Де знаходиться салонний фільтр?

Де знаходиться фільтр на Ладі Kalina

У автомобілі Lada Kalina, незалежно від типу тіла. седан, хетчбек або вагон. фільтр кабіни розташований у тому ж місці.

Цей аспект також стосується року випуску машини. Навіть у новій Kalina Крос по відношенню до фільтруючого елементу використовуються базові конструкторські рішення виробників, як у Kalina першого покоління.

Щоб визначити розташування салонного фільтра в моделях Калини, досить уважно оглянути машину в передній частині кузова. Під капотом між лобовим склом і двигуном, ми бачимо пластикову підкладку, яка блокує надлишку надлишкової вологи в процесі автомобіля. Їх також називають “жабо”. Під правою накладкою розташовується захисний кожух – під ним стоїть салонний фільтр.

знаходиться, салонний, фільтр

Як зрозуміти, що потрібна заміна салонного фільтра

Для вугільного та паперового салонних фільтрів ознаки є загальними.

 • Погано дме грубка. У більшості автомобілів повітропровід опалювача йде прямо від салонного фільтра. Само собою, коли він забивається, повітря важче через нього проходити;
 • Неприємні запахи у салоні. Ця ознака більше застосовується до вугільного фільтра;
 • Підвищена шумність роботи печі. Двигун починає працювати під навантаженням, відповідно працює більш шумно.

Типи салонних фільтрів для Калини

Щоб подібні проблеми не виникали, варто уважно читати інструкцію з експлуатації, що додається до нового автомобіля, купленого в автосалоні. У ньому виробник показує: замінюючи фільтр кабіни в автомобілі Lada Kalina з кондиціонером, слід виконувати кожні 10 000 км запуску. Адже фільтр салону значною мірою впливає не лише на якість повітря в авто, а й на роботу системи клімат-контролю.

Щоб повітря в салоні автомобіля було свіжим і чистим, опалювальна система працювала справно та ефективно, кожен автовласник повинен хоча б приблизно знати, де розташований фільтр та як його замінити. Також важливо орієнтуватися у тому, які типи салонних фільтрів варто вибирати. Адже кожен тип фільтруючих елементів має свої переваги та недоліки.

Існує два різновиди пристроїв фільтрації для салону. Одні виготовлені на основі фільтрувального паперу. В інших як фільтруючий матеріал використано активоване вугілля.

Для людей, знайомих із хімією за шкільною програмою, зрозуміло, що вугільні фільтри ефективніші, ніж паперові. Вони не тільки затримують частинки пилу, але також здатні поглинати неприємні запахи, що містяться на вулиці. Однак при підвищеній вологості повітря паперові фільтри працюють краще, ніж виготовлені на основі активованого вугілля.

Вугільні фільтруючі системи також можуть відрізнятися одна від одної. Є фільтри з дрібнодисперсним вугіллям або з більшими частинками. Останні менше перешкоджають руху повітряних мас, але водночас гірше затримують пил.

READ  Де знаходиться номер двигуна на Матізе

Вибір розхідника: класичний або вугільний?

Слід мати на увазі, що системи фільтрації є двома типами:

Більшість власників автомобілів рекомендують фільтр вуглецевої кабіни, оскільки він характеризується наявністю двох щільних шарів синтетики, між якими розташовано абсорбуючий вугілля. Вона ефективно ловить пил та інші дрібні частинки, щоб вони не потрапляли в салон. Це особливо вірно у великих містах та мегаполісі, де рівень забруднення повітря просто.

Також варто сказати про мінус фільтрування цього типу. Вугільний салонний фільтр для LADA Kalina може бути схильний до десорбції. Це призводить до того, що він банально не справляється зі своїми функціями і починає потроху пропускати отруйні частинки бруду та пилу. Але цього можна уникнути банальною та регулярною заміною у призначений термін. Ось чому найкраще зробити вибір на користь вугільного фільтра.

Заміна фільтра кабіни на Lada Kalina (Lada Kalina)

Часто власники Каліни скаржаться на погану вентиляцію плитки у зв’язку з якими воїн воюють або просто з’являється неприємний запах у вологу погоду (не враховувати кондиціонер). Через те, що фільтр забивається через він починає протікати менш свіже повітря, а також застряг Carricer може створити додатковий неприємний запах.

Я на своїй машині намагаюся міняти фільтр кожні 6 місяців, віддаючи перевагу таким сезонам як кінець осені і початок літа.

Салонний фільтр на Kalina розташований у передній правій частині автомобіля, між підкопотним простором та лобовим склом.

Насамперед відкриваємо капот. Нам потрібно відкрутити п’ять шурупів, 2 з яких знаходяться під заглушками.

Заглушки можна підчепити чимось гострим і видавити назовні.

Під ними будуть такі ж саморізи із зірочкою.

Після того як ми відкрутили всі шурупи, потрібно засувки захисної решітки вивести з крила. Я натискаю на саму решітку та акуратно зрушую її вправо.

Після цього акуратно, щоб не пошкодити капот, виводимо захисні ґрати у бік капота.

Перед нами відкривається захисний кожух печі, де вставлено фільтр. Він тримається на двох саморізах і до нього прикручена трубка, що йде від бочка омивайки. Відкручуємо всі три саморізи.

Спочатку зрушуємо захисний кожух праворуч, а потім під кутом виймаємо його на себе.

І нам відкривається вид брудного салонного фільтра. Акуратно виймаємо його віджавши клямки по краях. Виймати потрібно дуже акуратно що сміття не потрапило в грубку. Ви можете видалити додатковий сміття заздалегідь, який лежить погано.

Після цього ми приймаємо новий фільтр. Я беру завжди фільтри з пластмасовим контуром та додатковим ущільненням. Так більше шансів, що в грубку нічого не потрапить.

Встановлюємо новий салонний фільтр на його законне місце, перевіряємо, що всі засувки його зафіксували і на купині він не вилетить.

READ  Як поміняти салонний фільтр Nissan Qashqai

Заміна салонного фільтра

Якщо у вологу погоду в салоні не відпотівають шибки, це говорить про те, що фільтр салону засмічений і насилу пропускає повітря. Заміна салонного фільтра бажана на кожному технічному обслуговуванні кожні 10 тис. км пробігу. У цій статті Ви дізнаєтесь, як змінити салонний фільтр.

Заміна салонного фільтра Лада Калина

Якщо пробіги невеликі, з метою турботи про своє здоров’я фільтр можна міняти кожні півроку, залежно від його стану (докладніше про це у статті «Симптоми забруднення салонного фільтра та його перевірка»).

 • для очищення повітря, яка входить у салон автомобілів;
 • запобігає попаданню бруду, пилу, пилку та комах;
 • дозволяє дихати водію та пасажирам чистим повітрям.

У Ладі Kalina (ВАЗ 1118) салонний фільтр знаходиться праворуч під вітровим склом автомобіля. про те, як замінити салонний фільтр.

Відкриваємо кришку капота. Спочатку потрібно видалити праву решітку під лобове скло. Для цього зніміть пластикові поршні та відкрутіть всі монтажні гвинти сітки. Їх п’ять штук.

Під пластиковою решіткою знаходиться кришка салонного фільтра. Хрестовою викруткою викручуємо саморізи кріплення кришки і виймаємо її.

Тепер ми можемо побачити, де встановлений салонний фільтр. Навколо нього, як правило, багато пилу і бруду. Тому, перед зняттям старого фільтра, необхідно видалити все сміття.

Беремо новий фільтр, встановлюємо його на місце та збираємо все у зворотному порядку. Зверніть увагу. на торці фільтра є стрілки, що нагадують, як його правильно встановити.

Встановіть фільтр до місця старого, закріплюючи засувки. Його слід контролювати, щоб ніякий сміття не потрапив під фільтр до вентилятора.

Встановлюємо назад кришку фільтра та прикручуємо її. У становимо решітку. Фіксуємо її саморізами. Вставляємо на місце пістони. Готово!

Щоб дізнатись про те, що впливає на частоту заміни фільтра кабіни, ви можете у статті “Тривалість” Життя “з фільтра салону”.

Як правильно підібрати фільтр

Заміна салонного фільтра LADA Kalina універсал починається з вибору нового елемента. Потрібно враховувати розміри. детальна інформація вказана в посібнику. Інший момент – тип очищення.

Вугільні фільтри – найпоширеніший варіант. Спочатку їх встановлювали на транспортні засоби преміальної категорії, згодом ціна знизилася, популярність зросла. Вугільний шар чудово фільтрує неприємні аромати, вловлює частинки пилу, запахи палива, вогкості, відпрацьовані гази. Це хороший варіант для великих міст.

Вугільні елементи коштують дорожче за звичайні паперові, і в цьому їхній головний мінус. Термін служби – максимально півроку, часто менше.

Забитий фільтраційний елемент починає не очищати, а додатково забруднювати повітря у салоні

Паперові вироби коштують дешевше, термін служби мають середній, після зношування теж виділяють неприємні аромати. Можуть спрацьовуватись раніше часу, особливо часто це відбувається в умовах підвищеної вологості.

READ  Де знаходиться запобіжник бензонасоса Hyundai Accent

Еволюція не стоїть на місці, як і технології. Взагалі, це давній винахід, але в автомобілях він застосовується трохи більше 10 років.

Вугільний салонний фільтр

Такі фільтри одразу після своєї появи встановлювалися лише на дорогі автомобілі, здебільшого на преміум клас. Вони мають як переваги, так і недоліки.

 • Фільтр неприємних запахів. Такий фільтр здатний зловити не тільки частинки пилу, але й запах вологого, палива та витрачених газів. Особливо вони корисні у містах, де Gaspace перевищує всілякі норми;
 • У деяких вугільних салонних фільтрах застосовуються іони срібла. Це допоможе ще більше оновити повітря в кабіні.
 • Порівняно висока ціна. У порівнянні зі звичайним паперовим салонним фільтром, вона може бути в два-три рази вище;
 • Невеликий термін експлуатації. Вугільний фільтр, як правило, забивається вже через півроку експлуатації, тоді як для більшості автомобілів регламент ТО наказує заміну через 10-15 тисяч кілометрів. Після того, як фільтр заб’ється, він не тільки не справляється зі своїми прямими обов’язками, але і починає випускати всі ті запахи, які ввібрав раніше.

Паперовий салонний фільтр

Паперові салонні фільтри відрізняються деякими позитивними моментами, а також негативними.

 • Невелика ціна. Такий фільтр значно дешевший, ніж вугільний;
 • Термін служби. Він трохи більше, та й після його результату не починає виділяти неприємні запахи.

Заміна салонного фільтра LADA Kalina

Ми розглянули, як замінити деталь під назвою «фільтр салону». В принципі, ви можете щось змінити, але просто виконуйте чищення та повернути все на місце. Як краще це виконати, власник вирішить сам. Також, інструкція буде корисною у випадку, коли власник вирішить, що необхідно поміняти радіатор печі. Спочатку видаляють фільтр, потім знімають торпедо, а потім з’являється доступ до радіатора.

Виконуючи демонтаж фільтрувального елемента, будьте обережні. Різне китайці або пил не повинні потрапляти в фільтрувальний відсік. Видаліть їх з тих, що буде більше неможливо, і підстилка потрапляє на вентилятор блоку нагрівача.

Фільтруючий елемент, якщо його довго не міняти, може викришитися від будь-якого дотику. У таких випадках, не потрібно даремно ризикувати. Тим, хто не впевнений у своїх силах, простіше довірити виконання всіх дій професійним ремонтникам.

Краще вирішувати проблему, а не створювати додаткові. І в деяких випадках доцільно звернутися до сто, і не намагатися виправити все самостійно. Відкрийте відсік, ми бачимо зруйнований фільтр. тоді ми повертаємо все на місці і перейдіть до служби.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS