Заміна реле паливного насоса ВАЗ Kalina 1117 2004-2013

 • Викрутка плоска середня
 • Пінцет для заміни запобіжників
 • Гайковий ключ ріжковий 10 мм
 • Мультиметр
 • Викрутка хрестова середня
 • Плавкі запобіжники
 • Реле бензонасосу

Насамперед слід зауважити, що реле бензонасоса і плавкі запобіжники розташовуються на додатковому, а не на основному блоці. До того ж є два додаткові блоки.

Перший розташовується біля важеля коробки передач, під кришкою, трохи нижче за попільничку. У цьому блоці знаходиться запобіжник паливного насоса. Щоб відкрити кришку, не потрібно будь-яких спеціальних інструментів, можна просто підчепити плоскою викруткою.

Перш ніж витягувати та замінювати запобіжники чи реле, необхідно відключити АКБ.

Щоб замінити запобіжник, потрібно за допомогою спеціального пінцета витягти його і на це місце встановити новий.

У більшості випадків несправність запобіжника можна визначити візуально, по нитці, що згоріла. У деяких випадках нитка залишається візуально цілою, але контакт із ніжками буває порушений.

У подібній ситуації визначити несправність можна за допомогою омметра, контрольної лампи або шляхом заміни на свідомо робочий запобіжник.

Аналогічно проводиться заміна реле бензонасоса на моделі LADA Kalina.

Другий блок реле і запобіжників розташовується на панелі приладів, з правого боку під кришкою, практично біля повітроводу від печі. Власне, в цьому блоці знаходиться реле бензонасоса. Щоб зняти кришку, необхідно відкрутити лише один шуруп. Потім потягнути кришку на себе.

Для того щоб витягнути блок необхідно під рукою мати торцевий або ріжковий ключ на 10, яким слід відкрутити болти кріплення.

Заміна, як у випадку із запобіжником, проводиться вкрай просто. Згорілу деталь слід вийняти, але в місце поставити справне реле. Складання проводити у зворотній послідовності.

 • Якісних фото ремонту
 • Фото інструменту
 • Фото деталей та розхідників

Запобіжники паливного насоса та вентилятора охолодження двигуна

Плавкі запобіжники та реле паливного насоса та вентилятора охолодження двигуна знаходяться не в основному блоці, а в додатковому. Більше того, їх навіть два. Один з них знаходиться під кришкою біля важеля КПП, трохи нижче за попільничку. Відкрити її можна, просто підчепивши плоскою викруткою:

Розглянемо детальніше, як це виглядає і який елемент за роботу якого приладу відповідає:

Не заводится машина, что делать? Калина 2

Цифри на зображенні відповідають наведеній нижче нумерації:

 • Силовий ланцюг головного реле
 • Паливний насос
 • Ланцюг постійного живлення ЕБУ
 • Роз’єм для діагностики ЕСУД

При виході з ладу одного з запобіжників, виймаємо його пінцетом і вставляємо новий. Акумулятор потрібно відключити на час проведення цих робіт.

Другий додатковий блок запобіжників та реле знаходиться з правого боку панелі приладом у самому низу біля повітроводу пічки, під кришкою. Наочно дивіться нижче

Тепер, щоб зняти цей блок реле, нам знадобиться ріжковий або торцевий ключ.

Після цього відводимо у бік дроту і виймаємо акуратно весь блок із реле та запобіжником. Виймати його досить незручно, оскільки будуть заважати досить об’ємні джгути проводів. Ось так він виглядає після зняття:

Тепер розглянемо докладніше цей монтажний блок:

 • Увімкнення вентилятора охолодження двигуна (низька швидкість)
 • Головне реле
 • увімкнення вентилятора охолодження двигуна (висока швидкість)
 • запобіжник вентилятора
 • реле включення паливного насосу

При виході з ладу одного з наведених вище елементів, виймаємо згорілий і ставимо на його місце новий. Ставимо назад все у зворотній послідовності.

Заміна паливного насосу Kalina

Перед заміною ознайомтеся з експлуатаційним посібником, щоб вивчити розташування елемента паливної системи, специфіку прилеглих паливних магістралей та види кріплення. При роботі важливо дотримуватись викладеного алгоритму, щоб не порушити функціонування системи подачі палива. Ушкодження паливопроводу або неправильне складання паливного модуля можуть спричинити псування мотора і навіть загоряння автомобіля.

READ  Заміна олії у варіаторі Subaru xv

Для проведення робіт автовласнику знадобляться:

 • пасатижі;
 • молоток;
 • викрутки під плоский та хрестовий шліц.

Послідовність заміни бензонасосу Lada Kalina

До початку робіт потрібно “знеструмити” “Калину”, скинувши клеми акумулятора. Ремонтні процедури повинні проводитися далеко від вогню та місць, де можливе висікання іскри.

 • Демонтуємо заднє сидіння та обшивку підлоги;
 • Під сидінням розташована кришка паливного бака, закріплена чотирма «хрестовими» болтами. Відкручуємо;
 • Тепер автовласник має доступ до верхньої кришки бензонасоса;
 • Тепер потрібно «відчепити» від насоса усі штекери та штуцери. Для видалення штекера живлення потрібно віджати фіксатор вгору, а штекер потягнути убік. Сам штекер живлення знаходиться з лівого боку кришки бензонасосу;
 • Для вилучення штуцерів потрібно скористатися пассатижами. Стопорний фіксатор віджимається рукою, після чого сам штуцер виймається пасатижами. Головне не переплутати штуцери: на верхньому фіксатор зеленого кольору, на нижньому – металевого;
 • Після демонтажу штуцерів максимально очищаємо кришку бензонасоса. бруд не потрапить у бензобак;
 • Демонтаж фіксуючого кільця кришки бензонасоса: беремо плоску викрутку, приставляємо до контуру кільця і ​​несильно простукуємо молотком так, щоб кільце рухалося за годинниковою стрілкою. Фіксатор повинен вискочити – кришка буде доступна;
 • Відкриваємо кришку, акуратно тягнемо насос вгору, щоб не пошкодити елементи, що примикають. Додатково дивимося, щоб у бак не потрапив пісок;
 • Беремо новий насос, акуратно занурюємо у технологічний отвір. Кріпимо кришку. Далі складання здійснюється у зворотному порядку.

Після ремонту слід завести «Калину», проїхати кілька хвилин. Під час роботи необхідно проконтролювати роботу ДВЗ у різних діапазонах оборотів, на холостому ходу; також потрібно бути уважним до різних шумів у паливному баку.

Запобіжники та реле паливного насоса та вентилятора охолодження розташовуються у додатковому блоці. LADA Kalina обладнана двома такими системами, кожна з яких необхідна для оптимального функціонування певних приладів в автомобілі.

Перший блок: місце розташування, з чого складається

Перша система розташовується під кришкою, поруч із перемикачем швидкостей, трохи нижче попільнички. Знаючи, де знаходиться запобіжник бензонасоса Kalina, можна усунути безліч неполадок. Щоб підчепити кришку, достатньо скористатися викруткою плоскої форми.

Цифри на зображенні відповідають нумерації:1. Силовий ланцюг;2. Паливний насос;3. Ланцюг, призначений для безперервного живлення ЕБУ;4. Роз’єм, необхідний для діагностування стану ЕСУД. Якщо запобіжник бензонасоса Kalina перестане працювати, його потрібно акуратно вийняти за допомогою пінцета або іншого пристосування, потім вставити інший. При здійсненні цих маніпуляцій акумуляторна батарея має бути вимкненою.

Ознаки несправностей

Є кілька ознак, за якими можна визначити, що не працює паливний насос Kalina:

 • автомобіль не заводиться або практично одразу ж глухне;
 • «Kalina» під час руху смикається;
 • автомобіль не розвиває максимальних обертів;
 • сторонні шуми або скрегіт, що доносяться з паливного бака.

Подібні симптоми спостерігаються також при засміченні паливного фільтра. Тому перед тим, як зняти паливний насос на Kalina, спочатку замініть фільтруючий елемент. Якщо “симптоми” не зникнуть. ремонтуйте або змінюйте паливний модуль.

Поширені несправності бензонасоса на «Kalina»:

 • перебої в електроживленні агрегату: може вийти з ладу реле бензонасоса. У цьому випадку відобразиться діагностична піктограма на панелі приладів. Також порушення електроживлення може пов’язане з нещільним з’єднанням у блоці запобіжників;
 • засмічення паливної системи: найчастіше виникає через погану якість палива, що містить у собі дрібне сміття та домішки. До поломки бензонасоса веде надмірне забруднення фільтрів грубої та тонкої очистки;
 • забруднення паливної форсунки: призводить до того, що автомобіль мимоволі глушиться на холостому ході.

Описані види несправностей вимагають заміни бензонасоса. Єдиний тип робіт доступний автовласнику. чищення сітки, що фільтрує.

Реле бензонасосу Kalina де знаходиться відео

Перед заміною запобіжника необхідно визначити та усунути причину перегорання запобіжника. Щоб уникнути виходу з ладу елементів системи управління двигуном, не можна встановлювати запобіжники зі збільшеним номіналом або саморобні. Іноді нитка запобіжника залишається цілою, тоді як її з’єднання всередині запобіжника порушено. Візуально визначити таку несправність неможливо. І тут оцінити стан запобіжника можна з допомогою омметра. Повний опис запобіжників Kalina ви знайдете нижче.

READ  Як правильно встановити акумулятор на автомобіль

Де розташований монтажний блок реле та запобіжників Калини.

З лівого боку, за панеллю керування зовнішнім освітленням.

Потягнувши за виступ на лівому боці панелі приладів, відкриваємо кришку монтажного блоку.

Щоб найкраще розглянути схему розташування запобіжників Kalina, натисніть на зображенні.

Призначення запобіжників Kalina, розташованих у блоці салону автомобіля.

Монтажний блок запобіжників та реле: 1. місце встановлення реле включення склоочисника фар, K1; 2. реле включення далекого світла фар, K7; 3. реле включення звукового сигналу K8; 4. реле включення склопідйомників дверей калини, K2; 5. місце встановлення реле включення протитуманних фар, K9; 6. реле стартера; 7. реле включення обігріву заднього скла, K10; 8. додаткове реле, K4; 9. реле включення підігріву сидінь, K11; 10. реле включення покажчиків повороту та аварійної сигналізації, K5; 11. місце встановлення резервного реле калини, K12; 12. реле включення склоочисника та склоомивача вітрового скла, K6; 13. пінцет для вилучення запобіжників та реле з маленьким корпусом; 14. пінцет для вилучення реле; 15. запасні запобіжники; 16. місце установки запобіжника ABS, F28: 17. запобіжник електропідсилювача рульового керування, F27; 18. запобіжники F1-F26

Розшифровка реле та запобіжників в основному блоці LADA Калини.

знаходиться, реле, бензонасос, kalina

Покажчики повороту (блок керування іммобілайзером, щиток приладів, вимикач аварійної сигналізації)

Занурювальний паливний насос «LADA-Kalina», як і в інших автомобілях, необхідний для подачі бензину в камеру згоряння ДВЗ. Насос активується відразу при включенні запалення і підтримує робочий тиск до тих пір, поки автомобіль не заглушать або закінчиться паливо. Бензонасос є частиною модуля, до складу якого входять регулятор тиску палива, який змінює параметри подачі, коли водій працює педаллю акселератора. Також у складі модуля є датчик, який відправляє дані на панель приладів, на покажчик рівня палива. Крім цього конструкція паливного фільтра передбачає наявність дрібної сіточки для грубого очищення палива.

Друга система: де знаходиться?

Інші реле бензонасоса Kalina знаходяться справа з боку панелі приладів, недалеко від повітроводу, теж під спеціальною кришкою.

Предохранители топливного насоса и вентилятора охлаждения двигателя Лада Калина

Для початку потрібно вилучити кутовий шуруп, потім повністю відкрити кришку і зняти її.

Для зняття реле вентилятора Kalina потрібно використовувати торцевий ключ на десять.

Потім потрібно акуратно відвести дроти, вийняти блок та запобіжник вентилятора охолодження Kalina. Зробити це важко, тому що потрібно не пошкодити дроти. Після закінчення зняття блок буде виглядати так, як зображено на зображенні.

Представлений блок включає такі елементи:1. Включення вентилятора охолодження (маленька швидкість);2. Основне реле;3. Включення вентилятора охолодження (велика швидкість);4. Запобіжник системи охолодження двигуна;5. Реле бензонасоса.Тепер ви знаєте, де знаходиться запобіжник на бензонасос Kalina.

Можливі причини відмови системи подачі палива

Бензонасос Kalina є електричним. Застосування цієї конструкції та принципу роботи виправдане рядом переваг. Це простота та надійність, відповідність необхідним характеристикам щодо обсягів подачі палива та високий рівень безпеки, забезпечений відключенням системи при припиненні роботи двигуна.

З іншого боку, для якісної роботи необхідний відмінний бензин та забезпечення охолодження бензонасосу, також процес супроводжується підвищеним рівнем шуму.

 • Як правило, погана якість бензину та забруднення фільтрів призводять до некоректної роботи бензонасоса або виходу його з ладу.
 • Якщо при повороті ключа запалювання немає реакції з боку двигуна, проблема може бути пов’язана з поломкою бензонасосу.
 • Так як живлення головного агрегату паливної системи забезпечується струмом, для пошуку несправності необхідно проконтролювати електричний ланцюг, що йде до бензонасосу.

Функції реле бензонасоса Kalina та його заміна

Реле бензонасоса Kalina є важливим елементом для забезпечення стабільної роботи автомобіля. Двигун внутрішнього згоряння є основним агрегатом для пересування автомобільного транспорту. В умовах настання електромобілів частка машин із ДВЗ скорочується, але переважна більшість і на найближчі десятиліття забезпечена автомобілями на вуглеводневій сировині.

Для стабільної роботи полум’яного мотора будь-якого автомобіля, у тому числі і LADA Kalina, необхідна стабільна подача достатньої кількості палива.

Іншими елементами паливної системи автомобіля, крім бака та бензонасоса, є фільтр тонкого очищення та трубки подачі палива.

READ  Як замінити радіатор грубки на Kalina

Заміна реле бензонасосу

Реле бензонасоса Kalina знаходиться в салоні трохи нижче за торпедо біля решітки повітроводу. Для доступу до реле бензонасоса необхідно зняти кришку, підчепивши її звичайною плоскою викруткою.

Як зняти реле бензонасосу? Перед заміною реле слід перевірити блок запобіжників, що знаходиться поруч між важелем коробки передач та попільничкою. Відкривши кришку, можна візуально оцінити запобіжник бензонасоса за цілісністю перемички. Для отримання деталей зручно користуватися пінцетом, який здатний твердо і точно зафіксувати запобіжник.

При збереженні цілісності перемички, для остаточного підтвердження працездатності деталь необхідно продзвонити омметром, так як може бути розімкнена точка контакту дроту з ніжками. Якщо запобіжник бензонасоса гаразд, значить не працює реле. Тут є свої нюанси. Реле бензонасоса знімають за допомогою торцевого ключа.

Переконавшись у цілісності та працездатності електричної мережі, здійснивши необхідні заміни деталей, бензонасос Kalina повинен запрацювати знову. Якщо паливна система так і не працює, значить господар автомобіля має глибше знайомство зі складовими частинами системи постачання паливом Калини.

Усунення несправності бензонасоса Kalina

У разі коректної роботи електрики об’єктом пильного вивчення залишається паливний насос. Заміна бензонасоса в зборі. це крайня, і зовсім не обов’язкова, міра.

Електрична схема підключення бензонасосу

Якщо паливний насос не вмикається під час нормальної роботи електричної мережі, зніміть пристрій, щоб перевірити бензонасос. Для перевірки працездатності бензонасоса необхідно знімати кришку, яка знаходиться в задній частині салону автомобіля, та діставати сам агрегат.

Якщо насос не качає або качає з перебоями, можливо, необхідна заміна сітки бензонасоса Kalina. Знімаємо кришку, від’єднуємо шланги та дроти, за допомогою викруток віджимаємо стопорне кільце та отримуємо доступ до насоса. Сам пристрій знаходиться в бензобаку і забирає бензин безпосередньо з ємності.

Регламентні роботи, в яких було б передбачено заміну сіточки, не прописані в інструкції з експлуатації LADA Kalina. Ремонт бензонасоса з метою заміни сіточки слід зазвичай виконувати після 50 тис. км пробігу обов’язково, оскільки паливо на російських заправках переважно низької якості.

знаходиться, реле, бензонасос, kalina

При демонтажі це можна оцінити візуально, сіточка з білої перетворюється на брудно-буру з вкрапленням механічних залишків металу, бруду та олії. На дні склянки при демонтажі можна побачити тверді частинки невідомого походження, які могли потрапити в бак лише за заправці палива.

Існує також думка деяких експертів щодо можливості промивання сіточки без її заміни. Але беручи до уваги, доцільність промивання при досить складній процедурі зняття-установки бензонасоса піддається великому сумніву.

Окремо варто вказати на культуру проведення ремонтних робіт: усі деталі після розбирання повинні бути очищені від бруду, сторонніх домішок, ретельно промиті та встановлені на колишнє місце без застосування зайвої сили. При заміні сіточки доцільно замінити і фільтр тонкого очищення, розташований в арці заднього правого колеса біля піддомкратної чашки. Регламентні роботи із заміни фільтра передбачені під час обслуговування через кожні 30 тис. км пробігу.

При прокачуванні бензину до форсунки на шляху встановлено ще дві сітки для очищення палива. Одна розташована перед регулятором тиску палива, і останній очисний рубіж встановлений перед входом у форсунку. Але до цих фільтрів бензин надходить у вільному від бруду стані та діагностика несправностей за цими бар’єрами практично не проводиться, через малу ймовірність необхідності заміни.

НЕ РАБОТАЕТ БЕНЗОНАСОС/ПОИСК НЕИСПРАВНОСТЕЙ КАЛИНА, ГРАНТА DO NOT OPERATE A FUEL PUMP. KALINA GRANT.

Паливна система автомобіля LADA Kalina є надійною та налагодженою комбінацією агрегатів, які здатні забезпечити безперебійну роботу машини протягом тривалого періоду часу при своєчасному та правильному проведенні профілактичних робіт. Вони включають обов’язкову заміну фільтра тонкого очищення, через кожні 30 тис. км і, вкрай бажану, заміну сіточки бензонасоса, приблизно через 50 тис. км.

знаходиться, реле, бензонасос, kalina