Чищення дросельної заслінки Chevrolet Lacetti

Table of Contents

Aveo: Чищення дросельної заслінки

Днями почистив дросель надаю повний фото звіт даної процедури та деякі нюанси.

Нам потрібно : Промивання карбюратора. Головка на 10. 8. 6 Трещотка Подовжувач та гнучкий подовжувач Магніт (ловити гайки з кронштейна для зручності) Стакан антифризу

3

чищення, дросельної, заслінки, chevrolet

Після того як всі зібрали заводимо двигун і що ми спостерігаємо а саме підвищені, нестабільні холості оберти приблизно до двох з половиною тисяч. панікувати не варто все виправимо.

Далі їдемо на діагностику і робимо адаптацію датчика дросельної заслінки (Простіше кажучи виводимо його в нуль)

Процедура адаптації займає не більше 3-х хвилин.

Підсумок роботи стабільна робота двигун на холостих оборотах та перехідних режимах.

Робити очищення дроселя обов’язково тому, як електро механічне управління дроселем не любить нагару між корпусом дроселя і дросельної заслінки.

У цій системі дроселя немає обхідних каналів холостого ходу, холостий хід регулюється безпосередньо рухом дросельної заслінки за допомогою електродвигуна та керується ЕБУ.

Алгоритм адаптації дросельної заслінки. Chevrolet Lacetti 5D, 1.6 л., 2007 року на DRIVE2

Листя свою стрічку я дуже часто стикаюся з тим, що багато власників не знають як робити скидання адаптації дросельної заслінки. Так ось, свого часу зіткнувшись із зависаючими оборотами після промивання ДЗ, я знайшов цей алгоритм, розроблений для працівників офіційних СТО Chevrolet:

Адаптація дросельної заслінки1. включити запалення на 5 сек2. Вимкніть запалювання протягом 10 секунд. включити запалення на 5 сек4. Запустити двигун на нейтральному (MCPP) або парку (автоматична трансмісія) 5. прогріти до 85 градусів (не газуючи)6. включити кондиціонер на 10 с (якщо є)7. вимкнути кондиціонер на 10 сек (якщо є)8. для АКПП: використовуйте гальмо стоянки. Натиснути гальмо педаль і перевести АКПП в подіження D (drive)9. включити кондиціонер на 10 с (якщо є)10. вимкнути кондиціонер на 10 сек (якщо є)

Я саме так і робив на своїй ластівці, перевірено – працює!Сподіваюся комусь допоможе і хтось хоч трохи, але заощадить.

Update: схоже, що цей спосіб може допомогти тільки на автомобілях із стокове прошивкою.Після промивання ДЗ на прошитій машині під Євро2, ця інструкція вже мені не допомогла.

Дросельна заслінка Chevrolet Lacetti

Дросельна заслінка машини Chevrolet Lacetti – це конструктивна деталь впускного механізму силових агрегатів бензинового типу із впорскуванням пального. Ця деталь призначається для контролю обсягу повітря, що проникає в двигун з метою формування паливно-повітряної суміші. Знаходиться ця запчастина між повітряним фільтром та впускним колектором.

Цей конструктивний елемент є повітряним клапаном. При відкритті клапана тиск у системі відповідає атмосферному. А при закритті, воно падає до утворення вакууму. Така особливість дозволяє застосовувати запчастину у функціонуванні вакуумного підсилювача гальм.

Чищення дросельної заслінки Chevrolet Lacetti

Автомобіль Chevrolet Lacetti досить поширений у Росії. Тому знайти запчастини не складе особливих труднощів. Це стосується і дроселя. Вартість елемента варіюється в залежності від типу приводу.

 • Середня
 • Заслінка з електричним приводом продається в районі 2000. 3000.

Чистка дросельної заслінки Chevrolet Lacetti 1.6

Дросельна заслінка на Chevrolet Lacetti?

Chevrolet Lacetti вважається компактним автомобілем класу “С”, який був розроблений південнокорейським автомобільним виробником GM DAEWOO. Він поєднує в собі італійський дизайн, покращені технічні характеристики Chevrolet, а також відмінне співвідношення ціни і якості. Це друга модель автомобіля, побудовану на абсолютно новій платформі J200 і змінюється Daewowoobira 2. У Європейських країнах автомобіль від початку випускався як марка DAEWOO, а з 2004 року почав випускатися під ім’ям Chevrolet.

Як навчити дросельну заслінку на Chevrolet Lacetti

Всім привіт! Записів на цю тему повно в принцепі, але теж захотілося з вами поділитися. Написати просто те, що зняв, почистив, поставив скинув і все гуд, як то не акти, а ось написати невеликий мануал від А до Я, можна.

Розглянемо 4 питання необхідні при чищенні: В який момент потрібно чистити? Що потрібно для цього? Як це робити? Як зробити вивантаження адаптації?

Тож почнемо. На який момент потрібно очистити?Я не можу точно сказати, але я очистив 150 тисяч пробігів, а позиція ДЗ була вже 7,8% на голову та 6,3% на приглушені. Я думаю, що це багато.

Що потрібно для цього? один. Ключ на 10 (і ще головка торцева);. Пасатижі;. Ганчірка;. Очисник карбюратора та дросельного механізму;. Нова прокладка стаття GM 96376371;. Викрутка пряма;. Провід та ноут з програмою (для чищення);. Я заразом змінив повітряний фільтр.

Як це робити? 1. У кого стоїть декоративна кришка знімаємо її (відкручуємо головкою на 10, бажано торцевою).2. Послаблюємо хомут за допомогою викрутки на гофрі який поруч із ДЗ.3. Пасатижами знімаємо хомут і витягуємо шланг.4. Так як я міняв і повітряний фільтр, я відкрутив 4 болти і зняв кришку і разом з гофрою.5. Від’єднуємо клему з ДЗ, фіксатор знизу.6. Від’єднуємо трос для цього повертаємо за годинниковою стрілкою та витягуємо через пас.

Після того як почистили, міняємо стару прокладку на нову. (Коли витягуємо зі шпильок її там видно, вона помаранчева).

Збираємо все у зворотній послідовності.Картинки вийшли трохи, руки були брудні (ну тоді дівчина придумала і сфтокаль).

чищення, дросельної, заслінки, chevrolet

Як зробити вивантаження адаптації? Для роботи з програмою Chevrolet Explorer 1.8 необхідний кабель(адаптер) для підключення машини з програмою, і вони існують на двох чіпах CH340T та FT232R.Тут описано все як поставити драйвера та програму для чіпа CH340TПовна інструкція від А до Я про програму Chevrolet Explorer 1.8 на Windows 7 64bit,а тут для FT232R Інструкція встановлення драйверів для VAG-COM 409.1 на чіпі FT232R

Розглянемо як зробити скидання адаптації. Запускаємо Chevrolet Explorer → Сервіс → Сервісні функції → Скидання адаптації Після натискання Скидання адаптації виводиться вікно Увага, натискаємо так.Усі скидання адаптації ми зробили, у мене становище дз після чищення стало 2,7%, а було 6,3% на заглушену. На закладену до 7,8%, а після 3,5%.

Згодом необхідно проводити чищення дросельної заслінки. Завдяки своєму засмічення, можуть виникнути перерви в експлуатації двигуна. невдачі, обрізання та інші. Розглянемо, як можна промити дросель на Lacetti своїми руками.

Як почистити дросельну заслінку на Chevrolet Lacetti

опиши докладніше як робив, на заведеному двигуні чи ні ?

опиши докладніше як робив, на заведеному двигуні чи ні ?

Спочатку бризнув у ДЗ при заглушеному двигуні, почекав, коли всі смоли розчиняться, потім завів і ще разок бризнув при заведеному двигуні, відразу підстрибнули оберти приблизно на 1800-2000 і трималися приблизно 10-15 хвилин, потім впали до норми неодружених. Ось вся процедура, тільки після цього нічого не змінилося

Ну якщо не сильно, то мабуть так. У себе теж іноді помічав.

Nextuha, подивися ще для впевненості провід що на масу від акуму йде. Пам’ятається мені, коли я його зачищав, заслінка своїм життям жила. Може у тебе там із контактом щось?

Так мити-току мізки-. ще раз повторюю ! Сходинка бруду, якщо вона є-просто так не змивається ! Тільки терти ХБ ганчіркою без ворсу. змоченої в очиснику, плюс ще торець заслінки. Найкраще все на знятій. щоб з обох боків !

Після всього виконаного я її знімав і руками протер з ганчіркою, все одно толку немає

Ну чи проїхати, наскільки я пам’ятаю близько 100 – 15 км.

Ну чи проїхати, наскільки я пам’ятаю близько 100 – 15 км. Ні, 100 км. це навчання ECU (та автоматичної передачі, якщо такі є) після вимкнення акумулятора більше, ніж на день.

І після очищення дроселя, для нормальної роботи двигун вимагає примусового скидання адаптації лише методом програмного забезпечення Chevrolet Explorer для цього ідеально підходить.

Я вирішив очистити ДЗ. почитати забув, що після цього станеться і як із цим боротися. Поїзд KM100.І прочитайте шлях. якщо не допоможе-продовжимо

читав усі подібні проблеми, писали що після ставало як і було. Накатал за сьогодні більше 100км і нічого не змінилося:

Буває лише після 150 км. відновлюється самостійно

у мене кут ДЗ 6,7%, чистити терміново? Або нормально це?

ФУХ! Чесно прочитав 30 сторінок. Далі напевно немає сенсу. Усі питання зводяться до одного. Може в шапку повісити такі повідомлення?

Я промивав очисником впускного тракту Хай Гір (хтось використовує очисник карбюратора). Спочатку вирішив мити, не знімаючи ДК. Але потім довелося його зняти. На заглушеному движку побризкав на стінки впускного колектора, щоб змити з них всю гидоту. до. якщо відразу мити на запущеному движку, то промивається тільки заслінка і трохи впуску. до. Внаслідок розряду в колекціоні, весь чистий відразу ж всмоктується далі через систему зміни геометрії споживання, але все одно отримує трохи на стінах колектора). Почистивши колектор, завів машину (довелося заводити з продувкою циліндрів, т. до. суміш з-за очисника стає збагаченою), далі мило на працюючому движку, відкриваючи дросель натисканням на трос газу і поливаючи у впуск з балончика (інструкція є на балончику з очисником). Використовується майже весь повітряний куля. Після цього проїхав на шосе 10 км. Моє навчання xx не літати (Lucky). Автомобіль пішов помітно краще. Рекомендується очистити DU в 7-10 тонн. Км. Пробіг. Я прибирав 17 тонн. вперше. Очистив печі при запуску 43 тонн. Км. (раніше не чистив). У вході всіх лайтів (суміш нафти, чорні сажі та пилові пластівці, ви можете сказати! для збільшення утворення цього неприємного у вході нашої системи вентиляції картера) було порядок величиною, ніж у мене. на задній частині демпфера, масло прокату падає. Власник лахт був шокований тим, що він бачив.

Що писати. один.Видалити повітряний канал 2.Посипати карбкла до нотатки в ДЗ. Ви можете продовжувати, відкриваючи демпфер. Добре для абстрактного. Через пару хвилин ви каноліт двигун (це може запобігти через це аерозоль).Грає демпфер до двигуна не стійли, посипати в. Сам побачиш, як чорнота йде. І так поступово видуй третину балона. Дуй не дуже сильно, мотору не подобається ця суміш, починає смикатися. 3. Якщо ДЗ не є сильним до ;, XX не змінюється (ви побачите різницю у положенні лише на до н.е., я зменшив до 3 відсотка від відкриття з 5, але XX не змінився). Якщо ХХ змінився, то потрібно робити адаптацію ЕБУ до нового положення ДЗ (проїхати до 100 км.).) 4. Збираєш. Наче все. Та сам розберешся, все просто!

READ  Niva Chevrolet не працює правий стеклопод'емник

Ну і дати посилання на те, як навчати ЕБУ після чищення 9посилання на фак). При цьому згадати, що у разі будь-яких помилок у пам’яті навчання не вийде і потрібно скидати адаптації сканером або ще якимось доступним способом (наприклад за допомогою програми CE). Якось так.

може хто знає де якісно зроблять адаптацію в. а то приятель вже в два місця заїжджав виразно ні хто ні чого відповісти не можуть, типу міняй, а якщо мозок з глузду з’їхав то і з новою буде теж саме.

адаптацію можна скинути і прогою Сhevrolet Еxplorer, за наявності адаптера. Якщо, звичайно, можна спробувати скинути, зайнятись, якщо ви ввечері, я живу на Світтовському адаптері, є ноутбук, в той же час, ви також можете виглядати.

ЯК ПОЧИЩИТИ ДРОСІЛЬНУ ЗАСОЛКУ НА Chevrolet Lacetti

Ось відео про те, як почистити дросельну заслінку Після чищення дросельної заслінки плавають оберти Lacetti Після чищення Дивись, що робити У мене з Chevrolet Lacetti жодних проблем не було, дане чищення проводиться швидше з профілактичною метою, але.

Чистимо Дросельну заслінку Chevrolet Lacetti

Чистка дросельної заслінки Chevrolet Lacetti 1.6 (перезнято)

Після чищення дросельної заслінки положення ДЗ 0%,0.4%.8% ВИРІШЕНО. Chevrolet Lacetti

Чищення дроселя Чищення дросельної заслінки за 5 хвилин на прикладі Chevrolet Lacetti

Дросельний вузол Lacetti Реанімуємо моторчик РХХ

Чищення регулятора холостого ходу та дросельного вузла Chevrolet Lacetti 1.8 LDA

ШЕВРОЛІТ Lacetti ЗАМІНА ДРОСІЛЬНОЇ ЗАСЛИНКИ

Вирішив почистити дросельну заслінку. Зняв її повністю. від’єднав конектор, від’єднав сапун від клапанної кришки. викрутив 4 гвинти Чистив собі дросель влітку в умовах стаціонару. Молився на тій же проблемі. Як почистити дросельну заслінку без зняття за 5 хвилин. Таке чищення на цій машині Na не потребує демпферу адаптується і регулюється електричним двигуном, а також для адаптації демпфера на Chevrolet Lacetti (і T.D. з таким дросельним вузлом) після.

Промивання дроселя Chevrolet Lacetti з власними руками. Опис процесу. як почистити дросельну заслінку без зняття. Перед тим як почистити дросельну заслінку варто вивчити п’ять основних помилок, які роблять автовласники в цій процедурі. Рекомендації як правильно очистити ДЗ від.

Тривалість: Lacetti забруднений дросель. 9. заслінка Chevrolet Lacetti.

Як скинути адаптацію дросельної заслінки на Lacetti?

Чищення дросельної заслінки Lacetti. покрокова фото інструкція, про те, як самостійно почистити дросельну заслінку Chevrolet Lacetti.

Думаю всім відомий факт, що «завдяки» системі вентиляції картерних газів, масляні пари через певний час сильно забруднюють дросельний вузол. Через це дросельна заслінка починає не щільно закриватися і може навіть заїдати, що спричиняє порушення в роботі двигуна.

Коли потрібно чистити дросельну заслінку Lacetti?

Якщо при проведенні комп’ютерної діагностики виявлено, що дросельна заслінка не закривається більш ніж на 5%, тоді цей вузол потребує обов’язкового чищення.

Також заслінку необхідно чистити за наявності сильних візуальних забруднень. Це позначиться не тільки на рівній роботі двигуна. але і на витраті палива.

Що чистити дросель?

В наш час вибір коштів для цієї процедури просто величезний. Кожен знайде щось більш підходяще для своїх потреб та фінансових можливостей.

Засіб для чищення дросельної заслінки

Коштує воно у нас 3-4 у.е. Відмиває все швидко та якісно, ​​мене влаштовує.

В інструкції написано, що можна навіть промити паливну систему, заливши його в бак із бензином. Також прочищає впускний тракт.

Як почистити дросельну заслінку Lacetti?

Багато хто чистий вузол дроселя, не видаляючи його з двигуна. Це не цілком правильно, оскільки забруднення зсередини і, особливо на осі клапанів, залишається! Тому краще заслінку зняти. Особливо, оскільки я роблю це за 10 хвилин.

Плоскогубцями послаблюємо хомут та знімаємо шланг вентиляції картерних газів із клапана

Знімаємо шланг вентиляції картерних газів із клапана

Демонтуємо гофру разом зі шлангом вентиляції картерних газів і виходить ось що

Натискаючи знизу на фіксатор, відключаємо колодку дротів від дросельного вузла Chevrolet Lacetti

Відключаємо колодку дротів від дросельного вузла Chevrolet Lacetti

Повернувши за годинниковою стрілкою шків приводу дросельною заслінкою, виймаємо через паз трос педалі акселератора

Зняття троса приводу з дросельного вузла Lacetti

7.Тепер багато хто від’єднує шланги підведення охолоджуючої рідини до дросельного вузла, але я так не роблю. По-перше, так швидше. По-друге, не потрібно мудрувати із заглушкою шлангів, щоб не текла охолодна рідина. По-третє, не потрапить повітря до системи охолодження.

Я просто виймаю шланги з власників і їх довжини вистачає, щоб зняти дросельний вузол.

 • Відкручуємо три гайки та болт кріплення дросельного вузла Chevrolet Lacetti
 • Як бачимо, забруднень не багато, але все ж таки є
 • Забруднена дросельна заслінка Lacetti
 • 9. Підкладаємо ганчірку під дросельний вузол, щоб не вимазати двигун і змиваємо бруд із балона
 • Чищення дросельної заслінки Lacetti
 • 10. Бажано замінити прокладку та очистити торець впускного колектора
 • Прокладання дросельного вузла Lacetti

Відразу бажано промити клапан вентиляції картерних газів Lacetti. Для цього його викручуємо

 • Клапан вентиляції картерних газів Lacetti
 • …і промиваємо його, щоб пружина працювала без заїдань
 • Промивання клапана вентиляції картерних газів Lacetti
 • Також промиваємо гофру з трубкою
 • Чиста дросельна заслінка Chevrolet Lacetti

Після чищення дросельної заслінки плавають оберти Lacetti

Можете подивитися в цьому короткому. що і як відбувається при скиданні адаптацій з дросельною заслінкою

добрий вечір! У мене є питання, значення дроселя повинна бути переглянута на двигуні? Або при включеному запаленні?

Чистив сьогодні ДЗ, при діагностиці двигун не заводив, було 3,5%, після чищення стало 2%, двигун за час чищення та перевірки не заводив. Почистив ДЗ добре по обидва боки, як у вас в описі, на заведеному двигуні показує 3,5-4,9. Люди пишуть, що у них після чищення 2-3% на закладному, я погано почистив виходить?))

Вітаю, Дмитре! Не знаю, як Ви почистили, але я думаю, що добре По-перше, необхідно зробити скидання адаптацій. По-друге, потрібно дивитися на заведеному прогрітому двигуні в режимі холостого ходу. Ось приклад моєї заслінки

Мій Chevrolet Lacetti, як я позбувся ефекту плаваючих оборотів двигуна!

Мій Chevrolet Lacetti, як я позбувся ефекту плаваючих оборотів двигуна.

Привіт всім! Хочу поділитися своїм досвідом.

Chevrolet Lacetti пробіг. 1,6 літра MKP 2008, 90 000 км, виготовлених у майстерні, що чистить інжектор і COZER.”ДЗ” (керований демпферний привід. “PDZ” був знятий), відразу ж після цього, і режими очікування. “XX” і при русі на 1-й і 2-ї передачі при низьких швидкостях не були стабільними, автомобіль прискорюється, що уповільнює. Задолбала.

Обороти двигуна мимовільно плавали від 1000 до 3000, при перемиканні передач оберти не падали, а навпаки піднімалися до 3000, при зупинці нормалізувалися, але варто було машині покотитися накатом. знову піднімалися, при цьому їзда стала сіпана, чек то горів, то не горів — помилок немає, об’їздив усі станції, гроші беруть, результат нуль. Поїхав до дилерів. 4 години роботи та 2,5 тис.

результат нуль, ніхто нічого не говорить, у чому причина ніхто не формулює. замініть те, замініть це, (з них 1570 за встановлення оригінальних свічок NGK, які наступного дня викинув. не пройшли тест на стенді для свічок). Якщо знімаєш роз’єм з датчика швидкості. обороти нормалізуються, поміняв датчик. те саме. Заглушував ЄДР. нічого не змінилося.Вирішив зайнятися цим питанням, вивчив схеми та малюнки, все розібрав і все зробив сам.

При відпущеній педалі газу ДЗ займає крайнє положення проти годинникової стрілки, і за допомогою металевого важеля в приводі ДЗ замикає контакти вимикача режиму ХХ. На електронному блоці керування. “ECU” отримує сигнал керування 0 Volt. контакт 55 ECU закривається до землі.

По цій команді ЕБУ подає напругу на серво-моторчик приводу дросельної заслінки «ПДЗ», мотор відкриває заслінку на кут, необхідний для роботи двигуна на заданих оборотах ХХ, залежно від показників усіх датчиків двигуна.

ЕБУ визначає положення ДЗ по напрузі змінного потенціометра ДЗ розташованого в нижньому ярусі ПДЗ (контакти 2,7,8 на схемі датчиків управління двигуном), що представляє собою звичайну пару пружних контактів, зафіксованих на осі ДЗ і обертаються по резисторних доріжках на платі ПДЗ. Механізм PDZ дозволяє сервоприводу обертати ДЗ на дрібні кути (приблизно _ 5 градусів) з вказаного положення ДЗ.

Чищення дросельного вузла та форсунок на Chevrolet Lacetti

Чесно кажучи, вже давно було настав час взятися за цю роботу, але все ніяк часу не вистачало, та й з бажанням були проблеми. На цей раз твердо вирішив зробити роботу. виконати чищення дросельної заслінки та промити паливні форсунки.

Оскільки сам я жодного разу подібним не займався, треба було подивитися в інтернеті. а як це взагалі робиться. Інформації більш ніж достатньо: люди розповідають про особистий досвід, діляться деякими секретами, обговорюють, де купити ті чи інші запчастини. Не розповідатиму про те, чим хороше промивання дросельного вузла.\

У мене з Chevrolet Lacetti жодних проблем не було, дане чищення проводиться швидше в профілактичних цілях, але ж краще так, ніж після поломки, коли вже буде пізно, чи не так? У процесі експлуатації в дросельному вузлі накопичується велика кількість нагару, та й наш низькоякісний бензин форсунки з’їдає. Ну що ж, приступимо.

Щоб у процесі ніхто не отримав опік, чищення краще проводити на повністю остиглий двигун. Спочатку ми викидаємо незначний термінал від акумулятора. Ми вимикаємо обкладинку з розширювального танка, ми водуємо широкий тиск з системи охолодження. Після цього висмикуємо гофрований шланг з короба повітряного фільтра, який веде до дросельної заслінки, слідом відчиняємо чотири гвинти фіксації кришки короба повітряного фільтра.

Беремо плоскогубці та ними послаблюємо натяжку хомута, видаляємо гумову трубку, через яку відбувається вентиляція картера від шланга підведення кисню до ДЗ. Витягуємо кришку повітряного фільтра, прибираємо її убік, разом із самим повітряним фільтром. Тепер у нас з’явився доступ до дросельної заслінки.

У моєму випадку там є пристойний чорний нагар, так що чищення дуже своєчасне. Я бачив в інтернеті відео, як один автолюбитель виконав чищення дросельної заслінки за допомогою очищувача карбюратора, причому, як він стверджував, зробив за п’ять хвилин і не знімаючи вузол з автомобіля. Насправді це повна нісенітниця, адже основний бруд накопичується зі зворотного боку заслінки.

Тож якщо вже взялися чистити, то дросельний вузол треба демонтувати. У посібнику з експлуатації та ремонту Chevrolet Lacetti прочитав, що дросельний вузол можна демонтувати не зливаючи антифриз із системи. Нам для цього знадобляться пара болтів на 10 (служитимуть пробками). Я все це зробив, але щоб охолоджувальна рідина гарантовано не йшла, використав додатково кілька звичайних струбцин. Перетискаємо струбцинами шланги, якими підводиться антифриз до ДУ, потім плоскогубцями послаблюємо хомути, відсуваємо їх. Висмикуємо шланги, через які рідина, що охолоджує, підводиться до ДУ.

Висмикуємо роз’єм з проводами, потім від’єднуємо наконечник троса. Відвертаємо гайки кріплення. Демонтувати вузол треба вкрай акуратно, щоб не порвати кільце ущільнювача, яке знаходиться в пазу впускного трубопроводу. З іншого боку дросельного вузла бачимо бруд. Ось після зняття вузла почистити і промити його насправді можна за п’ять хвилин, використовуючи той самий очисник для карбюратора. З дросельним вузлом питання вирішено, йдемо далі. чищення форсунок. Прибираємо пластикову накладку силового агрегату Lacetti, висмикуємо роз’єм від датчика та від форсунок.

READ  Як самостійно заправити кондиціонер автомобіля

Відвертаємо гайки кріплення з кронштейна впускного трубопроводу, від’єднуємо його від паливної рампи. Потім відкручуємо болти з самої рампи та знімаємо її у зборі з форсунками. Розбираємо конструкцію. Чищення виконуємо очищувачем карбюратора.

Також в Інтернеті я бачив всілякі пристрої для миття форсунок, які я б не називаю будь-яким способом комфортним і простим. Там потрібно підключати акумулятор, протягувати дроти, вкручувати лампочки, та ще й помічник для цього потрібний. Я ж пішов простим і надійним шляхом. Мені знадобився шприц на 5 мл (він ідеально вставляється у форсунку), кнопковий перемикач, батарейка, роз’єм, штекер для форсунок. Все це було зібрано на пластмасовому кріпленні будинкового термометра.

Після промивання йде складання, потім перевіряємо рівень охолоджуючої рідини в системі, при необхідності доливаємо. Ставимо акумулятор, запускаємо мотор.

Чищення дросельного вузла та форсунок на Chevrolet Lacetti

Чесно кажучи, вже давно було настав час взятися за цю роботу, але все ніяк часу не вистачало, та й з бажанням були проблеми. На цей раз твердо вирішив зробити роботу. виконати чищення дросельної заслінки та промити паливні форсунки.

Оскільки сам я жодного разу подібним не займався, треба було подивитися в інтернеті. а як це взагалі робиться. Інформації більш ніж достатньо: люди розповідають про особистий досвід, діляться деякими секретами, обговорюють, де купити ті чи інші запчастини. Не розповідатиму про те, чим хороше промивання дросельного вузла.\

У мене з Chevrolet Lacetti жодних проблем не було, дане чищення проводиться швидше в профілактичних цілях, але ж краще так, ніж після поломки, коли вже буде пізно, чи не так? У процесі експлуатації в дросельному вузлі накопичується велика кількість нагару, та й наш низькоякісний бензин форсунки з’їдає. Ну що ж, приступимо.

Щоб у процесі ніхто не отримав опік, чищення краще проводити на повністю остиглий двигун. Насамперед скидаємо мінусову клему з акумулятора. Відвертаємо кришку з розширювального бачка, стравлюємо зайвий тиск із системи охолодження. Після цього висмикуємо гофрований шланг з короба повітряного фільтра, який веде до дросельної заслінки, слідом відчиняємо чотири гвинти фіксації кришки короба повітряного фільтра.

Беремо плоскогубці та ними послаблюємо натяжку хомута, видаляємо гумову трубку, через яку відбувається вентиляція картера від шланга підведення кисню до ДЗ. Витягуємо кришку повітряного фільтра, прибираємо її убік, разом із самим повітряним фільтром. Тепер у нас з’явився доступ до дросельної заслінки.

У моєму випадку там є пристойний чорний нагар, так що чищення дуже своєчасне. Я бачив в інтернеті відео, як один автолюбитель виконав чищення дросельної заслінки за допомогою очищувача карбюратора, причому, як він стверджував, зробив за п’ять хвилин і не знімаючи вузол з автомобіля. Насправді це повна нісенітниця, тому що основний бруд накопичується з зворотної сторони клапана.

Отже, якщо ви були прийняті для чищення, то вузол дроселя повинен бути розібраний. У посібнику з експлуатації та ремонту Chevrolet Lacetti прочитав, що дросельний вузол можна демонтувати не зливаючи антифриз із системи. Нам для цього знадобляться пара болтів на 10 (служитимуть пробками). Я все це зробив, але щоб охолодна рідина гарантовано не йшла, використав додатково кілька звичайних струбцин. Ми натискаємо затискачі шланги, для яких антифриз подається на видалення, потім плоскогубці послаблюють затискачі, переміщують їх. Висмикуємо шланги, через які рідина, що охолоджує, підводиться до ДУ.

Висмикуємо роз’єм з проводами, потім від’єднуємо наконечник троса. Відвертаємо гайки кріплення. Демонтувати вузол треба вкрай акуратно, щоб не порвати кільце ущільнювача, яке знаходиться в пазу впускного трубопроводу. З іншого боку дросельного вузла бачимо бруд. Після видалення вузла можна очистити його в п’ять хвилин, використовуючи той самий чистіше для карбюратора. З дросельним вузлом питання вирішено, йдемо далі. чищення форсунок. Прибираємо пластикову накладку силового агрегату Lacetti, висмикуємо роз’єм від датчика та від форсунок.

Відвертаємо гайки кріплення з кронштейна впускного трубопроводу, від’єднуємо його від паливної рампи. Потім відкручуємо болти з самої рампи та знімаємо її у зборі з форсунками. Розбираємо конструкцію. Чищення виконуємо очищувачем карбюратора.

Також в інтернеті я бачив усілякі пристрої для промивання форсунок, які я б ніяк не назвав зручними та простими. Тут потрібно підключити акумулятор, розтягніть дроти, вигнати лампочки, а також потребує асистента для цього. Я ж пішов простим і надійним шляхом. Мені знадобився шприц на 5 мл (він ідеально вставляється у форсунку), кнопковий перемикач, батарейка, роз’єм, штекер для форсунок. Все це було зібрано на пластмасовому кріпленні будинкового термометра.

Після промивання йде складання, потім перевіряємо рівень охолоджуючої рідини в системі, при необхідності доливаємо. Ставимо акумулятор, запускаємо мотор.

Очищення дроселя Lacetti

Беремо звичайний ручний пульверизатор з пляшкою і наливаємо туди цей засіб із водою у потрібній пропорції. Якщо моторний відсік та двигун сильно забруднені, тоді розводимо приблизно 1 до 6 (1 частина засобу на 6 частин води). Якщо забруднення не сильні, можна знизити концентрацію до 1 до 10 або 1 до 15.

Відставляємо його поки що убік і починаємо готувати моторний відсік.

Насамперед знімаємо акумуляторну батарею. Ми її помиємо окремо.

Закриваємо поліетиленом блок керування двигуном та свічкові колодязі.

Прикладаю стародавні фото, коли було встановлено ще пластикову кришку клапанів. А також нові фото з алюмінієвою кришкою.

Скрізь показана мийка одним і тим самим способом і одним і тим самим засобом. Автомобіль досі утопленником не став

Тепер з пульверизатора ретельно наносимо миючий склад у всі доступні та недоступні місця

Чекаємо близько хвилини і добре змиваємо з близької відстані

Не забуваємо про радіатор та вентилятор охолодження

Примітка: потрібно змивати дуже ретельно, щоб не залишилося не змитого засобу. Особливо на алюмінієвих деталях.

Даємо моторному відсіку просохнути. Принагідно гігроскопічною ганчіркою прибираємо залишки води з доступних місць.

Тепер те саме проробляємо з акумуляторною батареєю та її аксесуарами

Примітка. Часто на корпус АКБ прикріплюють документи на неї до спеціальної кишені. Зніміть їх на час миття, щоб не намочити, наприклад, гарантійний талон.

Після того, як елементи підский простір помрете, ви можете встановити акумулятор, з’єднуючи перший плюс термінал, а потім мінус.

Примітка. Буде не зайвим перед підключенням АКБ перевірити струм споживання електрообладнання автомобіля. Він повинен залишитися таким самим, як і до миття.

Докладно про це викладено на сторінці Як перевірити струм споживання або струм витоку

Після цього можна запустити двигун і прогріти його, щоб випарувалася волога.

Результат миття двигуна дуже тішить, а сам двигун не буде на Вас в образі))

Також цей засіб дуже швидко відмиває клапанну кришку при заміні прокладки

Чищення дросельної заслінки Lacetti

У вихідні приділив трохи часу своєму авто Chevrolet Lacetti Wagon. а саме прочистив дросельну заслінку і промив форсунки. Ці дві процедури вирішив об’єднати, т.до. зняття дросельного вузла (плюс відведення у бік шлангів системи охолодження та джгутів проводів) значно полегшує доступ до паливної рампи та форсунок. Тому гріх не користується справою, а “вбити” дві зайці відразу.

В інтернеті зустрічається багато інформації з цієї теми, в якій люди діляться своїм досвідом і секретами, обговорюють, наприклад, як надалі робити калібрування дросельної заслінки після її зняття та чищення, де купити кабель ОБД2 та завантажити програму Chevrolet Explorer.п. Так що оригінальним я швидше за все не стану, але, можливо, мій невеликий фотозвіт виявиться для кого-небудь корисним. Про те, які плюси дає чищення ДК і форсунок — демагогію розводити не стану. Процедуру чищення виконував не від того, що з машиною стали спостерігатися будь-які проблеми, а скоріше більше для профілактики та заспокоєння совісті. Гірше від цього не буде, а ось про нагари в ДУ, що скупчився, і що стає з форсунками від нашого бензину — уявлення маю. Тож почнемо.

Всі операції, щоб уникнути опіків, будемо проводити на остиглому двигуні. Важливий! На самому початку від’єднуємо мінусову клему з акумулятора. Ми відкручуємо кришку від розширювального резервуара теплоносія. скидання надмірного тиску в системі охолодження двигуна. Знімаємо гофрований шланг від повітряного фільтра, що веде до дросельної заслінки і відкручуємо чотири гвинти кріплення кришки корпусу повітряного фільтра. Пасатижами послаблюємо хомут і від’єднуємо шланг системи вентиляції картера від шланга підведення повітря до дросельної заслінки.

Кришку повітряного фільтра з патрубком виймаємо і відкладаємо кудись убік, щоб не заважала (мал.2). Туди ж можна відправити і повітряний фільтр. Відкривається вид на саму заслінку. Бачимо навколо неї чорний нагар (рис.3).

На YouTube бачив невелике відео під назвою “Чистка дросельної заслінки за 5 хвилин на прикладі Chevrolet Lacetti”. У ньому молода людина, не спіймана, за допомогою чистого для карбюратора, зосереджуючись на клапані з боку сопла повітряного фільтра та розтирання каналу з тканиною без видалення. Насправді це повна нісенітниця і 5 хвилин бездарно витраченого часу, т. До. весь шлак знаходиться якраз – з того боку заслінки. Тому якщо вже вирішили чистити, то краще ДУ однозначно зняти. У книзі з ремонту Chevrolet Lacetti читав, що дросельний вузол (ДК) можна зняти, не зливаючи рідину, що охолоджує. Для цього знадобиться два болти М10 як пробки. Болтами я запасся і пізніше їх навіть застосував, але щоб запобігти витоку антифризу напевно. скористався простим рішенням, у вигляді двох простих струбцин (рис.4).

З їх допомогою перетискаємо шланги підведення охолодної рідини до дросельного вузла. Пасатижами послаблюємо хомути кріплення до шлангів і трохи зрушуємо їх назад. Від’єднуємо шланги підведення охолоджуючої рідини від дросельного вузла. Про всяк випадок, щоб повністю виключити підкопування антифризу вставив у шланги болти М10, попередньо обмотавши їх трохи ізолентою (вийшло як би пробки). Далі, натиснувши на фіксатор з нижнього боку колодки джгута проводів, від’єднуємо її від електричного роз’єму дросельного вузла. Повертаємо сектор приводу дросельної заслінки за годинниковою стрілкою та від’єднуємо від нього наконечник троса.

Озброєний головою на 10 мм поворот над двома горіхами (зверху) і два болти (знизу) закріплення вузла дроселя до впускного трубопроводу і зніміть схему дроселя

Чищення дросельної заслінки на Chevrolet Epica

Нещодавно помітив те, що мій автомобіль Chevrolet Epica почав споживати надто багато палива. Спочатку я навіть не міг зрозуміти причину цієї проблеми, але проїздивши ще з тиждень, я здогадався в чому справа. Все почалося. Я часто їжджу до матері в інше місто і зазвичай заправляю повний бак. Раніше я доїжджав до її будинку, і ще на заправку з’їздити залишалося, а тут на тобі став приблизно за п’ять кілометрів від міста. Добре, що у мене в багажнику лежала каністра із бензином. Я всерйоз задумався про цю проблему і вирішив, якнайшвидше виправити її. Прочитав в інтернеті кілька статей на цю тему, але нічого зрозумілого не прочитав. Як. то раз, заводячи машину (а завелася вона не одразу), я помітив, що стрілка тахометра гуляє то вгору, то вниз. Ну, так, як я не здогадувався раніше, що річ, що впускний тракт автомобіля забився, не було важко думати. Прочитав в інтернеті, що саме він може засмічитися за подібних симптомів. Перша ж новина в інтернеті вказала мені на те, що проблема може бути в дросельній заслінці. Подивився способи вирішення цієї проблеми, а потім користуючись інструкцією, взявся до справи. Під час роботи я зробив докладний фотозвіт для того, щоб показати вам. Тож почнемо. Перед початком робіт рекомендується від’єднати клеми акумулятора, щоб уникнути короткого замикання, а також зависання обертів після чищення дроселя. Почати від’єднувати клеми потрібно спочатку з мінусу, а потім плюс.

READ  ВАЗ 16 клапанний заводиться і глохне

Далі знімаємо фішку з расходметра і викручуємо ближній хомут, що тримає гофру.

Потім від’єднуємо кришку та знімаємо повітряний фільтр.

Тепер це має важливий момент, необхідно зменшити тиск у системі охолодження автомобілів. Зробити це можна таким чином – акуратно відкручуємо кришку від розширювального бачка, робиться це приблизно так, як пляшку коли відкриваєш, тихенько. Тиск потрібно зменшувати тому, що при від’єднанні шлангів підігріву дроселя, антифриз потужним струменем розлетиться у всілякі сторони. Я забув спустити гази системи охолодження, повірте мені, відчуття, коли все обличчя в антифризі, не дуже приємне.

Ну гаразд, продовжимо роботу. Знімаємо трубку надходження повітря в картер. Далі прибираємо фішку з дросельного вузла автомобіля.

Тепер відгвинчуємо дальній болт хомута від гофри.

Тепер знімаємо дросель. Для того, щоб зняти дросель, нам знадобиться шестигранник на 5, яким ми відкрутимо болти, що тримають дросельний вузол.

Гумову прокладку залишаємо на місці. Непогано було б її протерти. Знімаємо дросель, розглядаємо її з того й іншого боку.

Подивилися, жахнулися і викинули її на смітник. Так жартую, звичайно, починаємо її чистити. Для чищення даної деталі нам знадобиться рідина для чищення карбюраторів – Step Up.

Цим очисником змочуємо весь шлак, що накопичився на дросельній заслінці. Далі вичікуємо кілька хвилин і починаємо зчищати кіптяву. Для чищення підійде зубна щітка або м’яка кисть. Зчищаємо шар, заливаємо очищувачем, а потім знову орудуємо щіткою. Проводимо цю процедуру доти, доки нагар не буде видалений на всі сто відсотків. Ну ось і все, дросель блесті, як лисина нового російського.

До речі, ще рекомендується очистити внутрішню частину гофри.

Далі проводимо перевірку датчика ДРМВ на наявність забрудненості. У моєму випадку все було чисто.

Далі встановлюємо всі деталі на місце у зворотній послідовності. Болти дроселя, затискаємо по діагоналі. Розширювальний бачок поки не закриваємо, краще буде, якщо автомобіль трохи попрацює без кришки бачка, тому що в ньому може залишитися повітряна пробка. Ми доставляємо акумулятор назад, тільки зараз ми прикріплюємо вигідний термінал і лише тоді мінус. Перевіряємо автомобіль. Повертаємо ключ і дивимося результат. Все в нормі, робота виконана вдало. Якщо і вас виникне така проблема, скористайтесь моєю історією як посібник з очищення дросельної заслінки на автомобілі Chevrolet Epica. хай щастить!

Чищення дросельної заслінки на Ланосі

Забруднилася у мене на автомобілі Chevrolet Lanos дросельна заслінка. Я це дізнався досвідченим шляхом і тепер збираюся його почистити своїми руками. Відкриваємо капот автомобіля і висмикуємо роз’єм з датчика температури повітря, що входить. Відвертаємо хомут кріплення, прибираємо патрубок повітряного фільтра разом із верхньою частиною корпусу, де знаходиться безпосередньо повітряний фільтр.

Роз’єднуємо спочатку перший, потім другий штекер, потім скидаємо трос акселератора і прибираємо трубку з клапанної кришки. Знімаємо хомут і висмикуємо трубку системи охолодження двигуна. Відвертаємо болти кріплення дросельної заслінки. Після того, як заслінка була демонтована, заливаємо її розчинником, потім добре промиваємо і чистимо до такого стану, поки вона не буде повністю максимально щільно закриватися і при цьому не заїдатиме.

А ще поміняв прокладку, бо її повторне використання вже не бажане. Виробляємо складання у зворотній послідовності та перевіряємо роботу силового агрегату. Зібрав усе, завів двигун і не зрозумів, чому на холодному агрегаті та вимкненій системі кондиціонування у мене спрацьовували одразу обидва вентилятори. Як виявилося, проблема була в тому, що я забув засунути на місце роз’єм від температурного датчика повітря, розташованого в патрубку, що йде від повітряного фільтра в силовий агрегат.

Тепер мотор на Lanos працює рівно, без перебоїв. Справа в тому, що у мене засмічення дросельної заслінки відбувалося і на моєму попередньому автомобілі. Тоді я довго не міг зрозуміти у чому справа і довелося заїжджати в сервіс, де мені й оголосили вердикт. засмічення дросельної заслінки. Мені довелося заплатити чималі гроші за діагностику, а потім і за чищення. У той момент я вирішив, що оскільки ця робота не надто трудомісткова, а спеціальні інструменти з знанням не вимагає, то я можу легко впоратися з моїм власним. Як показав справу з Lanos я був повністю право.

Як скинути адаптації ЕБУ Chevrolet Lacetti

Однією з головних особливостей керуючої електроніки Chevrolet Lacetti є можливість самостійної адаптації виконавчих механізмів та функціональних систем ДВЗ. До них можна віднести дросельну заслінку, форсунки та багато інших деталей, які можна знайти в каталозі автозапчастин Lacetti.

Самостійна адаптація передбачає внесення деяких коректив у роботу багатьох елементів впускного та випускного трактів, що дозволяє стабілізувати роботу двигуна.

Яскравим прикладом самостійної адаптації є автоматичне збільшення зазору дросельної заслінки. Очищення буде збільшуватися самостійно, оскільки заблоковано амортизатори, а забруднення повітряних каналів. Якщо за нормальних умов заслінка дросельного вузла відкривається лише на 2-3%, то в міру засмічення вузла зазор може автоматично збільшуватися до 10% і навіть більше.

За підвищення зазору ДЗ відповідає регулятор холостого ходу (РХХ), який у свою чергу отримує команди від електронного блоку керування (ЕБУ). При скиданні адаптацій потрібно працювати саме з ЕБУ.

Як підключити ЕБУ до комп’ютера

Необхідно відразу помітити, що з електронним блоком управління Chevrolet Lacetti можна ефективно та безпечно взаємодіяти лише за допомогою спеціального набору програмно-технічних засобів:

Щодо типу діагностичного адаптера, дуже непогано себе зарекомендував KKL VAG COM 409.один. Цей адаптер повністю сумісний з діагностичним портом OBDII. Він підтримує безліч протоколів, які використовуються для сканування по косильній волосіні K-Line. Цей адаптер має розширену підтримку для фірмового програмного забезпечення.

До речі, після простого уточнення адаптера KKL VAG COM 409.1 з’являється можливість роботи з помилками системи ABS та подушок безпеки. У блозі з ремонту Chevrolet Lacetti є детальний огляд на тему Модернізація діагностичного адаптера KKL VAG.

Як альтернативу стандартному адаптеру можна використовувати і ELM327. Цей адаптер може оснащуватися бездротовим модулем Wi-Fi або Bluetooth. З адаптером ELM327 з’являється можливість взаємодіяти з ЕБУ без дротів. Але в цьому випадку знадобиться смартфон із ОС Android.

Діагностичний роз’єм ODBII знаходиться відразу під кермовим колесом, поруч із кришкою блоку запобіжників. Зазвичай сервісний порт прикривається гумовою заглушкою.

При підключенні кабелю адаптера з діагностичним роз’ємом OBDII та USB-портом ноутбука на корпусі адаптера повинен загорітися індикатор. Робота індикатора свідчить про те, що комп’ютерний пристрій синхронізований із електронним блоком керування автомобіля. Після цього ви можете включити діагностичне програмне забезпечення. Досвідчені майстри зазвичай використовують Chevrolet Explorer.

Ця програма найкраще підходить для діагностики Chevrolet Lacetti, оскільки це ПЗ дозволяє працювати з даними не тільки двигуна, а й усієї автомобільної периферії. Сторонні ж програми часто обмежуються діагностикою лише основних властивостей роботи двигуна.

Як скинути адаптації ЕБУ за допомогою K-Line KKL VAG COM 409.1

Перед безпосередньою роботою з програмним забезпеченням необхідно переконатися, що батарея в ноутбуці/смартфоні повністю заряджена. Комп’ютерний пристрій без можливості автономної роботи використовувати не рекомендується. Якщо майстер все ж таки вирішив задіяти настільний PC, то необхідно його запитувати за допомогою джерела безперебійного живлення (ДБЖ).

Додатково перед запуском діагностичного програмного забезпечення необхідно обов’язково і обов’язково прогріти двигун.

 • Включаємо запалення. Сам двигун при цьому заводити не потрібно.
 • Підключаємось до блоку керування двигуна. Потрібно вибрати вкладку “Встановлюємо зв’язок”, далі слід вибрати встановлений на автомобілі тип ЕБУ. У випадку відео, цей електронний пристрій керування Sirius-D42, який часто встановлюється на Chevrolet Lacetti з потужністю двигуна 1.6 літри.
 • Переходимо на вкладку «Сервіс», потім у сервісні функції. Все, можна вибрати дію «Скидання адаптацій». Перед безпосереднім переходом у вкладку Сервіс необхідно дочекатися, коли програмне забезпечення синхронізується з електронним блоком керування.
 • При виборі дії «Скидання адаптацій» з’явиться вікно підтвердження. Потрібно вибрати «Так». Після закінчення процедури скидання адаптацій з’явиться вікно із системним оповіщенням. Щоб його прибрати, потрібно натиснути на Ок.
 • Про успішне скидання адаптацій ЕБУ свідчить характерне клацання заслінки дросельного вузла. Зверніть увагу, при надмірному натягу троса акселератора можуть не скинутися адаптації дросельної заслінки.

додаткова інформація

Для скидання адаптацій ЕБУ на автомобілі Chevrolet Lacetti є інші методи. Існують майстри, які віддають перевагу бездротовому методу взаємодії з ЕБУ. Така можливість з’являється під час використання адаптера ELM327. Існує безліч різновидів даного адаптера. Є параметри ELM327 з модулем Bluetooth, але ви можете знайти цей адаптер і з модулем Wi-Fi.

При роботі з ELM327 найчастіше використовують смартфони або планшети на операційній системі Android. Але замість вищезгаданого програмного забезпечення Chevrolet Explorer, слід використовувати інше ПЗ, так як даний адаптер не сумісний з цією діагностичною програмою.

Якщо скидання адаптацій робиться на Chevrolet Lacetti з ЕБУ Sirius-D42, слід завантажити з Play Market програмне забезпечення «CarBit ELM327 OBD2». Дане ПЗ пристосовано для діагностики не тільки автомобілів виробництва General Motors, а ще ZAZ, Geely та машин багатьох інших брендів.

Після підключення адаптера до ODBII та включення запалення потрібно лише синхронізувати ЕБУ зі смартфоном. Для цього слід лише підтвердити канал зв’язку, натиснувши кнопку Ок.

У робочому вікні програми можна відразу побачити кнопку “Скидання адаптацій”, за допомогою якої настройки ЕБУ повертаються до заводського значення.

При скиданні адаптацій електронного блоку управління виконавча електроніка автоматично переналаштовується на роботу в режимі, що рекомендується виробником. Тобто без огляду на знос двигуна і режими їзди, що використовуються водієм. Скидання адаптацій дозволяє на деякий час пожвавити динаміку їзди. Але цей прийом дає лише тимчасовий ефект, поки ЕБУ не почне підлаштовуватись під реальний техстан двигуна.

Чищення дросельної заслінки Шевроле Лачетті зі скиданням адаптацій

Нижче викладено відеоролик, в якому показано, як скинути адаптації з використанням різних методів.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS