Чому гріється генератор на автомобілі

Генератор не дає заряджання

Не до кінця заряджена батарея призводить до того, що водії опиняються посеред траси з повністю “мертвим акумулятором”. Причому збоям в електропостачанні схильні як старі вітчизняні генератори, так і нові моделі іноземних виробників.

Коли робочий генератор не дає зарядку, важливо знайти та усунути причину несправності. Іноді вона криється в банальній несправності самого джерела енергії. А іноді – у виході з ладу дрібних елементів авто.

Сьогодні ми розповімо, чому генератор не дає зарядку на акумулятор, як помітити та виправити всі неполадки та позбавитися проблеми недозаряду АКБ.

Чому гріється шків генератора

Гріється шкіф генератора на автомобілі ВАЗ: у цьому випадку проблем може бути дуже багато ось основні з них:

чому, гріється, генератор, автомобілі
 • Перетягнув ремені, від цього гріється підшипник.
 • Недотягнув ремені, вони прослизають і нагрівають тертям шків.
 • Міжвиткове.
 • Замикання в силових ланцюгах, можливо несправний випрямляч.

У будь-якому випадку навіть якщо генеруючий пристрій новий, розберіть його і перевірте вище зазначені несправності.

Чому через гальма може грітися заднє колесо

У процесі гальмування авто обов’язково виділяється тепло та гріється колодка, пов’язано це з силою тертя. Гальма нагріваються і остигають постійно. На сьогоднішній день можна зустріти автомобілі з гальмівними дисками як на передній, так і задній осі.

Гальмо працює за рахунок тиску поршня на одну з гальмівних колодок, яка, у свою чергу, починає тертися об диск. Внаслідок автоматичного натискання другої колодки на корпус супорта останній починає рухатися по напрямних. Обертання коліс уповільнюється внаслідок стиснення диска колодками з обох боків.

Звичайно, в цей час виділяється тепло і гріється колодка. При активному використанні гальма диски можуть нагріватися до 250–300 °С. Сам факт нагрівання. не проблема, якщо це відбувається рівномірно з двох сторін і температура не перевищує дозволених норм. У нашій статті словом “гріється” ми позначатимемо перегрівання.

Більшість дисків виробляють із чавуну. Цей метал ідеальний для щоденного застосування, він має відмінні фрикційні якості та невисоку вартість. Проте чавун має мінуси: при багаторазових гальмуваннях він сильно гріється, можливо навіть поява диму. Саме за таких обставин колодки можуть оплавитися та покоробитися.

Для зменшення нагрівання або прискорення остигання виробники стали робити вентильовані диски (з порожнинами всередині). Як це практично не позначається.

Для поліпшення властивостей почали використовувати пеорацію та сплави. Якщо змінити звичайні гальма на пеоровані, вони почнуть остигати швидше.

Чому гріється диск заднього колеса? Причина практично завжди – тертя. У 99% випадків. Притому немає значення, де конкретно гріється: попереду, ззаду, праворуч чи ліворуч. Виявивши проблему, автовласники зазвичай обстежують вільний перебіг коліс

У разі важкого обертання коліс чи появи стороннього шуму можна припустити поломку в гальмівному супорті. Він не відпускає колодку, коли педаль відпущена. Саме тому колодка гріється.

Нерідко заважає вільному ходу дзеркало циліндра в гальмівному супорті, яке вкрилося іржею. Також заіржавіти можуть зовнішні стінки гальмівного поршня та напрямні. Ремонт супорта у сервісному центрі називають розробкою. Необхідно змінити ущільнювачі з гуми. Здійснити це можна лише за допомогою спеціального набору запчастин та пристроїв для проведення техобслуговування (ремкомплект). Бувають випадки, коли доводиться проводити заміну поршня.

Крім цього, причиною тугого обертання коліс та нагрівання гальм може стати зношування ступичного підшипника (гріється гальмівний диск з одного боку). Сильно нагріваючись, він передає тепло на дискові гальма. Під час пересування на авто з подібною проблемою буде чути виття або гул.

Якщо під час перевірки коліс у підвішеному стані вони обертаються вільно, а після руху гріються так, що можуть обпалити пальці, причини нагрівання коліс можуть бути наступними:

 • Інтенсивне вироблення дисків або їх деформація. Якщо зменшується їх товщина, швидше відбувається нагрівання.
 • Монтаж нових колодок поганої якості.
 • Зміна гальмівної рідини на невідповідну.
 • Підвищений знос колодок.
 • Гріються передні гальмівні диски у авто із задніми барабанними гальмами. через те, що на передню вісь перепадає високе навантаження під час гальмування.
 • Занадто агресивне водіння. При частих прискореннях та різких зупинках гальма не встигають охолоджуватися.
 • Розшарування поверхні гальмівного шланга всередині. Це свого роду перешкода для руху гальмівної рідини – у колодок не вдасться нормально розходитися.
 • Попадання повітря в контур гальмівної системи.

Найчастіше проблема в супорті, що заклинюється, або зношеності ступичного підшипника. Причиною може стати і неправильно встановлена ​​задня колодка. Якщо ви раніше не стикалися з подібною проблемою, і вона виникла після зміни колодок, ймовірно, справа в їх неякісності або в неправильному підборі.

Отже, чому ж гріється праве заднє колесо? Це може бути викликане неправильним прокачуванням. Надайте заднім колодкам можливість притертися. і через кілька сотень кілометрів проблема може зникнути.

Під час пересування міськими дорогами гальмівні диски нагріваються постійно. Також, якщо водій віддає перевагу агресивному водінню, з частими різкими розгонами і такими ж гальмуваннями, гальма його автомобіля будуть перебувати в постійному перегріві.

Якщо автолюбитель, помітивши дим від коліс, одразу не робить жодних дій щодо усунення проблеми, він може отримати деформацію одного або кількох дисків. Найстрашніше заїхати перегрітими гальмами у воду чи сніг – від різкої зміни температур диски можуть дати тріщину.

На перегрівання вам може вказати зміна відтінку поверхні – з’являться вкраплення синього або чорного кольору. Якщо «клініт» супорт, зростає витрата палива, а також погіршується рух накатом.

Поява тріщин або повна деформація диска зазвичай призводять до зниження якості гальмування, а тому цілком можливо потрапити в ДТП.

Якщо ви виявили перегрів коліс у своєму автомобілі, обов’язково зверніться на станцію технічного обслуговування, щоб усунути несправність.

Як ліквідувати проблему? У СТО проводиться повна діагностика ходової, з’ясовується причина перегрівання коліс. Якщо винуватець – ступичний підшипник, виробляють його заміну. Якщо справа у зношуванні, їх компоненти змінюють, після цього прокачують систему.

Якщо «клініт» супорт, його перебирають, змінюють всі манжети і ущільнення, змащують елементи, що труться і рухаються, здійснюють відновлення рухливості поршня.

Подовжувачі

Головна порада – не використовуйте подовжувачі, намотані на котушку. По-перше, для таких виробів часто використовують кабель недостатнього перерізу, наприклад, 0.75 см 2. На нормальному подовжувачі перетин дроту повинен становити не менше ніж 1.5 см 2. По-друге, провідник, намотаний на котушку, стає котушкою індуктивності, що призводить до його швидкого виходу з ладу.

Продзвонювання подовжувача на коротке замикання

Якщо після включення в подовжувач побутового приладу, підвищується температура жил перенесення, почати слід з вилки. перевірити якість контактів. Потім перейти до розетки подовжувача та перевірити надійність з’єднання там. Якщо контакти в хорошому стані з обох боків подовжувача – тоді необхідно лише міняти кабель.

Через що генератор можна не давати зарядку на АКБ, і що робити

Практично кожен автомобіліст знає, що їздити з недозарядженим акумулятором не можна, це може призвести до швидкої необхідності заміни джерела живлення.

READ  Як зняти генератор Renault Logan 1

Але найчастіше в недозаряді звинувачують саме саму батарею, яка нібито витратила свій ресурс, зазнала сульфатації, а тому працювати як раніше вже не може.

Але це помилка. Насправді, вина може лежати і на автомобільному генераторі. Існує кілька ймовірних причин, через які він може не давати заряджання на акумулятор.

Радіатор грубки забитий

Перша – неправильне змішування антифризів та тосолу. Наприклад, у G13 ви залили скажімо G11 або взагалі ТОСОЛ, тоді можливо проявиться осад, який досить швидко заб’є всі тонкі патрубки радіатора.

Друге – заливали воду. Вода викликає не тільки іржавіння металів у системі, а й утворює накип на стінках.

Третє усували текти радіатора печі або основного радіатора всілякими герметиками. З одного боку лікуємо, з іншого боку. Ходи в радіаторі можуть закупорюватися надлишками цього герметика, рідина не може нормально в ній циркулювати, а відповідно і розігріти її, а значить не буде толком гріти. Правда, у вас двигун може показувати більші температури, на рівні межі (головне його не перегріти). Потрібно або промивати систему, чистити радіатор, або просто міняти цей радіатор.

Як перевірити вільний хід колеса, якщо воно гріється

Після того, як виявлено несправність, автовласник може діагностувати вільний хід колеса. Для цього він:

Якщо з’являється шелест чи колесо обертається насилу, то, швидше за все, поломка в гальмівному супорті. Він утримує одну або обидві колодки, коли педаль віджата.

Вільному ходу супорта часто заважає іржа, що покриває дзеркало циліндра або зовнішню поверхню гальмівного поршня. Іноді її можна знайти на напрямних. На СТО є послуга з відновлення супорту – розробка. Вона полягає у заміні гумових ущільнень. Для цього потрібний ремкомплект. Іноді потрібно змінити навіть поршень.

Ще одна причина, чому гріється колесо і обертається з зусиллям, – зношений ступичний підшипник (при перегріванні гальмівного диска з одного боку). Коли його температура підвищується, він віддає тепло дисковому гальму. Цей процес можна помітити, якщо ви чуєте гул під час їзди на певній швидкості.

Іноді у підвішеному стані колесо ходить легко, а під час їзди гріється так сильно, що обпалює пальці. Це пояснюється такими причинами:

 • Диски виробилися чи деформувалися. Коли вони стають тоншими, то швидше нагріваються.
 • Були встановлені колодки поганої якості.
 • Ви замінили гальмівну рідину не на ту.
 • Колодки сильно зношені.
 • Коли на передню вісь при гальмуванні доводиться сильний тиск, то у машин із заднім барабанним гальмом нагріваються передні гальмівні диски.
 • Агресивна манера водіння з прискореннями та різкими зупинками не дає гальмівній системі охолоджуватись.
 • Внутрішнє розшарування гальмівного шланга не дозволяє гальмівній рідині циркулювати, отже, колодкам буде складно розходитися.
 • Ще одна причина – повітря у гальмівній системі.

Не виключені й проблеми з батареєю. Під час роботи ДВЗ генератор передає заряд на батарею. За наявності несправності АКБ цей процес може стати безперервним. Наприклад, якщо зносилися банки. Це неминуче призводить до перегріву генератора. Якщо причина в АКБ, то зазвичай проблема вирішується якісною зарядкою акумулятора або його заміною.

Перевірити це можна самотужки. Для цього потрібно взятися за шків і зробити кілька прокруток, попередньо знявши ремінь. Туге обертання явна ознака несправності підшипника. Як наслідок, виникає перегрів та пробій ізоляції обмотки.

Якщо мова заходить про перегрівання в системі електроживлення, то як не звернути увагу на проводку. У разі рекомендується протестувати всю плюсову косу, прокладену від АКБ до ГУ. Можливо, що десь недостатньо ізоляції та коротить.

На проводці, що йде від батареї до ГУ, повинен стояти запобіжник. Коли відбувається пробій діодного мосту або інше замикання, виходить із ладу запобіжник, а не плюсовий провід. Такий варіант передбачено на деяких вітчизняних моделях (наприклад, ГАЗ).

У будь-якому випадку автовласнику слід шукати причину великого споживання напруги. Так кажуть фахівці, електрики. І насамперед діагностують акумулятор.

Як відомо, у процесі роботи двигуна ГУ має забезпечувати зарядом АКБ. Якщо на батареї полетіли банки або ще чогось, то процес струмодачі буде безперервним і у великих кількостях, що апріорі викличе перегрів пристрою.

ПричинаРішення
Акумулятор Велике споживання напруги через надмірну віддачу струму, окислення, замикання та вихід з ладу банок Замінити акумулятор, поставити на заряджання
Діодний міст Відсутність прокладки, розслаблення паяння, недотягнутість клем, пробій Перебирання, заміна, ремонт
Підшипники Вихід з ладу переднього, заднього або обох разом Заміна проводки, нова ізоляція
Проведення Недостатня ізоляція, коротке замикання Заміна проводки, нова ізоляція

Якщо мова заходить про перегрівання в системі електроживлення, то як не звернути увагу на проводку. У разі рекомендується протестувати всю плюсову косу, прокладену від АКБ до ГУ. Можливо, що десь недостатньо ізоляції та коротить.

Підшипник генератора

На проводці, що йде від батареї до ГУ, повинен стояти запобіжник. Коли відбувається пробій діодного мосту або інше замикання, виходить із ладу запобіжник, а не плюсовий провід. Такий варіант передбачено на деяких вітчизняних моделях (наприклад, ГАЗ).

У будь-якому випадку автовласнику слід шукати причину великого споживання напруги. Так кажуть фахівці, електрики. І насамперед діагностують акумулятор.

Як відомо, у процесі роботи двигуна ГУ має забезпечувати зарядом АКБ. Якщо на батареї полетіли банки або ще чогось, то процес струмодачі буде безперервним і у великих кількостях, що апріорі викличе перегрів пристрою.

Причина Рішення
Акумулятор Велике споживання напруги через надмірну віддачу струму, окислення, замикання та вихід з ладу банок Замінити акумулятор, поставити на заряджання
Діодний міст Відсутність прокладки, розслаблення паяння, недотягнутість клем, пробій Перебирання, заміна, ремонт
Підшипники Вихід з ладу переднього, заднього або обох разом Заміна проводки, нова ізоляція
Проведення Недостатня ізоляція, коротке замикання Заміна проводки, нова ізоляція

Гріється плюсова клема

Клеми. це висновки струму акумуляторних батарей. До них кріпляться дроти електроживлення транспортного засобу. Складаються вони із свинцю.

Якщо нагрівається плюсовий контакт на батареї – це означає, що у дроту поганий контакт із клемою. Це може статися внаслідок окиснення або через попадання води на нього.

Нагрів може спровокувати запалення проводки та пожежу під капотом, розплавити ізоляцію, пошкодити корпус АКБ.

Усунути причини нагріву позитивної клеми можна наступним чином.

 • Зняти кінець дроту з струмовиводу.
 • Очистити контакти за допомогою наждакового паперу.
 • Бажано поміняти провід, що йде від генератора на АКБ.
 • Зворотно одягнути провід на клему і досить сильно підтягнути кінець дроту, одягнений на виведення струму на акумуляторі.

Щоб покращити контакт необхідно підібрати потрібний діаметр кільця. Тоді болтове з’єднання щільно охоплюватиме клему і не даватиме іскритися і плавитися цьому місцю.

Рекомендується проводити затискачі гайок болтів двома ключами. Таким чином можна уникнути провертання болта або гайки.

Якщо після очищення контактів через кілька днів знову утворилася біла оксидна плівка свинцю, що призводить до поганого контактування дроту з АКБ, рекомендується перевірити батарею на витік електроліту. Можливо батарея приходить у непридатність. З’явилися тріщини на корпусі АКБ крізь які надходять пари електроліту.

Чому гріється солярка у баку

Передмова: Я створив цю тему на базі ВЛАСНОГО досвіду з ВІДНОВЛЕНИМ ТНВД, що почав зношуватися і втрачати свої характеристики після 30 тис км на машині: (став погано тягнути, погано заводиться на гарячу, троїти, циклова впала, …) Після наукових досліджень процесу були вжиті відповідні заходи, ТНВД я НЕ РЕМОНТУВАВ І НЕ МЕНЯЛ, але ВСІ ПРОБЛЕМИ ПРОСТО ПІшлиТа зараз мій ТНВД пройшов вже 100 000 км, їжджу щодня

READ  Який бензин заливати в Priora за паспортом

Проблема: На 2.5. V6 tdi існує реальний перегрів палива, температура палива піднімається до 80-90 ° C.

При перевищенні температури диз. палива 60 ° C в ТНВД відбувається досить сильна зміна кута випередження що і сильно зменшує прийомистість машини, цей феномен називається часто словом затуп

При перевищенні температури палива 70°C змащувальні властивості дизельного палива СИЛЬНО знижуються, за рахунок чого і відбувається НЕЗворотний знос ТНВД: шиберний, циліндр випередження, плунжери, …

Нагрів на V6Tdi є 2х типів повільний та швидкий.

1.Повільний нагрів: з ТНВД VP44 паливо виходить з температурою

60-90°C. Природно, обратка все це виносить в бак і паливо в ньому поступово нагрівається.Т.до. ТНВД остуджується ТІЛЬКИ ХОЛОДНИМ паливом то природно з підвищенням температури палива в баку остуджується він все гірше і гірше.При цьому палива у баку не менше 1/4 бака !

Швидке нагрівання палива:Відбувається за таких умов:1.Паливо в баку 30хв). При тривалих відпалах 150км та спортивній їзді температура на виході ТНВД піднімається до 100°C. Природно, якщо в баку РЕАЛЬНО МАЛО палива, то критична температура диз. палива досягається ДУЖЕ ШВИДКО!

Як з усім цим бороться та зберегти свій ТНВД на 300 000 км ?

Вирішення проблеми повільного нагрівання.до. найкращим способом охолодження ТНВД є холодна рідина : т.е. у нашому випадку ХОЛОДНЕ ДІЗ. паливо в баку при будь-яких його рівних (до найменших), необхідно не нагрівати його в баку!Що його гріє ВИХІД ТНВД, значить необхідно НА ВИХОДІ ТНВД поставити Дуже потужний радіатор для диз палива. (У мене стоїть радіатор від Smart 0.8d, Забирає 20-30°C без проблем).

Генератор перегрівається. Ford kuga.

Установкою радіатора проблема з відпалами вирішується, залишається проблема з нагріванням палива при коротких зупинках. При заводі протока палива досить слабка і необхідно 15 хвилин на х.х. щоб остудити паливо до прийнятних температур

1бара, за допомогою ДОДАТКОВОГО НАСОСУ (Ідеал 1.5-1.7бар але НЕ БІЛЬШ!) до заводу протягом навіть 30сек температура в ТНВД РІЗКО падає до ПРИЄМНИХ ЗНАЧЕНЬ

З.Ы.1 Дод. насос вирішує також ВСІ проблеми з підсмоктуванням повітря, і великою мірою із заниженою його подачею на малих оборотах (до 2500об) і великих (3500об)

З.Ы.2 Кріплення доп. паливного радіатора я вирішив просто : 2 довгі різьбові прути M6 по довжині основного радіатора

З.Ы.3 Цей радіатор йде зазвичай з паливним термостатом у зборі, що вимикає його при негативних температурах

Що робити, якщо дизельне паливо замерзає у баках? Скільки коштуватиме виклик мобільної бригади, яка допоможе обігріти великовантаж у польових умовах? Про це розповідає далекобійник Альберт, автор YouTube-каналу.

Омська область. За вікном мінус сімнадцять. Машину починає трусити, спалахує помилка двигуна, великовантаж глухне. Солярка в баку схожа на молочний кисіль, а найближчий сервіс неблизький. Як вчинити? Варіантів небагато: про них розповідає досвідчений далекобійник.

– Починаємо наш новий випуск. Новий випуск починається з поломки – у нас замерзла брендова, хороша солярка. І помилка двигуна ще спалахнула. Чудово. По ходу ми навіть не доїдемо до заправки. це нам нічого хорошого не дасть. Кермо стало важким, все, приїхали. Паркуємось на узбіччі. Чудово, просто чудово.

У такі моменти маємо два варіанти. Перший. кликати на допомогу по рації, другий. вийти на вулицю, підняти кабіну, відкрити фільтр тонкого очищення, викинути його (він 100% запарафінився), залити туди солярки і їхати до найближчої АЗС, розбавляти те, що залито в баки і якщо там є магазин запчастин, купити новий фільтр. Якщо нічого не вийде, залишається крайній варіант – викликати пацанів, щоб повністю відігрівали машину.

Замінити фільтр тонкого очищення не так просто: спроби підняти кабіну ні до чого не призводять. Нещодавно Альберт змінював рідину підйому кабіни. Вона, схоже, теж замерзла. кабіна не піднімається.

У результаті доводиться дзвонити в службу відігріву авто: з Києва виїжджає машина з фахівцями та необхідним обладнанням. По дорозі помічники куплять фільтр тонкого очищення. План такий: потрібно відігріти машину, замінити фільтр та поїхати на найближчу АЗС.

Повз їдуть великовантажні. Водій звертається по рації до свого колеги:

— Дружино, підвези до Крутинки. Машина зламалася, доїхати треба

Генератор автомобільний гріється, гуде.Це нормально?

Вантажівка відразу ж скидає швидкість і зупиняється на узбіччі. Нехай деякі і кажуть, що солідарність серед далекобійників залишилася в минулому, але водії на дорогах намагаються один одному допомагати один одному.

чому, гріється, генератор, автомобілі

У найближчому населеному пункті Альберт купує тушонку. Назад його підкидає інший колега. Повернувшись, водій насамперед оглядає фуру: причіп закритий, баки закопані, все добре.

Через деякий час під’їжджають хлопці з Києва. Насамперед вони одягають на замерзлий тягач спідницю із щільної, важкої матерії. Потім дістають теплову гармату, приєднують до неї фольговану трубу, якою йтиме гаряче повітря, і проводять її під спідницю.

– Не думав, що в.17 можна замерзнути!

– Буває, буває таке. Іноді в.10 дзвонять…

Теплові гармати запитані від генератора Пассата. Щоб справа йшла швидше, працює одразу два пристрої. Тепер залишається дочекатися, доки тягач зігріється.

– Внизу бак теплий, а нагорі. кисіль. Не відходить. Зараз зігріємо, увімкнемо двигун. Якщо незабаром бак не відігріється, посунемо до нього другу гармату розповідає водієві один із помічників.

— Солярки цієї півбаки, літрів 700. Я коли Крутинку проїжджав, вона почала смикатися. Я одразу подумав на солярі… Потім машина почала зупинятися. Хотів доїхати до АЗС, залити іншу солярку, але не зміг. Зупинився, щоб витягнути фільтр тонкого очищення, а кабіна не піднімається. Відкрутив штуцер, усередині лід. Відкрутив фільтр грубої очистки – і там кисіль пояснює водій.

— Зливати треба таку соляру та заливати нормальну. У нас.26 за день обіцяють. А їдеш ти у бік Новосиба, там ще холодніше, до.36, радить помічник.

— Так, зараз головне швидше розбавити якісною зимовою соляркою.

Через деякий час далекобійник перевіряє паливо в баку. Воно досі не зігрілося: на це вказує характерний білий відтінок.

Але є й хороші новини: доки грілися баки, відігрілася рідина АТФ для підняття кабіни. Підняти кабіну до кінця не вдається, але тепер можна дістатися тонкого фільтра. Це небезпечно: якщо кабіна не піднята до кінця, упор не поставити. Як страховка ремонтна бригада використовує звичайний брухт.

Фільтр тонкого очищення на вигляд нормальний, парафіну всередині немає. Він, проте, йде під заміну. Заміні підлягає і фільтр грубої очистки, який зледенів.

Тим часом паливо у баках зігрівається. Дальнобійник заводить машину і вичавлює 2 тисячі оборотів. двигун працює справно. Тепер потрібно дістатися до АЗС та розбавити паливо новою, якісною зимовою соляркою.

– Глушити двигун ми сьогодні не будемо, вночі вдарять сильні морози. Пацанам велике дякую!

Заробляють вони дуже непогані гроші. 6 тисяч коштує виїзд і за кожну годину роботи ще по 5 тисяч. А пропрацювали вони понад дві години; майже 20 тисяч доведеться їм віддати.

Великовантаж рушає з місця. Passat помічників супроводжуватиме його доти, доки водій не заправиться на АЗС і не переконається, що все гаразд – щоб у разі чого не довелося повертатися.

READ  Заміна ременя генератора Priora ГУР кондиціонер

Діставшись до заправки, водій виявляє нерадісну картину: солярка знову перетворилася на кисіль і набула нездорового білястого відтінку. Тепер, однак, проблему можна вирішити. Дальнобійник набуває рідини І (добавку, що перешкоджає утворенню кристалів льоду в бензині та дизельному паливі) і заливає її в баки, а потім до країв заповнює їх якісною брендовою соляркою. Тепер консистенція пального стає такою, якою вона має бути.

– Тепер треба заїхати на мийку. З двох причин. По-перше, потрібно помити машину теплою водою, щоб баки остаточно відігрілися, а залишки парафіну розтанули. По-друге, машина буде чистою. Ну і мені теж треба помитися та поїсти.

Але знайти мийку, на якій машини миють гарячою водою, не так просто. Втім, водієві щастить: незабаром йому це вдається.

– Не ламайтеся взимку, а краще взагалі не ламайтеся!. бажає далекобійник своїм передплатникам на прощання.

У моєму автомобілі фільтр дизельного палива гріється потоком палива, який надходить з обороту. Це в принципі зручно взимку. Але наскільки це корисно влітку? Допустимо на вулиці 25С. Я чув, що паливо з обратки йде з температурою близько 50С. Взагалі, питання в тому яка повинна бути температура палива, щоб забезпечити оптимальну роботу паливної апаратури та двигуна.

Як правило, під час їзди всі системи автомобілів активно працюють. Фізична активність викликає викид кінетичної енергії, що призводить до нагрівання елементів машини.

Під час тривалої та інтенсивної роботи цей показник може досягати п’ятисот градусів. Однак, якщо нагрівання завдає шкоди автомобілю, можна запідозрити неполадки в системі.

Головна причина перегрівів надмірне тертя, створюване всередині гальмівної системи передніх коліс. Якщо під час їзди помітний дим, що виникає через перегрівання, машина погано гальмує, окремі деталі починають плавитися, причина несправності може бути в:

 • Сильної зношеності коліс та гальмівних систем;
 • Використання дешевих, ненадійних запчастин чи підробок замість оригінального комплекту моделі;
 • Низька якість використовуваної гальмівної рідини;
 • Деформації та небажані контакти з навколишнім середовищем (приклад: влучення всередину нагрітого диска води);
 • Перевищення допустимого порога навантаження не кожен автомобіль призначений для частої тривалої їзди в несприятливих умовах;
 • Низьке навантаження на гальма задніх коліс, що провокує перенапругу передньої системи.

Діодний міст

Гул може йти і від діодного мосту. Щоб перевірити, чи коротить діодний міст, слід демонтувати кришку ззаду агрегату, зняти діодний міст, підправити шайби під фіксаторами, якими він прикручується. А якщо ще додатково поставити по шайбі, то буде ще краще.

Буває й так, що з діодного мосту злітає провід. Банальна причина, але поки не розбереш, не побачиш.

Сильно гріється генератор. що робити?

Проблема з генератором автомобіля одна з найпоширеніших. Та й що тут дивуватися. Умови роботи генератора спочатку благополучними не назвеш. На пристрій у процесі активної експлуатації потрапляють масло, бруд, сіль та різні речовини, що надають шкідливу дію. Їхня дія посилюється високими температурами, що виникають у підкапотному просторі.

Діодний міст генератора LADA Priora

Всі автомобільні генеруючі пристрої поєднує їх конструктивна схожість. Незалежно від моделей ГУ всі вони схильні до тих самих «хвороб», а відповідно, і способів їх «лікування».

Одним з найчастіших проблем з ГУ, поряд із підвищеним шумом та відсутністю заряду, є якраз його швидке нагрівання.

Вміти діагностувати ГУ своїми силами багато чого варте. Слід навчитися хоча б проводити первинну діагностику, яка б підтвердила несправність ГУ.

Стартерна обмотка генератора

Ось як рекомендовано перевіряти пристрій:

Ремінь перевіряється на цілісність та натяг. Якщо на матеріалі помітні сліди зношування, великі тріщини та скуйовдженість, то це привід для заміни. Поганий ремінь – зайве навантаження на генератор та інші системи автомобіля. Зайве навантаження на генератор – перегрів та швидкий вихід агрегату з ладу.

Щодо натягу, то і тут схожа ситуація. Слабкий або надто затягнутий ремінь позначається на роботі генератора негативно.

Другий на черзі після ременя – запобіжник, що перебуває у блоці. Як правило, він буває передбачений автовиробником.

Згорів генератор!? Як врятувати генератор!? Одна з причин ВИХОДУ з ладу ГЕНЕРАТОРА!

Далі – перевірка на окислення клем АКБ та проводки, що йде на ГУ. Не зайвим буде перевірити роз’єм генеруючого пристрою.

Вищеописані методи допоможуть визначити, чи в порядку електропідключення ГУ, чи ремінь. Однак на цьому перевірка пристрою не закінчується.

Взагалі, якщо індикатор не працює при включеному запаленні (половина обороту ключа), то, можливо, АКБ, що сів, пошкодження самої лампочки-індикатора, порушення проводки. Це може свідчити про проблеми з геном: вихід з ладу таблетки (регулятор напруги), обрив в обмотці або знос щіток.

Якщо індикатор продовжує горіти після заводу мотора, то і це свідчить про проблему. вийшов з ладу один або кілька діодів генеруючого пристрою, є замикання в ланцюзі, несправний шків і т.д.д. Лампочка-індикатор горіти не повинна, тому що після запуску забезпечення споживачів струмом покладено не на батарею, а на генератор. Індикатор, що світиться, говорить про те, що АКБ продовжує живити електроприлади.

Якщо індикатор припиняє світитися лише після підвищення обертів двигуна, проблема у слабкому натягу ременя, зношуванні щіток або несправності стартерної обмотки.

Генератор ВАЗ 2112

Подальша перевірка генератора вже має на увазі більш детальне та професійне обстеження. Зокрема, слід озброїтися спеціальним вимірювальним приладом: вольтметром або омметром.

 • Знімається напруга з клем-висновків АКБ та з проводки, що йде на ГУ. 14 вольт із зайвим – це стандартна напруга без електричних навантажень, 13.6 вольт – якщо підключена оптика та деякі інші споживачі.

Якщо напруга не перевищує значення 12-13 вольт, навіть після збільшення оборотів двигуна до 1000 об/хв, піддається сумніву силовий кабель, що йде на ГУ.

Якщо показники вищі за норму, то це свідчить про перезаряд АКБ, що апріорі призводить до виходу батареї з ладу.

Перегрів генератора часто буває пов’язаний із підвищеною напругою бортової мережі автомобіля. Причиною цього, як правило, стає несправна батарея. Усередині АКБ відбувається замикання, коротить одна з банок. Це відповідно позначається на роботі генератора.

Генератор ВАЗ у розібраному вигляді

Однозначно, якщо перегрівається ген, слід першочергово перевіряти акумулятор. Часто він просто сідає, наприклад, від роботи потужної акустики. Втрачений запас електричної енергії вимагає поповнення, а що живить АКБ під час роботи двигуна – генератор. Ось він і гріється за короткий проміжок часу, якщо віддає напругу у більших, ніж це має бути значення.

Працює на знос, а відповідно, і гріється генеруючий пристрій через несправний регулятор напруги. Таблетка або шоколадка, як прийнято називати регулятор, контролює напругу, не даючи струму надходити у великих кількостях.

Зуміти визначити причину перегріву дуже важливо. Таким чином, вдасться запобігти повному виходу з ладу генеруючого пристрою, налагодити нормальне електроживлення в мережі.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS