Як правильно фарбувати авто краскопультом

Підготовка до фарбування автомобіля

Щоб повною мірою оцінити властивості пулевізатора для фарбування, слід добре підготувати машину. Часто в нерівному фарбувальному шарі винен не поганий інструмент, а недостатньо підготовлена ​​поверхню. Можна виділити кілька стадій підготовки:

 • Помити автомобіль, видути пил з-під багажника і капота і інших його прорізів. Бажано використовувати спеціальні миючі засоби, шампуні. Слід видалити всі забруднення.
 • Знежирити робочу поверхню. Добре підійде спеціальний обезжириватель, але можна використовувати і 646 розчинник.
 • Видалити старий лакофарбовий шар і корозійні ділянки методом шліфування
 • Провести первинне і вторинне грунтування, що створить гарний антикорозійне покриття. На цій стадії у вас буде трохи вільного часу для підготовки пулевізатора до роботи і розведення фарби або лаку, оскільки час сушіння грунту становить від 2 до 4 годин. Звичайно, цей період можна скоротити, поміщаючи машину в спеціалізований бокс з інфрачервоною сушкою, де процес скорочується до 10-15 хвилин. Чим, власне, і користуються спеціалізовані сервіси.
 • Нанести лакофарбовий матеріал за допомогою пулевізатора. Вам потрібно вибрати для себе відповідне обладнання. Це може бути Пулевізатор високого тиску, низького тиску або одна з універсальних моделей. Нагадаємо, що сама фарбування автомобіля займає лише десяту частину часу, все інше. доводиться на підготовку поверхні.
фарбувати, авто, краскопульт

Якщо перші чотири стадії виконані добре, то можна без зволікання приступати до останньої. фарбування автомобіля. Але тут у непрофесіонала виникає питання: «Як правильно фарбувати Пулевізатор?» Якщо ви хочете, щоб результат вас порадував, то необхідно правильно підібрати діаметр сопла інструменту і склад лакофарбових матеріалів.

Не можна все фарбувати одним і тим же інструментом. Наприклад, якщо в’язкість лакофарбового матеріалу складає 18-22 секунди, бажано вибрати Пулевізатор з соплом 1,3-1,4 мм. Хоча якщо в’язкість варіюється між 30 і 35 секундами, ідеально підійде сопло розміром 1,6-1,8 мм.

Перед фарбуванням всього кузова автомобіля потрібно визначитися з матеріалом. В цілому, покриття можна розділити на дві групи: матові і з ефектом металік. Якщо ви хочете, щоб кузов авто був матовим, то вам підійдуть одношарові фарбувальні покриття. Для досягнення «мерехтливого» ефекту вибирають двошарові системи з металликом або навіть перламутром. Труднощі можуть виникнути, якщо необхідно пофарбувати НЕ цілком машину, а лише невелику ділянку кузова. Слід підібрати тон фарби так, щоб потім не було видно переходів. Це завдання досить складна.

Краще, звичайно, надати можливість фахівцям підібрати тон фарби, якщо не хочете наробити «латок» на своїй машині. Не потрібно економити на цій процедурі, в іншому випадку велика ймовірність того, що кінцевий результат вас не влаштує і призведе до вторинної фарбування автомобіля. А це і додаткові витрати.

Вчимося фарбувати машину: техніка фарбування, положення фарбопульта, правила

Відстань до фарбується

Найоптимальнішим відстанню від поверхні, що фарбується фарбопульта до фарбопульта вважається 15-20 см. Для наочності можна використовувати ширину долоні з розчепіреними пальцями, на руці середньостатистичної людини це 19-21 см. Це може вам допомогти прикинути відстань. Так само відстань може незначно змінюватися в залежності від налаштувань розпилювача, в’язкості і типу фарби. Якщо відстань буде занадто маленьким, то можливий, так званий, ефект «апельсинової кірки», також можливі патьоки. Якщо ж відстань буде занадто великим, то фарба буде підсихати ще в польоті, утворюючи великий напилю, як результат «сухе» покриття і велика витрата фарби.

Фарбування потрібно виробляти зліва направо, горизонтальними рухами. Краскопульт потрібно вести рівномірно, не змінюючи швидкість, максимально паралельними рухами. Не забувайте про правильне положення фарбопульта. Кожен новий прохід повинен проходити за попереднім не менш, ніж на половину. Це дозволить уникнути смуг на фарбі.

Отже, починаємо рух в стороні від верхнього лівого краю поверхні і відразу ж натискаємо на спусковий курок повністю. Дійшовши до правого краю, не припиняючи рух, курок відпускаємо. Основний фактор оволодіння фарбуванням-це визначення моменту спуску курка. Але, як показує практика, з часом контроль над спуском курка спрацьовує рефлекторно.

Фарбування торців і внутрішніх частин деталі

Для фарбування торців і внутрішніх частин деталі потрібно користуватися декількома правіламі.Напрімер, потрібно пофарбувати переднє ліве крило. Спочатку профарбовують торці, починаючи зверху в місці кріплення болтів, переходимо до передньої частини, в місці кріплення фари, потім колісні арки і нижні торці, і в кінці-бічний торець біля дверей. Ну а тепер фарбуємо лицьову частину крила. Ця послідовність дозволить не допустити напилю на лицьовій частині фарбується деталі. Загалом при фарбуванні будь-якої деталі спочатку фарбують торці, а після лицьову частину, тоді напилю на лицьовій частині виключений.

Як пофарбувати широкі (довгі) поверхні

Довгі поверхні зручніше і простіше фарбувати частинами по 60-80 см. Забарвлювані частини повинні знаходити один на одного на 10-15 см. Фарбувати такі поверхні цілком за один раз загрожує нерівномірним нанесення ЛКП.

Горизонтальні деталі (капот, дах, кришка багажника) фарбувати потрібно так само як і інші деталі, але рух потрібно починати від себе і поступово просуватися вперед. Так само допускається нахил фарбопульта на себе (факел від себе). Таким чином кожен прохід буде перекривати напилю залишився від попереднього проходу.

Повну фарбування автомобіля зазвичай починаю з даху. Якщо дах фарбувати в останню чергу то пил може зіпсувати всі інші деталі, так як вони знаходяться нижче. Мало імовірний напилю на даху при фарбуванні нижніх частин, а якщо він і буде, то не тек помітний як на інших деталях.Когда ви берете в руки краскопульт, то у вас виникає цілком логічне запитання: як його правильно тримати? Краскопульт повинен знаходитися точно під кутом 90 градусів до поверхні, що фарбується. Головне дотримуватися це положення при фарбуванні великих деталей. Нехтування цього правила небезпечно появою ділянок різного відтінку на поверхні, особливо при використанні фарби «металік». Нахиляти краскопульт можна лише при фарбуванні торців, арок, різних важкодоступних місць.

Поради по фарбуванню авто

По-перше, для виконання цієї роботи бажано, наявність якого-небудь навику роботи з цим обладнанням. В іншому випадку автомобіль буде просто об’єктом для «випробувань», і кінцевий результат навряд чи обрадує. Людям, які перший раз взяли в руки пульверизатор, повинні спочатку потренуватися, пофарбувавши будь-яку непотрібну поверхню і лише після цього, починати фарбувати машину.

Далі представлено, кілька порад щодо правильного фарбування за допомогою пулевізатора:

Спочатку треба зробити налаштування сопла, тобто необхідно задати необхідні характеристики розпилення. Щоб це зробити, потрібно відкрутити гвинт, регулювання витрати повітря і налаштувати обладнання для горизонтального розпилення.

За допомогою іншого гвинта регулюється витрата ЛФМ. Для фарбування більшої площі, слід ширше розкривати факел пулевізатора. Для вузьких площ потрібно користуватися вузькою формою факела. Пулевізатор повинен розташовуватися перпендикулярно до поверхні фарбування в п’ятнадцяти сантиметрах від неї (якщо обладнання працює під високим тиском, цю цифра треба збільшити до 25 см).

Розпилення має здійснюватися круговими рухами, по радіус становить 8 см. Щоб не допустити появи «апельсинової корочки», суміш повинна наноситися без ривків і рівномірно, зі збереженням однакової відстані між поверхнею фарбування і Пулевізатор. Фарба повинна наноситися послідовно, щоб не повертатися до пофарбованому ділянці.

Щоб добитися хорошого ефекту потрібно нанести мінімум три шари фарби, з інтервалом, що становить 30 хвилин. Слід пам’ятати, що для накладення третього і другого шарів, необхідно користуватися ЛФМ мають інший склад, більш рідкий, в порівнянні з базовим (першим) шаром. Найголовніше, користуватися емаллю одного і того ж виробника.

Техніка фарбування: правильне утримання фарбопульта, відстань до поверхні, швидкість і траєкторія руху. «Ремонт і обслуговування» на DRIVE2

Після недавніх подій зміни нашої погоди з’явився інтерес трохи вивчити нюанси фарбування))

Привіт, друзі! Нарешті, подолавши довгий і тернистий шлях підготовки автомобіля до фарбування (скоро посилання на тему), ми підійшли до найвідповідальнішого етапу кузовного ремонту. нанесення лакофарбового матеріалу. Минулого разу ми зробили останні приготування: знежирити, замаскували і обдуло наш кузов, розбавили і відфільтрували фарбу, відрегулювали краскопульт. Прийшла пора в повній мірі оволодіти мистецтвом фарбування. Сьогодні ми освоїмо такі ази фарбування, як правильне утримання, розташування, швидкість і траєкторія руху фарбопульта, а також методику фарбування різних деталей автомобіля. Отже, з гордо надягнутим респіратором і краскопультом напереваги, вирушаємо на зустріч долі Уперед!

Коли ви візьмете в руки краскопульт, у вас може виникнути цілком логічне запитання: а як же його правильно тримати щось? Краскопульт потрібно тримати тільки під прямим кутом до поверхні, що фарбується. Особливо важливо дотримуватися цього положення при фарбуванні великих площин. Ігнорування цього правила загрожує появою смуг різного відтінку на поверхні, особливо при фарбуванні «металликом». Нахиляти краскопульт можна лише у виняткових випадках, наприклад при фарбуванні торців, колісних арок, різних важкодоступних місць. На малюнку показано як потрібно і як не потрібно тримати розпилювач.

Оптимальною відстанню від фарбопульта до фарбується вважається 15-20 сантиметрів. Для наочності: ширина долоні зі стиснутими пальцями приблизно становить 12 см, а з розчепіреними. 20 см. Це допоможе вам приблизно прикинути відстань. Залежно від в’язкості фарби, типу і налаштувань розпилювача відстань може незначно відрізнятися. З досвідом ви будете відчувати і автоматично вибирати правильний відстань.

Якщо тримати розпилювач занадто близько до поверхні, то через занадто великої концентрації фарби поверхню матиме підвищену шагрень (ефект «апельсинової кірки»), також можливі патьоки.

Якщо ж тримати розпилювач занадто далеко, то крапельки фарби будуть підсихати ще не потрапивши на поверхню, викликаючи надмірний запилюючи, в результаті чого ми отримаємо так зване «сухе» покриття і велика витрата фарби.

Приблизно швидкість переміщення фарбопульта можна позначити як 40-50 см / сек. Тобто один прохід від краю до краю деталі займає близько 2 секунд. Від швидкості проходу при певних налаштуваннях розпилювача і відстані до поверхні, що фарбується залежить товщина шару, що наноситься лакофарбового матеріалу. Зрозуміло, що чим вище буде швидкість переміщення пульверизатора, тим тонше буде шар. Але якщо, наприклад, робити прохід швидше при більшій подачі фарби або повільніше при меншій, то можна отримати абсолютно ідентичні за всіма параметрами покриття. Так що, як бачите, готових рекомендацій не існує і кожному маляра може бути притаманний свій стиль роботи, своя методика нанесення фарби.

Фарбування ведемо горизонтальними рухами зліва направо. Краскопульт ведемо рівномірно, з однією і тією ж швидкістю, максимально паралельними проходами. Пам’ятаємо про правильне положення фарбопульта. Кожен наступний прохід повинен перекривати попередній не менше, ніж на половину. Допускається і більше перекриття. приблизно на 2/3. Але в будь-якому разі не менше, ніж на 50%. Це дозволить уникнути одного з основних дефектів фарбування, викликаного недостатнім перекриттям факела. смуг на фарбі, особливо на металік.

Отже, починаємо рух трохи в стороні від верхнього лівого краю нашої поверхні і відразу ж натискаємо на спусковий курок. На правому краю курок відпускаємо, але ще трохи продовжуємо рух, перед тим, як почати новий прохід. Визначення моменту натискання курка. дуже важливий нюанс. Це один з основних чинників оволодіння фарбуванням. Не переживайте, з досвідом ви будете контролювати цей процес на рівні рефлексів і інтуїції. Отже, запам’ятаємо, що:

Кожен прохід обов’язково потрібно починати і закінчувати трохи в стороні від деталі. Початок і закінчення проходу над самою деталлю НЕПРИПУСТИМО.

Проводячи по черзі розпилювачем зліва-направо, обов’язково стежимо за достатнім перекриттям факела. При фарбуванні можна описувати краскопультом велику дугу.

Фарбування торців і внутрішніх частин деталі

Якщо нам необхідно фарбувати ще і торці деталі, або ж всю деталь цілком (всередині і зовні), то тут потрібно діяти наступним чином.

Наприклад, нам потрібно пофарбувати переднє праве крило. Спочатку йдемо по торцях. Профарбовуємо вгорі, в місці кріплення крила. Потім переходимо на передній торець, що біля фари, після чого профарбовуємо торці колісної арки і все нижні торці. Потім фарбуємо торець, який дивиться на передні двері. З торцями все. Тепер фарбуємо всю лицьову поверхню крила. Вуаля, крило пофарбовано!

Така послідовність забарвлення дозволяє уникнути опила на лицьовій частині деталі. Візьмемо ще, наприклад, двері. Щоб запилюючи не зіпсував лицьову частину, фарбуємо спочатку внутрішню сторону і торці, а лицьову частину. в останню чергу.

Довгі поверхні необхідно фарбувати зручними для досяжності секціями шириною 50-90 см. Секції повинні накладатися одна на іншу приблизно на 10 сантиметрів. Спроби забарвити занадто довгу поверхню за один раз по всій довжині чреваті нерівномірним нанесенням фарби і дефектами ЛКП.

Как настроить любой краскопульт Инструкция для начинающих

Фарбування горизонтальних поверхонь (капотів, дахів)

Горизонтальні поверхні (капоти, дахи) фарбуються, як правило, від себе, починаючи з нижнього краю і поступово просуваючись вперед. При цьому допускається невеликий нахил фарбопульта в сторону розпилення, щоб направити фарбувальну пил до дальнього краю деталі. Наступні проходи її перекриють і ми отримаємо відмінне покриття без опила.

Якщо деталь занадто довга і ви не дістаєте до її далекому краю, то за вищеописаною схемою доходимо до середини, потім переходимо на іншу сторону деталі і продовжуємо фарбувати вже від середини до себе. За такою схемою фарбуються даху, капоти багажники, тобто довгі (широкі) деталі автомобіля.

Дуже важливо при цьому, та й взагалі, при фарбуванні будь-яких деталей не торкатися поверхні частинами тіла, одягом, шлангом і т.д. Шланг краще притримувати вільною рукою за спиною, контролюючи його і не даючи торкнутися поверхні.

Послідовність повної зовнішньої забарвлення

Повну зовнішню забарвлення автомобіля краще починати з даху. Якщо дах залишати наостанок, то окрасочная пил може зіпсувати вже пофарбовані капот і кришку багажника. Запилюючи ж на даху не так помітний. Одна з послідовностей повного фарбування автомобіля зображена на малюнку нижче.

Давайте трохи підсумуємо і виділимо кілька основних моментів щодо техніки фарбування автомобіля:

Краскопульт тримаємо прямо (під прямим кутом), нахил допускається лише у виняткових випадках.

Середня відстань від фарбопульта до поверхні становить 15-20 см. Намагаємося від нього не відходити.

Швидкість руху фарбопульта в середньому становить 40-50 см / сек. Один прохід від краю до краю займає близько 2 секунд.

Прохід починаємо і закінчуємо трохи в стороні від деталі, і ні в якому разі не над самою деталлю.

Проходи робимо горизонтальними рухами зліва-направо.

Ступінь перекриття факела. не менш ніж 50%. Тобто кожен прохід повинен перекривати попередній не менше ніж на половину.

При розпилюванні не можна описувати краскопультом занадто велику дугу.

Отже, друзі, з технікою фарбування розібралися, все це теорія і перш ніж приступати самостійно подумайте сім разів варто самому і раз вирішите, починати вдосконалюватися в цій області або довірити професіоналам)) В наступній статті постараюся приділити час технологічної стороні питання, торкнуся кількості і товщини шарів наноситься лакофарбового матеріалу, часу міжшарової сушки і основних моментів фарбування акрилом і «металік». Це цікаво знати для себе, звичайно є у всьому свої нюанси з якими майстри знайомляться з досвідом)) До зв’язку!

Як фарбувати автомобіль пульверизатором

Коли перед автовласником встає питання фарбування автомобіля, в першу чергу він цікавиться вартістю подібної послуги в авторемонтних майстерень. Можемо вас запевнити, обійдеться вам це задоволення недешево. У такій ситуації завжди є альтернатива. провести фарбування кузова самостійно.

Безумовно, це не елементарна процедура. Вона зажадає від працівника терпіння і вправності. Новачкові буде складно, не варто братися за фарбування без будь-яких елементарних понять про справу. Краще заздалегідь прочитати кілька статей, присвячених цій тематиці або проконсультуватися з фахівцями. Пофарбувати машину. абсолютно не означає облити її зверху фарбою і чекати поки вона висохне. Зовсім ні. Слід знати технології, оволодіти технікою, не кажучи вже про досвід і навики. Пофарбувати кузов автомобіля або будь-яку його частину. велика і трудомістка робота. Але в цьому може допомогти сучасне фарбувальне обладнання, прикладом якого є Пулевізатор для фарби. Він стане незамінним помічником у вашій справі.

Як фарбувати Пулевізатор автомобіль

Пулевізатор це незамінне обладнання, яке використовується для фарбування транспортного засобу. Воно визначає не тільки якість проведеної роботи, але також витрата лакофарбного матеріалу. По-іншому його називають краскопульт, фарборозпилювач або фарбувальний пістолет.

Цим питанням цікавляться багато автовласників, які з метою економії, зважилися на проведення всієї цієї роботи своїми руками. Розглянемо кілька порад щодо правильного використання пулевізатора для фарбування.

Перш ніж почати фарбування, необхідно подбати про хорошу підготовку поверхні, так як в противному, випадку фарба буде лежати нерівно (крім того можлива поява інших малоприємних дефектів).

Спочатку автомобіль необхідно помити, використовуючи спеціальний шампунь (при цьому, треба обов’язково подбати про повне видалення всіх забруднень), якщо можливо, треба видути пил, що скупчився в отворах (багажнику, капоті і інших.) І знежирити робочу поверхню.

Далі потрібно почати видалення старого ЛКП і слідів іржі (якщо вона є). Для того щоб посилити антикорозійні характеристики поверхні, потрібно подбати про первинному і вторинному грунтуванні.

Далі представлено, кілька практичних порад стосуються фарбування автомобіля за допомогою пулевізатора.

Як користуватися пульверизатором?

Фарбування машини. завдання нескладне, але підсумок її безпосередньо залежить від уміння користуватися Пулевізатор, основним інструментом автомаляра. Існують кілька правил, які допоможуть вам розібратися, як фарбувати цим інструментом:

 • Перевірте сопло, встановіть на ньому необхідні параметри розпилення. Для цього потрібно відкрити гвинт, який контролює витрату повітря, що налаштує факел пулевізатора на горизонтальне розпорошення розчину. Потім іншим гвинтом потрібно відрегулювати витрату лакофарбового матеріалу. Якщо мова йде про великих поверхнях, то бажано відкрити повністю гвинт подачі фарби. Але маючи на меті скорочення часу, можна сказати, що чим ширше факел пулевізатора, тим менше число проходів розпилення необхідно зробити маляра, і, відповідно, рівномірніше буде покриття. Спочатку слід потренуватися на іншій поверхні, наприклад, на аркуші картону, щоб бути впевненим у правильності заданих вами параметрів.
 • При регулюванні пулевізатора необхідно враховувати і розмір фарбується. У разі необхідності фарбування вузької частини кузова, наприклад, стійки скла, слід налаштувати Пулевізатор на вузьку форму факела. І, відповідно, при необхідності фарбування широкого ділянки, капота, наприклад, встановіть на Пулевізатор ширший факел розпилення.
 • Устаткування потрібно тримати на відстані приблизно 18 см від робочої поверхні. Якщо ж мова йде про Пулевізатор з високим тиском розпилення, то необхідно збільшити відстань до 20-25 см. Інструмент необхідно тримати перпендикулярно фарбується кузова автомобіля і наносити фарбу рівномірними круговими рухами радіусом, приблизно рівним 8 см. Середня швидкість руху вашої руки з Пулевізатор повинна дорівнювати 40-50 см / с. Тобто, простіше кажучи, один прохід Пулевізатор від одного краю до іншого повинен займати у вас близько 2 секунд. Безумовно, цей показник носить скоріше рекомендаційний характер. Головним критерієм має стати досягнення певної товщини шару забарвлення.
 • Щоб не забути про самих непримітних малих областях, можна почати з них, переходячи згодом до основних ділянках. При експлуатації пулевізатора тримайте другу руку в стороні від факела розпилення, так як велика ймовірність неоднорідності напилення.
 • Починати фарбувати потрібно зверху, послідовно переходячи на більш низькі ділянки: капот, багажник і т.д. Чи не намагайтеся робити довгі руху розпилення в одному напрямку. Кращого результату ви досягнете при локальній фарбування круговими рухами. Така техніка дозволить отримати тонкий рівний шар, якість якого великою мірою залежить від майстерності автомаляра. Радимо зробити кілька пробних розпилень на будь-який інший гладкій поверхні, щоб ще раз переконатися в якості матеріалу, що наноситься і потренувати руку. Якщо порушиться техніка нанесення фарби Пулевізатор, то в підсумку на робочій поверхні виявиться нерівно накладений шар фарби, що віддалено нагадує шкірку апельсина. Щоб уникнути цього, необхідно наносити суміш рівномірно, без ривків, зберігаючи постійної дистанцію між Пулевізатор і робочою поверхнею. Якщо ви фарбуєте машину в колір металік, працюйте Пулевізатор зверху вниз, тільки тоді ви отримаєте рівний шар. Чим швидше будете перекривати попередній шар наступним, тим краще покриття у вас вийде. Якщо ви хочете добитися ефекту переходу, руху Пулевізатор по кузову повинні нагадувати роботу пензлем по папері. Слід відпускати курок пулевізатора в кінці кожного проходу. Бажано перекривати наступним шаром від 1/2 до 1/3 попереднього шару.
 • Не забувайте, що вам потрібно нанести як мінімум три шари лакофарбового матеріалу. В середньому інтервал між їх нанесенням становить 15-30 хвилин. Нанесіть перший шар і почекайте, поки він повністю висохне. Це найтонший шар, він практично не закриває дефекти. Два наступних проходу повинні наноситися емаллю іншого складу, рідшою. Але при всьому цьому використовуйте матеріали одного виробника.

  фарбувати, авто, краскопульт

  Наносите фарбу послідовно, чи не повертайтеся до вже пофарбований ділянці, можете наробити патьоків. Для додання автомобілю глянцю необхідно скористатися лаком. В цьому випадку ви отримаєте більш ефектний автомобіль з глибоким і насиченим кольором. Перед нанесенням заключного, фінішного шару, переконайтеся, що базове покриття має однорідну структуру і повністю висохло.

  Всі процеси фарбування автомобіля вступають у взаємозв’язок. Підібрана емаль, розмір факела і швидкість подачі матеріалу, швидкість руху пулевізатора. кожен з цих параметрів має своє значення для майбутнього покриття автомобіля. Можна також сказати, що кожен автомаляр дотримується своєї методики, іноді, можливо, і не збігається з приписами будь-яких інструкцій, але саме до неї він прийшов за довгий час роботи. Він її виробив сам для себе шляхом власних проб і помилок.

  Коли до фарбування пред’являються підвищені вимоги, прикладом може служити кузовний ремонт автомобіля, використання пулевізатора є обов’язковим фактором. В цілому, Пулевізатор для фарбування автомобіля. річ невигадлива, що зовні нагадує пістолет. Засвоївши кілька правил його експлуатації, ви без проблем самостійно проведете цю частину кузовного ремонту вашого автомобіля, і від колишніх подряпин, відколів, іржі не залишиться і сліду.

  усунення нерівностей

  Даний вид робіт потрібно робити тільки в тому випадку, якщо на автомобілі є явні вм’ятини і відколи. При фарбуванні вони будуть сильно помітні і зіпсують зовнішній вигляд машини. Усунення нерівностей здійснюється за допомогою шпаклівки.

  За складом розрізняють епоксидні і поліефірні густі порошкоподібні маси. Перед шпаклівкою тріщини потрібно надати напівкруглу форму для найкращого заповнення і вирівнювання. Лопатку з масою необхідно тримати під кутом 40 градусів і, не поспішаючи, проводити по поверхні пласта.

  Рухи повинні нагадувати легке вдавлювання. Максимальний шар шпаклівки становить 3 мм, якщо цього недостатньо, краще звернутися в автосервіс для професійного усунення дефекту. Чим більше тонких шарів нанесено, тим більша ймовірність того, що тиск в подряпинах буде мінімальним.

  Як правильно наносити фарбу на автомобіль, якщо поверхня недостатньо вирівняна? Тут важливо враховувати співвідношення відтінків і постаратися вирівняти тон.

  Вчимося фарбувати машину: техніка фарбування, положення фарбопульта, правила

  Відстань до фарбується

  Найоптимальнішим відстанню від поверхні, що фарбується фарбопульта до фарбопульта вважається 15-20 см. Для наочності можна використовувати ширину долоні з розчепіреними пальцями, на руці середньостатистичної людини це 19-21 см. Це може вам допомогти прикинути відстань. Так само відстань може незначно змінюватися в залежності від налаштувань розпилювача, в’язкості і типу фарби. Якщо відстань буде занадто маленьким, то можливий, так званий, ефект «апельсинової кірки», також можливі патьоки. Якщо ж відстань буде занадто великим, то фарба буде підсихати ще в польоті, утворюючи великий напилю, як результат «сухе» покриття і велика витрата фарби.

  Фарбування потрібно виробляти зліва направо, горизонтальними рухами. Краскопульт потрібно вести рівномірно, не змінюючи швидкість, максимально паралельними рухами. Не забувайте про правильне положення фарбопульта. Кожен новий прохід повинен проходити за попереднім не менш, ніж на половину. Це дозволить уникнути смуг на фарбі.

  Отже, починаємо рух в стороні від верхнього лівого краю поверхні і відразу ж натискаємо на спусковий курок повністю. Дійшовши до правого краю, не припиняючи рух, курок відпускаємо. Основний фактор оволодіння фарбуванням-це визначення моменту спуску курка. Але, як показує практика, з часом контроль над спуском курка спрацьовує рефлекторно.

  Фарбування торців і внутрішніх частин деталі

  Для фарбування торців і внутрішніх частин деталі потрібно користуватися декількома правіламі.Напрімер, потрібно пофарбувати переднє ліве крило. Спочатку профарбовують торці, починаючи зверху в місці кріплення болтів, переходимо до передньої частини, в місці кріплення фари, потім колісні арки і нижні торці, і в кінці-бічний торець біля дверей. Ну а тепер фарбуємо лицьову частину крила. Ця послідовність дозволить не допустити напилю на лицьовій частині фарбується деталі. Загалом при фарбуванні будь-якої деталі спочатку фарбують торці, а після лицьову частину, тоді напилю на лицьовій частині виключений.

  Як пофарбувати широкі (довгі) поверхні

  Довгі поверхні зручніше і простіше фарбувати частинами по 60-80 см. Забарвлювані частини повинні знаходити один на одного на 10-15 см. Фарбувати такі поверхні цілком за один раз загрожує нерівномірним нанесення ЛКП.

  Горизонтальні деталі (капот, дах, кришка багажника) фарбувати потрібно так само як і інші деталі, але рух потрібно починати від себе і поступово просуватися вперед. Так само допускається нахил фарбопульта на себе (факел від себе). Таким чином кожен прохід буде перекривати напилю залишився від попереднього проходу.

  Повну фарбування автомобіля зазвичай починаю з даху. Якщо дах фарбувати в останню чергу то пил може зіпсувати всі інші деталі, так як вони знаходяться нижче. Мало імовірний напилю на даху при фарбуванні нижніх частин, а якщо він і буде, то не тек помітний як на інших деталях.Когда ви берете в руки краскопульт, то у вас виникає цілком логічне запитання: як його правильно тримати? Краскопульт повинен знаходитися точно під кутом 90 градусів до поверхні, що фарбується. Головне дотримуватися це положення при фарбуванні великих деталей. Нехтування цього правила небезпечно появою ділянок різного відтінку на поверхні, особливо при використанні фарби «металік». Нахиляти краскопульт можна лише при фарбуванні торців, арок, різних важкодоступних місць.

  фарбувати, авто, краскопульт

  види фарбувань

  Фарбування автомобіля буває частковою, повною і локальної:

  • Часткова. має на увазі обробку конкретної деталі авто: крило, двері і т.д. Забарвлюваний елемент знімається з машини і піддається ремонту. У деяких випадках часткова фарбування виконується на цільної конструкції, але процес повинен суворо контролюватися, щоб уникнути попадання фарби на інші деталі.
  • Повна. проводиться фарбування всього кузова з зовнішньої і внутрішньої сторони (під капотом).
  • Локальне фарбування. затребуваний спосіб обробки окремих частин автомобіля. Її популярність полягає в тому, що свіжий колір максимально збігається зі старим. Дрібні дефекти легко маскуються, не впливаючи на заводське покриття.

  Як правильно підфарбувати автомобіль? Вибравши підходящий варіант, потрібно визначитися з використовуваним устаткуванням.

  Особливості обладнання для фарбування

  Знаючи особливості робочих інструментів, легко домогтися досконалості навіть у найскладнішій роботі.

  Варіантів фарбопультів дуже багато, і кожен має індивідуальні властивості:

  • Широкий факел рівномірно наносить барвник на металеву та пластикову поверхню.
  • Високий тиск, наприклад, в моделях «High Pressure» заощаджує витрати повітря і покращує процес фарбування.
  • висока екологічність.
  • Деякі фарбопульти здатні витрачати більше 70% фарби, але такі моделі мають високу вартість.

  Яким краскопультом краще фарбувати авто? Для особистих цілей можна придбати краскопульт невисокої якості за мінімальною ціною. Він прослужить довго і забезпечить легке нанесення барвника. Професійний інвентар зазвичай використовується в майстернях і автосервісах.

  Як правильно пофарбувати машину краскопультом? Фахівці рекомендують спочатку потренуватися на сталевому листі. Як тільки відтінок дійде до потрібної кондиції, можна переходити на автомобіль. Краскопульт необхідно тримати у вертикальному положенні.

  На курок слід натискати повільно: за духом почне надходити фарба, яку потрібно поступово розподіляти по поверхні машини.

  Як правильно фарбувати фарбопультом автомобіль

  очищення автомобіля

  Перед тим як наносити на машину всілякі хімічні засоби, необхідно провести якісну очистку. Автомобіль потрібно добре помити і проконтролювати відсутність дрібних забруднень. На цьому етапі можна виявити відколи й подряпини, які не були помітні раніше.

  Після цього поверхню машини слід знежирити за допомогою органічного, емульсійного або синтетичного розчинника. В якості першого підходить ксилол і нефрас. Головне не переборщити з кількістю рідини і рівномірно нанести на всю площу авто. Жирні плями моментально втечуть, а фарбування виявиться надійною і довговічною.

  Важливо! Між знежиренням і наступним етапом підготовки машини до фарбування не повинно бути тривалої паузи, інакше скупчилася на поверхні пил і бруд зашкодить всьому процесу.

  Як фарбувати автомобіль правильно

  03.09.20169769 Коли господареві машини потрібно фарбування автомобіля, то перше, чим він цікавиться. ціна цієї послуги в малярської майстерні. Можемо з упевненістю сказати. послуга ця не з дешевих і за коштами не кожній людині, особливо якщо пофарбувати машину ви хочете дійсно нормально. Єдина альтернатива, яка виходить в цьому випадку. самостійна фарбування машини в домашніх умовах.

  Да уж, правильно фарбувати автомобіль вміє не кожен і процедура ця не з легких. тут потрібно не тільки фарба, але навички і досвід. Новачок навряд в перший раз зможе пофарбувати нормально з першого разу і результат не порадує око. Бажано попередньо прочитати деякі статті про цю справу і спершу потренуватися на старому кузові або іншому голом залозі.

  Фарбування машини. не банальне обливання машини з відра фарбою, немає, тут інший порядок справ. Потрібно знати, як проходить технологія, освоїти кожен момент і отримати навички, які допоможуть впоратися з цією справою. Перед тим, як приступати до справи, врахуйте, що цей важкий захід і займатися ним без підготовки не вийде. Допомогти впоратися з цим заходом і зробити так, щоб машина виглядала після фарбування нормально може сучасне обладнання, яке спрощує дії. В першу чергу нам знадобитися компресор і пульверизатор, який забезпечує нанесення фарби на поверхню кузова.

  Грунтовка

  Грунт. антикорозійний матеріал, що оберігає поверхню автомобіля від іржі. Нанесення грунтовки повинно відбуватися в стерильному приміщенні, щоб уникнути попадання дрібних частинок на ідеально рівну поверхню. Як заґрунтувати автомобіль правильно?

  Процес проходить за допомогою пулером з баком, розташованим зверху. це заощадить витрата грунту. Якщо намічена фарбування всієї машини, то деталі, які не потребують фарбування, необхідно добре прикрити. У хід можуть йти будь-які щільні матеріали: пакети, мішки, скотч.

  Нанесення грунтовки здійснюється від краю до центру під кутом 45-50 градусів. Перший шар. вертикальні смуги, нахлестивать один на одного, другий. горизонтальні косильною волосіні. Грунтовка піддається повторної шліфуванні (для вирівнювання), і тільки після цього можна приступати до фарбування.

  Вчимося фарбувати машину: техніка фарбування, положення фарбопульта, правила

  • Вчимося фарбувати машину: техніка фарбування, положення фарбопульта, правила
  • Як фарбувати автомобіль
  • Як зробити фарбування автомобіля своїми руками

  Відстань до фарбується

  Найоптимальнішим відстанню від поверхні, що фарбується фарбопульта до фарбопульта вважається 15-20 см. Для наочності можна використовувати ширину долоні з розчепіреними пальцями, на руці середньостатистичної людини це 19-21 см. Це може вам допомогти прикинути відстань. Так само відстань може незначно змінюватися в залежності від налаштувань розпилювача, в’язкості і типу фарби. Якщо відстань буде занадто маленьким, то можливий, так званий, ефект «апельсинової кірки», також можливі патьоки. Якщо ж відстань буде занадто великим, то фарба буде підсихати ще в польоті, утворюючи великий напилю, як результат «сухе» покриття і велика витрата фарби.

  Траєкторія руху фарбопульта

  Фарбування потрібно виробляти зліва направо, горизонтальними рухами. Краскопульт потрібно вести рівномірно, не змінюючи швидкість, максимально паралельними рухами. Не забувайте про правильне положення фарбопульта. Кожен новий прохід повинен проходити за попереднім не менш, ніж на половину. Це дозволить уникнути смуг на фарбі.

  Отже, починаємо рух в стороні від верхнього лівого краю поверхні і відразу ж натискаємо на спусковий курок повністю. Дійшовши до правого краю, не припиняючи рух, курок відпускаємо. Основний фактор оволодіння фарбуванням-це визначення моменту спуску курка. Але, як показує практика, з часом контроль над спуском курка спрацьовує рефлекторно.

  Как покрасить машину? Советы для НОВИЧКОВ.[HB BODY]

  Фарбування торців і внутрішніх частин деталі

  Для фарбування торців і внутрішніх частин деталі потрібно користуватися декількома правіламі.Напрімер, потрібно пофарбувати переднє ліве крило. Спочатку профарбовують торці, починаючи зверху в місці кріплення болтів, переходимо до передньої частини, в місці кріплення фари, потім колісні арки і нижні торці, і в кінці-бічний торець біля дверей. Ну а тепер фарбуємо лицьову частину крила. Ця послідовність дозволить не допустити напилю на лицьовій частині фарбується деталі. Загалом при фарбуванні будь-якої деталі спочатку фарбують торці, а після лицьову частину, тоді напилю на лицьовій частині виключений.

  Як пофарбувати широкі (довгі) поверхні

  Довгі поверхні зручніше і простіше фарбувати частинами по 60-80 см. Забарвлювані частини повинні знаходити один на одного на 10-15 см. Фарбувати такі поверхні цілком за один раз загрожує нерівномірним нанесення ЛКП.

  Як фарбувати горизонтальні частини

  Горизонтальні деталі (капот, дах, кришка багажника) фарбувати потрібно так само як і інші деталі, але рух потрібно починати від себе і поступово просуватися вперед. Так само допускається нахил фарбопульта на себе (факел від себе). Таким чином кожен прохід буде перекривати напилю залишився від попереднього проходу.

  Повну фарбування автомобіля зазвичай починаю з даху. Якщо дах фарбувати в останню чергу то пил може зіпсувати всі інші деталі, так як вони знаходяться нижче. Мало імовірний напилю на даху при фарбуванні нижніх частин, а якщо він і буде, то не тек помітний як на інших деталях.Когда ви берете в руки краскопульт, то у вас виникає цілком логічне запитання: як його правильно тримати? Краскопульт повинен знаходитися точно під кутом 90 градусів до поверхні, що фарбується. Головне дотримуватися це положення при фарбуванні великих деталей. Нехтування цього правила небезпечно появою ділянок різного відтінку на поверхні, особливо при використанні фарби «металік». Нахиляти краскопульт можна лише при фарбуванні торців, арок, різних важкодоступних місць.

  Чи можна пофарбувати автомобіль електричним краскопультом?

  Електричні фарбопульти набувають все більшої популярності, і в зв’язку з цим багато хто почав задавати питання: а чи можна пофарбувати свій автомобіль електричним краскопультом, і що з цього вийде?

  І дійсно, далеко не кожен автолюбитель стане городити будинки малярську камеру, купувати компресор з ресивером, вологомастиловідділювача, шлангами і хорошим краскопультом, та й за ціною даний комплект вийде моторошно дорого. Але якщо потрібно пофарбувати одне крило або двері машини, то чому б не спробувати електричний краскопульт?

  Навіть самий наворочений електричний краскопульт обійдеться в рази дешевше, ніж покупка професійного обладнання. Давайте поміркуємо на цю тему.

  Зазвичай фарбування автомобіля на станціях техобслуговування ведеться малярами за допомогою повітряного професійного фарбопульта низького тиску з верхнім (рідше з нижнім) бачком для фарби. Причому базу і лак наносять зазвичай різними краскопультами з різним вихідним тиском на фарбі, тому що база і лак мають різну в’язкість, і більш в’язкі фарби потрібно наносити під великим тиском, щоб розбивати фарбу в більш дрібну краплю. Основні лідери у виробництві таких фарбопультів фірми Sata, Devilbiss, Anest Iwata, Walcom. Коштують такі фарбопульти дуже дорого: від 300 євро і більше за фарбувальний пістолет. А ще доведеться купувати повітряний компресор літрів на 300-400 в хвилину, шланги, фільтри та інше. Виходить, дійсно дуже дорого для одноразової роботи.

  Електричний краскопульт обійдеться значно дешевше ніж повний комплект пневматичного фарборозпилювача. Навіть найдорожчий електричний краскопульт коштує десь в 300 євро за весь комплект. Але ж є варіанти ще дешевше. Але тут є свої особливості застосування такого фарбопульта для фарбування авто.

  У електричних фарбопультів немає компресора, вони працюють від вбудованих або від виносних турбін.

  Електричні фарбопульти з вбудованими турбінами зазвичай починають працювати тільки при натисканні на курок, тобто ви натиснули на курок фарбопульта, включився вбудований «фен», пішло розрідження повітря, і фарба почала вилітати з сопла і розбиватися в факел. При фарбуванні автомобіля цей аспект може бути ключовим, тому що при вимкненому фарбопульта, коли ви не натискаєте на курок, у вас може утворюватися крапля фарби на соплі, і при натисканні на курок, ця велика крапля може полетіти на поверхню автомобіля, і піде шлюб.

  Ще один мінус таких фарбопультів при фарбуванні автомобіля. практично на всіх Краскопульт з вбудованою турбіною відсутня регулювання повітря, тому при фарбуванні вам буде складно підлаштувати струмінь і краплю факела фарби під необхідну якість поверхні, що фарбується.

  Крім того практично на всіх електричних фарбопультом штатна насадка з соплом для фарби йде близько 1,5 мм. 1,8 мм, а то і більше. Це занадто великі сопла для того щоб фарбувати автомобіль. Зазвичай для фарбування малярі застосовують сопла 1,2-1,3 мм, в залежності від розпилюється фарби.

  При використанні фарбопультів з виносними турбінами, виникає те ж питання з регулюванням тиску подачі повітря, тому що якщо повітря занадто багато, то, долітаючи до поверхні автомобіля, крапля може утворювати шагрень ( «апельсинову кірку») або лягає нерівномірно ( «хмарами»).

  На даний момент, наскільки я знаю, електричні фарбопульти з регулюванням подачі повітря, обсягу проходу фарби і формою факела, робить компанія J.Wagner GmbH (Німеччина). Це модель електричного фарбопульта з вбудованою турбіною Wagner WallPerfect Flexio 585 I-SPRAY і Wagner WallPerfect W867I-SPRAY.

  З електричним краскопультом Wagner WallPerfect W867 I-SPRAY шансів нормально пофарбувати свій автомобіль у вас трохи більше, ніж з 585 моделлю, тому що цей електричний краскопульт додатково підігріває фарбу, роблячи факел теплим, більш м’яким, і більш тонким. У порівнянні з будь-яким іншим електричним краскопультом, краскопульт 867 моделі буде помітно краще наносити фарбу. Проте, штатні сопла на насадках занадто великі для акуратної фарбування базою або лаком автомобіля. Як Wagner WallPerfect Flexio 585 I-SPRAY даний краскопульт також застосовують для нанесення рідкої гумової фарби Plasti Dip.

  Для фарбування автомобіля електричні фарбопульти застосовні тільки в одному випадку. якщо якість фарбування вас не дуже цікавить, наприклад, якщо вам потрібно пофарбувати свій старий трактор, комбайн, старий дачний «Запорожець», або вбиті «Жигулі», коляску старого іржавого мотоцикла «Урал». Але якщо вам треба нанести базу і лак на свій особистий «Mercedes», то краще зверніться до професійного маляра в автосервіс.

  Електричні фарбопульти при фарбуванні автомобіля можна застосовувати тільки для розпилення рідкої гуми типу Plasti Dip.