Як правильно робити шумоізоляцію автомобіля

Як правильно зробити шумоізоляцію автомобіля

Автомобіль в сучасному світі став для більшості автолюбителів фактично другою домівкою, в якому вони проводять досить багато часу. І дуже важливо, щоб водій не відволікався на вуличний шум або гучні звуки з-під капота, міг слухати якісну музику або з комфортом розмовляти з пасажирами.

Ключовий фактор комфортної атмосфери в салоні. правильна шумоізоляція автомобіля. Якісна убезшумлення автомобіля забезпечить чисте звучання акустичної системи і не пропустить в салон сторонні звуки, позбавивши водія і пасажирів від шумового дискомфорту. Однак більшість виробників автомобілів бюджетного і середнього сегмента намагаються знизити собівартість авто і обмежуються обесшумліванія двох-трьох ділянок. Тому для забезпечення комфортної атмосфери в салоні автолюбителям доводиться вирішувати задачу обесшумліванія в індивідуальному порядку.

Правильна шумоізоляція авто зробить практично непомітним шум дороги і проїжджаючих машин, вас перестане дратувати гул покришок і шум працюючого двигуна. А звучання аудіосистеми стане більш глибоким і чистим, ви зможете насолоджуватися більш насиченою музикою. Убезшумлення салону забезпечить і значне підвищення комфорту. взимку салон буде повільніше остигати, а влітку прохолода від кондиціонера збережеться довше.

Але яка шумоізоляція для автомобіля вважається правильною? Які матеріали для цього використовувати? І як виконати обесшумліванія? Відповіді на ці питання цікавлять кожного, хто планує шумоизолировать свій транспортний засіб.

Правильна шумоізоляція: поради та рекомендації

Сторонні звуки проникають в салон звідусіль. з днища авто, з колісних арок, зі стелі, з моторного відсіку і інших елементів транспортного засобу. Їх джерелом є вібрації, що виникають при роботі вузлів і агрегатів автомобіля, зустрічні потоки вітру, тертя покришок об дорожнє покриття. Чималий внесок у створення шумового дискомфорту вносять і погано зістиковано пластикові елементи інтер’єру.

Правильна шумоізоляція автомобіля має на увазі комплексне обесшумліванія всього транспортного засобу. Тільки в цьому випадку можна домогтися максимального рівня тиші в салоні. Однак це досить витратний захід, тому при обмеженому бюджеті шумоізоляція автомобіля може проводитися поетапно, починаючи з найбільш критичних зон. Ефект, в кінцевому підсумку, буде такою ж, тільки весь процес займе більше часу.

Для обесшумліванія автомобіля використовують тільки професійні матеріали. Підручні засоби не дозволять добитися хорошого і довговічного результату. Не варто також намагатися економити на якості шумоизолирующих матеріалів, придбавши їх за принципом «де дешевше». В іншому випадку всі вкладені кошти і всі праці виявляться марними, а для переробки будуть потрібні чималі додаткові вкладення.

Професійні матеріали для шумоізоляції автомобіля діляться на чотири основні групи:

 • віброізолятори, які гасять вібраційні коливання;
 • звукоізолятор, що відображають звукові хвилі;
 • звукопоглотители, які гасять шум;
 • антіскріпние матеріали, що перешкоджають тертю деталей одна об одну.

Віброізоляційні матеріали виробляються на основі бітуму, каучуку, мастики або комбінації цих компонентів. Вони ефективно поглинають вібраційні хвилі і перешкоджають їх подальшому поширенню за рахунок високої в’язкості і пружності становить їх матеріалу.

Звукоїзолятори не тільки відображають зовнішній шум, але і володіють хорошими теплоізоляційними властивостями. Їх застосування забезпечує додаткове утеплення салону авто.

Шумопоглотители представляють собою м’які високопористі матеріали, які ефективно гасять звукові хвилі, особливо середні і високочастотні. Коефіцієнт звукопоглинання досягає 95%.

Протівоськріпниє матеріали використовують для усунення звуків, що виникають при терті один об одного пластикових або металевих деталей салону. Вони мають високу стійкість до стирання і механічних впливів.

Шумоізоляція автомобіля має на увазі використання шумоізоляційних матеріалів в комплексі, оскільки кожен з видів обесшумка виконує різні функції. Спочатку наносять вібропоглинаючі матеріали, а другим шаром укладають звукоізолятор або звукопоглотители. У деяких зонах для досягнення найкращого результату «пиріг» шумоізоляції може складатися відразу з трьох шарів, а саме. вибродемпфер, звукоизолятора і звукопоглотітеля, які наносять послідовно.

READ  Як почистити радіатор автомобіля зовні

Шумоизоляция авто своими руками

Дуже важливо, щоб вібро шумоізоляція монтувалася на підготовлену площу. Для цього поверхню зачищають від іржі, видаляють пил і бруд, після чого знежирюють.

Правильна шумоізоляція: основні особливості

Домогтися гарного результату обесшумліванія можна тільки за умови підбору шумоизолирующих матеріалів індивідуально для кожної ділянки. Вибір грунтується шумо- і вибронагруженности конкретної зони, а також на умовах експлуатації.

Кузов автомобіля можна розділити на шість ділянок, кожен з яких має свої особливості і вимагає вдумливого підбору шумоизолирующих матеріалів:

 • двері;
 • підлога;
 • стеля;
 • колісні арки;
 • капот;
 • багажник.

Якість шумоізоляції дверей серйозно впливає на акустичний Comfort в салоні, адже саме через двері всередину автомобіля проникає основний потік зовнішніх звуків. Справа в тому, що на заводі обесшумліванія дверей роблять в мінімальному обсязі або не роблять взагалі. Шумоізоляція дверей також значно покращує якість звучання динаміків аудіосистеми. Саме тому багато автоаматорів починають процес обесшумліванія авто саме з цієї ділянки.

«Пиріг» шумоізоляції дверей зазвичай містить два шари. вибродемпфер і Шумопоглотители. Щоб отримати доступ до зовнішніх панелей потрібно демонтувати обшивку, а в деяких авто. і механізм склопідйомників. Виброизолятор наносять на внутрішню поверхню дверей, його товщина залежить від товщини металу дверей. Чим тонше металева панель, тим товщий вибродемпфер потрібно для якісного обесшумліванія. Віброізоляційна матеріалом також обклеюють внутрішню поверхню дверних карт. Поверх вибродемпфер наносять Шумопоглотители, а всі стики обробляють протівоськріпниє ущільнювачем.

В області статі знаходиться найбільша кількість вібронагруженностью поверхонь. Це. перегородка між салоном і моторним відсіком, тунель глушника, колісні арки з боку салону та інші. Їх необхідно обробити важкими вібродемпфірующім матеріалами стик в стик без пропусків, щоб віброізолятор займав 100% поверхні. Тому перед обесшумліванія статі треба зняти передні і задні сидіння, демонтувати декоративне покриття. Другим шаром наноситься шумоізолятор. Також рекомендується демонтувати передню панель і обмотати джгути проводів антіскріпним матеріалом.

Важливий етап обесшумліванія статі. вібро-і шумоізоляція моторного щита. Саме через цю зону в салон проникає шум від працюючого силового агрегату і трансмісії. Основна складність полягає в тому, що для доступу до моторного щита потрібно зняти приладову панель, а після закінчення робіт акуратно поставити її на місце.

Через стелю в салон проникає гул від повітряних потоків при русі на високій швидкості, а також стукіт крапель дощу. Обесшумліванія даху має на увазі отримання доступ до металевої панелі, для цього доведеться демонтувати декоративну обшивку. Виброизолятор монтують між ребрами жорсткості, поверх них встановлюють звукоизолятор. Чим більшу площу даху ви обробите, тим краще буде результат.

Колісні арки. один з головних джерел вібрації, вони транслюють вібронагрузку на більш рівні ділянки кузова з меншою жорсткістю. Крім того, через колісні арки в салон проникає гул гуми і шум підвіски. Тому для їх обробки застосовують важкі вібродемпфірующім матеріали, які ефективно гасять вібрації. Обесшумліванія колісних арок на увазі обробку як всередині, так і зовні. Причому зовні оклеивается не тільки металева арка, а й пластикові підкрилки.

Обесшумліванія капота не тільки знижує шум від працюючого двигуна в салоні, але і захищає силовий агрегат від замерзання в холодну пору року. Однак хороший результат обесшумліванія спостерігається тільки в тандемі з шумоізоляцією моторного відсіку при обробці підлоги салону. Для обесшумліванія капота застосовують тільки ті матеріали, що самоклеяться, які стійкі до високих температур, що панує в моторному відсіку. Обробці піддають плоскі поверхні між ребрами жорсткості. Після монтажу вибродемпфер і шумопоглиначів потрібно повернути на місце штатну обесшумка, якщо вона була в вашому автомобілі.

Обесшумліванія багажника. важливий етап в комплексній шумоізоляції автомобіля. Обробці піддається кришка багажника і саме багажне відділення. Схема обесшумка багажника не відрізняється від інших ділянок автомобіля. спочатку поверхні обклеюють вібропоглиначем, а зверху наносять шумоізолятор.

StP Bimast Bomb Premium

Вібропоглинаючий матеріал. Являє собою конструкцію з декількох шарів, яка складається з лицьового алюмінієвого шару, листа з бітумної основою, листа, в основу якого входить каучукова композиція. При здійсненні монтажу потрібно розігріти до 40-50 ° C. Лист має вологозахист і найвищий ККД віброізоляції. Ідеально підходить для оформлення акустики в машині. Коефіцієнт механічних втрат дорівнює 0,6. Товщина складає 4,2 міліметрів.

READ  Не включали вентилятор охолодження ВАЗ 2107 інжектор

Застосування матеріалу: підлогу, багажник, двері, дах, обшивка.

StP Сплен 3004

Матеріал шумоізоляції з клейовою основою. Має високі теплоізоляційні властивості. Лист матеріалу дуже легко монтується на вертикальні або нерівні поверхні, вологозахищений і не розкладається від впливу навколишнього середовища. Вага дорівнює 0,42 кг / м³. Товщина листа складає 4 мм. StP Сплен 3004 можна використовувати в температурному діапазоне.40. 70 ° С.

Правильная шумоизоляция дверей! Не допускай этих ошибок!

Застосування матеріалу: підлогу, багажник, двері, дах, обшивка.

Існує також і StP Сплен 3008 з товщиною 8 мм

Матеріал «Сплен» наноситься другим шаром на віброізоляцію. Для того, щоб вийшло міцне з’єднання, поверхні, які склеюються, повинні бути чистими і сухими. Для знежирення поверхні можна застосувати ацетон.

Найоптимальніша температура, при якій монтується ізоляція. від 18 до 35 ° С, що дає гарантію на повне збереження властивостей адгезії (надійне зчеплення двох поверхонь) в температурному режимі от.40 ° С до 70 ° С. При температурі 10 градусів не рекомендується наносити «Сплен», так як адгезія буде вкрай низькою. Клейку стрічку необхідно наносити без натяжки. Захисний шар видаляють прямо перед нанесенням.

Шумоізоляція багажника і арок коліс

По можливості варто обклеїти віброізоляцією нішу запасного колеса і шумоизолировать пластикові обшивки багажника матеріалом Битопласт. Шумоізоляція колісних ніш потрібна для поліпшення комфортабельності в салоні авто. Якщо все зробити правильно, шум від коліс і дорожнього полотна буде зведений до мінімуму, а в зимову пору не буде чути шуму від шиповану гуми.

Послідовність при шумоізоляції колісних ніш наступна: знімаються підкрилки (викидати їх не потрібно, так як вони є непоганими ізоляторами). Далі потрібно очистити від бруду і нанести на внутрішній шар арки матеріал StP Вібропласт Gold. Чи не буде зайвою і обробка колісних ніш Антигравий. З одного боку це захистить від ефекту корозії, а з іншого. це також шумоізоляція.

Крім того, можна шумоизолировать пластикові підкрилки. Досить наклеїти зі зворотної сторони матеріал StP Silver New і в якості звукоізоляції StP Бітопласт. Далі підкрилки надягають на місце. Якщо все зроблено правильно, то удару каменів про ніші коліс не буде чутно.

Шумоізоляція підлоги в автомобілі

Пол ізолюється, щоб захистити шум, що виходить від дороги, а також удари щебеню по днищу автомобіля. Для цього використовуються кращі за якістю вібро-шумоізоляційні матеріали. На підлогу машини зазвичай кладуть виброизоляцию StP Бімаст Бомб Преміум, а зверху укладається шар шумо-теплоізоляції StP Сплен 4 або 8 міліметрів.

Варто враховувати, що StP Сплен великої товщини незручно укладати, тому краще використовувати матеріал зменшеною товщини, але укладати його в два шари. Неодмінно потрібно укладати на всю поверхню підлоги, без зазорів. Чим більше площа покриття. тим буде краще.

Також, при укладанні матеріалу на підлогу, потрібно звертати увагу на місця арок коліс з боку салону. це дуже важливі місця в плані шумоізоляції. Найкраще буде обклеювання арок в два або три шари з товстих матеріалів, а в якості виброизолятора варто використовувати StP Bimast Bomb Premium або StP Вібропласт Gold в 2 шари.

Матеріали, які необхідні для шумоізоляції

Ми рекомендуємо використовувати матеріали компанії StP (Стандартпласт), яка є однією з кращих на ринку. Асортимент StP ділиться на наступні види:

 • вібропоглиначем;
 • Шумопоглотители;
 • антискрип;
 • Герметики;
 • зміцнюючі матеріали.

Розглянемо конкретні рекомендовані матеріали.

Як правильно зробити шумоізоляцію в машині?

Перед тим, як робити шумоізоляцію, необхідно знати точно, який результат необхідно домогтися: краще звучання музики, звільнення салону від скрипів, більше комфортабельності, і тільки після цього слід підбирати матеріали виходячи від поставленого завдання. Коли грошові ресурси обмежені, а робота проводиться власноруч, не варто гнатися за тим, щоб шумоизолировать весь автомобіль, а робити це потрібно частково, поступово удосконалюючи свій досвід. Почати можна з шумоізоляції дверей, а слідом уже піде багажник, стать та інші частини авто.

READ  Чим обробити пороги автомобіля своїми руками

Про те як не можна робити шумоізоляцію автомобіля і про те як правильно!

Що таке шумоізоляція. У вигляді наочного посібника. як робити погано, а як добре! На прикладі обробки дверей автомобіля.Ізвестний сервіс з низькими цінами виклав фото такий шумоізоляції в інтернеті і, мабуть, вважає таку роботу професійної та відповідає вимогам установки вібро звукоізоляції на автомобіль. Заявлена ​​повна шумоізоляція салону включаючи: всі двері, підлогу салону багажний відсік, дах, капот.Ітак.На каркас дверей обклеєний дивним кількістю СТП ГОЛД 2 мм.Товщина (віброізолятор початкового рівня). адже якщо економимо, що б прибрати тільки гудіння заліза і вібрації, то досить покрити 15-20% площі позбавленої жорсткості, а якщо оклеиваем каркас цілком, то чому зі шматочків виброизолятора? Мабуть обрізки. Підсумок. не доцільним ускладнення двері. Фото 1.1. на внутрішній частині дверей бачимо СТП ГОЛД, фольгована основа якого не має слідів накочення, тобто матеріал ґрунтовно не притиснутий до металу. Якщо поверхня не була знежирена або очищена. загрожує відшаруванням, попаданням на механізм склопідіймача або на скло, що може спричинити порушення роботи останнього. приклад обклеювання віброізоляторами каркаса двері за правильною технологією (рекомендації виробника). Використовується матеріал Вибропласт на нетканій основі або Аеро 4 мм. Така віброізоляція дверей несе повний функціонал по ефективності і забезпечує доступ для обслуговування і ремонту проводки і інших елементів двері.Следующій етап. звукоізоляція. На фото 3 і фото 3.1. яскравий приклад того, як не можна виконувати обклеювання двері сплен, що відповідає за звуко- і теплоізоляцію. По-перше, сплен в умовах попадання вологи і пилу всередину двері відклеюється (приблизно через рік їзди), по-друге, звукоизолятор потрібно встановлювати на обшивку двері (як, наприклад, виконується звукоізоляція на заводах Mercedes, BMW та ін.) І зовсім іншого типу! Так само видно, що сплено накрита проводка і кріпильні елементи. У разі ремонту або обслуговування така шумоізоляція буде пошкоджена (клейова основа у сплен чіпка а сам матеріал легко рветься) і буде потрібно обклеювати заново. Варто, звичайно, помітити, що свій функціонал сплен виконує, бо він ЗНАХОДИТЬСЯ! в двері. Але які проблеми він може створити такий установкою власнику авто не повідомляється. приклад правильної звукоізоляції. Використаний матеріал БіПласт (в’язко еластичний поліуретан, відмінно поглинає шуми вулиці і вібрації пластикових панелей) і наклеєний він на обшивку двері зсередини на максимально можливу площу. В ідеальному варіанті на місцях стикування периметр обшивки оклеивается антіскріпним спеціальним матеріалом.Под завісу хочеться додати кілька слів, як заключеніе.Такая шумоізоляція, звичайно, працює. Але ось чи забезпечує вона слоган “тихіше на 70 відсотків”?. зовсім ні! Чи не копіткий підхід, неакуратність установки шумоізоляції. Зовсім не хочеться, що б з моїм автомобілем працювали даними чином. Звернемося до технічних характеристик звукоізоляційних матеріалів використовуваних для придушення шуму. Увага! За умови нанесення на максимально можливу площу в салоні та багажному відсіку автомобіля коефіцієнт звукопоглинання цих матеріалів на середніх частотах (250-1000 Гц) від 0,35 до 0,42. Тобто, говорячи простою мовою, правильна шумоізоляція дає ефект від 35 до 42% підвищення аустіческого комфорту! Це майже в два рази тихіше! Про які 70 відсотках йдеться. неізвестно.PS: Комметаріі клієнта після такої шумоізоляцііСделал шумоізоляцію автомобіля Renault Logan в Значно знизилися шуми в салоні від дороги. Поліпшилася акустика від музики. Здавав машину в 9 ранку, о 16.00 мені зателефонував і повідомив про готовність автомобіля. Як зауважень хочу відзначити невеликі помарки і сліди від віброізоляції STP на світлих деталях в салоні. СЛІДИ і помарки віброізоляції STP з оббивки просто так не прибереш! Друзі! Детальніше про те, як зробити Ваш автомобіль тихіше і комфортніше читайте на нашому сайті, а якщо вирішили зробити шумоізоляцію свого авто, подумайте Може варто вибрати професійний підхід?

ШУМОИЗОЛЯЦИЯ АВТО. Замер AЧХ до и после шумовиброизоляции автомобиля

Олексій. Студія Dynamics of Sound CarAudio

| Denial of responsibility | Contacts |RSS