Ford Mondeo не включається вентилятор охолодження

Ford Mondeo 2.0 TDCi 4 дв. седан, 140 к.с, 6МКПП, 2007. 2010 г.в не працює вентилятор охолодження радіатора

Чи не працює (не включається) вентилятор охолодження радіатора. причини, пошук несправностей

Проблеми з вентилятором охолодження, як правило, виникають у старих автомобілів, з пристойним пробігом. Виявляється ця поломка по-різному, вентилятор може працювати нестабільно, може включатися із запізненням або не включатися зовсім.

Причин, за якими вентилятор не включається може бути досить багато, від банального перегорання запобіжника до більш складних проблем, пов’язаних з несправністю термостата або проблем з електропроводкою бортової мережі автомобіля.

Якщо двигун закипає, але вентилятор при цьому так і не включився, то перше, що спадає на думку більшості автомобілістів. проблеми з проводкою вентилятора. Однак, дуже часто проводка взагалі ні до чого, а справжня причина криється саме в термостаті. Пристрій, покликаний контролювати температуру охолоджуючої рідини (ОЖ) може вийти з ладу або просто заклинити, після чого ОЖ перестає циркулювати через радіатор, в результаті датчик радіатора не спрацьовує, а сам вентилятор не включається.

Потім перевірте запобіжник, який відповідає за вентилятор, якщо запобіжник перегорів замініть його цілим. Якщо причина не в запобіжнику, необхідно перевірити безпосередньо сам вентилятор. До нього підходять дроти живлення, нерідко від старості вони просто розсипаються або відламуються. Як варіант причина може критися в зарядному, тому якщо з проводкою все нормально, відключаємо харчування вентилятора і перевіряємо штекер на предмет несправності. Підключіть живлення до вентилятора безпосередньо, наприклад, від АКБ, якщо вентилятор ніяк не відреагує робимо висновок про те, що вентилятор несправний.

Перевірте датчик включення вентилятора (ДВВ), розташований на радіаторі. Для цього необхідно відключити штекера, після чого з’єднати їх між собою, якщо вентилятор не заробив. ДВВ несправний і вимагає заміни.

Необхідно поєднати провід, що йде на блок запобіжників, безпосередньо на масу (як правило, білого кольору з чорною смужкою). Якщо після цього вентилятор запрацює, можна зробити висновок, що стався обрив другого чорного дроту, постарайтеся знайти обрив, і перевірити чи надійно його з’єднання з масою. Після цього з’єднуємо два дроти разом, і дивимося, що буде відбуватися, якщо вентилятор включиться то проблема була в поганому з’єднанні.

Перевірте реле вентилятора, цілком можливо, що проблема в ньому. Для того, щоб це з’ясувати досить просто замінити його сусіднім реле, потім з’єднати дроти датчика радіатора між собою, див. Вище. Включиться вентилятор. проблема полягає в несправному реле.

Далі необхідно виконати перевірку напруги, надходить воно на вентилятор через блок запобіжників. Для цього беремо шматок дроту і встановлюємо його в роз’єми реле, якщо вентилятор заробив, причина по якій вентилятор не працює полягає в блоці запобіжників.

Цілком ймовірно, що напруга не надходить на реле вентилятора. Щоб це перевірити, можна скористатися “дідівським” способом. Беремо лампочку, яка послужить як “контрольки”. Якщо лампочки немає, досить просто легенько чиркнути другим кінцем дроту по масі, якщо при цьому ви побачите іскру, проблем бути не повинно, швидше за все причина не в цьому. Якщо ж іскри не побачите, швидше за все відсутня напруга в цьому роз’ємі, тобто є обрив доріжки в блоці запобіжників.

Якщо при перевірці всього перерахованого вище знайти причину, по якій вентилятор радіатора не включається, залишається перевірити один провід. провід датчика радіатора. Щоб зробити це, необхідно зняти комутатор, оскільки він не дозволяє підібратися до штекерам блоку запобіжників. Значить, знімаємо з блоку запобіжників фішку штекерів, і перевіряємо провід датчика радіатора на предмет обриву.

Перевіряємо наступним чином: підключаємо провід до “” клеми АКБ, другий кінець встановлюємо в роз’єм фішки. Далі знімаємо штекер з датчика і підключаємо лампочку. Якщо лампочки немає, робимо “чирк” на масу. Якщо напруги немає, швидше за все, цей провід обірваний.

Якщо вентилятор не включається, то причина може бути і зовсім несподіваною, наприклад. прогоріла прокладка під головкою. Включення не відбувається з тієї причини, що охолоджуюча рідина не надходить у циліндр, при цьому гази з циліндра проникають в ОЖ, створюючи при цьому ефект відомий як повітряна пробка. Ця пробка перешкоджає нормальній прокачування ОЖ. Як зрозуміти, що у вас прогар? Досить заглянути в розширювальний бачок, якщо під час роботи з нього раз у раз йдуть бульбашки. у вас прогоріла прокладка, або є тріщина в циліндрі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ

Переконатися, що вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу і не працює, досить просто. Для цього необхідно запустити мотор автомобіля і дати деякий час йому попрацювати на холостому ходу. Коли на приладовій панелі буде видно, що температура охолоджуючої рідини підходить до критичної зоні, датчик повідомить про це вентилятору радіатора, щоб той включився в роботу. У цей момент водій почує додатковий шум з-під капота, а відкривши його, побачить, що близько радіатора крутиться крильчатка вентилятора. Якщо температура охолоджуючої рідини дійшла до критичної позначки, а вентилятор охолодження радіатора не думає включатися, потрібно з’ясувати, чому так відбувається. Можна виділити наступні основні причини, через які вентилятор охолодження радіатора не працює:

Проблеми з електродвигуном. Якщо електродвигун вийшов з ладу, його ротор НЕ буде крутитися, відповідно, крильчатка не стане обертатися. Перевірити працездатність електродвигуна можна, якщо безпосередньо підключити його до акумуляторної батареї. Для цього буде потрібно взяти два дроти, підключити їх до двох клем акумулятора і двох висновків електродвигуна. Якщо вентилятор при прямому підключенні «на батарею» не крутиться, можна зробити висновок, що потрібна заміна електродвигуна; Проблеми з датчиком. Якщо датчик не здатний визначити температуру охолоджуючої рідини і передати сигнал на включення електродвигуна, його потрібно замінити. Щоб переконатися в його непрацездатності, потрібно від’єднати від нього два дроти і замкнути їх між собою. Якщо електромотор почне розкручувати крильчатку, це підкаже, що датчик несправний і потрібно його замінити; Відсутня напруга. Третьою і найбільш поширеною причиною непрацюючого вентилятора охолодження радіатора є відсутність напруги в ланцюзі його живлення. Якщо трапився обрив в проводах або вийшов з ладу запобіжник, ланцюг буде знеструмлена. Щоб переконатися в наявності даної проблеми потрібно «продзвонити» дроти і перевірити запобіжники. Якщо вентилятор охолодження радіатора не включається, виявити причину несправності досить просто, достатньо виконати описані вище перевірки.

ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ: ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ АВТОМОБІЛЬ

Якщо вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу, краще відразу розібратися в чому причина і усунути несправність. Але проблема може виникнути раптово, і водій повинен знати основні правила, як рухатися на автомобілі з відключеним вентилятором, щоб не стався перегрів двигуна:

Спробуйте включити примусову роботу вентилятора від акумулятора; Якщо вентилятор не працює примусово, рухатися слід з постійною швидкістю близько 60 кілометрів на годину або вище, щоб зустрічний потік повітря охолоджував рідина на радіаторі без допомоги вентилятора. Також рекомендується включити в салоні автомобіля систему опалення, щоб деяка частина тепла від охолоджувальної рідини йшла в салоні. Не забувайте, що якщо охолоджуюча рідина перегрівається, краще зупинитися і почекати деякий час, щоб вона охолола, ніж продовжувати рух на автомобілі з ризиком перегріву двигуна.

Технічні характеристики Ford Mondeo 2.0 TDCi / Ford Mondeo в кузові 4 дв. седан з двигуном 140 к.с, 6МКПП, що випускалися c 2007 р 2010 р.

Запасні частини та аксесуари для автомобілів Ford

4.4. Вентилятор і реле включення вентилятора

Не користуйтеся в безпосередній близькості від лопатей вентилятора, щоб уникнути травм. Вентилятор може включитися мимовільно!

Розташування головного реле двигуна, реле кондиціонера і реле вентилятора в головному релейному блоці

A. Реле кондиціонера B. Реле вентилятора N3 C. Реле вентилятора N2

Не допускається з’єднувати затискачі випробувальних проводів один з одним, або стосуватися ними будь-якого металевого частини автомобіля.

Не включається новий вентилятор системи охолодження.

Значить поїхав я вчора після роботи весь в передчутті заміни нового вентилятора в сервіс.

ford, mondeo, включається, вентилятор, охолодження

Знімаємо акуратно не псуючи кліпси передню частину пластмаси (як називається не знаю)

І тут з’ясовується що зняти його не так то просто тому практично немає доступу до нижніх крепленіям.Прішлось машину піднімати

Зняли старий вентилятор фото в порівнянні з новим.

Установка нового не зайняла багато часу На фото видно погано але встав як рідний

І далі починається САМЕ Цікаве! Вентилятор не захотів працювати

Стали діагностувати на предмет ошбок.

Помилок виловлено не було, в ручну (з підключається комп’ютера) вентилятор запускається.

Значить робочий! (Тут я видихнув) тому на той момент я вже почав неабияк нервувати

Поки Диагност шукав несправність міняємо фільтр))))

ось в такому стані був старий фільтр

І що ми тільки не робили і подивилися всі можливі реле вентилятора (все працює)

І заміряли тиск Охолоджуючої рідини

Антифриз закипає а вентилятор не включається

Вообщем не знаю що думати. порадили поміняти кришку розширювального бачка.

А ви що думаєте що може бути в чому проблема?

Як замінити датчик включення вентилятора на Ford Focus 1

Ford Focus 2 огляд | заміна датчика температури двигуна

Примусове включення вентиляторів Ford Focus 1

Ремот Ford Focus 1, заміна радіатора охолодження

Ford Focus 2 1,8l. не працює вентилятор охолодження

як перевірити датчик вкл. вентилятора, (весь ланцюг)

Ford Focus 1, ПРИЗНАЧЕННЯ РЕЛЕ ТА ЗАПОБІЖНИКІВ

Заміна та діагностика датчика включення вентилятора

Перевірка датчика включення вентилятора системи охолодження.

 • Проводка задніх ліхтарів Ford Focus 2
 • Ford Transit наконечники поперечної тяги
 • Volk Racing te37 на Ford
 • Ford Fiesta щітки стартера
 • Герметик для фар Ford Focus 2
 • Ford Focus універсал заміна опорного підшипника
 • Заміна помпи Ford Маверік 3 літри
 • Як прокачати гальма на Ford Transit 1989г
 • Заміна ланцюгів ГРМ Ford Mondeo
 • Ford Explorer 2007 xlt
 • Шрус лівий Ford сиерра
 • Каробка передач Ford Transit
 • Ford з мах паливний бак
 • Дзеркало в розборі Ford Focus 2 2008р
 • Відгуки про автомобілі Ford S-Max

Головна »Новини» Як замінити датчик включення вентилятора на Ford Focus 1

Ремот Ford Focus 1, заміна радіатора охолодження

Продування радіатора і заміна вентилятора

Ford Focus 2 1,8l. не працює вентилятор охолодження

Ford Mondeo 2.2 TDCI 2005. Перегревается двигатель

Чи не працює вентилятор радіатора Ford Focus 2? Одна з причин. блок керування.

Ford Focus Radiator Change (air conditioning model)

Ford Focus 1, де знаходиться двигун і резистори обігрівача.

Ford Focus 1, тріснув пластиковий ПАТРУБОК? НЕ БІДА!

як перевірити датчик вкл. вентилятора, (весь ланцюг)

Ford Focus 1. Нюанси при знятті переднього бампера.

Примусове включення вентиляторів Ford Focus 1

 • Які бувають Ford ескорт
 • Штатна навігація Ford explorer 2013
 • Шайба регулювальна редуктора Ford Transit
 • Кріплення бампера Ford Скорпіо
 • Тюнінг FORD Focus 2 універсал
 • Момент затягування болтів ГБЦ Ford рейнджер
 • Магнітола Ford cd6000 інструкція
 • Ford Mondeo mk1 блок управління
 • Ford mustang v6 premium характеристики
 • Спойлер для Ford Galaxy
 • Ford Mondeo 2014 перший тест з Волощенко
 • Ford Focus 2 іммобілайзер не бачить ключ що робити
 • Чому не прокачується зчеплення на Ford Focus 2
 • Глушник для Ford Експедішн
 • Двигун Ford ескорт 1.8 дизель схема

Головна »Популярне» Як замінити вентилятор охолодження Ford Focus 1

Щоб визначитися, чи варто займатися самостійним ремонтом в разі появи проблем з вентилятором охолодження або звернутися за сторонньою допомогою, можна ознайомитися зі зразковими цінами на ту чи іншу операцію.

Брак рідини в системі

Пошук проблеми варто починати безпосередньо з охолоджуючої рідини (ОЖ), а, точніше, з перевірки її рівня. Якщо він буде нижче норми, то датчик ОЖ буде спрацьовувати навіть на холодному моторі, тим самим включаючи вентилятор. Пояснюється це тим, що невелика кількість рідини нагрівається набагато швидше. Щоб усунути проблему, необхідно перевірити рівень антифризу в розширювальному бачку і радіаторі, і при необхідності довести його до норми.

При недостатньому рівні ОЖ вентилятор може працювати на холодному моторі

За рівнем ОЖ потрібно регулярно стежити і в міру необхідності поповнювати її, оскільки антифриз здатний випаровуватися, що особливо характерно для літнього періоду.

Теорія, куди ж без неї?

Для початку кілька слів про те, коли вентилятор повинен включатися і що вважається нормою. Включення вентилятора системи охолодження відбувається автоматично, як тільки температура охолоджуючої рідини (ОЖ) досягає певної позначки, як правило, це діапазон від 85 ° до 100 °.

Рекомендуємо: Що робити якщо в дорозі потік радіатор?

Коли мотор холодний і йому необхідний швидкий прогрів ОЖ двигуна по малому колу системи охолодження минаючи радіатор, електровентилятор при цьому також знаходиться у вимкненому стані. Як тільки мотор прогрівся до робочої температури, спрацьовує термостат, який відкриває велике коло, тобто коло за участю радіатора. Це дозволяє потокам повітря охолоджувати антифриз, не дозволяючи йому прогріватися вище дозволеної позначки. Але, що робити, якщо потоку повітря недостатньо або автомобіль істотно уповільнив рух або зовсім зупинився? Для цих випадків якраз і призначений вентилятор охолодження радіатора. Він включається в роботу, коли вже не допомагає ні велике коло, ні потік повітря, що проходить крізь соти радіатора. Вентилятор включається автоматично і в примусовому порядку охолоджує радіатор, відводячи від нього надлишкове тепло, тим самим знижуючи температуру охолоджуючої рідини. Якщо на розігрітому двигуні під навантаженням в спеку з якоїсь причини раптом не спрацює вентилятор, це може означати те, що температура ОЖ буде рости до тих пір, поки не відновиться охолодження. Якщо не включається вентилятор температура двигуна досягає критичної позначки, після чого мотор кипить, точніше кипить ОЖ, охолодження не провадиться і силовий агрегат працює, що називається «рознос». Навіть короткочасний перегрів може згубно вплинути на стан мотора і в майбутньому з’явитися у вигляді неприємною поломки. Тривалий перегрів зазвичай закінчується тим, що антифриз википає і мотор просто «клинить», після чого приходить в повну недієздатність.

Актуально: Промивання системи охолодження. чим і навіщо? Секрети і поради

Декілька порад

Періодично відстежуйте температуру ОЖ і перевіряйте спрацьовування вентилятора при вході в небезпечну зону на покажчику приладу;

Перевіряйте рівень рідини в бачку і заповнюйте при необхідності;

Контролюйте систему на предмет можливого витоку рідини;

При перевищенні робочої температури, зупиніться, знайдіть і усуньте причину;

Сезонно візьміть за правило промивати під тиском води кришку розширювального бачка, що допоможе зібрати запобіжний клапан в чистоті;

На моторах, де вентилятор працює примусово, періодично перевіряйте натяг його приводного ременя.

На старих вітчизняних автомобілях робота системи охолодження двигуна досить проста. Однак сучасні машини оснащуються електровентилятором і різними датчиками, функціонування яких спрямоване на підвищення ефективності охолодження двигуна. Згодом в роботі цих елементів можуть з’являтися збої, що відбивається на працездатності вентилятора. Тому автовласникам доводиться розбиратися з можливими проблемами самостійно або звертатися в спеціалізований сервіс.

Чому включається вентилятор охолодження на холодному двигуні

Коли доцільний ремонт своїми руками і в сервісі

Не включається вентилятор охолодження Dodge Калібр

При роботі двигуна температура в камерах згоряння сягає близько 1500-2000 градусів Цельсія. Якщо не відбирати тепло від стінок циліндрів, то неминучий перегрів мотора і, як наслідок, дорогий ремонт або заміна.

Для підтримки робочого теплового режиму двигуна (90 градусів) в будь-яких умовах експлуатації передбачена система охолодження. Вона включає в себе наступні елементи:

Поки термостат закритий робоча рідина за допомогою помпи циркулює по так званому малому колі, охолоджуючи блок циліндрів і головку блоку, відводячи частину теплової енергії. При відкритті термостата потік рідини починає рухатися по великому колу, потрапляючи в радіатор охолодження.

Під час руху поверхню радіатора продувається потоком зустрічного повітря, знижуючи температуру робочої рідини. Однак запобігти перегріву рідини сам радіатор не в змозі, наприклад, коли авто стоїть в пробках або рухається тривалий час з невеликою швидкістю.

На допомогу радіатора в систему охолодження силової установки і вбудований вентилятор, будучи одним з її головних виконавчих елементів, і в разі його відмови може виникнути ряд небажаних проблем.

Замикання на масу

Мимовільне включення вентилятора може бути викликано неполадками в самому вентиляторі. Проблема полягає в замиканні його контактів на масу. В результаті пристрій працює безпосередньо від АКБ, минаючи ланцюг з датчиком. Для усунення несправності треба перевірити надійність з’єднань вентилятора, при необхідності ізолювати дроти, підтягнути кріплення. Постійно працює вентилятор може привести до таких наслідків:

Система кондиціювання

Є машини, в конструкції яких кондиціонер і система охолодження силового агрегату пов’язані між собою. Тому в результаті засмічення радіатора системи кондиціонування активується вентилятор основного радіатора. В цьому випадку радіатор кондиціонера потребує промиванні, а краще такій процедурі піддати пристрої обох систем.

На деяких авто кондиціонер пов’язаний з системою охолодження і забруднення радіатора кондиціонера впливає на роботу вентилятора

Окислення або обрив контактів

Якщо автомобіль оснащений вентилятором, який управляється за допомогою електронного блоку, можливі неполадки з самими контактами. Згодом вони можуть окислюватися, наприклад, при попаданні вологи, що супроводжується постійним обертанням вентилятора.

При окисленні контактів або їх пошкодженні вентилятор також може обертатися постійно

Щовесни й осінь контакти рекомендується чистити від можливого окислення, після чого покривати спеціальним мастилом.

Чи не Працює Вентилятор Ford Mondeo 4

Ford Focus 2 Чи не працює вентилятор печі на 1,3. Ford Fiesta. Ford Fiesta. На інших марках машин та то ж рішення. Чи не працює вентилятор пічки Ford Focus 2. Як зняти? Нерідко Такий елемент комплексу бухгалтерських програм опалення автомобіля згорає.

Іноді доводиться слухати, як страшно свистить його підшипник. Нерви просто не тримають і відповідальний автолюбитель починає шукати способи, як зняти цю проблемну деталь?

Трапляється так, що при включеному першому, другому або 3-му положенні перемикача не працює вентилятор, починаючи запускатися тільки на четвертому режимі.

Така поломка обгрунтована виходом з ладу додаткових резисторів. Починаємо знімати вентилятор печі. Дістатися до Ford Mondeo 3 не працює вентилятор печі є варіант тільки після зняття бардачка. Далі потрібно витягти правий воздуховод, зняти з клем електромотора дроти електроживлення і, відкрутивши кріплять шурупи, зняти вентилятор.

Практично в багатьох сучасних автомобілях виробник не наполягає на заміні масла в механічних коробках. Мануал FORD Focus 3. Тим не менш велика частина господарів і автомеханіки радять поміняти масло в МКПП НЕ рідше, ніж через ти Що таке масло в коробці Ford Mondeo 3 Конструкція коробки передач не передбачає заміни масла робочої рідини протягом всього терміну служби автомобіля.

Однак Ford Mondeo 3 не працює вентилятор печі може робочої жідкостінапрімер, при перемиканні на масло різної в’язкості, ремонт коробки передач і.

Піч працює тільки на 4 положенні!

Дренажний масло рідина рекомендується протягом 15 хвилин Вирішив я свою проблему, і хочу розповісти що залишається зробити нашому клієнтові що дізнався з цього приводу в 1 пості. То була проблема: Заміна Лампи Стоп Ford Focus Задній габарит Ford Focus 3 роки автомобіль.

Ліхтар згодиться зняти, для зміни задніх ламп. Робиться це дуже. Пара чорних пластмасових гвинтів фіксує задній габарит. Зняти ліхтар, тягнучи його на Ford Mondeo 3 не працює вентилятор пічки.

Ford Focus Клуб

Кліпса, що утримує ліхтар. Перевернути ліхтар для доступу до ламп. Роз’єм живлення лампи стоп-сигналу. Це можуть бути, як зовсім непотрібні девайси, так і корисні пристрої. Фактично завжди в якості додаткових оп Потрібно зняти бардачок, відкрутивши сім кріпильних шурупів. Зняти кришку модуля, в якому розміщені запобіжники і сам блок.

Зняти дроти живлення з рециркуляционной заслінки. Після від’єднання кліпси потрібно зняти ізоляцію. Відкручуємо кріплення і витягуємо заслінку, за раніше прибравши дрантям залишки старої змащення. Знімаємо дроти з клем моторчика. З боку водія, на корпусі вентилятора, розміщений фіксатор. Його потрібно намацати і віджати у напрямку до центру, після цього корпус без праці провернути проти годинникової стрілки.

За здатністю, потрібно дуже опустити заслінку вниз, після цього моторчик перемістити в верхню праву частину. Вийняти моторчик через вікно, яке утворилося після зняття блоку з запобіжниками. Установку моторчика створювати в зворотному послідовності, при цьому на рециркуляционную заслінку потрібно нанести мастило. Чи не працює вентилятор охолодження на LADA не працює аварійка на Kia. Відзначимо, що послідовність підміни опору грубки схожа для Ford Focus 2 Ford Mondeo 3 не працює вентилятор пічки його перероблених варіантів.

Роль реостата виконує блок резисторів. Для зручності роботи знімаємо бардачок. Відкриваємо його, тягнемо на.

Задня частина бардачка виходить з санчат і бардачок знятий. Знизу, за бардачком є ​​м’який шумоізоляційний кожух розміром десь 50х50, який знизу закриває вентілятр салону “шумка” паралельна полотну дороги. Акуратно вниз тягнемо за шумку і клопи знімаються разом з Шумков.

Чи не працює грубка Ford Mondeo 2

Піч працює в одному режимі, тільки на четвертій швидкості. Що зробити? І де знаходиться регулятор швидкості грубки?

 • Не включається вентилятор охолодження в Ford Mondeo. 7 відповідей
 • Самостійно вмикається вентилятор охолодження двигуна Ford Mondeo. 6 відповідей
 • Чому не працює вентилятор і датчик температури, Ford Mondeo?. 3 відповіді
 • Потрібна схема системи охолодження Ford Mondeo. 3 відповіді
 • Піч постійно дме гарячим, Ford Mondeo. 2 відповіді

У деяких випадках проблема з пічкою полягає у витоку вакууму в перемикачі рециркуляції (швидкостей обдуву), можливо трубки забиті або ж відсутня вакуум в системі управління заслінками отопітеля.

Відключаємо акуму, виймаємо попільничку, піддягаємо засувки магнітофона, і потрясивая обережно вийняти магнітофон і відключаємо контакти, відгвинчуємо 4 шурупа на панелі, знімаємо панель.

У вашому випадку не виключена також проблема з двигуном вентилятора, не розвиває повної потужності (можна і йому ревізію зробити, зайвим не буде), оглянути щітковий вузол, частина якоря по якому бігають щітки, штекер на блоці резисторів перевір на стан контактних груп.

Перевірити сам резистор (що більш ймовірно) оскільки четверта йде безпосередньо якраз минаючи його, з цього і працює. Може бути, перемикач то і ні до чого, винен блок опорів грубки.

Щоб замінити резистор: знімаємо бардачок відкручуючи пару саморізів знизу коли знімемо його побачимо мотор грубки, зліва від нього в глибині буде платівка закріплена одним або двома саморізами з роз’ємом. откричіваем, відключаємо. На цій хрени і знаходиться резистор.

Вчора ввечері захотіли прокотиться але не вийшло. Після 3 денного простою завівся з пів обороту, але при включенні грубки в відповідь була тішіна.Адаптером перевірив помилки, кондей не читається, постукав, скинув і одягнув клему акумулятора, перевірив запобіжник F28 під капотом. ТИШИНА! Сів писати на DRIVE2. Відразу надавали слушних порад За це величезне Спасибо.Я справа була закисшем моторі. У нас на машинах на мій погляд зроблено трохи по дурному. Спочатку повітрозабірник, потім мотор отопітеля, потім фільтр салону. Все гавно летить на мотор, який рано чи пізно закісает.Осмотр мого показав що щітки ще огого і взагалі виглядає здоровим. Промили, почистили, смазалі.Как зняти моторПросовиваем руку в район педалі газу і насщупиваем ОПУ мотора переводимо руку лівіше і знаходимо засувку. Штовхаємо її в сторону зазначену стрілкою.

Друга людина попередньо знявши бардачок і корпус вентилятора повертає мотор проти годинникової стрелкі.Вніманіе Знімати розетку НЕОБОВ’ЯЗКОВО і втім НЕ РЕАЛЬНО Мотор витягується замість з нею і зняти її можна вже з іншого боку. Для цього треба зняти датчик температури. Фото нижче. Розташований поруч з педаллю газу.

У качастве профілактики закрию фільтром повітрозабірник під лобовим склом.

Ще раз спасибі тим хто не пройшов повз і удачі тому хто знайшов цей запис в пошуках вирішення питання з мотором.

PS В дорозі знявши бардак можна спробувати запустити мотор з штовхача АЛЕ це Тимчасова міра.

Візит на сервіс: Ремонт грубки (Піч працювала тільки на 4 швидкості)

Нарешті той час вибрав для ремонту грубки, тижнів зо два тому грубка перестала працювати, точніше працювала тільки на 4-й швидкості, аж вуха закладало))

Начитавшись в інеті, що причина в резисторі Резистор

Теплові запобіжники на 250

І поїхав міняти. В інеті ніде не знайшов де в Ford Mondeo 4 з двигуном 1.6 розташований цей резистор, на якому згорів тепловий запобіжник, почали його шукати зі зняття бордачка, так як на старих Mondeo і на фьюжин цей резистор розташований праворуч від грубки, нічого не виявивши все зібрали назад і перейшли на ліву сторону, зняли спочатку приладову панель, але там взагалі глухо, немає практично ніяких отворів. Зняли педаль газу і заглянули вниз за салонний фільтр, але там теж нічого не обраружілі, але палазів рукою, знайшли дві фішки на дотик з двома проводами і з 4 ма, переконавшись що це те, що нам потрібно, стали знімати резистор де на фішці було 4 дроти. Міняли коли небудь салонний фільтр на Mondeo?)), Так ось, в порівнянні з заміною разістрора, це просто квіточки)))) Тут ти не бачиш, що ти робиш і що крутиш)), ну а робити треба)

Озброївшись торцевих шестигранником Т20, приступили до роботи)).

Спецключ)))

Сам резистор кріпиться на 2х саморезах, але відкрутити їх практично неможливо Скільки я дізнався нового про свою машину, стільки мату від слюсарів я ще не чув)))

Загалом перший нижній саморіз був переможений всього за годину)) Що б відкрутити другий, потрібно було знімати кронштейн педалі гальма, але природно цього робити ніхто не став, була винайдена головка з карданчиком і було зроблено декілька спроб підібратися до цього саморізи, але безуспішно, двома пальцями за цей шуруп взятися нереально, дуже мало місце, можна його тільки помацати одним пальцем.

фішка)

Час минав, в хід йшли всі інструменти які тільки були)) і через дві години ми змогли вставити торцеву головку в капелюшок самореза))), ура)) Через годину ми змогли його зірвати з місця на півоберта)) і в ще протягом двох годин по півоберта дещо як з перепочинками у всіляких позах Йоги нарешті то був викручені цей верхній саморіз))

Дістали резистор, виявилося, що він точно такий же як на фокусі

Поміняли тепловий запобіжник, обжав плокогубцамі

Вставили резистор назад і включили грубку), все запрацювало)

Ще годину мук з нижнім саморезом)), так як відкручувати його було виявляється легше, ніж закручувати)), і резистор закріплений)) Верхній шуруп навіть не намагалися поставити на місце)) Все зібрали назад, грубка тепер працює в штатному режимі)

Тепловий запобіжник 50 рублів (я взяв 2 на всякий випадок) Робота 2500

Система охолодження Ford Mondeo 1 997

Добре видно: рівень охолоджувальної рідини в прозорому компенсаційному бачку поруч з правою амортизаційних-ної стійкою.

Якщо ви часто доливаєте невеликі обсяги води, то перевірте систему на герметичність і ближче до осені додайте антифризу.

У нормальних робочих умовах завжди перебуває система охолодження mondeo, тобто в здоровому температурному діапазоні. Охолодження є союз кількох агрегатів: теплообмінник (радіатор), водяний насос, вентилятор системи охолодження, термостат, розширювальний бачок, трубопроводи охолоджуючої рідини і шланги є лише статистами для охолоджуючої рідини, яка виконує свою роботу в блоці циліндрів і голівці циліндрів під постійним тиском в філігранної мережі з строго пропорційних водяних каналів, так званої водяної сорочки. Збережена в водяній сорочці надлишкова теплова енергія від згоряння відводиться теплообмінником в атмосферу. За якими потайним шляхах охолоджуюча рідина циркулює в mondeo, залежить, зрозуміло, від температури двигуна і поточних умов використання.

При холодному двигуні. мале коло циркуляції охолоджуючої рідини

Після кожного пуску холодного двигуна охолоджуюча рідина спочатку пульсує по малому колу, він обмежується водяною сорочкою і радіатором обігрівача. На цьому етапі працює в новому mondeo від електрики термостат затримує рух потоку до радіатора до тих пір, поки двигун не досягне своєї робочої температури.

Це важлива причина. Так як циркулюючий об’єм рідини в малому контурі циркуляції менше. двигун таким чином раніше досягає потрібної температури і викидає менше відпрацьованого газу. Як тільки охолоджуюча рідина досягла своєї робочої температури, термостат відкривається і нагріта охолоджуюча рідина дозовано проходить зверху вниз через теплообмінник. На цьому шляху через радіатор її обдуває зустрічний вітер, що проходить повз сегментів радіатора, і забирає надлишкову теплову енергію.

Координовані термостатом взаємодія елементів повітря і вода захищає двигун від одночасно холодного шоку і гарячого колапсу.

При прогрітому двигуні. велике коло циркуляції охолоджуючої рідини

При нормальній робочій температурі охолоджуюча рідина в mondeo курсує з правого бачка радіатора (щодо напрямку руху) до водяного насосу. Звідти вона потрапляє в блок циліндрів і головку блоку циліндрів двигуна: через відкритий термостат тече основна частина рідини назад в лівий бачок радіатора, залишок робить поки обхід через теплообмінник. Стікає знизу в радіаторі рідина автоматично створює зверху місце для впадає нагрітої рідини. кругообіг рідини замикається. Якщо температура охолоджуючої рідини під час руху знижується нижче заданої робочої температури, термостат закривається до того моменту, поки вона знову не нагріється.

Господарство системи циркуляції: компоненти системи охолодження двигуна в гідравлічному контакті

Теплообмінник. обігрів, 2. Двигун, 3. Термостат, 4. Водяний насос, 5. Вентилятор системи охолодження, 6. Компенсаційний бачок охолоджуючої рідини.

Постійно перебуває під тиском. система охолодження

При працюючому двигуні система охолодження постійно знаходиться під певним надлишковим тиском. Завдяки цьому підвищується точка кипіння охолоджуючої рідини з 100 С до приблизно 120 С. Високі температури двигуна знижують витрату палива і емісію відпрацьованого газу. Якщо при нагрітому двигуні тиск в системі охолодження. в залежності від версії двигуна. перевищить 0,85. 1,2 бар, то редукційний клапан на запірної кришці компенсаційного бачка закривається і надлишковий тиск в системі охолодження йде в атмосферу. Виникає при цьому в системі вакуум відразу врівноважує клапан в запірної кришці. Як тільки він відкривається, зовнішнє повітря потрапляє в бачок і відбувається вирівнювання тиску. Зокрема, при міських поїздках або русі транспорту в режимі stop-and-go часто зустрічного вітру можна не зустріти, а двигун потрібно досить охолоджувати і оберігати від викликаються перегрівом дефектів. Для такого спеціального випадку все mondeo мають розташованим безпосередньо позаду радіатора і приводиться електроприводом вентилятором. Цей невеликий вітрової силовий агрегат активізує термовиключатель при температурі близько 120 С. вентилятор автоматично відключається знову, коли досягається нормальна робоча температура.

Знизити тиск: система охолодження перевіряється за допомогою механічного насоса. 2 Для цього в радіаторі або ресівері на приблизно 5 хвилин встановлюється тиск нижче на близько 1,6 бар. Системний тиск має знизитися на приблизно 0,2 бар, в іншому випадку потрібно шукати витік і усунути. 1 Запірна кришка компенсаційного бачка.

Постійне спостереження за температурою двигуна

Якщо при максимально високому навантаженні, наприклад, їзді з причепом, або через інших неполадок температура двигуна постійно перевищується, то від капітальних пошкоджень двигуна mondeo захистить встановлена ​​в блоці управління приводами (РСМ) програма від перегрівання. На 1 етапі програма дає вказівки тільки вказівником температурного індикатора встановитися в червоному діапазоні шкали.

Якщо ви ігноруєте даний сигнал і температура продовжує підвищуватися, на приладовій панелі загоряється сигнальна лампочка вихід з ладу приводу. В цьому випадку дозвольте двигуну обов’язково трохи відпочити, він повинен охолодитися і потім необхідно їхати на станцію FORD. У цей проміжний період блок управління не працює, проте він записав код несправності, який може бути лічений на станції програмою діагностування. Якщо все-таки проігнорувати як показання індикатора і загоряння сигнальної лампочки або ненавмисно не помітити, в дію вступає 2-й етап програми: РСМ деактивує два циліндра і обмежує частоту обертання двигуна. Одночасно сигналізатор на приладової панелі тепер буде попереджати перед наступними ушкодженнями двигуна.

Щоб звільнити на цій критичній фазі двигун, обидва мертвих циліндра в цей час всмоктують чисте повітря. Щоб по можливості рівномірно знижувати рівень температури, циліндри поперемінно відпочивають. Якщо ви проігнорували етап 2, то етап 3 залишає вам точно 30 секунд часу, щоб за цей час зупинити ваш гарячий mondeo на узбіччі дороги. І щоб уникнути великих неприємностей у двигуні, система РСМ потім просто відключає двигун.

Базова конструкція системи охолодження:

Пластинчастий радіатор з бічними водяними бачками, 2. Внутрішня повітряна напрямна з фланцем для вентилятора, 3. Електричний додатковий вентилятор, 4. Комплектуючі штекер, 5. Електричний вентилятор радіатора, 6. Комплектуючі штекер, 7. Компенсаційний бачок охолоджуючої рідини, 8. запірна пробка бачка з редукційним клапаном, 9. Нижній шланг для охолоджуючого засобу, 10. Комплектуючі частини штекер, 11. Термовимикач, 12. Верхній шланг для охолоджуючого засобу.

Підганяє охолоджуючу рідину: водяний насос (відцентровий насос).

Корпус насоса безпосередньо в блоці циліндрів, 2. О-прокладка, 3. Водяний насос з насосним колесом (робочим колесом).

Водяний насос: у всіх двигунах mondeo відцентрові насоси призначені для прискорення руху охолоджувальної рідини в системі охолодження. Він займає своє робоче місце в чотирициліндровому mondeo на правій передній стороні двигуна, в v6 на лівому ряді циліндрів збоку шостого циліндра.

Радіатор: складається з розташованих по обидва боки пластикових бачків з водою. Обидва бачка з’єднуються між собою за допомогою безлічі тонкостінних алюмінієвих трубочок. З трубочками контактують складені гармошкою тонкі алюмінієві смужки: вони багаторазово збільшують поверхню радіатора і відводять надлишкове тепло назустріч зустрічному вітрі. Радіатор mondeo кріпиться до верхньої і нижньої поперечини.

Термостат: призначений для регулювання температури води в двигуні і утримання її на постійному рівні. Більшість термостатів, в залежності від версії двигуна, відкриваються в діапазоні між 99-102 С. Для вже старих термостатів допуск складає /. 3 С. Термостати складаються з одного замкнутого, заповненого спеціальним воском термоелемента (циліндра), притискної пружини і тарілки клапана. У міру того як охолоджуюча рідина нагрівається, віск в термоелементі розширюється і піднімає, протидіючи зусиллю пружини, тарілку клапана зі свого місця. Тільки при робочій температурі клапан повністю відкритий. Коли вода охолоне, пружина тисне у напрямку до тарілки клапана і відповідно замикає проходження потоку. В автомобілях FORD тепер вперше регулює температуру двигуна нагрівається електрикою термостат. Його робота залежить від інформації, яку передають датчик охолоджуючого засобу (ЕСТ), датчики температури всмоктуючого повітря і поточного навантаження (ТМАР), а також від датчика швидкості руху автомобіля (vs / OS). Це тріо знаходиться під безпосереднім наглядом бортового комп’ютера (РСМ), який обробляє сигнали з урахуванням параметричних діаграм і передає їх на регулятор охолоджуючої рідини. Термостат не перебуває під напругою в тих діапазонах, в яких рівень температури 98 С не викликає ніяких наслідків. У всіх інших випадках, при наявності підвищених температур.наприклад, при повному навантаженні. коли можлива поява дефектів двигуна, наповнювач термостата знаходиться під струмом і термостатом вже жонглює високий температурний рівень.

Протягом декількох секунд збільшується далі доступ до великого кола циркуляції охолоджуючого засобу, і за рахунок цього температура двигуна знижується приблизно до 80 С.

Компенсаційний бачок: автоматично доповнює об’єм циркулюючої охолоджуючої рідини в системі охолодження. Надмірний тиск в системі знижується за рахунок редукційного клапана, розміщеного в запірної кришці бачка. Вакуум вирівнює другий клапан в запірної кришці. Прозорий пластиковий бачок розташовується в моторному відсіку праворуч відносно напрямку руху. Вентилятор системи охолодження: всі двигуни mondeo оснащені електрично приводиться вентилятором. Цей вентилятор також часто називають вентиля радіатора.

Ford Mondeo 2005 на DRIVE2

Вирішив на свято День Росії поїхати на море, а саме в Геленджик. Шлях в принципи не великий 180км туди і назад стільки ж. Шлях в сторону Геленджика прошол відмінно, з закритими вікнами і працюючому кондиціонері. Але варто було тільки заїхати в Геленджик, поломка дала про себе знати. З під капота ПОВОЛ дим і по асфальту потік антифриз. Візуально, по податках, я визначив, що несправність пов’язана з розширювальним бачком. Решінію було залишити машину остигати і після продовжити шлях. Приблизно через годину, після того як двигун охолонув, я долив літр антифризу і поїхав. Добре що до місця відпочинку залишилося кілька кілометрів. Відпочивши на море, з хорошим настроєм поїхав назад додому. Сто км шляху пройшли без поломок, стрілка температури впевнено перебувала в нормі. Але всьому хорошому приходить кінець. На в’їзді в краснодар в’їхав в пробку, і тут все начитав. Після 20-ти хвилин стояння в пробки, з включеною на повну грубкою, стрілка температуру поплзла в верх. Знову зупинка, перерва. То- що температура пішла в гору я пов’язав з тим, що напевно в системі немає рідини і треба її долити. Зачекавши хвилин 15, з повною впевненістю, що бачок тріснув і тиску там немає, відкрив кришку. Я дуже сильно помилився! Пробку вибило і забив гейзер з антифризу. У підсумку все подкопотное простір в антифризі, а астольной антифриз на землі. Мені пощастило, що в 300 метрах була заправка. Туди та я і попрямував. Подивившись на ціни в азс ЛУКОЙЛ, вирішив заощадити. Залив звичайну воду, яку взяв з туалету АЗС ЛУКОЙЛ. Вода слава богу там безкоштовна. Залив рівно 6 літрів води. Я так понемаю вся вода википіла. Ну норм до будинку доїхав. До речі бачок текти на воді перестав. Поломку пов’язую з термостатом і з кришкою бачка. Все це буду міняти незабаром времені.Поломка не підтвердилася, бачок виявився целим.Буду разберается систему охолодження, а саме перевірю термостат і промо радіатор охолодження.

Ford Mondeo 2,0i zetec Ghia 1993 на DRIVE2

З моменту придбання корча, вентилятор радіатора не включався, минуле літо їздив по місту з великим запасом антифризу на долівку тому закипав на кожному світлофорі в спеку, а в пробці доводилося постійно глушити мотор поки стоїш ще рік тому я почав боротися з цим лихом, почалося все з відновлювання ізоляції проводів в джгуті на вентилятор, кондиціонер, на датчики і т.д., потім була проведена заміна антифризу в системі, поміняв два датчика, на стрілку нижній (на корпусі термостата) і верхній на мізки, все одно не включається і ось прийшла зима, але ось знову на стрілці термометра 10, довелося знову лізти під капот Дізнався десь на форумі, що в цій електричного кола є така штука як терморезистор (як-то так він називається) коштує він в кожусі радіатора під вентилятором і до нього йде фішка на 2 контакту Зняв фішку і вставив в неї запобіжник на 30а, завів машину, зняв фішку з датчика температури (мозок думає нібито антифриз нагрівся і пора включати вентиль) і через 5 сек. він заробив, Ура, моєму щастю не було меж Цей резистор як потрапляють у залежність від температури змінює опір, тим самим змінює швидкість обертання вентилятора, але поки катаюся з жуком на фішці, на розбиранні вже дізнавався 20 у.о. варто цей резистор

.11 Несправності вентилятора системи охолодження

Несправності вентилятора системи охолодження

Крім заклинило термостата і порваного клинового ременя, причиною занадто високої температури охолоджуючої рідини може стати несправний вентилятор системи охолодження, однак тільки при тривалій роботі на холостих обертах. Але несправний вентилятор не повинен означати кінця поїздки:

 • Після того, як двигун охолов, можна їхати в найближчу майстерню на середніх оборотах і у відносно швидкому темпі. При цьому необхідно стежити за індикатором температури і контрольною лампочкою.
 • Робота двигуна на холостих обертах і повільна їзда можуть виявитися для двигуна смертельними. При цьому через радіатор практично не проходить охолоджуючий повітря. Якщо потрібно обов’язково їхати далі на низькій швидкості, то краще негайно почати пошуки причин несправностей і при необхідності «обійти» термовиключатель.

Ілюстрації показують термовиключатель функції включення вентилятора системи охолодження після припинення роботи двигуна, зліва у 4-циліндрового двигуна, праворуч у 5-циліндрового.

Вентилятор системи охолодження необхідно знімати з радіатора разом із заднім захисним кожухом радіатора. так званої царгой вентилятора:

Ford Mondeo 1,8 тд 1996 року в DRIVE2

Всім привіт, не можу знайти схему включення вентилятора системи охолодження (((Попередній господар че-то накулібіл з проводкою: від датчика на радіаторі вент-тор не включається, а зроблено примусово від кнопки включення кондиціонера (він колись раніше був (кондиціонер). обрізаний чомусь) після натискання кнопки включаються відразу два вентилятора на радіаторі (Шукав схему. не можу знайти. Може хто направить, хочу зробити все як годиться. Ах так, зайвих проводів начебто і немає, пару скруток, пробував скинути фішку від датчика на радіаторі, замикав її і нічого, а при знятої фішці і примус не працює?! Пробував прозванивать, ось що виходить: замикаючи контакти 1 і 2 включається вентилятор на малій швидкості, замикаючи 3 і 4. включаються обидва вентилятора на великих оборотах. Так ось: одягнув фішку і почав прогрівати мотор. В бачку начебто не кипіла рідина і вентилятор включався, АЛЕ ТІЛЬКИ на великій швидкості (обидва), приблизно трохи менше хвилини, температура на стрілці падала. Напевно датчик барахлить т, маленьку швидкість не включає. Спробую датчик поміняти. І що за датчик на зображенні незрозумілий?

Ford Mondeo не включається вентилятор охолодження

Ford Mondeo 4. Не працює (не включається) вентилятор охолодження радіатора. причини, пошук несправностей

Проблеми з вентилятором охолодження, як правило, виникають у старих автомобілів, з пристойним пробігом. Виявляється ця поломка по-різному, вентилятор може працювати нестабільно, може включатися із запізненням або не включатися зовсім.

Причин, за якими вентилятор не включається може бути досить багато, від банального перегорання запобіжника до більш складних проблем, пов’язаних з несправністю термостата або проблем з електропроводкою бортової мережі автомобіля.

Якщо двигун закипає, але вентилятор при цьому так і не включився, то перше, що спадає на думку більшості автомобілістів. проблеми з проводкою вентилятора. Однак, дуже часто проводка взагалі ні до чого, а справжня причина криється саме в термостаті. Пристрій, покликаний контролювати температуру охолоджуючої рідини (ОЖ) може вийти з ладу або просто заклинити, після чого ОЖ перестає циркулювати через радіатор, в результаті датчик радіатора не спрацьовує, а сам вентилятор не включається.

Потім перевірте запобіжник, який відповідає за вентилятор, якщо запобіжник перегорів замініть його цілим. Якщо причина не в запобіжнику, необхідно перевірити безпосередньо сам вентилятор. До нього підходять дроти живлення, нерідко від старості вони просто розсипаються або відламуються. Як варіант причина може критися в зарядному, тому якщо з проводкою все нормально, відключаємо харчування вентилятора і перевіряємо штекер на предмет несправності. Підключіть живлення до вентилятора безпосередньо, наприклад, від АКБ, якщо вентилятор ніяк не відреагує робимо висновок про те, що вентилятор несправний.

Перевірте датчик включення вентилятора (ДВВ), розташований на радіаторі. Для цього необхідно відключити штекера, після чого з’єднати їх між собою, якщо вентилятор не заробив. ДВВ несправний і вимагає заміни.

Необхідно поєднати провід, що йде на блок запобіжників, безпосередньо на масу (як правило, білого кольору з чорною смужкою). Якщо після цього вентилятор запрацює, можна зробити висновок, що стався обрив другого чорного дроту, постарайтеся знайти обрив, і перевірити чи надійно його з’єднання з масою. Після цього з’єднуємо два дроти разом, і дивимося, що буде відбуватися, якщо вентилятор включиться то проблема була в поганому з’єднанні.

Перевірте реле вентилятора, цілком можливо, що проблема в ньому. Для того, щоб це з’ясувати досить просто замінити його сусіднім реле, потім з’єднати дроти датчика радіатора між собою, див. Вище. Включиться вентилятор. проблема полягає в несправному реле.

Не работает вентилятор охлаждения Ford fusion USA.

Далі необхідно виконати перевірку напруги, надходить воно на вентилятор через блок запобіжників. Для цього беремо шматок дроту і встановлюємо його в роз’єми реле, якщо вентилятор заробив, причина по якій вентилятор не працює полягає в блоці запобіжників.

Цілком ймовірно, що напруга не надходить на реле вентилятора. Щоб це перевірити, можна скористатися “дідівським” способом. Беремо лампочку, яка послужить як “контрольки”. Якщо лампочки немає, досить просто легенько чиркнути другим кінцем дроту по масі, якщо при цьому ви побачите іскру, проблем бути не повинно, швидше за все причина не в цьому. Якщо ж іскри не побачите, швидше за все відсутня напруга в цьому роз’ємі, тобто є обрив доріжки в блоці запобіжників.

Якщо при перевірці всього перерахованого вище знайти причину, по якій вентилятор радіатора не включається, залишається перевірити один провід. провід датчика радіатора. Щоб зробити це, необхідно зняти комутатор, оскільки він не дозволяє підібратися до штекерам блоку запобіжників. Значить, знімаємо з блоку запобіжників фішку штекерів, і перевіряємо провід датчика радіатора на предмет обриву.

Перевіряємо наступним чином: підключаємо провід до “” клеми АКБ, другий кінець встановлюємо в роз’єм фішки. Далі знімаємо штекер з датчика і підключаємо лампочку. Якщо лампочки немає, робимо “чирк” на масу. Якщо напруги немає, швидше за все, цей провід обірваний.

Якщо вентилятор не включається, то причина може бути і зовсім несподіваною, наприклад. прогоріла прокладка під головкою. Включення не відбувається з тієї причини, що охолоджуюча рідина не надходить у циліндр, при цьому гази з циліндра проникають в ОЖ, створюючи при цьому ефект відомий як повітряна пробка. Ця пробка перешкоджає нормальній прокачування ОЖ. Як зрозуміти, що у вас прогар? Досить заглянути в розширювальний бачок, якщо під час роботи з нього раз у раз йдуть бульбашки. у вас прогоріла прокладка, або є тріщина в циліндрі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ

Переконатися, що вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу і не працює, досить просто. Для цього необхідно запустити мотор автомобіля і дати деякий час йому попрацювати на холостому ходу. Коли на приладовій панелі буде видно, що температура охолоджуючої рідини підходить до критичної зоні, датчик повідомить про це вентилятору радіатора, щоб той включився в роботу. У цей момент водій почує додатковий шум з-під капота, а відкривши його, побачить, що близько радіатора крутиться крильчатка вентилятора. Якщо температура охолоджуючої рідини дійшла до критичної позначки, а вентилятор охолодження радіатора не думає включатися, потрібно з’ясувати, чому так відбувається. Можна виділити наступні основні причини, через які вентилятор охолодження радіатора не працює:

Проблеми з електродвигуном. Якщо електродвигун вийшов з ладу, його ротор НЕ буде крутитися, відповідно, крильчатка не стане обертатися. Перевірити працездатність електродвигуна можна, якщо безпосередньо підключити його до акумуляторної батареї. Для цього буде потрібно взяти два дроти, підключити їх до двох клем акумулятора і двох висновків електродвигуна. Якщо вентилятор при прямому підключенні «на батарею» не крутиться, можна зробити висновок, що потрібна заміна електродвигуна; Проблеми з датчиком. Якщо датчик не здатний визначити температуру охолоджуючої рідини і передати сигнал на включення електродвигуна, його потрібно замінити. Щоб переконатися в його непрацездатності, потрібно від’єднати від нього два дроти і замкнути їх між собою. Якщо електромотор почне розкручувати крильчатку, це підкаже, що датчик несправний і потрібно його замінити; Відсутня напруга. Третьою і найбільш поширеною причиною непрацюючого вентилятора охолодження радіатора є відсутність напруги в ланцюзі його живлення. Якщо трапився обрив в проводах або вийшов з ладу запобіжник, ланцюг буде знеструмлена. Щоб переконатися в наявності даної проблеми потрібно «продзвонити» дроти і перевірити запобіжники. Якщо вентилятор охолодження радіатора не включається, виявити причину несправності досить просто, достатньо виконати описані вище перевірки.

ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ: ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ АВТОМОБІЛЬ

Якщо вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу, краще відразу розібратися в чому причина і усунути несправність. Але проблема може виникнути раптово, і водій повинен знати основні правила, як рухатися на автомобілі з відключеним вентилятором, щоб не стався перегрів двигуна:

Спробуйте включити примусову роботу вентилятора від акумулятора; Якщо вентилятор не працює примусово, рухатися слід з постійною швидкістю близько 60 кілометрів на годину або вище, щоб зустрічний потік повітря охолоджував рідина на радіаторі без допомоги вентилятора. Також рекомендується включити в салоні автомобіля систему опалення, щоб деяка частина тепла від охолоджувальної рідини йшла в салоні. Не забувайте, що якщо охолоджуюча рідина перегрівається, краще зупинитися і почекати деякий час, щоб вона охолола, ніж продовжувати рух на автомобілі з ризиком перегріву двигуна.

Не включается вентилятор охлаждения. Причины.