Через скільки міняти гальмівні колодки

Оцінити знос елементів барабанних гальмівних механізмів на Kalina можна знявши кожух барабана. Оцінити знос елементів барабанних гальмівних механізмів на Kalina можна знявши кожух барабана. Зазвичай зношування барабанів оцінюють за внутрішнім діаметром: його збільшення на 1 мм означає вирок.

Як визначити знос гальмівних колодок

 • Характерний високий звук при гальмуванні автомобіля. Він може з’явитися, якщо колодки сильно стерті і потрібна їхня термінова заміна;
 • Автомобіль почав повільніше гальмувати.
 • При різкому натисканні на педаль гальмування відчуваються биття гальм, ніби автомобіль долає купи.

Визначити, коли потрібна заміна колодок найпростіше за датчиками зносу та/або по індикатору на панелі приладів, якщо це передбачено в даній моделі. Додатковими ознаками необхідності заміни є «легка» педаль, збільшена дистанція гальмування та підвищена витрата робочої рідини.

Характерною ознакою виробітку гальмівних пристроїв буде специфічний звук при інтенсивному гальмуванні. Після стирання колодок пластина-датчик видає характерний писк при контакті з поверхнею диска. Конструкцією більшості іномарок передбачені світлові індикатори, підключені через контакти, вмонтовані в накладки колодок.

Якщо в машині немає жодних механічних або інших засобів сигналізації стану гальмівних механізмів, слід періодично перевіряти їх зношування, вимірюючи розмір накладок як задніх, так і передніх коліс без урахування металевої основи. Заміна потрібна, якщо товщина однієї з накладок менше 1,5/-0,5 мм. Якщо на авто встановлені литі диски з великими отворами, цю перевірку не важко виконати візуально, навіть не знімаючи коліс.

Симптоми зносу деталей

У процесі їзди відзначається кілька ознак, якими можна зорієнтуватися, коли час міняти колодки передніх чи задніх гальм, або навіть разом. Симптоми такі:

 • металевий скрегіт при натисканні на педаль говорить про повне зношування накладок;
 • збільшений хід педалі гальма, її вібрація у натиснутому стані;
 • при гальмуванні з’являється відчуття, що передню чи задню частину автомобіля відводить убік, але в слизькій дорозі машина легко йде у занос;
 • не діє справне ручне гальмо;
 • для зупинки необхідно докладати більше зусиль на педаль.

Якщо при гальмуванні з боку коліс чується металевий скрегіт і писк, то питання, через скільки міняти непридатні деталі, вже не стоїть. Заміну необхідно зробити в терміновому порядку, оскільки фрикційних накладок вже не залишилося і сталева основа третьиться про робочу поверхню диска.

скільки, міняти, гальмівні, колодка

Ніколи не доводьте гальма до стану повного зносу, інакше разом із колодками доведеться замінити диски, що суттєво дорожче.

Виявивши один або кілька симптомів, що вказують на проблеми з колісними механізмами гальм, перевірте стан накладок. Рекомендації щодо виконання діагностики такі:

 • Якщо на автомобілі встановлені легкосплавні колісні диски з великими отворами, для обстеження передніх супортів нічого розбирати не доведеться. При необхідності підніміть машину домкратом, щоб виставити проріз диска навпроти механізму гальм.
 • Колеса зі сталевими дисками потрібно знімати. Огляньте передні гальмівні колодки та оцініть товщину накладок. Якщо вона становить менше 3 мм, деталі слід замінити негайно. З товщиною 3-5 мм можна проїхати ще 1-2 тис. км, не більше.
 • Задні гальма бувають дискові та барабанні. Перші обстежуються аналогічно переднім, а другі доведеться розібрати. Зніміть колесо і відпустіть ручник, відкрутіть барабан і акуратно збийте його зі маточини. На відміну від передніх колодок, задні треба міняти за товщини 1,5-2 мм.

Коли в результаті діагностики виявлено зношування елементів, близьке до максимального, але заміна відкладається з різних причин, їздіть акуратно і без поспіху. Трапляється, що зношена накладка при різкому натисканні на педаль відривається повністю.

Проводячи діагностику, зверніть увагу на робочу поверхню гальмівних барабанів та дисків. Якщо її вироблення становить 2 мм і більше (визначається за глибиною канавки штангенциркулем), то деталь підлягає заміні.

Як часто міняти гальмівні колодки?

Питання не просте, що вимагає серйозного аналізу та роздумів. Якщо у вас сильна аура, стоїть захисне біополе і ви безсмертні, то і в цьому випадку треба міняти, адже від цього залежить життя тих, хто проїжджає, проходить, та й врешті-решт людей, що знаходяться поруч з вами людей. Вимоги до гальмівної системи виписані безліччю втрачених в аваріях життів, каліцтвом та не піддається підрахунку моральної та матеріальної шкоди. Статистика знає багато чого, наприклад, величину гальмівного шляху на різних швидкостях. Виключно для довідки – при швидкості 60 км/год на абсолютно сухій і, увага, рівній та чистій дорозі автомобіль проїжджає 17 метрів до повної зупинки – це за повністю справної гальмівної системи. У разі зміни дорожніх умов або неполадок у гальмівній системі ця цифра збільшується в рази.

Коли змінюють гальмівні колодки: як визначити зношування колодок

Гальмівні колодки (гальмівний черевик) це пластини з фрикційним шаром, які притискаються до гальмівного диска або барабана при натисканні на педаль гальма. В результаті між колодкою та робочою поверхнею гальмівного диска/барабана виникає сила тертя, яка уповільнює обертання колеса.

У процесі експлуатації автомобіля гальмівні колодки неминуче зношуються, оскільки відбувається стирання фрикційних накладок. Коли знос критичний, ефективність гальмування різко погіршується, а також стерті колодки можуть стати причиною виходу з експлуатації інших елементів гальмівної системи. З цієї причини треба знати:

Рекомендації виробників

Гальмівна колодка є основою з товстого металу з прикріпленою до нього накладкою, зробленою з фрикційного матеріалу. Складовими в ньому виступають каучук, графіт та мінеральні волокна, скріплені технологічними смолами. Як часто міняти ці важливі для безпечної їзди деталі, зазначено в інструкції з експлуатації. Зазвичай виробники легкових машин рекомендують дотримуватися між замінами наступних інтервалів:

 • на автомобілях пострадянських країн передбачається встановлення нових деталей через 10-15 тис. км пробігу;
 • на іномарках, чиї запчастини традиційно якісніші, інтервал становить від 15 до 25 тис. км;
 • окрема категорія – потужні спорткари, де заміна проводиться кожні 5-10 тис. км.
READ  Заміна задніх гальмівних колодок Hyundai Accent

Практика показує, що передні гальмівні колодки зазнають більшого навантаження, ніж задні, тому зношуються швидше.

Російським автолюбителям не варто повністю покладатися на рекомендації в технічному паспорті, оскільки на зношування накладок впливає безліч факторів:

 • Чим агресивніший стиль їзди, тим швидше стираються робочі поверхні, адже на 1 км шляху ви використовуєте гальма вдвічі частіше за середньостатистичного водія.
 • Умови експлуатації машини. Якщо ви постійно рухаєтеся по ґрунтових та поганих дорогах, то знос прискорюється через попадання бруду на гальмівні диски та барабани.
 • Якість матеріалу, з якого виконано деталь.
 • Технічний стан гальмівних барабанів та дисків. Коли поверхнях цих елементів з’являється вироблення як канавок, те й накладки стираються набагато швидше.
 • Постійне перевезення вантажів.

Звідси виникає питання, скільки ходять колодки системи гальм у реальному житті. Діапазон пробігу досить широкий – від 5 до 45 тис. км залежно від марки авто та ступеня впливу зазначених факторів. Ось чому важливо самостійно відстежувати стан накладок.

Експлуатаційні фактори

Деякі водії проводять заміну після 50 60 тис. км, а для інших дедлайн настає вже на 1015 тис. км. Основними факторами в цій ситуації є спосіб експлуатації, манера водіння, компанія-виробник колодок і тип гальмівної системи.

Також варто звернути увагу на супутні елементи системи, від яких залежить, через скільки міняти гальмівні колодки:

 • регулювальні тяги з кріпленням;
 • різні ущільнювачі та захисні пильовики;
 • манжети та гідравлічні шланги;
 • демпфуючі пружини або фіксуючі скоби.

Зношування цих комплектуючих також призводить до швидкого стирання фрикційних накладок.

Якість і конструкція гальмівних дисків чи барабанів надає пряме вплив працювати гальм загалом. Вентильовані диски від відомих виробників прослужать набагато довше за рахунок оптимальних умов, пробіг колодок з ними збільшиться.

Проводячи діагностику гальмівної системи, варто проконтролювати правильність установки супорта. Його перекіс впливає на рівномірність зносу колодок. Властивість позначається на ефективності гальмування. Помітити це явище можна за нерівномірно витертою накладкою.

До негативних зовнішніх факторів належать такі явища:

Ці обставини здатні скорочувати експлуатаційний термін для виробів, тому що основні фрикційні елементи втрачають фізико-хімічні параметри, що закладаються виробником.

Проводити заміну колодок рекомендується для всіх коліс одночасно. Це забезпечить гарантію якісної роботи системи.

Як часто змінюються гальмівні колодки

Гальмівні колодки (ТК) є витратним матеріалом, заміна їх провадиться під час технічного обслуговування автомобіля. Через скільки кілометрів потрібно міняти гальмівні колодки, залежить від різних факторів:

ТК можуть бути дискового та барабанного типу, барабанні гальма зазвичай встановлюються на задню вісь. Дискові гальмівні колодки змінюють через 20-40 тис. км, задні барабанні можуть прослужити і до 100 тис. км. Також «витратниками» вважаються і гальмівні диски, вони зазвичай служать вдвічі довше за колодки.

Як часто міняти колодки багато в чому залежить від стилю водіння: якщо водій любить динамічну їзду, йому доводиться часто гальмувати, від цього досить швидко зношуються деталі гальмівної системи. Ще великою мірою зношування деталей залежить від умов експлуатації, ТК виходять з ладу швидше:

Гальмівні колодки виробляються різними компаніями, тому якість деталей може бути різною, відповідно відрізняється і термін служби «витратників». Найбільш якісними завжди є оригінальні запчастини, а деякі неоригінальні колодки можуть зноситися і за 10 тис. км.

Типи фрикційного покриття колодок

Основним робочим матеріалом, який відповідає за процес зупинки авто, є фрикційний шар, закріплений на металевій частині колодки. Ідеального поєднання матеріалів, що застосовуються у їх виробництві, досягти поки що не вдалося. Зараз виготовляються чотири типи гальмівних планок:

 • Колодки з нанесеним на них напівметалевим фрикційним шаром, в якому зустрічається до 65% складових з міді, сталевого дроту або порошку заліза, змішаних для кращого тертя з графітом. Їх плюс. висока тепловіддача, а мінуси. швидке зношування і шум.
 • Планки з приклеєним до них матеріалом з органічних складових: високотемпературної смоли, гуми, скла, кевлару та вуглецю. До їх позитивних якостей можна віднести менш гучну роботу і м’якість, а до негативних. менший термін служби і достатня кількість пилу, що виділяється ними.
 • Колодки з невеликим м металевих елементів, не більше 30%, з додаванням органічних (вишеописаних) речовин. Що сприяє непоганому теплообміну, але позначається на їхній шумності.
 • Керамічні планки, які вважаються на даний момент найкращим варіантом. Їх фрикційний шар виготовлений з керамічних волокон з додаванням наповнювача, що включає невелику кількість міді. Маючи невелику вагу, ці колодки в експлуатації більш довговічні і виробляють менше шуму.

Конструкційні особливості

Більшість фахівців рекомендують проводити огляд, а іноді вже й заміну колодок на дискових гальмах вітчизняних авто при пробігу 1015 тис. км. Рідко бюджетні машини перевищують цей інтервал у 20 тис. км. Для іноземних конструкцій допустимий термін становитиме 1520 тис. км пробігу. Корекція вноситься залежно від стилю водіння.

Для барабанної конструкції гальм автомобіліст може не турбуватися іноді і до 100…150 тис. км пробігу. Тому відповідь на питання, як часто міняти гальмівні колодки, залежить, крім експлуатаційних факторів, ще й від конструкції системи.

Важливо мати уявлення про матеріал, з якого виготовляють фрикційні накладки на колодки. Автовиробники включають до складу іноді не один десяток компонентів, щоб у результаті досягти необхідних властивостей від матеріалу. В результаті це дозволяє досягти м’якої та безшумної експлуатації, але при цьому вони залишаються чіпкими навіть за агресивного стилю водіння.

READ  Peugeot 206 заміна заднього підшипника

Структура накладок буває кількох типів:

 • Поліметалічні. Матеріал має довговічні властивості і має високу тепловіддачу. До нього входить 25…60% металевих з’єднань із сталевого порошку, мідних вкраплень або металевої павутинки. До недоліків відноситься підвищена шумність під час експлуатації, а також можливе зниження ефективності під час морозів.
 • Безасбестові. Після заборони застосування азбесту виробники стали використовувати органічні матеріали, що включають до складу скло, гумові та кевларові компоненти. Гальмування з ними досить м’яке та тихе. Однак, при інтенсивному використанні накладка швидко зношується, стираючи колодки в пилюку.
 • Низькометалеві. Склад матеріалу є компромісом між попередніми типами, а на прилавках їх можна зустріти найчастіше. Вітчизняні автомобілебудівники використовують у базовій комплектації сучасних машин саме цей вид колодок. У структурі використано до третини мідного матеріалу або використовується сталева сіточка. Збільшення масової частки металевих вкраплень здатне викликати більше шуму при гальмуванні.
 • Керамічні. Матеріал відноситься до найбільш прогресивних технологій з покращеною якістю. Хоча цінник на них вищий за аналогічні, але це компенсується підвищеною легкістю, меншою шумністю та зниженим ступенем зносу. Основою є керамічні волокна та невелика кількість кольорових металів. За рахунок міцної основи не створюють пилу. Вироби швидко окупаються через тривалий термін експлуатації.

Коли потрібно міняти гальмівні колодки

Замінивши колодки з базової комплектації на своєму автомобілі більш якісні, наприклад, керамічні, можна забути на кілька десятків тисяч км пробігу про проблему з гальмами.

Заміна передніх гальмівних колодок

Перш ніж почати замінювати колодки переднього гальма ВАЗ 2110, потрібно підготувати автомобіль. Почали:

 • вивішуємо колесо;
 • знімаємо його;
 • тепер потрібно буде відігнути краї стопорної пластини нижнього болта, що фіксує колісний циліндр до направляючого пальця.

Примітка. Слід знати, що ця стопорна пластина запобігає розкручуванням болтів.

 • беремо ключ на 13 і відвертаємо нижній болт (у той же час рекомендується притримувати ключем на 17 напрямний палець, щоб він не прокручувався);
 • демонтуємо болт разом із пластиною;
 • супорт із циліндром слід підняти вгору, а для цього потрібно скористатися викруткою;
 • гальмівні колодки витягаємо з напрямної.

Примітка. Якщо знос диска значний, потрібно зробити наступну операцію. Зокрема, на диску, якщо він зношений, утворюється край, який перешкоджає вийманню колодок переднього гальма. Ця кромка знаходиться якраз на краю диска і щоб її видалити, необхідно скористатися напилком або навіть болгаркою. Інструментом акуратно спилюємо зайву частину, щоб не тільки легко вийняти колодки, а й надалі поставити нові.

Установка колодок переднього гальма

Заміна гальмівних колодок на ВАЗ 2110

Перед тим, як розпочати встановлення колодок переднього гальма автомобіля ВАЗ 2110, слід перемістити поршень якнайдалі всередину гальмівного циліндра. Приступимо:

 • беремо великі пасатижі або навіть звичайний газовий ключ, яким вдавлюємо поршень у циліндр (циліндр легко рухається. якщо відкритий штуцер прокачування).

Примітка. Можна скористатися й іншим способом, що має на увазі установку на місце зовнішньої колодки, а супорт при цьому повинен опуститися в робоче положення. Відразу після цього потрібно озброїтися відповідного розміру металевим стрижнем або монтуванням, яким і вдавити поршень. Знову ж таки, слідкуємо за тим, щоб був відкритий штуцер прокачування, адже саме тоді циліндр легко рухатиметься.

 • датчики зносу встановлюємо насамперед, перекусивши бокорізами дроти старих датчиків;
 • тепер потрібно буде від’єднати від загальної проводки авто електричний роз’єм датчика;
 • провід датчика потрібно вийняти з гумових кілець, якими він тримається разом із гальмівним шлангом під дном автомобіля;
 • роз’єм датчика з’єднується з проведенням автомобіля;
 • потім провід знову пропускається крізь гумові кільця;
 • наконечник датчика вставляється в отвір колодки;
 • колодка збирається таким же способом, як і знімається, тільки в зворотному порядку;
 • в кінці обов’язково контрім болти, що фіксують циліндр колеса до пальця, що направляє.

Конструкційні особливості

Більшість фахівців рекомендують проводити огляд, а іноді вже й заміну колодок на дискових гальмах вітчизняних авто при пробігу 1015 тис. км. Рідко бюджетні машини перевищують цей інтервал у 20 тис. км. Для іноземних конструкцій допустимий термін становитиме 1520 тис. км пробігу. Корекція вноситься залежно від стилю водіння.

Для барабанної конструкції гальм автомобіліст може не турбуватися іноді і до 100…150 тис. км пробігу. Тому відповідь на питання, як часто міняти гальмівні колодки, залежить, крім експлуатаційних факторів, ще й від конструкції системи.

Важливо мати уявлення про матеріал, з якого виготовляють фрикційні накладки на колодки. Автовиробники включають до складу іноді не один десяток компонентів, щоб у результаті досягти необхідних властивостей від матеріалу. В результаті це дозволяє досягти м’якої та безшумної експлуатації, але при цьому вони залишаються чіпкими навіть за агресивного стилю водіння.

Структура накладок буває кількох типів:

 • Поліметалічні. Матеріал має довговічні властивості і має високу тепловіддачу. До нього входить 25…60% металевих з’єднань із сталевого порошку, мідних вкраплень або металевої павутинки. До недоліків відноситься підвищена шумність під час експлуатації, а також можливе зниження ефективності під час морозів.
 • Безасбестові. Після заборони застосування азбесту виробники стали використовувати органічні матеріали, що включають до складу скло, гумові та кевларові компоненти. Гальмування з ними досить м’яке та тихе. Однак, при інтенсивному використанні накладка швидко зношується, стираючи колодки в пилюку.
 • Низькометалеві. Склад матеріалу є компромісом між попередніми типами, а на прилавках їх можна зустріти найчастіше. Вітчизняні автомобілебудівники використовують у базовій комплектації сучасних машин саме цей вид колодок. У структурі використано до третини мідного матеріалу або використовується сталева сіточка. Збільшення масової частки металевих вкраплень здатне викликати більше шуму при гальмуванні.
 • Керамічні. Матеріал відноситься до найбільш прогресивних технологій з покращеною якістю. Хоча цінник на них вищий за аналогічні, але це компенсується підвищеною легкістю, меншою шумністю та зниженим ступенем зносу. Основою є керамічні волокна та невелика кількість кольорових металів. За рахунок міцної основи не створюють пилу. Вироби швидко окупаються через тривалий термін експлуатації.
READ  Заміна антифризу Toyota Corolla 120

Замінивши колодки з базової комплектації на своєму автомобілі більш якісні, наприклад, керамічні, можна забути на кілька десятків тисяч км пробігу про проблему з гальмами.

Рекомендації виробників

Гальмівна колодка є основою з товстого металу з прикріпленою до нього накладкою, зробленою з фрикційного матеріалу. Складовими в ньому виступають каучук, графіт та мінеральні волокна, скріплені технологічними смолами. Як часто міняти ці важливі для безпечної їзди деталі, зазначено в інструкції з експлуатації. Зазвичай виробники легкових машин рекомендують дотримуватися між замінами наступних інтервалів:

 • на автомобілях пострадянських країн передбачається встановлення нових деталей через 10-15 тис. км пробігу;
 • на іномарках, чиї запчастини традиційно якісніші, інтервал становить від 15 до 25 тис. км;
 • окрема категорія – потужні спорткари, де заміна проводиться кожні 5-10 тис. км.

Практика показує, що передні гальмівні колодки зазнають більшого навантаження, ніж задні, тому зношуються швидше.

Російським автолюбителям не варто повністю покладатися на рекомендації в технічному паспорті, оскільки на зношування накладок впливає безліч факторів:

Гальмівні Колодки, Передні, Задні, Терміни Заміни.

 • Чим агресивніший стиль їзди, тим швидше стираються робочі поверхні, адже на 1 км шляху ви використовуєте гальма вдвічі частіше за середньостатистичного водія.
 • Умови експлуатації машини. Якщо ви постійно рухаєтеся по ґрунтових та поганих дорогах, то знос прискорюється через попадання бруду на гальмівні диски та барабани.
 • Якість матеріалу, з якого виконано деталь.
 • Технічний стан гальмівних барабанів та дисків. Коли поверхнях цих елементів з’являється вироблення як канавок, те й накладки стираються набагато швидше.
 • Постійне перевезення вантажів.

Звідси виникає питання, скільки ходять колодки системи гальм у реальному житті. Діапазон пробігу досить широкий – від 5 до 45 тис. км залежно від марки авто та ступеня впливу зазначених факторів. Ось чому важливо самостійно відстежувати стан накладок.

ЯК ВИЗНАЧИТИ знос гальмівних колодок САМОСТІЙНО

Через скільки міняють гальмівні колодки

Гальмівна система автомобіля це міцний та безпечний вузол, якщо за ним добре стежити. Від правильного функціонування цієї системи залежить ваша та безпека та ваших близьких. Найслабша ланка гальмівної системи – це гальмівні колодки (що це я писав тут). Вони піддаються підвищеному зношуванню при гальмуванні, тому за ними потрібно спостерігати і вчасно їх міняти

Звичайно, багато автомобілістів скажуть, що міняти гальмівні колодки потрібно по зносу, коли вже виходять перші сигнали (про це буде окрема стаття) і в чомусь вони мають рацію. Однак, як запевняють самі виробники колодки, потрібно міняти через певний термін саме так можна домогтися. довгої служби гальмівного диска і хорошої роботи гальмівної системи автомобіля.

Я і сам змінював раніше колодки по зносу, і напевно і змінюватиму їх так, проте інформація виробника є і її варто взяти на озброєння.

Отже, як я вже писав, колодки діляться на передні (переважно дискові) і задні (переважно барабанні). Передні дискові колодки беруть на себе основний удар при гальмуванні. Тому їх змінюють частіше.

За порадою вітчизняних виробників на наших ВАЗ колодки потрібно міняти: передні кожні 15 – 20 000 кілометрів, задні кожні 70 – 80 000 кілометрів.

НА імпортних автомобілях термін заміни трохи збільшений, матеріали у складі робочої поверхні міцніші, що дає збільшений термін експлуатації. У середньому передні колодки ходять по 30 – 35 000 км, задні по 100 – 120 000 км.

Реально задніх колодок може вистачити дуже надовго, у мене FORD FUSION колодки не змінювалися 150 000 кілометрів, я так і продав його з ними. А ось передні бажано частіше дивитися та міняти.

І так хлопці, не завжди власники ставлять оригінальні колодки спереду, з-за дорожнечі! А це двояко. з одного боку ви заощаджуєте значні кошти, з іншого боку. неоригінальні колодки ходять вдвічі менше ніж оригінали, та ще й не зрозуміло як вони діють на гальмівні диски.

Інша справа якщо ви купуєте оригінали не у дилера, а в іншому спеціалізованому магазині, там різниця буде не такою суттєвою. Можна й оригінали взяти! Ходять довше, перевірено на кількох машинах.

І останнє колодки потрібно міняти вчасно, інакше якщо зітреться робочий шар, просто вб’ються гальмівні диски. А заднє колесо може заклинити – приблизно, тому що писав у цій статті.

На цьому все, думаю, ця інформація зайвої не буде.

(15 голосів, середній: 3,93 з 5)

На обідніх гальмах типу V-brake 1500-2000 км при різному помірному використанні. У бруді колодки зношуються помітно швидше за їх можна обкатати навіть за 200-300 км. Минулого року на Місто, що біжить, за 150 км пішло по половині колодок. Багато чого, до речі, залежить від рівномірності використання гальм.

Варто заглянути під колпак колеса або уважно оглянути колісний диск автомобіля. Якщо наліт рівномірно темний (вугільний) – у колодки ще збережено накладку. Якщо в нальоті видно блискучі металеві вкраплення – накладка стерлася і дряпає диск. За такої картини – потрібно негайно міняти колодки на нові.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS