Інструкція із заміни троса зчеплення

Яке краще поставити зчеплення на Ладі Kalina, Granta або Priora залежить від фінансових можливостей.

Але для початку давайте розберемося з тим, як краще зробити заміну троса на цих авто:

 • Спочатку потрібно викрутити гайку троса кронштейна, встановлену під панеллю приладів авто. Гайка викручується за допомогою ключа на 8, після чого демонтується упор із кронштейна.
 • Далі слід від’єднати стопорну скобу, встановлену на так званому пальці, потім від’єднується сам корпус пристрою компенсації, для цього скористайтеся викруткою. Також потрібно зняти пластикову втулку з педалевого пальця. Зробіть візуальну діагностику пристрою на предмет механічних пошкоджень або зношування. Якщо вони є, то втулку потрібно поміняти, заздалегідь обробивши її солідолом.
 • Тепер необхідно демонтувати ущільнювач тросика, встановлений в отворі щитка (як видно по фото він знаходиться в підкапотному просторі LADA Granta або Калини). Наконечник троса слід потягнути по ходу його пересування, після чого він витягується з паза на вилці.
 • За допомогою ключа на 17 потрібно викрутити гайку, яка кріпить наконечник троса до кронштейна на КПП. Використовуйте ще один гайковий ключ для того, щоб не допустити прокручування наконечника елемента.
 • Тепер потрібно демонтувати наконечник троса, потім сам елемент витягти з отвору. Трос можна повністю демонтувати.
 • Після цих дій можна розпочати монтаж нового пристрою. Для правильної установки елемент спочатку потрібно пропустити в отвір щитка. Пристрій компенсації зносу на Ладі Granta або Kalina необхідно зафіксувати на пальці, заздалегідь обробивши саму втулку змащувальним матеріалом.
 • Вам необхідно закріпити трос на педалі та встановити раніше вилучене ущільнення. Також зробіть монтаж наконечника елемента в кронштейн трансмісії, повністю закріпіть гайку, що фіксує. Не забудьте нагвинтити повідець. Монтаж нового елемента має бути виконаний шляхом переміщення нижнього наконечника вперед до кінця. Сам наконечник повинен утримуватися в такому положенні, в цей час потрібно правильно заміряти відстань, про яку ми говорили на початку статті, між повідцем та виделкою. Шляхом обертання повідця слід вибрати оптимальне значення.
 • Безпосередньо перед монтажем повідця його також необхідно буде змастити. Зокрема, йдеться конкретно про площину, що контактує з вилкою.
 • Завершальним етапом буде вичавлювання педалі до кінця кілька разів Зробивши це, вам знову необхідно буде заміряти відстань між вилкою та повідцем. Якщо воно становить більше або менше 2.7 см, слід провести його регулювання.

Як замінити трос зчеплення на ВАЗ 2170-ВАЗ 2172?

Примітка! Трос змінюється дуже легко, близько 30 хвилин вам цілком вистачить, їхати на СТО і там робити заміну ми вам не рекомендуємо, тому що це марна трата грошей (На СТО по суті заїжджати потрібно, коли щось серйозне з автомобілем трапилося, що вам зробити не під силам, а через дрібниці їздити туди постійно, це вже на ваш особистий розсуд) і якщо їх немає, то краще не на запчастинах економити, а на роботі!

Зняття: 1) Спершу вийміть гумову горілку, яка закриває отвори в яке трос зчеплення виходить, щоб у нього бруд не потрапляла і волога (Цей пильовик вказаний червоною стрілкою), як тільки він буде вийнятий, за допомогою гайкового ключа «на 8» виверніть гайку (Шукайте в тому місці, яке синьою стрілкою вказано, гайку на фотографії правда видно погано), завдяки якій упор оболонки троса кріпиться до кронштейна і як тільки гайка буде вивернута, зніміть упор з кронштейна.

Примітка! Після того як один із кінчиків троса зчеплення буде від’єднаний, розшукайте на пальці пластмасову втулочку, обов’язково перевірте чи не зношена вона і чи не має ніяких дефектів (Через неї сторонні шуми просто відбуватися можуть в салоні, при вичавленні зчеплення), якщо з нею все в порядку, можете навіть її і не чіпати, якщо вона має дефекти, то в такому випадку дану втулку зніміть і замініть її на нову, при тому нову втулку мастилом Литол-24 або ЛСЦ-15 перед встановленням змастіть і навіть якщо ви не будете її міняти, то все одно ми вам рекомендуємо змастити поверхню старої втулки однієї з цих мастил!

3) Переходьте в підкапотний простір і перебуваючи там, на початку другий кінчик троса зчеплення від’єднайте від вилки вимкнення, для цього за наконечник троса потягніть і як показано на фото 1, виведіть наконечник з прорізу у вилки, потім у середині приблизно розшукайте місце де кріпиться трос до кронштейна і від’єднайте його від нього, для цього одним гайковим ключем утримуйте наконечник від провертання, іншим у цей час послабте гайку, яка знаходиться поряд з кронштейном (див. фото 2) і після цього потягнувши за трос, виведіть його з кронштейна і потягнувши трос вперед (По ходу руху автомобіля) витягніть його спочатку в підкапотний простір, а потім повністю тим самим зніміть його з автомобіля.

Установка: Установка троса здійснюється у зворотному порядку і вставляється він через підкапотний простір і виводиться після чого в салон автомобіля, до вилки ж зчеплення трос кріпиться ось яким чином, спершу на наконечник навертається привід так, щоб наконечник у троса виступав прямо на трохи (Приблизно на 1 мм) з повідця, крім того поверхня повідця якої він входить у контакт з вилкою, рекомендуємо помазати мастилом Літол-24 або ЛСЦ-15, потім встановіть наконечник у своє колишнє положення (На вилку зчеплення) але тільки його витягніть коли він у проріз увійде, до упору (див. фото 1) і виміряйте цю відстань, яка вказана літерою L штангенциркулем або лінійкою, вона повинна становити 27 мм, при розбіжності, відрегулюйте його за рахунок повідка який на кінчик троса накручували і на завершення відпустіть наконечник, під дію пружини він повинен буде упертися у вилку (див. фото 2), перевірте щоб не було ніяких зазорів і після перевірки натисніть 3 рази на педаль зчепі ня, після чого заново перевірте відстань L і за необхідності його відрегулюйте за рахунок повідка, який розташований на кінчику троса.

Додатковий відеоролик: Наочно побачити процес заміни троса зчеплення на новий, ви можете в ролику, який розташований нижче:

Трос зчеплення замінюємо, якщо він обірвався, заїдає в оболонці або надмірно витягнувся, а також при несправності механізму регулювання довжини троса.

Потягнувши за наконечник троса, виводимо його повідець із зачеплення з важелем вилки вимикання зчеплення.

Двома ключами на 17 мм відвертаємо на кілька обертів дві гайки кріплення оболонки троса до кронштейна на картері коробки передач.

У салоні під панеллю приладів ключем на 8 мм відвертаємо гайку кріплення кронштейна оболонки троса до кронштейна педалі зчеплення.

Доступ до місця кріплення повідця троса на важелі педалі зчеплення утруднений. З’єднання розташоване у отворі перегородки моторного відсіку, а нижня частина панелі приладів сильно обмежує простір. Зняти скобу кріплення повідця з пальця важеля педалі (вказано стрілкою) можна шліцевою викруткою.

Значно важче вдягнути скобу. Можна максимально підняти педаль зчеплення, щоб палець на його важелі вийшов із отвору панелі. Кронштейн оболонки троса має бути не закріплений. Скобу можна спробувати надягати плоскогубцями з вузькими губками. Якщо ця процедура викликає труднощі, від’єднати та приєднати повідець троса можна з боку моторного відсіку.

READ  Заміна троса ручного гальма ВАЗ 2110

замена троса сцепления на Приоре

Знімаємо розширювальний бачок системи охолодження двигуна.

Знімаємо ліву частину теплоізоляційної оббивки моторного відсіку.

Ключем зі знімним хрестовим наконечником відвертаємо гвинти лівого

Підчепивши шліцевою викруткою, знімаємо пружинну фіксуючу скобу осі кріплення повідця троса.

Знімаємо повідець з пальця важеля педалі зчеплення.

На пальці педалі зчеплення залишилася пластмасова втулка, не загубіть її. Пошкоджену втулку слід замінити.

Відвертаємо і знімаємо два пластмасових тримача килимка підлоги.

Витягаємо гумовий чохол з отвору перегородки моторного відсіку, витягуємо трос із моторного відсіку і знімаємо його.

Покриваємо палець та втулку пальця педалі зчеплення пластичним мастилом «Літол-24».

Простягаємо трос через отвір у перегородці моторного відсіку із салону в підкапотний простір.

Заправляємо гумовий чохол оболонки троса в отвір перегородки моторного відсіку.

Надягаємо повідець зубчастого наконечника троса на палець педалі зчеплення і кріпимо його фіксуючою скобою.

Кріпимо гайкою кронштейн оболонки троса до кронштейна педалі зчеплення.

У моторному відсіку вставляємо нижній наконечник оболонки троса в отвір кронштейна коробки передач.

Навертаємо повідець на різьбовий наконечник троса, забезпечивши виступ наконечника з повідця в межах одного витка різьби.

Регулюємо привід вимикання зчеплення (див. «Привід вимикання зчеплення – регулювання»), після чого кілька разів натискаємо педаль зчеплення та повторюємо регулювання.

Пластичним мастилом «Літол-24» покриваємо робочу поверхню повідця різьбового наконечника троса.,

Переконуємось у справній роботі зчеплення.

З необхідністю регулювання зчеплення стикається багато вітчизняних автомобілістів, особливо це стосується власників російських машин. Зараз ми пропонуємо вам дізнатися, як регулюється зчеплення на Priora, Kalina та Granta. Також ми розповімо, як змінюється тросик зчеплення на цих моделях авто та як здійснити заміну диска своїми руками.

Особливості регулювання зчеплення

Транспортні засоби LADA Priora, Kalina та Granta обладнані тросами зчеплення, оснащеними храповими пристроями. За своєю конструкцією тросики безсоромні, тому їх регулювання теоретично не потрібне, проте за фактом виробник рекомендує автовласникам періодично регулювати пристрій.

Щоб правильно провести регулювання троса на автомобілях LADA Kalina, Priora та Granta, підготуйте викрутку та лінійку (або штангенциркуль) та виконайте такі дії:

 • Для початку слід відкрити капот, після чого трос слід встановити у вихідне положення. Щоб зробити це, необхідно перемістити нижню частину троса трохи вперед, тобто у напрямку його переміщення, це потрібно зробити до упору. При переміщенні троса ви можете відчути невелике зусилля зворотної пружини, вас це не повинно лякати.
 • Далі, використовуючи лінійку чи штангенциркуль, слід заміряти відстань. Яке саме показано на фото, вам необхідно відзначити відстань від початку вилки до повідця троса. Щоб зробити це правильно, необхідно також дотримувати тросик і зафіксувати його в одному положенні. Зробіть вимір, в ідеалі він повинен становити 2.7 см, але зрозуміло, якщо ви зіткнулися з необхідністю регулювання на LADA Priora, Kalina або Granta, то ця відстань буде більшою або меншою. Тому вам слід довести його до необхідного параметра, для цього необхідно обертати повідець тросика в один чи інший бік.
 • Після цих дій потрібно буде ввести наконечник троса в паз вилку, потім сам елемент можна відпустити. Зверніть увагу, зазор повинен бути повністю відсутнім.
 • Загалом процедуру регулювання троса завершено. Тепер вам потрібно лише кілька разів натиснути на педаль, щоб переконатися, що все працює нормально. Після кількох натискань ще раз заміряйте відстань на тросі, якщо є потреба – відрегулюйте пристрій знову.

На скільки б зчеплення не було новим, власникам Лад Пріор, Грант і Калин періодичні потрібно проводити регулювання та педалі.

Необхідність регулювання може виявлятися при:

 • постійних ривках під час початку руху;
 • поява ударів при спробі включити ту чи іншу швидкість;
 • западанні самої педалі.

Такі симптоми свідчать, що необхідно правильно відрегулювати педаль. В ідеалі педаль зчеплення має бути розташована на одному рівні з гальмом. тоді повний хід повинен становити близько 12.5-13.5 см, але на практиці цей показник може бути збільшений до 16 см. Щоб правильно відрегулювати педаль, підготуйте два гайкові ключі відповідних розмірів.

 • За допомогою ключа послабте контргайку троса, встановлену в підкапотному просторі.
 • Далі необхідно за допомогою іншого ключа необхідно почати підкручувати другу контргайку, так ви зможете правильно виставити необхідний зазор. Коли процес буде завершено, першу контргайку слід до упору затягнути.

Врахуйте, якщо ви налаштуєте педаль так, що вона перебуватиме нижче гальма, то схоплювання виявиться тоді, коли педаль тільки відірветься від підлоги. Відповідно — якщо педаль гальма буде нижчою, то схоплювання відбуватиметься майже наприкінці. В ідеалі ці дві педалі повинні розташовуватися на одному рівні (автор відео. Time R).

Заміна троса зчеплення lada priora (ВАЗ Priora)

Ласкаво просимо! Трос зчеплення. рідко але все ж таки буває рветься і найчастіше що з ним трапляється, це розмахування металевої частини троса, через що він починає заїдати і педель зчеплення просто назад не може повернутися, але ми не про симптоми поговоримо (Про це трохи нижче ми вже написали) а пояснимо коротко для чого цей трос взагалі потрібен, справжні його найменування таке: «Трос вимкнення зчеплення», вже можна зрозуміти що завдяки ньому зчеплення відключається (тобто вижимний підшипник обидва диски між собою роз’єднує, завдяки чому можна переключити швидкість і взагалі зчеплення буде вимкнено з роботи, коли двигун може навіть і працювати) і якщо цього троса не буде, то перемикати швидкості стане значно складніше (Без зчеплення доведеться їх перемикати, так можна, але просто досвід потрібен і швидкі руки, якщо ж ви зацікавилися тим як можна переключити швидкість не вичавлюючи при цьому педаль зчеплення, то в такому випадку ролик трохи нижче перегляньте, там все пояснюється і показується на наочному прикладі).

 • Заміна троса зчеплення
 • Додатковий відеоролик

Де знаходиться трос зчеплення? У нього два кінці як у будь-якого іншого троса, один кінець приєднується до педалі зчеплення, другий же за вилку вимкнення зчеплення чіпляється, виразно побачити трос можна тільки відкривши капо біля автомобіля і зазирнувши в те місце, де коробка передач розташовується, тільки дивитися потрібно не знизу автомобіля, а саме зверху, на фотографії нижче до речі показаний трос зчеплення для наочності стрілкою, ви і у себе його теж знайдете.

Коли потрібно міняти трос зчеплення? Коли педаль починає заїдати, у деяких випадках цокання у неї з’являються, вони лікуються або ж підтяжкою троса, або його заміною, хоча з цими цоканнями можна і їздити, напевно ви вже чули їх в таких автомобілях як LADA Kalina і LADA Granta (В них просто трос зчеплення трохи інакше зроблений, тому на них набагато частіше таке відбувається і практично на кожному другому автомобілі ці цокання можна буде почути) вони відбуваються саме з-за троса, але хоча в деяких випадках і інші деталі в цьому винні але таке дуже рідко трапляється і крім обох перерахованих симптом, є ще одна, якщо ви її виявите, то відразу приймайтеся за зміну тросика зчеплення на новий, а саме якщо ви помітили, що трос розмахрився в якомусь місці або ось ось порветься, то тягнути із заміною не в жодному разі не варто, тому що якщо він раптом порветься в самий невідповідний момент, а ви за звичкою котячись увімкніть знижувальну швидкість (наприклад попереду крутий поворот, ви скидаєте на ній тралку важіль КПП, швидкість автомобіля 80 км/год і перед поворотом ви включаєте 2 передачу і уявіть що буде якщо за такої швидкості трос порветься, а уявіть що якщо це буде взимку, по-перше зчеплення назад з маховиком зійдеться, через високі обороти колеса заблокуються і розгубившись вас в кращому випадку розгорне, про гірші навіть і говорити не будемо, такі випадки і в реальному житті вже траплялися, тому бережіть свій автомобіль і в потрібний момент, він вас збереже).

READ  Peugeot 308 заміна прокладки клапанної кришки

Інструкція із заміни зчеплення

Тепер настав час розповісти, як здійснюється заміна диска зчеплення на автомобілях LADA Granta, Kalina та Priora. Яке краще придбати зчеплення – справа кожного автомобіліста. Тут все залежить не тільки від переваг, а й від фінансових можливостей, як ми вже сказали раніше. На нашому ресурсі в цьому розділі ви знайдете огляди кількох брендів, проаналізувавши які зможете визначитися з тим, який краще поставити пристрій на Ладу Kalina або Priora. Заміна диска здійснюється за одним принципом і на Ладі Kalina, Granta і Priora.

Отже, якщо ви визначилися з тим, яке краще зчеплення встановити, то приступимо до заміни:

 • Для початку необхідно провести демонтаж КПП з LADA Granta, Kalina або Пріори. Якщо ви плануєте встановити той же натискний диск, який у вас був, то перед початком робіт відзначте розташування маховика, а також кожуха. Це робиться для того, щоб зберегти балансування та встановити диск у те саме положення. Також зробіть монтаж спеціальної втулки (оправлення) в отвір натискного шківа. Якщо такої втулки у вас немає, то демонтувати пристрій можна і без неї, проте під час зняття слід дотримуватися шків, оскільки він може випасти.
 • Використовуючи викрутку, слід тримати маховик, щоб не допустити його провертання. Вам необхідно викрутити шість гвинтів, за допомогою яких кріпиться кожух натискного шківа пристрою до маховика. Не викручуйте по одному гвинту, це рекомендується робити рівномірно, переходячи від одного гвинта до іншого.
 • Виконайте демонтаж кожуха пристрою разом із натискним шківом. Також можна демонтувати і ведений шків із встановленою в ньому втулкою.
 • Якщо ви помітили, що на якомусь із елементів є тріщини або інші механічні пошкодження, ці компоненти необхідно змінювати. Також слід перевірити, наскільки зношені фрикційні накладки. У тому випадку, якщо самі накладки замаслені, заклепувальні фіксатори ослаблені або головки заклепок хай навіть трохи поглиблені, потрібно зробити заміну шківа. Також не зайвим буде перевірити, як надійно зафіксовано демпферні пружинки. Якщо вони зламані, то диск також потрібно буде змінити.
 • Наступним етапом буде діагностика веденого шківа. Якщо під час візуального огляду дефектів виявлено не було, вам потрібно буде продіагностувати його биття. У тому випадку, якщо показник биття більше одного міліметра, необхідно буде також зробити заміну шківа. Слід приділити увагу діагностиці робочих поверхонь натискного валу та маховика, зокрема йдеться про площину тертя. Переконайтеся, що будь-які дефекти, сліди зносу, задираки відсутні, також не повинно бути слідів перегріву. При виявленні вузлів та механізмів з дефектами їх потрібно буде поміняти.
 • Далі, приділіть увагу стану так званої тарілчастої пружинки натискного валу, як і в інших випадках, сліди зношування, дефектів або тріщин на ній не допускаються. Місця зіткнення пелюсток пружинки з підшипниковим пристроєм вимкнення механізму повинні розташовуватися в одній площині. Зрозуміло, ні про які дефекти не може бути мови, якщо знос і присутній, то він повинен бути не більше 0.8 мм. Інакше доведеться зробити заміну всього натискного шківа у зборі. Якщо заклепувальні елементи ослабли, вам також доведеться зробити заміну всього диска. Потім необхідно продіагностувати стан опорних кілець пружинки. Як ви розумієте, будь-які тріщини та механічні пошкодження виключаються, інакше натискний вал змінюється у зборі.
 • Якщо ви зрозуміли, яке краще встановити зчеплення, перед монтажем пристрою необхідно перевірити, наскільки добре переміщається ведений вал по первинному шківу трансмісії. Якщо ви помітили, що при переміщенні спостерігаються заїдання, будь-які дефекти необхідно виключити. Якщо цього зробити не вдається, деталі потрібно буде поміняти.
 • При монтажі врахуйте той факт, що під час встановлення веденого валу в місце монтажу натискного елемента, ту частину маточини, яка виступає, необхідно направити у бік пружинки. При монтажі пристрою необхідно встановити ведений шків. Скористайтеся спеціальною втулкою або зробіть це найакуратніше.
 • Після цих процесів корпус натискного валу кріпиться на три болта, також встановлюються гвинти, за допомогою яких кожух кріпиться до маховика. Як і при демонтажі, маховик слід дотримувати за допомогою викрутки, щоб не допустити прокручування. Як ви пам’ятаєте, затягувати по одному гвинту не можна, це необхідно робити поступово.
 • Завершальним етапом буде демонтаж встановленої в диск втулки та встановлення КПП. Вам необхідно монтувати нижній кінець тросика системи зчеплення на трансмісію, після чого здійснюється його вихідне регулювання. Щодо регулювання, то про неї ми вже писали на початку статті. Але перед тим, як відновити вихідне положення тросика, слід встановити вихідний стан пристрій компенсації зносу. Це робиться тому, що якщо диск повністю зносився, пристрій компенсатора буде розташовуватися в крайньому нижньому стані.

Можна зрозуміти, що така процедура заміни диска досить трудомістка, тому впоратися з нею самостійно вийде не у кожного автовласника. Якщо у вас є сумніви, краще зверніться за допомогою до фахівців.

Заміна троса зчеплення LADA Priora

У разі обриву троса чи його тугого переміщення в оболонці замінюємо трос у зборі. Сьогодні ми Вам розповімо, як замінити трос зчеплення на LADA Priora своїми руками.

Заміна троса зчеплення LADA Priora

Знімаємо повітряний фільтр. У моторному відсіку.

Потягнувши трос вперед, виймаємо повідець із тросом із паза важеля вилки вимикання зчеплення.

Ключем «на 17» відвертаємо на кілька обертів гайку кріплення переднього наконечника оболонки троса до кронштейна на коробці передач, утримуючи оболонку за шестигранник іншим ключем того ж розміру.

Хитрый способ замены троса сцепления. Приора.

Виймаємо наконечник оболонки троса із кронштейна на коробці передач. У салоні автомобіля під панеллю приладів.

Ключем “на 8” відвертаємо гайку кріплення кронштейна оболонки троса до кронштейна педалі. Операцію зі зняття корпусу механізму автоматичного регулювання довжини троса з педалевого пальця зчеплення доводиться виконувати в важкодоступному місці. Для полегшення виконання операції сильно тягнемо педаль зчеплення на себе.

Щоб задня кромка педалі деформувала дещо тонкий листовий метал панелі кузова.

І знімаємо її (для наочності показано у моторному відсіку зі знятим чохлом педалі зчеплення).

Замена троса сцепления Лада Приора

Знімаємо вухо корпусу механізму автоматичного регулювання довжини троса з пальця педалі зчеплення. З отвору в щитку передка виймаємо ущільнювальний чохол троса.

Відвертаємо та знімаємо повідець з різьбового наконечника троса. Перед встановленням троса.

Перевіряємо стан пластмасової втулки на пальці педалі. Зношену втулку замінюємо новою і наносимо на палець і втулку пластичне мастило.

Встановлюємо трос в наступній послідовності:. Продаємо трос через отвір в щитку передка з салону в моторний відсік;. Встановлюємо ущільнювальний чохол в отвір щитка передка;. Надягаємо корпус механізму автоматичного регулювання довжини троса на палець педалі і кріпимо його; навертаємо на різьбовий наконечник троса пластмасовий повідець, так щоб торець наконечника троса виявився врівень з торцем повідця;. заводимо повідець в паз важеля вилки вимкнення зчеплення.

Після встановлення троса регулюємо привід зчеплення. Для цього витягуємо трос за різьбовий наконечник вперед до упору, долаючи зусилля пружини, та утримуємо трос у такому положенні.

Штангенциркулем вимірюємо відстань від торця пластмасового повідця до важеля вилки вимикання зчеплення, яке має становити 27 мм.

При необхідності обертанням повідця домагаємось необхідної відстані. При знятті навантаження (відпускання троса) повідець повинен прилягати до важеля вилки без зазору. Після цього натискаємо педаль зчеплення тричі для спрацьовування механізму автоматичного регулювання довжини троса. Перевіряємо повний хід педалі зчеплення, який не повинен перевищувати 146 мм.

Нагадаємо, що попередня новина була про те, як замінити передні стійки на LADA Priora своїми руками.

READ  Як прокачати зчеплення Ford Focus 2

Заміна троса зчеплення

Давно не писав нічого, напруження в універі. І просто маленького було не раніше. Коротше дістала мене клацаюча педаль зчеплення. І добре б вона просто клацала, це ще можна терпіти, але те, що коробка передач працювала погано, це мене взагалі не влаштовувало. Передачі включалися дуже жахливо. Сцепа безпосередньо недотискала. Насолода за кермом зійшла нанівець. Так їздити не діло. Почав розбиратися. Тоді я ще не знав, що у Пріорах стоїть трос зчеплення з храповим механізмом. Я думав, що він тут такий самий, як у ВАЗах 10 сімейства. Поліз під капот підтягнути трос. Підтягнув трохи. Помітив, що педаль зчепи не піднялася взагалі. Хм. При першому ж натисканні на педаль чую знайоме клацання. Трохи покотився. Начебто стало трохи краще, але все одно не те. Ну не має так працювати КПП. Поліз за комп. Виявилося, що така проблема мало не у кожного другого пріоровода. На Kalina начебто та сама біда. Інтернет говорить, що треба доопрацьовувати тросик, ставити якісь пружинки, щось придумувати У результаті не факт що буде 100% ефект. Чи не наш варіант. Була також порада просто поміняти трос на новий. Але щось мені підказувало, що саме в тросі і косяк. Що ж це за трос такий цікавий? Взагалі спочатку задум інженерів був непоганий, але знову все зіпсували)) Вся справа в храповому механізмі. Його конструкція така, що сам вибирає натяг троса зчеплення. Зі збільшенням пробігу, зчеплення неминуче потихеньку зношується, при цьому поступово йде регулювання у налагодженому механізмі. І доводиться підтягувати трос. Тут же цю проблему вирішили, встановивши механізм хропіння. Він, за ідеєю, повинен це робити сам. Начебто все добре, тільки цей ГАД ні хрону нормально не регулює))) На допомогу нам прийшов звичайний трос зчеплення ВАЗ 2110. Ось два троси в порівнянні

На вулиці мороз, гаража тут у мене немає, але все ж таки зважився робити. Бажання до ладу привести механізм було сильнішим. Ну почав. Знаю, що найкраще міняти трос, розібравши жабо, знявши моторчик склоочисників та все інше. Але це довго, вирішив спробувати із салону, т.к. було реально холодно там лазити. Як виявилося, із салону зняти трос досить важко, а головне дуже незручно. Основне лихо – стопорна кліпса, яка фіксує основу тросика і не дає йому зіскочити зі свого місця. Під час демонтажу цієї кліпси, її дуже легко втратити. Я, наприклад, піднімав весь ковролін та весь заводський шум щоб знайти. Зняв старий трос. Він виглядав стомленим. Швидше за все, ще завод. Новий трос змастив і приступив до встановлення. Труднощів не виникало, поки не настав час ставити назад стопорну кліпсу. Провозився більше години, так і не вдалося поставити її на місце. Занадто незручно там. Остаточно змерзнувши за цей час, вирішив відрегулювати сцепу і на цьому тимчасово закінчити. Боявся, що трос зіскочить у самий невідповідний момент, але все обійшлося. Перші відчуття після встановлення нового троса. Педаль стала набагато м’якшою, ніби поставили нове зчеплення. Але головне. передачі стали включатися просто чудово! Думка від стопорної кліпсі не давала спокою і, прибувши до свого рідного міста, помчала до друга Revolushion2000. який люб’язно надав теплий гараж).

Як замінити трос зчеплення на Priora

Як і на всіх російських ВАЗах, на Priora зчеплення приводиться в дію за допомогою спеціального механізму. Він так і називається – трос зчеплення. Це дуже важлива деталь у керуванні автомобілем. І автолюбителю необхідно знати її пристрій, принцип роботи та спосіб заміни. На всякий випадок.

Як влаштований трос зчеплення «Пріори»

Для стабільної роботи приводу сам трос (сердечник) укладений у спеціальний кожух, який закріплений нерухомо. Один його кінець зафіксований біля вилки зчеплення, на коробці передач, а інший, безпосередньо в салоні, поряд із педаллю. На обох кінцях тросика є спеціальні кріпильні пристрої, спрацьовані під гніздо на педалі та на вилці. Вони кардинально відрізняються один від одного, і переплутати їх неможливо. На краях кожуха також є пристрої для кріплення. Крім того, є гумова муфта, для встановлення в отвір у кузові, при переході троса із салону, у моторний відсік. Тобто можна розкласти пристрій так:

 • трос;
 • кожух;
 • кріплення на вилку;
 • петля для педалі;
 • кріплення для кожуха 2 шт.;
 • гумовий захист для отвору в салон.

Загалом, сердечник пересувається всередині жорсткішої оболонки, під дією педалі і зворотних пружин зчеплення «Пріори». Це забезпечує його стабільну роботу.

Заміна троса зчеплення «Пріори»

Для видалення та встановлення цього елемента приводу муфти потрібен невеликий набір інструментів:

 • монтування;
 • викрутка;
 • плоскогубці;
 • гайкові ключі на 8 та на 17.

Саму операцію з демонтажу приводу розпочинають із салону «Пріори». Робити це треба вдвох.

Один віджимає вилку зчеплення, а другий знімає з педалі скобу кріплення сердечника. Можна, звісно, ​​й одному, але важче. Потім ключем на 8 відкрутити біля педалі кріплення кожуха. Акуратно викруткою висунути в моторний відсік отвори ущільнювач і вийняти туди трос.

Тепер робота під капотом “Пріори”. В першу чергу відключити клему акумулятора, так як працювати доведеться поруч із проводом стартера. Потім демонтувати повітряний фільтр. Це відкриє вільний доступ до кріплення механізму. Тепер, коли він вийшов із області салону, відпустити ключем на 17 фіксатор оболонки. Коли сердечник ослаблений, то вільно виймається наконечник із гнізда у вилці включення муфти. Зняти з паза кожух і весь привід вільний. Його можна міняти.

Несправності та їх ознаки у приводу муфти передньопривідних ВАЗ

Якщо трос зчеплення перебуває в аварійному стані, або вже вийшов з ладу, це помітно відразу при спробі вмикання муфти для роботи з коробкою передач. Найчастіші поломки це:

 • обрив безпосередньо тросика;
 • скуйовдування тіла сердечника зчеплення;
 • поломка кріплення приводу до вилки або педалі.

При обриві кріплення або троса, педаль вільно провалюється, а при скуйовджуванні сердечника, навпаки, натискання стає дуже утрудненим. При появі цих ознак необхідно терміново провести перевірку приводу.

Принцип роботи гнучкого приводу муфти «Пріори»

На перших моделях російських легкових автомобілів ВАЗ з приводом на задні колеса включення зчеплення здійснювалося за допомогою гідравлічної системи. Тобто, як і у приводу гальм, коли тиск від головного циліндра передається на робочий механізм, що виконує. При розробці нової серії ВАЗів із провідними передніми колесами від цієї схеми відмовилися. Була розроблена проста та надійна система включення механізму муфти за допомогою спеціального тросика. Тут працює принцип коромисла. При натисканні на нижню частину педалі, верхня, робоча область, через основу (шток), йде в протилежний бік і тягне за собою трос.

Інший кінець гнучкого з’єднувача закріплений безпосередньо на вилці приводної зчеплення. При натисканні на педаль муфта вимикається, даючи можливість увімкнути або переключити передачу в коробці.

Встановлення нового елемента

Починати складання потрібно із салону «Пріори», хоча подати трос вийде лише з моторного відсіку. Коли він вже покладений на місце в салоні, закріпити механізм компенсації наконечника троса на педаль. Прикріпити кожух. Після цього, віджавши вилку, закріпити фіксатор для вилки.

Встановивши на місце кріплення кожуха на коробці, за допомогою ключа на 17 відрегулювати правильний натяг пристрою.

Закріпити гумовий ущільнювач в отвір салону та поставити на місце повітряний фільтр. Все, заміна гнучкого приводу муфти зроблена.

На відео, процес демонтажу троса зчеплення «Пріори»: