення глибоких подряпин за допомогою фена

Нагрівання будівельним феном пошкодженої ділянки бампера

При нагріванні пластик набуває текучості. Ця властивість використовується при рятуванні бампера від пошкодження поверхні у вигляді глибоких слідів від гострих предметів. Цей спосіб можна застосовувати лише для незабарвлених виробів. Висока температура зруйнує ЛКП і замість користі вийде шкода. Будівельним феном обережно поступово прогрівають значну площу, що включає ділянку з подряпинами. Цей процес має йти повільно, рівномірно, послідовно. Тут небезпека полягає в тому, що пластик під дією високої температури може повестися непередбачено: замість затягування дефектних слідів його поверхня попливе. При цьому утворюються такі западини, які у подальшому ліквідувати буде дуже складно. Уважність, акуратність, неквапливість допоможуть зупинитись у критичний момент.

Як прибрати подряпини на бампері з пластику своїми руками

На легкових автомобілях загального призначення використовуються демпфери, які виготовляються із високоміцного пластику.

READ  Як зняти задній бампер ВАЗ 2112

Головна роль цього пристрою – декоративне оформлення дизайну зовнішнього вигляду авто. Більшість машин як елемент пасивного захисту застосовують ударостійкий термопласт (ABS-пластик). Але є демпфери, зроблені з поліпропілену, поліуретану та скловолокна. Про це може підказати маркування, яке наноситься у них на внутрішню поверхню. Пластик має невелику вагу, легко штампується, чудово тримає лакофарбове покриття. Захисні функції бампера грають другорядну роль. Виявляються вони лише при зіткненнях на малій швидкості:

 • в результаті маневру в обмеженому просторі під час паркування;
 • при їзді по пересіченій місцевості.

Зачищаємо бампер

Сильно натискаючи, відшліфуйте пошкоджену область бампера, доки ви не згладите подряпини. Можна застосувати електроінструмент для прискорення процесу, якщо такий є в наявності.

ЦАРАПИНЫ НА БАМПЕРЕ убирает WD-40 !!! / T-Strannik

прибрати, подряпини, пластик, бампер

как убрать царапины на пластике

Виділити зону ремонту до ґрунтовки

Після застигання шпаклівки проведіть зачистку спочатку грубішим наждачним папером, потім дрібним. При необхідності повторіть процес шпаклівки, доки не досягнете ідеального стану поверхні бампера. Після цього знову знежиріть місце ремонту розчинником.

Далі детальна інструкція самостійного усунення глибших подряпин фарбованого пластикового бампера

 • Заводська фарба в аерозольному балончику
 • Автомобільна аерозольна ґрунтовка
 • Автомобільний спрей безбарвного лаку
 • Наждачний папір (дрібний абразив)
 • Чистячий рушник
 • Засіб для видалення воску та жиру
 • Шпаклівка

Як прибрати невеликі дефекти

Дрібні подряпини на пластиковому бампері не становлять жодної небезпеки в процесі експлуатації автомобіля. Вони зазвичай зачіпають лише верхній шар лакофарбового покриття. Але разом з тим подряпаний бампер часто сильно впадає у вічі і значно погіршує зовнішній вигляд машини. Тому такі ушкодження необхідно прибирати.

Існує два основних способи боротьби з дрібними пошкодженнями на пластмасових бамперах:

 • Застосування спеціальних засобів, які мають маскувальний ефект.
 • Полірування подряпин.

Для тих, хто подряпав свій бампер, неминуче постає питання про вибір методу для видалення дефектів, що виникли. Коштів, за допомогою яких можна видалити подряпини із пластику, існує дуже багато. Одним із найпростіших з них, але ефективних, є восковий олівець. Перед тим, як його використовувати, необхідно ретельно очистити та знежирити пошкоджені місця. Віск наносять у кілька шарів. Після нанесення кожного шару, йому дають деякий час, щоб висохнути.

Використовуючи восковий олівець, зафарбовуйте подряпину спочатку поперечними рухами, а потім поздовжніми. Так віск максимально повно заповнить усі поглиблення та вирівняє поверхню.

Щоб підполірувати подряпини, можна використовувати полірувальний засіб на основі воску. Воно ефективніше, ніж олівець і може витримати до 6 мийок автомобіля.

Прибрати глибоку подряпину на бампері поліруванням не вдасться. Грунт, що проступив, або пластик залишиться помітним, якою б гарною не була полірувальна паста. У цьому випадку допоможуть недорогі підфарбування для подряпин на бампері. Ці засоби являють собою швидковисихаючі фарби, розлиті в невеликі флакони. Призначені підфарбовування для усунення локальних пошкоджень ЛКП.

Щоб застосувати такий вид обробки, потрібно спочатку заглянути в технічний паспорт автомобіля, і подивитися номер фарби, якою пофарбований кузов. це знадобиться при покупці спеціальної фарби. Продається вона з пензликом та двома флаконами. В одному флаконі знаходиться фарба, а в іншому – безбарвний лак. Перед застосуванням спеціальної фарби поверхню подряпини чи сколу слід знежирити за допомогою ацетону. Потім наноситься шар фарби. Після висихання фарби необхідно нанести шар безбарвного лаку. Потрібно уникати потрапляння пилу. Після висихання лаку кузов слід відполірувати. Нанесена фарба не відрізнятиметься від основної фарби після кількох мийок автомобіля.

READ  Фарбування бампера своїми руками з балончика

Таким чином, при використанні підфарбувань важливо виконати дві умови:

прибрати, подряпини, пластик, бампер
 • підібрати склад точно колір бампера;
 • обережно нанести на поверхні ЛКП новим шаром фарби, намагаючись уникати створення нерівностей.

За типом упаковки підфарбування випускаються у трьох основних виконаннях.

 • Аерозольні балончики з розпилювачем. Підфарбовування наноситься безконтактно, розпорошенням. Найпростіший для рядового автомобіліста спосіб усунення подряпин ЛКП на бампері, але не завжди найефективніший. Підфарбовані місця нерідко залишаються добре помітними, тому що площа фарбування через розпилення виявляється значно більшою, ніж пошкоджена ділянка, і одночасно з цим підібрати колір, що на 100% збігається з основним кольором бампера, проблематично. Але якщо вийшло «потрапити в колір», то аерозольний метод розпилення буде ефективним.
 • Підфарбовування в комплекті з пензликом, засобами підготовки та фінішної обробки ділянки, що ремонтується. Повноцінний комплект при правильному використанні якого потерте місце практично повністю маскується. Хороший варіант для тих автовласників, хто має час, терпіння і головне — бажання максимально ефективно усунути пошкодження ЛКП бампера свого авто.
 • Бульбашки з фарбою. Найдешевший варіант. Для нанесення таких підфарбувань додатково знадобиться пензлик або шматочок поролону. Рекомендується для автомобілістів, які мають хоча б мінімальний досвід у фарбувальні роботи або для тих, хто не особливо вимогливий до кінцевого результату.

Робимо захисне маскування

Якщо подряпин не дуже багато або вони з одного боку, можна не знімати бампер, але слід добре закрити сусідні поверхні плівкою, або папером, закріпивши з малярським скотчем. Маскуйте області навколо пошкодженої області, які ви не бажаєте, щоб на них потрапила аерозольна фарба. Якщо ушкоджена поверхня досить велика. краще зняти бампер, але це вже ближче до повністю професійного ремонту.

Фарбування бампера

Відшліфуйте ґрунтовку тонким наждачним папером з легким натиском, поки вона не стане гладкою. Нанесіть кілька шарів фарби з відстані близько 25-30 см. Якщо ви зіткнулися з якими-небудь нерівностями, хвилястістю або чимось на кшталт «котячих» подряпин, зачекайте п’ять хвилин, знову відшліфуйте і знову нанесіть фарбу. кольори, і ви помітили смуги, зробіть кілька вертикальних проходів.

Самостійне видалення подряпин на пластиковому бампері

Бампер вашого автомобіля потертий чи подряпаний? Не варто сильно переживати, це трапляється практично з кожним автомобілем. Перший варіант. поїздка до ремонтної майстерні. Але багато майстер на цьому не почне працювати, тому часто виникають складнощі. чи чергу на два місяці. або інша відмазка. Другий варіант. чагарник-початківець. береться дешево та за все. Результат може бути плачевний. відсутності досвіду, знань та інструменту. У такому разі простіше, дешевше та якісніше можна зробити самому. Знадобиться бажання та руки.

У цьому посібнику ми покажемо вам, як відремонтувати подряпаний пластиковий або скловолоконний бампера самостійно, за короткий час та невеликі матеріальні вкладення.

Ушкодження бампера можуть мати різний характер та глибину. Залежно від цього вибирається спосіб їх усунення. Тому, перш ніж приступати до ремонту, необхідно правильно оцінити загальний стан бампера.

Увага! Перед початком огляду слід добре вимити, просушити та знежирити пошкоджені ділянки. Тільки так можна виявити дрібні пошкодження та подряпини та правильно оцінити обсяг майбутніх робіт.

Виявлені пошкодження необхідно уважно оглянути та спробувати на дотик, щоб отримати уявлення про їхню глибину.