Chevrolet Lacetti заміна фільтра салону

Заміна салонного фільтра Lacetti

Заміну салонного фільтра Lacetti рекомендують проводити не рідше одного разу на рік. Але тут звичайно потрібно враховувати величину пробігу автомобіля і в яких умовах він експлуатується. У будь-якому випадку нехтувати цією процедурою не варто. Тим більше вартість нового фільтра не висока, а заміна не викликає труднощів.

Я роблю це досить швидко і за допомогою всього однієї хрестової викрутки.

Заміна салонного фільтра Lacetti своїми руками

В інтернеті багато метушні навколо ящика рукавички. Хтось знімає його для зручності, а хтось з піною у рота доводить, що бардачок знімати не потрібно. Що сказати з цього приводу? А скажу я дві речі:

 • Якщо на автомобілі не встановлена ​​поличка під бардачком, то його знімати не потрібно.
 • Можна не знімати бардачок навіть якщо встановлена ​​полку, але навіщо мучитися? Бардачок знімається за півтори хвилини без будь-яких проблем. Це набагато зручніше!
chevrolet, lacetti, фільтра, салон

Насамперед необхідно зняти бардачок (бардачок). Для цього спершу необхідно знеструмити підсвічування бардачка, так як є всі шанси влаштувати замикання. Це можна зробити або витягом запобіжника, або зняти клему 31 (мінусову) з акумуляторної батареї

Далі необхідно відкрутити всього п’ять саморізів. Два знизу, над поличкою

Після цього, акуратно виймаємо “бардачок”, щоб не відірвати дроти і кладемо його на полик. Від’єднуємо два роз’єми.

Ось так виглядає все це справа зі знятим бардачку

Витягуємо планочку, яку кріпили ці шурупи

Тепер за невеликий виступ (язичок) витягуємо сам фільтр вниз. Після того як він упреться в полик, загінаем його в сторону і акуратно, щоб не порвати, витягуємо решту.

Ось так виглядає демонтований фільтруючий елемент салону Lacetti

Тепер необхідно видалити сміття, що скупчилося в колодязі. Для цього просовуємо пальці і вичищаємо листя та інший можливий сміття.

Відразу не поспішайте встановлювати новий фільтр. Не полінуйтеся і посвітити ліхтариком на випарник кондиціонера. Він знаходиться відразу після фільтра. Справа в тому, що в процесі роботи кондиціонера, на випарнику конденсується волога і він постійно мокрий. Тому до нього прилипає все, що тільки можна, адже фільтр не забезпечує 100%.у захист від усього.

Якщо у Вас встановлена ​​поличка під бардачком і Ви його не знімали, то візуально оцінити випарник буде складніше, а якщо знімали, тоді проблем не виникне.

Замена фильтра салона Шевроле Лачетти седан / Как поменять фильтр салона Chevrolet Lacetti sedan

Тепер встановлюємо новий фільтр салону Lacetti в зворотній послідовності. Тут теж хочеться написати пару слів.

Перед установкою нового фільтра зазвичай доводиться його рамку перекусити (переламати, розрізати), щоб зігнути його навпіл для полегшення установки, так як полик досить серйозно заважає. Деякі виробники в цих місцях заздалегідь роблять надрізи.

Але як завжди знайдуться ті, хто “зробить велике відкриття” і вставить фільтр без перелому навпіл. Потім, природно, розтрубили про це і новачки теж починають у що б то не стало запихати свої фільтра таким способом. У кого-то виходить, а у кого-то немає. Це абсолютно не означає, що хтось руко опий, а хтось народився з золотими руками. Бувають різні ситуації. І фільтри різні бувають.

Припустимо, в останній раз я взяв гнучкий фільтр і він встановлюється, взагалі, без будь-яких проблем.

Тому якщо у Вас виникли труднощі з установкою фільтру, тоді переламати його. А якщо встановлюється без проблем, тоді встановлюйте його цілим, без перелому.

Не прагніть зробити, як зробив хтось, а робіть так, як Вам зручно.

Ось відео про нюанси заміни салонного фільтра Chevrolet Lacetti

Після заміни салонного фільтра відразу відчувається, що вентилятор кліматичної установки працює набагато тихіше, а скла менше потіють.

До речі, якщо у Вас в авто сильно пітніють скла. то раджу прочитати статтю Пітніють скла в машині

Як визначити, що салонний фільтр Chevrolet Lacetti забитий

По-перше, при діагностиці системи очищення салонного повітря слід орієнтуватися на пробіг. До 10 000. 15 000 (км) пробігу салонний елемент фільтрації вважається забитим. Крім пробігу на знос салонного фільтра Chevrolet Lacetti вказують такі симптоми:

 • У салоні з’явився стійкий неприємний запах
 • Знизилася ефективність опалення
 • Упала продуктивність кондиціонера
 • почали потіти скло

Смена фильтра салона Chevrolet Lacetti

Якщо на тлі максимального пробігу почали з’являтися якісь з ознак зносу фільтру, то зволікати із заміною фільтруючого елемента не варто.

Заміна фільтра салону Chevrolet Lacetti (Chevrolet Lacetti)

Термін служби салонного фільтра автомобіля Chevrolet Lacetti не перевищує 10 000. 15 000 (км) пробігу. За рекомендацією фахівців цей фільтруючий елемент необхідно міняти мінімум 1 раз в го д. Але є чимало водіїв, які проводять заміну салонного фільтра 2 рази в рік, навесні та восени, як і багато інших запчастини Chevrolet Lacetti.

Салонний фільтр застосовується для таких повітряні системи:

 • пічнеопалення
 • систему кондиціонування
 • вентиляцію салону

при закупорці фільтра салону Chevrolet Lacetti помітно знижується воздухопритоков. Через це може спостерігатися погіршення роботи опалення, кондиціонування і вентиляції салону.

Що робити, якщо з’явився неприємний запах в салоні

Забитий фільтр салону Chevrolet Lacetti може стати причиною бактеріального обсіменіння воздуховода. В даному випадку на поверхні стінок воздуховода починають розмножуватися мікроорганізми. Якщо бактерії добре розплодилися, колонії мікроорганізмів починають виділяти різко неприємний запах.

Для розмноження бактерій потрібні лише 3 речі:

 • тепло
 • пил
 • волога

Зазвичай салонний фільтр починає неприємно пахнути після дощової погоди. У випадку зі старим елементом, що фільтрує, бактерії починають переходити на стінки воздуховода. Навіть якщо замінити старий фільтр, в салоні все одно може залишатися той самий неприємний запах !

Щоб повністю позбавитися від неприємного запаху в салоні Chevrolet Lacetti, доведеться демонтувати весь повітропровід. Потім слід промити елементи повітряної системи дезинфікуючим розчином.

Небезпека бактеріального обсіменіння воздуховода. головна причина, по якій досвідчені водії не допускають їзду з забитим фільтром салону. Куди простіше і дешевше вчасно міняти фільтруючий елемент, ніж потім знімати торпедо і демонтувати всю повітряну систему.

Як замінити салонний фільтр Chevrolet Lacetti

Фільтруючий елемент салону Chevrolet Lacetti знаходиться відразу за речовим ящиком, тобто бардачком. Але щоб замінити салонний фільтр зовсім необов’язково демонтувати бардачок. Розробники даного авто передбачили вільний доступ до вузла фільтрації з нижньої частини торпедо. Роз’єм фільтра знаходиться відразу над ногами пасажира переднього сидіння.

При заміні салонного фільтра Chevrolet Lacetti майстру слід бути готовим до того, що доведеться працювати з незручного становища.

 • Відсуваємо на максимум переднє пасажирське сидіння. Цей крок необов’язковий до виконання. Просто при відсунутому сидінні з’явиться більше вільного місця, що підвищить зручність проведення роботи.
 • Заглядаємо за бардачок. Фільтр знаходиться за захисною кришкою.
 • відкручуємо кришку салонного фільтра. Кришка має 4 точки фіксації. Як кріплення використовуються болтики з універсальною головкою. Такі болтики можна викрутити або хрестової викруткою, або ключем на 7.
 • Витягуємо старий фільтр Chevrolet Lacetti. Зверніть увагу, фільтруючий елемент салонного воздуховода довше, ніж відстань від роз’єму фільтра до статі. Щоб безпечно витягти старий фільтр, його потрібно витягнути на довжину до підлоги і загнути. Після загину слід вивести з роз’єму решту елемента фільтрації.

Багато водіїв намагаються реанімувати старий фільтр салону. Для цього фільтр зазвичай продувають стисненим повітрям. Чистка фільтра буде актуальною лише в одному випадку. Після плідної роботи фільтра навесні і влітку елемент фільтрації можна почистити в рамках підготовки автомобіля до зимового сезону. Чистити фільтр після року експлуатації сенсу немає ніякого!

Чистка салонного фільтра стисненим повітрям не дозволяє відновити його ресурс. Мікропори фільтруючого елемента так і залишаться забитими.

Ні в якому разі не можна мити салонний фільтр Chevrolet Lacetti. Після висихання елемент фільтрації змінить структуру, що не дозволить йому нормально очистити повітря.

Перед установкою нового фільтра роз’єм фільтруючого елемента слід почистити. Рекомендується використовувати пилосос з тонкою подовженою насадкою.

 • Ставимо на місце новий фільтр салонного повітря.
 • Включаємо запалювання і перевіряємо якість роботи воздуховода.

Заміна фільтра салону з від’єднанням бардачка

Якщо майстер володіє великою комплекцією тіла, то дістатися до роз’єму фільтра салонного повітря знизу буде вельми непросто. У подібних ситуаціях рекомендується демонтувати речовий ящик. Якщо зняти бардачок, то фільтр вийде замінити без акробатики.

 • Викручуємо нижні гвинтики. Знизу бардачок має 2 точки фіксації. Для відкручування кріплення потрібна хрестова викрутка.
 • Викручуємо верхні гвинтики. Зверху знаходиться 3 точки фіксації. Щоб дістатися до верхніх кріплень, необхідно відкрити бардачок.
 • Виводимо бардачок з посадкового місця. Потрібно його просто повернути в напрямку зверху вниз.
 • Від’єднуємо дротову колодку підсвічування. Роз’єм потрібно просто висмикнути. З’єднання не має додаткових фіксаторів.
 • Відключаємо провід вимикача.
 • прибираємо бардачок.

Тепер відкрився більш-менш вільний доступ до вузла фільтрації салонного повітря Chevrolet Lacetti. В даному випадку майстру не потрібно буде сильно вивертатися.

Вибір салонного фільтра

Існує кілька різновидів фільтруючих елементів для салону Chevrolet Lacetti:

 • механічні
 • З активованим вугіллям

Між собою фільтри відрізняються видом очищення. Механічні елементи фільтрації усувають з повітря лише тверді включення (пил, пісок та ін.). Якщо фільтр доповнений активованим вугіллям, то повітря попутно буде очищатися і від сторонніх запахів.

Активна складова салонного фільтра добре вбирає зміг, запах бензину і інші леткі компоненти, якими насичене повітря в районі автострад.

При виборі типу фільтра слід звертати увагу на термін його служби. Елементи фільтрації з активованим вугіллям добре чистять повітря, але при цьому вони мають практично вдвічі менший термін служби, ніж у класичних фільтрів (з механічним очищенням). Фахівці дотримуються думки, що активована фільтрація салону служить близько 5000. 7000 (км) пробігу.

Якщо водій Chevrolet Lacetti віддає перевагу фільтрам з активованим вугіллям, в цьому випадку фільтруючий елемент потрібно міняти 2 рази на рік. Перший фільтр зазвичай ставлять навесні, поки не почалося активне цвітіння. Другий раз фільтр змінюють в кінці літа, коли вже починає холоднішати.

Додатково при обслуговуванні автомобіля слід пам’ятати про необхідність заміни і багатьох інших фільтруючих елементів:

Разом з паливним фільтром Chevrolet Lacetti зазвичай змінюють і сіточку в модулі бензонасоса.

Де знаходиться фільтр салону і коли його міняти

Салонний фільтр Lacetti встановлений в картриджі системи вентиляції, кондиціонування та опалення з правого боку відразу за бардачком. Для його заміни буде необхідно зняти кришку ящика рукавички, як цього вимагає керівництво по експлуатації Chevrolet Lacetti. Проте, маючи певні навички, можна обійтися і без цього. Особливість салоннік Lacetti в тому, що він має пластикову рамку з надрізами по боках, яка дозволяє йому згинатися вдвічі. Це істотно спрощує установку.

Заміна салонного фільтра Lacetti повинна проводитися як мінімум один раз в 10-15 тисяч км пробігу, відповідно до рекомендацій заводу. У той же час досвідчені власники не відкладають заміну в довгий ящик і намагаються виконати її якомога раніше і ось чому:

 • брудний салонний фільтр створює додаткове навантаження на електродвигун обігрівача і вентиляції, що скорочує його ресурс;
 • ефективність роботи салоннік знижується до 4-5 тисяч пробігу вже досить відчутно;
 • забитий фільтр сприяє нагромадженню пилу і конденсату на випарнику кондиціонера, а це призводить до появи корозії на його корпусі, випарник. не найдешевша запчастина;
 • на тому ж випарнику утворюється шар вологого бруду, а це ідеальні умови для розмноження мікроорганізмів і бактерій, які прогнати з системи кондиціонування буде непросто;
 • з’являється затхлий неприємний запах в салоні.

Який фільтр салону Lacetti краще, ціни, артикули, характеристики

Велика частина салонних фільтрів для Lacetti випускається в Кореї і в Китаї. Є кілька моделей з Євразії, найдорожчі випускаються в Європі, якщо це не глобальна компанія і бренд не прикриває китайське виробництво гучним ім’ям (як у випадку з фільтрами Goodwill). Таблиця з цінами і артикулами для салонних фільтрів Lacetti під спойлером, а ми розглянемо найбільш популярні з них.

 • Південнокорейський AMD FC22 показав себе досить непогано, це простий пиловий фільтр, варто в межах 100 гривень, має жорстку посадкову рамку і встановлюється без особливих проблем.
 • NSP з каталожними номером 0196554378. ціна близько 70 гривень, з жорсткою рамкою, стабільні розміри, звичайний пиловий фільтр.
 • Finwhale. Німеччина, каталожний номер AS605. Ціна 120 гривень на 2018 рік. Особливих востргов у власників не викликало, але за якістю не особливо гірше оригінального GM.
 • ACDelco з артикулом 19347483. американський бренд, належить GM, фактично повністю аналогічний дорогущий оригіналу і з ціною в 130 гривень становить йому міцну конкуренцію.
 • Parts-Mall, глобальна компанія з потужностями як в Європі, так і в Китаї. Артикул PMC003. ціна близько 140 гривень, якість хороша, якщо не Китай.

Це були звичайні пилові фільтри, але в продажу є і вугільні, які чистять повітря ефективніше, але за ціною трохи дорожче. Втім, дуже докладно з фільтрами салону різних конструкцій і виробників ми розбиралися тут.

Який салонний фільтр встановлений на Chevrolet Lacetti

Але всі вони зобов’язані вписуватися в чіткі розміри картриджа, в який цей фільтр буде встановлений. Фільтр GM 96554421 має розміри 223х189х25 мм. Аналоги можуть трохи відрізнятися і це пов’язано з тим, що одним фільтром усереднених розмірів (± 5-7 мм) виробник хоче зайняти якомога більший зріз моделей. Ціна оригінального GM-івського фільтра. від 500 до 800 гривень (

13-20 €). Ми вважаємо, що це космічна ціна, тому рекомендуємо подивитися на список аналогів трохи нижче.

Як замінити фільтр салону на Chevrolet Lacetti

Перед заміною фільтра салону необхідно в обов’язковому порядку знеструмити або всю машину, знявши клему з акумулятора, або знявши запобіжник F21, який показаний на фото нижче. Це потрібно для того, щоб через недбалість не замкнута ланцюг освітлення бардачка, а заодно і ближнього світла.

chevrolet, lacetti, фільтра, салон

Розбираємо нижню частину бардачка, відключаємо клеми підсвічування.

Коли запобіжник знятий, відкручуємо чотири болта під бардачком.

Гарненько продуваємо систему (бажано пилососом), вичищаємо з картриджа сміття.

Встановлюємо новий фільтр до половини, ламаємо пластикову рамку навпіл і вставляємо фільтр до кінця.

Встановлюємо кришку і накидаємо клему або ставимо запобіжник на місце. Вдалою всім роботи і чистого повітря в салоні.