Як перевірити датчик DMRV на Каліну

Характеристики та особливості DMRV

Щоб забезпечити звичайну операцію двигуна, блок керування виконує багато дій. Один з мережі є постачання необхідної кількості палива, а також потік повітря в двигун-циліндри. Для того, щоб дозування цих компонентів були правильними, використовуються різні датчики та контролери, а також один з тих, хто знаходиться в Lada Kalina або Lada Granta Cars. це датчик маси.

датчик, dmrv

Діагностика тестера регулятора

Якщо у роботі пристрою виявляються несправності, функціональність живлення в цілому буде порушена. Неправильний датчик викликає неправильну операцію двигуна, яка призведе до менш комфортного керування автомобілем. Сам пристрій розташований поблизу елемента фільтрації повітря в автомобільному відсіку автомобіля.

Як самостійно перевірити DMRV у хорошому стані

Симптоми драйвера несправності відчуватимуть відразу. Тяга втрачається при найменшому навантаженні, автомобіль кіосків під час підйому в гору. На змінні двигуна повороти, вони висять після скидання газу. Світиться і не виходить з перевірки лампи “Check-engine”.

Порада. Щоб запобігти розбиванню дорогого витратоміра, рекомендується перевірити його статус за допомогою інспекції за допомогою кожного повітряного фільтра. Якщо всередині виявляється пил або вологість, необхідно знайти та усунути причину, а сам датчик очищається стисненим повітрям або промийте спеціальними засобами у вигляді аерозолю.

Причини відмови DMRV

Датчик MAF (вимірювач потоку повітря) вимірює об’єм повітря через ефекти повітряного потоку на сенсорному елементі, який в деяких випадках фільму, а в інших. нитка, зроблена з платини. Певна напруга подається до робочого елемента, що призводить до нагрівання. Повітряний потік охолоджує елемент. Вимірювання швидкості падіння температури, комп’ютер обчислює, скільки повітря пропускається через датчик для розрахункової одиниці часу. На основі отриманих даних система ін’єкцій застосовується до необхідної кількості палива для створення високоякісної горючої суміші.

Слабка точка вузла. це нагрівальний елемент. З часом найменші частинки пилу наносять на нього, утворюючи рейд, тривожне нормальне охолодження. Розрахунки об’єму, що проходять через датчик повітря, не відповідають реальним значенням, що викликає несправності в системі ін’єкції. Комп’ютер ллє паливо на основі фальшивих сигналів, що відображається в загальному продуктивності двигуна.

У деяких випадках характерні ознаки несправності DMRV можуть з’являтися не внаслідок пошкодження самого датчика, але завдяки обхід подачі повітря. Наприклад, при порушенні герметичності повітроводу. Таким чином, коректне функціонування системи подачі повітря стає неможливим. Зазвичай механічне пошкодження легко виявляється шляхом демонтажу та уважного огляду патрубка. Особливо часто його цілісність порушується в районі сполучних елементів та на вигинах. У разі проблема вирішується шляхом заміни чи відновленням пошкодженої деталі.

ДЕ ЗНАХОДИТЬСЯ ДМРВ

Датчик розташований між повітряним фільтром та шлангом подачі повітря (на фото 3).

Номери деталей DFID на автомобілях LADA:

  • LADA Priora, Kalina та Niva 4х4 21083-1130010-20.
  • LADA Granta та Kalina 2 11180-1130010-00.
  • LADA Vesta, Largus та XRAY ДМРВ немає. На сучасних двигунах ВАЗ (21127, 21129, 21179) та Renault (К7М та К4М) ДМРВ відсутня; замість нього встановлюються датчик абсолютного тиску (MAP) та датчик температури повітря (DTV).

Як самостійно перевірити DMRV у хорошому стані

Симптоми драйвера несправності відчуватимуть відразу. Тяга втрачається при найменшому навантаженні, автомобіль кіосків під час підйому в гору. На змінні двигуна повороти, вони висять після скидання газу. Загоряється і не гасне контрольна лампа Check-Engine.

Порада. Щоб запобігти розбиванню дорогого витратоміра, рекомендується перевірити його статус за допомогою інспекції за допомогою кожного повітряного фільтра. Якщо всередині виявлено пил або вологу, треба знайти та усунути причину, а сам датчик продути стисненим повітрям або промити спеціальним засобом у вигляді аерозолю.

DMRV перевірити.Заміна датчика маси (DMRV) знаходиться поблизу повітряного фільтра, щоб визначити кількість потоку, що проходить через повітряний фільтр. Коли вихід датчика регулятор зазвичай дає помилку, але якщо датчик просто не відповідає його початковим характеристикам, це може вплинути на якість потужності машини. Якщо ви помітили, що автомобіль почав повільно прискорюватися, і є підозри на DMVR, це, швидше за все, перевірити це просто, щоб перевірити послугу датчика таким чином:

READ  Заміна датчика температури Peugeot 308

1 Метод перевірки DMRV 1. Від’єднайте роз’єм датчика. 2. Отримати двигун. 3. Оборот двигуна повинен бути більше 1500. Спробуйте водіння. Якщо ви відчуваєте, що автомобіль став “виявленим”, то це говорить про несправність датчика DMRV, його слід замінити новим.

Примітка. З DMRV вимкнено, контролер йде до аварійної операції, т.Е. Готуйте суміш тільки за положенням COZER.

Як перевірити DMRV на ВАЗ 2109,2110,2112,2114, Калина, Пріора, Грант

Щоб точно оцінити статус датчика, вам потрібно кілька хвилин та інструменти:

Роговий ключ на 10. 2.Фігурна викрутка та китайський тестер з свіжим акумулятором.

Тестер до режиму вимірювання постійної напруги, і демонструє ліміт вимірювання 2 вольт. Ми знаходимо в датчику роз’єм дроту (близько до місця до лобового скла) і зелену масу (третій від того ж краю). Це висновки датчика, які нам потрібно. У системах різних років кольори можуть відрізнятися (! Так, і з’єднувач вже може бути змінений), лише місце розташування висновків залишається незмінною. Для оцінки стану DMRV необхідно виміряти напругу між вказаними виходами, коли запалювання увімкнено, але не двигун! Тестер зонду дозволяє вводити через гумові ущільнення з’єднувача, вздовж зазначеної проводки, не порушуючи їх ізоляцію, потрапляючи до самих контактів і не завдань самих ущільнень. Корисний буде мастил у перемикачах до зонда. Увімкніть запалювання, підключіть тестер, видаліть показання. Таке ж читання можна видалити без тестера з дошкою бортовий комп’ютер, який має це. У групі параметрів “напруга від датчиків”. Позначає udmrv =.

Ми оцінюємо результати. Напруга на виході хорошого датчика в стані упаковки 0.996 1.01 Volta. У процесі експлуатації він поступово змінюється, і як правило зростає. Щоб збільшити цю напругу, ви можете цілком впевнено судити про ступінь “зносу” датчика. Попадання напруги у вказаний вище діапазон – найкращий результат цієї перевірки. Далі можливі варіанти: 1.01…1.02. цілком робочий датчик, дуже непогано. 1.02…1.03. теж прийнятно, але датчик уже не молодий. 1.03…1.04. більша частина ресурсу вже позаду, можна планувати швидку заміну. 1.04…1.05. явно втомлений датчик, своє він уже відслужив. Якщо бюджет дозволяє, сміливо міняємо. 1.05 і вище. джерело проблем, давно пора замінити.

Якщо за результатами оцінки датчик має відхилення, та загалом, навіть якщо й не має, але якщо руки вже дійшли, проводимо візуальний огляд. Ми відкручуємо гумову гофрована дірку з фігурним пластом до виходу датчика, ми нагріваємо гофрування з нього, і ретельно вивчаємо внутрішні поверхні та сам датчик та гофрування. Увага! ці поверхні повинні бути сухими і чистими як… у немовляти, без слідів конденсату та олії! Їх попадання на чутливий елемент датчика-найчастіша причина передчасної його смерті. Трапляється це і через перевищення рівня масла в картері, і через забитість масловідбійника системи вентиляції картера, результат як правило один. За наявності цього явища у впускному тракті заміна датчика протипоказана! До усунення причин, щоб не було боляче потім за безцільно витрачені гроші.

ключем на 10 відкручуємо 2 гвинти, що кріплять датчик до корпусу повітряного фільтра, виймаємо датчик. На передній частині його- на вхідному краї, який щойно витягли з фільтра, має за законом, красуватися гумове кільце-ущільнювач. Служить воно однієї мети. запобігти підсмоктування нефільтрованого повітря у впускний тракт через датчик і далі в поршневу групу. Як правило, кільце не знаходиться на місці. це застряг у житловому корпусі повітря, і ухиляється прямими обов’язками. Підтвердженням тому може бути тонкий шар пилу на вхідній сіточці самого датчика. Проводимо по ній пальцем, робимо висновки. Якщо гумка була на місці, робимо висновки про її еластичність або якість повітряного фільтра. Інша причина, яка вбиває чутливий елемент! Кільце кільце і відновити законність при монтажу. Кільце має на внутрішній поверхні ущільнювальний поясок-спідницю. При збиранні слідкуємо, щоб вона не загорнулася, теж джерело підсмоктування пилу. Про повітряний фільтр зрозуміло. Складання за винятком ущільнювальної гумки хитрощі не має. її спочатку на датчик, перевіряємо спідницю ущільнювача, потім все разом в корпус фільтра. Тоді датчик заходить у корпус фільтра з помітним зусиллям. Закручуємо гвинти. Описаний спосіб не є вичерпним і абсолютним, але в рамках аматорської експрес-перевірки вартий уваги. Більш точний шлях лише за наявності професійного обладнання.

READ  Датчик охолоджуючої рідини Accent де знаходиться

Під час роботи автомобілів існують відмови від датчика потоку повітря (DMDR) через датчик датчика масла з системи вентиляції двигуна. Причиною цього є підвищений рівень масла в двигуні. Перед заміною ДМРВ необхідно перевірити рівень олії. При підвищеному рівні усунення несправностей завдяки винному власнику або організації, проведена підготовка до продажу та / або заміни нафти під час обслуговування автомобілів

3.Заміна датчика DMRV 1.Від’єднайте дріт з терміналу “-“

Витягуючи з викруткою або палантруючою засувкою, відключайте блок 1 з проводами з датчика потоку повітря 3.

3.Відпустіть затягування кріплення затискача і від’єднайте шланг 2 від датчика.

Видаліть два гвинти кріплення та зніміть датчик повітряного фільтра.

Ми встановлюємо датчик у зворотному порядку.

4.Симптоми несправності DMRV 1.Збільшення споживання палива (повторно введена паливна суміш)

Що DMRV встановлено на автомобілі Lada Kalina

На цих автомобілях у двох поколіннях встановлені двигуни 1.4 і 1.6 літрів з 8 і 16 клапанним циліндром головою. Зрозуміло, підбирати персональний ДМРВ для кожної моделі Kalina немає сенсу, тому існує лише 4 варіанти. Щоб дізнатися, який датчик стоїть у вашій Kalina, треба прочитати у паспорті версію ЕБУ (це може бути «Bosch MP» або «Січень»). Таблиця відповідності на ілюстрації.

Отже, ми бачимо різновиди витратомірів з індексами 004, 037, 116 та 010. Конструктивно вони ідентичні, різниця лише у прошивці ЕБУ під кожен конкретний датчик. У програмі управління двигуном зашита тарування відповідності напруги на сигнальному виході витратоміра масі повітря в кг.

Чи можна замінити старий DMRV до нової, пізніше версії? Ні, робота ЕБУ буде некоректною. Можна змінити прошивку, але це не принесе користі двигуна. Крім того, всі версії датчиків продаються як з Bosch, так і з вітчизняними аналогами.

DMRV перевірити.Заміна датчика маси (DMRV) знаходиться поблизу повітряного фільтра, щоб визначити кількість потоку, що проходить через повітряний фільтр. Коли вихід датчика регулятор зазвичай дає помилку, але якщо датчик просто не відповідає його початковим характеристикам, це може вплинути на якість потужності машини. Якщо ви помітили, що автомобіль почав повільно прискорюватися, і є підозри на DMVR, це, швидше за все, перевірити це просто, щоб перевірити послугу датчика таким чином:

1 Метод перевірки DMRV 1. Від’єднайте роз’єм датчика. 2. Заводіть двигун. 3. Оборот двигуна повинен бути більше 1500. Спробуйте водіння. Якщо ви відчуваєте, що автомобіль став “виявленим”, то це говорить про несправність датчика DMRV, його слід замінити новим.

Примітка. З DMRV вимкнено, контролер йде до аварійної операції, т.Е. Готуйте суміш тільки за положенням COZER.

Щоб точно оцінити статус датчика, вам потрібно кілька хвилин та інструменти:

Роговий ключ на 10. 2.Фігурна викрутка та китайський тестер з свіжим акумулятором.

Тестер до режиму вимірювання постійної напруги, і демонструє ліміт вимірювання 2 вольт. Ми знаходимо в датчику роз’єм дроту (близько до місця до лобового скла) і зелену масу (третій від того ж краю). Це висновки датчика, які нам потрібно. У системах різних років кольори можуть відрізнятися (! Так, і з’єднувач вже може бути змінений), лише місце розташування висновків залишається незмінною. Для оцінки стану DMRV необхідно виміряти напругу між вказаними виходами, коли запалювання увімкнено, але не двигун! Тестер зонду дозволяє вводити через гумові ущільнення з’єднувача, вздовж зазначеної проводки, не порушуючи їх ізоляцію, потрапляючи до самих контактів і не завдань самих ущільнень. Корисний буде мастил у перемикачах до зонда. Увімкніть запалювання, підключіть тестер, видаліть показання. Таке ж читання можна видалити без тестера з дошкою бортовий комп’ютер, який має це. У групі параметрів “напруги з датчиків”. Позначає udmrv =.

Ми оцінюємо результати. Напруга на виході хорошого датчика в стані упаковки 0.996 1.01 Volta. У процесі експлуатації він поступово змінюється, і як правило зростає. Щоб збільшити цю напругу, ви можете цілком впевнено судити про ступінь “зносу” датчика. Напруга, що потрапляє у вищезгаданий діапазон. найкращий результат цієї перевірки. Можливі додаткові варіанти: 1.01 1.02. досить робочий датчик, дуже хороший. один.02 1.03. також прийнятний, але датчик більше не молодий. один.03 1.04. Більшість ресурсів вже позаду, ви можете спланувати заміну швидкої допомоги. один.04 1.05. явно втомлений датчик, він вже служив. Якщо бюджет дозволяє змінювати. один.05 і вище. джерело проблем, настав час замінити.

READ  Заміна оливи у двигуні ВАЗ 2115

Якщо, згідно з результатами оцінки, датчик має відхилення, але взагалі, навіть якщо він не має, але після того, як руки вже досягли, ми виконуємо візуальну перевірку. Ми відкручуємо гумову гофрована дірку з фігурним пластом до виходу датчика, ми нагріваємо гофрування з нього, і ретельно вивчаємо внутрішні поверхні та сам датчик та гофрування. Увага! Ці поверхні повинні бути сухою і очищати, як у немовлят, без конденсату та масляних слідів! Їх потрапляння в сенсорний елемент датчика є найпоширенішою причиною передчасної смерті. Це відбувається через перевищення рівня нафти в картері, і через бійня вентиляційну систему картера, результат, як правило, є одним. Якщо є це явище в надходженні, заміна датчика протипоказана! Перед тим, як усунути причини, так що це не болісно болісно, ​​то для похмуріших грошей.

Ключ 10, що відрізняються 2 гвинтами, закріплюючи датчик до корпусу повітряного фільтра, видаліть датчик. На передній частині його, на вхідному регіоні, який тільки що був видалений з фільтра, слід під законом, RUB гумовий кільцевий печатка. Він обслуговує один маркер, щоб запобігти не фільтруваних повітряних сидінь при впускному шляху через датчик, а потім у поршневу групу. Як правило, кільце не знаходиться на місці. це застряг у житловому корпусі повітря, і ухиляється прямими обов’язками. Це підтверджується тонким шаром пилу на вхідній сітці самого датчика. Ми проводимо свій палець, малювати висновки. Якщо гумка була на місці, ми робимо висновки про свою еластичність або якість повітряного фільтра. Інша причина, яка вбиває чутливий елемент! Кільце кільце і відновити законність при монтажу. Кільце має ущільнюючий ремінь на внутрішній поверхні. При збиранні слідкуємо, щоб вона не загорнулася, теж джерело підсмоктування пилу. Про повітряний фільтр ясний. Асамблея, за винятком ущільнювальної гумки, не має. це спочатку до датчика, перевірте герметизуючу спідницю, потім разом у корпусі фільтра. Тоді датчик потрапляє в корпус фільтра з вже помітними зусиллями. Прядильні гвинти. Описаний метод не є вичерпним і абсолютним, але в рамках аматорської експрес-перевірки є досить гідною уваги. Більш точний шлях лише за наявності професійного обладнання.

У процесі експлуатації автомобілів мають місце відмови датчика масової витрати повітря (ДМРВ) через попадання на чутливий елемент датчика масла із системи вентиляції картера двигуна. Причиною цього є переоцінений рівень масла в двигуні. Перед заміною DMRV перевірте рівень нафти. При підвищеному рівні усунення несправності проводити за рахунок винного. автовласника або організації, що проводила передпродажну підготовку та/або заміну олії при технічному обслуговуванні автомобіля

3.Заміна датчика DMRV 1.Від’єднайте дріт з терміналу “-“

Перевірте стан здоров’я датчика DMRV за допомогою мультиметра

Витягуючи з викруткою або палантруючою засувкою, відключайте блок 1 з проводами з датчика потоку повітря 3.

3.Відпустіть затягування кріплення затискача і від’єднайте шланг 2 від датчика.

Видаліть два гвинти кріплення та зніміть датчик повітряного фільтра.

Ми встановлюємо датчик у зворотному порядку.

4.Симптоми несправності DMRV 1.Збільшення споживання палива (повторно введена паливна суміш)

Навчання ремонту та належним чином підтримувати DMRV на Каліну та Гранду

Майже у всіх сучасних автомобілях сьогодні використовує систему ін’єкцій, яка прийшла, щоб замінити колись популярний карбюратор. Однією з умов нормальної роботи даної системи є використання датчика масової витрати повітря, який відповідає за дозування повітряного потоку при створенні горючої суміші. Дізнайтеся більше про те, що таке DMRV Каліна та як правильно перевірити це, ви можете дізнатись з цього матеріалу.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS