Де знаходиться діагностичний роз’єм Ford Focus 3

Table of Contents

Розташування блоків

На цій схемі буде представлено загальне розташування всіх електронних блоків управління Ford Focus 3.

У Ford Focus 3 передбачені 3 основних блоки із запобіжниками та реле: у салоні, під капотом та у багажному відділенні.

Розташування діагностичного роз’єму Ford Focus

OBD2 Авто діагностичний сканер Розпакування, огляд, тест адаптера на Ford Focus 3

Де знаходиться діагностичний роз’єм автомобіля

Скрутити пробіг Ford FOCUS 3 2012г.в, без зняття приладової панелі через роз’єм OBD, Раменське Москва

Підключення ELM327 BlueTooth до Ford Focus 3 за допомогою Torque для Android.

ELM 327 на прикладі автомобіля Ford Focus 2 та програми Torque

Коригування пробігу через діагностичний роз’єм

5 способів захисту від угону через діагностику

Перевірка штатного іммобілайзера Ford Focus 2

Автосканер ELM327 Ford Focus 1.8 2004 J1850 PWM Diesel

Де знаходиться діагностичний роз’єм Ford Fusion

Будучи у відпустці наважився трохи допиляти встановлений Олексієм motral.ом підключення його адаптерів для вимірювання тиску турбіни та температури АКПП до діагностичного роз’єму. Справа в тому, що при підключених адаптерах ЕЛМ можна сказати не працює і треба знімати живлення з цих адаптерів.

Думок щодо реалізації було кілька. Забравшись на аліекспрес відразу звернув увагу на OBD розгалужувачі.

Ось такий можна було взяти і навіть поставити до рідного гнізда, приховавши додаткові підключення під панеллю. ru.aliexpress.com/item/16…937460.0.0.7ef02e0euIjuoY

знаходиться, діагностичний, ford, focus

Потім на очі попався простий роз’єм типу «мама», який можна було б підключити до попереднього розгалужувача, залишивши 2 входи вільними (але його все одно на час підключення ЕЛМ треба було відключати). ru.aliexpress.com/item/OB…937518.0.0.72822e0eLzIvAj

Далі попався ось такий розгалужувач, що відключається, але шкода його роз’єми не увійдуть в штатне гніздо панелі. ru.aliexpress.com/item/Ne…937518.0.0.72822e0eLzIvAj

Цікаво було б реалізувати два останні роз’єми, але поки що пішов найпримітивнішим шляхом. Купив у мітіно роз’єм 4-х контактний за 100р. і просто поставив його в розрив між адаптерами та діагностичним роз’ємом.

зробив усе на скрутках, прибравши з’єднання під термоусадку та ізоленту.

У результаті в скриньці під роз’ємом лежить і розрив адаптерів і ЕЛМ-ка (треба туди якийсь килимок або обшивочку проклеїти, щоб не гриміли)

Тепер буду освоювати ЕЛМ-ку та програми під Android та ноут.

Де знаходиться роз’єм obd2 на Ford Focus 2: розглядаємо суть

ELM327 – OBD-II сканер (діагностичний адаптер), який використовується для діагностики автомобілів за допомогою PC. Він підтримує всі протоколи цього стандарту та сумісний з безліччю діагностичних програм (ScanXL, ScanMaster та ін.).). Існують варіанти з COM, USB портами та Bluetooth.OBD-II використовує кілька протоколів обміну даними, серед яких 15765-4 CAN, що використовується в Ford Focus 2 і соплатформенниках Сі-Макс і Kuga (далі йтиметься про ці моделі під позначенням ФФ2).Стандарт OBD-II дозволяє зчитувати та стирати коди несправності, контролювати параметри роботи двигуна в реальному часі, зчитувати інформацію про серійний номер автомобіля та інше. Він спочатку призначався контролю параметрів які стосуються емісії. Це обмежує можливості контролю та діагностики всіх параметрів сучасного автомобіля, тому у кожного виробника є свій розширений набір команд протоколу.В основі ELM327 лежить однойменний канадський чіп на базі мікроконтролера PIC18F2480, з ФФ2 повноцінно працюють чіпи версій 1.1 і вище. По суті, це програма-інтеейс між CAN-шиною (у випадку з ФФ2) і послідовним портом (RS-232). Керується адаптер AT-командами (як модем), їх повний опис є в його датасіті [pdf]. Існують також китайські (дешевші) клони ELM327, вони у нас більше поширені, але з такими адаптерами є нюанси в роботі деякі вимагають введення команд без пробілів, а деякі лише великими літерами, самі ж команди аналогічні оригіналу.

Розглянемо процес роботи з ELM327 за допомогою AT-команд, згаданим у попередньому абзаці.Нам знадобиться термінал для роботи з COM-портом, наприклад, putty. Налаштовуємо програму за аналогією зі скріном [jpg] (у Диспетчері пристроїв Windows налаштування порту ELM327 залишаємо за замовчуванням). Далі уважно читаємо невеликий мануал по роботі з ELM327 в терміналі [pdf], в ньому коротко описаний діалог з адаптером (посилання на даташит з повним списком AT-команд є вище) та діалог з авто за стандартом OBD-II (весь перелік діагностичних режимів та PID`ів описаний в ISO-15031-5 (SAE J1979) [pdf] або у вичавці з нього на wikiOBD-II PIDs. Тепер вам цілком під силу отримати таку ж інформацію про авто за стандартом OBD-II, як і в сторонніх програмах діагностики (звичайно, в терміналі це не зовсім зручно, зате зрозумілий механізм і можна приступати до написання своєї діагностичної програми :-)).

Діагностикою по OBD-II можливості ELM327 не обмежуються. Залежно від комплектації у ФФ2 може бути від кількох до двох десятків модулів, об’єднаних CAN-шиною, які не тільки можна діагностувати даним адаптером, а й змінювати їх конфігураційні дані (про них трохи нижче).Частина модулів знаходиться на високій (HS-CAN), інша – на середній (MS-CAN) шинах, панель приладів (IPC) висить відразу на обох і служить шлюзом між ними (коротку інформацію про шини даних можна подивитися ТУТ).

У заводському виконанні ELM327 висить тільки на високій CAN-шині, що дозволяє працювати тільки з частиною модулів ФФ2. Для роботи з усіма модулями адаптер потрібно допрацювати.Зліва намальована схема переробки.Червоні та сині косильні волосіні від адаптера до 6 та 14 контактів OBD-роз’єму – існуючі дроти. Нам потрібно отримати можливість перемикати їх з 6 та 14 на 3 та 11 контакти (з HS-CAN на MS-CAN) та назад. Для цього використовуємо здвоєний тумблер (або кнопку або перемикач) виду ON-ON або два одинарні. Підключаємо його відповідно до схеми: перерізаємо існуючі дроти в місцях, відмічених хрестиками, і додаємо додаткові (рожеві та блакитні на малюнку).Тепер необхідно налаштувати адаптер на роботу із середньою CAN-шиною (MS-CAN). Для цього підключаємося через термінал до ELM327 (наведено вище) і вводимо наступну послідовність команд: atpp2asv38atpp2aonatpp2csv81atpp2conatpp2dsv04atpp2don На введення кожного з цих шести рядків, адаптер повинен відповістиОК.

Після цього можна приступати до діагностики всіх CAN-модулів ФФ2 за рідним протоколом, а також зміни їх конфігураційних даних, що розберемо на наступній сторінці.

Більшість викладеної вище інформації підкреслено на Ford Focus клубі в темах Діагностичний адаптер самотужки і Все про ELM327, на Ford Kuga клубі в темі Діагностика та конфігурування авто за допомогою ELM327 та від шанованих людей з цих клубів.

У заводському виконанні ELM327 висить тільки на високій CAN-шині, що дозволяє працювати тільки з частиною модулів ФФ2. Для роботи з усіма модулями адаптер потрібно допрацювати.Зліва намальована схема переробки.Червоні та сині косильні волосіні від адаптера до 6 та 14 контактів OBD-роз’єму – існуючі дроти. Нам потрібно отримати можливість перемикати їх з 6 та 14 на 3 та 11 контакти (з HS-CAN на MS-CAN) та назад. Для цього використовуємо здвоєний тумблер (або кнопку або перемикач) виду ON-ON або два одинарні. Підключаємо його відповідно до схеми: перерізаємо існуючі дроти в місцях, відмічених хрестиками, і додаємо додаткові (рожеві та блакитні на малюнку).Тепер необхідно налаштувати адаптер на роботу із середньою CAN-шиною (MS-CAN). Для цього підключаємося через термінал до ELM327 (наведено вище) і вводимо наступну послідовність команд: atpp2asv38atpp2aonatpp2csv81atpp2conatpp2dsv04atpp2don На введення кожного з цих шести рядків, адаптер повинен відповістиОК.

У старій прозі, що в мене стоїть (сьогодні вночі оновив, але потестити вже не встиг)-тільки проводить тестування, якщо будуть помилки, то швидше за все покаже. У мене все нормально, пише тип-тест пройдений.На інших машинах не випробував.

2 Тести PCM, один при заглушеній машині, інший при заведеній.

Тест клімат контролю (не пам’ятаю як називається модуль)

Тест аірбегів (теж не пам’ятаю назву модуля)

У мене не критичні помилки є по PCM та GEM модулям.За рештою завжди все пройдено, тому і не пам’ятаю їх назв, та й давно вже було цікаво повозитися з ELM-кою.

Де знаходиться роз’єм для діагностики Ford Focus 2

Діагностика Ford Focus 2. це огляд автомобіля та виявлення несправностей. Звичайно, якщо ви доглядаєте свою машину, тоді не може бути ніяких дефектів, але в більшості випадків є на що звернути увагу. Спочатку вам потрібно оглянути Ford Focus 2 ззовні, а потім перевірити:

У цій статті ми розповімо вам про основні способи діагностики та про те, як їх реалізувати самостійно. Слід зазначити, що на сьогоднішній день більшість власників Ford Focus доступні для самодіагностики, тому що для цього існує безліч пристроїв на ринку, а докладна інформація та опис процесів можна знайти в Інтернеті.

Діагностика Ford Focus 2 своїми руками

Діагностика за моделями авто 3 коментарів 17 листопада 2020 Переглядів: 6074 Рейтинг:

READ  Заміна моторчика пічки Renault Logan

Комп’ютерна діагностика Ford Focus 2 виконується у тих випадках, коли проблема з автомобілем не може бути визначена спеціалістом при поверхневому огляді. Сервіс електронних вузлів дозволить виявити дефекти, пов’язані з двигуном, коробкою перемикання передач, салонними системами та іншими вузлами. Діагностика дозволяє точно визначити місце несправності, вкаже її характер, що полегшує майстру пошук рішень усунення.

Лінійка Focus 2 використовує складнішу електронну начинку, ніж у попередників. Для цих автомобілів характерний збільшений перелік кодів несправностей. Але в цілому, комп’ютерна діагностика залишається схожою і мало чим відрізняється від інших автомобілів.

Деякі особливості моделі Focus 2:

 • у моделях різної комплектації часто застосовувалися ЕБУ, практично не придатні для ремонту;
 • діагностика лінійки Focus 2 різних років випуску аналогічна;
 • застосований стандартний для OBD 2 тип роз’єму.

Але при проведенні діагностики цього автомобіля варто враховувати деякі тонкі моменти, характерні тільки для Focus 2.

Ця інструкція докладно описує процес зчитування даних з ЕБУ «Ford Focus 2». Стаття також містить рекомендації: який сканер або адаптер, а також програму вибрати для діагностики. У статті є корисні посилання на докладніші інструкції та огляди діагностичного обладнання.

Що таке діагностичний роз’єм за стандартом OBD2

Трохи історії

Вперше виробники серйозно замислилися над автоматизацією діагностики автомобіля в 70-х роках. Саме тоді з’явилися електронні блоки керування двигунами. Вони стали оснащуватися системами самодіагностики та діагностичними роз’ємами. Замикаючи контакти роз’єму, можна зробити за допомогою блінк-кодів діагностику несправності блоків керування двигуна. У міру впровадження персональної комп’ютерної техніки були розроблені діагностичні пристрої для поєднання роз’ємів з комп’ютерами.

Поява на ринку автомобілів нових виробників, конкуренція, що розширюється, зумовили необхідність уніфікації діагностичних пристроїв. Першим виробником, який серйозно підійшов до вирішення цього завдання, був General Motors, який ввів у 1980 році універсальний протокол обміну інформацією по інтеейсу ALDL Assembly Line Diagnostic Link.

У 86-му році протокол трохи вдосконалили, збільшивши обсяг та швидкість передачі інформації. Вже в 1991 році в американському штаті Каліфорнія ввели регламент, згідно з яким всі авто, що продаються тут, слідували протоколу OBD1. Це була абревіатура On-Board Diagnostic, тобто бортова діагностика. Вона значно спростила життя фірмам, які обслуговують транспортні засоби. Цей протокол ще не регламентував вид роз’єму, його розташування, протоколи помилок.

В 1996 дія оновленого протоколу OBD2 вже поширилася на всю Америку. Тому виробники, які бажають освоїти американський ринок, були змушені йому відповідати.

Побачивши явну перевагу процесу уніфікації ремонту та обслуговування авто, стандарт OBD2 був поширений на всі транспортні засоби з бензиновими двигунами, що продаються в Європі з 2000 року. У 2004 році обов’язковий стандарт OBD2 поширений на дизельні авто. Одночасно він був доповнений стандартами Controller Area Network для шин обміну даними.

Інтеейс

Неправильно вважати, що інтеейс і роз’єм OBD2 є одне й те саме. У поняття інтеейсу входить:

 • безпосередньо сам роз’єм, включаючи всі електричні підключення;
 • система команд та протоколів обміну інформації між блоками управління та програмно-діагностичними комплексами;
 • стандарти виконання та розташування роз’ємів.

Власникам Ford Focus 3

Не обов’язково роз’єм OBD2 повинен бути виконаний у 16-ти піновому трапецієподібному виконанні. На багатьох вантажних та комерційних авто вони мають іншу конструкцію, але основні шини передачі в них також уніфіковані.

У легкових автомобілях до 2000 року випуску виробник міг самостійно визначати форму OBD-роз’єму. Наприклад, на деяких автомобілях MAZDA нестандартизований роз’єм застосовувався до 2003 року випуску.

Чітке місце встановлення роз’єму також не регламентовано. Стандарт вказує: у межах досяжності водія. Більш конкретно: не далі 1 метра від керма.

Це часто приносить труднощі для недосвідчених автоелектриків. Найчастіші розташування роз’єму:

 • біля лівого коліна водія під панеллю приладів;
 • під попільничкою;
 • під одним із заглушок на консолі або під приладовою панеллю (у деяких моделях VW);
 • під важелем ручника (часто у ранніх Opel);
 • у підлокітнику (буває у Renault).

Точне розташування діагностичного роз’єму для свого автомобіля можна знайти в довідниках або просто погуглити.

У практиці автоелектрика є випадки, коли рознімання в процесі ремонтів після аварій або модифікації кузова або салону було просто відрізано або перенесено в інше місце. У такому разі потрібне його відновлення, керуючись електричною схемою.

Де знаходиться Діагностичний Роз’єм Ford Focus 2

Що вам потрібно знати про самодіагностику Ford Focus 2

Діагностика Ford Focus 2. це огляд автомобіля та виявлення несправностей. Звичайно, якщо ви доглядаєте свою машину, тоді не може бути ніяких дефектів, але в більшості випадків є на що звернути увагу. Спочатку вам потрібно оглянути Ford Focus 2 ззовні, а потім перевірити:

У цій статті ми розповімо вам про основні способи діагностики та про те, як їх реалізувати самостійно. Слід зазначити, що на сьогоднішній день більшість власників Ford Focus доступні для самодіагностики, тому що для цього існує безліч пристроїв на ринку, а докладна інформація та опис процесів можна знайти в Інтернеті.

Комп’ютерна діагностика

Зовсім недавно, для проведення таких оглядів, Ford Focus вимагав дорогого обладнання, яке було тільки на СТО, і тому було неможливо зробити це самим. На щастя, тепер все змінилося, і самодіагностика досить недорога і доступна, тому що на ринку є безліч пристроїв для цього. Таким чином, якщо ви не довіряєте станціям технічного обслуговування, які часто дурять або накопичують ціни, ви можете самостійно протестувати Ford Focus 2. На додаток до економії грошей на роботі у вас буде можливість чітко зрозуміти поточний стан автомобіля та необхідність заміни певної частини.

Комп’ютерна самодіагностика включає використання спеціального обладнання для зчитування системних помилок шляхом тестування різних датчиків та їх індикаторів. Як правило, у таких випадках потрібна діагностика:

 • Купуючи уживаний FordFocus та оцінюючи його стан.
 • Коли загоряється помилка Check Engine на панелі приладів.
 • При оцінці ремонту будь-яких несправностей.

Існує кілька варіантів комп’ютерної діагностики Ford Focus 2. По-перше, ви можете підключитися до автомобіля за допомогою комп’ютера, планшета або іншого пристрою та прочитати всі помилки. По-друге, ви можете придбати спеціальний сканер. Його перевага полягає в тому, що розмір такого пристрою досить малий, і тому ви можете виконати тест у будь-який час і будь-де. Загалом, комп’ютерна самодіагностика включає наступне:

Підключення elm327 bluetooth

elm327 підключення до FORD FOCUS 2 2005. Купити elm327 bluetooth на сайті elmshop.ru.

OBD2 Авто діагностичний сканер Розпакування, огляд, тест адаптера на Ford Focus 3

Авто діагностичний сканер OBD 2 ELM327 V1.5 Розпакування, огляд, тест на Ford Focus 3 з Аліекспрес ELM327 V1.5 для.

 • Наявність списку стандартних помилок та їх декодування (ви можете знайти його на нашому сайті).
 • Наявність пристрою та програми для підключення до електроніки Ford Focus 2 та помилок читання.
 • Знайте, де знаходиться діагностичний роз’єм (у Ford Focus він знаходиться поруч із кермовим колесом).

Що стосується діагностичних інструментів Ford Focus, ви зможете:

Ці моделі мають всі необхідні якості і легко справляються з читанням помилок Ford Focus 2, і їх ціна досить низька.

«Звукова» діагностика

Якщо ви не хочете спілкуватися з комп’ютером або іншим обладнанням, самодіагностика може виконуватися при різних сторонніх шумах, що виникають при керуванні Ford Focus, запуск двигуна і т.д. Д. Наприклад, ви можете запустити двигун і перевірити якість з’єднання засноване на швидкості обертання валів. Пам’ятайте, що розподільний вал повинен обертатися вдвічі повільніше, ніж колінчастий вал.

Перед проведенням діагностики необхідно виконати підготовчі роботи. Для цього ми перевіряємо стан кріпильних елементів, різних з’єднань та вкладень. Якщо вони неправильно встановлені, шум може виникнути саме через них. Щоб не допустити, щоб звукова діагностика стала проблемою, бажано розділити її на певні галузі.

Підвіску Ford Focus 2 можна перевірити за допомогою стетоскопа, який має вбудований механічний датчик. Ви можете замінити його на дерев’яну трубку. Обов’язково слухайте роботу вкладень, після зняття кріплення ременя насоса, генератора та ГУР. Особливу увагу слід приділити точкам тертя.

Двигун Ford Focus 2 повинен бути чути або холодним, або теплим до робочої температури, і повороти повинні бути змінені динамікою. На холостому ходу може бути цокаючий шум, що є нормою. Крім того, при запуску холодного двигуна може статися зникнення чирпу після прогріву. Якщо він не зникне, то проблема може бути в палиці плунжера штовхача. Тикаючий шум може вказувати на знос напрямних втулок клапана.

Якщо ви виявите різкий звук, це ознака збільшення зазору між штовхачем клапана та гніздом у головці Ford Focus. Періодичні глухі шуми також можуть спонукати до необхідності заміни підшипників. Він чутний у будь-якому режимі, як на розігрітому, так і на холодному двигуні.

Це лише невеликий список можливих сторонніх шумів у двигуні, що свідчить про наявність будь-якої несправності. Така ж діагностика може бути застосована до підвіски та інших систем Ford Focus 2.

підведення

Самодіагностика. це доступний та необхідний процес для власників FordFocus. Для того, щоб автомобіль функціонував надійно і ніколи не спрацьовував, необхідно постійно стежити за його станом та, при необхідності, проводити ремонт. Щоб отримати найточніший малюнок, вам потрібно комбінувати різні методи тестування, і це дасть добрий результат.

Система управління двигуном Ford Focus 3 та його характеристики

Травень 2015 року став переломним етапом у житті цієї моделі. Таких корінних змін Ford Focus ще не переносив жодного разу. Як це позначиться на продажах, говорити рано, але автомобіль не зміг позбутися вроджених хвороб, хоч і отримав купу приємних нюансів. Перші два Фокуси, ми говоримо про ті автомобілі, які зібрані у Всеволожську, радували нас ціною, привабливим дизайном, відмінно адаптованою підвіскою.

READ  Де знаходиться салонний фільтр ВАЗ 2112

У принципі, всі ці принади залишилися на своїх місцях, салон став ще багатшим, зовнішність потяглася до корпоративних рис, характерних для Aston-Martin, а підвіска змінилася незначно. Відмінністю європейських Фокусів від наших сталі, насамперед двигуни. Ціна на Focus 3 почала змінюватися в залежності від того, скільки коштує двигун. А вони тепер різні. У травні вже пішли в серію літрові та 1,5 л EcoBoost, які наричали собі три титули «двигун року». Ось з моторами і розбиратимемося.

Перший блок запобіжників FORD FOCUS 2 знаходиться біля водійського крила під капотом, біля АКБ. Для перевірки або заміни ПП необхідно зняти кришку та скористатися пінцетом, закріпленим з її зворотного боку. Реле та великі запобіжники дістаються руками.

З внутрішньої сторони є схема розташування ПП. Вона з часом вигоряє, у такому разі можна роздрукувати нову та закріпити її на кришці.

Розшифровка підкапотного модуля плавких запобіжників Ford Focus 2

№Номінал, АЗахищений прилад або ланцюг
1 40 Електродвигун вентилятора ОЖ
2 80 Електропідсилювач кермового механізму
3 60 Салонний модуль ПП
4 60 Салонний модуль ПП
5 80 Клімат-контроль, кондиціонер
6 60 Запасний роз’єм
7 30 Електронасос блоку ABS
8 20 Гідроблок системи ABS
9 20 Main Relay, обмотка
10 30 Електродвигун вентилятора пічки
11 20 Переривник електроживлення ДВЗ
12 40 Силовий роз’єм запуску ДВЗ
13 20 Запобіжник стартера
14 40 Правий підігрів лобового скла
15 25 Реле додаткового вентилятора радіатора
16 40 Лівий підігрів лобового скла
17 Запасний роз’єм
18 Запасний роз’єм
19 10 Система ABS, блок контролю
20 15 Клаксон
21 25 Webasto, для авто з північною підготовкою
22 10 Електропідсилювач керма, Блок контролю
23 30 Насос форсунок очисника головних фар
24 15 Запасний роз’єм
25 15 Реле підігріву вітрового скла, силова обмотка
26 10 Запобіжник ЕБУ на авто з АКПП
27 10 Привід муфти кондиціонера
28 10 Запасний роз’єм
29 10 Управління клімат-контролером
30 3 Двигун, ЕБУ. АКПП, ЕБУ
31 15 Запобіжник контролера заряджання АКБ
32 10 Селектор положення куліси АКПП
33 15 Підігрів ламбда-зондів
34 15 Котушки, паливні електрофорсунки
35 15 Двигун, блок контролю та управління
36 10 ЕБУ

Діагностичний роз’єм Ford моделі Ford Probe

FEN Використовується для зчитування кодів самодіагностики двигуна

MEN Використовується для зчитування кодів самодіагностики двигуна

TEN Використовується для зчитування кодів самодіагностики двигуна

FAT Використовується для зчитування кодів самодіагностики АКПП

FBS Використовується для зчитування кодів самодіагностики ABS

FAC Використовується для зчитування кодів самодіагностики

FWS Використовується для зчитування кодів самодіагностики

FSC Використовується для зчитування кодів самодіагностики системи круїз-контроль

TAT Використовується для зчитування кодів самодіагностики АКПП

TBS Використовується для зчитування кодів самодіагностики ABS

TAC Використовується для зчитування кодів самодіагностики кондиціонера

TWS Використовується для зчитування кодів самодіагностики

TSC Використовується для зчитування кодів самодіагностики системи круїз-контроль

FAB Використовується для зчитування кодів самодіагностики подушок безпеки

IG- Вихід з котушки запалювання. сигнал обертів для підключення зовнішнього тахометра

TFA Використовується для зчитування кодів самодіагностики

F/P Виведення реле бензонасоса (замикання на масу включає бензонасос)

TAB Використовується для зчитування кодів самодіагностики подушок безпеки

Електронний блок керування

ЕБУ є маленьким, але повноцінним комп’ютером. Пристрій приймає всю інформацію, яка надходить від датчиків по всьому авто, після чого оперативно реагує на зміну умов роботи, подаючи команди на виконавчі пристрої. В ЕБУ на програмному рівні прописаний алгоритм дій, і якщо знати хоча б ази інформатики, то цей пристрій нічого складного не представляє. Оперативна пам’ять (ОЗУ) здатна накопичувати інформацію про поточний стан двигуна, а цією інформацією користується мікропроцесор. Вся програмна база зашита в програмованому постійному запам’ятовуючому пристрої. Тут слід пам’ятати, що якщо нам потрібно (або не потрібно) стерти оперативну інформацію, тоді потрібно (або не потрібно) просто відключити ЕБУ від живлення. Це не вплине на програмовану пам’ять, а ОЗУ очиститься. Корпус блоку управління встановлений біля акумулятора і може бути використаний як для самодіагностики, так і зовнішньої діагностики через діагностичний роз’єм.

При виявленні несправностей будь-якої системи ЕБУ моментально записує код несправності в пам’ять, після чого за допомогою зовнішньої діагностики поломка швидко обчислюється. Чи треба говорити, наскільки важливий ЕБУ у роботі двигуна? Щоб уникнути небажаних наслідків, таких як прогар клапанів і поршнів при виході з ладу датчика детонації, пошкодження каталізатора, ціна якого може коштувати річній експлуатації всієї машини, перевищення рівня СО у відпрацьованих газах, не можна нехтувати чарівною «лампочкою Джекі Чан». Check Engine. Просто так вона ніколи не горить.

Це не означає, що при появі на панелі приладів повідомлення Check Engine потрібно глушити двигун та зливати масло. Просто потрібна детальна комп’ютерна діагностика. Причому якщо несправність носить тимчасовий характер, лампа згасне сама, так що вона ще не привід для паніки.

Система керування двигуном Ford Focus 3

На автомобілі Ford Focus 3 встановлюють двигуни із системами розподіленого (Duratec Ti-VCT 1, 6 л) та безпосереднього (Duratec Ti-VCT 2,0 л) упорскування палива. Ці системи забезпечують виконання сучасних норм щодо токсичності викидів та випарів при збереженні високих ходових якостей та низької витрати палива.

Керуючим пристроєм у системі є електронний блок керування (ЕБУ). На основі інформації, отриманої віддатчиків, ЕБУ розраховує параметри регулювання упорскування палива та управління кутом випередження запалення. Крім того, відповідно до закладеного алгоритму електронний блок управляє роботою електродвигуна вентилятора системи охолодження двигуна та електромагнітної муфти включення компресора кондиціонера, виконує функцію самодіагностики елементів системи та сповіщає водія про несправності, що виникли.

При виході з ладу окремих датчиків та виконавчих механізмів ЕБУ включає аварійні режими, що забезпечують працездатність двигуна.

Кількість палива, що подається форсунками, визначається тривалістю електричного сигналу від ЕБУ. Електронний блок відстежує дані про стан двигуна, розраховує потребу в паливі та визначає необхідну тривалість подачі палива форсунками (тривалість сигналу). Для збільшення кількості палива, що подається тривалість сигналу збільшується, а для зменшення подачі палива. зменшується.

Система управління двигуном поряд з електронним блоком управління включає датчики, виконавчі пристрої, роз’єми і запобіжники.

Електронний блок управління (ЕБУ) пов’язаний з електричними проводами з усіма датчиками системи. Отримуючи від них інформацію, блок виконує розрахунки відповідно до параметрів та алгоритму управління, що зберігаються в пам’яті програмованого постійного запам’ятовуючого пристрою (ППЗУ), і керує виконавчими пристроями системи. Варіант програми, записаний на згадку про ППЗУ, позначений номером, присвоєним даній модифікації ЕБУ.

Блок управління виявляє несправність, ідентифікує та запам’ятовує її код, навіть якщо відмова нестійка і зникає (наприклад, через поганий контакт). Сигнальна лампа несправності системи керування двигуном у комбінації приладів гасне через 10 с після відновлення працездатності вузла, що відмовив.

Після ремонту код несправності, що зберігається в пам’яті блоку управління, необхідно стерти. Для цього відключіть живлення блоку на 10 с (вийміть запобіжник ланцюга живлення електронного блоку управління або від’єднайте провід від клеми мінус акумуляторної батареї).

Блок живить постійним струмом напругою 5 і 12 різні датчики і вимикачі системи управління. Оскільки електричний опір ланцюгів живлення високий, контрольна лампа, підключена до висновків системи, не спалахує. Для визначення напруги живлення на висновках ЕБУ слід застосовувати вольтметр, внутрішній опір якого не менше 10 МОМ.

ЕБУ не придатний для ремонту, у разі відмови його необхідно замінити. Діагностичний роз’єм служить для виведення з пам’яті ЕБУ кодів несправностей, виявлених під час роботи системи керування двигуном.

Діагностичний роз’єм Ford Focus 3 розташований у салоні автомобіля з лівого боку під нижньою накладкою панелі приладів. До діагностичного роз’єму можна підключити сканувальний пристрій, який зчитує інформацію з послідовної косильної волосіні даних.

Датчик положення колінчастого валу індуктивного типу призначений для синхронізації роботи електронного блоку управління з ВМТ поршнів 1.го та 4-го циліндрів та кутовим положенням колінчастого валу.

Датчик встановлений у задній частині двигуна напроти задніх зубів на маховику. Задають зубці виконані на поверхні маховика через рівні інтервали. Один зуб відсутній для створення імпульсу синхронізації (опорного імпульсу), який необхідний для узгодження роботи блоку управління з ВМТ поршнів в 1-му та 4-му циліндрах.

При обертанні колінчастого валу зубці змінюють магнітне поле датчика, наводячи імпульси напруги змінного струму. Блок управління сигналами датчика визначає частоту обертання колінчастого валу і видає імпульси на форсунки.

У разі відмови датчика пуск двигуна неможливий.

Датчики положення розподільних валів індуктивного типу, які служать для організації фазованого впорскування палива відповідно до порядку роботи циліндрів. Сигнали датчиків впускного та випускного розподільних валів двигунів використовуються електронним блоком для керування зміною фаз газорозподілу залежно від режиму роботи. У разі виникнення несправності в ланцюзі будь-якого з датчиків ЕБУ заносить у свою пам’ять її код і включає сигнальну лампу.

Датчик температури охолоджувальної рідини встановлений у системі охолодження двигуна. Чутливим елементом датчика є термістор, електричний опір якого змінюється обернено пропорційно температурі. При низькій температурі охолоджуючої рідини (-40 С) опір термістора становить близько 100 кОм, при підвищенні температури до 130 С. зменшується до 70 Ом.

READ  Заміна рідини ГУР Ford Focus 3

Електронний блок живить ланцюг датчика температури постійною опорною напругою. Напруга сигналу датчика максимально на холодному двигуні і знижується в міру його прогріву. За значенням напруги електронний блок визначає температуру двигуна та враховує її при розрахунку регулювальних параметрів упорскування та запалювання. При відмові датчика або порушеннях ланцюга його підключення ЕБУ встановлює код несправності та запам’ятовує його.

Крім вищеописаного, датчик непрямим чином служить як датчик покажчика температури охолоджуючої рідини в комбінації приладів. За інформацією цього датчика, електронний блок управління двигуном змінює показання покажчика. Для усунення несправності перевірте надійність контактних з’єднань у проводці до датчика або замініть датчик.

Комбінований датчик масової витрати та температури повітря, що надходить. Принцип роботи датчика масової витрати повітря заснований на підтримці постійної температури резисторів (чим вище швидкість потоку повітря, тим більший струм необхідний підтримки температури резистора). Принцип роботи датчика температури повітря, що надходить, аналогічний принципу роботи датчика температури охолоджуючої рідини. Залежно від показань цих датчиків ЕБУ коригує кількість палива, що впорскується в циліндр, для отримання оптимальної робочої суміші.

Датчик положення дросельної заслінки виконано за одне ціле з кришкою дросельного вузла.

Датчик є потенціометром, на один кінець якого подається плюс напруги живлення (5 В), а інший кінець з’єднаний з масою.

З третього виведення потенціометра (від повзунка) йде вихідний сигнал до електронного блоку керування.

Коли дросельна заслінка повертається (від на педаль управління), змінюється напруга на виході датчика. При закритій дросельній заслінці воно нижче 0,5 В. Коли заслінка відкривається, напруга на виході датчика зростає, при повністю відкритій заслінці воно має бути більше 4 В.

Відстежуючи вихідну напругу датчика, ЕБУ коригує подачу палива залежно від кута відкриття дросельної заслінки (т.е. побажанню водія).

Датчик положення дросельної заслінки не вимагає регулювання, оскільки блок управління сприймає холостий хід (т.е. повне закриття дросельної заслінки) як нульову позначку.

Датчик швидкості автомобіля встановлено на коробці передач. Принцип дії датчика заснований на ефект Холла. Датчик видає на електронний блок управління прямокутні імпульси напруги з частотою пропорційної швидкості обертання провідних коліс.

Датчики концентрації кисню (лямбда-зонди) вкручені в різьбові отвори катколектора. Управляючі датчики А (на вході в нейтралізатори) встановлені на кожен нейтралізатор для управління складом паливно-повітряної суміші, діагностичні Б (на виході). для оцінки ефективності роботи нейтралізаторів.

У металевій колбі датчика розташований гальванічний елемент, що омивається потоком відпрацьованих газів. Залежно від вмісту кисню у газах, що відпрацювали, в результаті згоряння паливоповітряної суміші змінюється напруга сигналу датчика.

Інформація від кожного датчика надходить у блок управління у вигляді сигналів низького (від 0,1 В) та високого (до 0,9 В) рівня. При сигналі низького рівня блок управління отримує інформацію про високий вміст кисню. Сигнал високого рівня свідчить про низький вміст кисню у відпрацьованих газах.

Постійно відстежуючи напругу сигналу датчиків, блок управління коригує кількість палива, що впорскується форсунками. При низькому рівні сигналу датчиків на вході в нейтралізатор (бідна паливоповітряна суміш) кількість палива, що подається, збільшується, при високому рівні сигналу (багата суміш).зменшується. Якщо різниця між рівнями сигналів датчиків на вході та виході нейтралізатора менша за допустимі при даному режимі роботи значень, блок управління ідентифікує несправність катколектора.

Датчики детонації На двигунах об’ємом 1,6 л встановлено два датчики детонації, які прикріплені до верхньої частини блоку циліндрів у зонах між 1-м та 2-м, а також між 3-м та 4-м циліндрами. На двигунах об’ємом 2 л встановлено один датчик у зоні між 2-м та 3-м циліндром двигуна. Завдання датчика. уловлювати аномальні вібрації (детонаційні удари) у двигуні.

Чутливим елементом датчика детонації є п’єзокристалічна пластинка. При детонації на виході датчика генеруються імпульси напруги, що збільшуються зі зростанням інтенсивності детонаційних ударів. ЕБУ за сигналом датчика регулює випередження запалення для усунення детонаційних спалахів палива.

Перш ніж знімати будь-які вузли системи управління впорскуванням палива, від’єднайте провід від клеми мінус акумуляторної батареї.

Не пускайте двигун, якщо наконечники дротів на акумуляторній батареї погано затягнуті.

Ніколи не від’єднуйте акумуляторну батарею від бортової мережі автомобіля при працюючому двигуні.

Під час заряджання акумулятора від’єднуйте його від бортової мережі автомобіля.

Не піддавайте ЕБУ температурі вище 65 ° С в робочому стані і вище 80 ° С в неробочому (наприклад, в сушильній камері). Потрібно знімати ЕБУ з автомобіля, якщо ця температура буде перевищена.

Не від’єднуйте від ЕБУ і не приєднуйте до нього дроти під час увімкненого запалювання. Перед проведенням електрозварювальних робіт на автомобілі від’єднуйте дроти від акумуляторної батареї та колодки джгута дротів від ЕБУ.

Усі вимірювання напруги виконуйте цифровим вольтметром із внутрішнім опором не менше 10 МОм.

Електронні вузли, що застосовуються в системі упорскування палива, розраховані на дуже малу напругу, тому легко можуть бути пошкоджені електростатичним розрядом. Для того щоб не допустити пошкодження ЕБУ, не торкайтеся руками його висновків.

Для діагностики системи управління двигуном завжди потрібно спеціальний сканер, тому при виникненні несправностей системи звертайтеся на спеціалізований сервіс.

Ford Focus 2 діагностичний роз’єм де

Не пам’ятаю де і за які гроші (в районі 600 ) придбав я цей пристрій, але вирішив все ж таки використовувати його з метою перегляду помилок у БК та діагностики.

Фото 2-3. З права від водія трохи нижче за кермо є кишеня, там і розташований діагностичний роз’єм. Вставляємо пристрій у гніздо.

Пристрій у роз’ємі.Зовнішній вигляд.

Я переглядаю помилки за допомогою мобільного телефону, він завжди під рукою, а от комп’ютер не завжди. Хоча програм для перегляду як для телефонів так і комп’ютера маса. Від простих до досить складних.

Не бачу сенсу, повністю описувати налаштування пристрою під кожну програму тим більше, як я вже говорив їх маса. Для прикладу короткий опис налаштування програми torque pro.Інструкція взята з одного форуму Nissan. За це їм окреме дякую.

Сама інструкція.Перед налаштуванням з’єднання з (планшетом, смартом тощо).д.), підключіть адаптер Bluetooth до гнізда OBDII свого авто. Адаптер, поморгавши лампочками, заспокоїться, залишивши одну червону. Запустіть двигун.Використовувався смартфон із Bluetooth на борту, ОС Android 2.3.3 та діагностична програма Torque.

Налаштування з’єднання зі смартфоном.У налаштуваннях вибираємо Установки Bluetooth

Поставити галочку Видно іншим і робимо Пошук пристроїв.

Робимо сполучення з OBDII і Вводимо ключ доступу 1234 (у деяких випадках 0000)

Потім заходимо в Статус Адаптера і насамкінець заходимо в пункт Налаштування

Заходимо в Налаштування адаптера OBD2 і перевіряємо Тип підключення, галочка повинна стояти на Bluetooth.Потім заходимо в Виберіть Bluetooth пристрій і перевіряєте, щоб галочка має стояти саме на OBDII.

Тепер повністю виходимо з програми та знову заходимо! Обов’язково, щоб був увімкнений Bluetooth!Перевіряйте в меню Torque, щоб значок адаптера постійно горів, а не блимав.

Друг замовив у Китаї))) Діагностичний сканер OBD-II Bluetooth вирішив взяти потестіти.Для чого він потрібен: За допомогою цього адаптера можна моніторити всі показники автомобіля, збирати показники датчиків, а також скидати і моніторити можливі помилки в роботі двигуна.

Непоганий девайс, підключається в роз’єм мозку машини і по Bluetooth з’єднується з Android пристроєм. Програма Torque моніториться все в реальному часі.

OBD2 Авто діагностичний сканер Розпакування, огляд, тест адаптера на Форд Фокус 3

Загальні принципи розшифровки коду помилки OBDII

P. is for powertrain codes. код пов’язаний з роботою двигуна та/або АКППB. is for body codes. код пов’язаний з роботою кузовних систем (подушки безпеки, центральний замок, електросклопідйомники)C. is for chassis codes. код відноситься до системи шасі ( ходової частини)U — is for network codes — код відноситься до системи взаємодії між електронними блоками (наприклад, до шини CAN)

0 — загальний для OBD-II код1 та 2 — код виробника3 — резерв

1 — паливна система або подачі повітря2 — паливна система або подачі повітря3 — система запалювання4 — допоміжний контроль5 — холостий хід6 — ECU або його ланцюга7 — трансмісія8 — трансмісія

Четверта та п’ята позиції- Порядковий номер помилки

Що вам потрібно знати про самодіагностику Ford Focus 2

Діагностика Ford Focus 2. це огляд автомобіля та виявлення несправностей. Звичайно, якщо ви доглядаєте свою машину, тоді не може бути ніяких дефектів, але в більшості випадків є на що звернути увагу. Спочатку вам потрібно оглянути Ford Focus 2 ззовні, а потім перевірити:

У цій статті ми розповімо вам про основні способи діагностики та про те, як їх реалізувати самостійно. Слід зазначити, що на сьогоднішній день більшість власників Ford Focus доступні для самодіагностики, тому що для цього існує безліч пристроїв на ринку, а докладна інформація та опис процесів можна знайти в Інтернеті.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS