Як дізнатися температуру двигуна на granta

Світлана

Щодо датчика світла, то він встановлений в одному корпусі з регулятором дощу. Його призначення полягає в активації та відключенні освітлення, ґрунтуючись на поточному стані.

Наприклад, якщо на вулиці стемніє або ви заїдете в гараж або погано освітлений тунель, пристрій повинен автоматично включити фари разом з габаритними вогнями.

Сам по собі контролер є не придатним для ремонту, тому при виході з ладу єдиним варіантом буде його заміна.

Виводимо дані температури на панель приладів

Виробники АВТОВАЗ відповіли досвідченим механікам на питання: чому немає градусів нагріву на панелі приладів транспортних засобів від російського виробника. Вони стверджують, що це зроблено через непотрібність виведення цих чисел. Тому що двигун налаштований так, що температура в ньому завжди підтримується оптимальна. Випадків перегріву не було.

Увага! Виробники АвтоВАЗ дозволяють автовласникам не прогрівати машину. Вони посилаються на європейські стандарти екології. Нібито не прогріваючи двигун, автовласник не руйнує природу та економить паливо.

Проте досвідчені механіки та автовласники примудрилися виводити інформацію на екран приладової. Деякі навіть купують спеціальні прилади для визначення температури двигуна.

Тепер дізнаємось, як подивитися температуру двигуна на авто LADA Granta.

На звичайних машинах російського виробництва хоч і немає шкали температури двигуна, в топових комплектаціях або як їх ще називають “Люкс”, ця шкала залишилася. Вона називається охолодженою температурною шкалою або антифризом.

На інших машинах передбачаються тільки місця для монтажу.пристроїв визначення цих даних. Тепер, потрібно дізнатися, чи буде прошивка ЕБУ показувати температуру, якщо автовласник встановить додаткові прилади.

Де знаходиться температура двигуна на приладовій дошці LADA Granta

 • Вимкнути запалення.
 • Натиснути на клавішу скидання добового пробігу та провернути ключ у замку запалення на положення «Старт».
 • Тепер зверніть увагу на те, що увімкнуться всі індикатори та засуваються стрілки на панелі. Це означає, що система увійшла до сервісного режиму.
 • Потрібно відпустити клавішу скидання.
 • Натиснути її знову.
 • Числа, які з’являться на шкалі, вказують на версію прошивки.

Як правильно обкатати двигун після капремонту

Давайте глянемо чи можна прошити апаратура, щоб вона показувала температуру двигуна.

 • 015 – не можна через материнську плату старої модифікації;
 • 029. 040. не можна через плату старої модифікації;
 • 053, 060, 076, 087. доведеться попрацювати паяльним інструментом. Досвідчені механіки перепрошують пристрій на нову 2190-20 092 For 076.
 • 090, 091. дозволяється змінити датчик нагрівання повітря на вулиці, не можна встановити ДТОЖ;
 • 092-095. дозволяється замінити датчик нагріву повітря, можна замінити і датчик ТОЖ;
 • 032, 038, 042. дозволяється змінити датчик нагрівання зовнішнього повітря, не можна встановити ДТОЖ.

Тепер потрібно буде прошити ЕБУ на нову програму. Роблять це так:

Де знаходиться температура двигуна на приладовій дошці?

 • Вийняти панель та підключити до неї пристрій-програматор.
 • Завантажити нову прошивку.
 • Увімкнути запалення та пальцем тикати по кнопках, дивлячись як на екрані перемикаються значки.
 • Перемикають доти, доки на екрані не відобразиться температура двигуна.

На цьому виведення нагрівання двигуна на екран панелі інструментів закінчено.

Датчик детонації

До основних завдань даного елемента відносять визначення виниклих внаслідок згоряння палива в блоці циліндрів коливань високої частотності.

За сигналом ДД система управління робить вибір найбільш відповідного кута випередження запалення, завдяки якому досягається ефективне та повноцінне згоряння палива в блоці циліндрів двигуна. Крім цього, відбувається регулювання моменту запалювання, що важливо при використанні палива з різним октановим числом. Даний елемент розташований безпосередньо на блоці циліндрів (якщо точніше між другим і третім циліндрами).

READ  Зовнішніми ознаками несправності ГРМ двигуна є

Як на Granta дізнатися температуру двигуна – Як дізнатись яка температура двигуна у LADA Granta

Багато колишніх власників автомобілів LADA Priora, Самара або LADA Kalina пересіли на нові моделі АвтоВАЗу LADA Granta і LADA Kalina 2 покоління. Під час експлуатації вони стали помічати, що робоча температура двигуна LADA Granta та LADA Kalina 2 на 7 – 10 градусів нижча, ніж на машинах минулих років. За ідеєю відбувається «недогрів» двигуна, що може викликати підвищену витрату палива та знос деталей двигуна. Чи це так насправді? Якщо порівнювати систему охолодження LADA Granta/LADA Kalina 2 із системою охолодження автомобілів ВАЗ минулого покоління, то можна помітити низку відмінностей:

 • використовується одноходовий (а не двоходовий, як раніше) радіатор обігрівача зі зниженим гідравлічним опором та тепловою ефективністю. Радіатор вбудований послідовно (а не паралельно, як раніше) у «малий контур» системи охолодження;
 • термостат 2190-1306010 має один (а не два клапани, як раніше) і керує лише потоком охолодної рідини через радіатор системи охолодження;

Всі ці зміни дозволили отримати автомобілям нового покоління низку переваг:

 • за рахунок зняття більшої кількості тепла з радіатора обігрівача вдалося покращити продуктивність печі;
 • вдалося досягти більш точного регулювання температури двигуна;
 • Споживання палива зменшилася, а динаміка автомобіля покращилася, вона виявилася завдяки збільшенню кутів пропалювання запалювання.

Ці покращення обумовлюють нижчу середню температуру двигунів LADA Granta та LADA Kalina 2. Такий «недогрів» не призводить до підвищеної витрати палива, зносу деталей двигуна або інших негативних наслідків. Офіційні дилери готові фіксувати претензії щодо «недогріву» двигуна тільки в тому випадку, якщо поряд з цим є якийсь додатковий супутній негативний прояв. Інакше це вважається особливістю системи охолодження двигунів LADA Granta та LADA Kalina 2. Більш детально ознайомитись з особливістю системи охолодження двигунів LADA Kalina 2 та LADA Granta можна з документації на нашому сайті.

Нова панель приладів

Нова комбінація панелі приладів (з 16 червня 2014 року.)

Якщо Ваш автомобіль випущено після 15 червня, температура двигуна повинна відображатися в бортовому комп’ютері. Якщо її немає, необхідно перепрошувати панель приладів.

Знайшли на чому заощадити. А ставити додаткову індикацію. колгосп!

Яку кнопку? Якщо бортовий замість кнопки, то майже в будь-якому авто-магазині, який спеціалізується на вітчизняних автомобілях!

Ви напевно кажете про ШТАТ1? Так ось, мій досвід показує. ШТАТ1 ніколи не показує температуру точно, іноді помилка набігає до 13 градусів у бік заниження!

Нагадаємо, на сайті можна дізнатися, якою має бути реальна витрата палива у LADA Granta та LADA Kalina 2.

Встановлював індикатор допом в автосалоні за 2500р, купуючи 9 червня 2014р. Ех, придбав би партію після 15 червня, був би борт комп

Встановлював індикатор у салоні за 2500р 9 червня 2014 року, потрібна річ

Лопух би ти потрібний)) пишуть червона ціна 600. ) І що губишся те) заїдь ще до хлопців, вони тобі за 35 бортовик встромлять) ч думаю такому потрібному людині не відмовлять!)

Незабаром, мабуть, місця окремо повинні купувати, як килимки, броню.На 14-му, все було, Temp Ra двигун, темп.навколишнього повітря, зарядку аком-ра.Купив Ладу-Granta, нічого немає.

Така ж фігня взагалі спочатку охеревал, теж після 14. ой на Granta пересів у порожню, навіть листкового фільтра не було економісти млинець

Чому на Granta немає датчика температури: Як дізнатись яка температура двигуна у LADA Granta

На моделях транспортного засобу до 2014 року переглянути на приладовій дошці температуру не вдасться в жодному разі. А якщо звертати увагу тільки на лампочку перегріву, то, коли вона загориться, рятувати двигун може бути пізно.

READ  Заміна сайлентблоков задньої балки Nissan Note

В цьому випадку допоможе встановлення спеціального індикатора температури двигуна. Однак спочатку потрібно зрозуміти, що означають значення бортового комп’ютера на панелі, щоб розібратися у проблемі.

Значення бортового комп’ютера на панелі

Виробник каже, що можна їздити на не прогрітому двигуні. Хоча це загрожує капітальним ремонтом не тільки для мотора, але і для автоматичної коробки передач. Якщо ж прогрівати мотор, то в спекотних регіонах можна не зрозуміти, коли двигун прогріється до 80 градусів, і температура стрибне вище за належну. А коли мотор закипить, то пізно махатиме руками.

Оскільки дізнатися, що градуси нагрівання в двигуні досягли свого апогею. На цей випадок досвідчені механіки пропонують установку спеціального індикатора температури двигуна.

Встановлення окремого індикатора температури двигуна

Подібний індикатор температури двигуна встановлюється у будь-який вільний отвір у салоні машини. Сама процедура установки не займає багато часу.

Увага! Попередньо потрібно знеструмити все електроживлення в автомобілі. Найкраще зняти клеми з акумуляторної батареї.

Тепер можна вмикати живлення авто на акумуляторній батареї та заводити машину. Індикатор градусів нагрівання двигуна повинен увімкнутися та вказати комбінацію з цифр, що позначає градуси за Цельсієм.

Перегляд температури за допомогою смартфона або планшета

На сучасних LADA Granta або Kalina можна переглянути температуру за допомогою смартфона або планшета. Тільки щоб виконати цю процедуру, автовласнику потрібно буде купити спеціальний кабель.

Цей кабель працює за допомогою Bluetooth. Ще потрібно буде завантажити спеціальну програму на телефон з операційною системою Android. За допомогою її стане можливим переглянути градуси нагрівання двигуна.

Тепер ви знаєте, як переглянути скільки градусів на вашому двигуні на старих панелях LADA Granta, випущених до 2014 року. Давайте подивимося, що можна зробити з новими LADA Granta або Kalina.

Датчик швидкості

ДС призначається для вимірювання швидкості машини, з подальшою передачею даних на ЕБУ. Датчик швидкості. це деталізація невеликого розміру, він розташований у верхній частині каркасу зчеплення, у передньому колесі справа. Його несправність зазвичай прямо пов’язана з поломкою спідометра. Однак датчики, що встановлюються на Granta, відрізняє досить високу якість і довговічність.

До речі, спочатку на Грантах встановлювалися три різновиди датчиків швидкості: ВАЗ-2170 ПЕГАС, 2190 AVAR Russia та 21700-3843010-02.

Детальніше про датчик швидкості на Грантах.

При несправності ДС найчастіше перестає функціонувати електропідсилювач керма, одночасно з цим панель приладів починає висвічувати помилку Р-0501. Як правило, кермо відмовляє саме тому, що автомобіль визначає поломку датчика швидкості, сам ДС при цьому може показувати нульову швидкість.

При виході датчика з ладу відзначаються такі симптоми поломки:

 • стрілка спідометра зупиняється біля нульової позначки, нерідко робота спідометра має лише періодичний характер;
 • при функціонуванні двигуна вхолосту відзначаються перебої;
 • свідчення спідометра розходяться з реальною швидкістю пересування;
 • норми з витрат палива зростають;
 • погіршується потяг.

Ці частини мають свої маркування, їх ціна коливається від 300 до 600

Як на priora працює система охолодження

Розглянута нами система в популярній LADA Priora працює за допомогою циркуляції рідини, як і належить, через радіатор. Знижується температура виключно за рахунок обдування. Які бувають види обдування:

 • Вид природний. Як і зрозуміло з назви в цьому випадку, притісний потік повітря охолоджує радіатор під час їзди.
 • Вид примусовий. При надмірному нагріванні спрацьовує вбудований вентилятор.

Яким чином працює вентилятор у системі охолодження сучасного авто:

 • Через плюсовий контакт струм надходить на так звану обмотку встановленого вентилятора.
 • Позначений «-» контакт спрямований до реле, яке, у свою чергу, управляється ЕБУ.
 • ЕБУ за сигналом датчика температури ОЖ включає на масу такий пристрій, як реле.

Увага! Авто вітчизняного виробництва LADA Priora має не 1 датчик температури охолоджуючої рідини, їх 2. І це зовсім різні пристрої. Перший датчик подає сигнал на головний комп’ютер, другий датчик відповідає за рух стрілки на панелі приладів.

У стандартних сучасних карбюраторних автомобільних робоча тем-ра нижче, ніж у «інжекторних». В останніх вона становить 102-105-градусів. Відомо що, при такому нагріванні звичайнісінька вода, звичайно почне закипати. Отже, використовувати потрібно лише антифриз або як варіант тосол, точка кипіння яких на позначці 115-градусів.

READ  Масляний фільтр LADA Granta який краще

Заслінка регулятора температури повітря LADA Granta

Печка відноситься до системи опалення, кондиціювання та вентиляції автомобіля. Мета її роботи – підтримання заданого температурно-вологісного режиму, що забезпечує комфортні умови знаходження в машині та приплив свіжого повітря. Тип системи вентилювання в Granta – припливно-витяжний.

Управління піччю здійснюється простими регуляторами, що дозволяють змінювати швидкість потоку повітря, його температуру та напрямок обдування: на лобове скло, в ноги тощо. д.

Для ізоляції кабіни від неприємних запахів і швидше розмивання в зимовий період, вимикач повітряного споживання забезпечується для печі за межами або зсередини.

Характеристики пічки Granta

Штатна система опалення, кондиціювання та вентиляції забезпечує створення та підтримання комфортного мікроклімату в автомобілі. Основними її функціями є:

 • вентилювання салону;
 • запобігання конденсації вологи на склі;
 • запобігання зледеніння скла;
 • нагрівання салону до комфортної температури;
 • кондиціювання повітря в салоні.

Система опалення LADA Granta – єдиний комплекс, що складається з великої кількості вузлів та агрегатів. Схема роботи цієї системи, її пристрій наведено малюнку.

Система опалення та вентиляції LADA Granta.

 • Патрубки обдування лобового скла.
 • Шибери розподілу повітряних потоків між лобовим склом та салоном.
 • Дефлектори на торпедо.
 • Патрубки обігрівача ніг.
 • Розподіл каналізації повітря між лобовим склом та зонами салону, а також водійські ноги та пасажир.
 • Радіатор пічки.
 • Повітряний фільтр.
 • Шибер рециркуляції.
 • Патрубок паркану свіжого повітря.
 • Повітряний споживання.
 • Електровент.
 • Кондиціонер випарник.
 • Дренаж.
 • Температурний регулятор катки.

Згідно зі схемою обігрівача LADA Granta, Повітря, що надходить через паркани 9 і 10, подається за допомогою випарника кондиціонера в зону змішування вентилятором 11, пройшовши попередньо очищення фільтром 7.

При включеному кондиціонері пічка відключена, і холодне повітря надходить у зону, обрану водієм за допомогою заслінок 14, 5 та 2. У разі необхідності прогрівання салону кондиціонер відключається, і повітря подається всередину через радіатор печі.

Час обігріву можна регулювати, змінюючи швидкість обертання вентилятора.

дізнатися, температура, двигуна, granta

Частота обертання електровентилятора коригується шляхом приєднання додаткових резисторів у ланцюг його електродвигуна. Підключення здійснюється через регулятор швидкості подачі повітря, що знаходиться на центральній консолі. Він має п’ять положень: чотири швидкості та нульове положення «вимкнено».

На відміну від колишніх моделей «АвтоВАЗу», на Ладі Granta відсутній кран, що регулює кількість тепла, що проходить через радіатор. Температура повітря регулюється моторедуктором заслінки.

Методи усунення можливих неполадок

Опалення салону автомобіля безпосередньо залежить від правильного функціонування системи охолодження двигуна, оскільки повітря, що надходить усередину, нагрівається під час проходження через радіатор пічки LADA Granta. Необхідно перевіряти рівень охолодної рідини в розширювальному бачку: зниження кількості антифризу призводить до порушення циркуляції та недостатнього теплообміну. Такий результат може бути обумовлений і негерметичності клапана на пробці розширювального бачка.

Недостатність прогріву виникає через несправність термостата або помпу в системі охолодження двигуна. Причиною незадовільної роботи іноді стає повітряна пробка у системі опалення. Для її усунення слід на прогрітому двигуні зняти шланг підігріву з вузла дросельної заслінки.

Потім потрібно створити надлишковий тиск у розширювальному бачку – відгвинтити кришку і подути в нього. При цьому зі знятого шланга потече рідина, що охолоджує, містить бульбашки повітря. Аналогічні дії слід виконати і з другим шлангом.

Цю операцію слід проводити з великою обережністю: антифриз на прогрітому моторі має температуру близько 90 ° С, і при знятті шлангів можна обпекти руки.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS