Чистка кондиціонера автомобіля пінним очищувачем

Table of Contents

Причина затхлого запаху в машині

Причина неприємного запаху в салоні. в продуктах життєдіяльності бактерій, які розмножуються на сотах випарника кондиціонера. Передумова для їх освіти криється в особливостях роботи кондиціонера автомобіля. Оскільки через охолоджений випарник проходить повітря з вищої температурою, на поверхні конденсується волога. Після виключення кондиціонера температура випарника підвищується, створюється сприятливе середовище для виникнення і розмноження бактерій. Затхлий запах з’явиться набагато швидше, якщо в автомобілі забито дренажний отвір, через який відводиться конденсат з корпусу печі.

Щоб в салоні від кондиціонера ніколи не було стороннього запаху, привчіть себе після виключення кондиціонера переводити температуру на максимальне тепло. 1-2 хвилин в такому режимі досить, щоб гаряче повітря висушив утворився конденсат.

Пил, тополиний пух і інше сміття, який просочується повз салонного фільтра, осідають на вологих сотах. Згодом випарник покривається щільним «ковдрою», яке зменшує прохідний перетин радіатора. Тому нерідко разом з неприємним запахом в салоні знижується продуктивність вентилятора пічки.

Озонування і антибактеріальна обробка салону авто

Переваги бактерицидної обробки салону:

 • Невисока вартість послуги, низькі трудовитрати.
 • Бореться зі слабкими вогнищами запаху на випарнику, озонування ефективно видаляє бактерії з салонної оббивки.
 • Застосовується раз на рік в якості профілактичного заходу.

Ефективна бактерицидна обробка складається з озонування і розпилення спеціальної рідини для очищення кондиціонера. Озон знищує всі відомі мікроорганізми, бактерії, грибки, віруси, спори, цисти і т.п. Для його розпилення по салону використовують озонатор. Пристрій може бути поєднане в одному корпусі з очищувачем кондиціонера. У такому випадку спочатку проходить озонування, а вже після в автоматичному режимі розпорошується рідина, розщеплена ультразвукової установкою на дрібнодисперсні частинки.

Під час бактерицидної обробки необхідно:

 • витягнути фільтр салону;
 • запустити двигун;
 • включити кондиціонер на максимальний холод;
 • активувати рециркуляцию салонного повітря;
 • включити вентилятор обігрівача на максимальну потужність, напрямки потоку. в ноги і на лобове скло.

Після закінчення процедури (30-40 хвилин) необхідно встановити новий салонний фільтр і провітрити салон.

До складу деяких пінних очисників кондиціонера входять агресивні спиртові розчини, які здатні пошкодити оббивку і пластикові елементи торпеди. Перед розпиленням піни в повітроводи укрийте найближчі до них елементи малярським скотчем.

Пінні очисники кондиціонера

Пінна рідина для промивки кондиціонера автомобіля дасть хороший результат, якщо розпорошити її безпосередньо на випарник. Розташування випарника і тунелів в корпусі отопітеля на всіх авто різний, хоч компоновка і типова. Випарник завжди стоїть перед радіатором обігрівача, недалеко від вентилятора пічки. Зрозуміти його приблизне розташування можна по трубках високого і низького тиску, які підходять до випарника з боку підкапотного простору.

В ідеалі 2/3 балона з піною повинні потрапити безпосередньо на випарник. Залишок можна розпорошити в повітроводи. У них з часом також може завестися грибок. Наприклад, на BMW Е46 найзручніше до випарника підібратися, якщо зняти корпус вентилятора (знаходиться під капотом, за перегородкою моторного відсіку). На Skoda Octavia просунути трубку до випарника можна через Г-подібний перехідник дренажу. Щоб промивка радіатора кондиціонера автомобіля була ефективною, спочатку вивчіть пристрій корпусу печі на вашому авто, так як хаотичне розпорошення піни в усі повітроводи або шланг скидання конденсату може не дати результату.

чистка дренажу

Ніяке засіб для очищення кондиціонера не допоможе позбутися від запаху, якщо в автомобілі забито дренажний отвір для відведення конденсату. Тому перед промиванням перевірте трубку дренажу. Найпростіше це зробити, подув у неї стисненим повітрям. Якщо трубка продувається, система працює справно і не вимагає втручань.

аерозольний очищувач

Своїм руками описану вище обробку через брак обладнання зробити вами не вдасться. Як замінник виробники автокосметики пропонують схожі за складом рідини у вигляді аерозолів. Інструкція по застосуванню в цілому схожа, ось тільки швидкість вентилятора обігрівача повинна бути мінімальною. Ефект від такої обробки помітно нижче.

Як почистити кондиціонер і позбутися від запаху в салоні?

Очищення автокондиционера ділиться на кілька ступенів:

очистка воздуховодов отопителя и кондиционера средством “PLAK”

 • Антибактеріальна обробка кондиціонера авто розпилювачем, який випаровує всередині салону речовина, що вбиває бактерії. Ефективна на ранній стадії, коли запах тільки почав себе проявляти.
 • Дезінфекція автокондиціонера пінним очищувачем. В піні містяться і дезінфікуючий засіб, і очищувач, який дозволяє змити з сот частина забруднень. Метод ефективний при невеликому забрудненні і цікавий тим, що для очищення не потрібно демонтувати випарник. Продезінфікувати кондиціонер таким методом можна самостійно.
 • Промивання сот Мінімийки високого тиску, наприклад, Керхер. Вимагає зняття випарника з автомобіля.

Необхідний спосіб очищення залежить від стану випарника. Якщо забруднень трохи і запах тільки почав проявлятися, допоможе бактеріальна очищення методом випаровування. Часто бактеріалка найбільш ефективна після застосування пінного очищувача. Якщо випарник встиг покритися щільним «ковдрою» з бруду, без зняття його почистити буде неможливо. Розглянемо кожен з методів очищення системи кондиціонування авто.

види очищувачів

Всі кошти умовно можна поділити на кілька типів:

 • аерозолі;
 • пінні очисники;
 • димові шашки.

Слід зазначити, що принцип роботи у цих коштів ідентичний. спочатку засобом необхідно побризкати в дренажну трубці або ж безпосередньо перед дефлектором. Потім, коли система кондиціонування включається, всі активні елементи проникають на випарник, видаляючи шкідливі речовини (автор відео. Big Ben_87).

Але необхідно враховувати, що такого типу прочищення часто буває мало, про що свідчать результати численних тестів. Все тому, що кошти для дезінфекції знищують бактерії і мікроби, а також ліквідують якусь частину забруднень. Але щоб прочистити систему повністю від бруду, необхідно витягнути фільтруючий елемент салону, а також витягти пристрій випарника.

пінні очисники

Пінний очисник автокондиціонера. не менше популярний засіб серед автомобілістів. Використання таких очищувачів актуально в тому випадку, якщо потрібно більш поглиблена прочищення кондиціонера. Пінні варіанти більш ефективні аерозолів.

Які пінні засоби популярні серед наших автомобілістів:

Очищення кондиціонера автомобіля за допомогою піни

аерозолі

Аерозоль для прочищення системи кондиціонування авто

Які спреї сьогодні користуються популярністю у наших співвітчизників?

 • Хенкель, продукт лікті Найлдін Спрей. Цей аерозоль являє собою гігієнічний засіб для прочищення, виробник позиціонує його як високоефективне. Хенкель дозволяє ліквідувати всі мікроорганізми і грибки, а також позбавити транспортний засіб від неприємних запахів. Крім того, засіб додатково насичує салон машини ароматизатором ментолу та евкаліпта.
 • Хадо. Не менш популярним є антибактеріальний спрей бренду Хадо. Він також видаляє забруднення і залишає після себе приємний запах евкаліпта.
 • Ликви Моли Клима Фреш Плюс. Виконує ті ж функції, що і описані вище засоби, також дозволяє позбутися від грибка і смороду.
 • Маннол ЕйрКонФреш. Такий спрй є антибактеріальним і дозволяє особливо швидко прочистити систему кондиціонування. Слід зазначити, що виробник стверджує, що для його використання навіть не обов’язково витягувати салонний фільтр. Більш актуально використання МАННОЛ буде в цілях профілактики.
READ  Як повинні бути налаштовані бічні дзеркала автомобіля

Тест очистителей кондиционера. Какой лучше? Сравнение. Тест от avtozvuk.ua

димові шашки

 • «Ейр кондишен дезодорант стим» призначається для ліквідації неприємних запахів і усунення шкідливих організмів і мікробів з системи.
 • «Сігаретт дезодорант стим Тайпей». призначається безпосередньо для ліквідації тютюнового запаху, відмінно допомагає тим водіям автомобілів, в салоні яких багато курять.
 • «Дезодорант стим Тай ейдж». Призначення цієї шашки полягає у видаленні запаху і ліквідації мікробів, також вона містить в своєму складі іони срібла.

Шашка для очищення кондиціонера авто в роботі

Вибираємо очищувач для кондиціонера автомобіля

Кожен сучасний автомобіль обладнується кондиціонером. Як і інші вузли авто, він вимагає належного догляду. Часто трапляється таке, що при включенні клімат-системи в машині з’являється неприємний запах, як бути автомобілісту в такій ситуації? Як правильно використовувати очищувач кондиціонера автомобіля, які ознаки засмічення і які існують види очищувачів. про це ми розповімо нижче.

Перед тим, як використовувати рідини, аерозолі або спреї для очищення і дезінфекції системи кондиціонування, слід розібратися в ознаках засмічення.

Як же зрозуміти, що клімат система потребує очищення:

 • Забруднений випарник. Під час його роботи з’являється неприродний для автомобіля шум. Особливо чутно, як функціонує вентилятор.
 • Включивши систему кондиціонування в роботу, ви можете почути неприємний запах. Якщо не звертати уваги на проблему, то з часом цей запах може посилитися.
 • Система кондиціонування не в змозі функціонувати на всю потужність навіть при виставленні найвищих оборотів. Повітря в цілому не охолоджується.
 • Кондиціонер може в принципі вийти з ладу, якщо ви не приділите уваги проблемі своєчасно.

Очищувач кондиціонера автомобіля як користуватися

Повне очищення кондиціонера

Варіантів очищення кондиціонера автомобіля кілька. Використання димових шашок аналогічно аерозольним засобам, незалежно від марки автомобіля і виробника очищувача.

Детальна покрокова інструкція представлена ​​нижче:

 • Спочатку необхідно завести двигун автомобіля, кондиціонер машини включається на всю потужність, при цьому потрібно активувати режим рециркуляції.
 • Після цього слід щільно закрити вікна, а також двері. Потім балончик з аерозольним засобом або димовою шашкою встановлюється поруч з переднім пасажирським сидінням. Важливо саме це місце, оскільки тут охоплюється найбільшу кількість повітря при включеній системі клімат контролю.
 • Тепер необхідно активувати аерозольна засіб або димову шашку, при цьому перебувати в автомобілі не варто, краще почекати зовні.
 • Час, протягом якого засіб повинен працювати, вказується в інструкції до аерозолю і шашки. Протягом цього часу не можна відкривати двері і вікна, але коли засіб припинить свою роботу, салон автомобіля потрібно добре провітрити (автор відео. pavel5589).

Що стосується пінних очисників, то тут інструкція до використання дещо інша.

Як говорилося вище, для більш ефективного результаті необхідно демонтувати фільтруючий елемент:

 • Для початку слід провести демонтаж салонного фільтра, таким чином ви відкриєте доступ до всіх воздуховодам.
 • Далі, витягується дренажна трубка, після чого до неї підключається придбаний вам балончик з пінним засобом. Балон підключається до кондиціонера автомобіля, його необхідно активувати, потім повітропровід повністю наповнюється пінним розчином.
 • Коли ця процедура підійде до кінця, патрубок витягується і кладеться в окрему ємність. Це робиться для видалення всіх забруднень.
 • Завершальною стадією буде провітрювання салону транспортного засобу, так як виробники не рекомендують дихати такий хімією.

Якщо виникла гостра необхідність провести прочищення, а пінних або аерозольних засобів, а також димових шашок під рукою немає, то проблему все одно можна вирішити. Для цього можна використовувати підручні засоби, але врахуйте, що такий спосіб можна застосовувати в критичній ситуації.

 • Як засобу для чищення можна використовувати хлоргексидин, цей препарат продається в будь-якій аптеці. Врахуйте, що його концентрація повинна бути не більше 0.05%. Якщо ви будете застосовувати хлорамін Б, то вам буде потрібно одна ложка препарату (їдальня) на літр чистої рідини (дистильованої води).
 • Отриманий розчин необхідно залити в пляшку з розпилювачем. При цьому бажано використовувати розпилювач, який міг би забезпечити найбільш дрібні бризки.
 • Від вас вимагається демонтувати фільтруючий елемент, активувати систему клімат контролю на повну потужність. Потім розчин розпорошується на місце установки, що фільтрує. Зрозуміло, в цій час усі вікна повинні бути щільно закриті, то ж саме стосується і дверей. Також бажано запобігти попаданню засобу в салон автомобіля.

Процес очищення системи кондиціонування в цілому не складний, його може здійснити будь-який автомобіліст. Що стосується останнього способу, то його ефективність під питанням. Деякі автолюбителі стверджують, що такий бюджетний варіант відмінно справляється з поставленим завданням. Інші кажуть, що ефекту від нього немає. Ми ж є прихильниками традиційних засобів (спреї, шашки або піна), так як вони довели свою ефективність на ділі.

Керівництво з вибору очищувача кондиціонера автомобіля, види автохімії

Кожен сучасний автомобіль обладнується кондиціонером. Як і інші вузли авто, він вимагає належного догляду. Часто трапляється таке, що при включенні клімат-системи в машині з’являється неприємний запах, як бути автомобілісту в такій ситуації? Як правильно використовувати очищувач кондиціонера автомобіля, які ознаки засмічення і які існують види очищувачів. про це ми розповімо нижче.

Способи хімічної обробки і необхідні матеріали

Антибактеріальна обробка проводиться в такому порядку:

 • Заводимо мотор авто.
 • Включаємо кондиціонер і запускаємо рециркуляція повітря на повну потужність.
 • Ставимо балончик з боку переднього пасажира або водія в районі печі біля патрубка для забору повітря, і натискаємо розпорошення.
чистка, кондиціонера, автомобіля, пінним
 • Закривши всі вікна і двері, очікуємо певний час, вказане в посібнику, який постачається до засобу.
 • Після виключення кондиціонера провітрювати салон.

Пінний засіб використовується, в разі якщо антибактеріальна обробка вже не може усунути запах:

 • Знімається салонний фільтр, який може знаходитися вище грубки за бардачком.
 • На балончик одягається подовжувальна трубка, для того щоб піна потрапила на випарник.
 • Пінним складом заповнюються всі повітроводи, щоб піна і їх очистила.
 • Також піна може заповнюватися через дренажний отвір. (Зазвичай це зазначено в інструкції).
 • Через певний час, обумовлений в інструкції, заводиться авто і включається кондиціонер, який повинен попрацювати близько 5-10 хвилин в різних режимах.
 • Після виключення кондиціонера проводиться провітрювання салону.

Можна не вдаватися до дорогих засобів, антибактеріальна обробка і усунення запаху обійдеться в копійки, якщо скористатися підручними засобами.

Позбутися від смороду допоможуть недорогі препарати, що застосовуються для дезінфекції та боротьби з цвіллю: хлорамін Б, лізоформін 3000 або хлоргексидин. Наприклад, хлоргексидином робити обробку можна як звичайним 0,05% розчином, так і розбавивши його один до одного спиртом.

Для отримання потрібного розчину з порошкоподібних засобів (хлорамін Б, лізоформін 3000) для обробки випарника своїми руками слід одну столову ложку розвести літром води і отриману рідину залити в будь-який флакон, оснащений розпилювачем.

READ  Renault Kaptur як відкрити капот

Робити обробку такими розчинами слід, відкривши в машині всі вікна і двері. Знявши повітряний фільтр салону, включивши автокондиціонер і вентилятор, розпилюємо розчин в отвір, поки не закінчиться весь склад, і все вимикаємо. Після виключення системи кондиціонування потрібно добре провітрити салон. У деяких марок авто доступ до фільтру і випарника можна отримати, відкривши капот.

Якщо всі ці способи не допомагають позбутися від виниклого запаху, то наступним кроком повинна стати механічне чищення кондиціонера.

Чистка кондиционера в авто, или как чистить кондиционер своими руками.

Як використовувати очищувач кондиціонера пінний

Для очищення системи кондиціонування за допомогою пінного очищувача досить виконати всього кілька етапів:

 • Зняти повітряний фільтр салону. Цей етап трохи відрізняється для різних моделей авто, що пов’язано з конструктивними особливостями. Знятий фільтр забезпечить хороший доступ до всіх вохдуховодам.
 • Через отвір, в якому знаходився фільтр, дістається дренажна трубка. Вона приєднується до балончика з піноутворювачем. У повітроводи через цю трубку заливається пінний очисник кондиціонера. Інструкція до даного засобу підкаже, скільки часу препарат повинен залишатися всередині. В середньому на це потрібно від п’ятнадцяти до тридцяти хвилин.
 • Розпорошується засіб протягом приблизно десяти секунд. Піна повинна з’явитися з повітродуву. Якщо тече брудна рідина, процес очищення необхідно повторити.

види очищувачів

Всі кошти умовно можна поділити на кілька типів:

 • аерозолі;
 • пінні очисники;
 • димові шашки.

Слід зазначити, що принцип роботи у цих коштів ідентичний. спочатку засобом необхідно побризкати в дренажну трубці або ж безпосередньо перед дефлектором. Потім, коли система кондиціонування включається, всі активні елементи проникають на випарник, видаляючи шкідливі речовини (автор відео. Big Ben_87).

Але необхідно враховувати, що такого типу прочищення часто буває мало, про що свідчать результати численних тестів. Все тому, що кошти для дезінфекції знищують бактерії і мікроби, а також ліквідують якусь частину забруднень. Але щоб прочистити систему повністю від бруду, необхідно витягнути фільтруючий елемент салону, а також витягти пристрій випарника.

спосіб 1

Такий варіант очищення своїми руками більш актуальний для транспортних засобів, вік яких становить до п’яти років. Також такий спосіб може використовуватися в якості профілактики. Для його здійснення вам будуть потрібні спеціальні аерозольні засоби для очищення. Їх використання здійснюється відповідно до інструкції по експлуатації.

Вибір таких аерозолів на ринку сьогодні дуже великий, ви зможете підібрати засіб відповідно до своїх уподобань і фінансових можливостей. Детальніше про такі засоби ми вже писали в цій статті.

Як правило, такі засоби використовуються в якості дезінфікуючих, застосовуються вони так:

 • Для початку слід запустити мотор, після чого кондиціонер необхідно включити на повну потужність. Також потрібно включити режим рециркуляції.
 • Потім балончик з аерозолем відкривається, його необхідно встановити перед переднім пасажирським сидінням. Після цих дій включається розпорошення. Коли аерозоль працює, всі вікна і двері в транспортному засобі повинні бути закриті, водієві при цьому перебувати в салоні не можна.
 • Потрібно почекати деякий час, зазвичай це близько п’яти хвилин. Детальніше про те, скільки чекати, зазначено в інструкції з використання засобу.

димові шашки

 • «Ейр кондишен дезодорант стим» призначається для ліквідації неприємних запахів і усунення шкідливих організмів і мікробів з системи.
 • «Сігаретт дезодорант стим Тайпей». призначається безпосередньо для ліквідації тютюнового запаху, відмінно допомагає тим водіям автомобілів, в салоні яких багато курять.
 • «Дезодорант стим Тай ейдж». Призначення цієї шашки полягає у видаленні запаху і ліквідації мікробів, також вона містить в своєму складі іони срібла.

Шашка для очищення кондиціонера авто в роботі

спосіб 3

Ще один варіант. із застосуванням підручних засобів. Наприклад, для цих цілей можна використовувати хлорамін Б, лізоморфін 3000 або хлоргексидин. Спочатку лізоморфін 3000 створений для дезінфекції приміщень, а також виробів медичного призначення. Також даний засіб активно застосовується для боротьби з цвіллю. Так що, якщо з системи кондиціонування доноситься неприємний запах при роботі, можете бути впевнені, що засіб зможе впоратися з будь-якими бактеріями і грибком, що з’явилися на випарнику.

Дезінфікуючий препарат Хлоргексидин

Що стосується хлоргексидину, то він являє собою розчин, придбати який можна в будь-якій аптеці. Зрозуміло, при його відсутності ви можете використовувати аналоги, наприклад, дезіхенд, дезіскраб, дезин і інші. Якщо ви хочете, щоб ефект від використання засобу був максимальним, його можна розмішати зі спиртом, при цьому пропорція повинна складати один до одного.

Препарат хлорамін Б призначений для дезінфекції всіляких поверхонь, а також предметів побуту і речей. Розчин буде готовий до використання після того, як одна столова ложка порошку змішається з одним літром води.

 • Отже, після того, як ви отримали готовий розчин з одного з цих коштів, його необхідно залити в пляшку з пульверизатором.
 • В автомобілі демонтується повітряний фільтруючий елемент.
 • Закривши всі вікна і двері, потрібно включити систему кондиціонування на повну потужність. Сам розчин розбризкується пульверизатором в той отвір, де був встановлений фільтруючий елемент. Дайте автокондиціонер попрацювати на всій потужності близько десяти хвилин, після чого встановіть на місце повітряний фільтр і перевірте працездатність системи.

Такі прості методи дозволять вам прочистити систему автокондиціонування і позбутися від усіх недоліків в її роботі. Якщо проблема запаху або шуму залишилася, то спробуйте застосувати два методи в комбінації. спочатку один, потім другий. Якщо проблема залишилася і після цього, то найімовірніше, необхідно здійснити аналіз системи, щоб позбутися від бруду. Як бачите, в цілому процедура прочистки системи не особливо складна, з нею зможе впоратися фактично будь-який автомобіліст.

Як використовувати очищувач кондиціонера пінний

Для очищення системи кондиціонування за допомогою пінного очищувача досить виконати всього кілька етапів:

 • Зняти повітряний фільтр салону. Цей етап трохи відрізняється для різних моделей авто, що пов’язано з конструктивними особливостями. Знятий фільтр забезпечить хороший доступ до всіх вохдуховодам.
 • Через отвір, в якому знаходився фільтр, дістається дренажна трубка. Вона приєднується до балончика з піноутворювачем. У повітроводи через цю трубку заливається пінний очисник кондиціонера. Інструкція до даного засобу підкаже, скільки часу препарат повинен залишатися всередині. В середньому на це потрібно від п’ятнадцяти до тридцяти хвилин.
 • Розпорошується засіб протягом приблизно десяти секунд. Піна повинна з’явитися з повітродуву. Якщо тече брудна рідина, процес очищення необхідно повторити.
 • Після закінчення зазначеного часу включається система кондиціонування. При цьому періодично необхідно міняти режими її роботи.
 • В кінці необхідно провітрити салон. Пов’язано це з виділяються в повітря хімічними речовинами. Виробники попереджають про дотримання техніки безпеки під час роботи.

Коли необхідно чистити кондиціонер

Про те, що прийшов час очищення кондиціонера, свідчать кілька ознак:

 • Неприємний запах, який з’являється після включення системи клімат-контролю.
 • З’являються додаткові шуми під час роботи системи. Найчастіше чути, як працює вентилятор. Це говорить про забруднення випарника.
 • Повітря погано охолоджується. Через бруду система вже не може працювати як належить, навіть якщо включити її на всю потужність.
READ  Як перетягнути стелю автомобіля своїми руками

Якщо своєчасно не приділити увагу очищенню кондиціонера, система може вийти з ладу.

Найбільш популярні пінні очисники

Ринок автомобільної хімії пропонує покупцям великий асортимент очищувачів для автокондиціонерів.

 • Очищувач кондиціонера пінний американського виробництва «Степ-Ап» не тільки очищає, але ще і дезінфікує систему. Як стверджують автовласники, це один з кращих засобів. Воно усуває неприємний запах, якісно очищає всі канали. Його легко використовувати. Ефект, досягнутий в процесі очищення, буде зберігатися тривалий час. Це досягається за рахунок утворення на очищаються поверхнях спеціальної плівки, яка перешкоджає появі мікроорганізмів і накопичення сміття.
 • Ще один засіб. «Плака». Воно також дезінфікує і очищає систему. Даний пінний очисник кондиціонера видаляє бактерії, мікроорганізми, цвіль і грибки. Очищає повітроводи від сміття. Воно очищає і освіжає повітря, надаючи приємний аромат ментолу. Їм легко користуватися.
 • «Вері Льюба» використовується під час комплексної очистки системи.
 • «Ранвей».
 • BIZOL Air Condition Cleaner.
 • «Ликви Моллі».

Очищувач кондиціонера пінний для автомобіля

Як відомо, до хорошого звикаєш швидко. Так вийшло і з автомобілями. Комфортне пересування на автомобілі стало чимось звичним для нас. Ми вже не замислюємося про те, що ще в недалекому минулому кондиціонер в авто говорив про певний його класі. Сучасні моделі в більшості своїй вже мають встановлену систему клімат-контролю. І вона перестала бути чимось особливим. Багато водіїв не розуміють, що її, як і всі інші вузли автомобіля, необхідно періодично прочищати. Для цього на ринку є багато засобів. Серед них. пінний автомобільний очищувач кондиціонера.

Причини забруднення системи

Принцип роботи кондиціонера заснований на охолодженні теплого повітря, що надходить в автомобіль з вулиці. При цьому тепло від випарника переходить до конденсатору. Відповідно, випарник охолоджується, а конденсатор, навпаки, нагрівається. Варто пам’ятати, що конденсатор розміщений в безпосередній близькості від радіатора автомобіля, а випарник. під панеллю в салоні.

Повітря, що потрапляє в систему, має певну вологість. Його охолодження призводить до того, що волога не може втриматися в повітрі в повному обсязі. Утворюється конденсат, який осідає на випарник. Якщо враховувати, що середня вологість повітря в жаркий день становить п’ятдесят відсотків, то за одну годину роботи кондиціонера утворюється до трьох літрів рідини. Тому система має дренажну трубку, по якій волога йде.

Випарник постійно знаходиться у вологому стані. Він є ідеальним місцем для розвитку бактерій, мікроорганізмів, цвілі, грибків. На ньому осідає пил, сміття. Це можна порівняти з фільтром в миючому пилососі. І якщо почистити пилосос легко, то для автомобіля необхідно очистити кондиціонера пінним очищувачем.

Характеристика пінних очисників

Кошти даного виду використовуються для очищення і профілактики забруднення системи кондиціонування в автомобілі. Вони не вимагають, щоб система була розібрана.

Очищувач кондиціонера пінний очищає всі елементи системи, дезінфікує, видаляє всі бактерії, грибки, цвілі, захищає від їх виникнення, тим самим захищає від виникнення алергії та інших хвороб. Крім того, він очищає повітря і надає йому свіжість.

Процес очищення можна довірити фахівцям, звернувшись в будь-який автосервіс. Але використовувати пенообразователи легко, тому з цими роботами можна впоратися і самостійно.

склад очищувачів

Хімічні засоби, що використовуються для очищення системи кондиціонування автомобіля, включають в свій склад найбільш активні речовини, про які можна дізнатися з інструкції.

Як правило, пінний очисник кондиціонера авто включає один з наступних препаратів:

 • Хлорамін Б використовується для дезінфекції різних поверхонь, в тому числі в медицині, на кухні і так далі.
 • Хлоргексидину біглюконат, який для збільшення ефективності змішується зі спиртом.

Очищувач кондиціонера пінний дозволяє без будь-яких зусиль очистити систему кондиціонування автомобіля. Він якісно очищає все повітроводи і елементи системи, дезинфікуючи їх. Утвориться на поверхні елементів плівка є своєрідною профілактикою. Вона захищає автокондиціонер від швидкого повторного засмічення.

Використовувати пенообразователи легко, з цим легко впорається кожен автовласник. Не потрібно певних навичок і знань. Як результат. чиста система і свіже повітря в автомобілі.

Своєчасна очищення збільшить термін експлуатації системи. А отже, вона буде довше радувати нас, створюючи в салоні автомобіля комфорна для нас мікроклімат з приємним ароматом свіжості.

Чистка кондиціонера, шумоізоляція

Chevrolet Epica 2010

Відразу після покупки в цілях профілактики вирішив почистити кондиціонер пінним очищувачем і хлоргексидином. Купив салонний фільтр за 500 р., Не дорогий пінний очищувач МОЛЕКУЛЕС (раніше такий для кобальту брав), який більше брати не буду, тому що розпорошуються насадка на трубці погано тримається і при чищенні залишається десь в надрах кондиціонера, плюс після нього в системі залишається липкий шар. Заміна фільтра і чистка складніше ніж на кобальті. Зняв пластикову накладку під капотом (жабо), прибрав старий вугільно-запорошений фільтр, включив вентилятор і з розпилювача в сторону забору повітря розпорошив хлоргексидин, після чого там же під капотом через дренажну трубку кондиціонера і в дефлектори розпорошив пінний очищувач.

Всі мої машини проходили через проклейку шумовіброізоляція на даху і дверях. Проклеювання даху давало більше акустичного комфорту в дощову погоду, проклеювання дверей позитивно позначалося на звучанні музики, і при закриванні дверей, дуже добре проклейка відчувалася в кобальт. Клею не по феншую, так би мовити економ варіант, тільки тонкої віброю.

Не дивлячись на те, що шумоізоляція на епіку краще, ніж у моїх колишніх, а прокелейка машин віброю моя маленька слабкість, вирішив і з нею провести ті ж маніпуляції. Розкривши дверні карти я також як і з кобальтом б приємно здивований, що технологічні отвори в металі не мали гострих кромок (метал загнутий), на Priora руки собі не раз різав. Але на відміну від кобальту на передніх дверях уже була проклеенная вібро, можна сказати в достатній кількості, в задніх маленькі смужки. По можливості залишився метал проклеїти. Двері стали важчі, приємнішою стали закриватися, музика стала трохи басее. Знявши обшивку стелі стало видно, що клеїти там особливо нічого, підлогу даху займає люк з механізмами, місце під проклейку тільки над заднім диваном. Таким чином, на епіку з люком при демонтажі обшивки стелі немає сенсу витрачати час і знімати передні козирки, плафон. Демонтувати можна тільки задню частину.

До речі коли клеїв двері, передні колонки були заклинило, але не рипелі, а задні хоч і рухалися, але вже починали рипеть. Через пару тижнів після проклейки передні померли, грали як пищалки. Морочитися з новими поки не став (дроти перепоювати, проставочное кільця вирізати), поїхав на розбирання в Краснодар і з 8-ми запропонованих штатних епіковскіх колонок вибрав 4шт по 500 рублів. Я не очікував, але звук виявився набагато краще, баси відчуваються навіть в режимі Classic, раніше виставляв режим побасістее.

Також в додатковому стопі з 5-ти ламп погасли 2-е. Замінив разом все (W5W). Для заміни потрібно тільки плоска викрутка (фото кріплень додаю).

чистка, кондиціонера, автомобіля, пінним
| Denial of responsibility | Contacts |RSS