Table of Contents

Призначення пристрою

На автомобілях встановлюється головний та робочий циліндри зчеплення, без яких функціонування механізму неможливе. Головний циліндр зчеплення ВАЗ 2107 призначається для того, щоб виштовхувати гальмівну рідину. Нижче представлено схему, за якою візуально можна з’ясувати особливості функціонування агрегату.

поміняти, циліндр, зчеплення, 2107

При натисканні на педаль зчеплення відбувається рух поршня в пристрої, тим самим відбувається виштовхування гальмівної рідини. Ця рідина по трубці надходить у робочий циліндр, де спостерігається зворотний процес (рідина виштовхує поршень). Гальмівна рідина рухає поршень, який з’єднаний за допомогою вилки з диском зчеплення. В результаті відбувається роз’єднання диска зчеплення та маховика, завдяки чому можна переключити передачу. ГЦС ще називають основним, тому що саме за його допомогою здійснюється подача зусилля від педалі при її натисканні.

Заміна головного циліндра зчеплення ВАЗ 2107

Кожен автомобіль у своїй конструкції оснащений таким пристроєм як головний циліндр зчеплення. Цей автомобіль, як і більшість сучасних авто, в конструкції механізму зчеплення також оснащений головним і робочим циліндрами. У даному матеріалі приділимо увагу головному циліндру зчеплення на ВАЗ 2107, його розташуванню, діагностиці та особливостям заміни на сімці.

Необхідність заміни пристрою: коли потрібно

Як і всі деталі будь-якого авто, ГЦС має властивість зношуватися, у результаті виникає потреба його ремонту чи заміни. Найпростіша поломка виробу. це знос пильника, визначити який можна за характерними ознаками течії рідини.

Щоб виявити несправність циліндра, потрібно провести візуальний огляд. Відремонтувати ГЦС, що вийшов з ладу, на ВАЗ 2107 можливо, для цього можна пошукати ремкомплекти, але це не завжди раціонально через якість сучасних запчастин, тому простіше і швидше поміняти його цілком. Несправність можна визначити і характерним зникненням тиску в системі, що визначається шляхом натискання на педаль. Про те, як змінити механізм ВАЗ 2107, що вийшов з ладу, розглянемо докладніше.

Розташування виробу

Знаходиться головний циліндр на ВАЗ 2107 під капотом, безпосередньо на стінці відокремлює салон від капота, в районі ніг водія авто. Просто над ним знаходиться розширювальний бачок, а поряд – вакуумний підсилювач та головний гальмівний циліндр. Зазвичай визначення несправності досить просто поглянути на виріб. Наявність течі свідчить, що деталь несправна і потребує ремонту чи заміни.

Змінюємо самі

Заміна головного циліндра зчеплення ВАЗ 2107 починається з того, що необхідно відкачати з бачка гідроприводу гальмівну рідину. Це можна зробити за допомогою шприца чи гумової груші. Разом з цим головкою або ключем на 10 відкручуємо скобу кріплення розширювального бачка і відводимо його в бік, щоб отримати доступ циліндра.

Наступний етап передбачає зняття шланга розширювального бачка зчеплення. Для цього необхідно послабити хомут шланга, після чого від’єднати шланг і розташувати його так, щоб він не заважав подальшим роботам. Якщо бачок бажаєте зняти повністю, робиться це дуже просто.

Подальші дії виконуються в наступній послідовності:

 • Використовуючи гайковий ключ на «10», потрібно викрутити кріпильну гайку трубопроводу до пристрою. Як тільки гайка буде викручена, трубку можна відвести убік.
 • Поруч біля сталевого трубопроводу знаходиться шланг, який також потрібно роз’єднати від основного пристрою. Зробити це можна шляхом ослаблення фіксуючого хомута.
 • ГЦС фіксується до кузова за допомогою двох кріпильних гайок. Для їх вигвинчування потрібно скористатися коміром з подовжувачем і голівкою на «13». Після вигвинчування двох гайок, можна зняти виріб і злити з нього гальмо, що залишилося. Якщо демонтувати агрегат не вдається, можна натиснути на педаль зчеплення, в результаті чого він зрушить з місця.
 • Але ремонт зазвичай не раціональний, тому після зняття старого на місце встановлюється новий агрегат. Установка здійснюється в порядку зворотного зняття. Після установки необхідно провести процес прокачування гідроприводу, попередньо заливши ТЖ в бачок. Як здійснюється прокачування системи, можна дізнатися з відповідного матеріалу на сайті.

Після проведення робіт можна відчути особливості функціонування нового ГЦС. При необхідності слід замінити і РЦС (робочий циліндр), але про це можна дізнатися детальніше у відповідному матеріалі.

Коли потрібно здійснювати заміну РЦС

У ході використання агрегату, що відбувається дуже часто, виробу властиво виходити з ладу. Основні причини поломок полягають у перетиранні та зношуванні манжет, поява в них тріщин, що тягне за собою витікання рідини. Значна втрата рідини призведе до несправності системи зчеплення. Відремонтувати РЦС, який непридатний, можна, але простіше і раціональніше замінити на новий.

READ  Заміна мотора грубки Renault Megane 2

Щоб не чекати, поки зникне тиск у педалі зчеплення, необхідно періодично проводити огляд агрегату. За наявності течі ТЖ потрібно негайно провести відповідний ремонт на ВАЗ 2107. Перш ніж проводити ремонт, потрібно переконатися в несправності саме цього елемента, оскільки може вийти з ладу і ГЦС. Основними ознаками виходу з експлуатації РЦС є:

 • зниження рівня ТЗ у бачку;
 • видимі патьоки гальма з корпусу пристрою або з-під гумового пильовика;
 • «провали» педалі зчеплення, які можуть бути періодичними чи постійними;
 • утруднення перемикання передач.

Але найчастіше визначається несправність шляхом виявлення течії гальмівної рідини.

Особливості функціонування

Принцип роботи дуже простий. Нижче наведено схему, де робочий циліндр позначений зеленою стрілкою.

Згідно з цією схемою можна сказати, що РЦС виконує важливу функцію, а точніше, приводить в дію вилку, яка з’єднана з барабаном зчеплення. В дію основний елемент РЦС, а точніше, поршень, наводиться за допомогою тиску рідини, що надходить з головного циліндра по шлангу, при натисканні на педаль зчеплення. Гальмівна рідина штовхає поршень, який у свою чергу приводить у дію вилку, а вона впливає на барабан, віджимаючи диск від маховика. Багато хто задається питанням, чому ж у системі використовується гальмівна рідина? Причина в тому, що саме гальмівна рідина є несжимаемой, тому її використовують у таких важливих системах, як гальма і зчеплення.

Розташування пристрою

Щоб знайти робочий циліндр зчеплення на ВАЗ «класиці», шукати його необхідно безпосередньо в області розташування коробки передач. Пристрій кріпиться за допомогою двох болтів до картера КПП.

Побачити механізм можна лише знизу або у самій глибині моторного відсіку з боку водія. Ремонтні роботи, пов’язані з демонтажем і заміною робочого циліндра зчеплення, можна проводити “під капота”, але набагато зручніше з оглядової ями або на естакаді. На відео нижче вказано місце розташування даного агрегату. Яку функцію виконує цей виріб і чи можна обійтися без нього? Про це дізнаємося далі.

Заміна робочого циліндра зчеплення ВАЗ 2107

На автомобілях крім головного та робочого гальмівних циліндрів знаходяться також і циліндри зчеплення. Багато хто навіть не знає призначення даних пристроїв, внаслідок чого вихід з ладу одного з механізмів змушує власника авто відвідати найближче СТО та заплатити пристойні гроші за дріб’язковий ремонт. У даному матеріалі приділимо увагу такому пристрою, як робочий циліндр зчеплення ВАЗ 2107, що він являє собою, де знаходиться і чому ламається.

Особливості заміни РЦС

Заміна робочого циліндра зчеплення ВАЗ 2107 починається з того, що потрібно видалити всю рідину з бачка. Подальші дії проводяться по порядку:

 • Для початку потрібно послабити гайку кріплення, яка з’єднує шланг із циліндром. Відгвинчувати гайку повністю не потрібно, а лише послабити на цьому етапі.
 • Використовуючи плоскогубці, необхідно зняти стяжну пружину.
 • Після цього слід розтиснути шплінт і вийняти його з кінчика штовхача.
 • Використовуючи ключ на «12», необхідно викрутити два болта, якими виріб кріпиться до картера коробки передач.
 • Після вигвинчування болтів можна від’єднати скобу від циліндра, яка призначається для кріплення пружини.
 • Взявшись за корпус робочого циліндра, його слід демонтувати. Під час демонтажу зверніть увагу на штовхач, розташований у вилці.
 • Після від’єднання виробу від картера можна продовжити викручування гайки, що з’єднує шланг з пристроєм. Після вигвинчування гайки зі шланга почне витікати гальмівна рідина, тому слід заздалегідь підготувати спеціальну ємність.

Після того, як пристрій буде демонтовано, його слід замінити на новий, оскільки ремонт його нераціональний. Вартість виробу незначна, тому простіше замінити його на нове, ніж спробувати здійснити ремонт. Встановлення виробу здійснюється у порядку зворотного зняття. Після встановлення потрібно обов’язково провести процедуру прокачування системи. На завершення слід нагадати, що регулярне обслуговування автомобіля дозволяє запобігти різноманітним непередбаченим наслідкам у дорозі, як наприклад, «зникнення» зчеплення.

Заміна робочого циліндра зчеплення на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Робочий циліндр зчеплення – не всі люди знають що це таке, але все ж таки час від часу його доводиться замінювати, але як же його замінювати якщо не всі знають що це таке? Коротко. В автомобілі ми зараз розглядаємо класику, є два циліндри зчеплення один з яких головний а інший робітник. Виконують вони практично одну і ту ж функцію, при натисканні на педаль зчеплення поршень (Вказаний зеленою стрілкою) який знаходиться всередині головного циліндра зчеплення зміщується і тим самим виштовхує гальмівну рідину далі.

У цей час гальмівна рідина продовжує свій шлях і тим самим упирається в той самий поршень (Вказаний синьою стрілкою) тільки який вже розташовується в робочому циліндрі зчеплення, і після того як гальмівна рідина упреться вона почне виштовхує поршень у зв’язку з чим він переміщається в перед і там вже натисканням на вилку, зчеплення в автомобілі вимикається.

Загалом ми зрозуміли, що в обох циліндрах повинна бути постійно гальмівна рідина, але навіщо ж вона потрібно деякі з вас запитають? Вся справа в тому, що гальмівна рідина не стискається, і тому її використовують як у гальмівній системі так і в приводі зчеплення, загалом давайте повернемося ближче до теми.

ЗАМЕНА РАБОЧЕГО ЦИЛИНДРА СЦЕПЛЕНИЯ ВАЗ 2107

READ  Як поміняти передню маточину на ВАЗ 2107

Примітка! Для заміни робочого циліндра зчеплення на новий, вам потрібно буде запастися: Основним набором гайкових ключів, а також пасатижами і можливо вам ще знадобиться нова гальмівна рідина близько 1-го, 2-х літрів!

Коротке:

Де знаходитись робочий циліндр зчеплення? Він розташовується поруч із коробкою, а якщо бути точніше то він закріплений за допомогою двох болтів на самому картері зчеплення коробки, тому побачити його безперешкодно вам лише вдасться тільки якщо ви перебуватимете під днищем автомобіля, або якщо ви дивитися глибоко в підкапотний простір, докладніше його місцезнаходження дивіться на фото трохи нижче, він вказаний стрілкою:

Коли потрібно міняти робочий циліндр зчеплення? Як ми вже зрозуміли, всередині робочого циліндра знаходиться гальмівна рідина за рахунок якої зчеплення і вимикається у автомобіля, але буває таке, що згодом даний циліндр приходить у непридатність і в його корпусі починають з’являтися щілини і тим самим з нього потроху починає виходити рідина, яка в ньому. знаходитись, це дуже легко зрозуміти якщо ви візуально подивитеся на нього, а так само це можна і зрозуміти не дивлячись на нього зовсім, а як це зробити запитаєте ви?

Вся справа в тому що якщо циліндр приходить у непридатність і з нього починає виходити гальмівна рідина, то перше що станеться з педаллю зчеплення, так це те, що вона стане дуже легко натискатися, тобто система буде не герметична так би мовити, а якщо система буде не герметична, то і зчеплення працювати практично не буде, тобто ви натискаєте на педаль, вона натискається дуже легко а зчеплення при цьому не включається, ось мабуть ця одна з найпоширеніших проблем, яка трапляється при виході робочого циліндра зчеплення з ладу.

Замена главного цилиндра сцепления ВАЗ-2107

Примітка! Але не треба забувати про те, що легке включення педалі зчеплення може також бути викликане і з інших причин, наприклад потік головний циліндр зчеплення, який в цьому випадку так само потрібно буде замінити! (Про те, як замінити головний циліндр і дізнатися, при яких несправностях його потрібно змінювати, див. у статті під назвою: «Заміна головного циліндра зчеплення»)

Як замінити робочий циліндр зчеплення на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

Зняття: 1) Для зняття спочатку вам потрібно буде запастися гайковим ключем і за допомогою ключа, послабити гайку, яка кріпить шланг до циліндра.

Примітка! Зауважте те, що затягування даної гайки всього лише потрібно буде послабити, а не повністю відвернути і після чого від’єднати шланг від циліндра, такого поки робити не потрібно, це трохи нижче!

2) Потім відкладіть гайковий ключ убік, і після чого за допомогою пасатижів відтягніть а потім повністю зніміть відтяжну пружину з циліндра.

3) Слідом не прибираючи пасатижі, розігніть і після чого витягніть шплінт з отвору який знаходиться в кінчику штовхача даного циліндра.

Примітка! Шплінт це одна з таких деталей, яка дуже часто губиться, тому покладіть її на чільне місце, щоб потім можна було її безперешкодно знайти і встановити назад.!

4) Далі за допомогою ключа виверніть два болти, які кріплять циліндр до картера зчеплення коробки передач.

5) Тепер від’єднайте скобу від циліндра, яка так само закріплювалася болтами разом із самим циліндром і яка служить для кріплення відтяжної пружини.

6) Потім вхопившись рукою за робочий циліндр, акуратно зніміть його вийнявши при цьому штовхач, який вказаний стрілкою з отвору, який знаходиться у вилці.

Как заменить рабочий цилиндр сцепления ВАЗ 2107. Регулировка свободного хода вилки.

7) І після чого повністю відверніть гайку, яка кріпить шланг до циліндра, а потім повністю зніміть циліндр з автомобіля.

Примітка! Перед тим як почати відвертати цю гайку, підготуйте якусь пробку або ємність, в яку зіллється вся гальмівна рідина зі шланга гідроприводу зчеплення. Тепер коли все підготовлено акуратно відверніть гайку яка кріпить шланг і тим самим від’єднайте шланг від циліндра і потім злийте з отвору шланга, а також з отвору самого робочого циліндра всю відпрацьовану гальмівну рідину!

Краще звичайно ж все-таки злитиме зі шланга всю рідину в ємність і після установки нового циліндра залити зовсім нову гальмівну рідину в гідропривод зчеплення, тому що коли рідина зливатиметься вона тим самим промиє всю систему від бруду яка в ній знаходиться! (Про те, як залити гальмівну рідину в бачок зчеплення, див. у статті під назвою «Заміна рідини в зчеплення»)

Установка: 1) Установка нового циліндра зчеплення відбувається у зворотному порядку зняття.

Примітка! Після встановлення циліндра, обов’язково здійсніть прокачування зчеплення! (Про те, як прокачати зчеплення, див. у статті: «Прокачування зчеплення на ВАЗ»)

Додатковий відеоролик: Більш детально на процес заміни даного циліндра, ви змажете подивитися на відеоролику, який розміщений трохи нижче:

Загальні відомості

Щоб заміна робочого циліндра зчеплення ВАЗ 2107 була виправдана, непогано знати його призначення та перші ознаки несправності. Система передачі моменту, що крутить, на класичних вазівських моделях приводиться в дію за рахунок гідроприводу, основне завдання якого полягає в передачі зусиль при натисканні на педаль управління муфтою.

READ  Як поміняти свічки на Priora 16 клапанів

У свою чергу, гідропривід складається з двох циліндрів: головного та робочого. При вплив на педаль, в ГЦ створюється тиск, внаслідок чого гальмівна рідина через клапан нагнітається в робочий циліндр (РЦ). Останній приводить у дію шток, що вичавлює вилку, тим самим здійснюючи вибір передач.

Традиційно РЦ розташований на картері КПП та закріплений двома болтами, тому дістатися до нього можливо лише перебуваючи під днищем авто. Робота обох циліндрів залежить від наявності гальмівної рідини, тому потрібно стежити за її рівнем, тим більше, що робити це нескладно – ємність знаходиться у моторному відсіку.

Як замінити робочий циліндр зчеплення на Lada 2107 без допомоги фахівців?

Ніхто не хоче відчувати дискомфорт під час їзди, тим більше якщо це пов’язано з проблемами в галузі керування автомобілем. Власникам вітчизняної «класики» доводиться приділяти стану своєї машини більше часу та сил, бо звикли все робити своїми руками. З упевненістю можна сказати, якщо автовласник вже освоїли процес регулювання розвалу-сходження. то йому під силу відремонтувати і гідропривід муфти включення трансмісії, достатньо вивчити технологію.

Коли потрібна заміна несправного робочого циліндра зчеплення на ВАЗ 2107: ознаки та причини

Найчастіше неполадки управління муфти пов’язані з втратою герметичності, коли педаль втрачає свою гнучкість при натисканні. Однак цей факт ще півбіди, а ось неможливість увімкнути передачу – це вже серйозно.

Якщо скомпонувати ознаки, що вказують на необхідність заміни робочого циліндра зчеплення на автомобілі ВАЗ 2107, отримаємо список:

 • Падіння рівня гальмівної рідини в бачку, що говорить про втрату герметичності шланга або РЦ. Поломка також визначається за плямами під машиною.
 • Періодичні провали педалі або її м’який хід свідчать про попадання повітря в систему. Поломка може бути наслідком зношеного манжету або тріщин корпусу робочого циліндра.
 • Поступова втрата жорсткості педалі та утруднене перемикання передач говорять про поломку пружини РЦ. При цьому рівень рідини залишається без змін, а регулювання педалі результатів не дає.

Протікання рідини з головного циліндра сигналізує аналогічними ознаками, тому під час огляду слід звертати увагу і його стан.

Як змінити робочий циліндр Lada самостійно?

Для роботи знадобиться наступний набір інструментів:

 • Пасатижі.
 • Рожковий ключ «на 17».
 • Головка “на 13”.

Процес ремонту комфортніше виконувати на оглядовій ямі чи естакаді. За відсутності такої можливості передню частину машини потрібно підняти домкратом та встановити на опори, попередньо зафіксувавши задні колеса черевиками. Далі роботи виконуються за наступними переходами:

 • Послабити ріжковим ключем “на 17” гайку наконечника шланга в пробці РЦ.
 • За допомогою пасатижів від’єднати відтяжну пружину.
 • Розігнути та вийняти пасатижами шплінт на кінці штовхача.
 • Головкою «на 13» відвернути два болта кріплення циліндра до картера КПП.
 • Від’єднати кронштейн, що кріпився болтами.
 • Вийнявши штовхач із вилки, взяти РЦ в руку і ключем «на 17» повністю відвернути гайку наконечника та зняти шланг.
 • Виконати заміну робочого циліндра зчеплення на автомобілі ВАЗ 2107, і одразу закрутити наконечник шланга, щоб уникнути втрат гальмівної рідини.
 • Закріпити нову деталь у зворотній послідовності.

Певна частина автолюбителів воліють злити стару гальмівну рідину перед операцією, вважаючи, що це дозволить їм позбавитися бруду в системі. Як би там не було, а прокачування та регулювання зчеплення робити доведеться у будь-якому випадку.

Як прокачати систему керування муфти?

Для якості роботи трансмісії важливою є відсутність повітря в системі, для чого і робиться прокачування. Процедура аналогічна прокачування гальм. Для роботи потрібен помічник:

 • Залити в бачок на головному циліндрі гальмівну рідину.
 • Надіти на штуцер гумовий шланг відповідного діаметра. Другий кінець шланга опустити в ємність із деякою кількістю рідини.
 • Попросити помічника натиснути на педаль 5-6 разів та зафіксувати її в натиснутому положенні.
 • Ключем «на 10» відкрутити на півоберта штуцер і випустити бульбашки повітря, після чого закрутити штуцер і повторити процедуру до повного зникнення повітря в рідині.

Під час виконання робіт важливо стежити за рівнем рідини в бачку та своєчасно поповнювати.

Як зробити ремонт робочого циліндра муфти класичної «сімки»?

У певних випадках автолюбителі вважають за краще самостійно купувати не тільки комплект для ремонту муфти, а й запчастини для реставрації циліндра самотужки. Такий варіант дозволяє заощадити деяку суму, якщо дотримуватися наступних пунктів:

 • Затиснути деталь у лещата і відкрутити пробку в задній частині.
 • Зняти гумовий ковпачок.
 • Демонтувати стопорне кільце з боку пробки.
 • Витягти внутрішні елементи вузла.
 • Ключем «на 10» викрутити штуцер для прокачування.

Щоб заміна відремонтованого робочого циліндра зчеплення на ВАЗ 2107 була якісною, потрібно:

 • Оглянути стан пружини та змінити при необхідності.
 • Змінити усі гумові ущільнення.
 • Оглянути дзеркало вузла.
 • Прочистити штуцер.

Перед складання всі деталі слід змастити гальмівною рідиною. Не можна користуватися бензином чи дизпаливом, тому що гума втратить свої якості. Міняти прокладку під пробкою лише за наявності протікання. Зібравши та встановивши вузол, закінчуємо процес прокачуванням системи.