Як перевірити генератор на працездатність ВАЗ

Як перевірити генератор автомобіля? 5 простих способів перевірки за допомогою мультиметра

Генератор є джерелом, який відповідає за зарядку акумулятора під час водіння. Якщо генератор неправильний або нестабільний, акумулятор викидається занадто швидко і вимагає постійного заряджання з електричної мережі. Оскільки ви можете перевірити генератор вдома, то проблема швидко вивантаження акумулятора не потрібна для керування службою для діагностики.

Підозрюється у порушенні роботи генератора, власник автомобіля спочатку прагне видалити розбивання самостійно. Існує кілька способів перевірки, які передбачають вимірювання як на знятому, так і на недемонтованому пристрої. Перевірка в обох випадках буде надійним. На додаток до знаючи, як перевірити, як перевірити генератор, необхідно з’ясувати причини, для яких він може вийти з ладу. Хоча генератор. це досить надійний пристрій, але неправильна або недбалість операції автомобіля може принести його передчасним.

Регулятор напруги

У випадку його несправності акумулятор або заряджений або не отримує повного заряду. Напруга на виходах обслуговуючого пристрою. 14.4-15 В. Крім того, ви можете “дзвонити” регулятор конденсатора. Під час інспекції його опору має різко зменшити.

Далі слід зняти регулятор напруги з генератора, оглянути щітки, після чого перевірити справність контрольною 12-вольтовою лампою, подавши на регулятор постійну напругу. Світло повинно обертатися, і коли напруга подана понад 15 В. різко потрясіння.

Основні недоліки

Генератор може мати несправності як механічного, так і електричного характеру. До них відносяться:

 • виходу з ладу регулятора напруги;
 • несправність діодного мосту (блок випрямляча);
 • закриття обмотки збудження ротора;
 • закриття обмоток статора;
 • знос пензлів;
 • Носити підшипники.

Далі ми поговоримо про те, як перевірити генератор для продуктивності самостійно, виходячи з симптомів, присутніх та можливих несправностей.

Як перевірити генератор ВАЗ

Як перевірити роботу мультиметра генератора

Перевірка генератора мультиметром починається з вимірювань стресу на ANKB на холостому ходу, а коли обладнання кабіни увімкнено. Мультиметр переводиться в режим вольтметра, червоний зонд застосовується до акумулятора “плюс”, чорний для мінус-терміналу. Після початку двигуна напруга на терміналах повинна збільшуватися до 13,8-14,5 В.

Перевірка мультиметра генератора

Допускається збільшення напруги на відображення мультиметра до 14,8 В. цей показник вважається нормальним для сучасних автомобілів з великою кількістю електронних вузлів.

Щоб перевірити, чи генератор акумулятора не перезаряджається, включіть далеке світло, плиту та перекладіть операцію двигуна до середніх поворотів. З хорошим генератором, збільшення напруги на дисплеї мультиметра не відбувається.

Регулятор напруги перевірки

Якщо при перевірці вхідної напруги на акумуляторі було встановлено, що рівень недостатнього, регулятор напруги перевіряється.

Щоб перевірити, вам доведеться перекласти тестер до режиму вольтметра. Натисніть зонд до виходу “маси” генератора та терміналу 30 або “b”. Показання на дисплеї повинні бути в діапазоні 13,5-14,6 В. Якщо показання нижче регулятора напруги потрібно замінити.

Перевірка діодного мосту

Найважче діагностувати діодний міст, так звану “підкову”. Його елементи розташовані на вигнутій пластині, силові діоди у вигляді дисків дуже важко змінити. коли вони встановлені, пайка, тільки зварювання, часто спалений елемент просто вирізаний з блоку. Це знижує ефективність, але вузол залишається в робочому стані.

Під прогресом діодів мосту рекомендується не відновити частину, а й змінюватися до нового. У 80% випадків діоди спалюються після кавітації автомобіля.

Перевіряти міст краще на демонтованому агрегаті після повного розбирання. Поломка часто виникає, коли термінали реформуються, коли водій заплутує плюс термінали та мінус. Діоди за такої проблеми перегорають парами. Пробитий діод має нульовий опір, генератор починає швидко перегріватися, і зростає навантаження на акумулятор автомобіля. Зрозуміти, що діод прогорів, можна за характерним запахом гару, який відчувається з-під капотного простору.

Перевірка діодного мосту генератора

Мультимер встановлюється в положення “діод”, на продзвінок ланцюга. Перший силовий діод на підкові зліва має позитивну полярність. Опір справного діода становить в одному напрямку, коли до діода прикладається червоний щуп, 400-700 ом, (чорний щуп прикладається до підкови) при встановленні чорного щупа до діода прагне нескінченності.

Другий діод на підковох є негативна полярність, тому при застосуванні плюс-зонду мультиметр до виходу діода, мінус зонд до основи підкови, опору має бути нескінченним, при встановленні чорного зонду на діоді. і червоний на підкову в межах 400-700 Ом. Кожен діод продзвонюється окремо.

Перевірка обмотки

Перша ознака згорілої обмотки – потемніння кольору ізоляції провідників. Для елемента використовується мідна обмотка та лакові ізоляції, які «течуть» після значного підвищення температури. Під час короткого замикання колір дроту темніє, тоді як водії часто відчувають запах гарі, який з’являється на місці установки та розширюється з двигуном. Визначте скрип візуально, для цього необхідно видалити та перевіряти всередину ротора через вентиляційні отвори.

Перевірка обмотки генератора

Перемотування мідного дроту недоцільне. дешевше поміняти деталь, вибравши аналогічну з підходящими посадковими місцями.

Перевірте, що статор може бути мультиметровим шляхом переміщення його в режим омметри. Діагностика виконується на видаленому блоці, нормальна стійкість обмотки вважається нормальним між виходами в діапазоні 0,2 Ом, опору між нульовим кабелем та обмоткою повинна бути в межах 0,3 Ом. Допустима помилка. 2%. Якщо при вимірюванні опору має тенденцію до нуля, стартер не підходить для використання.

Поради автомобіля

Насправді, я вже говорив про них вище, якщо генератор не працює, то легко побачити навіть у салоні.

 • Всі сучасні автомобілі знаходяться про цю контрольну лампу “Червона батарея” на панелі приладів. Якщо він горить або навіть блимає, це не добре, вам потрібно негайно реагувати, тому що розряд не далеко.
 • Низьке світіння всіх інструментів. “Контрольна лампа” теж може перегоріти, але якщо ви помітили, що індикатори потьмяніли, це означає, що автомобіль працює від акумулятора, а не від генератора. Ви повинні знову перевірити.
 • Розмовляв пояс. Якщо ви піднімаєтеся під капот і побачите перерву ременя, яка обертається генератором, то обов’язково перевірте продуктивність! В іншому випадку ви можете знову відмовитися від акумулятора.

Це всі очевидні недоліки, але акумулятор розряджається, і все здається добре, але щось усередині скрипу та генератора LIE? Як швидко і легко перевірити машину без розбирання? Запитання? І ось все досить. без проблем

Перевірка генератора за допомогою мультиметра

Перевірити генераторний вузол у домашніх умовах зможуть автовласники, які мають досвід роботи з тестерами.

Порядок перевірки з різними режимами роботи двигуна

Перед виконанням ремонту потрібно перевірити роботу пристрою, зробити це можна без демонтажу агрегату з автомобіля. Для діагностики, мультиметр буде потрібно або вольтметр, перевірка напруги виконується на дні. Потрібно виміряти параметр на терміналах акумулятора, значення напруги має бути приблизно 13,6 вольт. Це значення вважається нормальним, якщо блок живлення оснащений, а всі електричні прилади, які вимикаються.

Потім поворот активується електричними приладами, оскільки напруга виконується, як вона включена. Якщо вузол працює належним чином, параметр повинен зменшуватися приблизно на 0,2 В під час активації кожного наступного пристрою. Але загальна напруга не повинна падати нижче 12,8 вольт, інакше це призведе до вивантаження акумулятора. Якщо на холостому поворотах буде більше 14,2 вольт, він говорить про падіння акумулятора. Функції вузла генератора у зміцненому режимі.

Докладно теоретична інформація та практична демонстрація процесу перевірки генератора без демонтажу представлені каналом Avto-Blogger.

Але не завжди збільшення рівня напруги свідчить про несправності електронограми. Якщо всі електричні пристрої працюють правильно, то через 5-10 хвилин роботи двигуна, робочий параметр знизиться до 13,5-14 вольт. Коли напруга не зменшується, необхідно відновити розетку або генератор. Якщо, з силою підрозділу в холоді, робоча вартість становить 13-13,4 В, це вказує на несправність батареї.

При діагностиці генераторного пристрою на запущеному двигуні ВАЗ 2107 можливе відхилення напруги на 0,1 В.

Контроль контролю компонентів

Перш ніж виконувати чек, потрібно збирати схему, за допомогою якої буде діагностована робота регуляторного пристрою:

 • 1. тестер. вольтметр або мультиметр, якщо ви використовуєте останню, то вона повинна бути налаштована заздалегідь у режимі вольтметра;
 • 2. індикатор управління світлом;
 • 3. заземлення регуляторного пристрою;
 • 4. вилучення цієї деталі;
 • 5. щітка.

Діаграма для діагностики регулятора генератора

Інструкція з діагнозу окремих компонентів елементів установки:

 • Виконується демонтаж генераторного вузла. Після видалення необхідно ретельно очистити свою зовнішню поверхню тканиною, всі забруднювачі повністю видаляються.
 • Діагностика обмоток статора виконуються. І тому щупи тестера (мультиметра чи омметра) підключаються до кільцям роторного приладу, виконується перевірка обмотки щодо обриву. Коли обмотка збудження робоча, параметр опору має становити 5-100 Ом. Потім щупи тестера підключаються до контактного кільця, а також роторного пристрою, робиться перевірка деталі на замикання. Якщо механізм робітник, то параметр опору при діагностиці буде відповідати нескінченності.
 • Потім проводиться перевірка обмотки статорного пристрою на предмет обриву. Для цього по черзі щупи тестера треба поєднати з висновками деталі. Якщо обрив у пристрої відсутній, то на дисплеї тестера буде виведено невеликий опір, що відповідає приблизно 100 Омам. Контакти тестера підключаються до статорного пристрою, а також до одного з висновків обмотки, виконується перевірка на предмет замикання. Опір, що прагне нескінченності, повідомить про відсутність замикання.
 • Наступним етапом буде діагностика діодного мосту. Коли пристрій робочий, діодний елемент зможе проводити струм в одному напрямку. Якщо ні, то в обох або поточних випадках не зможе пройти взагалі. Перевага контакту тестера повинна бути підключена до домішок з автобусом, а мінус. з виходом діагностованого пристрою. Сам тестер повинен бути налаштований заздалегідь до діагностичного режиму діодних елементів.
 • Якщо діод є працівником, то струм не пройде через нього, опір буде йти до нескінченності. Заміна зубожіння меломату в місцях. З робочим діодним елементом, тестер буде демонструвати наявність опору. Такі ж деталі діагностуються однаково.
 • Потім діагностує регуляторний пристрій напруги. Необхідно візуально перевірити вузол пензля і переконайтеся, що мобільність самих щіток. Якщо вони зазнали невдачі або їх знос, механізм підлягає заміни. Від утримання кисті елементи не повинні виконувати більше 5 мм. Також не дозволяється підрахувати в тримач.
 • Для виконання електричної перевірки готується схема, яка була повідомлена перед діагностикою. До заземлення регуляторного пристрою за допомогою електроланцюжка треба підключити мінусовий вивід акумулятора або іншого елемента живлення. До висновку приєднується плюсовий контакт. Контрольний світловий індикатор з’єднується зі щітковим вузлом регуляторного елемента. При виконанні цього завдання треба обов’язково дотримуватися полярності, оскільки некоректне підключення призведе до поломки деталі.
 • Контроль параметра напруги, що подається на деталь, здійснюється за допомогою вольтметра. Здійснюється активація акумулятора або модуля живлення, 13-вольтна напруга подається на регулятор. Світлове джерело має запрацювати. Це говорить про те, що при даній напрузі в електромережі машини струм подається на обмотку роторного пристрою.
 • Потім величина напруги поступово збільшується, про це повідомляє відключення світлового джерела. Лампочка повинна згаснути приблизно за 14,5-14,7 вольтів. Параметр напруги повинен бути зменшений, доки індикатор світла не заробляє. Значення, в якому активовано активацію світлового індикатора, повинна бути не менше 13,2 вольт.
 • Потім ви можете перевірити ємність конденсаторного елемента, але це буде потрібно омметр, який повинен мати діапазон вимірювання щонайменше 1000 COM. Тестер підключений до виходів пристрою, читаються показання. Якщо елемент конденсатора працює правильно, то в результаті підключення до нього веде тестер буде продемонстровано низьким опором. Потім параметр почне збільшуватися до стабілізації. Якщо ви змінюєте полярність при підключенні пристрою, робоча вартість повинна змінюватися аналогічно.

Діагностика обмотки збудження за омаром

Перевірка діодного мосту для опору

Діагностика регулятора напруги контрольної лампи

Пов’язані з проблемами генераторного вузла

Ця група розбиття часто пов’язана з недоліками інших вузлів або льодових елементів. Про такі проблеми Власник автомобіля з’явиться з неправильної роботи електричного генератора.

Втрата напруги приводу

Найбільш очевидним знаком проблеми є падіння потужності, збільшуючи оборот DVS. Це відбувається через те, що під час різкого збільшення обертальної швидкості ослаблений ремінь починає сильно прослизати.

Проблема визначається, коли початок двигуна. буде спостерігатися невизначений початок. Також під час роботи двигуна діагностується недостатня напруга ременя. Така розбивка загрожує появою невдач у тязі, сильних коливанні двигуна.

Втрата сигналу збудження

Ця проблема, як правило, пов’язана з поганим контактом або відключенням дротів генерації вузлів. За такої несправності генератор переходить в асинхронний режим функціонування, але може видавати потрібну потужність.

Контакт забруднених пристроїв

Бруд потрапляє в термінали з частими їздою на землі дороги, машина для прання. У разі витоку нафти на шліфувальні контакти, пил накопичується. Брудні клеми можуть призвести до корозії інших елементів вузла, що генерує.

Іноді клеми, покриті шаром бруду, починають окислюватися. Таку поломку можна перевірити, чи не знімаючи генератор на машині ВАЗ 2115 або іншому автомобілі АвтоВАЗ. Підходящий прилад для перевірки – мультиметр. Якщо у разі підключення до електрогенератора при функціонуючому двигуні індикаторна стрілка не смикається, настав час видаляти бруд з контактів.

Причини за яких немає зарядки генератора

Найпоширеніша причина, за якої генератор не заряджає акумулятор. Це зношування щіток. Вугільні контакти, які передають напругу від реле регулятора на обмотки ротора, стираються, контакт пропадає. При цій несправності контрольна лампа на щитку приладів перестає спалахувати.

Тобто, коли ввімкнено запалювання, якщо контрольний значок зарядки повинен запалити все. Двигун заводиться і лампа гасне. Це означає, що генератор працює і заряджає акумулятор.

Якщо немає контакту на щітках. Лампочка при включенні запалення не спалахує. Переконатися, що саме причина в контактах можна.

Провід що йде на реле регулятор необхідно замкнути на масу. Включити запалення. Лампочка має загорітися. Це означає, що немає контакту між щітками та контактними кільцями. Або стався обрив в обмотці ротора.

Якщо, при закритті дроту на тілі, заряд світло не загоряється. Отже, світлодіодний. Що підсвічує значок заряджання. Або розрив дроту. Потрібно дзвонити ланцюг з реле регулятора на панель приладів.

Неправильна реле регулятор

Як перевірити, чи заряд генератора акумулятора у разі відмови інтегральної схеми реле регулятора. Існує два недоліки. Генератор перестає роздавати. Оскільки регулятор ретрансляції не забезпечує напругу до обмотки ротора. Або навпаки напруга генератора зростає зі збільшенням обертів. Тим самим перевищує допустиму напругу автомобіля. Це може призвести до зарядки акумулятора. Що призведе до знищення пластин та закриття акумулятора. Надмірне стрес також призведе до невдачі автомобільного обладнання автомобіля.

Перевірте реле регулятор

Реле регулятора можна перевірити. За допомогою силового блоку, здатного плавно змінити напругу від 10 до 20 вольт.

Реле регулятора підключається за такою схемою:

Зі збільшенням напруги понад 14.2 _ 0.3 Volta Light Bulb повинна вийти. У разі зменшення стресу світло світиться. Це означає, що регулятор ретрансляції працює

Низька напруга ременя приводу генератора.

Якщо було сумніву, що генератор не стягує, перевірте, перш за все, напругу приводу. Оскільки, що виникають магнітні потоки, створюють стійкість обертання до ротора. Коли генератор включений у роботу. Слабо натягнутий ремінь прослизає на шківі генератора. Ротор перестає обертатися. Генератор не видає напруги. Якщо на натяг ременя відразу не звернути увагу. Діагностика генератора не дасть результатів. По суті, несправність доведеться шукати на справному генераторі. Ця несправність відноситься до розряду курйозних. Але на неї дуже часто трапляються.

Це зовнішні ознаки того як перевірити чи заряджає генератор акумулятор. Якщо їх виявилося недостатньо для того, щоб визначити несправність. Далі слід зняти генератор. Розібрати його та окремо перевірити його елементи.

Як перевірити придатність генератора ВАЗ 2107

Випрямний блок генератора (діодний міст) автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099 призначений для перетворення змінного струму, що виробляється генератором, в постійний струм. Його несправність (коротке замикання, розбиття “розбиття”) є причиною зникнення або зменшення цього дуже струму, необхідного для заряджання акумулятора та роботи споживачів у автомобільній мережі.

генератор, працездатність

— Напруга, що видається генератором і вимірюється на висновках АКБ при працюючому двигуні менше 13.6 В.

— Контрольна лампа розряду АКБ у щитку приладів на панелі не гасне після пуску двигуна. Стрілка вольтметра знаходиться у червоній зоні або на її кордоні.

— Контрольна лампа розряду АКБ не спалахує при повороті ключа в замку запалювання і не горить при працюючому двигуні. Всі інші прилади та лампи функціонують нормально. Стрілка вольтметра знаходиться або у червоній зоні, або на її кордоні.

Слід зазначити, що часто аналогічні ознаки виникають при несправності регулятора напруги генератора. Тому перед проведенням перевірки варто переконатися у його справності.

Що потрібно знати перед перевіркою

У діодному мості три позитивні діод, три негативні та три додаткові. Діод повинен пропускати електричний струм лише в одному напрямку і ні в іншому (ми будемо відштовхуватися під час перевірки діодного мосту). Несправний діод (клапан) або пропускає струм взагалі. перерву, або пропускає в обох напрямках. “перерви” діод.

Необхідні інструменти інструментів

Перевірка діодного генератора 37.3701, не видаляючи його з двигуна за допомогою мультиметра або контрольної лампи

Попередньо від’єднайте всі дроти з регулятора генератора та напруги.

По-перше, перевірте весь діодний міст за наявність короткого замикання.

Перший варіант (мультиметр)

Притискаємо позитивний висновок мультиметра в режимі омметра до 30 виводу генератора, а негативний висновок до його корпусу. З хорошим діодним мостом, опір має тенденцію до нескінченності.

Перевірка діодного мосту автомобільного генератора ВАЗ 2108, 2109, 21099 для короткого замикання, не видаляючи його з двигуна, мультиметр

Як перевірити генератор ВАЗ

Варіант другого (контрольна лампа)

Ми поставляємо плюс над дротом через контрольну лампу, на виході 30 генератора, а мінус на його житло. Якщо лампа загоряється, діодний міст несправний, якщо ні, то все в порядку.

Перевірка діодного мосту автомобільного генератора ВАЗ 2108, 2109, 21099 за допомогою контрольної лампи для короткого замикання

Слід зазначити, що подібні симптоми є, коли обмотка статора закрита для маси.

Перевірка позитивних діодів на “розбитті”.

Перший варіант (мультиметр)

Позитивний мультиметр диплом у режимі модуля натискає 30 генераторів. Негативний до одного з монтування діодного мосту. Якщо діоди справні, опір прагне нескінченності.

Перевірка “позитивних” діодів автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099 для короткого замикання. “Розбиття” з мультиметром

Варіант другого (контрольна лампа)

Ми поставляємо плюс від акумулятора через контрольну лампу на виході 30 генератора. Мінус з акумулятором дозволяють мені один з діодних мостових монтажних болтів. Якщо лампа загоряється, “розбиває” один або декілька позитивних діодів.

генератор, працездатність

Перевірка “позитивних” діодів автомобільного генератора ВАЗ 2108, 2109, 21099 для короткого замикання. “Розбиття” з контрольною лампою

Перевірте негативні діоди.

Перший варіант (мультиметр).

Ми підключаємо позитивний мультиметр диплом з одним з монтажних болтів діодного мосту. Негативний притиснутий до корпусу генератора. Опір має тенденцію до нескінченності. діодний міст працює.