Як дізнатися розмір шин на авто

Як підібрати шини до диску

195 Зазначення пропонує ширину шин, виміряна в міліметрах (мм).

65 Відсоткове співвідношення висоти профілю до ширини гуми. Розглядаючи однакову ширину, можна помітити, що чим більше буде пропорційність, тим вища автошина і навпаки. Як правило, цей показник мають на увазі, коли говорять про профіль.

R означає, що автошина має радіальний корд.

15 діаметр колеса/диска. Значення вказано в дюймах.

T позначення індексу швидкості. По ньому можна орієнтуватися, яку допустиму швидкість можна розвинути на даній автошині.

91 позначення індексу навантаження. Це значення пропонує максимально допустиме навантаження на колесо.

Для кожного диска потрібно знайти персональний варіант гуми, яка до нього підходить. Зробити помилковий вибір може бути дорогим для цієї безрозсудності. З діаметром важко помилитися, тому що встановити невірний розмір проблематично. Але з шириною неправильної ймовірності є. Якщо взяти надто вузькі або широкі диски, то незмінно постраждає проектний профіль автошини та зіпсуються її характеристики: швидка реакція на поворотах та при маневрах, жорсткість боковини знизиться, погіршиться опір відведення.

Аксіома при доборі диска говорить: ширина обода диска повинна бути на 25% меншою, ніж ширина профілю гуми. Для представленого типорозміру 195/65 R15 91 T ширину диска можна порахувати так: спочатку вираховуємо ширину профілю в дюймах. 195 розділити на цифру 25,4 (вона означає кількість 1 дюйм мм.) Виходить 7,68 дюймів. Від цього значення необхідно відібрати 25%, а потім округлити результат. Формула виглядає так: 195/25,4-25%=5,76. Округлені, і виявляється, що для заданого розміру потрібна 6-дюймова ширина диска.

Допустимо брати диски з відхиленням у ширині обода не більше 1 дюйма, якщо це диск діаметром до 14 дюймів. Для дисків з монтажним діаметром від 15 і вище дюймів максимальне відхилення складає 1,5 дюйми.

Як правильно підібрати шини для автомобіля

розмір, шина, авто

З тим, як правильно підібрати диски для автомобіля, ми вже розібралися. Тепер наше завдання – підібрати шини. Маркування на боковині шин, мабуть, не менше, ніж параметрів у диска, але в цілому підібрати шину трохи простіше. З’ясуємо, що означають цифри на кшталт «185/70 R14 88H», і як з ними впоратися.

Потрібно правильно підібрати шину для диска із зазначеними параметрами або конкретного автомобіля.

Вибираючи шини, потрібно розглянути такі параметри:

 • сезонність;
 • Тип протектора;
 • Тип типу шин. камеру або безкамерний;
 • Тип дизайну шнура;
 • Діаметр монтажу (або посадки);
 • ширина шини;
 • висота профілю;
 • Індекс навантаження;
 • Індекс швидкості.

Як і у випадку вибору дисків, ми зробимо помилку відразу: якщо на цьому етапі ви розібралися в цифрах та індексах, ви можете просто використовувати калькулятор шин будь-якого великого інтернет-магазину або онлайн-сервісу, де можна миттєво забрати шини, вказуючи модель вашого автомобіля або характеристик існуючих дисків.

Як розраховувати розмір шини. Розрахунок та декодування розмірів та позначення.

Однак, якщо ви продовжите читати, то ви вже зрозуміли, що, насправді, наведений вище список параметрів швидко зменшується до двох або трьох точок, оскільки більшість з них є очевидними або суб’єктивними характеристиками. Ходімо по порядку.

Сезонність – очевидний параметр: на момент вибору гуми ви чудово розумієте, зимові чи літні шини вам потрібні. Питання вибору так званої «всесезонної» гуми та її застосування в умовах цілорічної експлуатації – тема для окремої розмови, так само, як і вибір грязьової або «універсальної». Тут лише варто сказати, що зимові шини повинні мати маркування значком «сніжинки» або літерами «MS» або «M».S ».

Загалом протектор за будовою малюнка буває симетричним чи асиметричним, а також спрямованим чи ненаправленим. Симетричний ненаправлений протектор – найпростіший базовий тип малюнка: такі шини найпоширеніші та недорогі. Спрямованість протектора насамперед підвищує його здатність до ефективного водовідведення з плями контакту – це знижує ризик аквапланування. Ну а асиметричний малюнок протектора покликаний поєднувати в собі гарне водовідведення та курсову стійкість. Питання про вибір креслення проектора також заслуговує окремої розмови.

READ  Як зняти торпеду на Renault Logan

За його дизайном, шини призначені для використання з камерою або без нього. Однак у сучасних умовах питання вибору дизайну шин майже визначається: майже всі сучасні пасажирські шини. бебе. Типи “безкамерних” позначені (що означає “безкутне”) або “TL”.

Тип будівництва шнура. сила шини, його “скелет”. також характеристика, яка не вимагає великої уваги при виборі сучасних шин: майже всі вони сьогодні. радіальні. Цей факт позначається тим же буквою “R” у маркуванні шини: наприклад, позначка “185/70 R 14 88 H” означає, що це радіальна шина з діаметром сидіння 14 дюймів, а не “радіус “14 дюймів, як часто помилково говорять і думають.

Це теж простий параметр, якщо у вас вже є диски, для яких ви вибираєте шини: посадковий діаметр шини обов’язково має збігатися з діаметром диска. Якщо ж ви вибираєте диски разом із шинами, потрібно уточнити у посібнику з експлуатації, диски якого діаметру допустимі для використання на вашій моделі, і вже потім підібрати до них шини того ж розміру.

Ширина шини – перший цифровий індекс, що відображається у маркуванні шини. Вказується він у міліметрах: шина 185/70 R 14 має ширину 185 міліметрів. Це, мабуть, перший параметр з нашого списку, який може змінюватись при виборі шини для певного диска або автомобіля.

Справа тут у тому, що диск теж може мати різну ширину, а шина має сидіти на диску правильно. Занадто вузька шина сидітиме на диску “будиночком”, що неприпустимо через високий ризик мимовільного розбортування, а занадто широка. “грибом”, що також неприпустимо. Окремі напрямки тюнінгу на кшталт stance вважають посадку «будиночком» красивою і виносять її в окремий стильовий елемент, проте з погляду цивільної експлуатації вона не виправдана та неправильна.

Кожна модель автомобіля має кілька варіантів діаметра диска та розмірності гуми, придатних для експлуатації. Всі ці варіанти, рекомендовані виробником, перераховуються в посібнику з експлуатації автомобіля: із цих даних і варто вибирати. У свою чергу, диск певної ширини має кілька допустимих варіантів шин. Тут вибір варто проводити залежно від бажаних характеристик.

По-перше, ширша гума зазвичай забезпечує більшу пляму контакту з дорогою і, відповідно, краще зчеплення з поверхнею. По-друге, за умови однакового діаметра, шини більшої ширини мають менший профіль – про нього поговоримо трохи нижче. По-третє, шини більшої ширини мають велику масу, яка злегка відображає динаміку споживання автомобіля та палива. Ну, четвертий, з збільшенням ширини шин, їх тенденція до аквапланування зростає. Крім того, шини різної ширини мають різну кінцеву. Таким чином, ширину шин потрібно вибирати з урахуванням допустимого виробником діапазону та бажаних характеристик.

Висота профілю або серії. другий індекс, відбитий у маркуванні шин. Він вказується у відсотках ширини шини: тобто це співвідношення висоти профілю до ширини у відсотках. Наприклад, шина 185/70 р 14 88 год має профіль висотою 70% його ширини. Порахувати висоту в міліметрах нескладно: потрібно помножити ширину на профіль та розділити на 100 – для наших шин цей показник становить 129,5 міліметрів.

Висота профілю впливає на характеристики шин. По-перше, більш високий профіль забезпечує найкращий комфорт і розрив опору. Нижня профільна шини, відповідно, краще передавати дорожній профіль на суспензію та тіло, а також більш схильні до пошкодження при ударі дорожніх дефектів. По-друге, нижній профіль забезпечує кращу обробку, а вищу. навпаки, великий “ролик” автомобіля. По-третє, як уже було сказано вище, за умови однакового діаметра шини більшої ширини мають менший профіль – це потрібно враховувати при виборі відповідно до бажаних характеристик.

Індекс навантаження – параметр, який відображає максимально допустиме навантаження на шину під час її експлуатації. Позначається цифровим індексом, що вказується після геометричних параметрів шини: наприклад, наша умовна шина 185/70 R 14 88 H має індекс навантаження 88. Розшифровку індексу можна подивитися в таблиці, що наводиться виробником шин – у нашому випадку індекс 88 означає допустиме навантаження 560 кілограмів. При виборі покришок варто враховувати, що максимальна дозволена маса автомобіля, відповідно, не повинна перевищувати показник максимального навантаження, помножений на 4 — за кількістю шин на автомобілі.

Індекс швидкості – параметр, що відображає максимально допустиму швидкість, за якої шина зберігає свої експлуатаційні характеристики. Це буквений індекс, розшифровку якого також потрібно уточнювати в таблиці, що наводиться виробником. Шини для одного діаметра можуть мати інший індекс швидкості залежно від інших параметрів. ширини, профілю, складу гумової суміші та, відповідно, ціни. Якщо параметр максимально допустимої швидкості експлуатації важливий для вас, то вам потрібно вибирати шини високої цінової категорії з найкращими споживчими якостями.

READ  Як приклеїти молдинг на двері авто

Маркування шин: розшифровка їх позначення у таблиці для легкових машин

У цій статті ми розповімо про маркування шин для легкових автомобілів, дамо розшифровку їх позначень у таблиці. У автовласників часто виникають складнощі з пошуком потрібної гуми, а незнайомі цифри та літери на бічній частині виробу наводять у ступор. Однак саме вони є помічником для правильного вибору. Ми зібрали всю необхідну інформацію, яка допоможе вам швидко ідентифікувати колесо.

Розмір шин позначення, розшифровка, правила підбору

Розмір шин – це основний параметр при комплектації автомобільних коліс. У середовищі водіїв, габарити покришок носять назву – типорозмір. Кожен диск розрахований для певного параметра гуми. Невідповідність фабричних характеристик, а шини не поставляться на диск через невеликий розмір, або навпаки. буде занадто великим. Який типорозмір буває і як позначається на колесі, детально розберемо далі.

Вимір шини. масові помилки та реальність

Дуже часто ви повинні почути фрази типу: “У вас є який-небудь радіус колеса, п’ятнадцятого?”Або” у мене радіус 16, але на зиму я поставив сімнадцятий, так що машина була вищою ” ці слова можна почути з обох уст людей, які далекі від автомобілів і від” як би професіонали “, такі як трудові працівники, або керівники продажів у автосалоні.

Деякі речі лаять і важко пам’ятати, але вони повинні знати. Особливо автомобілісти. Особливо розглядаючи себе фахівцями і маючи для будь-якого випадку. Диявол лежить у дрібницях, і майже одна така маленька річ цієї статті.

Немає радіусної шини

Багато зараз навіть не розуміють, що я клон. “Ну, радіус, і це? У мене є колеса 195-65R15, радіус 15, весь шлях написаний, що ви розумні?!- Це те, що Мел. R15 не має жодного відношення до радіусу. NOR NOR 15.

Тепер в Інтернеті ви можете знайти багато інформації, лише такі дрібниці, як маркування автомобільних шин, не належать до найпопулярніших. Ми краще стурбовані потужністю двигуна або кількість “булочки” у салоні, так? І залишити вибір колес до менеджера в магазині. Ну, або запитає друг. Це точно усвідомлює! У нього є третій автомобіль!

Фактично, щоб зрозуміти ці нудні фігури, не заважає навіть лише для загального розвитку. Більше того, це збереже його і вплине на поведінку автомобіля, але про це пізніше. До цих пір. чисті листя, в порядку, то можна було добре зрозуміти один одного.

Отже, 195 / 65R15. Класичний випадок. Дерево, присідання біля вашого автомобіля. Перша цифра. ширина шини шини, грубо кажучи, ширина протектора. Він виражається в міліметрах. Це 195 мм Це ширина вашого колеса. З розумінням цієї цифри більшість проблем не має.

Через дріб 65 це величина профілю. Виражається у відсотках від ширини. Не в міліметрах! Профіль – це частина покришки, що «стирчить над диском». Боковина. Тобто, висота цієї бічної стінки буде 195×65% = 125,75 мм. А не 65 мм. І не щось ще. Більше того, із цієї схеми однозначно випливає, що висота 65% при ширині 195 буде одна, а якщо покришка з маркуванням (умовно) 225/65R15 – вже зовсім інша! 225х65% = 146,25 мм. Хоча цифри 65 – однакові!

R. це радіальна конструкція шини, а точніше, спосіб укладання металевого корду всередині неї. Колись конструкція шини передбачала діагональне укладання, але це було давно. Зараз «діагональних» шин уже майже не зустрінеш, всі суцільно радіальні, і буква R нікому нічого нового не повідомить, тільки суперечки про горезвісний радіус викличе

І, нарешті, число 15. Це діаметр. Діаметр посадкової частини покришки, внутрішній діаметр та частина, яка з диском стикається. Вона виражається в дюймах. 1 дюйм = 2,54 см. Тобто 15х2,54 = 38,1 см Це ще й зовнішній діаметр диска, якщо хтось не здогадався

Які шини можна ставити, а які не можна?

А далі починається найцікавіше. Ми можемо грати з цими числами, якщо ми хочемо поставити на автомобілі інші шини (диски). В ідеалі, головне — щоб загальний діаметр не відрізнявся, або незначно відрізнявся. Приклад.

Колесо 195/65R15 має такий загальний діаметр: 38,1 см — усередині, плюс 125,75 мм х2 = 251,5 мм (профіль же і зверху, і знизу є). Переведемо в сантиметри для простоти, вийде 38,1 см25,15 см = 63,25 см. Ось як! Це і є діаметр колеса у сумі.

Тепер за бажанням поставити інші колеса власник автомобіля повинен розуміти таке: цю цифру автовиробники розуміють так само, як і ми. Враховуючи діаметр колеса, проектується підвіска, гальмівна система та кузов. Тому для однієї і тієї ж моделі автомобіля (наприклад, для Volkswagen Polo седан) офіційно допустимі три розмірності коліс. Найпростіша версія задовольняється 175/70R14 (загальний діаметр 60,06 см), 185/60R15 (60,3 см) та 195/55R15 (59,55 см).

READ  Який розмір шин на LADA Granta

Виявляється, що “колесо на 14” більше, хоч і трохи, ніж колесо 15 у випадку 195/55. Це до питання, порушеного вище, про те, щоб на зиму колеса більше поставити. Потрібно все уважно порахувати. Чи велика цифра діаметра означатиме і більший розмір колеса в цілому? Не завжди.

Шинний калькулятор онлайн

Шинний калькулятор. Покришки – сполучна ланка між транспортним засобом та дорожнім покриттям. Безпека на дорозі та реалізація експлуатаційних характеристик залежить від них. Ідеально віддавати перевагу розміру гуми, передбаченому автомобільним заводом. Адже перед вибором розміру виробник враховує масу авто, тягу, потужність, його ширину та призначення. Однак дефіцит деяких типорозмірів та усвідомлене бажання змінити технічні параметри спонукають водіїв при виборі йти на експерименти. І добре, якщо водій має можливість використовувати шинний калькулятор.

Ширина шини з маркування

Ширина шини (Wшини) вказана першим числом у маркуванні в міліметрах: 225/50 R16

Як порахувати висоту профілю шини

Висота профілю вказана у маркуванні шини другим числом у відсотках від першого числа (ширини шини): 225/50 R16

Таким чином, щоб визначити її в міліметрах потрібен розрахунок за такою формулою:

Формула

Hпрофілю в мм = (Wшини ⋅ Hпрофілю в %) / 100

Приклад

Для прикладу вважаємо, чому дорівнює висота профілю шини з наступним маркуванням: 205 / 55 R16

Hprfil = (205 ⋅ 55) / 100 = 113 мм = 11.3 см

Діаметр діаметра диска шини

Зазвичай діаметр диска (діаметр посадки) вказаний після літери R (іноді b, d або лист не вказано): 225/50 R16.

Цей параметр вказаний у дюймах, тому, якщо він повинен перекласти його в сантиметри, його слід помножити на 2.54.

Діаметр шини з маркуванням

Розрахунок діаметра колеса легко виготовляти, знаючи діаметр диска та висоти профілю шини.

Приклад

Наприклад, ми визначимо діаметр шини в сантиметрах з наступним маркуванням: 205/55 R16

 • Визначте висоту профілю: hprfil = (205 ⋅ 55) / 100 = 113 мм = 11.3 см
 • Передайте діаметр посадки дюймів у сантиметрах: Dadisk = 16 ⋅ 2.54 = 40.64 см
 • Визначте діаметр шини: DShin = 40.64 2 ⋅ 11.3 = 63.2 см

Довжина окружності шин

Для того, щоб розрахувати довжину окружності автобусів, вам потрібно знати свій діаметр DBY. Розрахунок здійснюється за такою формулою:

Приклад

Візьмемо діаметр шини з попереднього прикладу Dшини = 63.2 см і визначимо довжину кола шини з маркуванням: 205 / 55 R16

Число оборотів колеса за 1 км

Для того, щоб визначити число обертів колеса, при якому воно подолає відстань в один кілометр, потрібно знати довжину зовнішнього кола шини.

Приклад

Для колеса з шинним колом довжиною 198.44 см порахуємо кількість обертів за 1 км:

Число оборотів = 100000/198.44 = 503.9 ≈ 504 про./км

Як впливає розмір шин на показання спідометра

Якщо діаметр колеса більше або менше стандартного, то показання спідометра не відображатиме реальну швидкість автомобіля. Так, наприклад, якщо діаметр шини менше стандартного, то спідометр показуватиме швидкість більше, ніж вона є насправді. І навпаки.

Вплив розміру шин на кліренс

Чим більший діаметр шини, тим більший кліренс. При цьому якщо, наприклад, ви поміняли колесо діаметром 60 см, на колесо діаметром 64 см, то кліренс виріс на 2 см.

Зовнішній діаметр колеса та кліренсу зменшиться (заземлення)

Увага! Встановлення нестандартних розмірів може призвести до погіршення характеристик автомобіля та знищення самого шини. Найкраще вибрати з цих розмірів, які рекомендують заводський виробник вашого автомобіля.

Яким може бути протектор

Протектор – зовнішній шар шини, який нанесений певний малюнок (елементи). Призначений для зчеплення з дорогою, підвищення керованості, процесів гальмування.

Типи захисників варіюються залежно від типу транспортного засобу (автомобілів, вантажних автомобілів, кросоверів, спеціального устаткування, мотоциклів, автобусів).

Межі швидкості

Перед придбанням шин рекомендують уточнити можливу швидкість розгону, яку допустить гума без втрат для механізмів авто. Показник залежить від кілометражу на годину та швидкісного індексу.

У таблиці буде відображено два показники: індекс та максимум у кг.

Індекс швидкості

Максимальна швидкість, на яку розрахована шина. Слідує за типорозміром. Індекс навантаження та індекс швидкості вказуються спільно у вигляді цифр та літери.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS