Як дізнатися чи скручено пробіг на авто

дізнатися, авто

В цьому випадку необхідно провести комп’ютерну діагностику автомобіля. Це можуть зробити спеціалісти будь-якого сервісного центру обслуговування автомобілів, де є набір діагностичних програм. Але, на жаль, якщо над скручуванням пробігу працював досвідчений фахівець, то реальні дані відновити практично неможливо.

Тут можна покладатися на те, що скручуючи пробіг, умілець не стер з пам’яті бортового комп’ютера ряд помилок, які можуть опосередковано вказати на різницю між реальним пробігом і тим, що показує панель приладів. Зазвичай цю різницю можна встановити шляхом зчитування даних, що збереглися, про різного роду події, в яких фіксується кілометраж пробігу. Наприклад, якщо за кодом помилки можна побачити, що вона була на 120 тисяч пробігу, а на одометрі ви бачите пробіг 80 000 км, то явно дані пробігу були поправлені.

Шляхом зчитування даних мотогодин роботи двигуна так само можна дізнатися, чи правдиві показання на приладі обліку пробігу авто. Їх кількість необхідно розділити на дані одометра і отримати в результаті середню швидкість пересування машини за весь період експлуатації. Звичайно, чим більше мотогодин і чим менше пробіг, тим менш реальна середня швидкість пересування. Адже неможливо протягом кількох років пересуватися весь час зі швидкістю 10 км/год. Такі дивацтва вказують на те, що з запропонованою вам машиною не все гаразд.

Цю процедуру виконують у різних цілях:

Як дізнатися СКРУЧЕНИЙ ПРОБІГ на HYUNDAI, KIA, або авто з кореї!

 • Щоб продати автомобіль за вищу ціну. Чим пробіг вищий, тим дешевша модель коштує на вторинному ринку.
 • Для збереження гарантії та скорочення витрат на технічне обслуговування.
 • Для приховування заміни певних вузлів, насамперед приладової панелі. В цьому випадку кілометраж не зменшують, а, навпаки, штучно збільшують.

Ще одна причина відверто кримінальна. Пробіг нерідко скручують на краденому транспортному засобі, щоб видати його за новий, доставлений з-за кордону.

Як визначити скручений пробіг зовні?

Найкращий спосіб придивитися до стану салону. Знос найбільше помітний на:

 • стиках декоративних панелей керма;
 • боковинах сидінь;
 • місцях кріплення ременів безпеки;
 • кнопках склопідйомників та кліматичної системи;
 • важелі КПП;
 • накладки педалей;
 • підлокітниках;
 • підстаканниках (помітні плями, що в’їлися);
 • ключі запалювання або брелоку сигналізації.

Зверніть увагу на лобове скло, фари та решітку радіатора. Якщо при невеликому пробігу вони покриті подряпинами та сколами, це вірна ознака скручування. Відкрийте двері водія і похитайте її вгору-вниз. Вона має рухатися на пару міліметрів із легким скрипом. Якщо дверцята підстрибують із гуркотом, автомобіль пережив довгу інтенсивну експлуатацію.

Підприємливі продавці намагаються маскувати плачевний стан салону чохлами та накладками. Обов’язково заглядайте під них. Приводом для занепокоєння також будуть замінені деталі. Перевірте дати випуску:

 • лобового скла вказується в правому нижньому куті маркування однією цифрою (4 може означати 1994, 2004 та 2014);
 • ременя безпеки потрібно повністю витягнути його та подивитися бирку, якщо власник не зрізав її;
 • фар вказано на наклейці ззаду корпусу.

Якщо дати не співпадають з роком виробництва машини, попросіть власника розповісти, за яких обставин змінювалися деталі.

Як визначити реальний пробіг з техогляду?

Запитайте продавця, чи може він показати сервісну книжку. У ній вказується пробіг автомобіля під час проходження чергового ТО. Перевірте, коли вносилися останні відомості, та порівняйте цифри зі свідченнями одометра. Якщо власник чесно скаже, що автомобіль обслуговувався на інших СТО, це свідчить про його чесність. Якщо ж він відповість, що втратив, забув або поміняв сервісну книжку, пробіг машини, напевно, скручувався.

Запитайте, де і коли проводився останній техогляд автомобіля, а також подивіться на поліс ОСАЦВ. Добросовісні оператори техогляду та страхові компанії надають інформацію про пробіг за запитом послуга коштує від 500 до 2 000.

Але не треба беззастережно вірити даним техогляду. При продажі авто часто замовляють підроблену сервісну книжку з печатками та підписами або діагностичну картку для покупки поліса ОСАЦВ. Навіть офіційні установи можуть стати жертвами шахрайства.

READ  Як самому зробити димогенератор для авто

З якою метою скручують пробіг?

У більшості випадків показання кілометражу змінюються з метою завищення реальної вартості автомобіля. Тому покупець схильний до великого ризику придбати транспортний засіб технічний стан, основних вузлів та агрегатів якого, сильно зношений.

На території деяких країн скручування пробігу проводиться з метою зменшення державних податків під час продажу автомобіля. Це пов’язано з тим, що величина податку залежить від пробігу, пройденого машиною за певний часовий проміжок.

Також було зафіксовано випадки збільшення реального пробігу автомобіля. Метою даної махінації є переконання покупця, що йому не доведеться проводити недешеве планове техобслуговування під час досягнення транспортним засобом 90-100 тис. км пробігу. Покупець купує машину, будучи впевненим, що всі зношені частини замінено, а машина знаходиться в ідеальному стані. Насправді на нового автовласника чекають постійні ремонти.

Чого треба боятися?

Коригування показань одометра проводиться абсолютно на всіх автомобілях.

Навіть 2-3-річні машини зазнають коригування показань. Роблять це зазвичай жадібні продавці, які хочуть приховати всі недоліки автомобіля, намагаючись впарити його за завищеною ціною. Недосвідчені водії часто трапляються на цьому.

Як дізнатися пробіг автомобіля. поради перекупу

Як перевірити, чи скручено пробіг авто? Це може кожен, потрібно лише ретельно оглянути машину. Чого слід боятися при покупці авто зі скрученим пробігом? Купуючи машину з малим кілометражем, ви ризикуєте взяти справжній автомотлох, який вимагатиме з вас купу грошей на обслуговування. Так, коригування одометра часто провадиться при пробігу від 90 до 110 тисяч. І пов’язано це з тим, що в даний час автомобіль проходить найбільше планове ТО. Щоб не витрачатися на ремонт, недобросовісні продавці накручують цифри одометра та виставляють ТЗ на продаж, переконуючи покупця, що машина вже пройшла всі необхідні ТО.

Навіщо скручують пробіг на авто?

Зовсім не обов’язково, що скручений пробіг можна зустріти лише у приватних продавців. Те саме зустрічається у офіційних дилерів і у великих автосалонах. Покупцеві доведеться прийняти, що його намагатимуться обдурити скрізь. У гонитві за прибутком, коли різниця в одній угоді становить від 30-50 до 100 т.р. і вище, сумлінність відходить другого план.

На вторинному ринку випадки із скрученим пробігом – поширене явище. Більше того, послуги з маніпуляцій з електронними блоками та одометрами транспортних засобів – це розвинений та прибутковий бізнес.

На думку фахівців, ситуація зі скрученим пробігом у автомобілів на російських дорогах:

дізнатися, авто
 • У машин у віці до 1 року – у 3% випадків, тобто у однієї з тридцяти трьох;
 • У автомобілів до 3 років – в 11% випадків, менше ніж одна з десяти;
 • У транспортних засобів, яким близько 10 років, – 20% чи кожна п’ята.

Тобто, шанси отримати «темного конячка» великий. Спроби убезпечитися, звернувшись до офіційних представників, малоефективна. Про те, чи скручують пробіг в автосалонах, відомо небагато. Швидше за все, що безпосередньо цим займатися не стануть – для працівників автосалону немає особливого сенсу. А ось поставити на продаж автомобіль, у якого власник чи посередник уже встиг зробити відповідну маніпуляцію, цілком може. Для кінцевого покупця це особливо не змінює.

Навіщо потрібна перевірка одометра?

Причиною «скручування» пробігу на одометрі є кілька:

дізнатися, авто

Автовласник хоче приховати знос автомобіля, щоб продати його дорожче. За статистикою, приблизно половина транспортних засобів, що продаються на вторинному ринку, має скручений пробіг (показання зменшуються зазвичай на 30-50 тис. км).

Власник хоче продати машину швидше. При ідентичності ціни на авто, покупець завжди вибирає ту машину, яка «молодша» і має менший пробіг, тобто менш зношена.

Покупець, який не звертає уваги на відповідність пробігу реальним даним, ризикує або купити автомобіль, що сильно «втомився» (потім ремонти зведуть до нуля знижку в ціні), або переплатити за спотворену амортизацію машини. Не хочете придбати проблеми, перевіряйте точність пробігу на авто, яке маєте намір купити!

) Огляд автомобіля в автосервісі

Домовитеся з продавцем автомобіля про огляд його стану на спеціалізованому сервісі. Як правило, автомеханіки знають приблизно про ресурс багатьох частин транспортних засобів (особливо по ходовій частині). Якщо на автомобілі з пробігом 30,000 км встановлено нову деталь, яка зношується, як правило, не раніше ніж за 60,000-70,000 кілометрів, то це має вас насторожити. Є ймовірність, що в такому автомобілі було втручання у одометр.

Як дізнатися чи скручено пробіг

Непогано було за старих часів перед людьми не постало питанняЯк дізнатися чи скручений пробіг. коли перед покупцем порушувалося питання про покупку того чи іншого транспортного засобу. Прокинувся рано вранці, щоб з’їздити на ярмарок, пройшовся по рядах, подивився в зуби і почав вести торги за жеребця, що сподобався. А вже після довгоочікуваної покупки і додому не соромно повернутись. Якщо комусь незрозуміло навіщо дивитися в зуби, то поясню: зуби завжди були надійним показником віку. Як би добре не виглядав кінь за зовнішніми своїми даними, але саме зуби завжди видавали її вік.

READ  Як правильно фарбувати авто краскопультом

Як дізнатися, чи скручено пробіг на автомобілі з електронним одометром

Для встановлення факту шахрайства потрібно провести комп’ютерну діагностику. За наявності відповідного програмного забезпечення, обладнання та знань перевірити машину на скручений пробіг можна самостійно. Але краще звернутися в сервісний центр, що заслуговує на довіру.

Уявлення багатьох автолюбителів про чудеса комп’ютерної діагностики надто перебільшені. Помиляються ті, хто думає, що в пам’яті бортового комп’ютера є спеціальний пункт, зазирнувши в який можна перевірити реальний пробіг. Найчастіше дізнатися про факт втручання в електронну начинку транспортного засобу можна лише за непрямими ознаками.

Зазвичай це невідповідність даних, наприклад, про час тієї чи іншої події, зафіксованої бортовим комп’ютером. Наприклад, якщо під час перевірки одометр авто показує 75 тис. км, а в пам’яті є інформація про помилку, зафіксовану після 150 тис. км пробігу. Або господар клянеться, що його залізний кінь пробіг не більше 50 тис. км, але при розподілі пройденого кілометражу на кількість мотогодин виходить середня швидкість пересування 4-5 км/год.

Чим більше подібних дивно виявила перевірка спідометра автомобіля, тим більше у покупця підстав задуматися, чи потрібна йому така темна конячка.

Вивчення автомобіля допоможе визначити його вік та дізнатися, чи був скручений пробіг. Особливу увагу слід приділити таким елементам:

 • педалі. Якщо на гумових накладках видно потертість, а метал відполірований до блиску, то пробіг досягає не менше сотні. Надто нові накладки також дають привід для роздумів;
 • зона «кокпіту». Мається на увазі так званий водійський тунель. Це найбрудніше місце в салоні, яке постійно контактує із взуттям, внаслідок чого на підлоговому покритті з’являються плями та потертості. «Убита» зона кокпіту з’являється, якщо пробіг перевищив 200 тис. км;
 • рульове колесо. Його поверхня і стан кнопок без таємниці розкажуть «біографію» авто. Звичайно, його можна замінити, але це дорога процедура, яка окупається лише при продажі машин преміум-класу. Сильна зношеність кермового колеса. ознака інтенсивного використання ТЗ. Якщо показники одометра говорять про зворотне, то пробіг скручено;
 • сидіння. Їхня оббивка — ідеальний індикатор для визначення віку машини. Об’єктивно стан сидіння водія не повинен сильно відрізнятися від керма. Якщо ступінь зношеності явно не збігається, то один із елементів точно змінювали. Виникає питання: навіщо? Загальний стан салону також може багато про що розповісти. Якщо оббивка потерта, то машина явно розміняла сотню кілометрів. Для більш точного визначення віку потрібно відсунути крісло, що дозволить порівняти фактуру та колір тканини на нижній кромці з оббивкою. Ще одна ознака активної експлуатації авто. порівняння бічних подушок водія та пасажира. Сильна зношеність перших говорить про часте використання ТЗ. Якщо показники одометра говорять про зворотне, то пробіг скручено;
 • дверні панелі. Стан ручок та кнопок без зайвих слів розповість про вік машини. Теоретично їх легко замінити, але майже знайти оригінальні деталі дуже непросто;
 • важелі. «Бачив види» гальмо стоянки і «розбовтаний» замок запалювання видають солідний вік машини. Їхня заміна обійдеться власнику в круглу суму, тому ретельне вивчення цих елементів дозволить уникнути обману та встановити, чи скручено пробіг;
 • провислі двері. У більшості випадків такий дефект спостерігається з боку водія. Якщо її відрегулювали спеціально для продажу, то в районі петель або на болтах залишаться характерні мітки;
 • лобове скло. Інтенсивна експлуатація залишає на ньому сліди у вигляді потертостей, подряпин та сколів. Якщо його стан явно не відповідає заявленому пробігу, він був скручений.

Щоб об’єктивно оцінити стан уживаної машини, необхідно оглянути щонайменше 10 ТС однієї моделі. Інакше помилок не уникнути.

Інші способи

Недосвідченому автолюбителю досить складно розібратися, як перевірити, чи скручено пробіг. У цьому випадку доцільно скористатися комп’ютерною перевіркою. Але потрібно попросити майстра не обмежуватись зчитуванням помилок, а переглянути інформацію, записану в блоках різних систем.

Більшість нечистих на руку продавців обмежується скручуванням показань (пробігу) одометра. Тоді як у блоках управління зберігається актуальна інформація, що дозволяє визначити вік авто.

Але «кидали» з досвідом не допускають таких помилок. Вони коригують усі показники, що унеможливлює виявлення обману цим способом.

Ще одна порада для покупців, які бажають знати, як перевірити, чи скручено пробіг на авто — вивчення сервісної книжки. Вона використовується для проставлення позначок про проходження технічного обслуговування. Одночасно консультанти відзначають пробіг. Сліпо вірити цим записам не варто. В даному випадку найкраще особисто поспілкуватися зі співробітниками сервісу. Але з ними доведеться домовитися про надання інформації, адже службова інструкція забороняє їм розголошувати дані про клієнтів та їхнє авто.

READ  Не працює пічка Citroen с4

Про що може розповісти одометр

Це ще один спосіб встановити, чи скручено пробіг. Транспортний засіб оснащується механічним, електромеханічним чи електронним приладом. Найпростіше отримати цікаву інформацію в останньому випадку. Комп’ютерна діагностика дозволить дізнатися про втручання в електронну систему ззовні. Але визначити, чи був скручений одометр, можна лише за непрямими ознаками. Хоча більшість необізнаних людей вважає, що в машині є своєрідна «чорна скринька», що зберігає інформацію про реальний пробіг.

Насправді все трохи по-іншому. Фахівець визначає втручання в роботу щодо наявності розбіжностей між даними одометра та подією, яка була зафіксована комп’ютером. Наприклад, система видає інформацію про помилку після 130 тис. км пробігу. А одометр скромно визнає лише 75 тис. км. Цілком очевидно, що він був скручений.

Ще один варіант. розділити кількість пройдених кілометрів на число мотогодин. Якщо в результаті вийде занадто низька швидкість, наприклад, 10-15 км, це дає привід для роздумів.

Якщо на машині встановлено механічний або електромеханічний пристрій, то технічних способів, як дізнатися, чи скручено пробіг, поки не існує. У цьому випадку залишається сподіватися виключно на свою уважність, що допомагає виявити вік авто за даними візуального огляду.

Ознаки обману

Навіщо платити більше за майже нову машину? Обман може бути розкритий. Збираючись на зустріч із продавцем, важливо взяти на замітку наступне. Шкода, але технічний спосіб перевірки механічного та електромеханічного одометра поки не винайдено. Доведеться провести уважний огляд та зробити висновки. Що має насторожити? Занадто зношені покришки та гальмівні диски – це вже питання до власника. Варто придивитися до приладової панелі. Якщо вона знімалася, навряд чи шахрай зміг зробити це зовсім без слідів.

Як визначити ЗМІТАНИЙ ПРОБІГ в автомобілі? Обман при купівлі. Скручений пробіг. Поради Перекупу

Чи скручено пробіг в автомобілі: як дізнатися реальні цифри?

При покупці автомобіля на вторинному ринку часто виникає проблема для того, щоб уникнути шахраїв і не купити машину, яка вже відпрацювала своє, але видається за нову. Найбільш простим способом дізнатися тривалість терміну експлуатації є перевірка пробігу, але цей фактор може бути не точним показником через обман продавцем. Покупцеві потрібно визначити, чи скручено пробіг чи ні, а це не завжди можливо зробити відразу.

Ремонтуємо спідометр своїми руками

Якщо спідометр не подає ознак життя, або показує помилкові свідчення, цілком можливо, що можна обмежитись заміною приводу. Сам привід в машинах ВАЗ виконаний у вигляді гнучкого валу загальною довжиною не більше 355 см або електричним приводом. На час ремонту «Дев’яносто дев’ятки» шестерні приводу, кільця ущільнювачів і привід спідометра в обов’язковому порядку необхідно зняти. На удачу їх можна зняти, не чіпаючи коробки передач.

Посібник з ремонту автомобіля рекомендує автомобілістам зробити такі дії:

 • Машина переганяється на оглядову яму.
 • Торцевим ключем необхідно відкрутити від кузова болт, що кріпить до коробки передач корпус приводу спідометра.
 • За допомогою викрутки делікатно підчепити і зняти корпус.
 • Також необхідно витягти ведену шестерню.

Будьте уважні під час візуального огляду гнізда, де встановлений наконечник гнучкої тяги приладу. Шестеренка не повинна бути злизаною і мати будь-які дефекти. При їх присутності її потрібно змінити.

Корпус коробки, де буде встановлений привід, уважно оглядається. Якщо там є слід від машинного масла, то потрібно замінити кільце ущільнювача. Для цього слід витягнути ведену шестерню і виштовхнути кільце ущільнювача. Деталі акуратно і дочиста промиваються в гасі. Після того, як вони просохнуть, необхідно встановити їх у тому ж порядку, як ви їх виймали.

Читати далі: База постанов про адміністративне правопорушення

При вирішенні виконати всі роботи самостійно, автовласник заощаджує значну суму грошей, яку йому довелося б викласти майстрам в автосервісі.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS