Як дізнатися номер кузова автомобіля

Table of Contents

Рік випуску авто по Vin коду (номеру кузова). Модельний рік

Стандарт ICO 3779-1983 є рекомендаційним і тому не зобов’язує виробників вказувати місце складання автомобіля, кожна фірма може робити це по-своєму., Тому заводи-виробники так само не зобов’язані вказувати рік випуску та використовувати для його позначення рекомендовані знаки і позиції для них, в явному вигляді рік випуску в VIN на європейському ринку не вказується на автомобілях BMW, Honda, Mazda, Mercedes-Benz, Nissan, Toyota.поетому при визначенні року можуть виникнути труднощі. Визначення року так само ускладнюється і тим, що фірми мають на увазі під ним не календарний, а модельний рік і починають пробивати букву або цифру, яка відповідає певному році випуску, вже в другій половині попереднього року, а іноді і раніше. Оскільки стандарт спочатку розроблявся американською асоціацією інженерів (SAE), то вони заклали туди традиції американських виробників: на літніх автосалонах представлялися моделі наступного року випуску, які відразу після автосалону надходили в продаж. Тому стандарт рекомендує починає наступний модельний рік випуску з 1 липня поточного року. Позитивних моментів від цього два: покупець в салоні має додатковий ознака “свіжості” поточної моделі; продавці до Нового Року вже практично не мають на складі “торішніх” автомобілів. Оскільки Зараз американські виробники відійшли від традиції щорічного оновлення модельного ряду, то перший пункт вже особливого значення не має. Тому в загальному випадку знаючи календарний рік і модельний рік випуску автомобіля можна визначити його вік з точністю до півріччя. Цією рекомендації дотримуються більшість виробників, але є і виключення:

Міжнародний стандарт ISO 3779-1983 відводить роком випуску десяту за рахунком позицію в ідентифікаційному номері кузова. Цього положення дотримуються наступні фірми: Audi, Volkswagen, Mitsubishi, Opel, Peugeot, Renault, Rover, Saab, Volvo, Honda, Jaguar, Suzuki, Daihatsu, Isuzu, Kia, Subaru, Toyota, Nissan. Однак є винятки з правил: наприклад, європейський підрозділ компанії Ford вказує рік на 11-ій позиції, а місяць. на 12-му.

Рік випуску позначення Рік випуску позначення
1971 1 1991 M
один тисяча дев’ятсот сімдесят дві 2 1 992 N
тисячі дев’ятсот сімдесят три 3 1993 P
1974 4 одна тисяча дев’ятсот дев’яносто чотири R
1975 5 тисячі дев’ятсот дев’яносто п’ять S
1976 6 1996 T
1977 7 1 997 V
1978 8 1998 W
1979 9 1999 X
1980 A 2000 Y
тисяча дев’ятсот вісімдесят один B 2001 1
1982 C 2002 2
1983 D 2003 3
1984 E 2004 4
1 985 F 2005 5
1986 G 2006 6
1987 H 2007 7
1 988 J 2008 8
1989 K 2009 9
1990 L 2010 A

Як видно з таблиці позначення року випуску повторюється з періодичністю раз в 30 років. Цього цілком достатньо, тому що весь інший VIN все одно буде відрізнятися. по суті справи тільки в СНД деякі моделі можуть протриматися на конвеєрі дуже довго.

Як перевірити VIN-номер (номер кузова) по контрольному числу на коректність. Як знизити ймовірність потрапити на крадену машину

Щоб суттєвої знизити ймовірність потрапити на крадену машину розробники VIN створили простий і надійний спосіб класифікації машин і захисту їх від викрадачів. Ідея перевірки VIN полягає в тому, що його кожна позиція призначена для шифрування певної інформації і має для цього строго обмежений набір шифрів. Коль скоро кожен знак номера несе певну інформацію, то і доставляти бездумно букви замість цифр автовикрадача при забиванні номерів не стане. В цьому і полягає «аххілесова п’ята» всіх фальсифікованих ідентифікаційних номерів. Експерт-криміналіст зі стажем майже завжди в змозі визначити перебиті номери чи ні. А як бути простому обивателю? Американці придумали для цього простий спосіб. При складанні номерів все американські автовиробники, а так само автомобільні компанії, що експортують свої автомобілі в США, дотримуються правил обчислення перевірочної дев’ятій позиції VIN-номера. Абсолютна більшість європейських компаній так само дотримуються стандарту ISO 3779, навіть якщо моделі не експортуються до Нового Світу. Дев’ята позиція завжди виражена числом від 0 до 9 або буквою Х, яка відповідає числу 10. Ця «осередок» і відводиться для перевірки правильності VIN. Значення цієї позиції можна отримати шляхом арифметичних маніпуляцій над іншими 16-ма знаками. Як саме? З’ясуванням цього ми і займемося. 1. Кожній букві VIN-номера, відповідно з наступними даними, присвоюємо числовий значення. A = 1 B = 2 C = 3 D = 4 E = 5 F = 6 G = 7 H = 8 J = 1 K = 2 L = 3 M = 4 N = 5 P = 7 R = 9 S = 2 T = 3 U = 4 V = 5 W = 6 X = 7 Y = 8 Z = 9 2. Надаємо кожної позиції VIN-номера (за винятком дев’ятої) власний «ваговий коефіцієнт»: Позиція коефіцієнт Позиція коефіцієнт 1 х8 10 х9 2 х7 11 х8 3 х6 12 х7 4 х5 13 х6 5 х4 14 х5 6 х3 15 х4 7 х2 16 х3 8 х10 17 х2 3. Тепер значення кожної позиції множимо на «ваговий коефіцієнт». 4. Підсумовуємо 17 отриманих чисел. 5. Ділимо суму на 11. Залишок ділення і є контрольна цифра на 9-ій позиції. Якщо залишок дорівнює 10, то на дев’ятій позиції розташовується буква Х Якщо машина викрадена і VIN-номер був перебитий, то контрольна цифра не повинна відповідати дійсності. Так як викрадачі зазвичай змінюють тільки деякі знаки, підміняючи їх «схожими», перевірка зазвичай приносить вірні результати. Навіть знаючи цей алгоритм викрадачі не можуть перебити номер так, щоб підігнати його під великі червоні літери не залишивши при цьому слідів, так як зміною однієї тільки цифри тут справа не обходиться.

Де знаходиться номер кузова (VIN код) автомобіля. Розташування VIN коду (номера кузова)

VIN код вказаний в тих паспорті Вашого автомобіля. На зображенні наведено приклад VIN коду, указаного в тих паспорті автомобіля. Ідентифікаційні номери наносяться на нероз’ємних складових кузова або шасі і на спеціально виготовлених номерних табличках (шильдиках).

У всіх сучасних автомобілів номер VIN розташовується в лівій верхній частині інструментальної панелі, видимої через вітрове скло. Також його можна знайти на лівій передній стійці кузова.

На американських автомобілях VIN-код, як правило, розташований на торпедо з лівого боку водія в тому місці, де лобове скло спорікасается з капотом і дублюється на стікері, що знаходяться в отворі водійських дверей. Крім того він може дублюватися і в інших місцях.

Для автомобілів Fiat VIN код для більшості моделей розташовується на верхній частині правої арки колеса. Але є винятки: VIN код для Punto, Сabrio, Barchetta розташовується на поверхні підлоги, під ногами пасажира.

Традиційними місцями нанесення VIN є блок і головка блоку циліндрів, стійки кузова, дверні пороги, перегородка між двигуном і салоном, а у машин з рамною конструкцією (в основному це позашляховики).- ще й лонжерони.

Ідентифікаційний номер автомобіля вибивається не тільки на кузові, шасі та двигуна, але і на спеціальній маркувальної табличці. вона або пригвинчується, або приклепується де-небудь на видному місці в моторному відсіку.

В інших випадках VIN код можна дізнатися з ПТС або свідоцтва про реєстрацію автомобіля.

Як перевірити перебивався Vin код (номер кузова) чи ні

Природно, номери на легко доступних для огляду місцях перебивають дуже акуратно. А ось на прихованих. не завжди. Іноді навіть взагалі цього не роблять. У правоохоронних органах вважають, що це не недбалість, а, скоріше, розрахунок на нормальну людську лінь (як показує практика, досить вірний).

Техніка перебивання номерів, як правило, філігранна. Але зустрічаються, хоч і дуже рідко, грубі підробки: нові символи вибивають поверх старих, якщо їх графіка схожа. Наприклад, 0 змінюють на 6 або 9, P на R, 1 на 4. W вибита двома V. Фірми-виробники іноді самі полегшують роботу ділкам тіньового авто-бізнесу, змінюючи технологію нанесення реєстраційних номерів. Наприклад в салонах старих Ford Scorpio (на підлозі, поруч з порогом двері) номер не вибивався, а видавлювався штампом. Напис виходила рельєфною, і підробити її було практично неможливо. А на нових Scorpio номер стали вибивати загальноприйнятим способом, що не деформуючи сталевий лист. Зчистити заводську напис і набити на її місці нову. півгодини роботи. Викрадачі по достоїнству оцінили такий розкішний подарунок фірми.

Оскільки ідентифікаційний номер автомобіля вибивається так само на спеціальній маркувальної табличці. вона або пригвинчується, або приклепується де-небудь на видному місці в моторному відсіку. Якщо табличка на гвинтах (деякі моделі Mercedes), визначити, міняли її чи ні, неможливо. Це, мабуть, теж подарунок викрадачам. А ось до заклепкам має сенс придивитися уважніше, краще через лупу (на Москвич 2141). Вони повинні бути маленькі і акуратні. І навколо заклепок.- на кузовному аркуші і на табличці. не повинно бути подряпин і вм’ятин.

READ  Де знаходиться номер рами на UAZ 469

Розшифровка (структура) VIN коду (номера кузова) автомобіля.

VIN код (номер кузова) автомобіля містить 17 символів, до складу VIN-коду входять три частини: WMI. 3 символу, VDS. 6 символів, VIS. 8 символів.

1-а частина: WMI (World Manufacturers Identification). світовий індекс виробника. WMI. це код, що ідентифікує ізготовіля автомобіля. Відповідно до ISO 3780 букви і цифри, які використовуються в перших двох символах WMI, закріплює за країною і контролює міжнародне агентство. Суспільство автомобільних інженерів (SAE), що працює під керівництвом Міжнародної організації зі стандартизації (ISO). WMI складається з трьох символів:

Перший символ (код географічної зони) є буквою або цифрою, яка позначає яку-небудь певну географічну зону. Наприклад: від 1 до 5. Північна Америка; від S до Z. Європа; від A до H. Африка; від J до R. Азія; 6,7. Країни Океанії; 8,9,0. Південна Америка.

Другий символ (код країни) є буквою або цифрою, яка позначає країну в певній географічній зоні. У разі необхідності для позначення країни можуть використовуватися кілька символів. Тільки комбінація першого і другого символу гарантує однозначну ідентифікацію країни. Наприклад: від 10 до 19. США; від 1A до 1Z. США; від 2A до 2W. Канада; від Зa до ЗW. Мексика; від W0 до W9. Німеччина, Федеративна Республіка; від WA до WZ. Німеччина, Федеративна Республіка.

Третій символ є буквою або цифрою, яка встановлюється для виробника Національної організацією. Таким чином комбінація першого, другого і третього знаків забезпечує однозначну ідентифікацію виробника автомобіля. міжнародний ідентифікаційний код підприємства-виготовлювача (WMI).

VIN-номер авто: что это и где искать?

В якості третьої знака може бути присутнім і цифра 9 в цьому випадку, вона характеризує виробника, який випускає менш 500 автомобілів в рік. У світі існують десятки тисяч таких виробників з невеликими обсягами випуску: штучні суперкари, пожежні автомобілі, велика будівельна техніка і т.д. Найчастіше обсяги виробництва таких компаній вимірюються сотнями, а то й десятками транспортних засобів на рік. Для таких випадків, і дозволить зменшити використання можливих варіантів коду виробника (WMI), в стандарті для виробників з річним обсягом до 500 автомобілів передбачений варіант, коли їх всіх об’єднують під одним WMI, що закінчується на “9”, і вводять додатковий код в 12. 14 позиціях VIN. Тих, хто залишився в кінці 3-х знаків для серійного номера при таких обсягах більше, ніж достатньо. Приклад: всі дрібні автовиробники Німеччини VIN на своїй продукції наносять в форматі W09xxxxxxxxYYYxxx, де W09. код, який вказує на приналежність даного виробника до Німеччини і обсяг виробництва не більше 500 автомобілів в рік, YYY. код, який вказує конкретного виробника. Інші позиції VIN виробники заповнюють на свій розсуд.

дізнатися, номер, кузов, автомобіля

2-а частина: VDS (Vehicle Description Section). описова частина. Описова частина ідентифікаційного номера (VDS) складається з шести Cимвол (якщо індекс ТЗ складається менш ніж з шести символів, то на незаповнені місця останніх символів VDS (праворуч) ставляться нулі), що позначають, як правило, модель і модифікацію ТЗ, згідно конструкторської документації ( КД). 4-ий, 5-ий, 6-ий, 7-ий, 8-ий символи розкривають характеристика транспортного засобу, такі як тип кузова, тип двигуна, модель, серія і т.д. Тип кузова, наприклад, для Toyota (4, 5 символи): 11. Джип / Мінівен зі стандартним дахом 12. Мінівен з піднятою дахом 21. Вантажний автобус зі стандартним дахом 22. Вантажний автобус з піднятою дахом 23. Вантажний автобус з високим дахом 31. Пікап / Вантажівка з одинарною кабіною 32. Пікап / Вантажівка з полуторним кабіною 33. Пікап / Вантажівка в подвійною кабіною 41. Автобус зі стандартним дахом 42. Автобус з піднятою дахом 43. Автобус з високим дахом 52. Хетчбек, 2 бічні двері 53. седан 54. Хетчбек, 4 бічні двері 63. Купе 64. Ліфтбек 72. Універсал / вагон. 9-й символ. контрольна цифра VIN-номера, по якій перевіряють його коректність.

3-тя частина: VIS. це код з восьми знаків, причому останні чотири знаки. це обов’язково цифри. Позначення модельного року розташовується на першій (10-й) позиції VIS, а складального заводу. на другий, але виробники не зобов’язані включати ці параметри в VIN-код (дивись нижче). Решта знаки позначають послідовність автомобіля в виробництві по ходу проходу через складальний конвеєр, тобто його серійний номер.

Також за виробником можуть закріплюватися кілька WMI, але один і той же номер забороняється закріплювати за іншим виробником автомобіля мінімум протягом 30 років з того моменту, як він перший раз був використаний попереднім (першим) виробником.

Що таке Vin код

Стандарт ISO 3779, який описує формат VIN-коду автомобіля (що в перекладі Vehicle Identification Number. Ідентифікаційний номер транспортного засобу) був прийнятий в США і Канаді в 1977 році. Прийняття даного стандарту дозволило створити простий і надійний спосіб класифікації машин і їх захисту від крадіжки. Комбінація цифр і букв VIN-коду захищена від перебивки номерів шляхом застосування алгоритму обчислення контрольного числа, якого дотримуються всі виробники автомобілів в США і експортерів в цю країну, в Європі стандарт ISO 3779 дотримується не завжди. Відповідно до стандарту ISO 3779 VIN-код з сімнадцяти символів. Для позначення VIN-коду дозволені такі символи: 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D E F G H J K L M N P R S T U V W X Y Z Символи I, O, Q заборонені на увазі схожості на 0 і 1 і між собою.

Спосіб нанесення VIN коду (номера кузова)

При перевірці автомобіля за Vin потрібно так само звернути увагу на спосіб нанесення ідентифікаційного номера. Якщо ідентифікаційний номер автомобіля вказується в будь-яких документах, то він повинен бути написаний в один рядок і в суцільну волосінь, тобто без пробілів. Якщо ідентифікаційний номер вказується на автомобілі або на табличці, то він повинен приводитися або в один рядок, або в два рядки і так само без пробілів, при цьому самі елементи ідентифікаційного номера (наприклад, WMI, VDS або VIS) не повинні поділятися. За винятком останніх чотирьох позицій VIN має алфавітно-цифрову структуру. Для його складання дозволяється використовувати такі арабські цифри і латинські букви: 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D E F G H J K L M N P R S T U V W X Y Z.

Заміна номера офіційно, своїми руками

Являє собою відповідальний процес, уникнути якого вдається не кожному водієві, що експлуатує автомобіль не один рік. Під дією хімреагентів, різних складів, негативної навколишнього середовища металеві поверхні автомобільного остова покриваються корозійними точками, а потім руйнуються.

Діагностика однаковості знаків номера

Нижче наводяться етапи, яким рекомендується слідувати в процесі проведення заміни номера на офіційному рівні:

 • Першочергово необхідно скласти перелік робіт, обов’язковий для відновлення деталі. На даному етапі діагностується ступінь дефекту і зміни геометричних розмірів;
 • Другий етап передбачає роботи, пов’язані з усуненням виявлених дефектів кузовний майданчики, на якій виштампуваними Вин номер.

Якщо дефекти незначні, то їх можна відновити без використання складних інструментів і обладнання. Так, досить лише провести рихтування та підготовку майданчика під фарбування, без порушення Вин номера.

Якщо ж ступінь пошкоджень набагато ширше, то буде потрібно багато працювати. Щоб повернути кузовний поверхні початкову форму, приварюються особливі кільця, призначені для розтяжки, проводяться також роботи на стапелі. В результаті всіх цих процедур, в 99 випадках з 100 пошкоджується Вин номер.

Спочатку заміну майданчика з номером бажано довірити профі. У кваліфікованих СТО знають, як все офіційно проводити, вони мають у своєму розпорядженні навіть спецліцензія, що допускає реалізацію даного заходу. Як правило, після заміни кузовний майданчики, на руки власникові видається відповідна документація, що підтверджує заміну.

Де і в якому місці розміщується номер

Отже, як і говорилося вище, чітких стандартів і правил по розташуванню номерів немає. Хоча існують, так би мовити, негласні загальноприйняті канони, які передбачають розміщення Вин на наступних зонах кузова.

 • В районі лобового скла.
 • Біля дверей водія, як правило, на порозі.
 • На приладовій панелі.

Існують також і інші варіанти розміщення номера, що проводяться на розсуд виробника.

Захисний код. це комбінація, виштампуваними на сертіфіц. ярлику або табличці. Як правило, способів нанесення коду теж існує кілька. Це може бути лазерне нанесення, карбування і т. Д.

Корисно знати також про те, що висота таблички і ярлика відрізняються. Наприклад, для шасі, кузова і рами табличка повинна висуватися на висоту 7 мм, а для ярликів. не менше 4 мм.

Примітка. Він, як правило, наноситься в один або два ряди. Хоча в документах код йде в один ряд і без пробілів.

Як перевірити номер двигуна

Ідентифікаційний номер двигуна також необхідно звірити з даними, зазначеними в документах. Як правило, табличка з кодом розташована під щупом рівня масла. Якщо машина не нова, дані можуть бути приховані шаром бруду. Якщо під щупом таблички не виявилося, знайти номер може бути проблематично, тому бажано заздалегідь подивитися інструкцію (якщо вона не збереглася в паперовому вигляді, її можна знайти в інтернеті), щоб знати, де потрібно шукати.

Зверніть увагу, що на деяких іноземних машинах дані на двигуні можуть бути зовсім відсутніми. У більшості випадків не мають коду двигуна американські машини.

Що собою являє Вин

Як відомо, існують певні шаблони і суто індивідуальні складові за якими розрізняються Вин номера. Експерти кажуть, що Вин той же, що і метрика про народження, приписувана автомобілю на стадії його виготовлення, і це вірно.

Основна мета Вин номера. захист від підробок і різних кримінальних махінацій.

READ  Як прибрати іржу з автомобіля

Як правило, єдиного світового стандарту по Вин-номерами не існує. Певний виробник штампує Vin, виходячи з власних уподобань, хоча кількох основних канонів вони дотримуються.

Основами або канонами з приварення номера користуються численні автоконцерни в 24-х країнах світу. Все налагоджено таким чином, щоб усунути збіги. Так, не дозволено випуск схожих Vin протягом тридцяти років.

Такими ж стандартами по Вин номерами користуються в Росії. Побудовано все за єдиною системою, яка виключає однаковість.

Переварінням номера кузова: огляд процедур, пов’язаних з цим

Багато автомобілістів чули про ідентифікаційний номер кузова або просто Вин (Vin). Дана стаття присвячена питанню про те, як самостійно приварити номер кузова в разі поржавленія старого майданчику. Крім того, знання про це допоможе відразу визначити при покупці автомобіля б / у, переварений номер кузова чи ні.

дізнатися, номер, кузов, автомобіля

перебивання

Для точного визначення автентичності номера, слід знати, як здійснюється захід по перебивання. Дуже важливо в цьому плані бути чітко поінформованим. Так, існують дві концептсхеми, за якими функціонує кримінальний бізнес. Перша з них має на увазі наступний сценарій:

 • Спочатку злочинець здійснює викрадення ТЗ;
 • Потім він намагається легалізувати машину різними способами, включаючи і перебивання Вин.
 • Спочатку підшукуються «чисті» документи і, відповідно, номер;
 • Потім здійснюється пошук потрібно автомобіля і його викрадення.

Як правило, і способів перебивки номера теж буває два.

Где искать VIN код или номер кузова автомобиля от РДМ-Импорт

 • Перебивання Вин шляхом заміни одних символів коду на інші. Це ціле мистецтво, яке зводиться до того, що потрібно зуміти знайти схожі один на одного символи. Наприклад, буква «З» чимось нагадує цифру «3», а «9» можна легко переробити в «8».
 • Другий спосіб має на увазі вже кузовні роботи. Доводиться заміняти всю номерну площадку, шляхом вирізання старої і вварюванням нової.

Процедура даного типу залежить, звичайно ж, і від того, в якому місці табличка вибита. Вітчизняні та зарубіжні моделі старого штибу, наприклад, в цьому плані дуже складні. Щоб вибити іншу табличку на автомобільному кістяку доведеться знімати мотор, сточувати певну зону кузова фрезою, а вже потім набивати Вин.

З сучасними вітчизняними автомобілями і іномарками набагато простіше. Він на машинах останніх років випуску позначається в зоні верхньої частини БЦ. Хоча перебивання вимагає в обов’язковому порядку акуратності, злочинці легко проводять операцію.

У ГИБДД існував особливий спосіб перевірки. Вона мала на увазі звірку зварювальних швів. Але останнім часом «фахівці» пристосувалися вирізати передок транспортного засобу прямо до вітрового скла, після чого на його місце приварюють новий. У таких зонах перевірити шви набагато складніше, та й без спецприладів вже не обійтися.

Как едет и сколько стоит Нива со 122-сильным мотором Весты. Самый доступный driver’s ?

Примітка. Для перевірки «глибоких» швів добре зарекомендував себе італійський апарат високоточної зварювання «Чіліта». Одного робочого дня буває достатньо, щоб провести тестування.

Відомі випадки бездоганною підробки номера. На це здатний тільки справжній спец. Але, знову ж таки, виявити підробку можливо, якщо провести грамотну експертизу.

Італійський апарат високоточної зварювання

Експертиза має на увазі собою повний візуальний огляд. Так, якщо робота виконана на філігранному рівні, безумовно, помітити якісь сліди буде практично неможливо.

У більшості випадків підробка виявляється через недогляд і нехлюйству злочинців. Наприклад, замість цифри, яка повинна йти за всіма правилами, вибита буква або навпаки.

Трапляються помилки і більш серйозні. Особлива табличка, дублююча Вин, зберігає ще й зашифровані дані про комплектації машини. Розглянемо один сценарій, що трапляється досить часто.

Автомобіль оснащений люком. За характером виштамповки фахівець миттєво визначить, що він заводський, встановлений на підприємстві. Це, відповідно, свідчить про те, що і в коді повинно згадуватися про люк. Якщо даних немає, то або змінена дах, або сам номер перебитий.

Перевірка справжності номера

У випадках, якщо після візуального огляду нічого не вдалося знайти, табличка з даними обробляється спецскладом, що дозволяє дізнатися набагато більше. Як правило, після такої обробки з’являться плями.

На крайній випадок проводиться також аналіз ЛКП, що дає вже більш достовірну інформацію. Пояснюється спосіб тим, що вваренними кузовний компонент в обов’язковому порядку перефарбовується, а звірити різні ЛКП не складе для кваліфікованого фахівця особливих зусиль.

Отже, як же визначити, переварений номер кузова чи ні. Ось, що рекомендується зробити в загальних цілях:

 • Перед покупкою автомобіля б / у рекомендується зібрати максимум інформації про нього. Так, багато хто радить відвідати салон, де присутні аналогічні моделі. Там же в салоні автомобіль уважно оглядається, так би мовити, для створення правильного уявлення про нього;
 • Якщо теорія обмежується тільки збором інформації, то практика рекомендує провести ретельний огляд кузова. Зокрема, треба діагностувати якість ЛКП. Якщо спостерігаються патьоки або шар помітний неозброєним оком, значить, треба бути напоготові.

Примітка. Варто відзначити, що після обробки розчинником не рідна фарба відразу ж сходить. Це, в свою чергу, може означати два варіанти: або кузов побував в аварії, або підроблений Вин.

 • Процедура заміни Вин, проведена кустарним методом, явно видно на око. Зверніть увагу на опуклості або угнутості металевої площадки;
 • Замінений Вин можна визначити і по знакам номера. Якщо, наприклад, символи і знаки стрибають або відрізняються по висоті, в наявності перебивання;
 • Про це ж говорять неправильні, нерівні проміжки між символами Вин;

Перебитий номер автомобільного остова

 • Однаковості знаків експерти рекомендують приділити максимальну увагу. Якщо цифри і букви несхожі, неідентичні, це вже неправильно. Слід знати, про те, що при заводський штампуванні все знаки ставляться одночасно, разом, а при кустарному. окремо. Це і призводить до повторюваності дефектів, неоднаковість і так далі;
 • Як і говорилося вище, набагато складніше визначити номер, перебитий професійно. У більшості випадків такий підхід має на увазі заміну майданчика цілком. Але і в цьому випадку можна зрозуміти, що номер не рідний без спеціальних приладів. Наприклад, рекомендується перевірити майданчик на деренчання або зварювальні шви. Останні, якщо заводські. не повинні перевищувати в діаметрі 5 мм.

Перевірка достовірності даних про автомобіль

При покупці уживаної машини найскладніше. це перевірити її паспортні дані на справжність. В першу чергу слід звернути увагу на сам ПТС. У верхньому лівому його кутку повинна розташовуватися «трояндочка», яка представляє собою об’ємне зображення. При зміні кута, під яким ви на неї дивитеся, повинен змінюватися і колір зображення від яскраво-зеленого до сірого. На лицьовій частині паспорта повинна бути голограма у вигляді смужки або круга з написами, які легко розібрати. Якщо машина іноземного виробництва, то в нижньому лівому кутку повинна бути митна друк.

Також слід звернути увагу і на номери, нанесені на кузов і двигун. Вони повинні володіти однаковою товщиною ліній, однаковим шрифтом, шириною і висотою символів. Крім того, приводом для занепокоєння повинні послужити сліди зварювання, свіжої фарби або обробки наждачним папером.

Для установки справжності паспортних даних найкраще звернутися до експерта, так як в більшості випадків людина, яка ніколи цим раніше не займався, не в змозі відрізнити підроблений номер від справжнього. До того ж нерівне розташування і криві символи можуть зустрічатися і в заводських номерах.

Як перевірити VIN-код автомобіля

Кожна машина має своєю історією і певними характеристиками. Все цю інформацію зберігає в собі VIN, тобто індивідуальний код транспортного засобу. З його допомогою можна дізнатися точну дату випуску автомобіля, в якій країні він був проведений і інші характеристики.

При перевірці VIN необхідно знати наступну інформацію:

 • при складанні ідентифікаційного номера автомобіля використовуються тільки великі літери латинського алфавіту та арабські цифри;
 • VIN складається з 17 символів;
 • літери O, I і Q не беруть участі в ідентифікаційних номерах автомобіля, але можуть бути присутніми в маркуванні двигуна;
 • VIN повинен розташовуватися на табличках на незнімних частинах кузова (як правило, знаходиться на центральній стійці з боку місця пасажира, причому табличка зазвичай містить і інші паспортні дані транспортного засобу) в один або два ряди без пробілів.

Які дані можна дізнатися по ВІН-коду

VIN. унікальний реєстраційний номер автомобіля, який неодноразово дублюється виробником на кузові. Такі заходи спрямовані на захист автовласника від аферистів і злодіїв. Навіть в разі викрадення продати ТС проблематично, адже при невідповідності кодів, знайдених на кузові, до власника тут же виникнуть питання.

 • WMI. індекс виробника, який складається з 3 символів. Він інформує про країну-виробника ТЗ.
 • VDS. описова частина, яка складається з 6 символів. У ній міститься інформація про моделі і модифікації авто.
 • VIS. відмітна частина, що складається виключно з 8 цифр. Відображає інформацію про порядковий номер, який присвоюється в процесі побудови ТС.

Основна мета використання ВІН. перевірка ТЗ в базі даних по викраденню автомобілів. За кодом додатково відстежують штрафи, участь машини в ДТП, кількість власників, реальний пробіг, виписки з техогляду.

У перших цифрах і латинських буквах містяться дані про географічній зоні, в якій проводилася збірка авто:

 • 1-5. Північноамериканський регіон;
 • 6-7. країни Океанії (Австралія, Самоа, Нова Зеландія, Фіджі і т.д.);
 • 0, 8, 9. Американська область;
 • A-H. країни Африки;
 • S-Z. Європейська зона;
 • J-R. країни Азії.

Приклад розшифровки коду автомобіля 1HGBH41JXMN109186:

 • 1. код країни-виробника;
 • HG. перший знак позначає найменування фірми виробника, а другий. виробничий відділ;
 • BH41J. технічні характеристики авто: модифікація, марка, тип кузова, двигуна;
 • X. контрольний знак;
 • M. модельний рік;
 • N. завод, на якому проводилася збірка ТЗ;
 • 109186. серійний номер авто.
READ  Заміна повітряного фільтра Mazda CX 5

Які дані визначають по 17-значному номером:

 • рік випуску;
 • країна виробник;
 • обсяг і потужність двигуна;
 • комплектація авто;
 • інформація про реєстраційні дії, страхові випадки;
 • відомості про використання машини в таксі;
 • кримінальна інформація.

Якщо ви купуєте старий автомобіль по техпаспорту, то попередньо дізнайтеся про нього всю необхідну інформацію. Існує кілька способів визначення автентичності ВІН:

 • Зовнішній огляд. Перебиті номерні знаки відрізняються від інших символів. В області змін видна деформація металу, відколи.
 • Сканування через додатки в смартфоні. Запит з відсканованим буквено-цифровим кодом відправляється в спеціалізовані інтернет-портали, звідки приходить докладна інформація про ТЗ.
 • Експертиза. Для більш точного визначення автентичності ВІН в області номера соскабливают фарбу і відправляють її на експертизу. Розбіжність складу фарби зі зразками на інших частинах кузова свідчить про незаконну зміну коду.

Звернення в ГИБДД. найнадійніший і простій спосіб захисту від шахраїв. З кодом потрібно звернутися до інспектора, який перевіряє його протягом 2-4 днів, так як запит відправляється в кілька офіційних інстанцій. Процедура платна, тому доведеться розлучитися мінімум з 2500-2700 рублів.

Як підробляють номер, і що за це загрожує

Підробка номерів проводиться двома способами:

 • цифри в коді змінюються на схожі (приклад: з 3 роблять 8);
 • табличка з номером демонтується з кузова, а на її місце встановлюється нова.

При вивченні автомобіля співробітники ДАІ перевіряють зварювальні шви, визначаючи, чи проводилася заміна коду. Для виявлення підробки проводиться експертиза, яка включає три етапи. На першому перевіряється, наскільки професійно виглядає шов на кузові, тільки досвідчені шахраї можуть приварити нову табличку без видимих ​​слідів. На другому етапі перевіряється відповідність технічним характеристикам. На третьому. на місця зварювання наноситься спеціальний склад, що виявляє шви, виконані на заводі виробника.

За підробку номера передбачається покарання. Людину можуть оштрафувати на 80 тисяч рублів, позбавити волі терміном на півроку або змусити виконувати громадські роботи.

На самому автомобілі

Коди ВІН знаходяться на різних частинах кузова авто, що ускладнює їх підробку в разі викрадення і перепродажу. Різні виробники вказують 17-значний номер на різних частинах ТЗ. Щоб його знайти, потрібно оглянути весь автомобіль. Це зручно робити при профілактичному огляді на станції техобслуговування.

Щоб зменшити ймовірність підробки номера, його карбують або наносять лазером. В цьому випадку змінити написаний код підручними засобами. аргонной або инверторной зварюванням. дуже важко.

Автомобілі, випущені в США, мають код під лобовим склом. Тому для ідентифікації ВІН не обов’язково заглядати під капот або в інші частини кузова. Німецькі та американські виробники додатково закріплюють таблички з кодами на:

 • арці над правим переднім колесом;
 • внутрішній стороні капота;
 • двигуні;
 • панелі приладів з лівого боку;
 • отворі передніх дверцят;
 • поріжку з боку водія;
 • підлозі під водійським сидінням.

На вітчизняних автомобілях ВІН розташований праворуч на стійці амортизації або на перегородці, яка знаходиться між двигуном і кузовом. Азіатські виробники легкових машин пишуть код на лівій стійці кузова і блоці циліндрів. В автомобілях з рамною конструкцією ВІН наноситься на лонжерони.

З 4 по 8 цифри. характеристики

З четвертого по восьмий символи описують різноманітні характеристики автомобіля і його тип:

 • модельний ряд;
 • тип кузова;
 • привід;
 • двигун;
 • трансмісія;
 • розташування керма та інші.

Кожен автомобільний виробник має свій набір характеристик, свої унікальні позначення.

Розглядати будемо по класифікації для Renault, зібраного в Росії.

 • З або 3. трьохдверний хетчбек;
 • В або 5. п’ятидверний хетчбек;
 • S або 6. п’ятидверний комбі;
 • До або А. трьохдверний універсал;
 • Е або 7. з двома дверима кабріолет / вантажівка з бортами;
 • D або 8. з двома дверима купе / кабріолет;
 • J або N. п’ятидверний універсал / мінівен;
 • U або Н. пікап;
 • М або 2. седан з двома дверима;
 • L або 4. чотирьохдверний седан.

У нашому випадку перша буква L позначає тип кузова автотранспорта- седан.

На п’ятій позиції зашифрований ряд моделей, представлений в Росії:

 • А. Megan I;
 • В. Clio II;
 • C. Kangoo;
 • D. Master;
 • G. Laguna II;
 • L. Traffic;
 • M. Megan II;
 • S. Logan;
 • Y. Koleos.

П’ята позиція в нашому випадку вказує на модельний ряд S. Logan.

Шоста і сьома позиція для даного прикладу позначає код двигуна. RB, в розглянутому прикладі двигун KJ7. об’єм двигуна 1.4 літра, восьмиклапанний.

На восьмій позиції. територіальне розташування заводу, яка провадила транспортний засіб.

Машини, що вийшли з конвеєра «Автофрамос», мають такий же код, як і у турецького автотранспорту. 2.

німецькі машини

Номер кузова на німецьких транспортних засобах розташовується там же, де і ВІН-коди на авто, вироблених в інших країнах. Але в самому числовому значенні є відмінність. Маркування машин, виготовлених в Німеччині, починається з букви W.

Великі концерни резервують декілька ідентифікаторів. При виробництві автомобілів Volkswagen використовується ідентифікатор WUW. На позашляховиках і кросовери в VIN-коді застосовується буквене значення WVG. Легкове авто позначається комбінацією WVW. Для мікроавтобусів і малотоннажних вантажівок використовується ідентифікатор WV2.

Більшість німецьких моделей випускається для європейського ринку. Тому практично в кожному ВІН-коді, незалежно від типу і моделі транспортного засобу, вказується значення ZZZ. Також дев’ятий символ однаковий для всіх моделей, виготовлених в Німеччині. Z. Решта символів не пов’язані з місцем випуску і розшифровуються по міжнародному зразку.

Що таке VIN номер

VIN (vehicle identification number). ряд буквених і цифрових символів, нанесений на певну частину кузова заводом виробником автотранспортного засобу. Він являє собою закодовану інформацію про транспортний засіб.

Єдиний VIN номер був прийнятий в 1980 році для уніфікації ідентифікації транспорту на світовому рівні. ВІН номер складається з сімнадцяти позицій (англійських букв і цифр), в яких закодована інформація: бренд, модельний ряд, рік побудови та численні технічні параметри.

На самому автомобілі

Коди ВІН знаходяться на різних частинах кузова авто, що ускладнює їх підробку в разі викрадення і перепродажу. Різні виробники вказують 17-значний номер на різних частинах ТЗ. Щоб його знайти, потрібно оглянути весь автомобіль. Це зручно робити при профілактичному огляді на станції техобслуговування.

Щоб зменшити ймовірність підробки номера, його карбують або наносять лазером. В цьому випадку змінити написаний код підручними засобами. аргонной або инверторной зварюванням. дуже важко.

Автомобілі, випущені в США, мають код під лобовим склом. Тому для ідентифікації ВІН не обов’язково заглядати під капот або в інші частини кузова. Німецькі та американські виробники додатково закріплюють таблички з кодами на:

 • арці над правим переднім колесом;
 • внутрішній стороні капота;
 • двигуні;
 • панелі приладів з лівого боку;
 • отворі передніх дверцят;
 • поріжку з боку водія;
 • підлозі під водійським сидінням.

На вітчизняних автомобілях ВІН розташований праворуч на стійці амортизації або на перегородці, яка знаходиться між двигуном і кузовом. Азіатські виробники легкових машин пишуть код на лівій стійці кузова і блоці циліндрів. В автомобілях з рамною конструкцією ВІН наноситься на лонжерони.

Програма Перевірка Авто по Номеру “ПАН

Використання програми “ПАН”

Згідно ГОСТу українські номери авто, закріплені за автомобілями, причепами та автобусами, мають формат XX0000YY, де: XX. код регіону реєстрації; 0000. реєстраційний номер автомобіля в діапазоні від 0001 до 9999; YY. серія автономерів. У літерних поєднаннях номерного знака використовуються літери української кирилиці, що мають графічні аналоги в латинському алфавіті: А, В, Е, I, К, М, Н, О, Р, С, Т, Х. Для пошуку відомостей про транспортний засіб в програмі ” ПАН “заповніть поле” Держномер ТС “в необхідному форматі, використовуючи українську, російську або латинську розкладку клавіатури в будь-якому регістрі з пробілами або без. Замість української літери I допускається використання латинської літери I або російської літери І.

Опис програми “ПАН”

Перевірка авто по держномер включає: перевірка транспортного засобу на угон / розшук, всі операції по номерному знаку ТЗ. дата операції, код операції з розшифровкою, який проводив операцію Сервісний Центр МВС, внесені в техпаспорт дані автомобіля, дані власника і адреса реєстрації. Програма “ПАН” використовує публічну інформацію з відкритих джерел відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Перевірка авто з державної номеру

Призначення програми “ПАН”

Програма Перевірка Авто по Номеру “ПАН” дозволяє перевірити авто по базі ДАІ України безкоштовно в режимі онлайн. Основою роботи програми є відкрита база даних ДАІ України, що містить номери авто і відомості про всі операції з транспортними засобами (ТЗ) в період з 01 січня 2013 року по даний час, а також відомості про ТЗ, які перебувають у розшуку у зв’язку з їх незаконним заволодінням. База номерів авто, зареєстрованих в Україні, оновлюється щомісяця і зберігає записи про більш 8 мільйонів операцій з ТЗ, і близько 80 тисяч записів про ТЗ, які перебувають в угоні / розшуку.

Чи є можливість дізнатися власника авто по держномер?

Програма “ПАН” допомагає знайти такі дані власника автомобіля по держ номером: адреса реєстрації за КОАТУУ і ким є власник. фізичною або юридичною особою. Дізнатися все дані власника машини Ви можете, звернувшись з офіційним запитом в будь-яке відділення поліції України.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS