Granta яку краще поставити помпу

Фотогалерея: набір інструментів для заміни водяної помпи на «Priora»

Порядок дій полягає у виконанні наступних операцій:

  Від’єднується провід від мінусової клеми акумулятора.

granta, краще, поставити, помпа

При робіт негативна клема акумулятора від’єднується

Адсорбер і підводні шланги демонтуються для отримання кращого доступу до водяній помпі

Необхідно провести демонтаж захисного кожуха двигуна

Деталь знімається для отримання доступу до водяній помпі

Виставлення ГРМ по мітках необхідно для правильної роботи двигуна після установки всіх демонтованих деталей

Деталі знімаються з використанням спеціального пристосування для отримання доступу до водяного насосу

При роботі можна використовувати викрутку

Місце кріплення водяної помпи на двигуні

Збірка проводиться в зворотній послідовності.

Нова помпа обов’язково повинна бути досить змазана спеціальним мастилом. При установці рекомендується нанести на нову прокладку герметик, що забезпечить пристрою необхідну надійність при експлуатації.

Монтаж водяної помпи виглядає наступним чином:

 • Перевіряється затягування гвинта, який стопорить підшипник, встановлений в корпусі ВН.
 • Гвинт при необхідності затягується.
 • Встановлюється нова помпа таким чином, щоб номер виробу виявився вгорі.

Выбор помпы для АвтоВАЗа.

Ремінь натягується роликом натягу з використанням спеціального ключа

Ремінь приводу встановлюється на своє місце

Яка помпа на LADA Priora краще на 8 і 16 клапанів

Помпа. це найважливіший елемент будь-якого автомобіля, в тому числі і Пріори. Вона забезпечує циркуляцію охолоджувача, завдяки чому вдається уникати перегрівів машини. Однак з деталлю може виникати цілий ряд проблем. При цьому вона не підлягає ремонту, якщо вона відмовить. доведеться робити заміну. Однак кожен автолюбитель хоче поставити на авто продукцію гарної виробника. Сьогодні поговоримо про те, чому може ламатися помпа, як вибрати її на Priora і яка краще.

вибір пристрою

Як правило, в якості додаткової водяної помпи на автомобіль «LADA-Priora» підходять пристрої різних виробників.

Інструкція по монтажу додаткової електропомпи

Установка додаткового водяного насоса на будь-який автомобіль (в тому числі і на «Ладі-Priora» 16 клапанів) в принципі нічим не відрізняються. Необхідно розмістити електронасос в розрізі патрубка, який є вхідним або вихідним в грубку автомобіля і забезпечити його електроживлення.

Покрокова інструкція по установці даного додаткового компонента виглядає наступним чином:

 • Забезпечити доступ до патрубків обігрівача під капотом авто, демонтувавши заважають роботі компоненти.
 • Обжать один з гумових патрубків, який виходить з обігрівача (пічки), що проводиться з метою недопущення витоку ОЖ або злити антифриз (тосол) з усієї системи.
 • Вирізати частину цього патрубка по довжині відповідної встановлюється помпи.
 • Довжина штуцерів при цьому не враховується через те, що вони входять в патрубки.
 • Необхідно заздалегідь підібрати діаметр штуцерів на електропомпа для отримання якісного з’єднання.
 • Закріпити гумові патрубки на штуцерах помпи за допомогою металевих хомутів.
 • Додаткову електропомпу прикріпити до вибраного заздалегідь місця під капотом автомобіля (вказані вище) за допомогою спеціального кріплення.

Какая помпа лучше на ваз 2108,2109,2110,гранта,калина приора

Додаткову електропомпу можна закріпити в будь-якому зручному для установки місці

Загальний пристрій помпи

Помпа «LADA-Пріори» являє собою досить простий механічний вузол, який складається з декількох основних деталей.

Конструкція помпи складається з декількох елементів, одним з яких є обов’язкова прокладка

Основними компонентами водяної помпи двигуна є:

 • корпус вироби;
 • вал з крильчаткою і спеціальним саморегульованим сальником, завдяки якому рідина, що охолоджує (ОЖ) надійно утримується в конструкції при експлуатації;
 • підшипник вала насоса, на якому встановлено вал помпи;
 • шків приводу;
 • вентилятор радіатора (дана деталь може бути закріплена на приводі помпи або виконується в самостійному електроприводної варіанті, не маючи будь-якого зв’язку з водяною помпою авто);
 • прокладка з картону або спеціального матеріалу.

На кого звернути увагу

Стандартно на автомобілях ВАЗ встановлюється помпа виробництва ТЗА. Вона щодо непогана, здатна прослужити досить довго, проте далеко не всі користувачі задоволені її якістю. Альтернативним рішенням може стати Лузар. Перевірений виробник, який постачає насоси, що ідеально підходять для продукції АвтоВАЗ. Якщо вам потрібна помпа надовго, Лузар може стати хорошим рішенням.

Якщо ви віддаєте перевагу пристрою іноземних компаній, впору зупинитися на SKF. Непоганий варіант, що характеризується відмінним співвідношенням ціни і якості продукції. Зверніть увагу, не варто купувати продукцію HEPU. Її шків просто не підходить для автомобілів Priora. Дешевим, але недовговічним варіантом буде Coram. Це китайська компанія, яка постачає недорогі, але досить посередні помпи.

Можливість установки на «Ладу-Priora» додаткового водяного насоса

Одним з недоліків обігрівача на автомобілі «LADA-Priora» є його низька ефективність при роботі двигуна на малих обертах в холодну пору року, через недостатню циркуляції охолоджуючої рідини. Тому салон автомобіля прогрівається повільно і недостатньо, що викликає певний дискомфорт у водія і пасажирів.

Існують деякі вимоги, які необхідно виконати для отримання якісного результату після установки додаткової електропомпи.

 • встановлене цього продукту не можна створювати в радіаторі нагрівника надлишковий тиск при експлуатації, щоб уникнути пошкоджень патрубків або утворення тріщин;
 • має сенс провести заміну термостата і встановити цей компонент зі збільшеною температурою по відкриттю (90-95 градусів за Цельсієм) у зв’язку з тим, що при зростанні швидкості в циркуляції ОЖ деталі двигуна будуть повільніше прогріватися, збільшуючи знос силового агрегату.

Для вирішення цієї проблеми можна встановити в систему охолодження силового агрегату додаткову водяну помпу, що дозволить якісно поліпшити обігрів салону авто навіть при роботі двигуна на холостому ходу. Подібна технологія не нова. Інженери її вже давно використовують. Як приклад можна привести німецькі автомобілі BMW або Mercedes Benz.

особливості конструкції

Для запобігання можливого підтікання корпус помпи встановлюється на моторний блок циліндрів через спеціальну прокладку (наприклад, з картону). Вентилятор охолодження, конструктивно розташовується іноді на шківі автопомпи і приводиться в дію одночасно з ним, як правило, проводиться з металу або міцного пластику. Для зниження шуму роботи лопаті конструкції розташовуються під певними кутами, в Х-подібному положенні, що відповідає 110/70 градусів.

З метою зниження значення потужності, необхідної для приведення вентилятора в дію, конструктори використовують спеціальну електромагнітну муфту. Це пристрій може відключати вентилятор при зниженні температури ОЖ до рівня в 78-85 градусів за Цельсієм. Подібним чином оптимізується робота системи по охолодженню двигуна, а також знижується рівень шуму при експлуатації агрегату.

Яку помпу краще поставити на Granta 8 клапанів

Заміна помпи на 8-клапанною «Kalina»

На «Kalina» з 8-клапанним мотором замінити помпу не так вже й складно. Але якщо роботу потрібно виконати початківцю автолюбителю, у нього часто виникають різні питання. Наприклад, яку деталь вибрати, який інструмент знадобиться під час роботи, що і в якій послідовності робити.

Функції і призначення помпи в автомобілі

Нормальна робота двигуна неможлива без системи охолодження, що забезпечує циркуляцію охолоджуючої рідини (ОЖ) за магістралі (вузлів системи, патрубків і шлангів). Призначення помпи (водяного насоса). забезпечувати постійне пересування антифризу під час роботи мотора по всій системі. Якщо в якийсь момент помпа перестане функціонувати, то це тут же порушить тепловий режим двигуна. В такому випадку ОЖ закипить, що може привести до серйозного пошкодження мотора.

Конструктивно помпа являє собою досить просту конструкцію, що складається з металевого корпусу і розташованих на валу шківа і крильчатки. Шків приводиться в рух за допомогою ременя від колінчастого вала двигуна. На валу всередині корпусу розташована крильчатка, яка лопатями переміщує ОЖ з однієї частини системи охолодження в іншу. Так здійснюється охолодження мотора.

Як змастити помпу на «Kalina»

Якщо говорити про обслуговування водяного насоса, то мова йде про мастило підшипників пристрою. У конструкції використовуються два підшипники, розташованих на валу. Для нормальної роботи їм потрібно не так багато мастила, але вона необхідна. При роботі «на суху» знос деталі різко збільшується. Володіючи деяким досвідом, помпу можна змастити без зняття її з автомобіля. Досить виконати наступні дії:

 • Зняти кожух механізму газорозподілу.
 • Видалити забруднення з насоса і місця його посадки.
 • Нанести на стики корпусу трохи мастила Літол-24.

Залежно від встановленого водяного насоса, на виробі може передбачатися отвір для змащення

Виконати якісну мастило можна в процесі проведення ремонтних робіт, коли проводиться заміна деталей, що вийшли з ладу. Але якщо змастити деталь описаним способом, також можна забезпечити підшипники необхідною кількістю змащуючого речовини.

Скільки охолоджуючої рідини злити і залити при заміні насоса

Перед заміною помпи потрібно злити кілька охолоджуючої рідини. Як правило, зливають тільки частина антифризу з блоку циліндрів, радіатор зачіпати не буде потрібно. Якщо є підтікання з патрубків, замінюють і їх. У тих випадках, коли заміна антифризу і водяного насоса проводилася давно, рекомендується злити повністю весь тосол з системи для зміни його на нову рідину.

Якщо ОЖ змінювалася недавно, досить зняти шланги з розширювального бачка і почекати, поки рідина стече. Після проведення ремонтних робіт охолоджуючу рідину заливають до необхідного рівня. Рекомендується проводити заміну ОЖ через кожні 60 тис. Км пробігу. Загальний обсяг антифризу в системі охолодження «LADA-Калини» 7,84 л.

Щоб злити антифриз з блоку циліндрів, відкручують пробку ключем на 13, підставивши під двигун відповідну ємність

Де розташована помпа на «Kalina»

На автомобілі «LADA-Kalina» помпа приводиться в дію за допомогою ременя ГРМ і входить до складу механізму газорозподілу. Для проведення ремонтних робіт шукати насос необхідно з правого боку силового агрегату. Без зняття ременя ГРМ можна побачити тільки шків пристрої.

Водяний насос на «Ладі-Kalina» розташований з правого боку двигуна

Коли додатковий насос буде закріплений, потрібно підвести провід включення. Щоб уникнути пошкоджень, його поміщають в пластикову гофру. Для управління пристроєм, в салоні на місце однієї з заглушок встановлюють кнопку, реле і запобіжник. При включенні кнопки на реле буде подаватися 12В від АКБ. Тоді шляхом установки додаткового насоса можна значно підвищити ефективність роботи системи охолодження і домогтися швидкого прогрівання салону навіть при найсильніших морозах.

Додатковий насос охолодження встановлюється під АКБ або під болти коробки передач

Самостійна заміна помпи на «Ладі-Kalina» не викликає особливих складнощів. За допомогою стандартного набору інструментів можна відремонтувати машину своїми руками, уникаючи поїздок в автосервіс. Для тривалої роботи насоса купуйте виріб перевірених виробників, що збереже не тільки ваші сили, а й грошові кошти.

Огляд водяних насосів для Lada

На ринку в даний час існує різноманіття торгових марок і виробників водяних насосів, кожен виробник запевняє, що саме його продукція найкраща. Ми спробуємо неупереджено розібратися, що до чого, і розглянемо одну з найбільш затребуваних позицій. це помпа для передньопривідних восьмиклапанним автомобілів «ВАЗ».

Для того, щоб не виникло плутанини, відразу розберемося. Восьмиклапанні мотори на передньопривідних ВАЗах постійно модернізувалися і змінювалися, так що зазначені нижче помпи підходять до всіх двигунів, оснащеним, так званим, «восьмим» ременем ГРМ. Якщо брати по модельно, то це ВАЗ 2108, 2109, 21099, 2110, 21013, 21014, 21015, а також «Калини» і «Пріори» перших років випуску.

Ми закупили сім зразків насосів різних виробників. як вітчизняних, так і зарубіжних. Але перед тим, як ми почнемо представляти вироби, хотілося б пояснити деякі терміни, які використовуються нижче.

Імпеллер. це невисока крильчатка, яка знаходиться на зворотному боці основний крильчатки, його призначення. розвантажувати ущільнення вал-корпус. Не менш важлива наявність отворів в підставі крильчатки. вони також сприяють зменшенню навантаження на торцеве ущільнення валу з корпусом.

Кулько-роликовий підшипник. підшипник, у якого з одного боку встановлені кульки, а з іншого. ролики. Такий підшипник може переносити більші навантаження, ніж дворядний кульковий.

Дворядний кульковий підшипник. з двох сторін встановлені кульки.

Керамічне ущільнення. пара тертя двох кілець (рухомого і нерухомого) з різних матеріалів (углеграфіти, метали, карбіду (карбід вольфраму з різними зв’язками, карбід кремнію), кераміка (оксиди металів), пластмаси) як одного і того ж матеріалу, так і в поєднанні різних матеріалів (нержавіюча сталь. углеграфіт, Al2O3 99% (кераміка). углеграфіт). Для забезпечення необхідного контакту між кільцями застосовуються пружина, блок пружин або пружний сильфон.

Відстань від вищої точки крильчатки до посадкового пояса. цей параметр характеризує подачу: чим це відстань більше, тим краще, тим менше зазор між лопатою крильчатки до відповідної частини блоку. відповідно, зменшуються втрати при всмоктуванні.

Помпа упакована у фірмову упаковку, в комплекті з помпою йде прокладка ущільнювача, крильчатка 7-лопатева пластикова, без импеллера. Є паспорт виробу.

Помпа упакована у фірмову картонну упаковку, в комплекті є прокладка ущільнювача і паспорт виробу, на ярличок коробки нанесена захисна наклейка, яка рветься при спробі відкрити коробку. На кришці коробки. ідентифікаційний номер під стирані захисним шаром для визначення автентичності вироби, з такою ж метою на шківі помпи завдано QR-код. Корпус помпи використовується від «ВАЗ-2112» з відливом під кріплення кронштейна, також про це свідчить маркування на корпусі. Крильчатка пластикова 7-лопатева, з імпеллером.

Гарантія. 1 рік з моменту виготовлення.

Помпа упакована у фірмову упаковку, крильчатка 7-лопатева, виконана з алюмінієвого сплаву, в комплекті йде не тільки прокладка ущільнювача, але й кріплення, запаяний в окремому пакетику. Також в комплекті є паспорт виробу. Маркування LUZAR нанесена не тільки на корпусі, але і на шківі помпи.

Гарантія. 2 роки або 125 тис. Км пробігу з моменту покупки.

Помпа упакована у фірмову упаковку, крильчатка пластикова 7-лопатева, без импеллера, з маркування є тільки напис Oberkraft на корпусі, ні оригінального, ні фірмового номерів немає. У комплекті йде тільки прокладка ущільнювача, паспорта вироби немає.

Інформацію про гарантії на упаковці знайти не вдалося.

Помпа в упаковці з фірмовими логотипами, в комплекті є прокладка і гарантійний талон. Маркування Bautler нанесена на корпус і на шків помпи. Крильчатка алюмінієва 6-лопатева, з порошковим забарвленням, без импеллера.

замена помпы гранта

Гарантія. 2 роки, але не вказано, з моменту виробництва або з моменту продажу.

Помпа упакована у фірмову картонну упаковку, в комплекті йдуть прокладка і паспорт виробу. Крильчатка чавунна 6-лопатева, ніякого маркування, крім оригінального номера, немає. без упаковки визначити виробника буде неможливо.

Гарантія, зазначена в паспорті. від 1 року, до якого терміну. незрозуміло.

Помпа упакована у фірмову упаковку, в комплекті є тонка прокладка, паспорта виявлено не було, крильчатка пластикова 6-лопатева фіолетового кольору. На корпус нанесено тільки оригінальний номер виробу. без упаковки неможливо визначити виробника. На упаковці червоним шрифтом написано: «Увага! Продукція захищена від підробок! », На язичку коробки. захисна наклейка з індивідуальним номером.

Всі результати порівнянь зведені в таблицю.

Звертаємо увагу, що деякі виробники могли змінити конструкцію помпи, так як деякі помпи датовані 2012 роком випуску.

Якщо розглядати виключно за зовнішніми даними і технічним характеристикам, гіршими за подачі будуть помпи Bautler, ЗАТ «ВолгаПромМаркет» і AV Autotechnik. вони мають 6-лопатеві крильчатки без импеллера, до того ж в помпи Bautler і ЗАТ «ВолгаПромМаркет» встановлені дворядні шарикопідшипники, у них найбільший зазор між лопатями і відповідною частиною двигуна.

Oberkraft і Fenox. крильчатки не мають импеллера, а значить, торцеве ущільнення вал-корпус буде більш навантаженим в порівнянні з помпами, що мають импеллер.

Крильчатки ТЗА і LUZAR відрізняються матеріалом (ТЗА. пластик, LUZAR- алюмінієвий сплав). У помпи LUZAR використовуються більш потужні ролики в підшипнику в порівнянні з усіма іншими, але у помпи ТЗА є додатковий захист від підробок. за допомогою індивідуального номера можна перевірити справжність.