Як довго заряджати акумулятор автомобіля

Table of Contents

Скільки часу заряджається акумулятор автомобіля

Щоб сказати скільки заряджається акумулятор автомобіля, необхідно враховувати безліч факторів, таких як ступінь розряду, зношування (втрата ємності), спосіб і параметри зарядного процесу, а також особливості зарядного пристрою.

Теоретично час заряджання справного акумулятора з нуля визначається розподілом ємності АКБ на зарядний струм. Оскільки рекомендований струм заряджання повинен становити 1/10 від ємності акумулятора, час дорівнює 10 годин. Наприклад, для АКБ ємністю 60 Ah оптимальний зарядний струм 60/10=6 А. Значить час зарядки має становити 60/6=10 (год.) На перший погляд все просто, але на практиці це значення може відрізнятися у велику сторону і досягати від 12 до 24 годин. Щоб розібратися чому так і скільки заряджається акумулятор автомобіля від зарядного пристрою, потрібно розглянути протікання процесу заряду та його способи.

Зарядка акумулятора

У сучасних зарядних пристроях передбачено кілька режимів заряду, при цьому будь-який режим характеризується двома показниками – напругою та струмом заряду. Є також менш сучасні ЗУ, у яких регулювання виконується вручну. Перед тим як розглядати відмінності режимів, потрібно розібрати процеси заряджання та вплив їх на акумулятори.

На початку зарядки 12-вольтового акумулятора, при відповідній силі струму (10% від ємності), напруга на клемах зазвичай тримається в межах 14-14,4 В. Саме при такій напрузі процес електролізу води незначний. У міру набирання заряду струм падає, а напруга зростає. Після того, як на електродах знижується кількість сульфат свинцю до критичного рівня, електроліз починає переважати і супроводжується виділенням на катоді водню та кисню на аноді. Інтенсивне виділення бульбашок газу, яке часто називають «кипінням електроліту», свідчить про закінчення процесу зарядки.

Для обслуговуваного акумулятора такий режим зарядки цілком нормальний, так як газ, що виділяється, виходить через отвори, з яких попередньо викручуються пробки. Нерідко, щоб прискорити час зарядки на ЗУ з ручним регулюванням, періодично підвищують напругу плоть до 16 В, орієнтуючись на підтримання постійної сили струму.

Для необслуговуваних акумуляторів з герметичним корпусом виділення газу може призвести до здуття і розгерметизації, внаслідок чого АКБ необоротно вийде з ладу. Для таких акумуляторів застосовують «розумні» зарядні пристрої, які автоматично регулюють напругу, не допускаючи інтенсивності електролізу води в електроліті.

Щоб не заглиблюватися в деталі різних режимів, виділимо основну відмінність. коли заряджання проводиться з постійною силою струму або з постійною напругою.

По струму

Перший режим підходить тільки для акумуляторів з пробками і в жодному разі не застосовується для герметичних АКБ. Як уже згадувалося, підтримка сили струму постійної супроводжуватиметься підвищенням напруги та посиленим виділенням газу, а йому потрібно кудись виходити. При такому режимі досягнення повного заряду досягатиметься швидше, але має свої недоліки. Через виділення газу, що утворюється внаслідок розпаду води на водень та кисень, кількість води в електроліті зменшується. Тому після завершення зарядки щільність електроліту може виявитися вищою за норму і знадобиться доливання дистильованої води. Вигравши на часі зарядки, доведеться витратити час на виміри рівня та щільності електроліту, а потім на його коригування.

Важливо! При активному виділенні водню та кисню утворюється гримуча суміш і виникає небезпека вибуху. Тому зарядку акумуляторів, що обслуговуються, потрібно проводити в добре провітрюваному приміщенні і категорично уникати джерел відкритого вогню в безпосередній близькості.

за напругою

Заряджання з контролем напруги в допустимих межах застосовується для всіх видів акумуляторів і не має альтернативи для гелевих моделей. У такому режимі струм падатиме, а зарядка сповільнюватиметься ближче до фіналу. В результаті це призведе до збільшення часу повної зарядки. При цьому для акумулятора цей режим вважається оптимальним і щадним.

Екстрений заряд

Прискорений режим заряджання за силою струму повинен відповідати допустимим межам, вказаним на акумуляторі (у різних моделей може відрізнятися). Зазвичай цей показник на 30% вищий за номінальний зарядний струм. Посилений заряд не рекомендується використовувати для повного заряджання акумулятора, оскільки цей режим призводить до прискорення сульфатації електродів і скорочує ресурс акумулятора. Зазвичай його застосовують у разі нестачі заряду для запуску двигуна та іноді буває достатньо 20 хвилин. Продовжити заряд краще після поїздки у штатному для даної моделі режимі.

Ступінь розряду

Як бачимо, режим зарядки багато в чому впливає на час заряду, а тепер розглянемо, як ступінь розряду АКБ впливає на скільки заряджати автомобільний акумулятор. Стартові акумулятори, за винятком гелевих, чутливі до глибоких розрядів і рекомендований рівень розряду для нормальної експлуатації повинен бути не нижче ніж на 40%. АКБ розряджений на 50% вже важко заводить двигун. Якщо припустити, що на зарядку поставили акумулятор, розряджений на 50%, то з урахуванням уповільнення процесу заряду йому знадобиться десь 75% часу зарядки з нуля, а це приблизно 9-10 годин.

Ступінь зносу

Скільки заряджається автомобільний акумулятор від зарядного пристрою залежить від його зносу, тобто від часткової втрати ємності. Природно, що більше ємності втрачено, то швидше акумуляторна батарея набиратиме заряд. По суті, цей процес виглядатиме як заряджання акумулятора меншої ємності великим струмом.

Визначити втрату ємності акумулятора можна за даними вимірів навантажувальною вилкою. Такий прилад завжди стане в нагоді в арсеналі автомобіліста, тому що з його допомогою можна не тільки визначити знос АКБ, але й перевіряти заряд акумулятора.

Корисно знати! Визначення заряду акумулятора за щільністю електроліту неточне, оскільки на цей показник впливає температура. До того ж в результаті експлуатації щільність може відхилятися від норми через неправильну концентрацію в електроліті сірчаної кислоти і потребувати корекції.

Вилка навантаження є вольтметром і паралельно підключеним навантаженням, а також перемикачем для режимів вимірювання напруги під навантаженням і без навантаження. Для перевірки акумуляторів 40-100 Ah застосовують прилад з навантаженням з опором 0,1 Ом та шкалою вольтметра 20 В. Початковий вимір проводять без навантаження, а потім під навантаженням фіксуючи показання на п’ятій секунді виміру. За другим результатом визначають ступінь заряду, а за різницею вимірів втрату ємності.

У таблиці наведено відповідності показань приладу

Заряджаємо акумулятор, що сів за 10 хвилин: експеримент Kolesa.ru

Багато хто з тих, хто не соромиться самостійно залізти з інструментами в «потрухи» свого автомобіля, знають на практиці про дуже цікавий, корисний, але при цьому дивний і слабко зрозумілий з наукового погляду ефект… Полягає він у тому, що щойно сів у польових умовах акумулятор, який не провертає стартер, часто досить не зарядити, а лише злегка «підбадьорити», або «розбудити» – і він мобілізує внутрішні резерви та запустить двигун вашої машини.

Ось була історія

Приводом для цієї статті став нещодавно з журналістом Kolesa.ru, а точніше, з вашим покірним слугою – цікавий епізод. Придбав я з місяць тому немолодий, але дешевий вітчизняний автомобільчик. як другий, на забій до дачного будівництва.

Волею обставин, машина була залишена на тиждень практично там же, де й куплена, а коли прийшла пора перегнати автомобіль на постійне місце проживання, виявилося, що акумулятор розрядився Розрядився всерйоз. перший поворот ключа викликав короткий “схлип” стартера, другий. стук втягуючого реле, а третій не породжував і того. тільки лампочки на “приладку” ледь помітно мерехтіли

Як запевняє продавець, вся електропроводка у машини була повністю справна, акумулятор – свіжий, тому мені не спало на думку перед простоєм зняти клему з батареї. Але салонна лампочка залишилася горіти, внаслідок чого ситуація вийшла неприємною – інструментів (навіть ключа на 10, щоб зняти батарею!) – ні, прикурюючих дротів з крокодилами – ні, автовласники, до яких я підходив з проханням про прикурювання, допомогти не могли чи не хотіли… У результаті порятунку довелося звернутися до колишнього власника машини – благо він проживав поруч, і, як з’ясувалося, катався на той момент по району на своєму новому придбанні – десятирічному Лансері.

Колишній власник приїхав, але прикурювальних дротів не привіз – натомість відкрив багажник і витягнув два брудних і жуваних півтораметрових «хвоста». Один з них був одножильним – такими ведеться проводка в стінах до розеток, другий – багатожильний шнур від старого холодильника. слова «зовсім»! Однак ситуація вирішилася сприятливо. ось тільки зовсім не так, як можна було очікувати.

Колишній власник зі знанням справи поєднав акумулятори двох машин цими «соплями» і про всяк випадок спробував повернути ключ – у відповідь, природно, не пролунало навіть клацання стартера. Після чого підморгнув мені, запевнивши, що все буде «чики-пукі», завів свою машину та розслабився, прикуривши цигарку.

На мій порожній акумулятор пішов заряд – напруга генератора 14,5-14,8 вольт – однак, як підказує логіка та електротехніка, повністю висмоктану батарею таким способом потрібно було б заряджати як мінімум кілька годин! Невже мій помічник планував тарахтіти до вечора?! Це було б досить дивно з урахуванням того, що в машині помічника сиділи його дружина та дитина, а розкорячалися ми, перегородивши дворовий проїзд… Проте розтягувати процес до логічно необхідного він не збирався – не більше ніж через 10 хвилин (наголошую – ДЕСЯТЬ!) дроти були відключені і змотані, а перший поворот ключа завів мотор!

READ  Коли міняти масло у коробці Granta

Що сталося?

Сталося, на перший погляд, неймовірне… Класична електротехніка взагалі та акумуляторна наука зокрема кажуть, що заряджається типовий свинцевий акумулятор струмом 10% від ємності протягом 10-12 годин. Відповідно, 55-ампер-годинну батарею навіть струмом 10-15 ампер потрібно було наповнювати хоча б кілька годин! Однак, «заряджали» ми рівно 10 хвилин, і струм явно не перевищував вищезгадане значення, а то й був меншим – з урахуванням тонких дротів та огидного контакту хило намотаних один на одного окислених жил…

Тобто, виходить, мав місце ефект не зарядки, а деякого «пробудження» батареї, що тільки-но впала в летаргічне забуття. Короткочасний десятихвилинний процес ніяк не міг заповнити втрачену батареєю енергію. але якось зумів її «підбадьорити», допоміг «мобілізувати внутрішні ресурси». Звучить це, зізнаюся, дивно: здоровий глузд не схвалює подібну псевдонаукову термінологію – «розбудити», «підбадьорити»… Акумулятор розуміє лише два цілком наукові терміни – «зарядити» та «розрядити», а все інше – лірика…

Містика на продаж

Лірика лірикою, однак саме на вищезгаданому ефекті працюють китайські зарядні гаджети для блондинок. Невеликі коробочки з парою-трійкою акумуляторів від стільникових телефонів усередині або набиті «пальчиками» формату АА – з таких приладів виходить штекер прикурювача, і саме через прикурювач вони нібито заряджають автомобільну батарею, що сів.

З погляду будь-якого, який сяк-так розбирається в електротехніці, такі девайси. профанація і обман, але парадокс полягає в тому, що іноді вони все ж таки здатні спрацювати. в ситуаціях, подібної до вищеописаної. На свіжосівшій батареї. 8-10 вольт, на “магічній коробочці”. 12-13. Після підключення її до прикурювача вона починає гнати струм на стартерний акумулятор. слабенький струм і зовсім нездатний його зарядити. Але здатний «розбудити» та «підбадьорити»!

Безумовно, робота таких пристроїв вкрай нестабільна, і допоможуть вони лише при певному збігу факторів, завдяки чому і заслужили справедливе тавро шахрайських. Але в ряді випадків, коли акумулятор свіжий сам по собі і розрядився буквально «ось-ось», навіть коробочка з пальчиковими батарейками, встромлена в прикурювач, здатна його воскресити!

Що говорить наука?

Власне, при всій дивності того, що відбувається, наука має це якось пояснювати.

– Описана ситуація не є ні дивом, ні містифікацією – вона мені добре знайома – розповів Олександр Казунін, завідувач акумуляторної лабораторії НДІ автомобільної електроніки та електрообладнання ФГУП НДІАЕ:

– Тут має місце не ефект зарядки акумулятора, а ефект зарядки конденсатора – а конденсатором великої ємності акумулятор також є. Якщо повністю розряджену батарею подати струм 10-15 ампер на нетривалий час, то повноцінного заряду, зрозуміло, не відбудеться. Але акумулятор все ж таки набере деяку кількість енергії, достатньої, щоб запустити мотор! Це “коротка” енергія, як у конденсаторі. вона запасається в розрядженій батареї на нетривалий час. Тобто відразу після відключення дротів від машини-донора потрібно заводити мотор, акумулятор якого ви «підбадьорювали» – якщо ви з якихось причин протягнете 10-15 хвилин, цей «швидкий заряд» зникне, і запуск не вдасться.

Власне, користуватися таким методом. інакше кажучи, робити “польову експрес-зарядку” від іншої машини тонюсенькими проводками, якщо немає можливості прикурити потужними спеціальними кабелями з “крокодилами”. можна. І часом – цілком успішно! Але важливо враховувати два моменти:

Як довго заряджати акумулятор автомобіля

Із закінченням літнього сезону у автомобілістів все частіше виникає питання заряджання свого автомобільного акумулятора. На численні прохання читачів порталу battery-industry.ru, ми публікуємо інструкцію правильної зарядки АКБ.

Заряд АКБ

Заряд свинцевих акумуляторних батарей необхідно виробляти від джерела постійного струму. Можна використовувати будь-які випрямлячі, що допускають регулювання зарядного струму або напруги. При цьому зарядний пристрій, призначений для заряду однієї 12-вольтової батареї, повинен забезпечити можливість збільшення зарядної напруги до 16,0-16,5 В, оскільки інакше не вдасться зарядити сучасну батарею, що не обслуговується повністю (до 100% її фактичної ємності).

Позитивний провід (клему) зарядного пристрою з’єднують з позитивним виведенням батареї, негативний. з негативним.

У практиці експлуатації користуються, як правило, одним з двох методів заряду батареї: заряд при сталості струму або заряд при сталості напруги. Обидва ці методи рівноцінні з точки зору їх впливу на довговічність батареї. При виборі зарядного пристрою слід керуватися інформацією, наведеною нижче.

Заряд за постійності струму

Заряд батареї проводиться при постійній величині зарядного струму, що дорівнює 0,1 х С20 (0,1 від номінальної ємності при 20-годинному режимі розряду). Це означає, що для батареї ємністю 60 Ач струм заряду повинен дорівнювати 6 А. Для підтримання постійності струму протягом всього процесу заряду потрібний регулюючий пристрій.

Недолік такого способу. необхідність постійного (кожні 1-2 години) контролю та регулювання зарядного струму, а також рядне газовиділення в кінці заряду.

Для зниження газовиділення та підвищення ступеня зарядженості батареї доцільно ступінчасте зниження сили струму у міру збільшення зарядної напруги. Коли напруга досягне 14,4 В, зарядний струм зменшують вдвічі (3 Ампера для батареї ємністю 60 Ач) і за такого струму продовжують заряд до початку газовиділення. При заряді батарей останнього покоління, які не мають отворів для доливки води, доцільно зі збільшенням зарядної напруги до 15 В ще раз зменшити струм вдвічі (1,5 А для батарей ємністю 60 Ач).

Батарея вважається повністю зарядженою, коли струм та напруга при заряді зберігаються без зміни протягом 1-2 годин. Для сучасних необслуговуваних батарей такий стан настає при напрузі 16,3-16,4 В залежно від складу сплавів грат та чистоти електроліту.

Заряд за постійної напруги

При заряді цим методом ступінь зарядженості АКБ після закінчення заряду безпосередньо залежить від величини зарядної напруги, що забезпечує зарядний пристрій. Так, наприклад, за 24 години безперервного заряду при напрузі 14,4 В 12-вольтова батарея зарядиться на 75-85%, при напрузі 15 В. на 85-90%, а при напрузі 16 В. на 95-97%. Повністю зарядити батарею протягом 20-24 годин можна при напрузі зарядного пристрою 16,3-16,4 В.

У перший момент включення струму його величина може досягати 40-50 А і більше залежно від внутрішнього опору (ємності) батареї. Тому зарядний пристрій забезпечують схемними рішеннями, що обмежують максимальний струм заряду до 20-25 А.

У міру заряду напруга на виводах батареї поступово наближається до напруги зарядного пристрою, а величина зарядного струму відповідно знижується і наближається до нуля в кінці заряду (якщо величина зарядної напруги випрямляча нижче напруги початку газовиділення). Це дозволяє робити заряд без участі людини у повністю автоматичному режимі. Зазвичай критерієм закінчення заряду в подібних пристроях є досягнення напруги на виводах батареї при її заряді, що дорівнює 14,4±0,1 В. При цьому, як правило, спалахує зелений сигнал, що служить індикатором досягнення заданої кінцевої напруги, тобто закінчення заряду. Однак, для задовільного (на 90-95%) заряду сучасних необслуговуваних батарей за допомогою зарядних пристроїв, що випускаються промисловістю, що мають максимальну зарядну напругу 14,4-14,5 В, знадобиться більше доби.

Заряд батареї на автомобілі

При експлуатації батареї на автомобілі її заряд відбувається за постійної напруги. Виробники автомобілів за погодженням з розробниками батарей встановлюють рівень зарядної напруги 14,1±0,2 В, що нижче за напругу інтенсивного газовиділення. Зі зниженням температури ефективність заряду при постійній напрузі зменшується через зростання внутрішнього опору батареї. Тому АКБ на автомобілі не завжди відновлює свою ємність після розряду повністю. Зазвичай ступінь зарядженості батареї взимку становить 70-75%, якщо напруга на клемах батареї дорівнює 13,9-14,3 при працюючому двигуні і включеному дальньому світлі. Тому у важких умовах зими (при низьких температурах, частих та тривалих пусках холодного двигуна та коротких пробігах) доцільно періодично (бажано не рідше одного разу на місяць) виробляти заряд АКБ від стаціонарного зарядного пристрою та за позитивної температури.

У повністю зарядженої батареї щільність електроліту становить 1,28±0,01 г/см3 Лінійно знижуючись, у міру розряду АКБ, вона становить 1,20±0,01 г/см3 у батарей, ступінь зарядженості яких знизився до 50%. У повністю розрядженої батареї щільність електроліту становить 1,10±0,01 г/см3.

Якщо значення щільності в усіх акумуляторах однакове (з розкидом ±0,01 г/см3), це говорить про рівень зарядженості батареї та відсутність внутрішніх замикань. За наявності внутрішнього короткого замикання щільність електроліту в дефектній банці акумулятора буде значно нижчою (на 0,10-0,15 г/смі), ніж у інших осередках.

Для вимірювання густини рідин застосовують ареометри зі змінними денситометрами для вимірювання густини різних рідин, наприклад, антифризу з щільністю від 1,0 до 1,1 г/см3 або електроліту з щільністю від 1,1 до 1,3 г/см3.

При вимірі поплавок не торкається стінок циліндричної частини скляної трубки. Одночасно необхідно заміряти температуру електроліту. Результат вимірювання густини приводять до 25°C. Для цього до показань денситометра треба додати або відібрати поправку, зазначену у спеціальній літературі.

Якщо при вимірюванні виявиться, що НРЦ нижче 12,6, а щільність електроліту нижче 1,24 г/см3, батарею необхідно підзарядити і перевірити зарядну напругу на її клемах при працюючому двигуні.

Як зарядити акумулятор, не знімаючи його з автомобіля

Співавтор(и): Andrew Quinn. Ендрю Квінн. механік вищої кваліфікації з Міссурі. Сертифікований ASE, займається ремонтом автомобілів більше 9 років, працював у таких компаніях, як Valvoline Instant Oil Change, National Tire Battery та Tires Plus.

READ  Як пофарбувати крило автомобіля самому

Кількість переглядів цієї статті: 27 759.

довго, заряджати, акумулятор, автомобіля

Автомобільний акумулятор може розрядитися з багатьох причин. Ви могли, заглушивши машину, не вимкнути фари чи габарити; ви могли надто довго її не заводити; ви могли надовго кинути її на морозі. та й мало, що ще ви могли зробити або не зробити. У будь-якому випадку, акумулятор, що здох, — аж ніяк не привід для розладу. Вихід є завжди, тільки для цього треба запастися набором стартових проводів і ще однією робочою машиною з живим акумулятором всередині. Маючи все це, ви прикурює свою машину від робочої. Що означає «прикурюєте»? З’єднуєте батареї стартовими проводами, заводьте робочу машину і дозволяєте її генератору зарядити акумулятор. Читайте далі, і ви дізнаєтеся, як за кілька простих кроків можна без особливих клопотів та небезпек зарядити автомобільну батарею за допомогою стартових проводів.

Як заряджається акумулятор автомобіля від генератора

Під час запуску акумуляторна батарея віддає електричний струм, при цьому розряджається. Коли двигун автомобіля працює, генератор виробляє енергію. Бортова електрична станція автомобіля при взаємодії обмоток ротора та статора видає змінний трифазний струм. Отримана енергія поповнює акумулятор та живить електричну систему автомобіля.

Холостий хід взимку

Що ж відбувається у зимовий період часу? ТАК практично теж саме, головне запустити мотор, далі все зробить генератор (якщо він справний).

Але взимку є і свої умови – вся річ у тому, що холодний акумулятор (наприклад, при навколишній температурі — 20), дуже погано бере заряд! Лише після того, як двигун прогрівся і температура під капотом починає зростати, зарядка відбувається інтенсивніше.

Тому якщо ваші поїздки, саме взимку — короткі (вкрай негативні температури), бажано перевіряти зарядку батареї хоча б раз на пару тижнів, батарея може не встигати заряджатися. Погрожує тим, що одного разу (вранці) не запустіть двигун.

Заради справедливості варто відзначити – якщо низьких температур немає, скажімо, тримається – 5. 10 градусів. Те заряд відбуватиметься в нормальному режимі, хвилюватися нема про що.

(35 голосів, середній: 4,46 з 5)

Схожі новини

Що таке ємність акумулятора. Автомобіля або телефону, як і в.

Який має бути рівень електроліту в акумуляторі. Вимірюємо про.

Чому кипить акумулятор під час заряджання. Ідуть бульбашки в банках

довго, заряджати, акумулятор, автомобіля

Інформаційний сайт про накопичувачі енергії

Під час запуску акумуляторна батарея віддає електричний струм, при цьому розряджається. Коли двигун автомобіля працює, генератор виробляє енергію. Бортова електрична станція автомобіля при взаємодії обмоток ротора та статора видає змінний трифазний струм. Отримана енергія поповнює акумулятор та живить електричну систему автомобіля.

Як заряджати АКБ, що не обслуговуються

Більшість сучасних акумуляторів необслуговувані. У них немає пробок для додавання електроліту, кришка щільно зафіксована. Зверху або збоку є індикатор заряду, яким можна дізнатися про стан АКБ. Для заряджання необслуговуваних акумуляторів рекомендується використовувати автоматичні зарядні пристрої, які краще за інших справляються з цим завданням.

Вибравши потрібний режим та поставивши акумулятор на зарядку, можна не хвилюватися про необхідність контролю та регулювання режимів. Пристрій зробить все саме. Якщо у вашої зарядки немає таких режимів, слід заряджати в щадному режимі при струмі зарядки – 3-5 А. Заряджатиметься довше, але термін служби акумулятора теж збільшиться.

Підготовка

Незалежно від того, як довго автомобільний акумулятор не використовувався або використовувався, але заряджався виключно від автомобільного генератора, раз на місяць або два необхідно проводити підзаряд АКБ та його розряд до максимально і мінімально допустимої напруги. Це усуває сульфатацію пластин, що веде до збільшення внутрішнього опору АКБ і зменшення струмової навантажувальної віддачі. Для заведення машини за допомогою стартера питома енергія акумулятора в моменти розкручування двигуна має часом критичне значення.

Підготовка батарей, що обслуговуються і необслуговуються, полягає лише в забезпеченні прийнятної температури навколишнього середовища в межах 20 30 градусів. Якщо на вулиці мороз, АКБ слід занести у тепле приміщення. Необслуговувані АКБ також потребують нормальної температури навколо себе. Однак батареї додатково протирають розчином соди зовні – для нейтралізації сірчанокислотного нальоту на поверхні від електроліту, який міг частково википіти після повного (до 15 В) підзаряду від автомобільного генератора – в умовах, коли машина рухалася по дорогах кілька годин без зупинки двигуна.

Ці рекомендації дотримуються незалежно від ємності акумулятора.

Як правильно заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм та іншими способами

Перед тим як купити новий акумулятор, варто вивчити тему про найпоширеніші АКБ. Це дозволить згодом не шкодувати про поспішний вибір і зі знанням справи розпочати його правильне використання. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як правильно заряджати акумулятор в залежності від його технічних особливостей.

Як підготувати акумулятор до зарядки

Зарядка АКБ. процес простий, але поставитися до нього потрібно відповідально та серйозно. Всередині батареї міститься розчин сірчаної кислоти, а вона дуже небезпечна для людини. Крім того, під час зарядки з електроліту виділяються гази, зокрема вибухонебезпечний водень.

Техніка безпеки – не проста формальність. Від цих знань може залежати здоров’я чи життя багатьох оточуючих людей. Тому дуже важливо дотримуватися правил безпеки під час заряджання автомобільного акумулятора:

 • Для початку потрібно одягнути спецодяг або звичайні речі, які максимально закриють тіло. Бавовняний одяг не підійде, тому що кислота її легко «проїдає». Головне — захистити очі скляними чи пластиковими окулярами, а руки гумовими рукавичками.
 • Потім потрібно перевірити кришку акумулятора в автомобілі на наявність пошкоджень та патьоків електроліту. Але при виявленні кислоти не потрібно намагатися видалити її механічно. стерти чимось або змити водою. Для цих цілей використовують соду. Якщо пристрій гаразд, його можна виймати з автомобіля.
 • АКБ не можна заряджати в приміщенні, що погано провітрюється, або в квартирі, в якій є діти. Найкраще робити це в гаражі. Причина криється в небезпечних газах, що виділяються під час заряджання.
 • Не можна курити у місці, де заряджається акумулятор. Однієї іскри може вистачити для того, щоб спричинити вибух.
 • Якщо акумулятор довго пробув на холоді, спочатку потрібно дати нагрітися до кімнатної температури.
 • Перед підключенням зарядного пристрою необхідно очистити корпус АКБ від бруду. Також з контактів акумулятора потрібно прибрати окиснення.
 • АКБ потрібно заряджати подалі від інших електричних приладів. Металеві аксесуари з рук краще зняти, а електронні гаджети прибрати подалі.
 • Якщо в батареї є заливний отвір, її не можна трясти та перевертати. Потрібно бути обережними при роботі з такими акумуляторами, інакше розчин кислоти може пролитися.
 • Зняти з ємностей АКБ кришки, якщо вони є. У батарей, що не обслуговуються. прибрати заглушку з газовідвідного отвору. Це потрібно для того, щоб випаровування речовин не накопичувалося всередині ємності.

При роботі з акумулятором слід тримати при собі розчин соди (10%) – їм можна нейтралізувати кислоту. Якщо на шкіру потрапила рідина із батареї, а соди під рукою немає, місце опіку можна промити під проточною водою із крана. Після зарядки необхідно помити руки теплою водою з милом.

Як правильно заряджати акумулятор автомобіля?

Як показує практика, зовсім неважливо, що спричинило розряд акумулятора в автомобілі: забуті включені габарити, годинне прослуховування музики на стоянці або тривалий простий на одному місці. Головне знати кілька простих правил правильного заряду АКБ та підійти до цього питання відповідально.

Скільки часу заряджати акумулятор автомобіля? Просто про складне

Всі акумулятори умовно можна розділити на кілька видів: малообслуговувані, необслуговувані та повністю необслуговувані. Тут варто уточнити, що поняття “необслуговуваність” у випадку з АКБ означає збільшення інтервалів доливки дистильованої води або відсутність такої необхідності взагалі. При цьому всім стан будь-якої необслуговуваної АКБ необхідно контролювати так само, як і інші деталі в автомобілі.

Звичайно ж, кожен із видів відрізняється правилами експлуатації та особливостями заряду. Всі деталі розписані у відповідних інструкціях, які в ідеалі у вас мають бути, але якщо таких немає, то вам знадобляться наші поради.

Малообслуговуються АКБ з решітками з свинцево-сурм’янистого сплаву найстародавніші і зараз дуже рідкісні, а повністю необслуговувані батареї з решітками з максимально чистого свинцю найпопулярніші і найчастіше використовувані.

Принцип роботи свинцево-кислотних батарей, про які ми сьогодні говоритимемо, ґрунтується на хімічній реакції пластин та електроліту. В результаті тандему цих двох складових і виробляється електрика. З часом відбувається сульфатація та розпад пластин, википає електроліт і акумулятор втрачає понад 60% своєї потужності. Як результат, машина не зможе завестися в потрібний момент.

Як перевірити заряд акумулятора?

Найкраще орієнтуватися на вбудований індикатор заряду, який присутній на більшості АКБ. Можливо, ви бачили на корпусі акумулятора невелику зелену “лампочку”, яка насправді є кулькою. Якщо електроліт достатнього рівня та щільності, то ця кулька піднімається вгору і з’являється зелений індикатор. Логічно, що відсутність зеленого “покажчика” говорить про розряджений акумулятор.

Також з цією метою використовують мультиметр, який виміряє напругу на клемах і дасть зрозуміти, в якому стані знаходиться акумулятор

 • 12,6 В і більше повністю заряджений
 • 12,42 В заряджання на рівні 80%
 • 12,3 В 60% заряду
 • 11,9 В. 40%
 • 11,58 В. залишилося менше 20%
 • 10,5 В. 0%.

Важливо, щоб перед виміром напруги автомобіль не заводився кілька годин (в ідеалі. 10), інакше цифри можуть бути завищеними.

READ  Заморожений автомобільний акумулятор, що робити, як почати

Але, як стверджують фахівці, ще один надійний спосіб перевірити заряд навантажувальною вилкою. Цей прилад є у кожного електрика або в автомагазині, де можна придбати АКБ. За допомогою вилки навантаження можна побачити падіння напруги під навантаженням, що, власне, покаже рівень заряду і поточну ємність.

Як правильно зарядити акумуляторну батарею?

Визначимо, що взагалі означає “правильна зарядка”. Але перед цим скажемо пару вступних слів, які дуже важливі для розуміння і відносяться до всіх видів АКБ: чим менше разів батарея розряджатиметься і чим менш глибоким буде кожен розряд, тим довше батарея прослужить. Якщо нібито фахівець каже вам, що потрібно регулярно розряджати акумулятор до мінімуму, а потім заряджати до максимуму, то тікайте від таких консультантів подалі. Акумулятори, в яких деталі виготовлені з низькосортної сировини, можливо, і не завадить подібне струс, але для якісних батарей це табу. Причина криється в наступному: через те, що пластини дешевих АКБ покриваються брудом, то такі “потрясіння” у вигляді розряду-заряду допомагають позбутися сміття на пластинах і дозволяють електролізу нормально циркулювати.

Для першосортних акумуляторів прийнятним є режим постійного підзаряду, його ще називають буферним. Це коли немає зовсім розрядів, а сама акумуляторна батарея постійно перебуває під контрольованою напругою.

Принцип заряджання досить простий: приєднуєте до клем акумулятора дроти від зарядного пристрою з урахуванням полярності і вмикаєте прилад в мережу.

 • Постійним струмом, який є найбільш ефективним, але проходить у кілька етапів і потребує постійного контролю автовласника.
 • Постійною напругою, що на порядок простіше, але зарядить батарею лише до 80%.

Також є комбінований метод, при якому автовласник докладає мінімум зусиль, проте вимагає додаткових витрат на зарядний пристрій.

Заряджання постійним струмом

Вважаються загальноприйнятими такі параметри струму для заряду: він повинен дорівнювати 10 відсоткам від початкової ємності акумулятора. Для наочності розглянемо звичайну АКБ С10, ємність якої становить 100 Ач. Це означає, що струм заряду має бути обмежений і не перевищувати 10А. Процес зарядки повинен відбуватися доти, доки напруга на клемах АКБ не підніметься до 14,3-14,4 В. Далі зменшуємо струм у 2 рази (в даному випадку до 5А), щоб трохи зупинити кипіння, і продовжуємо зарядку. Коли ви побачите, що напруга піднялася до 15В. зменшіть струм ще в 2 рази і заряджайте до того моменту, поки значення напруги та струму перестануть змінюватися.

Заряджання постійною напругою

Цей спосіб багато клопоту не принесе. Все, що вам потрібно це встановити напругу в межах 14,4-14,5В і чекати на закінчення зарядки. Але не все так просто, адже методом постійної напруги приблизно за добу вам вдасться заповнити ємність акумулятора лише на 80%.

довго, заряджати, акумулятор, автомобіля

Скільки заряджати акумулятор автомобіля?

Насамперед час заряджання акумулятор залежить від ступеня початкової розрядженості. Також питання стоїть у здатності приймати заряд і тривалості експлуатації, адже чим довше використовується АКБ, тим швидше він заповнює запаси енергії.

Процес зарядки свинцево-кислотного типу АКБ складається із трьох етапів:

Про повну зарядженість акумулятора свідчить падіння струму до 2-3 мА на кожен Ач ємності батареї (при режимі швидкої зарядки).

Візьмемо ту саму батарею С10 на 100 Ач для наочності: падіння струму зарядки до 200.300 мА говорить про те, що батарея майже повністю заряджена. Для повної зарядки на 100% потрібно підтримати зарядку таким мілі-током ще близько 60 хвилин. В середньому процедура заряджання АКБ постійним струмом становить близько 10 годин, у той час як заряд постійною напругою близько доби.

При якій температурі правильно заряджати?

Температурний діапазон для оптимального заряду 0…25 градусів за Цельсієм. Чим холодніше на вулиці, тим гірше АКБ приймає заряд. Але в деяких випадках допустимо заряджати акумулятор на мінусовій температурі, оскільки він нагріває свій корпус і температура електроліту стає вищою за нуль. Ситуація така ж, як і з генератором адже він справно заряджає акумулятор навіть при.30.

Неприпустимо заряджати батарею при сильному холоді, якщо вона тривалий час знаходилася при мінусі в сильно розрядженому стані, оскільки електроліт міг заледеніти. Замерзлий акумулятор варто перенести в тепле приміщення, дочекатися поки лід розтане і тільки тоді приступати до зарядки.

Якщо ви все-таки вирішили взяти автомобільний акумулятор додому на зарядку, то пам’ятайте про запобіжні заходи. Потрібно бути дуже акуратним, адже сам собою процес зарядки результат хімічної реакції, який сприяє виділенню небезпечної суміші водню та кисню. Дотримуйтесь лише кількох простих правил:

Як користуватися калькулятором

Онлайн-калькулятор часу заряду покликаний полегшити розрахунок необхідної тривалості процесу для людей, які не звикли до формул електротехніки. Все, що потрібно знати для використання калькулятора – це ємність батареї та ступінь її розрядженості.

Калькулятор розрахунку часу заряджання АКБ (постійним струмом)

У відповідні графи форми запроваджуються чисельні значення:

Скільки треба заряджати акумулятор для автомобіля

 • ємності в Ач;
 • зарядного струму в Амперах, ця цифра підбирається виходячи з наявності запасу часу та відсутності бажання скорочувати життя батареї надто інтенсивним зарядом;
 • розрахованого, як показано вище, відсоткового показника глибини розряду або, на вибір, поточної ЕРС акумулятора у Вольтах.

Після натискання кнопки «Розрахувати» у графі часу з’явиться очікувана кількість годин до закінчення заряду. Цифра може виявитися несподівано великою, враховується ККД процесу, його непостійність у ході набору енергії акумулятором та падіння струму до кінця зарядки.

Витримувати строго постійний струм неможливо, почнеться інтенсивне газовиділення, напруга перевищить допустиму межу. У зарядному пристрої або автоматично увімкнеться режим стабілізації за напругою, або він просто не зможе перевищити свою максимальну потужність.

Як довго потрібно заряджати акумулятор

Саме певного часу цього немає, оскільки на тривалість зарядки впливає відразу кілька чинників. Тому процес може тривати від кількох годин до кількох діб.

Основний вплив на час заряджання надають чотири фактори:

 • Розрядження акумулятора. Повністю посаджений джерело живлення заряджається набагато довше, ніж половину посаджений.
 • Знос АКБ. Пластини АКБ мають свій обмежений ресурс і згодом починають обсипатися і втрачати ємність. Тобто акумулятор на 60 Аг за фактом матиме 45-50 Аг., а, отже, він заряджається швидше, ніж такий самий новий.
 • Сила струму та напруга. Чим більший струм, тим швидше йде зарядка, і навпаки.
 • Швидкість прийому енергії. Холодний пристрій заряджається повільніше – швидкість протікання хімічних процесів (електролізу) залежить від температури. Тому в зимовий період, акумулятор перед заряджанням рекомендується прогрівати.

При використанні автоматичного ЗУ воно самостійно визначає, коли батарея заряджена, відключається і сповіщає про завершення процесу. Якщо використовувати неавтоматичну зарядку, слід контролювати, коли напруга перестане зростати, а струм впаде до 0.5 А та зафіксується на цьому значенні. Після цього перевіряється напруга на клемах або щільність електроліту.

ЗА : СКІЛЬКИ потрібно заряджати акумулятор автомобіля?

Також можна розрахувати приблизний час заряджання за формулою:

10% втрати електрики у вигляді теплової енергії.

Звідси дізнаємося, що на зарядку акумулятора ємністю 60 Ач при силі струму заряду 6 А нам потрібно 11 годин. Дізнатися, що він зарядився можна двома способами. Перевірити напругу на клемах мультиметром – має бути 12.7; перевірити ареометром щільність електроліту – оптимальний показник.27 г/см 3. Вимірювання проводяться після відключення ЗУ від батареї.

Чи можна підзарядити акумулятор на неодружених оборотах

Питання, яке цікавить багатьох. Інтуїтивно зрозуміло, якщо навіть короткі поїздки не в змозі відновити заряд батареї, то на холостому ходу це зробити тим більше неможливо. Але не поспішайте з висновками.

Для початку наведемо загальновідомі факти:

 • щоб зарядити холодний акумулятор, потрібно більше часу, ніж для теплого;
 • якщо батарея сильно розряджена, під час запуску двигуна у вас буде єдина спроба. Вдруге енергії АКБ для прокручування стартера не вистачить.

З цього випливає, що в холодну погоду при не повністю зарядженій батареї до пуску двигуна слід поставитися з максимальною відповідальністю, інакше доведеться шукати «донора».

Але якщо спроба виявилася вдалою, можна припустити, що нормальна зарядка піде лише після прогріву двигуна до 45-50 градусів. Зазвичай на це йде до 10 хвилин, при мінусовій температурі – більше. Після цього, якщо ви не плануєте нікуди їхати, необхідно дати попрацювати мінімум півгодини. це буде гарантією, що при справній системі запалення ваш автомобіль заведеться наступного дня (звісно, ​​теж з першої спроби).

10 хвилин недостатньо навіть для пуску прогрітого силового агрегату, не кажучи про холодне. Якщо ж ваша мета – зарядити акумулятор повністю, то на холостих обертах для цього потрібно мінімум кілька годин. Під час руху на ці ж цілі піде приблизно вдвічі менше часу, залежно від режиму руху транспортного засобу. Точний час назвати складно, оскільки тут відіграють роль різні фактори: стан батареї, ступінь розрядженості, температура, наявність струмів витоку тощо. д.

Інша справа, що важко назвати ефективним саме такий спосіб підзарядки акумулятора: дві – три години роботи мотора – це чимало палива, що згоріло, витраченого практично без користі. Важко уявити собі обставини, які змушують піти на такий крок.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS