Як поміняти помпу на ВАЗ 2107 інжектор

Як перевірити помпу на ВАЗ 2107

Оскільки виникла необхідність у перевірці помпи, то є проблеми в системі охолодження, а саме — перегрів двигуна або явні ознаки несправності насоса. Це може бути:

 • підвищений шум, що походить від помпи, при роботі двигуна;
 • явні течі на валу під шківом;
 • витік антифризу через прокладання корпусу;
 • збільшений люфт на валу насоса;
 • відсутність циркуляції антифризу і, як наслідок, перегрів двигуна.

Циркуляція рідини може бути недостатньою, тобто тиск у системі охолодження відповідає нормі. Це може статися лише в одному випадку. Помпа ВАЗ 2107 інжектор розрахована на більшу продуктивність і якщо встановити звичайну помпу від карбюраторного мотора, то її продуктивності може не вистачити, двигун перегріватиметься.

Власне, продіагностувати стан насоса нескладно. Очевидно, що помпа потребує заміни, якщо є люфти та протікання рідини. Тим не менш, можна на око перевірити продуктивність насоса. Для цього, при прогрітому до робочої температури двигуні потрібно короткочасно перетиснути верхній шланг, що йде до радіатора. Якщо після звільнення шланга відчувається стрибок тиску, з крильчаткою все гаразд, рідина циркулює нормально.

ЗАМЕНА ПОМПЫ ВАЗ 2107

Ціна та пристрій помпи на ВАЗ 2107

Сама по собі помпа коштує недорого і в залежності від виробника, її виробляють жигулівські помпи десятки підприємств у РФ та десятки імпортних компаній. Однозначних рекомендацій щодо вибору того чи іншого виробника ніхто дати не може, оскільки через неактуальність моделі якість запчастин сильно плаває. Також є у продажу і вали з напресованими підшипниками за ціною близько 200-300 рублів для любителів поколупатися.

Ще одним хворим місцем водяного насоса так і залишається сама крильчатка. Фірмова ВАЗівська помпа випускалася з чавунною крильчаткою, а сучасніші технології дозволили відливати її з композитних матеріалів. Яка крильчатка краща — велике питання, оскільки антифриз може застосовуватися зовсім різний і як реагуватиме матеріал на нього ніхто не знає. Несертифіковані рідини, що охолоджують, можуть перетворити полімерну крильчатку в ядерний попіл, тоді як з хорошим антифризом вона може пройти більше 150 тисяч км. Але може бути зовсім навпаки — неякісний чавунний сплав може піддаватися корозії навіть при роботі з гарною рідиною.

Заміна помпи ВАЗ 2107

Одна з обов’язкових умов коректної роботи системи охолодження будь-якого двигуна внутрішнього згоряння. рівномірна та постійна циркуляція реагенту, що охолоджує. Це стосується як двигунів з повітряним охолодженням, так і двигунів з водяною системою охолодження. До речі, даремно звинувачують повітряні системи у малій ефективності і це вже багато років доводять задньомоторні Фольксвагени, Порше та втомилися доводити Запорожці. У класичних ВАЗівських двигунах традиційно застосовується фіатівська рідинна система охолодження, яка служить вірою і правдою десятиліттями. Однак неякісні запчастини та неправильна експлуатація можуть зіпсувати кров власнику.

Особливості системи охолодження класичних жигулів

Система охолодження ВАЗ 2107 практично нічим не відрізняється від інших двигунів, побудованих на базі двигуна Fiat 124. Описувати її роботу і конструкцію не входить у наші плани, проте помпа несе основне навантаження і відповідає за циркуляцію рідини, що охолоджує. При всій простоті пристрою водяного насоса, до нього пред’являється ціла купа вимог і недотримання хоча б одного з них може стати причиною витікання антифризу або порушення його циркуляції. Як наслідок, мотор буде перегріватися з усіма наслідками, що випливають.

Жигулівський водяний насос є двочастинним корпусом, в який поміщена крильчатка на осі. У корпус запресовані підшипники або втулки, на яких обертається вісь. До підшипників також виникає багато питань, оскільки вони повинні бути повністю герметичні, а крім того, вони мають досить серйозне навантаження, яке надає приводний клиноподібний ремінь. Більшість бід з помпою відбувається саме з вини підшипників — вони зношуються, з’являється люфт на валу помпи, відбувається розгерметизація системи охолодження та витік антифризу.

Змінюємо насос на класиці

Заміна помпи ВАЗ 2107 не викличе жодних складнощів і займе від сили годину-півтори. Ніяких спеціальних пристроїв мати не потрібно, достатньо буде стандартного набору ключів. Алгоритм роботи простий:

 • Злити антифриз через кран на блоці циліндрів (якщо не потрібно міняти його повністю).
 • Зняти ремінь приводу генератора та помпи, для цього послабити гайку кріплення генератора до кронштейна та відсунути його максимально назад.
 • Відкрутити шків насоса, зняти його.
 • Відкрутити помпу, зняти її з блоку, очистити площину у відповідь від старого герметика або прокладки.
 • Нова прокладка промазується герметиком з двох сторін, але перед цим вона приміряється по отворах, після чого встановлюється на підготовлену очищену площину у відповідь, встановлюється нова помпа, а складання проводиться в зворотному порядку.

Так можна швидко і без особливих зусиль замінити помпу на сімці, заощадивши щонайменше півтори тисячі рублів. Саме стільки беруть на СТО за цю операцію. Не перегрівайте двигун і добрих усім дорог!

Розташування

Помпа сидить на БЦ. Вона прикручується болтами до корпусу блоку (зазначені стрілками на фото).

Розташування помпи на блоці автомобіля ВАЗ (гайки вказані стрілками)

Тонкощі вибору

Особливо потрібно перевіряти сальник. Бажано, щоби він був нового зразка, а не старого. Нові зразки бувають із пружинками, старі — без них.

На корпусі справжньої вазовської помпи має бути присутнім логотип ТЗА, що означає виготовлення методом лиття. Якщо знаку немає – це кустарна робота.

Придбання рідного вазівського насоса – гарантія надійності та довговічності. Тільки в крайньому випадку, якщо відповідного варіанта немає, можна прислухатися до рекомендацій продавця або професіонала, який рекомендує підбір найбільш оптимального насоса.

Що робить помпа на автомобілі

Насос охолодження монтується ближче до фронтальної частини блоку циліндрів, а момент, що крутить, передається ременем генератора. Елемент вирішує функцію постійної подачі рідини, що охолоджує (ОЖ), що значно підвищує ефект відведення тепла від мотора.

Складається деталь з корпусу, валу з крильчаткою, герметичного сальника та підшипників. Як правило, корпус і крильчатка бувають виготовлені з алюмінієвого або магнієвого металу. Що стосується крильчатки, то вона виготовляється із пластмаси.

Якщо мати на увазі конструктивну схему, то помпа ВАЗ класика складається з двох половинок: одна не містить жодних рухомих елементів і буває постійно закріплена на блоці циліндрів, інша включає рухомі частини, такі як крильчатка, підшипники.

Підшипники забезпечують обертання валу. У корпусі є спеціальні канали для підведення та відведення рідини. Крильчатка обертається, виникає відцентрова сила, яка відкидає ОЖ до зовнішніх стін корпусу. Таким чином, створюється тиск, що нагнітає рідину спеціально передбачену трубку, розташовану в БЦ (блок циліндрів). Роблячи велике коло (циркуляцію), рідина знову потрапляє в насос через нижній патрубок.

КАК ЗАМЕНИТЬ ПОМПУ НА ВАЗ 2107

Конструкція помпи у системі охолодження двигуна

Через таку точну послідовність та ефект циркуляції рідини забезпечується охолодження найгарячіших елементів двигуна.

Як і говорилося вище, деталь на класиці має деякі особливості. Через те, що конструктивно насос складається з двох частин, багато хто при заміні плутає передню кришку з повноцінним насосом. Насправді, під назвою водяний насос мається на увазі весь вузол у зборі, що включає також патрубки.

Між кришкою і корпусом помпи встановлена ​​герметична прокладка, що захищає від витоків. У процесі заміни її також слід оновити.

помпа, 2107, інжектор

Навіщо потрібна помпа на ВАЗ 2101-2107 і як проводиться заміна насоса

У ході експлуатації двигун сучасного автомобіля потребує відведення тепла від його блоку циліндрів. Це завдання покликаний виконувати водяний насос чи помпа. Будь-яка деталь підлягає природному зносу і підлягає заміні. Не виняток і машини марок ВАЗ 2101, 2106, 2107 та інша «класика».

Алгоритм проведення заміни

 • Відкрити зливний отвір та акуратно злити рідину. Скільки тосола вийде, стільки і потрібно буде залити (якщо до цього не було течі). Якщо ж текти була, то бажано повністю звільнити систему від ОЖ, та залити за інструкцією 9,8 л.
 • Знеструмити акумуляторну батарею. Роз’єднати колодку електро-вентилятора.
 • Зняти захисний кожух вентилятора.

Тепер відкритий доступ до різних елементів блоку циліндрів.

 • Розслабити гайку натягу ременя генератора (М17) і зняти ремінь.
 • Відкрутити скобу, зафіксовану до помпи, і відвести її убік.
 • Притримуючи шків помпи, відкрутити три кріпильні болти.
 • Потім відкрутити чотири гайки, що фіксують насос до двигуна.
 • Насос демонтувати, зачистити посадкове місце шкіркою.
 • Поставити нову помпу, змастивши попередньо посадкове місце герметиком.

Решта процесу складання проводиться вже у зворотній послідовності.

Інструменти та матеріали для заміни

Знадобляться такі інструменти:

Монтування потрібне для притримання шківа помпи від прокручування

У комплекті гайкових ключів мають бути всі основні розміри

Тара для зливу ОЖ має бути широкою

Крім інструментів знадобляться і матеріали:

 • сам насос, новий та заводський;
 • нова ОЖ для заміни старої рідини;
 • прокладання;
 • герметик на силіконовій основі;
 • новий комплект гайок та шайб (рекомендується).

Як виявити несправності помпи?

Існує кілька основних симптомів:

помпа, 2107, інжектор

У 9 з 10 випадків вихід з ладу водяного насоса пов’язаний із протіканнями в системі охолодження. При пошкодженні ущільнювача тосол антифриз (вода) потраплятиме до підшипника пристрою.

Як наслідок, вже через деякий час все мастило з пристрою вимивається, а сам механізм неминуче руйнується.

Щоб не допускати подібних ситуацій, необхідно час від часу перевіряти герметичність шлангів, справність статичного ущільнювача.

Що стосується основних несправностей, то до них можна віднести:

помпа, 2107, інжектор
 • Поява течі через прокладку.
 • Течі через фібру (сальник).
 • Зношування підшипників.

Сторонні звуки. Дослухайтеся до роботи вузла. Якщо водяний насос видає сильні шуми, то це одна з ознак швидкої поломки.

Як правило, поява гулу – яскраве свідчення виходу з ладу підшипників або послаблення фіксації крильчатки.

Часто підшипник помпи ВАЗ 2107 виходить з ладу при попаданні на нього ОЖ. Що стосується несправності крильчатки, то тут першопричиною проблем часто є неправильне встановлення насоса.

Поява ерозії камери насоса або крильчатки. Подібні проблеми можуть призвести до зниження потоку ОЖ, подальшого перегріву та виходу пристрою з ладу.

Підвищену вібрацію можна діагностувати шляхом огляду. Особливу увагу приділіть корпусу насоса біля підшипників (якщо на ньому є тріщини, то проблеми є).

Після цього перевірте, чи правильно встановлений ремінь. шків помпи, а також вузол вентилятора. При виявленні дефектних елементів поміняйте їх.

Забруднена система. Якщо ви давно не змінювали ОЖ, то велика ймовірність виникнення проблем із насосом. Визначити забруднення можна за кольором антифризу.

Наприклад, якщо він набув коричневого відтінку, то це свідчить про окислення. Почорніння – яскраве свідчення потрапляння мастила до системи.

Призначення помпи ВАЗ 2107 та її несправності

Водяний насос ВАЗ 2107 забезпечує циркуляцію рідини, що охолоджує, по системі. По суті, цей пристрій є невеликим насосом з лопатями, обертання якого забезпечує такий необхідний рух.

У разі його несправності або повної зупинки циркуляція ОЖ припиняється, що призводить до перегріву та подальшого «закипання» силового вузла.

Як перевірити помпу самотужки

На сьогодні є три популярні способи, як перевірити помпу:

Прогрійте двигун до 90-95 градусів і передавіть верхній шланг, який підходить до радіатора. Якщо на момент відпускання відчувається стрибок тиску, то насос працює нормально. При цьому будьте обережні і не наближуйтесь до лопатей вентилятора.

Зверніть увагу на дренажний отвір, розташований на насосі. Якщо сальник уже не виконує своїх функцій, то з цього отвору може з’явитися текти.

Прислухайтеся до сторонніх звуків під час роботи двигуна. Якщо чути явний гул, то є велика ймовірність виходу з ладу підшипників. Багато хто плутає цей шум із звичайним прослизанням ременя.

Щоб підтвердити (або спростувати) свої побоювання, спробуйте похитати шківом насоса. Якщо є люфт, то проблеми підшипниками в наявності.

Як перевірити та замінити помпу на ВАЗ 2107 своїми руками

Вітаю вас друзі на сайті ремонт автомобілів ВАЗ своїми руками. Двигун – головний вузол автомобіля. Однією з основних умов його роботи є якісне охолодження. Без своєчасного відведення тепла двигун швидко перегрівається і може вийти з ладу.

Звісно, ​​система охолодження – це дуже складний механізм, у якому задіяно безліч елементів. Але основне завдання все-таки покладається на помпу. невеликий відцентровий насос.

І в сьогоднішній статті ми розглянемо, як проводиться заміна помпи ВАЗ 2107, які бувають несправності та як її перевірити.

Особливості заміни помпи ВАЗ 2107

Якщо ви переконалися в несправності вузла, то найкращий спосіб – заміна помпи ВАЗ 2107.

Змінюється помпа наступним чином:

Підготуйте комплект ключів та ємність (потрібно для зливу старої ОЖ).

Викручуйте пробку для зливу охолоджуючої рідини (вона знаходиться на блоці двигуна).

Якщо ви вирішили повністю замінити тосол. антифриз, то викручуйте зливну пробку і на радіаторі охолодження.

Послабте рейку натягу ременя генератора, щоб зняти ремінь, потім відкрутіть планку натягувача від помпи, вона кріпиться на одній гайці.

Викручуйте три болти шківа (під час відкручування зафіксуйте шків насоса за допомогою викрутки).

Демонтуйте шків.

Викручуйте гайки, які фіксують помпу до двигуна.

Діставайте помпу і, звичайно ж, готуйте місце під посадку вузла. Якщо залишилася стара прокладка – заберіть її.

Обробіть прокладку герметиком та ставте її на місце.

Ставте новий насос та повертайте все обладнання у зворотному порядку.

При правильному виконанні вся робота займе у вас не більше однієї години. Головне — своєчасно діагностувати несправність помпи та зробити її заміну. Удачі на дорогах і звичайно без поломок.