Де знаходиться номер двигуна на Ладі Granta

Недосвідченому водієві важко відразу знайти, де знаходиться номер двигуна на автомобілі LADA Granta. Якщо не мати відповідних знань, можна витратити досить багато часу, щоб знайти цю комбінацію, важливу для оформлення певних юридичних документів, під час ремонту та купівлі-продажу. Тому варто дізнатися, де розташовується номер движка, для чого він використовується та інші тонкощі.

 • Для чого використовується ідентифікаційний номер
 • Де може розташовуватися код
 • Як знайти ідентифікаційний код на Ладі Granta
 • Особливості коду

Де може розташовуватися код

Локалізація комбінації залежить від моделі. Найчастіше номер розташований у таких місцях:

 • в області з’єднання із коробкою передач;
 • у місці кріплення двигуна;
 • над блоком циліндрів;
 • біля колектора агрегату.

У більшості моделей машин код розміщують безпосередньо на двигуні, а саме на його деталях або корпусі. Найчастіше його вибивають на спеціальній табличці, виконаній з металу та прикріпленій до корпусу.

Як знайти ідентифікаційний код на Ладі Granta

У деяких автомобілях номер вказаний навіть у багажнику та в салоні. На жаль, власникам Granta пощастило трохи менше. У цій моделі номер вказується лише у відсіку двигуна. Залишається його знайти.

Щоб знайти, де знаходиться номер двигуна на Ладі Granta, для початку слід відкрити капот і ретельно оглянути всі деталі. Об’єкт, який ви шукаєте, знаходиться на торці блоку циліндрів, а саме над картером зчеплення.

У деяких випадках окремі запчастини заважатимуть комфортному огляду, тому варто мати при собі ліхтарик та невелике дзеркальце. Якщо таких предметів не виявилось, демонтуйте повітряний фільтр, щоб отримати доступ до потрібної області. При реєстрації в ДІБДР та зміні технічного паспорта запасні частини знімати зовсім не обов’язково, адже там є свій спосіб огляду моторного відсіку.

Нерідко найбільшою проблемою знаходження номера на Ладі Granta та інших автомобілях може бути іржа або забруднення впереміш з олією. У цьому випадку слід акуратно очистити поверхню агрегату, використовуючи спеціальний розчин і металеву щітку, чисту ганчірочку. Після маніпуляцій з очищення знайти всю інформацію буде дуже легко.

Звичайний код двигуна допоможе з’ясувати різну корисну інформацію. Наприклад, визначити, чи був замінений двигун, які його особливості. Маючи елементарні знання, знайти номер на 8-клапанній або 16-клапанній Ладі Granta буде дуже просто. Тим більше, що ця модель автотранспорту має лише одне можливе місцезнаходження номера – під капотом над картером зчеплення на торці блоку циліндрів.

Для чого використовується ідентифікаційний номер

Відповідно до норм чинного законодавства, всі транспортні засоби повинні мати VIN-код, зазначений у паспорті транспортного засобу (ПТС).

Якщо власник автомобіля Granta хоче дізнатися інформацію про код двигуна, він може це зробити, користуючись відповідною документацією. Крім цього, VIN-код вказано у свідоцтві про реєстрацію машини. В окремих випадках необхідно подивитися номер безпосередньо на движку LADA Granta. Це потрібно, коли потрібно зареєструвати машину в ДІБДР або при купівлі/продажу транспорту, щоб дізнатися, чи рідний мотор стоїть на автомобілі.

Потрібно знати, де знаходиться номер мотора на ВАЗ. Ця інформація потрібна для уточнення таких параметрів:

 • рік випуску машини, її потужність;
 • компанія-виробник (завод);
 • чи не значиться транспорт у викраденні.
READ  Де знаходиться салонний фільтр Kia RIO

Також ця інформація буде потрібна при заміні технічного паспорта та перевірці того, чи відповідає VPN-код цим даним.

У спеціальній таблиці, яка вибита разом із номером, розміщуються такі відомості про особливості авто:

 • номер для запасних частин (відповідає порядковому номеру автотранспорту, випущеного на заводі);
 • код схвалення типу транспорту;
 • код заводу-виробника, номер кузова, модель машини, рік її випуску;
 • максимально допустима маса автотранспортного засобу;
 • модель двигуна;
 • максимальна дозволена маса машини разом із причепом;
 • коди комплектації, варіанти виконання;
 • максимальне навантаження на вісь – передню та задню.

Рік випуску різних моделей машини LADA починається з першого жовтня, трьома місяцями раніше календарного.

Особливості коду

Ідентифікаційний номер є унікальним кодом, який містить 17 символів. Код містить у собі дані про виробника, рік випуску автомобільного транспорту, його характеристики. Структура номера відповідає стандартам ISO-3779-1983, ISO-3780. Розміщують його у різноманітних місцях, залежно від моделі транспорту. Ці стандарти дозволяють поєднати міжнародну систему ідентифікаційних кодів усіх автомобілів.

VIN-код вказують літерами латинського алфавіту та арабськими цифрами. Перша складова дозволяє позначити компанію-виробника машини. Вона містить у собі три позначення, що вказують на код країни-виробника, географічну зону. Друга складова є описом ідентифікаційного номера, що має шість символів. Вони позначають автомобіль відповідно до документів. У третій частині вказано вісім літер та цифр. Останні чотири символи з них обов’язково мають бути позначені цифрами. Перший знак може містити інформацію про рік виготовлення автомобіля, на інших знаках розміщується порядковий номер транспорту.

Якщо завод-виробник створює менше 500 автомобілів за один календарний рік, для третього знака першої складової коду застосовують цифру дев’ять.

Варто зазначити, що в ідентифікаційному номері не можуть бути вказані літери латинського алфавіту I, O, Q, тому що вони схожі з цифрами 0 і 1. Отримати інформацію про експлуатацію та історію купівлі-продажу за VIN-кодом можна не тільки в ДІБДР, але та на спеціалізованих сайтах.

Де знаходиться номер двигуна на Ладі Granta

Власникам автомобілів необхідно знати також юридичні тонкощі. Іноді оформлення технічних документів викликає багато складнощів. Не знаєте, де розташований номер двигуна на Granta. Людині без досвіду складно знайти її з першого разу. На цю процедуру можна витратити багато часу, а то й мати певними знаннями у цій сфері. У цій статті ми розберемося, як має виглядати номер движка, де він розташований і для чого він потрібен.

Для початку необхідно визначитися, для чого вам потрібен код двигуна? Якщо вам просто потрібно дізнатися відомості про нього, можна скористатися документами на автомобіль і дізнатися код звідти. Також він є у свідоцтві про реєстрацію машини. Іноді номер необхідно знайти на самому двигуні Granta. Наприклад, при подачі заявки на реєстрацію автомобіля в ДІБДР або при купівлі-продажу авто, коли покупець захоче подивитися, чи рідний двигун на машині.

Де шукати номер двигуна LADA Granta: 8 клапанна

У деяких автотранспортних засобах номер агрегату продубльований у багажнику та салоні. Це не стосується lada granta. У цьому автомобілі він вказаний тільки в моторному відсіку.

Розташування номера двигуна LADA Granta у моторному відсіку:

 • Ідентифікаційний номер машини;
 • Номер двигуна (розміщений на розі блоку, над корпусною деталлю);
 • Таблиця із вказівками паспортних даних автомобіля.

Щоб знайти номер двигуна на LADA Granta, необхідно відкрити капот і уважно оглянути деталі. Об’єкт, що шукається, розташовується на торці блоку циліндрів над картером зчеплення. Іноді деякі запчастини можуть перешкоджати нормальному огляду поверхні. У таких випадках використовують дзеркало та ліхтарик. Якщо такого пристрою у вас немає, то можна зняти повітряний фільтр, що відкриє вам огляд на потрібну область. При поїздці в ДІБДР знімати запчастини не рекомендується, тому що там є свій спосіб огляду моторного відсіку.

Часто, автовласники не можуть знайти код движка ваза на 8 клапанів через іржу або грязь, змішану з моторним маслом. У таких випадках, в першу чергу потрібно очистити поверхню, що оглядається. Для цього вам знадобиться розчин для зняття іржі, металева щітка і чисте ганчір’я. Після очищення переглянути поверхню буде легше.

READ  Яке масло в редукторі Honda Dio

Для чого потрібен код двигуна

Номер двигуна необхідний для уточнення наступної інформації:

 • рік випуску та потужність автомобіля;
 • чи значиться авто у викраденні чи ні;
 • завод-виробник;
 • для звірки даних з паспортом при реєстрації та заміні техпаспорту у ДІБДР.

Где находится номер кузова Лада Гранта

Розташування номера двигуна на Ладі Granta

У більшості автомобільних номерів розташований на самому моторі: на корпусі або на деталях. Зазвичай він вибитий на спеціальній металевій пластинці, яка прикріплюється до корпусу. Залежно від марки автомобіля, код може розташовуватися в різних місцях, але найчастіше:

 • над блоком циліндрів;
 • поряд із колектором агрегату;
 • у місці з’єднання з коробкою передач;
 • в області кріплення двигуна.

За допомогою звичайного коду двигуна можна дізнатися багато корисної інформації про автомобіль і його особливості, з’ясувати, чи відбувалася заміна мотора і так далі. За наявності елементарних знань знайти номер двигуна Granta на 8 клапанів не складно. Він, в цій моделі автомобіля, знаходиться в єдиному місці: під капотом, на торці блоку циліндрів над картером зчеплення.

Розшифровка номера на Granta

Номер двигуна на Ладі Granta займає невеликий майданчик з лівого боку блоку циліндрів двигуна по ходу автомобіля. Він складається з двох чисел: п’ятизначне позначення моделі двигуна (наприклад, 21126), та семизначний унікальний код самого агрегату (абсолютно будь-які цифри).

Перші 5 цифр відповідають певній моделі ДВЗ, що встановлюються на Ладу Granta. На даний момент існує чотири модифікації моторів для цього транспортного засобу.

Позначення двигуна Потужність, л.с. Кількість клапанів
11183 82 8
11186 (21116) 87 8
21126 98 16
21127 106 16
знаходиться, номер, двигуна, granta

За другим числом можна визначити, де виготовлений мотор (код заводу) та рік випуску, піднявши документи на заводі-виробнику. Будь-який складний механізм або прилад, що випускається на виробництві, має унікальний код. Він вказується в супровідних документах і ним можна відстежити весь шлях від початку складання до його встановлення на конкретний транспортний засіб.

Винятки

Зіткнувшись постійно з номерами двигуна, що не читаються, власники LADA Granta та інших автомобілів потрапляють у неприємну ситуацію при реєстрації свого авто. Доводиться відтирати іржу та бруд із поверхні блоку циліндрів. Це займає тривалий час та створює певні проблеми.

З недавніх пір у Росії ухвалено закон про зміни правил при постановці транспортного засобу на облік. Тепер у документах на машину немає номерного позначення двигуна і, відповідно, його не звіряють з маркуванням на самому агрегаті. Але в деяких випадках все ж таки доведеться відшукати гравіювання на деталі, наприклад при встановленні нестандартного обладнання (перехід на газ) або доопрацюванні двигуна (збільшення потужності).

На деяких іномарках код двигуна зовсім відсутній. До цього прийшли багато виробників транспортних засобів через те, що мотор стали все частіше замінювати на контрактний при серйозній поломці. Щоб уникнути проблем із постановкою на облік такого автомобіля з донорським агрегатом, перестали вказувати цей номер у документах та звіряти з гравіюванням на корпусі двигуна.

Де знаходиться номер двигуна на Ладі Granta

Знання розташування номера двигуна на Ладі Granta може значно полегшити процес купівлі-продажу автомобіля або постановки його на облік. Пред’явлення паспорта технічного засобу із зазначеним номером двигуна може бути недостатньо для проходження деяких процедур та перевірок державними структурами. Тому власнику будь-якого автомобіля необхідно знати місцезнаходження маркування двигуна.

 • Навіщо потрібен номер двигуна
 • Де знаходиться ідентифікаційний номер двигуна на Granta
 • Номер двигуна на 16-ти клапаннику
 • Номер двигуна на 8 ми клапаннику
 • Винятки
 • Розшифровка номера на Granta
 • Що робити, якщо мотор брудний і не видно номера
 • Що робити, якщо номер перебитий
 • Що робити, якщо номер нечитаний
 • Висновок
READ  Маса ЕБУ ВАЗ 2110 де знаходиться

Поиск номера ДВС на Гранте

Навіщо потрібен номер двигуна

За правилами розробки та виробництва транспортних засобів, двигун повинен мати свій ідентифікаційний номер. Номер двигуна на Ладі Granta, як і на іншому авто, необхідний для отримання наступної інформації:

 • модель двигуна та його основні характеристики;
 • завод-виробник;
 • перевірка та порівняння даних, зазначених у паспорті (проводиться при реєстрації транспортного засобу, заміні паспорта, установці додаткового обладнання, заміні двигуна);
 • перевірка авто на можливість знаходження у викраденні (документи можуть бути недійсними).

У сучасних авто не всі агрегати мають ідентифікаційний номер. Це пов’язано з тим, що досить часто двигун змінюють на новий або з іншими показниками потужності. Щоб полегшити процес заміни двигуна з боку паперової тяганини у багатьох країнах маркування двигуна не перевіряють і не вказують у документах.

Що робити, якщо номер нечитаний

Номер двигуна на Ладі Granta може бути нечитаним з кількох причин:

знаходиться, номер, двигуна, granta
 • Місце маркування сильно забруднене або вкрите іржею. Вирішити таку проблему просто – очистити спеціальними засобами.
 • Номер пошкоджено механічно. Звернутися за допомогою до експерта на предмет чи перебитий номер, чи це пошкодження поверхні, пов’язані зі зносом. Якщо зовнішні впливи порушили маркування настільки, що деякі цифри стали не видно, за видимими знаками, що залишилися, можна відновити номер.

Якщо під час проходження реєстраційних процедур код двигуна визнають нечитаним, необхідно обов’язково проходити експертизу. Офіційний висновок про справжність номера та відповідність до документів дає законне право на отримання дозволу на облік та інші реєстраційні дії.

Що робити, якщо номер перебитий

Якщо номер движка на Ладі Granta виглядає так, ніби його перебили, не варто поспішати з висновками. Можливо, місце маркування вкрилося іржею, і спочатку потрібно намагатися його відтерти. Якщо після всіх спроб код двигуна не відповідає дійсному і видно механічні пошкодження, слід звернутися до фахівців.

Такими питаннями опікується криміналістична експертиза. Вона пропонує висновок про те, чи дійсно перебитий номер, і чи є в основі інформація про кримінальне минуле цього автомобіля або двигуна. Якщо автомобіль був куплений у салоні, всі претензії мають бути викладені в офіційній формі власникам організації. У разі добровільного вирішення конфлікту адміністрація салону має повернути гроші.

Складніша ситуація, якщо LADA Granta куплена з рук у незнайомої людини. Можна спробувати з’ясувати у продавця, чи він знав про невідповідність номера на движку. Якщо автомобіль повернути попередньому власнику не вдасться, необхідно вирішувати цю проблему самостійно. Наприклад, замінити двигун на контрактний з іншим номером.

Номер двигуна на 8 ми клапаннику

Найперші Granta, що випускалися з 2011 року, оснащувалися 8 клапанними моторами. Саме цей факт може пояснити те, що позначення двигуна на машинах раннього випуску може перебувати в більш жалюгідному стані.

За 8-9 років експлуатації місце на блоці циліндрів, де нанесено маркування, часто піддається іржі та вкрите шаром бруду. Щоб зробити позначення двигуна видимим і читаним, необхідно докласти зусиль з очищення поверхні.

Номер двигуна на 16-ти клапаннику

Автомобіль LADA Granta випускається з двигунами двох типів: 8 та 16-ти клапанні. Конструкція агрегатів немає серйозних відмінностей. Більша кількість клапанів забезпечує прийомистість двигуна та його кращі технічні характеристики.

На більш потужній Ладі Granta номер двигуна також знаходиться на торці блоку циліндрів з правого боку, якщо стояти перед капотом. Розташування самого двигуна в підкапотному просторі нічим не відрізняється в обох версій.