Блок реле та запобіжників LADA Kalina

Перед заміною запобіжника необхідно визначити та усунути причину перегорання запобіжника. Щоб уникнути виходу з ладу елементів системи управління двигуном, не можна встановлювати запобіжники зі збільшеним номіналом або саморобні. Іноді нитка запобіжника залишається цілою, тоді як її з’єднання всередині запобіжника порушено. Візуально визначити таку несправність неможливо. І тут оцінити стан запобіжника можна з допомогою омметра. Повний опис запобіжників Kalina ви знайдете нижче.

Де розташований монтажний блок реле та запобіжників Калини.

Ремонт неисправности в монтажном блоке лада калина.

З лівого боку, за панеллю керування зовнішнім освітленням.

Потягнувши за виступ на лівому боці панелі приладів, відкриваємо кришку монтажного блоку.

Щоб найкраще розглянути схему розташування запобіжників Kalina, натисніть на зображенні.

Призначення запобіжників Kalina, розташованих у блоці салону автомобіля.

Монтажний блок запобіжників та реле: 1. місце встановлення реле включення склоочисника фар, K1; 2. реле включення далекого світла фар, K7; 3. реле включення звукового сигналу K8; 4. реле включення склопідйомників дверей калини, K2; 5. місце встановлення реле включення протитуманних фар, K9; 6. реле стартера; 7. реле включення обігріву заднього скла, K10; 8. додаткове реле, K4; 9. реле включення підігріву сидінь, K11; 10. реле включення покажчиків повороту та аварійної сигналізації, K5; 11. місце встановлення резервного реле калини, K12; 12. реле включення склоочисника та склоомивача вітрового скла, K6; 13. пінцет для вилучення запобіжників та реле з маленьким корпусом; 14. пінцет для вилучення реле; 15. запасні запобіжники; 16. місце установки запобіжника ABS, F28: 17. запобіжник електропідсилювача рульового керування, F27; 18. запобіжники F1-F26

Розшифровка реле та запобіжників в основному блоці LADA Калини.

Покажчики повороту (блок керування іммобілайзером, щиток приладів, вимикач аварійної сигналізації)

Розташування додаткового блоку запобіжників

Додатковий блок запобіжників відзначений стрілочкою на фото

Додатковий блок реле та запобіжників LADA Kalina знаходиться праворуч від ніг переднього пасажира. Доступ до нього відкривається, якщо відкрутити кришки болти і демонтувати її. Для того, щоб демонтувати цей блок, слід викрутити 3 болта кріплення. Процес заміни проводиться так само, як і в основного блоку.

 • реле включення паливного насосу;
 • запобіжник електровентилятора системи охолодження (50А);
 • реле вмикання електровентилятора системи охолодження (низька швидкість);
 • головне реле;
 • реле включення електровентилятора системи охолодження (висока швидкість).
READ  Де знаходиться номер рами на UAZ 469

Монтажний блок реле та запобіжників

Монтажний блок реле та запобіжників знаходиться на панелі приладів під кришкою, ліворуч від рульової колонки. У кришці встановлений блок керування зовнішнім освітленням, підсвічуванням приладів та регулятором напрямку пучків світла фар. Для доступу до монтажного блоку підтягуємо кришку панелі приладів за припливи.

з лівої та правої сторін.

та опускаємо кришку. Маркування гнізд для запобіжників та реле нанесено на корпусі монтажного блоку, а на внутрішній стороні кришки наведено схему розташування та вказано призначення запобіжників та реле. Перед заміною реле та запобіжників від’єднуємо клему дроту від «мінусового» виведення акумуляторної батареї. Несправний запобіжник визначаємо по перемичці, що перегоріла.

Нове реле або запобіжник слід встановлювати замість того, що вийшов з ладу, тільки після визначення та усунення причини несправності. Дозволяється використовувати лише стандартні запобіжники, розраховані на певну величину номінального струму (величина номінального струму запобіжника вказана на його корпусі). Застосування саморобних запобіжників або запобіжників збільшеного номіналу може призвести до виходу з ладу елементів електрообладнання, а можливо, і до пожежі.

Маленьким пінцетом витягуємо запобіжник.

та реле малого розміру.

Великим пінцетом одержуємо реле великого розміру. Для перевірки надійності контактів наконечників проводів із виводами реле та запобіжників необхідно витягти монтажний блок із гнізда панелі приладів. Для цього.

хрестоподібною викруткою відвертаємо шуруп нижнього кріплення монтажного блоку до панелі приладів. Потягнувши блок на себе, виводимо два його бічні пластмасові фіксатори (по одному з кожного боку) з прорізів металевих кронштейнів панелі приладів.

і виймаємо блок із гнізда панелі приладів. Встановлюємо монтажний блок у зворотній послідовності.

Схема розташування реле у монтажному блоці

Також на блоці запобіжників встановлено реле. Дамо їм розшифровку згідно з нумерацією:

К1. реле омивача фар; К2. реле включення ланцюга склопідйомників; КЗ. реле включення стартера; К4. додаткове реле (реле запалення); К5. реле включення покажчиків повороту та аварійної сигналізації; Кб. реле включення омивача та очищувача вітрового скла; К7. реле включення далекого світла фар; К8. реле включення звукового сигналу; К9. реле включення передніх протитуманних фар; К10. реле включення обігріву заднього скла; К11. реле включення ланцюга обігріву передніх сидінь; К12. резервне реле.

Розташування основного монтажного блоку запобіжників

Основний блок запобіжників та реле LADA Kalina розташований під лівою панеллю від керма, де знаходиться перемикач головного світла.

READ  Як зняти кермо на Volkswagen Polo

Для того, щоб отримати доступ до основної панелі запобіжників LADA Kalina, потрібно зробити ряд маніпуляцій:

  На панелі, що закриває, ліворуч і праворуч є пази, за які потрібно потягнути по черзі. Також знизу. Цю операцію варто робити акуратно, щоб не зламати пластикові кріплення.

Акуратно смикаємо знімаючи з пазів

Отримано доступ до блоку запобіжників

Таким чином, змінюються запобіжники та реле основного блоку LADA Kalina, а також плата управління.

Блок предохранителей | монтажный блок Lada Kalina

Монтажний блок запобіжників на LADA Kalina: розташування, схема, де він знаходиться

У разі виникнення несправностей пов’язаних з роботою електричного приладдя на LADA Kalina не варто поспішати лізти в механічну частину. Може проблема криється в згорянні плавких запобіжників. Але не всі автомобілісти знають, де розташований блок запобіжників LADA Kalina та їх маркування.

Де знаходиться блок запобіжників на Kalina

При виході з ладу реле або оплавлення запобіжника в блоці на LADA Kalina можуть виходити з ладу електричні ланцюги, які відповідають за працездатність вузла. Таким чином, перед ремонтом механічної частини варто переглянути стан саме запобіжника. Згоряння цих деталей відбувається внаслідок короткого замикання у бортовій мережі Калини.

Розташування реле бензонасосу

Знаходиться серед інших електроелементів такого типу в монтажному блоці. Щоб дістатися до нього, треба відкрити кришку за допомогою маленької викрутки з плоским наконечником та знайти елемент під номером К12.

Схема запобіжників та реле LADA Kalina

Блок запобіжників LADA Kalina, який часто називають також чорним ящиком, блоком реле або монтажним блоком — те саме місце, де знаходяться електроелементи, відповідальні за справну роботу всіх електричних ланцюгів транспортного засобу. Розташовані вони за спеціальною схемою, що дозволяє швидко визначити, за що відповідає потрібний запобіжник і де він знаходиться. Ми познайомимося зі схемами для Lada Kalina обох поколінь та переліком реле та запобіжників для кожного покоління.

Заміна запобіжників та реле

Для правильної заміни застарілих або запобіжників, що вийшли з ладу своїми руками, знадобиться набір інструментів і витратних матеріалів:

 • Ліхтарик.
 • Пінцет.
 • Пластикова лопатка.
 • Дрігач.
 • Схема розташування елементів монтажного блоку.

Насамперед, Kalina фіксується в надійному положенні. У салоні біля крісла водія на панелі, поруч з кермом знаходять кришку основного блоку і за допомогою пластикової лопатки відкривають її. Потрібний модуль дістають за допомогою пінцету та встановлюють новий. У разі відсутності на руках схеми розташування реле та запобіжників її можна виявити на задній стороні кришки блоку.

Не сильно відрізняється процедура заміни деталей, що у моторному відсіку. Як у попередньому випадку, знаходять блок (за коробкою передач) та відкривають пластикову кришку. Несправний модуль виймають за допомогою щипців, замінюючи новий. Закривши кришку назад, перевіряють працездатність авто.

READ  Як увімкнути звук на брелоку Starline а9

У середньому подібну процедуру кожному автовласнику доведеться проводити через кожні 45-60 тис. км пробігу. Якщо з якоїсь причини не виходить зробити це самостійно, краще звернутися до СТО.

Ланцюги, що захищаються плавкими запобіжниками

Найменування Потужність За що відповідає
F1 10 Комбінації приладів, вимикач задніх фар та керування іммобілайзером, клімат-контроль (люкс)
F2 30 Склопідйомники
F3 10 Запалювання, вимкнення аварійки
F4 20 Склоочисники, підігрів заднього скла та сидінь, керування подушками безпеки
F5 25 Опалення, електропідсилювач, омивач скла
F6 20 Звуковий сигнал
F7 10 Управління освітленням, вимикання стоп-сигналу, іммобілайзер, бортовий комп’ютер
F8 20 Реле обігріву заднього скла
F9 5 Праве габаритне світло, іммобілайзер, світло у речовому ящику
F10 5 Ліве габаритне світло та індикатор габаритних фар, підсвічування номерного знака
F11 7,5 Задні протитуманки, іммобілайзер
F12 7,5 Праве ближнє світло, правий мотор-редуктор корекції світла, керування перемиканням освітлення, іммобілайзер
F13 7,5 Ліве ближнє світло, лівий мотор-редуктор, керування перемиканням освітлення
F14 10 Близькі праві фари, індикатор далеких фар
F15 10 Ліве дальнє світло
F16 10 Права протитуманка
F17 10 Ліва протитуманка
F18 15 Реле підігріву сидінь
F19 10 ABS
F20 15 Прикурювач
F21 10 Соленоїд блокування вимикання задньої швидкості
F22 15 Протиугонка, керування електропакетом
F23
F24 7,5 Муфта компресора кондиціонера
F25 30 Управління електропакетом
F26 25 ABS
F27 5 Резерв
F28 7,5 Резерв
F29 10 Резерв
F30 20 Резерв
F31 50 Електропідсилювач керма
F32 40 ABS

Блок управління LADA Kalina містить чимало резервних запобіжників. Крім них, у наявності 12 реле.

Блок запобіжників у салоні

Знайти його можна у сидіння водія зліва біля керма. Щоб дістатися до внутрішньої начинки необхідно відкрити кришку блоку, тягнуть за відлив у верхнього лівого кута, чим відкривають ліву сторону, а потім повторюють ту ж маніпуляцію праворуч. Після цього кришка легко знімається.

знаходиться, блок, запобіжників, kalina

Розташування реле поворотів

За поворот відповідає реле під номером К5, розташоване на схемі її верхньої лівої частини. Елемент, як і інші реле, поміщений в запобіжний блок, що знаходиться в салоні LADA Калини.

Блок реле систем керування двигуном

Знаходиться біля АКБ у правій частині тунелю.