Як поміняти масло в АКПП

АКПП Мерседеса – міняємо масло

поміняти, масло, акпп

АКПП Мерседеса влаштована так, що для її роботи потрібна спеціальна олія. У Мерседесі рівень масла потрібно перевіряти після перших 1200-1600 км пробігу, а потім. кожні 24-30 тисяч кілометрів. Рівень заміряють при працюючому та гарячому двигуні (близько 90С), для цього машина має проїхати 15-20 км. Не варто ставитися до цього легковажно, оскільки ремонт АКПП Мерседеса виллється в копієчку.

Як перевірити рівень масла в АКПП Мерседеса

По можливості встановіть автомобіль на рівну горизонтальну поверхню, важіль коробки передач повинен стояти в положенні Р, гальмо стоянки має бути включений, а двигун працювати на холостих оборотах. Дістаньте щуп з коробки передач і протріть насухо його, розгляньте мітки на ньому. Вони можуть розташовуватися знизу. для виміру рівня холодної олії та зверху. Верхні мітки відповідають стандартному рівню, саме за ними і потрібно вимірювати. Вставте щуп і знову вийміть, нижня волосінь сухої ділянки відповідає рівню олії в АКПП.

Але трапляються і нестандартні ситуації, наприклад, на Mercedes 722.6 встановлена ​​коробка без пристрою для вимірювання рівня олії. Трансмісія тут влаштована так, що цей показник не має великої ролі. Кожні 50-60 тис. км міняти масло потрібно повністю, якщо ж ви частіше їздите бездоріжжям, цю процедуру необхідно проводити кожні 30 тис. км.

Як поміняти масло в АКПП Мерседеса

Попередньо придбайте новий масляний фільтр, пробки гідротрансформатора та ущільнювальні прокладки для піддону. Поставте машину на горизонтальний майданчик. Підготуйте ємність для відпрацьованої олії, відкрутивши пробку на піддоні, злийте олію. Колінний вал проверніть так, щоб пробка трансформатора була внизу, відкрутивши пробку, злийте відпрацьовану олію з гідротрансформатора.

Закрутіть пробку на місце, попередньо помінявши прокладку. Зніміть піддон і почистіть його, замініть фільтр, установіть піддон на місце, помінявши прокладку. Залийте 4-5 літрів свіжого масла, далі увімкніть гальмо стоянки і заведіть двигун, важіль коробки встановіть в положення Р. Поступово вливайте масло до норми, потрібно по черзі ставити важіль на всі положення, а потім повернутися до положення Р і виміряти рівень масла.

Якщо все робити вчасно, то вам практично ніколи не доведеться робити ремонт АКПП. Mercedes. це надійний автомобіль, але йому потрібний такий же надійний господар.

Що пропонують технічні центри

Але як бути, якщо у вас немає часу чи бажання займатися всім цим? Тоді на допомогу прийде автомобільний технічний центр.

В автомобільному технічному центрі проведуть повну діагностику автомобіля. Вона включає перевірку якості масла в коробці передач та присутності продуктів зношування деталей у картері. Первинну діагностику можна здійснити і по телефону. Потрібно докладно описати ознаки несправності двигуна або роботи коробки передач, які вас турбують, можливо вам дадуть пораду, і ви зможете самі зробити простий ремонт АКПП Мерседеса або зробити їх заміну.

У техцентрі також перевіряють справність електричного ланцюга, влаштують вашому автомобілю тест-драйв, тобто перевірять його роботу в русі. Потім, виходячи з результатів діагностики, ухвалять рішення про терміни та розрахують вартість послуг.

Щоб знизити витрати на ремонт або робити його якомога рідше, вам необхідно контролювати рівень масла в АКПП і своєчасно його міняти.

Наслідки їзди на старій олії

Сильному зносу в сучасних автоматичних КПП зазнають фрикціони. Стружка та бруд швидко забивають магістралі блоку та соленоїди — канали потім складно піддаються очищенню.

Фрикційні диски коробки передач

Особливо чутливий до якості масла гідротрансформатор останнього зразка, який через поганий ATF часто виходить з ладу. Рідина для цього механізму підбирається правильно, щоб від навантажених елементів відводилося тепло та забезпечувалися всі умови для змащування. Якщо ж вчасно не замінювати АТФ або заливати низькосортні склади, фрикціони почнуть незабаром зношуватися та вбивати решту елементів АКПП.

Взагалі, автомат — механізм конструктивно складний, що є комбінацією механіки, електроніки і гідравліки. АТФ у ньому не тільки виконує мастильну функцію, але і є робочим тілом. З урахуванням даної особливості АКПП стає дуже чутливим до рівня та якості ATF.

Як вибрати масло для АКПП?

Заміна олії в АКПП вимагає дуже ретельного підбору нового складу. Найбільш вірним рішенням буде використовувати оригінальні рідини, хоча вони значно дорожчі за неоригінальні аналоги. При виборі останніх перевагу потрібно віддавати відомим світовим брендам. У жодному разі не слід купувати надто дешеві варіанти.

Неоригінальні склади навіть за загальної високої якості виробництва можуть мати найгірші характеристики в порівнянні з оригінальним маслом. Наприклад, аналог може мати більш високе значення коефіцієнта теплового розширення. Цей параметр не зашкодить коробці влітку, але холодною зимою через надмірне зменшення об’єму олії виникне масляне голодування, що загрожує механізму несправностей.

У деяких випадках (особливо під час обслуговування коробок-автоматів останніх поколінь) обійтися без оригінальної ATF неможливо. Пояснюється це тим, що вони надмірно чутливі до зміни складу олії та відгукуються на появу неоригінального аналога стуками та іншими несправностями. Саме так справа з коробками фірми ZF (6 ступенів).

Сучасні автомати відрізняються від застарілих конструкцій збільшеною кількістю перехідних режимів, при яких фрикціони не повністю блоковані, і працюють у режимі пробуксовки. Вони суттєво підвищують динамічні характеристики авто та зменшують витрату палива.

У цих умовах роботи масло повинне одночасно:

Гарантій, що виконання цих функцій забезпечить неоригінальний аналог, немає. Заміна масла в коробці автомат у цьому варіанті повинна проводитись тільки ATF-оригіналом. Підтвердження цього факту дають ремонтники, які констатують надмірне зношування фрикціонів, що працюють на неоригінальному заміннику. Зазначено, що сам водій жодних змін у роботі коробки за такої заміни може і не помічати.

Як поміняти масло в АКПП самостійно?

Рекомендується розібратися, як самому поміняти масло в АКПП, щоб провести процедуру. Важливо дотримуватися інструкції, і тоді вдасться уникнути різноманітних труднощів.

 • Відкрутити зливну пробку.
 • Злити масло в ємність і подивитися, скільки літрів вийшло.
 • Залити таку ж кількість нового ATF через трубку щупа.
 • Переглянути рівень олії.

Також може знадобитися повна заміна олії, і вона проводиться за іншою схемою. На виконання завдання доведеться витратити більше часу.

 • Проїхати на авто 5 км.
 • Відкрити зливну пробку, зняти піддон і фільтр, злити масло|мастило| і подивитися кількість літрів.
 • Промити піддон та магніти бензином, витерти.
 • Поставити свіжий фільтр.
 • Повернути піддон туди, де він був.
 • Залити потрібну кількість олії через щуп.
 • Відкріпити лівий шланг для охолодження коробки, завести двигун на неодружених оборотах і продавити новим маслом старе.
 • Перевірити, скільки масла вийшло зі шланга, потім приєднати назад.
 • Долити таку ж кількість через щуп і перевірити показник олії.

Щоб самостійно не розбиратися, як правильно поміняти масло в коробці автомат, можна довірити виконання завдання фахівцю.

Заміна олії в коробці автомат Volkswagen Passat

Зміна олії в АКПП Volkswagen Passat необхідна. при дотриманні цього правила автоматична трансмісія служитиме довго. Терміни заміни олії в АКПП Volkswagen Passat B5 прописані в мануалі автомобіля і зазвичай становлять кожні 60 тисяч кілометрів. Тому завжди дивіться в інструкцію вашого авто! Творці вашої трансмісії знають краще, як з нею поводитися. Якщо трансмісія працює у важких умовах, то оновлювати олію потрібно набагато частіше (приблизно вдвічі). Існує ряд умов експлуатації, які прийнято вважати важкими: буксир причепів і машин, перевезення вантажів з великою вагою, загальне перевантаження авто, пробуксування коліс, міська експлуатація в пробках, різкі «старти» на світлофорі, проїзд піском і щебенем, експлуатація в умовах високих температур (що веде до перегріву агрегату та швидкого зносу масла), а також холодна температура в зимовий час.

Як замінити масло в АКПП Lexus RX350, RX270

Ось номери деталей, які можуть знадобитися: 08886-81210, 08886-02305 масло Toyota Genuine ATF WS, Фільтр АКПП: 35330-48020 або 35330-33050 (RX350), 35330-730. Кільце ущільнювача фільтра АКПП: 90301-27010 або 90301-27015. Прокладка піддону 35168-33080 (RX350), 35168-73010 (RX270). Прокладка зливної пробки 90430-12008.

Заміна олії АКПП Lexus RX350/RX270

При знятті деталей, що мають гумові прокладки, замінюйте ці прокладки на нові, їх номери для замовлення та купівлі вище. В основному на RX350 йде коробка U660F, а на передньопривідний RX270 U760E. Обидві без щупа. Щоб отримати доступ до заливного отвору, треба зняти лівий передній підкрилок (його тримають 2 болти та кліпса). Ось воно:

Міняти масло можна або зі зняттям піддону і заміною фільтра АКПП, або ж просто злив масло з піддону. Для заміни зі зняттям піддону знадобиться 4-5 літрів олії (виправлено 20.09.17) Оскільки зливної пробки як такої тут немає, треба зливати через отвір регулювання рівня:

READ  Скільки масла в двигуні ВАЗ 2115

Якщо робити із заміною фільтра, то відкручуємо болти та знімаємо піддон. Відразу скажу, що коли будете встановлювати його, та RX350 нанесіть герметик на всі болти, а потім протягом 10 хвилин затягніть їх. На RX270 затягуємо всі болти крім двох (помітив їх бузковим кольором). Герметик наносимо на ці два болти і протягом 10 хвилин затягнути.

Сам фільтр закріплений на двох болтах: відкручуємо їх та знімаємо, замінюємо.

Збираємо все назад і додаємо АТФ через заливний отвір, доки воно не почне витікати з отвору регулювання рівня. Чекаємо поки стече добре, закручуємо пробку і доливаємо ще. Далі треба правильно виставити рівень олії АКПП, допишу про це докладніше в найближчі пару днів, коли буде час.

Отже, дописую. Рівень рідини в коробці виставляється за її температури 40-45 градусів. На сервісі ця процедура виконується за допомогою сканера. Але і без нього можна обійтися. Для початку треба замкнути роз’єми TC (13) та CG (4) при включеному запаленні (двигун вимкнено).

Натискаємо гальмо, запускаємо двигун, але гальмо не відпускаємо. Вимкніть усі споживачі живлення. Може горіти чек чи попередження, це нормально. Плавно перемикаємо важіль АКПП D і назад, щоб почалася рециркуляція. Далі дивимося на панель приладів і починаємо перемикати важіль між N і D, утримуючи в кожному режимі приблизно 1,5 секунди (але не більше). Все це продовжуємо робити понад 6 секунд. На приладці на 2 секунди спалахне режим D, що означає, що ввімкнувся режим відстеження робочої температури рідини atf. Якщо цього не станеться, глушимо машину, знімаємо перемичку і робимо заново.

Отже режим увімкнувся. Ставимо важіль у P, відпускаємо гальмо, перемичку теж потрібно зняти, т.до. вона заважатиме правильно виставити рівень. Чекаємо поки що машина прогріється: при досягненні потрібної температури на приладку знову загориться D, а якщо температура перевищить 45 градусів, то почне блимати. Відкручуємо пробку регулювання рівня і чекаємо, поки звідти витече все зайве до кінця. Ось і все, загортаємо пробку. Якщо не потекло, значить треба доливати, дати трошки охолонути і робити все наново.

Заміна масла

Тепер ми можемо безпосередньо перейти до головного питання про те, як міняти масло в АКПП самостійно, що досить просто. Розглянемо докладну покрокову інструкцію, завдяки якій з цим завданням легко впорається будь-який новачок цієї справи.

 • Встановити машину на естакаду, оскільки лежачи під нею робити це надзвичайно незручно.
 • Знімаємо піддон і зливаємо старе, забруднене масло.
 • Змінюємо фільтр, якщо він має деформації, якщо ж ні, то промиваємо його, сушимо і ставимо назад.
 • Тепер ставимо піддон назад.
 • Говорячи про те, як залити масло в АКПП, варто зазначити, що це робиться через спеціальну заливну горловину.
 • Заводимо двигун, переміщуючи РВД у кожен діапазон, постійно зупиняючись на кілька секунд.
 • Перевіряємо рівень масла, і якщо є необхідність, доливаємо.

Як поміняти масло в АКПП

Взято з Touareg форуму: Так ось, вирішив я замінити масло в АКПП, тому що після останньої заміни пройшло під 70 тис.км, і в основному в пробках московських-по будь-якому вже фізичну характеристику масла не ті вже. Знайшов інформацію, що на заміну олії треба листрів 12-13.При вартості її на екзисті близько 1000 за літр, отримуємо: 13х1000 = 13 000 2300 фільтр масляний, прокладка піддону, сама робота-отримуємо велику суму.

Кількість олії в АКП. 9 літрів. При заміні масла з коробки виходить не весь обсяг. Тому, при заміні масла на Touareg потрібно близько 7 літрів. 2. За сервісним керівництвом VW (HST) масло в АКП Туарега годиться на весь термін служби агрегату. Проте, з практики, є сенс міняти олії через 150 000 км. 3. Для заміни олії потрібні такі деталі:. G 055025A2. 7 літрів;. 09D321371. прокладання піддону;. 09D325443. кільце фільтра;. 09D325435. фільтр;. 09D321181B. кільце ущільнювача маслосливной пробки. 4. Слід підшукати сервіс де вміють кваліфіковано міняти масло АКП в Touareg (має бути обладнано пристроєм для заповнення маслом коробки, діагностичним приладом, посібником із заміни масла).

Додано через 3 хвилини 47 секунд Ще дуже важливо замінити термостат коробки на інший зі зниженим температурним режимом. Часто він підклинює і коробка перегрівається. Якщо це 7L0317027A, то він один на всі коробки 2003-2010 модельних років.

Хто що заливає і як часто? Чи змінюєте причиндали?

Камал, вибач, звичайно, але ти процитував записки дилетанта! Людина зовсім не уявляє принцип мастила АКПП і природно не розуміє, як можна замінити рідину в коробці.

Існує два основні способи заміни:

Заміна через апарат (агресивний спосіб, одномоментна заміна старої рідини на нову, рекомендується при НЕ великих пробігах, порядку 60-70 тиків. і при НОРМАЛЬНОМУ стані старої рідини в коробці, т.е. ні запаху, ні сміття, ні страшної чорноти. ). В апараті дві ємності, одна під слив старої рідини, інша заповнена новою. Магістралі апарату (мають скляні вставки для спостереження за кольором і прозорістю рідин) підключаються в розрив патрубків, що йдуть від АКПП до радіатора охолодження коробки і назад. Заводиться двигун та злив рідини з коробки йде паралельно з її заповненням новою. Процес йде до тих пір, поки рідина, що зливається, не стане прозорою. Після цього слив припиняється і важіль АКПП по черзі переводиться в різні положення, таким чином рідина прокачується через всі коробки. Після цього знову проводиться слив-затока до прозорості рідини, що зливається. Двигун завжди працює. При такому способі змінюється вся рідина коробки і відбувається процес промивання, при цьому витрата рідини, що заливається зазвичай становить 140-150% ємності АКПП. Мінус такої заміни. якщо в коробці присутні сильні забруднення у вигляді відкладень, то після заміни є ризик швидкого їх вимивання та закупорювання каналів та клапанів у коробці з усіма, що звідси випливають.

Часткова заміна (є щадним способом заміни з поступовим відновленням властивостей рідини в АКПП). Виготовляється шляхом зливу рідини через зливну пробку при заглушеному двигуні. Зливається рідина через зливну пробку, з фіксацією злитого об’єму, пробка загортається і через заливну пробку заливається така ж кількість свіжої рідини. Заводиться двигун і шляхом включення різних режимів АКПП на неодружених оборотах рідина прокачується через усі камери коробки. Потім двигун глушиться і процес слив-затока повторюється. Таким чином, зазвичай замінюється 3/4 або повний об’єм рідини коробки.(Т.е. для коробки об’ємом 9 л, замінюється 6,75-9,0 л). Після такої заміни машиною проїжджають 5-7 тис.км та повторюють процедуру.

Як правильно міняти масло в АКПП?

Автоматична коробка почала дивувати? Смикається чи не вчасно перемикатися? Не поспішайте хапатися за голову. Може коштувати просто її промити та поміняти масло? Ось тільки робити це потрібно правильно за допомогою повної заміни олії. Для того щоб не нарватися в автосервісі на горі умільців, які замість повної заміни зроблять часткову, необхідно знати відмінності в технологіях заміни ATF.

Як замінити масло в АКПП і не вбити коробку

Якщо у вашій сервісній книжці не вказано періодичність заміни трансмісійної олії, то застосовується універсальна формула: олію в автоматичній коробці передач необхідно замінювати кожні 40 тис. км пробігу.

Але при цьому необхідно знати, що існують два варіанти заміни олії в АКПП:

Часткова заміна олії АКПП

Перший варіант, рекомендований при регулярному технічному обслуговуванні, називається частковою заміною. Виконується вона таким чином: масло з автоматичної коробки передач зливається через зливну пробку піддону (якщо є). Якщо зливна пробка відсутня, необхідно знімати піддон АКПП. При цьому необхідно пам’ятати, що з коробки ніколи не зливається повний обсяг олії. максимум половина. Це відбувається тому, що старе масло у великому обсязі залишається у механізмі коробки передач. Так, відмовляються віддавати стару олію наступні частини АКПП: бублик гідротрансформатора, канали гідроблоку та клапани / соленоїди. Тому при додаванні свіжої олії відбувається не заміна, а її оновлення.

У моделях автоматичних коробок передач, у яких не передбачено отвір для зливу олії з коробки, необхідно демонтувати піддон.

Технологія часткової заміни проста: автомобіль піднімають на підйомнику, відкручують зливну пробку піддону АКПП або знімають піддон повністю, злива частина масла в коритці. Грамотні механіки визначають точний обсяг злитої олії. щоб залити рівно стільки ж свіжого. Це дозволяє позбавитися процедури виставлення рівня масла за допомогою щупа.

При знятому піддоні на більшості АКПП стає доступним для заміни фільтр коробки. Зате при установці піддону на місце знадобиться нова прокладка піддону або герметик (залежно від рекомендацій виробника автомобіля). Прокладка зазвичай входить у комплект поставки фільтра АКПП. Свіжа ATF доливається через отвір щупа АКПП невеликими порціями.

Також можливе зливання масла через канал щупу, але для цього необхідне спеціальне обладнання.

Важливим моментом є виставлення правильного рівня ATF у коробці. При цьому виміри повинні бути проведені спочатку на холодній АКПП, потім рівень масла необхідно проконтролювати і при необхідності скоригувати після пробної поїздки та прогрівання АКПП.

Бажано очистити стінки піддону АКПП від масляних відкладень. З цим ефективно впорається швидкий очисник Liqui Moly Schnell Reiniger.

Після зливу ATF та очищення піддон встановлюється назад на автомобіль, і проводиться затока масла з обов’язковим контролем рівня на холодній та гарячій АКПП.

ПРАВИЛЬНА Заміна олії в автоматі (АКПП) своїми руками

Повнопотокова заміна олії АКПП.

Заміна олії в АКПП

READ  Як поміняти внутрішню гранату на ВАЗ 2110

Другий варіант заміни олії передбачає повне заміщення старої олії з усіх вузлів та агрегатів автоматичної коробки передач.

У повнопоточній заміні АКПП потребує набагато рідше, ніж часткової. Це необхідно насамперед у таких ситуаціях:

 • при покупці автомобіля з невідомою історією;
 • при пробігу автомобіля понад 100 000 км;
 • під час роботи агрегатів у режимі перегріву;
 • у разі виникнення проблеми при перемиканні передач, що діагностуються як плаваючі несправності блоку соленоїдів.

Перед тим, як заливати нове масло, необхідно звіритися з рекомендаціями виробника автомобіля на специфікацію ATF. На фото одне з найкращих синтетичних трансмісійних масел для АКПП компанії Liqui Moly GmbH.

Повнопотокова заміна дозволяє також провести процедуру промивання АКПП спеціальними складами для промивання. Спеціалізовані промивання не просто видаляють забруднення, а здатні відновити порушені функції перемикання передач, відновити роботу блокування гідротрансформатора, роботу блоку соленоїдів та герметичність ущільнень АКПП.

Відразу попереджаємо, що процедура повнопотокової заміни ATF нешвидка та недешева. Щоб повністю витіснити стару ATF і промивний склад, необхідно прокачати через полуторний або подвійний об’єм свіжої технічної рідини. Ще деяка кількість рідини втрачається при заміні фільтра коробки. Для проведення повнопоточної заміни олії необхідна спеціальна установка, яка забезпечує точне дозування ATF і веде автоматичний облік об’єму злитої рідини для точного обчислення заміщувального об’єму.

У разі повнопоточної заміни масла в автоматичній коробці рекомендується скористатися засобом для промивання автоматичних трансмісій Liqui Moly Automatik Getriebeoil Reiniger. Це дозволять очистити канали та клапани АКПП та покращити її працездатність.

Процедура повнопоточної заміни масла АКПП починається з перевірки рівня ATF в коробці штатним щупом та найпростішою діагностикою.

Наступний етап. підключення промивної установки до гідравлічної системи АКПП. Найпоширеніший спосіб підключення. через шланги системи охолодження АКПП. При цьому в багатьох моделях автомобілів можливе підключення без використання спеціальних штуцерів, оскільки передбачено з’єднання за допомогою хомутів. Головне. знайти радіатор охолодження коробки, який у багатьох автомобілях розташовується всередині основного радіатора системи охолодження двигуна, у нижньому його бачку. Забезпечивши доступ до штуцерів, майстер від’єднує трубки, що подають, і перепідключає їх на установку потокового промивання.

Коли герметичність нової системи встановлена, запускається двигун. Установка самостійно визначає напрямок циркуляції ATF, а також тиск рідини в системі. Якщо АКПП не розвиває тиск, то установка реєструє це як несправність коробки і заміну зробити не може. При цьому потрібно пам’ятати про те, що деякі системи мають вбудовані термостати, тому на термостатованих коробках (наприклад, 750 модель АКПП Тойоти) відсутність тиску в контурі радіатора. нормальне явище. Тиск відновиться тоді, коли агрегат прогріється, вбудований термостат підключить радіатор та відновиться циркуляція рідини. Для заміни ATF у цьому випадку необхідно шплінтувати термостат, що передбачено виробником. За подробицями слід звернутися до сервісного мануалу.

Після підключення установки та діагностики можна заливати промивання Liqui Moly Automatik Getriebeoil Reiniger, артикул 3951. Промивання АКПП видаляє всі типові забруднення АКПП та гідротрансформатора, відновлює роботу гідроблоку та клапанів/соленоїдів. Заливати промивання слід у прогріту олію, так як миючі присадки особливо активні за підвищеної температури. Після заливання промивання необхідно дати АКПП попрацювати на нейтралі або паркінгу близько 6 хвилин. при цьому всі клапани працюють на злив і очищаються найактивніше. Протягом 4-5 хвилин потрібно послідовно включати всі режими АКПП для циркуляції промивання по всіх каналах. Автомобіль при цьому утримується на місці гальмом стоянкою.

Процедура повнопоточної заміни масла АКПП вважається завершеною, коли колір масла, що зливається з коробки, не буде відрізнятись від кольору свіжої ATF.

Головне, що необхідно пам’ятати: забороняється підвищувати обороти двигуна та газувати, оскільки можливе пошкодження коробки. Вся процедура промивання проходить виключно на холостому ході двигуна.

Після закінчення 10-хвилинної процедури промивання установка переключається на заміну ATF. Установка завантажує стару рідину в каністру для утилізації та замінює її свіжою ATF. При цьому чистоту старої рідини, що виходить з коробки, можна контролювати за кольором. Як тільки кольори вхідної та вихідної рідини стануть однаковими, слід зупинити роботу установки.

Процедура заміщення масла на цьому закінчена, але повноцінний ефект від неї настане лише після заміни масляного фільтра. Для цього потрібно зняти піддон (так само, як і при частковій заміні), очистити його і магніти, що збирають металеве сміття, замінити фільтр, поставити нову прокладку і долити за допомогою установки ту кількість масла, що втрачається при знятті піддону. Після цього можна відключати установку, відновлювати всі під’єднання і запускати двигун для контролю рівня масла через щуп. Якщо все гаразд, то процедура закінчена.

Процес повнопоточної заміни масла з промиванням займає в середньому одну годину. Основна складова вартості процедури. ціна свіжої олії, яка витрачається на промивання системи. В середньому на цю процедуру йде подвійний об’єм ATF сухий АКПП. Але слід пам’ятати, що витрачені на промивання кошти набагато менші, ніж можливі витрати на повноцінний ремонт АКПП.

При заміні мастила в автоматичній коробці передач використовуються такі автохімічні препарати.

LIQUI MOLY Automatik Getriebeoil Reiniger – засіб для промивання автоматичних трансмісій

Liqui Moly Automatik Getriebeoil Reiniger професійний високоефективний засіб для профілактичного обслуговування автоматичних трансмісій. Застосовується при повнопоточній заміні, видаляє відкладення, що утворилися на деталях і в гідравлічній системі, дозволяє вивести нерозчинні забруднення з АКПП. Завдяки цьому термін служби деталей та всього агрегату загалом збільшується.

Після застосування Liqui Moly Automatik Getriebeoil Reiniger відновлюються експлуатаційні характеристики, усуваються проблеми, пов’язані з різким перемиканням передач та інші несправності.

Засіб для промивання автоматичних трансмісій Liqui Moly Automatik Getriebeoil Reiniger пройшов повний комплекс випробувань у хімічних лабораторіях та в польових умовах.

Перед застосуванням засобу для промивання Liqui Moly Automatik Getriebeoil Reiniger необхідно прогріти АКПП до робочої температури, після чого додати вміст баночки в робочу рідину АКПП і запустити двигун. Протягом циклу промивання, який займає 1215 хвилин, необхідно кілька разів перевести селектор управління режимами роботи АКПП у різні положення, утримуючи при цьому натиснутою гальмо педаль. Після закінчення циклу промивання слід замінити трансмісійну рідину.

Виробник попереджає, що засіб для промивання автоматичних трансмісій Liqui Moly Automatik Getriebeoil Reiniger дозволяється використовувати лише в умовах станцій технічного обслуговування із застосуванням спеціального обладнання для забезпечення заміни повного об’єму рідини в АКПП.

Банки Liqui Moly Automatik Getriebeoil Reiniger об’ємом 300 мл достатньо для 69 л ATF.

LIQUI MOLY ATF Top Tec 1700 (арт. 3663) – синтетична трансмісійна олія для АКПП

MB 236.81; MAN 339 Тип V2, 339 Тип Z3; ZFTE-ML 02F, 03D, 04D, 14C, 16M, 17C; Voith 55.6336.XX (діюча/стара G 1363); Allison C4.

Компанія Лікві Молі відома вітчизняним автолюбителям не так своєю автохімією, як висококласними моторними оліями. Випуск мастильних матеріалів один із основних видів діяльності компанії. При розробці нових матеріалів технологи намагаються створити склади з унікальними властивостями і дуже часто їм це вдається.

Liqui Moly ATF Top Tec 1700 повністю синтетичне масло для автоматичних трансмісій із сучасним високопродуктивним пакетом присадок. Воно відрізняється високою стабільністю до окислення та старіння, відмінно підходить для збільшених інтервалів заміни. Оптимальне перемикання передач гарантується високим індексом в’язкості та відмінним захистом від зносу за будь-яких умов експлуатації.

Синтетична трансмісійна олія для АКПП Liqui Moly ATF Top Tec 1700 використовується для автоматичних коробок передач та гідравлічних систем автомобілів (механізми підйому осі та ретардери) різних виробників. При використанні необхідно керуватися специфікаціями виробників агрегату чи транспортного засобу. Максимальна ефективність Liqui Moly ATF Top Tec 1700 гарантується лише при незмішаному використанні продукту.

LIQUI MOLY Schnell Reiniger (арт. 1900) – швидкий очисник

Швидкий очисник Liqui Moly Schnell Reiniger один з найпопулярніших засобів для автосервісу компанії Лікві Молі. Пов’язано це з тим, що його застосування значно полегшує монтажні роботи.

Очисник швидко та ефективно видаляє масляні, жирові відкладення та інші забруднення, знежирює поверхні та не залишає слідів. Тим самим заощаджуються час та витрати, забезпечується бездоганність ремонтних робіт.

Liqui Moly Schnell Reiniger добре видаляє залишки смол і мастил, має відмінну проникаючу дію.

Універсальний очищувач Liqui Moly Schnell Reiniger один з небагатьох засобів, призначений для роботи з деталями гальмівної системи та елементами зчеплення, де поява масляних плям неприпустима.

Виробник рекомендує його використання та для видалення слідів олії та мастил з підлогових покриттів, оббивки та різних матеріалів.

Застосовувати швидкий очищувач Liqui Moly Schnell Reiniger дуже просто. Необхідно обробити очищувачем забруднені поверхні та дати йому стекти. Після висихання очищувача деталі та поверхні стають чистими та знежиреними.

Увага! Очищувач Liqui Moly Schnell Reiniger може пошкодити пластикові деталі та лаковані поверхні, тому попередньо рекомендується перевірити його на сумісність із ними.

Періодичність заміни олії

Спочатку розберемо, через скільки проводиться заміна витратного матеріалу в автоматичній коробці перемикання передач 2AFS або інший КПП. Залежно від виробника транспортного засобу, інтервали зміни мастильних рідин можуть бути різними. У деякі автомобілі витратний матеріал заливається на весь термін служби машини, його заміна не передбачається концерном. Але навіть у цьому випадку мастило потребує заміни, оскільки згодом воно втрачає свої властивості. Якщо станеться витік рідини або агрегат поламається, коробку доведеться ремонтувати, що також призведе до необхідності заміни.

В середньому ресурс експлуатації мастильного матеріалу в коробці автомат складає близько 50 тисяч кілометрів. При цьому мастило треба регулярно оновлювати після наступних 20 тисяч км пробігу методом зливу близько 40% речовини з агрегату. Автовласник може змінити витратний матеріал повністю або частково.

READ  УАЗ Патріот Скільки масла в двигуні

Ознаки необхідності заміни

Часто автовласники змінюють мастило з появою таких ознак:

 • У роботі агрегату стали з’являтися шуми та нехарактерні для його функціонування звуки. Вони можуть виявлятися на холодну. Але в міру прогріву двигуна звуки пропадатимуть. Часто шуми не зникають після нагрівання мотора та трансмісії.
 • Витік рідини. Для ремонту потрібно зняти агрегат і зробити заміну елементів, що вийшли з ладу. Після цього буде потрібна заміна мастила, оскільки частина її вже вийшла. Якщо ви знаєте, яка олія була залита, то після ремонту можна просто додати рідину. Але краще її повністю змінити. Це зумовлено тим, що в ході проведення ремонтних робіт до системи трансмісії можуть потрапляти сміття та пил, які призведуть до неполадок у роботі АКПП.
 • Важіль коробки передач став вібрувати. Іноді поява вібрації обумовлена ​​тим, що «троїть» двигун. Але якщо силовий агрегат працює нормально, а важіль КПП вібрує, можливо, причина полягає у використанні неякісної рідини.
 • Передачі на коробці стали перемикатися довше та жорсткіше. Агрегату треба більше часу, щоб виконати перемикання швидкості та збільшити або зменшити оберти.
 • Піжки та поштовхи при перемиканні передач. Одна з основних ознак необхідності заміни. Такий симптом іноді пов’язують із поломкою конструктивних елементів коробки.
 • Масло змінило свій колір, стало темнішим, у ньому з’явилися відкладення. Наявність відкладень перша ознака необхідності заміни. Якщо витратний матеріал втрачає свої властивості і не може якісно змащувати деталі, він зазвичай стає темнішим. Наявність відкладень говорить про неможливість виконання покладених на олію характеристик. Якщо в мастилі є продукти зношування, то агрегат треба не тільки промивати, а й ремонтувати.
 • Поява запаху гару в салоні авто. Якщо відкриєте коробку і почуєте, що цей запах походить від масла, то мастило пора міняти.

Канал Зроблено в гаражі оприлюднив ролик, в якому показаний процес самостійної зміни мастила в автоматичній трансмісії.

Як часто треба міняти масло в АКПП?

Вічна дилема автовласників: коли міняти масло в АКПП, чи взагалі це треба чи краще залишити все, як є? Хтось хаотично переглядає інструкцію коробки у пошуку слів виробника “на весь проміжок використання”, а хтось упевнений, що слід міняти масло в АКПП кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу. Де істина? У цій статті докладно розглянемо питання заміни робочої АТФ в автоматі, розставивши всі крапки над “І”.

Інтервал заміни масла прописаний у паспорті кожного автомобіля – знайдіть потрібну цифру. У середньому він становить 80 000-90 000 км пробігу. Виробник встановлює менший інтервал заміни масла для важких умов експлуатації. наприклад, у випадках, якщо автомобіль їздить ґрунтовою дорогою або в місцевостях з великою кількістю пилу: наприклад, у пустелях.

Багато дилерів радять міняти масло в АКПП частіше, ніж рекомендовано виробником. Це пов’язано з тим, що інтервал дуже великий для російських умов експлуатації. Якщо узагальнити поради, то щоб коробка перемикання передач працювала коректно, потрібно міняти масло раз на 60000-80000 км пробігу.

Перевірити стан олії можна самому. Для цього витягніть щуп. масло має бути світлим. Якщо воно занадто темне або має неприємний запах гару, вирушайте до СТО.

Деякі проблеми в роботі АКПП можуть бути ознаками низького рівня масла або старого ATF. Ось найпоширеніші з них:

При перемиканні передач машина пробуксовує.

На затяжному підйомі на останній швидкості АКПП пробуксовує та перемикається на знижену.

Машина не перемикається з P або N на будь-яку швидкість.

При включенні будь-якої швидкості є поштовх, машина перемикається на швидкість, але не їде.

Кожна з цих проблем може мати інші причини. Наприклад, низький тиск масла в магістралі може бути не тільки через низький рівень масла, але і через несправний клапан скидання в масляному насосі, забруднених соленоїдів або гідроблоку. Докладніше про проблеми читайте у нашій статті про смерть коробки.

У паспортах авто Mercedes Benz із п’ятиступінчастою АКПП серії 722.6 було написано, що олія залита на весь термін служби. Міняти рекомендували лише за екстремальних умов експлуатації. Зараз той же Mercedes Benz рекомендує міняти ATF після 125 000 км пробігу або один раз на п’ять років для семиступінчастої АКПП 722.9.

Як перевірити рівень масла в трансмісії

Конструкції КПП відрізняються. В одних є щуп із мітками для перевірки рівня, в інших — маслозливний отвір на днище. Перевіряти ATF потрібно після її нагрівання до певної температури в коробці автомат. На розширення трансмісійної рідини впливає кількість присадок, тому показання відрізнятимуться, навіть за різниці температур 5 градусів. Ще одна важлива умова: двигун повинен працювати на холостому ходу, щоб система була під тиском.

У КПП зі щупом

ATF повинна прогрітися до робочих 80. 90℃. Для досягнення показника машина має проїхати 15 км на швидкості 40 км/год.

 • Автомобіль поставити на рівній ділянці, двигун не глушити.
 • Встановити ручне гальмо.
 • Селектор АКПП виставити на “Р”.
 • Дістати щуп, насухо витерти серветкою.
 • Вставити щуп у трубку до упору, почекати 5 с, дістати і переглянути позначку.
 • Правильний рівень знаходиться між насічками Hot.
 • Червоний або світло-жовтий колір зразка говорить про гарний стан.
 • При перевірці суміші рідина повинна відразу вбиратися в серветку.

У КПП без щупа

Автомобіль завезти на автопідйомник чи яму:

 • Завести двигун, селектор виставити на «Р».
 • Прогріти коробку. Контролювати температуру через сканер.
 • Зняти захист. Підставити таз для зливу та відвернути пробку.
 • Повинна закапати ATF. Якщо цього не сталося, причин може бути дві: не вистачає рідини або низька температура.
 • Якщо ATF не вистачає, потрібно закрутити пробку, вимкнути двигун. Додати рідину і знову пройтися алгоритмом перевірки.
 • При остаточному затягуванні пробки з моментом необхідно поставити нову шайбу. Вимкнути двигун. Влити ATF назад.

Самостійна заміна олії в АКПП Chevrolet Cruze

Автоматична коробка передач агрегат, який не може нормально працювати без мастила. Наявність змащувального матеріалу в КПП дозволяє правильно функціонувати всім вузлам і механізмам, тому питання заміни рідини є актуальним для всіх автовласників. Як проводиться заміна олії в АКПП Chevrolet Cruze і що необхідно враховувати, ми розповімо у цій статті.

Як злити масло з АКПП

Основна складність при зміні ATF‐рідини в АКПП. це злив відпрацювання. На відміну від МКПП, тут діє складний гідравлічний блок з гідротрансформатором, що містить всередині безліч вузьких каналів для циркуляції олії.

Але, незалежно від обраного способу, потрібно злити відпрацювання з піддону. Розглянемо порядок дій та існуючі варіанти.

Злив олії через пробку

Найпростіший спосіб. Якщо в машині на корпусі АКПП передбачена зливна пробка, то:

 • Проїдьте на авто 5 км, щоб розігріти двигун та коробку.
 • Встановіть автомобіль на ямі, естакаді чи підйомнику.
 • Підготуйте цебро або обрізану каністру з ємністю не менше 5 л.
 • Відверніть ключем (найчастіше чотиригранник) зливну пробку. Викручуйте її далі руками, тримаючись збоку, а не знизу.
 • Різко заберіть руку з пробкою, підставивши тару.
 • Коли відпрацювання закінчить капати, старе масло вважається майже злитим. знадобиться ще демонтувати піддон та фільтр.

Злив відпрацьованого масла через зливний отвір

Відкачування олії через щуп

Є автомобілі, де зливна пробка конструкцій не передбачена. Зміна олії в коробці автомат можлива тут шляхом відкачування старої АТФ через канал із щупом. Для цього використовують прозору трубку від крапельниці, що купується в аптеці. Видаліть щуп і вставте на його місце трубку. Опустіть її до самого дна піддону. Вільний кінець зовні приєднайте до шприца. Чим більша ємність останнього, тим краще.

Відкачування олії шприцом

Шляхом висування штока створюється вакуум і ATF відкачується з піддону. Діяти потрібно розмірено, оскільки відпрацювання густе і рухається повільно. Для відкачування 4 л процес потрібно повторити близько 30 разів. Для полегшення процедури сторонні виробники розробили вакуумний насос. Він підключається до клем акумулятора і перекачує стару АТФ з піддону через отвір щупа в підставку. Все відбувається швидко і просто, але доведеться витратитись на обладнання.

Відкачування відпрацьованої олії насосом

Зняття піддону коробки

Ще один спосіб поміняти масло в АКПП. видалити старе, демонтувавши відразу піддон з фільтром. Це брудна робота, але вона заощаджує час. Прогріта машина встановлюється на ямі та викручуються болти, що утримують піддон АКПП. На дно ями потрібно встановити великий таз. Спочатку створюється щілина з одного боку корпусу і з неї зливається відпрацювання. Коли вона не капає, викручуються болти повністю і піддон із залишками жижі відставляється убік. У ньому передбачено фільтр і магніт, що накопичує частинки стружки. Магніт миється, а фільтр змінюється на новий. Міняти масло в АКПП у такий спосіб простіше, оскільки не знадобиться возитися зі шприцем і трубкою або купувати вакуумний насос, але не забруднитись неможливо.

Зняття піддону та фільтра

| Denial of responsibility | Contacts |RSS