Як покращити керованість ВАЗ 2107

Table of Contents

Збільшення крутного моменту двигуна – прийоми модернізації

Така величина, як момент, що крутить, зовсім мало залежить від того, наскільки швидко обертається коленвал, так як він визначається об’ємом мотора і тиском в циліндрі. Існує кілька способів, за допомогою яких його можна збільшити:

Чіп тюнінг двигуна

покращити, керованість, 2107

Перший варіант тюнінгу полягає в оптимізації всього, з чим працює агрегат. Система випуску та заводські розподільні вали замінюються аналогами, з більш високою продуктивністю. Далі варто замінити повітряний фільтр, дросельну заслінку. Цей підхід відносно простий і не витратний, проте можна розраховувати на приріст потужності не більше ніж на 20-30%.

Другий шлях – модифікація двигуна. Тут потрібно трохи змінити характеристики двигуна. Цей спосіб ідеальний для інжекторних автомобілів. Його суть у програмній зміні чіпа, що подає сигнали основним пристроям транспортного засобу. Однак діяти потрібно гранично обережно, ретельно підбираючи зміни, які будуть внесені.

В результаті такої складної модифікації, момент, що крутить, авто може збільшитися на 5-20%. На витраті палива це сильно не відобразиться, а в деяких випадках він навіть може знизитись. Крім цього, досить високі результати дасть прошивка.

Розподільний вал

Коли є можливість, можна замінити звичайний розподільний вал на спортивний, приріст продуктивності відразу дасть зміну програми, яка керує подачею робочої суміші. Спортивний розподільний вал відрізняється від го — профілем кулачків, а відповідно – фазами газорозподілу. Це означає, що таким чином можна досягти ефективної подачі робочої суміші. Чим її більше – тим більший тиск на поршень. Такі дії сприяють збільшення крутного моменту.

Доробка голівки блоку циліндра

Значний приріст продуктивності дасть турбування агрегату. У не модифікованому моторі суміш, що вгорається головкою блоку циліндра, ефективно всмоктується тактом. У разі модифікації, суміш подається безпосередньо турбіною, що дозволяє суттєво збільшити об’єм згоряного газу, а значить і збільшити потужність.

Робочий об’єм

Дійсний метод збільшити крутний момент – збільшити робочий об’єм. Для цього шатуни, поршні та колінчастий вал змінюються на аналоги, тільки з кращими характеристиками. Така модифікація дещо збільшить момент, що крутить, але тільки між низькими і середніми оборотами агрегату. Це означає, що для отримання необхідної потужності тепер не доведеться розкручувати двигун до максимально високих оборотів, що позитивно позначиться на робочих характеристиках.

Камера згоряння

Приріст потужності двигуна дасть змогу зменшити камеру згоряння, оскільки зменшення об’єму незначно збільшить ступінь стиснення. Щоб зменшити камеру згоряння, найімовірніше, доведеться фрезерувати головки блоку циліндра. Крім цього, можна спробувати підібрати поршень такого розміру, щоб він займав більший об’єм у верхній частині. Однак варто враховувати, що в 16-ти клапанних моторах поршень, як правило, впритул наближений до клапанів, тому замінити його поршнем іншої форми не вийде.

Установка задньої розпірки склянок на Жигулі. Посилання кузова ВАЗ 2101-2107. Розпірка на ВАЗ

Поршні

Ще один спосіб збільшить крутний момент – поршні двигуна замінити на легші аналоги. Це допоможе зменшити навантаження на корінні шийки та колінчастий вал. Легкі поршні не такі інертні, а значить. вони набагато легше зможуть зупинятися в “мертвих точках”.

Також можна поставити поршні більшого діаметра. Для цього доведеться розточити блоки циліндрів, проте це так само негативно позначиться на динамічних властивостях двигуна: може зменшитися ресурс двигуна. Вдаватися до цього способу варто у виняткових випадках.

Як покращити керованість ВАЗ 2107

запчастини до автомобілів UAZ, Renault, Largus

г.Оренбург, вул.Монтажників 9/А, до.7., т.58-72-67 (89534587267)

запчастини на UAZ всіх моделей

у наявності в г. Оренбург та на замовлення

RENAULT LOGAN та LADA Largus

деталі підвіски, рульові наконечники та тяги, кульові опори, сайлентблоки, витратні матеріали, ремені, ролики, фільтри, колодки, пильовики, корзини та диски зчеплення

а також запчастини на замовлення протягом 2-3 днів

Як зробити чіп тюнінг ВАЗ 2107 (інжектор) своїми руками?

Тюнінг ВАЗ 2107

Перші варіанти прошивок для чіп-тюнінгу ВАЗ 2107 з’явилися майже одразу після випуску моделі з інжекторним двигуном – у 2008 році. Випробування характеристик тюнінгованого таким чином двигуна показали, що змінена прошивка суттєво покращує показники потужності та динаміки даної моделі.

ТОП 3 доопрацювання кермового управління ВАЗ класики #AvtoRush

Що дає чіп-тюнінг?

Модель тольяттінського виробника. “сімка” (ВАЗ 2107). користується популярністю, незважаючи на велику кількість сучасних автомобілів даного класу. Це пояснюється невисокою ціною авто, дешевизною та простотою ремонту та обслуговування, високою надійністю. Характеристики двигуна аналогічні до інших вітчизняних моделей, тому чіп-тюнінг мало відрізняється від процесу тюнінгу інших моделей ВАЗ або ГАЗ.

Динамічні характеристики та витрати бензину на «класичних» моделях ВАЗ завжди були на невисокому рівні. Багато власників інжекторних «сімок» прагнуть підкоригувати потужність, «ненажерливість» та інші показники за допомогою чіп-тюнінгу.

Найчастіше перепрошивка блоку управління – необхідна процедура для стандартної ВАЗ 2107. Програмний чіп-тюнінг покращує основні характеристики авто та нормалізує роботу ЕБУ двигуна, після чого інжектор починає працювати значно краще. Процедура не тільки знижує витрату та покращує динаміку, але й продовжує термін служби інжекторів та поршневої групи двигуна.

Важливо: чіп-тюнінг ЕБУ ВАЗ 2107 можна проводити лише на повністю справному двигуні, який пройшов докладний технічний огляд з використанням спеціальних вимірювальних приладів та обладнання.

Вибір програми чіп-тюнінгу інжекторної моделі ВАЗ 2107

Фахівцями тюнінгових ательє та ентузіастами розроблено безліч версій програмного забезпечення для чіп-тюнінгу ВАЗ 2107. Однак не всі існуючі програми рекомендовані до застосування. Прошивка може бути «спеціалізована», наприклад, що істотно збільшує динаміку при різкому зростанні витрати пального та зниженні моторесурсу. Деякі прошивки просто не відповідають стандартам якості та не виконують задекларованих функцій, іноді навіть погіршуючи характеристики двигуна.

Найкраще використовувати перевірені програми, рекомендовані фахівцями. Неякісне програмне забезпечення може викликати проблеми в роботі електронного блоку управління, інжектора, випускного тракту та інших частин машини.

Тому бажано проводити чіп-тюнінг ЕБУ двигуна у спеціалізованих майстернях. У цьому випадку фахівці попередньо проведуть діагностику двигуна, системи упорскування, відведення відпрацьованих газів та інших систем, після чого запропонують оптимальну версію прошивки для конкретного автомобіля. Якісний тюнінг ніяк не погіршує ресурс деталей двигуна, електронного блоку управління або системи упорскування. Установка тюнінгового ПЗ та сприяє зменшенню витрати бензину, підвищенню зносостійкості силового агрегату.

Чіп-тюнінг. оборотна, але дуже відповідальна операція. Тому якщо у вас немає необхідних навичок та обладнання, найправильнішим рішенням буде звернутися до автомайстерні, що спеціалізується на програмному тюнінгу авто.

READ  Не качає бензонасос ВАЗ 2107

Самостійний чіп-тюнінг ВАЗ 2107

Вітчизняні автомобілі традиційно не відрізняються надмірно складними електронними схемами. Саме простота експлуатації та обслуговування, наявність великої кількості довідкової інформації за будь-якою моделлю є причиною їх популярності у автолюбителів.

Як будь-які роботи з обслуговування та ремонту, перепрошивку ПО ЕБУ двигуна з метою покращення динамічних та економічних характеристик машини можна виконати своїми руками, без звернення до спеціалізованих майстерень.

Зрозуміло, для цього необхідні певні знання та обладнання. Також необхідно пам’ятати про ризики, на які наражаються інжектор, електронний блок та інші системи автомобіля у разі неправильного прошивки програми управління. Тому варто адекватно оцінити свої можливості і, якщо є сумніви, довірити чіп-тюнінг професіоналам.

За наявності обладнання, навичок, достатньої інформації про процес програмного тюнінгу та належного настрою можна успішно налаштувати своїми руками ЕБУ ВАЗ 2107.

Електронний блок управління двигуном відповідає за показники потужності, прийомистості двигуна та витрати пального. Саме він керує процесом подачі та згоряння палива. Оновлення прошивки дозволяє здійснити коригування параметрів та помітно покращити характеристики двигуна. Якісний тюнінг дозволяє додати до 10% потужності інжекторного мотора, не вдаючись до дорогих процедур заміни та регулювання механічних частин.

Перше, що необхідно зробити за самостійного оновлення програмного забезпечення – від’єднати контролер ЕБУ. Для цього необхідно виконати 3 дії:

Потрібно бути уважним не тільки при виборі програми тюнінгу та оновлення ПЗ, але і при виконанні всіх механічних дій, пов’язаних зі зняттям та встановленням контролера. Помилки можуть призвести до порушення контакту та збоїв у роботі двигуна або навіть до поломки вузла.

Передній стабілізатор ВАЗ 2107: призначення, ремонту, модернізації

При маневруванні та різких поворотах на такому автомобілі, як ВАЗ 2107, відбувається крен, бореться з яким стабілізатор. Конструктивно передній стабілізатор ВАЗ 2107 є сталевим прутом відповідної форми, яка кріпиться до підвіски автомобіля в чотирьох місцях. До таких місць відносяться лонжерони, а також нижні важелі підвіски сімки. Навіщо потрібен аналізований агрегат, і як виконується його обслуговування, дізнаємося докладно.

Спортивна підвіска

Пристрій підвіски ВАЗ-2107 дозволяє встановити якісніші компоненти, які покращать користування автомобілем. Можна внести такі зміни:

 • Змонтувати газомасляні амортизаційні стійки.
 • Обмежити хід штока та зменшити довжину пружин.
 • Встановити спеціальні типи підвіски з регулюванням дорожнього просвіту за допомогою виносних камер або гвинтів.
 • Монтувати на автомобілі спеціальні конструкції нижніх та верхніх важелів підвіски, за допомогою яких можна змінити кастор.

Кастор це нахил осі у поздовжньому напрямку при повертанні колеса. Кут вимірюється тільки в поздовжній площині, між центральною лінією повороту колеса та вертикаллю. Чим більше кастор, тим краще керованість автомобілем. Але при цьому крутити кермо набагато важче. Тому при тюнінгу краще встановити електричний підсилювач керма. Збільшення кастору можна здійснити за допомогою монтажу важелів трикутної форми або верхніх опор, що мають зміщення.

Можливі несправності підвіски ВАЗ 2107

Несправності підвіски можна розбити на групи:

 • пересихання та знос гумових деталей: пильовиків, втулок;
 • зношування вкладишів і ущільнювачів, що є причиною виходу з ладу кульових опор, подушок стабілізатора поперечної стійкості, сайлент-блоків;
 • втома металу, що призводить до поломки амортизаторів, пружин і навіть важелів.

Перевірка та ремонт передньої підвіски – досить прості операції. Проводяться вони на оглядовій ямі чи підйомнику.

Спортивна підвіска та шини на ВАЗ 2107

У цій статті йдеться про встановлення спортивної підвіски на ВАЗ 2107. Тюнінг, який ми проведено, буде призначений для звичайної їзди містом, кліренс буде занижений. На відміну від стандартної підвіски, нова стане жорсткішою. Ми вам гарантуємо, що після даного тюнінгу керованість автомобілем стане помітно кращою, при цьому практично не втративши в комфорті. Займемося передньою підвіскою.

Навіщо заварюють редуктор на задньому приводі?

Заварка є найдешевшим видом блокування. Найчастіше використовується в автоспорті. Рідше у звичайному цивільному автомобілі.

Як і різні види блокувань змушують крутитися обидва колеса одночасно, також відбувається у випадку із заваркою. Але є нюанс, тут вони будуть крутитися однаково постійно (і на скидання газу, і на розгін). Через те, що між собою заварюються сателіти.

А на деяких блокуваннях можна виставляти переднатяг для різних покриттів, і тоді при спокійній їзді блокування поводитиметься як відкритий диференціал. Але цінник таких блокувань досить високий.

Таким чином, тепер на обидва колеса йде однакове обертання. Найчастіше заварюється редуктор з повним розбором, але це необов’язково, щоб потім не регулювати пляму контакту головної пари та підшипники. Але тоді треба стежити, щоб окалина від зварювання не потрапила в підшипники і від нагрівання корпусу не згоріли сальники.

Після заварювання зварювальний шлак потрібно ретельно очистити та продути редуктор. Перші кілька десятків кілометрів бажано кілька разів змінити масло.

Для виготовлення надійної заварки рекомендується покласти між сателітами болти хрест на хрест, як це зроблено на фото вище. Якщо не вдаватися до такого посилення і просто зварити сателіти, то при їзді по сухому покриттю на моторі з достатньою потужністю, їх просто переверне і редуктор непридатний.

Найнадійніший спосіб зробити заварку, виготовити кришки для сателітів у вигляді пластин, а потім обварити. У цьому випадку гарантовано сателіти нікуди не подінуться. І найгірше, що може статися з редуктором у цьому випадку-це лусне його корпус.

Як і у будь-якого внесення змін до конструкції автомобіля, у заварки є плюси та мінуси.

Низька вартість порівняно з покупними блокуваннями. Для початківця у дріфті саме те, щоб зрозуміти як керувати автомобілем у заметі.

Якщо використовується в цивільному автомобілі, збільшується прохідність. У нас, наприклад, чистять дороги тільки навколо адміністрації, і на головних вулицях. При сильних снігопадах (які у нас дуже часто) із двору на задньому приводі ви просто не оберетеся.

Проблемність паркування на маленьких площах із сухим покриттям через збільшення радіусу розвороту. Так як внутрішнє колесо в повороті обертається тепер із тією ж швидкістю, що й зовнішнє.

При невмілому використанні в цивільному автомобілі гарантовано неконтрольоване знесення задньої осі.

При їзді в дрифтових дисциплінах, автомобіль із заваркою в заметі завжди прагне назовні повороту, що не завжди дозволяє належним чином керувати ним. А також має яскраво виражене уповільнення під скидання газу, чого немає на інших блокуваннях.

Також є кілька міфів про заварку:

Збільшується знос гуми. Але якщо ви знаєте для чого вам потрібна заварка, то про гуму ви переживатимете в останню чергу. Та й я від’їздив на заварці сухим асфальтом кілька місяців і особливого зносу я не помітив. Мало потужним автомобілям це не загрожує.

А якщо у вас машина потужністю від 300 коней, то і без заварки зношування буде збільшено.

Машина постійно в будь-якому повороті їде боком. Це теж не вірно, на сухому покритті, автомобіль при спокійній їзді поводиться так само, як і на відкритому диференціалі.

Знесення починається на покриттях із низьким зчепленням: сніг, бруд, мокрий асфальт, пісок. І за певних умов керування (різкий газ, контрзміщення кузова). Але тут знову ж таки, потрібно розуміти для чого вам заварка. І якщо говорити зі свого досвіду, то я не відчував таких проблем.

Редуктор помре за кілька тисяч км. Це брехня. При належному виконанні такий редуктор довго ходитиме.

READ  Заміна головного циліндра гальм ВАЗ 2107

Я заварив особисто кілька редукторів (на ВАЗ, Toyota, Nissan), деякі з них вже їздять не один рік і все в порядку.

Також раджу заварюватися на цивільній машині лише за наявності запасного редуктора. Щоб замінити заварку на звичайний редуктор якщо вас щось не влаштує. Ну і звичайно ж зважте всі за і проти, перш ніж заварюватися, і вирішіть для чого використовуватимете автомобіль.

Дякуємо за увагу! Підписуйтесь, ставте лайки.

Заводська підвіска ВАЗ 2107 дуже м’яка та недосконала. Як правило, при певному завантаженні багажника та перевезенні кількох пасажирів машина відчутно просаджується, відчувається перевантаження, а в деяких випадках колеса починають зачіпати арки. Саме тому після збільшення жорсткості та заміни деяких вузлів підвіски суттєво покращується керованість автомобіля та загальний рівень комфортабельності.

Кількість варіантів для тюнінгу підвіски ВАЗ 2107 залежить від фінансових можливостей та бажань конкретного власника автомобіля. При солідному бюджеті та зверненні до тюнінг-майстерні можна серйозно прокачати передню та задню підвіску та отримати на виході спортивний автомобіль з покращеними характеристиками. Однак, багато хто намагається своїми руками модернізувати підвіску на ВАЗ 2107, витративши мінімальну кількість фінансів і отримавши максимальний ефект від виконаної роботи.

Тюнінг підвіски ВАЗ 2107

Власники класичних «сімок» часто намагаються згладити деякі експлуатаційні недоліки автомобіля своїми руками, удосконалюючи технічні характеристики у різний спосіб. Одним із робочих вузлів, що власники прагнуть модернізувати насамперед, часто буває підвіска. Вона у автомобіля трохи проблемна, тому влаштовує далеко не всіх.

Недолік полягає у зайвій м’якості з’єднувальних механізмів кузова та шасі, особливо ззаду. Щоб збільшити жорсткість, автолюбителі роблять тюнінг підвіски ВАЗ 2107, замінюючи рідні деталі своїми руками ззаду більш потужними.

Однак, збільшивши жорсткість тільки на задній осі, з’ясовується, що виникає дисбаланс. Тому доводиться вносити корективи в передню підвіску, а також систему керування автомобілем. Давайте з’ясуємо, що зазвичай робиться для того, щоб підвищити жорсткість “сімки” так, щоб при цьому не постраждала керованість авто.

Тюнінг підвіски ВАЗ 2107

Перед поліпшенням підвіски ВАЗ 2107 необхідно знати, що стандартний варіант розроблений не випадковими людьми, а висококваліфікованими фахівцями, у яких вища освіта. До того, як автомобіль ВАЗ 2107 з конвеєра зійшов і опинився у ваших руках, її досвідчений зразок кілька років випробовували на спеціально призначеному полігоні.

Для внесення новизни в динаміку автомобіля ВАЗ 2107, покращення наступності та керованості машини, отримання найкращих ходових якостей, необхідне невелике доопрацювання підвіски. Тюнінг підвіски ВАЗ 2107. Підвіска безпосередньо впливає на рівень безпеки. Давайте розберемо варіант, вже відпрацьований на багатьох автомобілях.

Варіант тюнінгу ВАЗ 2107.

Для роботи з покращення підвіски в автомобілі ВАЗ 2107 нам необхідний комплект для її доопрацювання, а також набір слюсарних інструментів. Всі автолюбителі знають, що керованість автомобілем, коли він рухається, безпосередньо залежить від підвіски. Після форсування силового агрегату автомобіля обов’язково треба зробити доопрацювання підвіски, тому що потужність у двигуна збільшилася. Це ще раз підтверджує те, що виробники правильно зробили розрахунки. В інтернеті є багато рекомендацій щодо того, як правильно потрібно зменшувати дорожній просвіт машини, покращивши його характеристики. Більшість фахівців вважають, що варто зрізати на стійках пружинки на пару витків, і проблема вирішена. Є такі фахівці, які підкріплюють свої висновки за допомогою точних розрахунків. Як показує практика, все не просто як нам може здатися. Якщо зрізати пружини власними руками, то вирішиться лише одна проблема посадка ВАЗ 2107 стане нижче, але це спричиняє купу нових проблем. Знижується стійкість при подоланні перешкод, зменшується ресурс деталей завдяки перерозподілу навантажень, збільшується зношування ходової частини, потужні удари за короткий проміжок часу виводять з ладу наконечники рульових тяг та шарніри опор, крім цього ще розбивають підшипники ступиць коліс. Все ж таки якщо автолюбитель зважився здійснити доробку підвіски самостійно і ніщо його не зупиняє, то пропонується використовувати тільки сертифіковані деталі, спеціально розроблені для тюнінгу автомобіля, і тільки таким чином ви досягнете своєї мети.

Сертифіковані деталі для тюнінгу.

Цей комплект складається з укорочених пружин, що не втратили своєї жорсткості, амортизаторів, підібраних за необхідними параметрами, та посилених стабілізаторів поперечної стійкості. Зверніть увагу на те, що встановлення нових деталей необхідно проводити строго відповідно до інструкції, що додається, тому є сенс заздалегідь її освоїти. Звичайно, при зниженні ВАЗ 2107 доводиться відмовитися від комфорту, машина стає набагато жорсткішою, кожна купа відчувається всім тілом. Негативні наслідки залишаються і на ходовій частині, про що йшлося вище. Однак неможливо проігнорувати перевагу тюнінгу автомобіля ВАЗ 2107, збільшується стійкість, знижується крен на поворотах, “клює” на різких поворотах, змінюється зовнішній вигляд, машина стає ще красивішою, з’являється деякий спортивний вигляд. Після заниження машини потрібно зробити налаштування регулятора гальмівних сил задньої осі. При порожньому автомобілі установка вважає, що вона перевантажена, це буває через осідання осі. Якщо різко натиснути на педаль гальма, задні колеса зірвуться на юз.

Особливості тюнінга агрегатів підвіски автомобіля

З заводу транспортні засоби йдуть з м’якою підвіскою, що дуже добре при стабільному русі машини. На високих швидкостях машину дуже важко утримати на дорозі, погіршується її керованість. Доробка підвіски дозволить водієві автомобіля більш впевнено відчувати його на поворотах при великій швидкості, знизить рівень розгойдування, а також додасть комфорту водієві та пасажирам під час руху нерівними дорогами.

ВАЗ 2107: спроби покращити керованість «бойової класики»

Важливо розуміти, що тюнінг ходового транспортного засобу передбачає заміну агрегатів на більш дорогі запчастини. Якщо у вас є фінансова можливість, можна приступати до тюнінгу підвіски. Якщо кошти обмежені, то, можливо, достатньо буде заміни дисків машини на сучасні та установки на неї низькопрофільної гуми. це надасть ефективного зовнішнього вигляду і незначно збільшить її стійкість на дорозі.

Якщо ви все ж таки зважилися на доопрацювання підвіски, важливо провести комплексну заміну агрегатів. Не рекомендується спеціалістами окремо тюнінгувати передню та задню підвіску.

Амортизатори та пружини

Починати модернізувати ходову частину автомобіля необхідно заміною звичайних амортизаторів сучасними виробами. Відмінним варіантом є покупка газових амортизаторів, які миттєво реагують на коливання дороги та згладжують вібрацію машини, підвищуючи Comfort, що знаходяться в салоні.

Паралельно з тюнінгом амортизаторів важливо вдосконалити і пружини. Для того, щоб покращити керованість, важливо придбати жорсткі пружини, які зроблять роботу амортизаторів більш ефективною. Існує кілька видів пружин підвіски. Це пружини підвищеної жорсткості та пружини зі змінним витком. Нові сучасні моделі деталей складаються із двох секцій. Верхня частина їх відрізняється високою жорсткістю, нижня — м’яка. За рахунок нижньої м’якої пружини збільшується контакт колеса з дорогою, жорстка відповідає за зниження коливання машини на нерівних дорогах.

Тюнінг стабілізаторів та важеля передньої підвіски

Повний тюнінг підвіски також потребує заміни стабілізаторів поперечної стійкості. Стабілізатор сприяє розподілу навантаження на амортизатори при переїзді одним з коліс вибоїна або ями. Таким чином, посилений або здвоєний вигляд стабілізатора супроводжуватиме поліпшення керованості та підвищення зчеплення з дорожнім покриттям, а також зменшить крен автомобіля при поворотах на великих швидкостях.

Приділіть особливу увагу сполучним шарнірам. У звичайних автомобілях вони мають гумометалеве виконання. У спортивних модернізованих підвісках важливо використовувати оновлені сферичні шарніри з металу.

А також після проведення всіх вищеописаних маніпуляцій, необхідно замінити важіль передньої підвіски на жорсткіший варіант, так як звичайні вироби будуть піддаватися деформації під час більш агресивної експлуатації.

READ  Заміна переднього центру Nissan X Trail T31

Заміна коліс як результат модернізації ходової частини

Завершальним моментом удосконалення ходового автомобіля є заміна коліс машини. Тут доведеться вибирати між його комфортом та керованістю. Більш керованим на дорозі буде транспортний засіб на низькопрофільних шинах. Однак при їзді по вибоїнах і нерівній дорозі значно відчуватиметься тряска в салоні транспортного засобу. Є варіант збільшити ширину диска, що вплине на покращення комфорту в салоні. Однак таке збільшення негативно позначиться на керованості у мокру погоду, а також збільшення ширини сприятиме підвищенню навантаження на підшипники та маточини.

Посилення своїми руками

Найголовнішим показником посилення кузова є крутильна жорсткість. Вона вимірюється в Нм/град. І чим більше це значення, тим жорсткішим вважається кузов. Крім того, на цей показник впливає і тип кузова. Як відомо, хетчбеки набагато жорсткіші, ніж 3-об’ємні седани, яким і є наша «сімка».

Примітка. Важливе значення має і кількість дверей, а також розташування ДВЗ, що також немало позначається на жорсткості кузова.

Жорсткість кузова седана ВАЗ 2107 складає 7200 Нм/град. Для порівняння у хетчбека Деу Lanos цей показник становить 10500 Нм/град. Що стосується інших сучасних іномарок дорогого сегмента, таких як Альфа Ромео або Citroen С5, то їхня жорсткість кузова дорівнює 20 тисяч Нм/град.

Розпірки та розтяжки

Отже, за рахунок чого можна збільшити жорсткість кузова? Найкращий із способів передбачає встановлення розпірок та розтяжок.

Установка розпірок на передні стійки дає гарний ефект, хоча, як стверджують деякі автомобілісти, реальних поліпшень вони не помітили. Навпаки, проведені не раз тести, доводять зворотне – з передніми розпірками проходження поворотів і перебудова на дорозі проходить значно впевненіше, незалежно від швидкості.

Але найголовніше. розпірки допомагають знизити ступінь деформації кузова, що сприятливо позначиться на довговічності металевого кістяка.

На “сімку” можна ставити розпірки жорсткіші (посилені), хоча і вважається, що серед вазівських моделей, на ВАЗ 2107 підвіска жорсткіша. Загалом, це все ж таки, м’яка підвіска.

Набувати розпірки бажано лише від відомих фірм-виробників. «Безім’яні», зроблені кустарним чином моделі, довіри не вселяють. Хоча їх можна використовувати, тільки ось доведеться підбирати обов’язково під «сімку», інакше при монтажі не виключені проблеми та складності.

І на задні стійки є сенс поставити розпірки. Це створить посилення усієї задньої частини металевого каркасу «сімки». В принципі, «сімка» не так потребує задніх розпірок, як, наприклад, ВАЗ 2108 і модифікації, випущені пізніше. На вазівських моделях спочатку на заднє сидіння покладається роль посилювати жорсткість кузова, а на 2112, наприклад, сидіння розкладаються, що говорить про малу жорсткість.

 • Зменшиться переміщення верхніх геометричних точок кузова
 • Збільшиться загальна жорсткість
 • Керованість транспортним засобом значно покращиться
 • Підсумок позначиться позитивно на довговічності кузова.

Крім того, такий вид тюнінгу вважається бюджетним, що ідеально підходить для самостійного виконання, і простим у встановленні (не потрібно проводити складні роботи). До того ж, таке посилення і зовні виглядає гарно.

Зазначимо, що встановлення нижніх розпірок теж може надати істотну допомогу у посиленні кузова. Тільки ця установка вважається важковитратною.

Підсилювач за спинкою сидіння

Існує ще один спосіб заднього підсилення, що передбачає встановлення підсилювача прямо за спинкою заднього сидіння. Таке нововведення допоможе збільшити жорсткість кузова на 20-25 відсотків.

Підсилювач щитка

Щоб суттєво зменшити люфт корпусу рульової рейки у сполучних елементах, рекомендується встановити підсилювач щитка передньої частини автомобіля. Такий девайс не тільки підвищує жорсткість передка “сімки”, але й зменшує амплітуди переміщення картера рульової рейки.

Цікаво, що підсилювач щитка посилює жорсткість у поперечному напрямку двічі ефективніше, ніж у поздовжньому. Поперечна жорсткість передка посилюється у 5 разів, поздовжня – у 2 рази.

Підрамники

Ще одне нововведення передбачає встановлення підрамників. Вони загалом збільшують жорсткість кузова. Якщо вдасться поставити модель підрамника з додатковою опорою для ДВЗ, то посилиться заодно і підвіска автомобіля.

Підрамники, як правило, складні в установці, особливо на безрамні седани. Прийде переварити деякі деталі передньої частини ВАЗ 2107.

ТКБ (трубчастий каркас безпеки) призначений для професійного та «цивільного» використання. З першими краще не зв’язуватися, тому що вони застосовні для змагань, дороги в ціні та відрізняються складною конструкцією. А ось «цивільні», якраз наш випадок.

Народний спосіб

Має на увазі наповнення монтажною піною отворів лонжеронів і порогів. Дає чималий коефіцієнт посилення, принаймні підвищується жорсткість. Метод не затратний, тільки має недоліки: збільшується активізація корозії, оскільки закривається вентиляція. Крім того, зростає ризик займання під час зварювання.

Відео про те, як можна посилити кузов

Модель вітчизняного автомобіля ВАЗ 2107 користується величезною популярністю в Росії через низьку вартість машини, недорогу експлуатацію, простоту і надійність. За своїми характеристиками модель практично нічим не відрізняється від інших вітчизняних автомобілів, тому процес чіп-тюнінгу ВАЗ 2107 багато в чому схожий на процес тюнінгу інших моделей з інжекторними двигунами.

Керованість та динамічні показники російських моделей автомобілів завжди були на досить низькому рівні, тому бажання численних власників моделі ВАЗ 2107 з двигуном інжекторного типу покращити керованість, потужність та інші показники свого автомобіля, включаючи інжектор, цілком виправдане.

Багатьом власникам автомобілів моделі ВАЗ 2107 програмний чіп-тюнінг просто необхідний, тому що ця процедура не тільки покращує показники машини, а й сприяє нормалізації роботи ЕБУ двигуна. крім того, інжектор починає працювати набагато краще. Але завжди необхідно пам’ятати про те, що чіп-тюнінг блоку управління ВАЗ 2107 слід робити тільки на справному двигуні, який пройшов повний технічний огляд.

Чіп-тюнінг ВАЗ 2107 з інжекторним двигуном своїми руками

Автомобілі вітчизняного виробництва не відрізняються складними електронними системами та користуються популярністю у автолюбителів саме завдяки своїй простоті в експлуатації та обслуговуванні. Процес покращення динамічних характеристик автомобіля можна проводити і своїми руками, але в цьому випадку існують певні ризики пошкодити електронний блок, інжектор та інші системи, про які потрібно пам’ятати.

Не варто переоцінювати своїх можливостей та думати, що процес самостійного чіп-тюнінгу ВАЗ 2107 справа проста. Можна довіритися професіоналам, проте при належному настрої та знанні всіх основних навичок та інформації про процес зробити програмне налаштування блоку управління ВАЗ 2107 можна ефективно та самостійно.

За показники динаміки в автомобілі відповідає електронний блок керування двигуном саме там відбуваються всі основні процеси та саме оновлення його прошивки дозволяє підкоригувати деякі дані і тим самим покращити показники двигуна. Зазвичай для інжекторних моторів збільшення потужності після якісного чіп-тюнінгу становить від 7 до 10%. Для того, щоб провести самостійне оновлення прошивки, насамперед необхідно від’єднати контролер ЕБУ із спеціальної секції. Для цього на щитку необхідно від’єднати дроти, потім за допомогою ключа послабити кріпильний механізм, витягнути електронний блок та контролер, і, не знімаючи чіпа, підключити вибрану програму. Але варто бути гранично уважним не тільки в процесі вибору програми для тюнінгу, але і при діях на місці, роблячи механічну роботу.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS