Чому дизель димить білим димом

Table of Contents

Білий дим із вихлопної труби дизельного двигуна

Дим із труби автомобіля — продукт згоряння суміші палива, яка після переробки перетворюється на газ. Якщо ідеально налаштувати справний дизельний двигун, то вихлопи можуть бути видні у вигляді білої водяної пари лише у зимовий час. Якщо в ДВЗ відбуваються негативні зміни, то колір вихлопу дизельного двигуна дає знати про несправності двигуна. Колір вихлопу буває різним. Саме він дає нам інформацію про характер можливої ​​проблеми двигуна. Залежно від несправності колір буває:

Білий дим із вихлопної труби дизельного двигуна

Поява дивного білого диму з вихлопного тракту завжди говорить про несправність у системі ДВЗ. Білий колір дим набуває у разі присутності незвичайних домішок. Цю проблему не варто плутати з білою парою, яка пояснюється утворенням конденсату і не є ознакою поломки. Його відмінність у тому, що хмара швидко розсіюється і залишає на трубі крапельки води. Якщо корпус залишається сухим, а білий дим зависає в повітрі, потрібно провести ретельну перевірку на предмет попадання тосолу в камеру згоряння.

Турбокомпресор та причини появи сизого диму

Якщо автомобіль оснащений турбокомпресором, вихід густого сизого диму може бути обумовлений його незадовільним станом. Внаслідок несправності цього агрегату відбувається витік моторного масла, призначеного для змащення підшипників турбіни. Мастило проникає в пускову систему мотора.

У процесі згоряння олії турбокомпресора утворюється густий сизий дим, що завдає непоправної шкоди атмосфері.

Для діагностики турбіни необхідно зробити такі дії:

Скупчення великої кількості олії у повітроводі та турбіні є серйозним дефектом. При виявленні такої ситуації необхідно негайно звернутися за кваліфікованою допомогою до сервісного центру.

Дизель димить білим вихлопом

Паливний упорскування дизельного агрегату означає подачу палива в циліндри під великим тиском через дизельну форсунку. У момент проходження солярки через форсунку утворюється так званий факел розпилу, завдяки чому паливо, що подається, рівномірно розділяться в циліндрі дизеля на маленькі краплі. Далі розпилені частинки пального всередині циліндра нагріваються, починається їх активне випаровування.

Повністю справний чотиритактний дизельний двигун за будь-якого режиму роботи (на холостому ходу або під навантаженням) агрегату отримує ефективно розпорошену порцію палива в чітко заданий момент після такту стиснення в циліндрі мотора. Далі відбувається самозаймання суміші від нагрівання. Після паливно-повітряна робоча суміш солярки та повітря повноцінно згоряє, віддаючи максимум корисної енергії поршню. Підсумком стає випуск відпрацьованих газів з циліндра. Білий дим із труби дизельного двигуна виникає з наступних причин:

 • підвищена вологість у вихлопній системі на прогріві;
 • паливо може повністю згоряти в циліндрах дизеля;
 • попадання охолодної рідини в циліндри ДВЗ;

Конденсат у вихлопній системі

Для режиму прогріву холодного мотора білий вихлоп справного дизеля є нормальним явищем. Насправді, білий колір дає водяну пару у вихлопній системі автомобіля. Вода конденсується з повітря після простою машини. Частина конденсату після запуску двигуна витікає у вигляді крапель води та збирається на кінці вихлопної труби, а інша частина води починає випаровуватися. Після нагрівання системи вихлопу дизельного або бензинового мотора вода і пара, що конденсується, зазвичай зникають. Виняток становить зимовий період. Чим нижча температура на вулиці, тим триваліша та інтенсивніша йде пароутворення. Причина вихлопна система нагрівається на морозі помітно повільніше.

Солярка згорає не повністю

Також білий вихлоп під час прогріву дизеля виникає через несвоєчасне самозаймання робочої суміші в циліндрі. Білувато-сірий колір вихлопу вказує на присутність газів, які повинні були штовхати поршень у циліндрі, а опинилися у вихлопі.

Зазначимо, що таке явище властиве як справному дизельному мотору в процесі прогріву взимку, так і несправному дизелю. У першому випадку солярка потрапляє в циліндр, випаровується, але повного згоряння суміші не відбувається з урахуванням фіксованого кута подачі палива. Викликано це недостатньою температурою всередині циліндра для своєчасного займання, що негайно проходить з нагріванням ДВЗ і не є несправністю.

Якщо дизель димить білим, це говорить про те, що дизельні форсунки нормально подають та розпорошують солярку. Запізнення спалаху призводить до зниження температури в циліндрі, швидкість і рівномірність згоряння суміші зменшується, причому незалежно від ефективності розпилу палива форсункою. У такому разі білий колір вихлопу дизельного двигуна вказує на:

 • проблеми зі свічками розжарення;
 • падіння компресії у циліндрах;
 • знос плунжерних пар ТНВД;
 • підвищений тиск упорскування форсунок;

Рекомендуємо також прочитати статтю про влаштування системи живлення дизельного двигуна. З цієї статті ви дізнаєтеся про конструктивні особливості, складові елементи та особливості експлуатації паливної системи дизельного ДВЗ.

З такими несправностями дизельний двигун починає відчувати труднощі з пуском «на холодну» та/або «гарячу», дизель може троїти, нестабільно працювати на неодружених оборотах та під навантаженням. У силового агрегату зникає потужність, знижується розгінна динаміка, помітно зростає витрата палива, реакції ДВЗ на натискання педалі газу стають менш чіткими.

Охолоджуюча рідина в циліндрах

Наявність у вихлопі прогрітого дизеля дуже густого білого диму може бути викликано попаданням охолодної рідини в циліндри двигуна із системи охолодження силового агрегату. Колір вихлопу може змінюватися, тому що наявність антифризу або тосолу в камері згоряння змушує дизель диміти білим, сіруватим або білим сизим димом. Це залежить від компонентів, що входять до складу ОЖ у системі охолодження. На густоту диму також впливає зовнішня температура повітря (при негативних показниках вихлоп стає густішим).

Головною причиною димності дизеля в цьому випадку виступає вода, що міститься в охолодній рідині. Вона активно випаровується від контакту з розігрітими вузлами. Результатом стає рясний туман із вихлопної труби. Ця несправність є особливо небезпечною для дизеля порівняно з бензиновою машиною. сірки у солярці підвищено, у циліндрі висока температура, а попадання води з ОЖ призводить до активного утворення оксиду сірки. Наявність сірчистого ангідриду згубно позначається на ресурсі дизельного двигуна та сполучених систем.

Додатково діагностувати проникнення рідини в циліндри можна шляхом контролю стану системи охолодження, перевірки рівня ОЖ, а також наявність вихлопних газів (газових пробок) в системі охолоджувального двигуна. Для цього достатньо відкрутити пробку радіатора або розширювального бачка. Запах вихлопних газів та/або масляна плівка на поверхні ОЖ вкажуть на діагноз. Рівень рідини під час потрапляння в циліндри закономірно знизиться. Якщо холодний мотор запустити, при цьому не закручуючи пробки розширювального бачка, тоді підвищиться тиск у системі охолодження, рівень ОЖ у розширювальному бачку підніметься, але буде нестабільним. Також у бачку з’являться бульбашки газу, ОЖ може розбризкуватися із заливної горловини бачка.

Якщо двигун заглушити, рідина із системи охолодження почне потрапляти в циліндр, пройде через поршневі кільця і ​​опиниться в моторному маслі. Так антифриз потрапляє у піддон картера двигуна. Поступово масло перемішується з ОЖ. Результатом стане поява емульсії. Сама моторна олія від контакту з рідиною візуально світлішає і втрачає блиск. Корисні властивості олії губляться. Проникнення емульсії в систему мастила викликає поява характерної світлої піни коричнево-жовтого кольору. Вказана піна відкладеться на клапанній кришці та пробці маслозаливної горловини.

Більш серйозні пошкодження призводять до активного накопичення ОЖ у надпоршневому просторі, що ускладнює пуск ДВЗ (важке обертання коленвала стартером). Рясна течія охолоджуючої рідини в циліндр може призвести до гідроудару, погнутих шатунів і капітального ремонту.

Необхідно додати, що подібні проблеми часто пов’язані з попереднім перегріванням дизельного двигуна. Паралельно усунення основної проблеми система охолодження може також вимагати ретельної перевірки. Необхідно переконатися в працездатності термостата, радіатора, пробок радіатора та розширювального бачка, вентилятора охолодження, справності датчика включення вентилятора, цілісності патрубків та надійності з’єднань.

Дизельний двигун димить сизим димом

Дим із вихлопної труби автомобіля є абсолютно нормальним явищем. Так ми бачимо, що система вихлопу чудово справляється зі своєю роботою – випуск газів, що відпрацювали, з камери згоряння двигуна. Однак, існує й інша сторона – це колір диму, зміна якого сигналізує про наявність будь-якої несправності. У цій статті ми постараємося відповісти, чому димить дизельний двигун, розберемо причини, діагностику та способи усунення.

Звідки дим у дизельному двигуні?

Що таке дим? Дим. це продукт згоряння, що виділяється при окисленні палива в камері згоряння автомобіля. Як правило, дим виходить з усього, що згоряє, а значить і мотор має подібні властивості. Що стосується бензинового, то наявність диму навіть на неодружених оборотах є нормальним явищем. Однак дизельний мотор диміти не повинен. Його наявність має бути лише при появі навантаження на двигуні. Так, наприклад, під час руху в гору багато вантажних автомобілів залишають після себе хмару чорного кольору, що свідчить про напружену роботу двигуна. Але варто прибрати ногу з газу. дим відразу перестає виходити з вихлопної труби.

READ  Nissan х Trail дизель яке масло

Найважливішим у процесі діагностики прийнято вважати колір диму. Як правило, про несправності можна судити за наявності наступних кольорів у газах, що відпрацювали: чорний, сизий і білий.

 • Несправність повітряного фільтра. Якщо повітряний фільтр засмічується, кількість повітря в суміші зменшується, а значить, ефективність згоряння палива зменшується. Замініть повітряний фільтр або проведіть його чищення.
 • Засмічення паливних форсунок. Зазвичай усередині форсунок накопичуються частинки нагару, які перешкоджають нормальній подачі палива, а отже, не забезпечують повного згоряння в камері. Щоб продовжити життя форсункам, їх можна почистити, в інших випадках вони піддаються тільки заміні.
 • Перевантаження двигуна. Таке буває при русі в гору, коли передача надто висока. Для підйому використовуйте знижені передачі, щоб зняти навантаження та забезпечити більш ефективну роботу двигуна.
 • Неправильне регулювання паливного насосу. Як правило, при неправильному налаштуванні, кількість палива, що подається у форсунки, значно збільшується. Це означає, що повітря для його згоряння не вистачає, і його надлишки йдуть у вихлопну систему, догоряючи там.
 • Нагар, що осів у камері згоряння. Виявляється найчастіше при невеликих навантаженнях двигуна. Поява нагару може бути на клапанах, навколо них і т.д. д. У будь-якому випадку, поява нагару завжди супроводжується підвищеною витратою палива та чорним димом.
 • «Залягли» олійні кільця. У цьому випадку, крім чорного диму, може спостерігатися підвищена витрата палива. Ремонт двигуна обійдеться не тільки заміною кілець, а й заміною циліндрів на розмір вище.
 • Неправильне регулювання клапанного механізму. Паливо в камеру згоряння потрапляє не тільки коли вони відкриваються, але і коли знаходяться в закритому положенні, так як герметичність камери серйозно порушена. Проведіть налаштування теплових зазорів клапанів.
 • Недостатня в’язкість олії. Якщо масло занадто рідке, то воно легко долає ущільнення поршневих кілець. Проведіть промивання двигуна та заміну масла.
 • Низька якість палива. Усунути можна лише зміною заправної станції.
 • Неправильне регулювання газорозподільного механізму. Це означає, що паливо потрапляє в камеру згоряння в той час, коли такт впуску ще не розпочався або закінчився.

Чому йде сизий дим (синій)

Причини синього диму вихлопу такі самі, як і у бензинового мотора. попадання масла в камеру згоряння. Найчастіше, це характеризується підвищеною витратою олії, що супроводжується її горінням нарівні з паливом. Потужність двигуна, при цьому, зменшується. Ось причини, через які масло може потрапити до камери:

 • Знос ущільнення клапанного механізму. Клапанний механізм, в процесі своєї експлуатації, теж потребує мастила. Його попаданню в камеру згоряння перешкоджають маслознімні ковпачки. Якщо ковпачки зношуються, то масло йде у вихлоп автомобіля. Проведіть заміну ковпачків.
 • Занадто рідка олія. Причина та ж, що й за чорного диму. Занадто рідка олія просочується через різні ущільнення та легко виявляється в камері згоряння. Таким чином, воно згоряє та виходить у вигляді синього диму через вихлоп.
 • Зношування маслознімних кілець. Необхідно провести ремонт двигуна.

Білий дим із дизеля

Природа білого диму різнобічна. По-перше, білий дим може виникати внаслідок роботи двигуна у зимовий період. В цьому випадку, поява білого диму. це абсолютно нормальне явище, тому що це не дим, а пара, що виникає в процесі випаровування конденсату.

Інша причина білого диму. це прокладка головки блоку циліндрів стала непридатною. У камеру згоряння проникла охолодна рідина, яка виявляється у вихлопному газі у вигляді білого диму. У цьому випадку необхідно замінити прокладку та провести промивання двигуна.

Мабуть, це всі причини димлення двигуна. Їх усунення не завжди можливе власними силами, тому, у ряді випадків, рекомендуємо звернутися до автомобільних майстрів.

Помітивши, що димить двигун білим димом, це ще не гарантує, що причина полягає у водяній парі. Останній має низку особливостей.

 • Невелика щільність.
 • Розсіюється дуже швидко.
 • Немає стороннього запаху – наприклад, гарі.
 • Після прогріву мотора він зникає через 1-2 хвилини, як тільки агрегат досягне робочої температури.

Але коли двигун все одно димить білим навіть після гарного прогріву, швидше за все, настав час перевірити працездатність системи охолодження. Відтінки бувають різними, залежно від типу використовуваної охолодної рідини. Так чи інакше, власник зобов’язаний передати машину до сервісного центру, щоб майстри провели комп’ютерну діагностику, а потім відремонтували охолодження.

Зверніть увагу! Якщо бензиновий двигун починає диміти синім, і господар не наважиться перевірити систему охолодження – в майбутньому це призведе до перегріву блоку. Результат – заклинювання клапанів, задираки на внутрішніх стінках блоку та повна заміна двигуна.

Як правило, відтінок вихлопу повідомляє про наявність:

 • пробою прокладки блоку, через яку охолодна рідина просочується в робочу камеру. Підтвердженням цього є поступове зменшення рівня антифризу в системі;
 • тріщин у ГБЦ. Треба якнайшвидше провести ремонт двигуна, інакше скоро він заклинить;
 • охолодної рідини сумнівної якості;
 • перевищення допустимої робочої температури. Якщо мотор почне постійно нагріватися до температури вище за експлуатаційну, у будь-який момент він зможе різко заклинити.
чому, дизель, димить, димом

Якщо дизельний двигун димить чорним димом, є різні причини. Найчастіше це технічні нюанси, пов’язані з недостатнім тиском подачі солярки або засмічення паливопроводу. Найпростіша причина чорного вихлопу. неякісне паливо, це припущення потрібно перевірити першим.

Неповне згоряння палива призведе до утворення густого чорного диму. Основною причиною цього є неякісне паливо. Воно зазвичай продається на маленьких заправках, які закуповують солярку у сумнівних постачальників.

Перевірити це припущення легко, достатньо поміняти паливо, заправившись на іншій АЗС. Якщо вихлоп став нормальним після кількох запусків, причина чорного диму пов’язана з паливом.

У разі коли зміна палива не принесла результатів, обстежується технічна частина. Це не тільки порушення роботи двигуна, а й усієї системи подачі палива, засмічення форсунок та ТНВД. Якщо не врахувати перший «дзвіночок» у вигляді чорного диму із вихлопної труби, наслідки погіршаться.

Несправний турбокомпресор

Через особливості дизельних двигунів, у яких температура вихлопних газів нижче, ніж у бензинових ДВЗ, турбонаддув у них зустрічається частіше. Переважно це недорогі конструкції, які можуть зламатися. Якщо це сталося – деталь не даватиме потрібного наддуву для згоряння повітряно-паливної суміші та вихлоп стане чорним.

Часто несправності цієї деталі супроводжуються збільшеною витратою масла та падінням потужності двигуна. Основною причиною є:

Визначити витік повітря з єдиної системи можна за гучним свистом, який видається турбіною при увімкненому двигуні. Якщо він присутній, значить проблема полягає у слабкому збагаченні палива. Воно згоряє не до кінця і проявляється у вигляді великої кількості сажі. За відсутності сторонніх звуків, перевіряються повітропроводи, там може накопичитися сажа, утворивши пробку.

Проблеми з ТНВД

Паливний насос високого тиску. це технічно складна деталь автомобіля, яка може виходити з ладу. Перевіряється правильність кута упорскування, порушення якого призводить до підпалу палива із затримкою. Внаслідок цього тиск усередині циліндрів зростає і в системі з’являється багато сажі.

Цікаво! Про випередження моменту упорскування, при якому пальне подається дуже рано, може сказати сильна детонація в камерах згоряння. Гучність роботи двигуна при цьому також зростає в різних режимах.

Вона забиває сажовий фільтр, він не може продовжувати очищення і сторонні частки потрапляють у масло. Канали, що проводять масло, забиваються, рідина не може ефективно відводити тепло двигуна, мотор перегрівається. Наслідків такої несправності кілька:

 • на поршневих кільцях утворюється наліт (фахівці називають це закоксовкою), що заважає їх злагодженого руху при навантаженні;
 • прогоряють клапани і поршні, через недостатнє надходження масляного мастила і підвищеного зносу;
 • у масло потрапляє солярка, що знижує його в’язкість і веде до недостатнього змащування вузлів.

У ТНВД можуть зламатися плунжерні пари, що супроводжується густим чорним димом, нерівномірними холостими обертами під час прогрівання двигуна. Потрібно показати машину фахівцям, які зможуть перевірити кут упорскування спеціальним обладнанням та за необхідності відрегулювати його.

Низька компресія

Основною причиною порушень у процесі запалення палива та його згоряння є низька компресія в циліндрах. Саме вона призводить до димлення, адже тиск в кінці такту стиснення для дизельних моторів має особливе значення. Температура повітря, що стискається, при надходженні палива впливає на продуктивність, з якої паливно-повітряна суміш згорає.

Низька компресія не дозволяє досягти температури в циліндрі, за якої дизель згорить повністю. Особливо ця проблема проявляється в період низьких температур, дизельний двигун може не заводитися.

Забився повітряний фільтр

Найпростіша неполадка, яка може спричинити високу димність. засмічення повітряного фільтра. Цей розхідник відловлює з повітря, що надходить в циліндр, тверді частинки, попереджаючи їх накопичення і проникнення в систему. Якщо фільтр надмірно засмічений, повітря не надходить у потрібному обсязі, падає потужність та збільшується витрата дизеля.

Несправності з повітряним фільтром можна визначити через бортовий комп’ютер, у переліку лічених помилок повинні бути коди P0171 або P0172. Цю проблему можна вирішити простою заміною повітряного фільтра, це має робитися щорічно, або при проходженні максимум 20 тисяч кілометрів.

Якщо умови експлуатації машини пов’язані з поїздками по курних дорогах, забруднення відбудеться швидше, отже обслуговування фільтра буде потрібно раніше.

Забилися форсунки

Дану проблему легко діагностувати, адже вона пов’язана з проблемами при холодному запуску мотора та чорним вихлопом, що при цьому з’являються. Крім того, автомобіль може глухнути при розгоні, адже форсунки не пропускають достатньої кількості палива, будучи засміченими.

В основному це відбувається через неякісне паливо, в якому присутні сторонні частки, що затримуються у форсунках. Врятувати ситуацію може тільки хімічне або фізичне промивання, яке проводять тільки професіонали.

Інші причини

Є й деякі інші причини того, що машина починає сильно диміти. Вони не настільки поширені, як перелічені, але все ж таки можуть проявлятися:

 • великий нагар на клапані системи EGR, що відповідає за рециркуляцію відпрацьованих газів. Через наліт механізм залишається відкритим, збільшуючи прихід вже відпрацьованих газів через впускний колектор;
 • несправність кисневого датчика. електронний блок, який відповідає за роботу двигуна, працює некоректно і не може забезпечувати подачу потрібної кількості повітря в солярку;
 • збої в системі запалення. у деяких двигунах присутній регулятор блоку запалення, який може ламатися;
 • негерметичні повітряні канали. упускаючи повітря, що нагнітається, вони не поставляють достатньо обсягу кисню в двигун, через що паливо не може згоріти повністю.
READ  Renault Duster дизель скільки масла в двигуні

Наведені причини можуть призводити до утворення чорного диму з вихлопної труби. Але є й інші забарвлення диму, які можуть розповісти про інші неполадки і теж не є нормою.

Чим небезпечне неповне згоряння дизельного палива

Часткове спалювання солярки веде до виникнення димабілого кольору. Несвоєчасний спалах паливоповітряних сумішей у циліндрах призводить до виходу біло-сірого газу, який не встиг повноцінно надати поштовх на поршень і потрапив у вихлопну трубу.

У справних дизелях таке трапляється при запуску двигуна в зимовий час. Значення температури в циліндрах не є достатнім для самозаймання, солярка випаровується, і суміш не повністю згорає. Це не є дефектом, т. до. димність повністю зникає в міру нагрівання двигуна.

Про що говорить дим із вихлопної труби білого кольору?

Серйозне відхилення від норми характеризується появою вихлопу біло-сірого кольору під час прогрітого двигуна. Тут спостерігається самозаймання із затримкою через несвоєчасне подання солярки форсунками, але температура мотора при цьому має достатню робочу величину.

Якщо форсунки подають і розпорошують паливо без затримок, але біло-сірий дим все одно виділяється, паливоповітряна суміш згоряє не до кінця через зниження температури в циліндрах внаслідок низької якості свічок розжарювання, зменшення рівня тиску, дефектів деталей паливного насоса.

Дані несправності призводять до таких проблем:

 • труднощі, що виникають при запуску силового агрегату як холодного, так і прогрітого;
 • поява ефекту троїння дизельного двигуна;
 • нестабільність роботи двигуна на холостому ходу та під навантаженням;
 • падіння потужності силового агрегату;
 • погіршення розгінної динаміки;
 • збільшення споживання пального;
 • зниження реакції двигуна на педаль газу.

Чому дизель димить білим димом із вихлопної труби

Вихлоп будь-якого двигуна внутрішнього згоряння містить воду, пари якої в залежності від температури мають різну прозорість. В результаті дим білого кольору може виникати як у справних моторів, так і проблемних. В останньому випадку він інтенсивніший і мало змінюється після прогріву.

Як має працювати справний дизельний двигун

Коли мотор прогрітий, а паливна система в нормі, то вихлоп має бути прозорим. Це гарантується повним згорянням палива та наявністю екологічних фільтрів у системі вихлопу.

Поява диму будь-якого кольору, у тому числі й білого, має насторожувати.

Відмінності білого диму від водяної пари

Густе біле димлення водяною парою теж не є ознакою нормальної роботи. Перший час після запуску холодного дизеля починає виділятися конденсат, як з водяної пари, що містяться у вихлопних газах, так і від залишків вологи всередині трубопроводів і глушників випуску. Але інтенсивність диму не вселяє побоювань, а після прогріву гази набувають прозорості.

Якщо цього не сталося, треба перевірити, що саме утворює білий колір. Незгоріле дрібно розпилене дизельне паливо важко відрізнити від водяної пари візуально, але за запахом це зовсім різні речовини. А друга ознака утворює швидкість випаровування конденсату з піднесеного до вихлопної труби білого паперового листа.

Вода йде швидко, а солярка залишає масляні сліди і швидко розтікається по пористій структурі, володіючи значно вищою проникаючою здатністю.

Чисто білий дим від дизельного палива з’являється тільки в найзапущеніших випадках, наприклад, коли в одному з циліндрів паливо не згорає зовсім. При частковому горінні утворюється вільний вуглець (сажа), і гази набувають сірого відтінку.

Чому з’являється білий дим із вихлопної труби дизеля

Це може бути пов’язано з порушенням запалення, а також з попаданнями на випуск сторонніх рідин, наприклад, олії з турбіни або антифризу із системи охолодження.

Неправильне регулювання моменту упорскування

Як рання, так і пізня поява розпиленого палива в камері згоряння веде до зменшення часу на повне виділення ним своєї енергії. Якщо воно спалахне, але догоряти буде вже на вихлопі, то утворюється сажа та сірий дим.

Але при великій кількості нереалізованої солярки вона у вигляді дрібнодисперсного розпилу доходить до зрізу вихлопної труби і випускається назовні білим димом. Необхідна діагностика паливної системи.

Порушення дозування палива

При грубих несправностях паливної системи можлива ситуація, коли більша частина заряду взагалі не спалахує, проходячи через вихлопну магістраль.

Наприклад, якщо порушена герметичність закритої форсунки. Вона починає лити паливо постійно, машина димить навіть у прогрітому стані на оборотах холостого ходу, а при натисканні на педаль газу утворюються цілі хмари густого білого диму.

чому, дизель, димить, димом

Одночасно паливо потрапляє в картер двигуна, стікаючи по стінках циліндрів, починає зростати рівень масла в картері. Ситуація дуже небезпечна для двигуна.

Надходження охолодної рідини в циліндри

При пробоях прокладання голівки блоку антифриз починає підсмоктуватися в циліндри. Та ж ситуація виникає і в не менш поширеному випадку появи тріщин у матеріалі головки та блоку. Напружений механічний режим роботи дизельного двигуна дуже сприяє.

Антифриз складається з води та етиленгліколю, обидві ці речовини, особливо останнє, при нагріванні утворюють білу пару. Переконатись у наявності витоків можна:

 • зниження рівня охолоджуючої рідини в розширювальному бачку;
 • спостерігаючи за виділенням газів у систему охолодження при працюючому двигуні;
 • подачею стисненого повітря в циліндри двигуна з вируванням у бачку;
 • за освітою масляно-водяної емульсії в картері мотора, що помітно на щупі та пробці заливної горловини.

Несправність вимагає негайного вживання заходів щодо заміни прокладання головки, перевірки площини сполучення та опресування деталей на утворення тріщин.

Пропуск олії агрегатом турбокомпресора

Коли масло потрапляє в циліндри, то зазвичай воно там згоряє з появою характерного сизого диму. Але підшипники турбіни можуть відправляти своє змащення безпосередньо у випускний тракт, де воно випаровується з утворенням димлення білого кольору.

Необхідно провести діагностування турбіни, перевірку люфту в картриджі та наявність слідів олії з боку гарячої частини компресора.

Наслідки для двигуна

Дизель занадто складний і не має запасу міцності, тому будь-які несправності необхідно негайно усувати.

Зниження потужності та збільшення витрати пального можна вважати лише непрямими симптомами несправності, які не мають критичних наслідків. Те, що сталося, потім буде куди гірше.

5 причин чому димить дизельний двигун, частина 1 (механічні системи)

Порушується тепловий режим двигуна, умови змащення найвідповідальніших деталей, швидке зношування веде до катастрофічних поломок.

Ремонт ґрунтовно зруйнованого мотора за своєю вартістю не йде ні в яке порівняння з уявною вигодою від експлуатації його з наведеними несправностями.

Причини виникнення білого диму

При прогріванні холодного дизеля вихід диму білого кольору є нормою, т. до. це водяна пара, що утворюється в процесі випаровування конденсату, що утворився з повітря під час простою авто. Деяка кількість вологи виливається з вихлопної труби при запуску двигуна, решта води випаровується.

У міру прогрівання всіх частин вихлопної системи волога та пара повністю йдуть. У зимовий час виділення пари більш тривале та інтенсивне внаслідок повільного прогріву вузлів та деталей.

Дим білого кольору з’являється з наступних причин:

 • Підвищена вологість вузлів та деталей системи вихлопу при прогріві.
 • Неповноцінне спалювання солярки в циліндрах.
 • Несправність свічок розжарювання.
 • Недостатній рівень компресії у циліндрах.
 • Спалах у камерах згоряння відбувається з деяким запізненням.
 • Вихід з ладу плунжерів та втулок паливного насоса.
 • Проникнення охолодної рідини в циліндри двигуна.
 • Знаходження конденсату у системі вихлопу.

Несправність форсунок

Не секрет, що якість дизпалива іноді залишає бажати кращого. Якщо машина часто їздить на неякісній солярці, термін служби форсунок сильно скорочується. Забиті канали одна з основних проблем дизельних агрегатів. Також на роботу форсунок впливають такі фактори, як знос розпилювача або недостатній тиск елементів упорскування.

Через неправильну роботу форсунок в циліндри може надходити мало солярки, або вона буде погано розпорошена. І в тому, і в іншому випадку процес горіння, а значить, і роботи мотора буде порушено. Оскільки знос деталей відбувається нерівномірно, то найчастіше по-різному форсунки розпилюють і паливо. Тому циліндри працюють також не однаково. Зрештою водій почне відчувати характерну для двигуна, що троїть, вібрацію. Тому досвідчені водії радять міняти форсунки на дизелі через кожні 150 тисяч км пробігу.

Якщо двигун затроїв, то виявити неробочу форсунку можна тільки переставивши її на інший циліндр. Якщо після цієї маніпуляції циліндр відмовляється працювати, значить проблема у форсунці.

Пам’ятайте, що ремонт чи очищення форсунок в даному випадку необхідно проводити в комплексі з регулюванням інжектора та перевіркою роботи ТНВД.

Принцип роботи і від чого дим стає білим

У дизельному моторі реалізований принцип запалення суміші солярки з повітрям від стиснення, навіть якщо є свічки, вони потрібні тільки для полегшення пуску, запалюючи суміш, коли мотор увійшов у режим, вони не беруть участь. Розпорошена солярка перемішується з повітрям і різко, під великим тиском, стискається, у результаті суміш нагрівається і самозаймається.

У справному моторі повітря і паливо подаються в потрібний час і в правильній пропорції, в результаті виходить повне вигоряння суміші після самозаймання, після чого йде викид газів через вихлопний колектор і глушник. Гази, що прогоріли, практично не мають кольору, а якщо вихлоп побілів, це означає:

 • Можливо, в циліндри потрапляє ОЖ (охолодна рідина),
 • Не повне вигоряння палива всередині циліндрів,
 • Підвищена вологість під час прогріву вихлопної системи,
 • Конденсат, що накопичився всередині вихлопної системи.

При прогріві дизеля, (він спочатку працює на холодну), поява білого диму, абсолютно нормальне явище. Білим його робить пара, що утворюється у вихлопній системі з конденсату. Конденсат з’являється, якщо машина постояла на вулиці. При прогріві нагрівається глушник і конденсат випаровується. Після прогріву (через кілька хвилин після запуску двигуна) пара пропадає.

Взимку це відбувається довше, тому що конденсат випаровується гірше і мотор гріється довше. Чим температура нижча, тим пароутворення буде довшим. На додачу, солярка згоряє не повністю, через несвоєчасне займання суміші всередині циліндрів. Її присутність у вихлопному газі також дає білий колір.

READ  Скільки літрів бак Nissan Qashqai

Якщо з нагріванням двигуна гази стають прозорими, ваша машина в порядку, несправностей немає, турбуватися нема навіщо.

Білий дим. несправності дизельного автомобіля

Коли дизель прогрівся (працює на гарячу), поява білого вихлопу означає затримку загоряння палива всередині циліндрів, через порушення подачі пального через форсунки. Можливі причини:

 • Підвищений тиск у форсунках несправність ТНВД.
 • Можливо, зносилися плунжери всередині ТНВД.
 • Порушений цикл упорскування неправильно налаштований ТНВД, потрібне регулювання.
 • Несправність однієї або декількох форсунок, вони створюють перелив.
 • Знижена компресія всередині одного або декількох циліндрів, пропускають клапани або залягли кільця.

Одночасно з подібними несправностями, у дизеля з’являються проблеми із запуском, він і погано заводиться, і починає «троїти», нестабільність роботи відчувається як при мінімальних, неодружених оборотах, так і під навантаженням. Потужність під час руху відчутно знижується, а витрата солярки помітно зростає.

Ще однією причиною сильного димлення може стати рідина охолодження мотора, що потрапляє в циліндри. Білизну та інтенсивність викликає її випаровування у процесі роботи дизеля. Залежно від властивостей та кольору рідини, вихлоп стає сіруватим і навіть сизим.

Це найбільш небезпечна для двигуна проблема. У процесі згоряння солярки змішаної з водою утворюється оксид сірки та сірчистого ангідриду, що губить і сам мотор, і всі з ним пов’язані системи.

Чому дизельний двигун димить і коли це нормально

Дизельний мотор може випускати білий, синій та чорний дим із вихлопної труби, а також численні відтінки цих кольорів, які чітко проглядаються у вихлопі. Якщо дизель димить синім або сизим димом на холодну та/абона гарячу, тоді цілком очевидна несправність силового агрегату. Поява синього вихлопу дизеля найчастіше говорить про дві проблеми:

Рекомендуємо також прочитати статтю про те, чому дизельний двигун димить білим вихлопом у режимі прогріву та після виходу на робочу температуру. З цієї статті ви дізнаєтесь про можливі несправності, на які вказує білий дим дизеля.

Діагностика та локалізація проблеми

У першому випадку вихлоп синього кольору, їдкий, має різкий запах. Причина полягає в тому, що в циліндрі згорає тільки добре розпорошене дизпаливо. Краплі незгорілої солярки вилітають із вихлопної труби в пароподібному стані. Інша частина крапель горить усередині циліндра, але вже на самому поршні. Це викликає сильний перегрів поршня, що може призвести до його оплавлення або прогару.

Винуватцем несправності виявляється паливна апаратура дизельного двигуна. Найчастіше проблема криється в ТНВД та дизельних форсунках. Димність сизим вихлопом в момент прогріву дизеля вказує на несправність свічок розжарювання або падіння компресії в циліндрах.

У другому випадку вихлоп набуває кольору від біло-блакитного до темного синього. Колір вихлопу безпосередньо залежить від кількості проникаючого в камеру згоряння масла, режиму роботи ДВЗ та ступеня прогріву двигуна. Запах вихлопу з великою кількістю олії горілий, такий дим у повітрі розсіюється довго.

Поява масляного диму супроводжується підвищенням витрати моторного масла. Під час роботи ДВЗ на перехідних режимах дим з домішками згорілої олії густіший. Каталізатор (каталітичний нейтралізатор) бензинових моторів очищає вихлоп від масла навіть за його великої витрати. На дизельних ДВС масляний вихлоп помітніший.

Синій дим: зношування циліндропоршневої групи

Найчастішою причиною того, що дизель димить синім димом, є знос циліндропоршневої групи та деталей ГРМ. Потрапляння олії в камеру згоряння може відбуватися через збільшення зазорів поршневих кілець, зазорів між стрижнями клапанів і направляючих втулок. Пошкодження можуть бути на гільзі циліндрів, можливе руйнування кілець, поршневих канавок і т.д.д.

Наявність сильних проміжків в області поршневих канавок змушують масло «всмоктуватися» в камеру згоряння. Це відбувається навіть з урахуванням нормального стану маслознімних кілець. Додатково може змінитися форма циліндра, що помітно знижує ущільнення за допомогою кілець. Циліндри можуть набути форми еліпса, внаслідок чого з’являються просвіти. Зношування ЦПГ викликає втрату компресії, також підвищується тиск картерних газів. При вимірі компресії необхідно враховувати, що масло в циліндрах здатне ущільнити зазори. Виходить, компресія у несправному циліндрі буде завищена. Для отримання точних результатів оцінки компресії та стану ЦПГ необхідно дотримуватися низки певних вимог.

Якщо ЦПГ зношена не сильно, тоді синій дим виразно видно у процесі прогріву двигуна. Після виходу на робочу температуру інтенсивність димлення знижується або синій дим дизеля повністю зникає. Це пояснюється розширенням деталей в результаті нагрівання, що викликає ущільнення зазорів. Прикладом є те, що дизель погано заводиться на холодну, але повторний гарячий пуск відбувається без проблем.

Витрата олії збільшується в результаті поломки перемичок між поршневими канавками. До збільшення витрати моторного масла призводить розлом кілець внаслідок зношування або перегріву дизеля. Використання масла низької якості та невчасна його заміна призводить до залягання поршневих кілець. Кільця «залипають» у канавках поршня, при цьому повністю губиться їхня рухливість.

Рекомендуємо також прочитати статтю про спосіб збільшення потужності дизельного двигуна за допомогою тюнінгу боксу. З цієї статті ви дізнаєтеся про основні види подібних пристроїв, їх головні переваги та недоліки, а також про встановлення модулів збільшення потужності на дизельний двигун та вплив пристроїв на його ресурс.

Виявити попадання олії в циліндри через знос ЦПГ допомагають прямі (перевитрата олії) і непрямі ознаки. До другої групи відносяться: поява шуму від роботи двигуна, виявляються різні стуки зі зміною оборотів і навантаження на двигун, інтенсивність димлення синім або сизим димом у міру прогріву двигуна змінюється, помітна нестабільна робота дизеля при запуску «на холодну».

Несправності ГРМ та інші причини сизого вихлопу

Масляний дим та збільшення витрати масла також можуть бути пов’язані з ГРМ:

Несправності в процесі паливоподачі (ранній кут випередження упорскування) або відсутність належної герметичності клапанів також може стати причиною появи синього вихлопу дизельного двигуна. Прогар клапана змушує вихлоп набувати кольору біло-блакитного. Вказаний дефект з клапанами виявляється завдяки сильному зниженню компресії в несправному циліндрі. Свічки розжарення дизеля також можуть покриватися чорним нагаром та відкладеннями, що додатково вкаже на цю проблему.

Чорний дим як ознака неполадок дизельного двигуна

Чорний дим, що з’явився з вихлопної труби автомобіля, говорить про те, що перезбагачена паливоповітряна суміш. Робота двигуна на такій суміші збільшує знос і задирки деталей та вузлів циліндропоршневої групи. Це пояснюється тим, що надлишкове дизпаливо змиває зі стінок циліндрів масло, тим самим погіршуючи мастило. Крім цього, дизпаливо потрапляє і в масло, розріджуючи його, і погіршує в інших деталях двигуна умови змащення. Часто показник розрідження стає настільки великим, що рівень суміші палива з маслом у картері підвищується, і з’являється характерний запах.

Це свідчить про несправності в системах живлення, запалення та управління упорскуванням.

Чорний дим є продуктами неповного згорання дизпалива (частинки сажі) і добре видно на світлому тлі. Супроводжується такими неполадками:

 • велика витрата дизпалива;
 • поганий запуск;
 • нестійка робота двигуна;
 • висока токсичність вихлопних газів;
 • втрата потужності.

Чому з’являється чорний дим

 • забруднений повітряний фільтр. Необхідно його замінити.
 • несправність форсунок – здебільшого пов’язано з неякісним паливом. Чорний дим з’являється в цьому випадку при різкому натисканні на газ або при русі з навантаженням. Несправність форсунки супроводжується ще й нерівномірною роботою дизельного двигуна. Його починає трясти (дуже відчутно на малих обертах). У таких випадках ремонт потрібний несправній форсунці;
 • неправильно встановлено момент упорскування. При ранньому вугіллі впорскування відбувається значна затримка самозаймання, зростає тиск у циліндрі, що призводить до жорсткої роботи диздвигуна, і, крім того, утворюється багато сажі. Якщо установка кута ТНВД правильне та дизпаливо якісне, то ТНВД підлягає ремонту разом із форсунками;
 • несправності турбокомпресора. В результаті турбокомпресор не розвиває необхідного тиску надування, або пропускає багато олії у впускний тракт через те, що зношені лабіринтні ущільнювачі валу турбіни;
 • неправильні умови для згоряння паливоповітряної суміші: низька або підвищена компресія або нестача повітря.

При низькій компресії двигун важко запускається, втрачається потужність, з’являється чорний дим під навантаженням. При підвищеній дизельний двигун працює дуже шумно, чути детонаційні стуки. Ця несправність зустрічається дуже рідко і пов’язана з помилками при складанні двигуна. Нестача повітря пов’язана з несправністю турбіни або негерметичністю впускного тракту. Під навантаженням у такому разі з’являється чорний дим, і дизельний двигун втрачає потужність.

Якісна діагностика дозволить оперативно виявити несправність та ліквідувати її. Професійні фахівці нашої компанії здійснюють діагностику дизельних двигунів вантажних машин за допомогою сучасних методів, завдяки яким можна точно визначити причину несправності.

Експлуатація авто, з чорним димом, що виділяється, не призводить до пошкодження мотора або його деталей. А ось довга їзда з раннім кутом упорскування або з несправними форсунками призведе до прогару форкамер, руйнування перемичок і обгорання поршнів, що надалі потягне для будь-яких автомобілів серйозний ремонт дизельних двигунів.

З усіх питань та для запису на ремонт звертайтесь за телефоном: 7 (985) 905-83-18

Адреса вантажного сервісу: г. Подольськ, проспект Юних Ленінців, 59а

Електронна пошта: mail@sas1.ru

Що таке якщо дизельний двигун задимив

Шукайте чому погано заводить дизельна машина на холодну або гарячу взимку в морози або влітку? Чому не заводиться дизель з ранку і чому димить білим, синім або чорним димом? У статті ви дізнаєтеся причини погано чи не заводить дизель на холодну чи гарячу, а також чому з вихлопної труби димить димить білим, синім чи чорним димом.

Майже всі власники машин на дизелі стикаються з неможливістю завести двигун взимку або двигун заводиться погано – часто глухне. Які причини і що робити, щоб заводити своє авто без проблем?

| Denial of responsibility | Contacts |RSS