Як міняти гальмівні диски на Priora

Як міняти гальмівні диски на Priora

Рано чи пізно будь-яка деталь автомобіля в процесі його експлуатації зношується, спочатку припиняючи якісно виконувати свої основні технічні функції, а потім взагалі вимагаючи повної заміни. У багатьох випадках прискорюють цей процес і наші вітчизняні дороги, більшість з яких знаходиться, на жаль, у досить плачевному стані.

Одними з найвідоміших у нашій країні (в негативному розумінні слова) деталей автомобіля «Priora», які й потребують частої заміни, є гальмівні диски. Основним фактором, що сприяє частому виникненню подібних поломок, багато автомеханіків називають бруд і пил на дорогах.

Справа в тому, що пил, потрапляючи в простір біля деталей і накопичуючись між колодками та диском, заважає нормальній роботі всієї гальмівної системи автомобіля, що значно прискорює знос її складових. Тому заміна гальмівних дисків «Пріори» є досить популярною послугою у всіх автосервісах країни.

ВАЗ 2110, 2111, 2112: замена передних тормозных дисков

А чи знаєте ви, як самостійно поміняти гальмівні диски вашого залізного коня, не користуючись послугами автомеханіків і заощаджуючи, таким чином, кошти? Робиться це за досить простою інструкцією, з якою ви можете ознайомитися прямо зараз нижче.

Інструкція для швидкої та легкої заміни дисків гальмівної системи Пріори:

Зніміть два передніх колеса автомобіля і відкрутіть болти направляючої колодок, які їх кріплять, за допомогою вказаного вище інструменту. З дисків акуратно зніміть колодки та їх напрямну разом зі скобою. Процес виконуйте так, щоб гальмівний шланг не натягувався і не перекручувався, інакше він може пошкодитись, а ви ризикуєте втратити в цій ситуації ще й гальмівну рідину.

Супорт надійно прив’яжіть до пружини підвіски. Встановлювати його на місце в кінці роботи потрібно з точністю навпаки.

Виконуємо заміну дисків. Для виконання нашого основного завдання нам знадобиться ключ «на 7». За допомогою цього інструмента викрутіть два напрямні штифти, завдяки чому ви з легкістю зможете зняти обидва гальмівні диски автомобіля. Встановлення нових дисків на місце виконується за тією ж схемою, тільки в зворотному порядку.

Важливий момент: якщо ви хочете встановити старі диски для їх подальшої експлуатації, тоді вам слід обов’язково переконатися, що вони придатні для цього. Крім того, доведеться добре постаратися, щоб очистити їх від окалини, бруду та іржі. Тому найкраще, для вашої ж безпеки, придбати нові автомобільні запчастини та встановлювати саме їх.

Напевно, ви знаєте, що дискові гальма служать для блокування коліс під час гальмування. При натисканні на педаль гальма система гальмування, передаючи за допомогою гідравліки зусилля, що виробляється водієм, на поршні, змушує їх тиснути на дві гальмівні колодки (які покриті фрикційним абразивним шаром), а вони, у свою чергу, охоплюють поверхню диска, яка жест колесами. Таким чином, машина гальмує.

На автомобілі Lada Priora гальма передньої осі також є дисковими. При цьому вони вентилюються (між двома стінками диска розташовані невеликі лопаті, які при обертанні покликані охолоджувати диск – адже гальмування неминуче призводить до нагрівання металу диска). Щоб диск через забруднення, погодні фактори або інші причини не терся про гальмівні колодки, він розташований на відстані від них (для цього використовується гумове кільце, що знаходиться в канавці циліндра.

Немає точних даних про те, коли слід проводити роботи із заміни гальмівних дисків – тут все залежить від манери їзди.

У середньому, автомобіль проходить не менше 60 тис. км шляху доти, доки не буде потрібно заміна дисків на нові. Однак, якщо власник любить поганяти (а отже, змушений і різко гальмувати), зношування дисків може наступити вже через 20-25 тис. км (буває, що й раніше).

Єдине, що регламентується – мінімально допустима товщина диска. Вона має становити не менше 18 мм.

Замена тормозных дисков Лада Приора

Якщо на вашій машині встановлені литі колісні диски, ви можете крізь отвори крізь них оцінити стан гальмівних дисків. поверхня повинна бути рівною, без сильних вад і очевидних слідів вироблення. Якщо у вас є найменший натяк на те, що з гальмівним диском непорядок. знімайте колесо і проводьте більш прискіпливу діагностику.

Якщо ви є власником штампованих колісних дисків, гальмівні через них переглянути досить важко – у цьому випадку доведеться все ж таки зняти колесо, щоб оцінити стан гальмівних дисків.

Замена тормозных дисков Приора. Передние диски, меняем самостоятельно.

Зрозуміло, диски можуть стати непридатними і раніше 20 і 60 тис. км. Браковані диски, контрафактні, пошкоджені з якихось причин – таке теж трапляється. Буває, що власники, чуючи незрозумілий скрегіт у районі передніх гальм, списують все на «камінчик, який сам собою вивалиться», і перш, ніж до них дійде, що диски сильно зношуються, час пройде – в результаті диски доведеться в кращому разі проточувати, але, найімовірніше, їх доведеться замінити. Негода, сторонні предмети, що затесалися в гальмівний вузол (причому не завжди їхня негативна дія чується як сторонній шум).

Пам’ятайте, що диски можуть приходити в непридатність необов’язково по двоє. трапляється, що дуже зношується один, а другий у відмінному стані. Також слід знати, що диски від одного виробника мають різні властивості (навіть залежно від партії виготовлення), тому незалежно від ступеня зношування другого диска вони змінюються лише парами. Пам’ятайте, що при зміні гальмівних дисків обов’язково слід поміняти і гальмівні колодки на нові.

 • Погане гальмування.
 • Наявність биття під час руху.
 • Явні дефекти диска, видимі без будь-яких пристроїв.

Сьогодні ринок пропонує величезну кількість гальмівних дисків, і справді є з чого вибрати. Отже, припустимо, ви придбали нові диски та колодки.

Перед процедурою заміни потрібно підготувати такі інструменти:

 • Ключ-хрестовина (для зняття коліс)
 • Ключ на 13 (накидний)
 • Ключ на 17 (ріжковий або головка)
 • Ключ на 7 (трубка або накидний)
 • Молоток
 • Дрантя чи ганчірки
 • Нові гальмівні диски та колодки

Використовуючи ключ-хрестовину, послабте 4 болти, на які кріпиться колесо.

Підставте домкрат під колесо, потім підніміть машину на ньому. Викрутіть болти остаточно. Для більшої безпеки помістіть колесо під дно машини.

Від’єднайте гальмівний шланг, витягнувши його з кронштейна.

Використовуючи ключ на 13, виверніть верхній болт направляючих супорта.

Використовуйте другий ключ (на 17) для того, щоб притримувати напрямний палець з іншого боку.

Від’єднайте два болти, які відповідають за кріплення скоби до поворотного кулака.

Очистіть диск від бруду та нальотів іржі.

Посуньте рукоятку КПП на першу передачу. Використовуйте ключ на 7 для того, щоб відкрутити два напрямні штифти гальмівного диска.

Дякую за підписку!

Починайте тягнути диск на себе, щоб зняти його. У разі утруднення при знятті диска, слід обережно ззаду постукати молотком по його задній частині.

Зніміть гальмівний диск остаточно.

Очистіть, якщо потрібно, місце встановлення від забруднень. Після цього поставте новий диск гальма. Потім закрутіть два напрямні штифти, використовуючи ключ на 7.

Встановіть гальмівний супорт назад на диск. За допомогою молотка натисніть на гальмівний циліндр, щоб він удавився всередину. При цьому притримуйте його другою рукою на звороті.

Замініть гальмівні колодки на нові.

Далі зробіть складання всіх деталей у послідовності, зворотній процедурі установки.

У разі зношування передніх гальмівних дисків LADA Пріори ефективність гальмування автомобіля різко знижується, оскільки колодки вже не можуть притискатися до диска з необхідним зусиллям. У такому разі необхідно провести заміну даних деталей на нові.

Процес зняття та встановлення

Більш детальну інформацію щодо заміни гальмівних дисків на автомобілі LADA Priora можете переглянути у відеоролику, представленому нижче.

Зверніть увагу, що на відео супорт бовтається у підвішеному стані. На хороше, його необхідно зафіксувати, щоб не пошкодити гальмівний шланг. У моєму випадку всі деталі підуть по розбиранню, тому шланг цінності особливо не представляє.

Негаразди гальм

Вихід з ладу гальмівної системи може спричинити появу різних неполадок. Зношування, якщо на авто не встановлені датчики, можна перевірити тільки при візуальному огляді.

Заміну дисків треба проводити лише тоді, коли на них з’являється велике вироблення. Причиною заміни також може стати тріщина на диску.

Заміна диска процедура не така складна. А тому її можна зробити самотужки, якщо дотримуватися даних вище правил.

Як поміняти гальмівні диски на Priora?

Процедура заміни

Заміну дисків можна поєднати із заміною супорта та накладок. Без демонтажу супортів диски все одно не міняти, хоча накладки можна змінювати і не знімаючи супортів, що і рекомендується робити. Питання про комплексну заміну всіх цих елементів гальмівної системи вирішуються при візуальному огляді або після закінчення їх експлуатаційного терміну.

Для комплексної заміни супорта, накладок та дисків знадобиться інструмент відповідно до наступного переліку:

 • молоток вагою 500-750 гр. мінімум;
 • зубило середньої довжини;
 • викрутки довгі, одна з них із потужним плоским жалом, інша нормальна;
 • ключі на «7-му», «13-му» та «17-му».
 • Ключ на «7-м» необхідний для викручування фіксуючих дисків штифтів.

Ключами на «13» та на «17» здійснюється заміна колодок та супорту.

Послідовність:

 • автомобіль фіксується ручником та упорами під задню гуму (передбачається заміна передніх дисків);
 • на колесі зриваються з місця болти, але не відкручуються;
 • колесо піддомкрачується;
 • болти викручуються, колесо знімається та відкривається доступ до робочого поля.

Тепер необхідно підготувати саму гальмівну систему для роботи з колодками та дисками. Насамперед необхідно знизити рівень рідини, для чого необхідно відкрити бачок і з нього відкачати половину рівня. Це необхідно зробити. щоб при заміні колодок рідина не випирало із системи, і вона б не потрапила на колодки. Після цього можна приступати до заміни колодок.

Жало потужної викрутки вставляється між супортом і зовнішньою колодкою, після чого в циліндр вдавлюється поршень і супорт, впираючи викрутку в колодку, максимально відтягують. Нижній болт кріплення на «13-ть» зафіксований шайбою із загнутим кінцем. Якщо за допомогою викрутки цей куточок відігнути не вдається (а трапляється це вкрай рідко), його відбивають за допомогою зубила.

Після цього болт відкручує, скоба, що притискає колодки, піднімається, а поворотний палець підтискається ключем на «17-ть».

Стаття «Що краще за Renault Logan або LADA Priora».

Вибір гальмівних дисків

 • З перфорацією та канавками.
 • Розбірні.
 • З газовідведеннями.
 • Вентильовані.
 • Чи не вентильовані.

Заміна передніх гальмівних дисків на ВАЗ-2112: фото, відео

Якщо під час експлуатації ВАЗ-2112 буде помічено погіршення гальмування, водію треба уважно оглянути гальмівну систему на автомобілі. Стан гальм треба перевірити і якщо при русі виникатиме стукіт в районі передньої підвіски.

Не вентильовані гальмівні диски

Зовнішній вигляд гальмівних дисків, що не вентилюються.

Не вентильовані гальмівні диски найдешевші, вони найгірше допомагають при гальмуванні.

На цьому роботу вважатимуться завершеною. Якщо інструкції буде недостатньо, можна переглянути відео вище.