Як поміняти салонний фільтр Nissan Qashqai

Nissan QASHQAI заміна салонного фільтра

Начебто нічого складного: поміняти масло, замінити салонний фільтр. З пунктом номер один ніяких проблем. Це до питання заміни ущільнень при кожній заміні олії.

Переходимо до заміни салонного фільтра. Це не так просто зробити точніше сказати ПРАВИЛЬНО зробити не дуже просто. Чому? Тому що потрібно попередньо зняти привід заслінки “на тепло” і ПЕДАЛЬНИЙ ВУЗОЛ! Можна запхати і без знімання, як роблять на “офіційному” сервісі (машина обслуговувалась тільки у офіціалів). Тільки при такій установці фільтр безбожно стукає і не розправляється… залишаючи дірки. Від пилу випарник кондея врятувала лише охайність господаря та його манера “їздити на рециркуляції”.

Зупинюся на деяких моментах заміни. Для початку від’єднуємо електричні роз’єми: сервомотор заслінки, педалі газу і кінцевика педалі гальма. Знімаємо привід заслінки “тепло”.

Виймаємо палець педалі гальма. Він має хитрий пластиковий стопор (і фіксується чекою).

Починаємо відкручувати педальний вузол. Дуже незручно!

Пилососимо кожух, пробризкуємо дезінфектором. Ставимо новий елемент.

Складаємо в порядку зворотному зняття.

Коментарі 58

там контакти позолочені на педалі, ходять чутки, що 3 рази так поміняєш салонник, потрібно міняти педаль газу ще буде) ну чи хоча б штеккер не змикати

Сьогодні міняв салонний фільтр, ні чого пиляти не потрібно (довгі шпильки) і знімати упор педального вузла (цю залізяку). Я просто відкрутив четверту гайку, що кріпить вакуумний підсилювач, вакуумник подався всередину капота разом зі шпильками і вузол знявся без проблем. На всю заміну пішло хвилин 40 не поспішаючи.

для зняття педального вузла треба відкрутити цю залізяку, тоді вузол вільно зніметься, назад я її не ставив

Після заміни фільтра виставив шестерню мабуть не вірно тепер спекотно дуже, як відрегулювати?

На шестірні приводу та шестірні заслінки є мітки — треба їх поєднати. Я ставлю додаткові мітки при розборі.

А як виглядають ці мітки? Я скільки не вдивлявся, не побачив. Має бути заміна

Пробризкував нішу установки фільтра і сам фільтр?

На фільтр сенсу немає бризкати. Пробризкуємо саму нішу і особливо випарник. Залишаємо трохи підсохнути, ставимо фільтр. готове.

Написав, що пробризкав дезінфектором. Що це за препарат, спеціально для авто якийсь чи просто спиртовий розчин? Підскажи будь ласка

Це звичайний хлоргексидин з аптеки розведений у пропорції від 1:2 до 1:1. Коштує копійки, профілактичний ефект є.

Друзі, дякую за інфо! Бл, ось гемор влаштували япошки. а всього замінити треба салонний фільтр. Ну гаразд, піду міняти. сподіваюся до вечора впораюся!

Друзі, дякую за інфо! Бл, ось гемор влаштували япошки. а всього замінити треба салонний фільтр. Ну гаразд, піду міняти. сподіваюся до вечора впораюся!

поміняти, салонний, фільтр, nissan, qashqai

Це все французи-гомосеки. З японського в цій машині тільки емблема та варіатор

Ось повністю згоден із тобою! Той, хто придумав так розмістити розхідник однозначно ПІДРИЛО! Вибачте, якщо комусь ріже вухо цей вираз, але інакше я не можу висловити той стан, який випробував сьогодні при заміні лише ФІЛЬТРА ПІЧКИ! Мав рацію автор статті. без знімання блоку педалей, фільтр нормально не поставиш. А для зняття педалей там угорі є така хитра гайка, яку щоб відкрутити, треба мати гнучкий сталевий ключ, тонкі пальці рук, маленькі плічка з ліхтарем у зубах — щоб бачити що робиш! А коли я відкрутив ту гайку, то зрозумів, що шпильки занадто довгі і просто так, без матюгів педалі не витягнути! !) І найприкріше. це треба робити періодично, хоча б раз на рік! Всіх Благ!

Просто Qashqai це дуаліс і там не мало бути педального вузла

Це все французи-гомосеки. З японського в цій машині тільки емблема та варіатор

Замена салонного фильтра на Ниссан Кашкай

А до чого тут французи дядько? Їжджу на Renault, і такого тупого геморою немає

як не дивно, у Renault багато речей нормально зроблено. Але після об’єднання з Renault Nissan перестав бути таким, яким ми його любили… А Renault мотор до 4м до упору робив і зараз продовжує. а у Nissan вже років 10 одноразові мотори.

А до чого тут французи дядько? Їжджу на Renault, і такого тупого геморою немає

У багатьох Renault салонний фільтр змінюється за 2 хвилини

Покрокова інструкція із заміни салонного фільтра на Nissan Qashqai своїми руками.

Насамперед, необхідно з боку сидіння водія знайти пластикову накладку центрального тунелю. Дану накладку утримують 4 клямки-кліпси, що знаходяться зліва. Щоб не пошкодити пластикове облицювання тунелю, ці кліпси необхідно відклацнути, саму накладку зрушити вправо і повністю зняти.

Тепер потрібно попрацювати з блоком керування заслінною температурою. Цей блок слід виставити в правильне положення: температура переводиться в максимальне положення, а піч. в режим обдування лобового скла.

поміняти, салонний, фільтр, nissan, qashqai

Блок керування потрібно демонтувати: відкручується блок за допомогою хрестової викрутки. Коли він буде демонтований, потрібно перевірити коліщатко управління заслінки.

Відштовхуємо і знімаємо кришку фільтра.

Старий салонний фільтр за допомогою шліцевої викрутки витягуємо з гнізда.

Новий фільтр складаємо гармошкою (це значно спростить процес монтажу) та ставимо на місце старого.

Далі необхідно встановити всі раніше зняті елементи на свої місця у зворотній послідовності: кришка фільтра – блок керування заслінкою – облицювальна пластикова накладка.

Заміна салонного фільтра Nissan Qashqai повністю завершена.

Заміна салонного фільтра Nissan Qashqai.

Встановлений в автомобілі салонний фільтр виконує певні завдання, а саме очищає повітря в салоні авто, а також є свого роду пилозбірником. Отже, для того, щоб в салон автомобіля надходило чисте і свіже повітря, салонний фільтр обов’язково необхідно періодично змінювати.

Автовиробники рекомендують робити таку заміну кожні 30000 кілометрів пробігу, проте ця цифра є досить умовною, адже завжди необхідно враховувати умови експлуатації машини та інші фактори. Тому, на мій погляд, міняти салонний фільтр краще частіше, наприклад, із приходом нового сезону. Розглянемо, як і в якому разі це краще робити на прикладі заміни салонного фільтра Nissan Qashqai (Nissan Кайшкай).

Коли міняти фільтр?

Що є першою ознакою необхідності заміни салонного фільтра? Звичайно. поява всередині автомобіля неприємного запаху, недостатньо хороше обдування повітря при його включенні і велике скупчення пилу.

Заміна салонного фільтра процес досить складний і трудомісткий, проте автовласник цілком зможе впоратися самостійно з цим завданням, адже ця процедура не передбачає використання спеціальних інструментів. Щоб змінити фільтр, вам знадобляться лише:

 • власне новий фільтр;
 • викрутка шліцева;
 • викрутка хрестоподібна;
 • рукавички х/б;
 • невеликий ліхтарик.

Післямова.

Найкраще купувати та встановлювати оригінальний салонний фільтр від заводу-виробника, проте цілком згодиться і аналог, але тільки якісний та вироблений перевіреною фірмою.

Заміна салонного фільтра Nissan Qashqai

Яке завдання виконує салонний фільтр, встановлений у автомобілі? Природно, що він відповідає за очищення повітря, і служить як пилозбірник. Але щоб повітря в салон надходило свіжим і чистим, салонний фільтр періодично потрібно міняти. Якщо розглядати книги з технічної експлуатації того чи іншого авто, зокрема мануал автомобіля Nissan Qashqai, можна переконатися в наступному. Регламент заводу-виробника на технічне обслуговування, заміну салонного фільтра зобов’язує проводити кожні 30 тис. км. Але враховуючи російські умови експлуатації, процедура заміни повинна проводитися не менше, ніж двічі на рік, а ще краще – з кожним приходом нового сезону, чи то літній, чи то зимовий період.

Як зрозуміти, що фільтр пора міняти?

Витягуємо старий фільтр

Якщо після покупки автомобіля та його експлуатації, в салоні автомобіля відчувається неприємний сторонній запах, то це перша ознака того, що заміна салонного фільтра Nissan Qashqai є обов’язковою, оскільки він працює не на повну міць. А вже якщо в автомобілі недостатньо хороше обдування повітря, або літає, пил, що міцно оселився в салоні, то це вірні ознаки того, що фільтр став непридатним. Варто зазначити, що деякі водії скаржаться і на погану роботу печі, це також потрібно врахувати.

Хоча процедура заміни салонного фільтра не така проста, як може здатися на перший погляд, провести її автовласник може і самотужки. Спеціальних складних інструментів заміна фільтра не вимагає. Все, що потрібно – це хрестоподібна та шліцева викрутки, пара х/б-шних рукавичок, невеликий світлодіодний ліхтарик, і сам, новенький фільтр.

Найкраще на заміну підбирати оригінальний фільтр від заводу-виробника, але підійде і аналог, що підходить під конструкцію авто, і виготовлений гарною фірмою.

Процедура заміни фільтра

Зняття накладки

Так як сам фільтр знаходиться з боку водія, то в першу чергу потрібно привести місце водія в порядок. Тобто прибрати бруд і постелити на дно якесь ганчір’я, щоб не забруднити одяг. Якщо все виконувати відповідно до нижчеперелічених пунктів, то весь процес заміни не займе багато часу і повинен пройти без тяганини.

 • Заглушка салонного фільтра Насамперед, потрібно знайти пластикову накладку, що знаходиться з боку сидіння водія. Це так звана накладка центрального тунелю, її важко не помітити. Саму накладку утримують на місці чотири засувки-кліпси, що знаходяться зліва. Щоб не пошкодити пластикове облицювання тунелю, кліпси потрібно акуратно відклацнути, зрушити накладку праворуч, а потім повністю зняти.
 • Після цієї процедури необхідно зайнятися блоком керування заслінкою температури. Для цього потрібно виставити його у правильне положення. Тобто температуру потрібно перевести в максимальне положення, а режим пічки поставити на лобове скло.

Привід теплової заслінки

 • Сам блок управління доведеться демонтувати, оскільки він заважатиме заміні старого фільтра. Для цього потрібно його відкрутити за допомогою хрестової викрутки. Після зняття блоку потрібно обов’язково перевірити коліщатко керування заслінки.
 • Тепер можна зняти і кришку фільтра. Тут проблем виникнути не повинно, вона легко клацається. Підібрана шліцевою викруткою, вона легко випаде з пазів.
 • Тієї ж шліцевою викруткою потрібно підчепити старий салонний фільтр і витягнути його зі свого гнізда. При вилученні старого фільтра допустимі його згини та заломи, його все одно доведеться викидати. Старий фільтр, порівняно з новим, є жалюгідним видовищем. Пластівці, що звисають з усіх пазів, мало того, що дають неприємний запах, вони ще й шкідливі для здоров’я. Тому провівши заміну фільтра власноруч, можна переконатися в тому, що міняти його потрібно вчасно, а не дихати тими пластівцями пилу та бруду, якими забиті всі його пазухи.
 • Далі, новий фільтр потрібно скласти на зразок метелика, або гармошки, тобто складка в складку. І лише потім його можна встановлювати, що проходитиме значно легше, ніж при вилученні старого.
 • Після установки потрібно правильно зібрати все назад. при цьому необхідно дотримуватись послідовності, з якої салонний фільтр знімався. Спочатку потрібно встановити місце кришку фільтра. Після цього встановлюється назад блок керування заслінкою, і вже після його встановлення, облицювальна пластикова накладка.
 • На цьому процес встановлення нового салонного фільтра можна вважати успішно завершеним. Як тільки автовласник почне експлуатувати автомобіль і новий фільтр запрацює на повну міць, лише тоді можна буде відчути різницю між тим, чим дихали водій та пасажири до заміни, і чим дихають після неї. Плюс до всього, багато автовласників Nissan Qashqai, після заміни фільтра відзначають і покращену роботу печі.

На додаток пропонуємо подивитися невелике відео-пояснення:

Встановлення нового фільтра

Палець педалі гальма

Вилучення

Як поміняти салонний фільтр на Nissan Qashqai (Nissan Qashqai)

Вмонтований у салоні автомобіля очищувач повітря не тільки фільтрує, але й накопичує велику кількість пилу. Якщо бруд потрапить на радіатор, то знизиться обігрів та охолодження автосалону. Своєчасна заміна салонного фільтра на Nissan Qashqai продовжує термін роботи систем кондиціювання та опалення.

Робота із заміни фільтруючого компонента складна, але автомобіліст може її виконати самостійно

Де знаходиться салонний фільтр

Фільтр повітря розташований праворуч від педалі газу на J10, за панеллю. У другому поколінні J11 він перебуває у ногах пасажирського сидіння. Незважаючи на те, що місце розташування в кожному поколінні своє, компоненти сумісні та ідентичні за габаритами.

Для заміни салонного фільтра на Nissan Qashqai готують інструменти:

 • викрутку плоску;
 • викрутку хрестоподібну;
 • рукавички бавовняні з антиковзким покриттям;
 • ліхтарик;
 • 8-дюймовий ключ;
 • салонний очищувач повітря.

Щільне компонування елементів Nissan Qashqai ускладнює доступ до салонного очисника повітря. Щоб дістатися до нього, потрібно багато зусиль і часу, але робота буде виконана якісно, ​​тому що в салоні іноді нехтують демонтаж компонентів, які заважають рівно вставити розхідник. Незалежно від покоління, Nissan Qashqai комплектується системою кондиціювання та опалення.

Навіщо та коли потрібно міняти салонний фільтр

Регламентна заміна повітрофільтра проводиться кожне друге технічне обслуговування авто або раз на півріччя. Автомобілісти часто роблять операцію у міру забруднення елемента. Орієнтиром для перевірки може бути пробіг, який становить приблизно 25 тис. км. Також реальний стан очисника повітря відстежують за такими показниками автомобіля:

 • поява стійкого неприємного запаху цвілі з дефлекторних отворів, який неможливо вивітрити;
 • різке зниження ефективності обдування лобового скла та салону;
 • перебої роботи опалювального приладу;
 • видимі скупчення пилу в салоні, повітрі та на поверхнях.

Забруднений салонний очисник повітря Nissan Qashqai сприяє розвитку патогенної мікрофлори, що може призвести до хвороби автомобіліста. Своєчасна заміна елемента дозволить усунути мікроби та зберегти здоров’я власнику авто та його сім’ї.

Салонний вугільний фільтр якісно очищує автомобіль від вуличних запахів. Завдяки його безперебійній роботі в машині є свіже повітря.

Малий розмір гнізда затримує листя восени. Тому автомобілісти часто відчувають неприємний запах у салоні. Фахівці радять перенести заміну повітряного елемента, що очищає, на закінчення сезону листопада. Крім обслуговування фільтра, проводять профілактичний огляд системи кондиціювання та печі, тому що ці деталі розташовуються поблизу та впливають на якісну роботу один одного.

Як поміняти салонний фільтр на Nissan Qashqai J11

Заміна салонного фільтра Nissan Qashqai j11 2014, 2016, 2017 року за відео-інструкцією допомагає краще зрозуміти розташування деталей та порядок дій:

Автомобіль другого покоління було представлено у 2013 році. Кузов трохи відрізняється, і порядок заміни очищувача повітря також простий, тому що доступ вільніший. Компонент виробники розташували у пасажирській зоні.

Алгоритм дій із заміни салонного фільтра Nissan Qashqai 2014-2018 років виготовлення:

  Зсувають сидіння пасажира впритул до заднього. Щоб покращити видимість у салоні, на підлогу кладуть ліхтар. Праворуч від центрової консолі розміщено кожух, який знімають за допомогою хрестової викрутки.

поміняти, салонний, фільтр, nissan, qashqai

Якщо автомобіль російського монтажу, то шурупи на консолі розкручують за допомогою шестигранника

Розмір гнізда трохи менше салонного фільтра, тому при демонтажі та встановленні елемент трохи здавлюють

Після встановлення нового очищувача повітря протирають поверхню салону автомобіля та пилососять сидіння

Як поміняти салонний фільтр на Nissan Qashqai J10

Заміна салонного фільтра Nissan Qashqai J10 2008-2013 р. випуску відбувається у два етапи. Спочатку відсувають сидіння водія до заднього, а потім встановлюють педаль акселератора до упору.

Покрокові дії із заміни салонного фільтра Nissan Qashqai своїми руками:

  Знімають пластиковий кожух, що знаходиться праворуч. За допомогою плоскої викрутки корпус клацають і одночасно зсувають у праву сторону. Щоб не пошкодити клямки, дії роблять дуже акуратно. Взимку перед проведенням робіт салон автомобіля обігрівають.

При працюючому двигуні в холодну пору року пластик стає більш податливим і менш ламким.

Как заменить салонный фильтр на NISSAN QASHQAI (J10, NJ10) [ВИДЕОУРОК AUTODOC]

Викруткою гранично акуратно підчіпають кришку салонного фільтра повітря і повільно знімають з двох засувок

Чистий салонний фільтр на J10 поміщають у посадкове гніздо, щоб не було щілин та проміжків

Монтаж раніше вилучених деталей виготовляють у зворотному порядку. Уважно перевіряють надійність та правильність кріплення обшивки.

Як правильно підібрати фільтр

Виробник радить використовувати лише фірмові елементи. При заміні салонного фільтра Nissan Qashqai 2 матеріали вибирають за номенклатурою альянсу Nissan-Renault.

Паперовий фільтр має номери за каталогом 27277-EN000, вугільний – 27277-EN025. Автомобіль Nissan Qashqai у Росії представлений двома поколіннями:

 • J10 виготовляють з 2008 по 2013 р.;
 • J11, починаючи з 2014 року випуску до теперішнього часу.

Двигун Nissan Qashqai бензиновий на 1,6 л або 2 л. Салонні фільтри очищення повітря двох поколінь мають однакові габарити. Автомобіль J10 укомплектований із заводу елементом під маркуванням 27277-EN000. Це оригінальний паперовий фільтр з антибактеріальним просоченням.

Оригінальний вугільний фільтр відбувається під маркуванням 27277-EN025. Встановлюють додатково. Фахівці рекомендують використовувати вугільний фільтр у міських умовах, тому що в цьому випадку підвищений рівень забруднення та пилу.

Для авто, що експлуатуються у місті, вибирають вугільний фільтр. При виборі елементів фахівці радять звертати увагу на такі нюанси:

 • вартість та якість комплектуючих, фахівці рекомендують компанії: Sat, GodWill, Bronco, Цитрон, Concord, Невський фільтр, Corteco, Asakashi;
 • паперові фільтри призначені для очищення повітря від бруду;
 • вугільний фільтр очищають не тільки від сміття, а й від пилу, патогенної мікрофлори та летких речовин;
 • пропускну здатність повітрофільтра;
 • салонний фільтр не повинен перебувати у пластиковому кожусі, тому що гніздо менше габаритів елемента, при монтажі деталь стискають;
 • геометричні параметри матеріалів аналогічні двох поколінь Nissan Qashqai, тому підходять до двох видів кузова;
 • при заміні фільтра на неоригінальні звертають увагу на ширину елемента, він не повинен бути вже, тому що знижуються фільтруючі характеристики.

Виробник рекомендує проводити профілактичний огляд фільтра кожні 7000 км.

При пошуку аналогів в автокаталог програма видає не тільки найменування і кодування оригінальних елементів, але і аналогів, що підходять за габаритами. Розміри салонного очищувача повітря Nissan Qashqai: ширина 19 см, довжина 26,5 см, товщина 2 см. Найкращими аналогами фірмового салонного повітрофільтра для Nissan Qashqai фахівці вважають такі моделі:

 • MANN-FILTER, що відрізняється високою якістю та дезінфікуючими властивостями фільтруючого компонента повітря, вугільний елемент покритий товстим шаром матеріалу;
 • BIG FILTER, відноситься до бюджетних очищувачів повітря, при гарній якості роботи;
 • Цитрон відноситься до матеріалів низької вартості, але добре виконує поставлене завдання з очищення повітря в салоні авто.

Заміна салонного фільтра на Nissan Qashqai запобігає потраплянню пилу та бруду в систему кондиціювання автомобіля. Процес не потребує додаткового спеціального обладнання. Робота хоч і не складна, але займає багато часу, тому що слід демонтувати деталі, що заважають вільному доступу.