Чим відрізняється Niva 21213 від 21214

Table of Contents

Niva: “операції на серці” Перехід від ВА3-2121 до нового покоління 21213 та 21214

У лютому цього року на Волзькому автомобільному заводі розпочато випуск нового сімейства автомобілів Niva із двигуном збільшеного робочого об’єму. Сьогодні ці машини вже повністю замінили широко відомий ВАЗ-2121. З деякими представниками нової позашляхової генерації з Тольятті Авторевю вже мало справу: свого часу ми знайомили читачів з машиною ВАЗ-21219 (перехідний варіант), досвідченим зразком ВАЗ-21215 з дизелем Peugeot (цей двигун на машину встановлює АТ LADA-Експорт) ). а також двома довгобазними модифікаціями. ВАЗ-2129 і BA3-2130, їх поки що на ВАЗі роблять дрібними серіями. Героями нашої сьогоднішньої розповіді будуть ще дві машини. Перша з них вже досить добре знайома російським автолюбителям. Торговці її чомусь охрестили Niva ТАЙГА, хоча за заводською специфікацією ця машина значиться як BA3-21213. Про існування другого автомобіля поки що не знає майже ніхто: двигун позашляховика ВАЗ-21214 обладнаний системою центрального упорскування палива.

Отже, замість двигуна ВАЗ-2106 на ВАЗ 2121 тепер встановлюють модернізований силовий агрегат робочим об’ємом 1700 куб. див. Збільшення робочого об’єму досягнуто за рахунок застосування поршнів більшого діаметру. від мотора 21083.

Дісталося і газорозподільному механізму: змінений профіль кулачків розподільного валу дозволив розширити фази впуску та випуску і тим самим покращити наповнення циліндрів робочою сумішшю. Вплинули доопрацювання не так на потужність, як на поліпшення характеристики крутного моменту.

niva, 21213, 21214

Двигун BA3-21213 комплектується карбюраторами Solex з механічним приводом дросельної заслінки вторинної камери та безконтактною системою запалювання з датчиком Холла.

Агрегат центрального упорскування для двигуна ВАЗ-21214 фахівці НТЦ ВАЗа розробили спільно з інженерами General Motors. Випускна система цього мотора має каталітичний нейтралізатор, завдання якого – дбати про чистоту вихлопу. Як усі каталізаторні автомобілі, ВАЗ-21214 розрахований виключно на неетильований бензин.

Радіатори систем охолодження обох автомобілів. алюмінієві.

Є зміни і у трансмісії. Збільшена величина моменту, що крутить, дозволила зменшити передатне число головної пари з 4,1 на 3,9 і тим самим поліпшити паливну економічність. У коробці передач тепер п’ять щаблів, а момент, що крутить, до роздавальної коробки від неї передається за допомогою шарніра рівних кутових швидкостей (на колишній Niva там стояла звичайна хрестовина).

Для зниження зусилля на педалі гальма та підвищення ефективності тут застосовані головний гальмівний циліндр та вакуумний підсилювач від ВАЗ-2108.

Форма та розташування модуля центрального упорскування палива на двигуні ВАЗ-21214 не вимагали застосування оригінальних деталей. Знявши корпус повітряного фільтра, з подивом виявляєш, що новий вузол виглядає набагато компактнішим за карбюратор Solex.

Відрізнити представників нового сімейства від звичної «двадцять першої» машини можна лише ззаду, оскільки передня частина не зазнала жодних змін. Задні ліхтарі

стали компактнішими, вони перемістилися на кути кузова, а двері задка витягнулися вниз, практично до бампера.

Над номерним знаком, прикриваючи ліхтарі підсвічування, з’явилася чорна смуга із рельєфною табличкою LADA Niva 4×4. Трохи віддалік. напис 1,7.

Тут змін більше. Але саме змін, а не нововведень, оскільки у внутрішньому оздобленні салону використані деталі, які вже давно застосовуються на всіх відомих ВАЗ та Супутниках.

Комбінація приладів взята від BA3-21083 (блок лампочок бортової системи контролю на ній прикритий написом Lada-Niva 4×4), тонке і геть-чисто непридатне для джипа рульове колесо (2106) поступилося місцем більш вдалому — «сьомому».

Зручніше стало керування зовнішнім освітленням (а-ля ВАЗ-2108, з клавішею на панелі), а кнопки та перемикачі на центральній консолі отримали підсвічування.

Система керування мікрокліматом на колишньому автомобілі багатством режимів не вирізнялася. Тепер, крім центральних дефлекторів, з’явилася можливість розподіляти потоки між вітровим та бічним склом.

Загальна концепція інтер’єру – колишня. Однак сам салон став і зручнішим, і комфортабельнішим.

Передні крісла тепер не тільки складаються, а й від’їжджають уперед

Про модернізовані передні сидіння ми вже писали: у порівнянні зі слизькими і плоскими «двадцять першими» вони мають чіткі плюси. Тут і тканинна оббивка, і бічна підтримка, і більший діапазон поздовжнього регулювання. Завдяки тому, що крісло тепер не лише «складає» спинку, а й від’їжджає вперед, забиратися назад стало під силу не лише гімнастам. Змінила своє становище і внутрішня ручка замку дверей, перекочувавши ближче до підлокітника. Так зручніше в усіх відношеннях. Крім цього, при використанні автомобіля в вантажно-пасажирському варіанті складене заднє сидіння перестало обмежувати діапазон поздовжнього регулювання передніх крісел.

В чем отличия радиаторов 21213 и 21214? Коротко и ясно.

Про деякі дрібниці. Нові машини комплектуються набором зручних легкознімних гумових килимків (коритців). Наші водії це оцінять швидко. Прикурювач і попільничка переїхали на кришку тунелю підлоги і стали доступні заднім пасажирам. У тій же кришці є і глибока підштампування, що надійно утримує пачку цигарок або ще якусь дрібницю.

А які зміни у багажному відсіку? По-перше, на замку задніх дверей ви не знайдете замкової свердловини: відчиняються двері лише зсередини. Зручно, ось тільки в негоду доведеться бруднитися про рукоятку (раніше можна було впоратися з нею, тримаючись за чистий ключ). Завдяки низькій вантажній висоті орудувати в багажнику стало набагато зручніше. Крім цього, з’явилася легкознімна полиця: вона відокремлює від салону простір для вантажу. Об’єм багажника залишився колишнім.

Пуск. Відразу помітно, що голосок у моторчика змінився. Звук його тепер сухіший і впевненіший.

Рушатися з місця стало простіше і приємніше: почати рух можна і на неодружених оборотах, треба лише плавно відпустити педаль зчеплення.

Виїжджаємо на дорогу. У міському потоці омолоджена Niva тримається впевнено, не поступаючись динаміці навіть норовистим Супутникам. Так, моторчик дуже відрізняється від свого меншого за обсягом побратима! ВАЗ-2121, пам’ятається, вкрай неохоче їхав натяг, а тепер навіть у неквапливому міському потоці є можливість використати п’яту передачу. І найприємніше, що у двигуна розширився робочий діапазон обертів — тепер і на «низах» моменту, що крутить, цілком вистачає, щоб їхати в спокійному стилі, не гвалтуючи двигун.

Загалом, Niva на дорозі стала гнучкішою, еластичнішою, дозволяючи однаково успішно поводитися з собою і водію з врівноваженим стилем їзди, і агресорам з динамічними манерами. Ось тільки на «вприскування» варіанті (ВАЗ-21214) при активному прискоренні відчувається помітний «провал». За поясненням фахівців, це — дефект «мозків», а точніше — програми блоку управління сумішоутворенням. Над усуненням збоїв зараз працюють.

А ось на шосе цей автомобіль показав дивовижну, прямо-таки дизельну гнучкість. Наприклад, для підтримки постійної швидкості, на підйомах зовсім не треба додавати газ: система живлення ВАЗ-21214 має властивість, що стежить. Відчуття таке, ніби їдеш автомобілем із системою cruise-control.

Так, під «пузом» ВАЗ-21214 розташувався каталітичний нейтралізатор. Його найлютіший ворог — етильований бензин

Під час руху в спокійному стилі машина 21213 веде себе менш галасливо, ніж попередниця. Швидше за все, на ситуацію вплинула зміна передавального числа головної пари: одній і тій же швидкості руху на старій та новій машинах відповідають різні оберти двигуна.

READ  Заміна ступичного підшипника Niva 21214

Якщо порівняти гамірність машин 21213 і 21214, то «вприсковий» автомобіль нам здався тихіше. Цілком можливо, що в останньому випадку позитивну роль відіграє каталітичний нейтралізатор, працюючи як додатковий глушник.

І все ж таки звукоізоляція обох машин явно залишає бажати кращого. Який сидить ззаду, наприклад, дуже докучає шиплячий шум повітря, що виходить через витяжну вентиляцію. Виникає він на швидкості близько 100 км/год.

Застосування шарніра рівних кутових швидкостей між коробкою передач і «роздавання» — міра, яка, крім іншого, мала знизити вібронавантаженість кузова. На жаль, очевидного прогресу ми не помітили. Швидше за все, боротьбу з вібраціями потрібно вести радикальнішими методами.

Зазначимо гальма: вони стали більш еластичними та інформативними.

Той, кому доводилося тривалий час експлуатувати ВАЗ-2121 в умовах бездоріжжя, напевно погодиться, що здебільшого успіх подолання серйозних перешкод на цьому автомобілі залежав від сміливості та рішучості водія. Niva з двигуном 1600 куб. см могла, наприклад, запросто проскочити з ходу таке місиво, де «по вуха» грузли навіть більш серйозні автомобілі. Звичайно, така тактика часто була пов’язана з ризиком: якщо засядеш, то засядеш капітально.

У водіїв BA3-21213 та ВАЗ-21214 тепер є вибір. Хочеш — рухайся активно, як звик це робити на ВАЗ-2121, а хочеш — можеш їхати повільно та акуратно. Модернізований двигун дозволяє реалізовувати і той, і інший стиль водіння.

У цьому сенсі найбільш показовим є автомобіль 21214. Завдяки системі автоматичної підтримки обертів холостого ходу можна, включивши першу знижену передачу, впевнено рухатися, не торкаючись педалі акселератора. Двигун сам додає газ при в’їзді в пісок або в густу бруд. І навпаки, скидає його при зменшенні опору руху, не даючи авто зайве розганятися. Той самий ефект, що й під час руху по шосе.

Рухаючись у такому режимі на ВАЗ-21214 по глибоких коліях і густому місиву чорнозему, ми так і не змогли «посадити» машину: Niva або зупинялася, буксуючи на місці, або глохла, якщо перешкода виявлялася непереборною. У будь-якому випадку ми виїжджали без проблем. Виходить, що в оновленому автомобілі закладено певний рівень прохідності, який не залежить від кваліфікації водія.

Це може здатися неправдоподібним, але на підйоми градусів десь у тридцять ми забиралися на тій та іншій машині, використовуючи лише верхній ряд роздавальної коробки. Більше крутих підйомів ми не знайшли, але схоже, що на першій зниженій передачі вазовський всюдихід із мотором 1700 куб. см візьме підйом градусів сорок, якщо, звичайно, не підведуть шини.

Хочемо поділитись ще одним позашляховим спостереженням. Але обмовимося, що це стосується наших експериментів із машинами, взутими у шосейні шини ВлІ-10. При динамічному русі по прямолінійних грязьових ділянках прохідність автомобіля практично не залежить від стану міжосьового диференціала: заблокований він чи ні, машина поводиться однаково. А ось коли ми спробували повзти внатяг, то автомобіль із вимкненим блокуванням рухався менш впевнено і зупинявся помітно раніше. Тому хочемо попередити тих водіїв, які пересіли з «двадцять першої» машини на BA3-21213 або ВАЗ21214: якщо на бездоріжжі ви проповідуєте обережний і неквапливий стиль, то включайте блокування диференціала там, де на ВАЗ-2121 ви б, не задумуючись пролітали з ходу без жодних блокувань.

Спробуємо підбити підсумок. Огородно, звичайно, що стару модель змінило цілу родину оновлених машин. Первінець. BA3-21213. вже активно продається по всій країні, а моделі 21214 і 21215 орієнтовані поки лише на зовнішній ринок. Можливо, незабаром вони стануть доступними і російському покупцю.

Головне придбання бензинових машин – модернізований двигун. Його моментні характеристики дозволили розширити споживчі якості позашляховиків, зробивши їх більш гнучкими та універсальними. Особливо це стосується «впорскової» версії.

Помітно змінився на краще і салон. Жаль, що залишилося недоторканим «обличчя»: адже зустрічають по одязі, особливо за кордоном. Хоча, за деякими відомостями, вже триває активна робота над справді новою Нивою.

І ще одне. Ми схильні думати, що вібрації, що дуже заважають Niva, і шуми — це хвороби вроджені і, як показала практика, поверхневою модернізацією невиліковні. Позбутися їх можна тільки за допомогою серйозних змін у конструкції. Або ВАЗу не по зубах цей горішок?

Про двигун ВАЗ 21213/21214 для Chevrolet Niva

Двигун ВАЗ 21213 1,7 л. представник карбюраторних/інжекторних двигунів із ланцюговим приводом ГРМ. Двигун має чотири циліндри та верхнє розташування розподільчого валу. Базою для двигуна, що встановлюється на Chevrolet Niva послужив 214 двигун. Однак на відміну від нього блок адаптували для того, щоб можна було встановлювати в моторний відсік Chevrolet Niva. Однак, на цьому відмінності не закінчуються. Відрізняє ВАЗ 21213 також інший діаметр циліндра, головка блоку циліндрів. Сам блок двигуна нижче в порівнянні, наприклад, з двигуном 2106. До позитивних моментів двигуна можна віднести той факт, що він має натягувач ланцюга. Таким чином, власник позбавлений необхідності підтягувати ланцюг. Клапани регулювати також не доведеться, оскільки є гідрокомпенсатори. Якщо говорити про недоліки, доводиться відзначити той факт, що двигун досить сильно шумить. Крім того для двигуна характерно підвищене споживання олії. Нерідко під час роботи двигуна з’являються значні вібрації. Нарешті двигун має досить низький ресурс і схильний до перегріву. Загалом для двигуна характерна більшість недоліків, які мають інші представники цієї серії. Тому сторонні стуки, троїння двигуна, ризик перегріву доставлятимуть незручності власнику.

Особливо поширюватися щодо чіп-тюнінгу Chevrolet Niva не доводиться. Справа в тому, що атмосферному двигуну застосування чіпа практично нічого не дасть. А тому справа ця порожня. Однак бажання додати потужності двигуну є практично у будь-якого власника авто. Тож подумаємо, що можна зробити. В першу чергу слід домогтися збільшення ходу поршня за рахунок використання коленвала ВАЗ 2130 і вісімдесяти двох міліметрових поршнів (поршневий палець зміщений на два міліметри). Далі знадобиться розточування циліндрів під поршень 84 міліметри. Крім того знадобиться карбюратор більшої продуктивності, розточування каналів ГБЦ, полегшені шатуни. Після всіх процедур вдасться досягти приблизно 100 к.с. Можна йти далі. Для цього знадобиться придбання тюнінгового коленвала та встановлення розподільчого валу «Нуждін» або аналогічного. Також будуть потрібні полегшені шатуни та маховик, а також доопрацьований карбюратор. У результаті виходить потужність приблизно 110 л. Крім того, можна спробувати використовувати на двигуні турбіну або компресор. Правда потрібно бути готовим до того, що подібне доопрацювання може трохи скоротити ресурс.

Про двигуни для ВАЗ 2121 «Niva»

Найпопулярніший вітчизняний позашляховик ВАЗ 2121 Niva був розроблений на базі вазівської шістки. Двигун також залишився від ВАЗ-2106, але отримав косметичні доробки. Пізніше було створено двигун 213 на 1,7 літра і двигун 2130 на 1,8 літра. Поряд із звичайною «Нивою» випускається і Chevrolet Niva, на яку встановлюють трохи змінений двигун 213.

Базовий агрегат для “ВАЗ 2121” є еволюцією двигуна від “трійки”, і від мотора 2103 його відрізняють збільшений до 79 мм поршень, при колишньому блоці циліндрів.

Також актуальним є інжекторний агрегат 21067, який накритий ГБЦ від інжекторного 21214-го. У ході експлуатації з’ясувалося, що стабільністю відрізняється саме карбюраторний варіант.

Рядний двигун 2106 і карбюраторний та інжекторний отримав 4 циліндри з розташованим вгорі розподільним валом і ланцюговим приводом ГРМ.

Двигун потрібно віднести до класичного розряду високоблочних агрегатів.

При акуратній експлуатації та регулярному обслуговуванні двигун перевищить свій заводський ресурс в 125 тисяч км і іноді дослужить до 200 тисяч. При цьому навряд чи його назвеш надійніше 2103-го.

Перед тим, як вирушити в дорогу, двигун 2106 потрібно прогрівати, а взимку ця процедура займає близько 5 хвилин. Торкатися можна, коли двигун починає тримати на неодружених.

Не варто економити на якісному моторному маслі, тому що при неякісному розхіднику після 60 тисяч пробігу діаметр циліндра розшириться на 0,15 мм.

Якщо відзначений підвищений жор олії, слід заміряти компресію.

«Хворобою» ВАЗ 2106 називають передчасне зношування розподільного валу.

Відсутність гідрокомпенсатора змушує раз на 7-10 тисяч кілометрів коригувати зазори клапанів.

Також їзда на автомобілі з шістковим двигуном наповнена шумами, стукотом та іншими сторонніми звуками. Наприклад, двигун детонує при роботі на низькооктановому бензині і при нормальному паливі проблема зникає.

Металеві стуки видають пальці поршнів та підшипники шатунів.

З нижньої частини двигуни одночасно з падінням рівня олії лунають звуки при проблемах із корінними підшипниками. У цьому випадку автомобіль краще заглушити та відбуксирувати на СТО.

Нестійка робота двигуна ВАЗ-2106 обумовлена ​​засміченими жиклерами.

Глине на ХХ. потрібно регулювати оберти чи повітряну заслінку. Якщо глухне на ходу, причина криється у харчуванні чи запалюванні.

Зайва температура або закипання двигуна пов’язане з повітрям в охолоджувальній системі.

Троїння двигуна викликане не відрегульованими або клапанами, що прогоріли, що вийшла з ладу прокладкою ГБЦ або низькооктановим паливом.

Вібрації двигуна виникають, як правило, при зносі подушок, а також при дисбалансі колінвала або кардана.

Двигун ВАЗ 2130 Niva 1.8

Силовий агрегат 2130 для вазівської «ВАЗ 2121» отримав чотири циліндри з верхнім розташуванням розподільного валу та ланцюговий привід ГРМ.

Двигун потрібно віднести до традиційних представників високоблочної моторної серії.

Якщо порівнювати 213-й та 2130, то другий на 1,3 мм вище, що дозволило встановити на мотор колінвал з 84-міліметровим ходом поршня та збільшити об’єм двигуна до 1,8 літра.

READ  Яке масло заливати в коробку Niva Chevrolet

До перерахованих вище недоліків, властивих як для ВАЗ 2106, так і для 2130, можна додати підвищений знос розподільного валу і необхідність в регулярному коригуванні зазорів клапанів, про що просигналить стукіт при роботі двигуна на ХХ.

Двигун ВАЗ 21213 / 21214 Niva

На основі двигуна ВАЗ 21214 збирався і двигун для Niva Chevrolet, а відмінності полягають лише в адаптації БЦ для монтажу в моторний відсік «Шеві» та кріплення навісних деталей та вузлів.

В цілому карбюраторний та інжекторний варіант рядного агрегату ВАЗ 21213/21214 отримав чотири циліндри та верхнє розташування розподільного валу.

Від «шістки» 213-й відрізняється діаметром циліндра, ГБЦ та меншою висотою блоку циліндра.

21213-го з’явився вже натягувач ланцюгового приводу ГРМ і гідрокомпенсатори.

До основних мінусів даної модифікації двигуна відносяться жор масла, шуми, схильність до перегріву та вібрацій. А в іншому він має ті ж недоліки, що і ВАЗ 2106, докладно викладені вище.

Чи можна на ВАЗ-2121 між коробкою передач та роздаткою встановити проміжний вал зі ШРУСом від ВАЗ-21213?

Проміжний вал 21213 можна встановлювати замість вузла 2121 на автомобілі Niva з будь-якою коробкою передач. застарілою чотириступінчастою або сучасною п’ятиступінчастою. Це виправдано вже тим, що дозволяє дещо знизити вимоги до співвісності валів коробки передач та роздатки. Додатковий плюс — у самій «ідеології» ШРУСу, що забезпечує набагато більш рівномірне обертання пари «провідний вал — ведений вал», ніж із звичайними карданними шарнірами, і, відповідно, зниження вібрацій у трансмісії.

На моїй «Niva» ВАЗ-21214 вже неодноразово, раз на 10–12 тис. км ламався пластмасовий заспокоювач ланцюга. Змінював ланцюг, зірочки, черевик натягувача і сам гідронатягувач ланцюга, маслопровід — не можу знайти причину!

Заспокійники виробництва ЗАТ «Пластик» із Челябінська, що використовуються в заводській комплектації, показали себе досить надійними. У вашому випадку причинами поломки оригінального, заводського заспокійника могли бути такі фактори, як помилка вихідного монтажу, відхилення в розташуванні кріплення заспокійника на головці циліндрів або розмірів заспокійника від вимог креслення. У цих випадках можливий перекіс заспокійника, що врешті-решт призводить до його руйнування.

LADA 4×4 ВАЗ 2121 21213 21214 ЭТО НУЖНО ЗНАТЬ!

Серйозна загроза поломки заспокійника виникає також при дії на нього ударних навантажень через недостатнє натягнення працюючого ланцюга — зазвичай це пов’язано з несправністю гідронатягувача, але в ряді випадків причиною цього стає надмірне зношування зірочок і ланцюга, його значне подовження і провисання.

Відмінність розподільного валу 21213 від 21214

Міркування автовласника на ім’я Паїсій: Можливо дизайн кузова. Ну розгін досить жвавий, що на 92 і що на 95

Категорія: Ремонт автомобіля

Характеристики автомобіля: Розміри автомобіля наступні, довжина кузова – 3332, ширина – 1100, висота – 1755 мм. Колісна база складає 2441 мм. Дорожній просвіт 194 мм. Автомобіль оснащується силовим гібридним агрегатом. 2-циліндровий двигун обладнаний системою, що забезпечує вихідну потужність мотора. На кожен циліндр припадає по 4 клапани. Діаметр одного циліндра становить 71 мм, перебіг поршня – 75 мм. Колінвал двигуна і розганяється до 2000 обертів за хвилину. Максимальний момент, що крутить, утримується аж до 3000 оборотів в хвилину.

Виклав адмін: на прохання Тофіка

Дата виходу: 23. 08. 2019 року

Якість: HD 720

Сміх у темі: Був у мене приятель у дитинстві. Клікуха була Іхтіандр. Тому що, коли ми ходили махатись район на район, він казав: “Я не можу, мені в басейн”.

Стоковий для 2106 1.6л двигуна вал тат же що і на 2103 двигуні 1.5л, там стоїть вал 2101 тільки з покращеною поверхнею кулачків. Нагадаю, що двигун 2101 це 1.2л. Тобто. фактично виходить, що газорозподіл в 1.6л двигуні налаштовано так само як на 1.2л, при тому що різниця в об’ємі цілих 0.4л, а це дуже пристойно. двигун 2106 на третину (!) пузатіє копійчаного. Відповідно по ГРМ він ближчий до нивівського 1.7л. Тому й РВ треба брати із нього. З цим валом двигун працює м’якше, і найголовніше не задихається після 4000 об.

Відмінності 21213 валу від 2101 на 1мм більше підйом впускних клапанів і трохи довша фаза впуску, що полегшує наповнення циліндрів, а так само трохи укорочена і запізнена фаза випуску, що дозволяє довше знаходитися суміші в горщику створюючи крутний момент. І трохи більше перекриття фаз, що збільшує час продування циліндрів. Розподвали 21213 та 21214 за характеристиками однакові, відрізняються лише профілем бігу кулачків — перший оптимізований під гвинти, другий під гідрики. Насправді нивоводи кажуть, що неправильні комбінації проблем викликали. А краще ставити 213 вал!

Монстра з мотора він не робить, але зникає явна стінка на 4000 об, Двигун продовжує набирати обертів не зупиняючись. Тяга на низах теж трохи покращилася.

При установці перевіряємо мітки фаз, натягуємо ланцюг, регулюємо клапана, перевіряємо компресію, і регулюємо карб по необхідності. На інжекторних може виникнути проблема, оскільки мітки можуть не збігтися на повзуба, то може зайнятися “ЧЕК”, потрібна буде прошивка мізків, або ставити з розрізною шестернею для більш точного регулювання.

Чи вірно, що у двигуна 21124 (1,6 л, 16 клапанів) у разі обриву ременя ГРМ цілком виключено зіткнення клапанів з поршнями?

Теоретично ймовірність контакту клапанів з поршнями на двигуні 21124 таки існує, але в порівнянні з попередником 2112 вона невелика. Щоб така подія відбулася, необхідний збіг наступних факторів:

— зупинка розподільного валу, коли клапан повністю відкритий.

Ні при заводських випробуваннях, ні в експлуатації (починаючи з жовтня 2004 р.) випадків контакту клапанів із поршнями на двигунах ВАЗ-21124 не зазначено.

Чи вірно, що закінчувати поїздку слід «продуванням» двигуна на підвищених оборотах (близько 3000 об/хв) протягом однієї хвилини, щоб на свічках не залишився нагар?

Влітку це не має сенсу. Взимку ж, при морозах 20 градусів і нижче, якщо перед цим двигун був слабо прогрітий або працював на холостому ходу, «операція» може бути корисною. У той же час подібні прийоми не позбавляють проблем, спричинених низькоякісним бензином, несправностями систем живлення та запалювання. Утруднений пуск двигуна. і не тільки в зимових умовах. часто пояснюється саме цими причинами.

ВІДПОВІДАЮТЬ ФАХІВЦІ ВАЗА

ЄВГЕН БАЙБОРИН — відділ доведення двигунів

ОЛЕКСІЙ КЛИМЕНКО — відділ доведення трансмісії

ЮРІЙ ПРОХОРОВ. відділ післяпродажного обслуговування

ОЛЕКСАНДР ГУСЄВ. відділ доведення трансмісії

Хочу переробити привід ГРМ ВАЗ-21214 за зразком 21213. Чим відрізняються зірочки, ланцюги і т.д.?

На двигуні 21213 стоїть розподільний вал 21213, який наводиться давно ставшим традиційним, дворядним втулковим ланцюгом 2103 (116 ланок). Тут же оригінальний комплект. натягувач, черевик, заспокоювач ланцюга. Зірочки, відповідно, дворядні. Кількість зубів у всіх варіантів двигуна те саме: 19 на носінні коленвала, 38 на розподільному валку і приводі масляного насоса. Опори важелів клапанів механічні. Ці деталі багатьом добре знайомі автомобілями ВАЗ-«класика».

На двигуні 21214 для зниження шуму та одночасного підвищення надійності застосували однорядний, але втулочно-роликовий ланцюг 21214 (116 ланок), однорядні зірочки, распредвал 21214, гідроопори важелів клапанів, оригінальний комплект. гідронатягувач, черевик, заспокоювач.

Переробка приводу ГРМ 21214 на 21213 можлива за умови комплектної заміни перерахованих вище деталей, проте сенс заходу сумнівний.

У двигуні 21214 стукають гідрокомпенсатор клапанів. Змінив уже не перший комплект! Чи можна їх замінити на «стаканчики», як на ВАЗ-2108?

Поцікавтеся. хоча б за книгами. особливостями конструкції головок блоку того й іншого двигуна! Вони різняться настільки радикально, що про запропоновану вами переробку не може бути й мови. Це рівносильно розробці іншого двигуна.

Двигун ВАЗ 21214-1000260. Характеристика двигуна ВАЗ 21214.

Двигун чотиритактний, з розподіленим упорскуванням палива, рядний, з верхнім розташуванням розподільчого валу. Система охолодження двигуна. рідинна, закритого типу, із примусовою циркуляцією рідини. Двигун має комбіновану систему змащення: під тиском та розбризкуванням.

Характеристика двигуна ВАЗ

 • 11183i-(1,6л., 82л.с.)
 • 11194i-(1,4л., 89л.с.)
 • 2103-(1,5л., 71л.с.)
 • 2104i- (1.5л., 68л.с.)
 • 2106-(1,6л., 74,5л.с.)
 • 21083-(1,5л., 69л.с.)
 • 2111i- (1,5л., 77л.с.)
 • 21114i-(1,6л., 81,6л.с.)
 • 21116i-(1,6л.,90л.с.)НОВИЙ
 • 21124i-(1,6л., 89л.с.)
 • 21126i-(1,6л., 98л.с.)
 • 21128i-(1,8л., 105л.с.)
 • 21213-(1,7л., 79л.с.)
 • 21214i-(1,7л., 82л.с.)
 • 2123i-(1,7л., 82л.с.)
 • 2130-(1,8л., 82л.с.)

Основні елементи двигуна

Чим відрізняється Niva 21213 від 21214

Особливості двигуна.

Двигун ВАЗ 21214 може застосовуватись для встановлення на автомобілі ВАЗ “Niva”: 2121, 21213, 21214, 2131; “Надія” 2120 та їх модифікаціях.

Базою для нового агрегату стала модель 21213. Багато конструктивних елементів двигуна 21214 незначно відрізняються від відповідних елементів базової моделі. Внесення більшості змін у конструкцію пов’язане з переходом на систему упорскування, введенням елементів, що забезпечують виконання екологічних норм Євро 2 (3) та використанням гідроопор важелів клапанів. Установка на автомобілі ГУР зажадала додаткового доопрацювання елементів двигуна.

У своєму розвитку двигун зазнав кількох модифікацій. Перші моделі оснащувалися централізованим упорскуванням. Модель 21214-20 мала вже попарно-паралельний упорскування палива, контролер Bosch MP7.0 і відповідала вимогам Євро 2. Перехід на Євро 3 та використання гідроопор важелів клапанів фірми INA вимагав подальшого доопрацювання двигуна. На даний момент серійно випускаються двигуни наступних модифікацій.

21214-41. модифікація з насосом ГУР, зі сталевим зварним колектором,гідроопори ЯЗТА, Євро 3.

21214-34. модифікація без насоса ГУР, з чавунним колектором,гідроопори INA, Євро 3.

READ  Як перевірити датчик холу на ВАЗ 2109

21214-33. модифікація з насосом ГУР, з чавунним колектором,гідроопори INA, Євро 3.

21214-32. модифікація з насосом ГУР, з чавунним колектором,гідроопори INA, паливні трубки під швидкі роз’єми,маховик під зчеплення 215мм,Євро 3.

21214-31. модифікація з насосом ГУР, зі сталевим зварним колектором,гідроопори INA,Євро 4.

21214-30. модифікація без насоса ГУР, зі сталевим зварним колектором,гідроопори INA,Євро 4.

Геометричні параметри блоку циліндрів 21214 збігаються з блоком 21213. Змінилася форма передньої кришки двигуна. знадобилося місце для встановлення датчика положення колінчастого валу. Додатково на блоці є отвір під кріплення кронштейна (21214-3407140) для установки насоса ГУР (див. «Блок циліндрів»).

Шатунно-поршнева залишилася без змін від двигуна 21213. Колінчастий вал 21213-1005015, що використовується, забезпечує хід поршня. 80мм. (Радіус кривошипу. 40мм.). Шків колінчастого валу доповнений зубчастим диском, що задає. Зубці диска дозволяють формувати сигнал для датчика положення колінчастого валу. На останніх моделях двигуна встановлюється демпфуючий шків (21214-1005058-10). Конструкція демпфера дозволяє знизити крутильні коливання на валу та зменшити шумність двигуна. Маховик моделі 21213 з діаметром робочої поверхні 200 мм.

Значні зміни були потрібні для голівки. Нова головка циліндрів має індекс 21214-1003011-30 (36). За основу прийнято конструкцію головки 21213. У головці циліндрів (під Євро 3), з боку зірочки, передбачені додаткові отвори для датчика фаз та його кріплення. На головці з’явилися отвори під шпильки для кріплення ресивера.

Використання гідроопор потребувало змін у конструкції головки. Для усунення зазорів у клапанному механізмі замість регулювальних болтів були встановлені гідроопори важелів клапанів. До кожної гідроопори подається олія під тиском, що підводиться окремим трубопроводом. Головки мають припливи та додаткові кріпильні отвори для монтажу елементів гідроопори. Головки, що комплектувалися вітчизняними гідроопорами, мають індекс 21214-1003015. Відрізняються вони діаметром різьбових отворів під гідроопори, що становлять М18/1,5. Усередині колодязів під гідроопори відсутні дренажні отвори. Головка блоку 21214-1003015-30 розрахована на встановлення гідроопор фірми INA. Отвори в таких головках з різьбленням М24х1,5, а всередині колодязів є дренажні отвори. Позначення нової головки виконано у лиття.

Конструктивно розрізняються рампи підведення олії до опор. Нова рампа 21214-1007180-30 виконана з нержавіючої сталі і незамінна з варіантом 21214-1007180.

Незначно змінився важіль клапана. Порівняно зі старим важелем мод. 2101-1007116, в новому зменшена радіусна опорна площадка (11мм), що контактує з кулачком розподільного валу. Код нового важеля 21214-1007116-30. Відрізнити його можна за додатковою (вже другою) проточкою на зовнішній стороні важеля з боку гідроопори. Новий важіль 21214-1007116-30 може без шкоди встановлюватись замість старого.

Значні зміни торкнулися приводу розподільчого валу. Дворядний ланцюг замінений на однорядний втулково-роликовий ланцюг (21214-1006040-03). Тому на двигуні всі приводні зірочки замінені на однорядні від двигуна 2123. Зірочка масляного насоса має менший розмір (30 зубів). Це дозволило підвищити продуктивність масляного насоса та забезпечити надійну роботу гідронатягувача та гідроштовхачів. Застосовано пружинно-гідравлічну систему натягу ланцюга. Підведення масла до гідронатягувача здійснюється за спеціальною трубкою. У механізмі приводу використовуються нові заспокійники ланцюга і черевики натягувача. Обидві деталі виготовлені із застосуванням зносостійкого пластику. Черевик натягувача 21214 довший за черевик мод. 21213.

На двигуні застосовано оригінальний розподільчий вал 21214-1006010. Застосування гідроопор спричинило зміну профілю кулачків розподільчого валу. Він не взаємозамінний з валом 21213.

На двигуні застосовано генератор на 80А. За своїми характеристиками він не відрізняється від генератора моделі 2112. На генераторі встановлений новий шків із зовнішнім діаметром 80,0мм., тому генератор отримав новий індекс 21214. Для приводу застосовується ремінь 2107-1308020(довжина. 944мм).

Двигун може комплектуватися чавунним випускним колектором або зварним колектором із нержавіючої сталі (для комплектації Євро-3). Перехід на зварні конструкції дозволяє зменшити масу колектора. Це сприяє прискореному прогріву нейтралізатора та створення оптимальних температурних умов його нормальної роботи. Випускний колектор для інжекторних модифікацій має отвір установки датчика. На двигун може встановлюватись колектор моделі 2123.

В системі живлення встановлюється ресивер від моделі 2123.

Паливна рампа 2123-1144010-11. Паливна форсунка «SIEMENS» VAZ20734 (жовті). На старих модифікаціях можуть встановлюватися форсунки Bosch 0280 158 110.

Модуль запалювання запозичений у ВАЗ-2112. Керування двигуном здійснюється контролером Bosch MP 7.9.7. або СІЧЕНЬ 7.2 Для модифікації під Євро-2 застосовується система попарно-паралельного упорскування палива. Для моторів під Євро-3 застосовується система фазованого упорскування палива. Фазований упорскування дозволяє здійснювати індивідуальну подачу палива на кожен циліндр і підвищити точність дозування палива.

Під новий проект модернізації автомобіля LADA 4×4 21214M, у двигун було внесено деякі зміни. Двигун став комплектуватись маховиком 2123 (з діаметром робочої поверхні 215 мм).

У системі охолодження застосовані прокладки з еластичним полімерним валиком, що виключає текти. На водяний насос встановлений сальник із підвищеним ресурсом виробництва групи Freudenberg (Фройденберг). У паливній системі зміни сталися у конструкції паливних магістралей. Для з’єднання паливопроводів використовуються швидкороз’ємні муфти. Паливний фільтр переміщений з моторного відсіку ближче до паливного бака.

ВІДПОВІДАЮТЬ ФАХІВЦІ ВАЗА

ЄВГЕН БАЙБОРИН — відділ доведення двигунів

ОЛЕКСІЙ КЛИМЕНКО — відділ доведення трансмісії

ЮРІЙ ПРОХОРОВ. відділ післяпродажного обслуговування

ОЛЕКСАНДР ГУСЄВ. відділ доведення трансмісії

Чи вірно, що у двигуна 21124 (1,6 л, 16 клапанів) у разі обриву ременя ГРМ цілком виключено зіткнення клапанів з поршнями?

Теоретично ймовірність контакту клапанів з поршнями на двигуні 21124 таки існує, але в порівнянні з попередником 2112 вона невелика. Щоб така подія відбулася, необхідний збіг наступних факторів:

— зупинка розподільного валу, коли клапан повністю відкритий.

Ні при заводських випробуваннях, ні в експлуатації (починаючи з жовтня 2004 р.) випадків контакту клапанів із поршнями на двигунах ВАЗ-21124 не зазначено.

Хочу переробити привід ГРМ ВАЗ-21214 за зразком 21213. Чим відрізняються зірочки, ланцюги і т.д.?

На двигуні 21213 стоїть розподільний вал 21213, який наводиться давно ставшим традиційним, дворядним втулковим ланцюгом 2103 (116 ланок). Тут же оригінальний комплект. натягувач, черевик, заспокоювач ланцюга. Зірочки, відповідно, дворядні. Кількість зубів у всіх варіантів двигуна те саме: 19 на носінні коленвала, 38 на розподільному валку і приводі масляного насоса. Опори важелів клапанів механічні. Ці деталі багатьом добре знайомі автомобілями ВАЗ-«класика».

На двигуні 21214 для зниження шуму та одночасного підвищення надійності застосували однорядний, але втулочно-роликовий ланцюг 21214 (116 ланок), однорядні зірочки, распредвал 21214, гідроопори важелів клапанів, оригінальний комплект. гідронатягувач, черевик, заспокоювач.

Переробка приводу ГРМ 21214 на 21213 можлива за умови комплектної заміни перерахованих вище деталей, проте сенс заходу сумнівний.

Чи можна на ВАЗ-2121 між коробкою передач та роздаткою встановити проміжний вал зі ШРУСом від ВАЗ-21213?

Проміжний вал 21213 можна встановлювати замість вузла 2121 на автомобілі Niva з будь-якою коробкою передач. застарілою чотириступінчастою або сучасною п’ятиступінчастою. Це виправдано вже тим, що дозволяє дещо знизити вимоги до співвісності валів коробки передач та роздатки. Додатковий плюс — у самій «ідеології» ШРУСу, що забезпечує набагато більш рівномірне обертання пари «провідний вал — ведений вал», ніж із звичайними карданними шарнірами, і, відповідно, зниження вібрацій у трансмісії.

Какая НИВА Лучше! ВАЗ 2121, ВАЗ 21213, ВАЗ 21214. Сравнение НИВА СССР и NIVA LADA 4×4. Что Купить 2с

Чи вірно, що закінчувати поїздку слід «продуванням» двигуна на підвищених оборотах (близько 3000 об/хв) протягом однієї хвилини, щоб на свічках не залишився нагар?

Влітку це не має сенсу. Взимку ж, при морозах 20 градусів і нижче, якщо перед цим двигун був слабо прогрітий або працював на холостому ходу, «операція» може бути корисною. У той же час подібні прийоми не позбавляють проблем, спричинених низькоякісним бензином, несправностями систем живлення та запалювання. Утруднений пуск двигуна. і не тільки в зимових умовах. часто пояснюється саме цими причинами.

На моїй «Niva» ВАЗ-21214 вже неодноразово, раз на 10–12 тис. км ламався пластмасовий заспокоювач ланцюга. Змінював ланцюг, зірочки, черевик натягувача і сам гідронатягувач ланцюга, маслопровід — не можу знайти причину!

Заспокійники виробництва ЗАТ «Пластик» із Челябінська, що використовуються в заводській комплектації, показали себе досить надійними. У вашому випадку причинами поломки оригінального, заводського заспокійника могли бути такі фактори, як помилка вихідного монтажу, відхилення в розташуванні кріплення заспокійника на головці циліндрів або розмірів заспокійника від вимог креслення. У цих випадках можливий перекіс заспокійника, що врешті-решт призводить до його руйнування.

Серйозна загроза поломки заспокійника виникає також при дії на нього ударних навантажень через недостатнє натягнення працюючого ланцюга — зазвичай це пов’язано з несправністю гідронатягувача, але в ряді випадків причиною цього стає надмірне зношування зірочок і ланцюга, його значне подовження і провисання.

У двигуні 21214 стукають гідрокомпенсатор клапанів. Змінив уже не перший комплект! Чи можна їх замінити на «стаканчики», як на ВАЗ-2108?

Поцікавтеся. хоча б за книгами. особливостями конструкції головок блоку того й іншого двигуна! Вони різняться настільки радикально, що про запропоновану вами переробку не може бути й мови. Це рівносильно розробці іншого двигуна.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS