Блимає чек і троїть двигун Kia RIO

Table of Contents

Що робити, якщо загорівся Чек на Kia RIO

У разі проблем із чеком на Kia RIO можна відразу звертатися на СТО або спочатку спробувати вирішити проблему самотужки. Можливі варіанти дій:

блимає, троїть, двигун
 • Перевірити каталізатор системи вихлопу – якщо він несправний, може викликати загоряння чека. Вузол відповідає за екологічність роботи автомобіля, призводить до перетворення токсичних газів на нейтральні сполуки. Непередбачені поломки при несправному каталізаторі обходяться водієві, також може вдвічі падати потужність транспортного засобу. Оптимально пройти повне ТО.
 • Замінити свічки – вони відповідають за горіння палива, Kia RIO буде працювати на старих, але їх потужності не вистачить. Середній експлуатаційний ресурс свічок становить 20-30 тис. км.
 • Поставити інший датчик кисню – від нього залежатиме робота двигуна. Будь-які збої у функціонуванні вузла свідчать про отримання бортовим комп’ютером неправильної інформації. В результаті різко зросте витрата палива, потужність двигуна теж збільшиться. Для точної перевірки потрібно взяти всі 2-4 датчики, які є у системі.
 • Збої у функціонуванні датчика масової витрати повітря – якщо з ним щось не так, на бортовий комп’ютер надходитимуть некоректні відомості про обсяги кисню. Також датчик відповідає за працездатність автомобіля загалом. Планові ТО обов’язкові.

Також слід перевірити щільність закручування кришки на паливному баку (якщо підправити її, проблема зникне), переконатися як паливо (гарне пальне теж вирішить питання).

Часто для усунення першопричини миготіння чека необхідно провести складну комплексну діагностику

Клуб власників корейських автомобілів

KIAвод є бойова одиниця сама в собі, здатна впоратися з будь-якою мислимою та немислимою несподіванкою.

 • Автомобільний форум‹Знайомство та спілкування реальних власників‹RIO‹RIO FB
 • Змінити розмір шрифту
 • Версія для друку
 • Мобільний вигляд

Kia RIO проблема chek

Антон Панов » 13 січ 2014, 13:04

Re: Kia RIO проблема chek

kniper » 13 січ 2014, 13:43

Re: Kia RIO проблема chek

puh19 » 15 січ 2014, 19:24

Моргає чек двигун троїт Kia Rio 1.6

це не перегрів це помилка в двигуні до х причин може бути(не то масло, старе масло,не узгодження електроніки при першому заборі повітря і тд) але якщо горить 3-5 хв ет херня відбувається узгодження і все ок. якщо горить постійно а все в порядку помилка знімається зняттям клеми з акуму на 5-10 хв якщо після цього загоряється повторно і горить постійно перша ознака міняти масло якщо не чутно жодних перебоїв у роботі двигла до речі масло і бензин бажано рекомендовані виробником у мене наприклад бенз рекомендований заводом з жовтим числом 87 і вище тобто 92 вище даху а скрізь в наших рекомендаціях написано 95 що не є добре) на рік заводом маслі 5W30 катаюся відмінно а інші масла через міс 8-10 загоряється чек. але ет на моїй сепхії американці)

Додано через 2 хвилини 55 секунд: з мот еше глюк з датчиком температури було таке піджало почистив все пропало)

Додано через 2 секунди: зи мот еше глюк з датчиком температури було таке піджало почистив все пропало)

Re: Kia RIO проблема chek

Антон Панов » 15 січ 2014, 21:19

Мотор троїть, чек блимає чи горить: основні причини

Почнемо з того, що інжекторні двигуни оснащуються спеціальними пристроями-каталізаторами для очищення вихлопу. При цьому каталітичний нейтралізатор є досить вразливим і водночас дорогим елементом, а всілякі збої в роботі двигуна створюють небезпеку його пошкодження.

Як правило, чек блимає тоді, коли виникає ризик пошкоджень каталізатора. При цьому одночасне троїння двигуна означає, що один або кілька циліндрів не працюють чи працюють некоректно. На практиці це означає, що паливо у проблемному циліндрі не згоряє у повному обсязі, після чого потрапляє у випускну систему.

В результаті залишки незгорілого палива догоряють вже в області розташування каталізатора, оскільки температури там дуже високі. Також пальне потрапляє і на сам каталізатор, виводячи його з ладу.

До цього слід додати, що також загоряння чека часто відбувається і у разі виходу з ладу будь-яких датчиків ЕСУД. Так чи інакше, цілком очевидно, що «чек» у переважній більшості випадків вказує або на проблеми з самою електронною системою управління двигуном, або на ризик пошкодження каталізатора через збої в роботі ДВЗ.

При цьому важливо розуміти, що троїння двигуна вказує на непрацюючий циліндр. У цьому випадку чек блимає не через вихід з ладу будь-якого датчика ЕСУД, збоїв у роботі системи рециркуляції відпрацьованих газів або поганого палива в баку, а саме сигналізує водію про пряму загрозу для каталізатора.

READ  Регулювання кермового редуктора ГАЗель із гідропідсилювачем

У двох словах, паливо, яке не згоріло та потрапило у випуск, змушує спеціальний датчик (лямбда-зонд, кисневий датчик) посилати на ЕБУ свідчення, що свідчать про відхилення від норми. Блок управління починає намагатися виправити ситуацію, проте з урахуванням троїння просто не в змозі відкоригувати роботу мотора так, щоб все прийшло в норму. В результаті збільшується витрата палива, при цьому двигун працює нестійко, плавають оберти холостого ходу і т.п.д. У ряді випадків двигун «падає» в аварійний режим.

Ця особливість роботи двигуна в першу чергу спрямована на те, щоб не допустити прогару або оплавлення каталізатора. Сам каталізатор складається з невеликих осередків-сот. Якщо незгоріле паливо інтенсивно потраплятиме у випуск і догорятиме в каталізаторі, елемент просто оплавиться.

Це оплавлення призведе до того, що вихлопні гази не зможуть нормально проходити через каталізатор, тобто умовно у вихлопній трубі з’являється пробка. Природно, двигун «задихатиметься», впаде потужність, мотор може зовсім не запускатися і т.д.д.

Також каталізатор не зможе більше очищати вихлоп, збільшиться токсичність. Вихід у такій ситуації один – ремонт двигуна для усунення основної причини троїння мотора, а вже потім заміна дорогого каталізатора на новий. Щоб мінімізувати ризики, в ЕБУ зашито спеціальну програму, яка передбачає роботу мотора в аварійному режимі.

Замінити датчик масової витрати повітря

Датчик масової витрати повітря регулює кількість повітря, яке необхідно додати до суміші бензину для оптимального займання палива. Цей датчик постійно повідомляє комп’ютера автомобіля дані про кількість кисню, що подається. Несправний датчик масової витрати повітря збільшує цю витрату палива, а також збільшує рівень СО2 у вихлопному газі, знижуючи цим потужність двигуна і плавність його ходу. Також при несправному датчику спостерігається погана динаміка розгону. У холодну пору автомобіль з несправним датчиком погано заводиться.

Які причини виходу з ладу датчика масової витрати повітря:.Більшість поломок таких датчиків відбуваються через неправильну установку повітряного фільтра при його плановій заміні. Також, якщо не регулярно змінювати повітряний фільтр, як вимагає регламент технічного обслуговування автомобіля рекомендований автовиробником, то датчик масової витрати повітря може вийти з ладу.

Троїння, вібрація та чек двигуна Кіа. причини

Що потрібно зробити:.Теоретично Ви можете звичайно довгий час їздити і зі зламаним датчиком масової витрати повітря (кілька тижнів або місяців). Але ви самі незабаром помітите, що чим довше ви їздите, тим більше збільшується витрата споживання палива. Заміна датчика в автосервісі не така дорога, тому що сама ця робота не забирає багато часу і достатня проста. Основні її витрати пов’язані з якщо це оригінальний датчик, або до 6.000 тис. якщо це аналоговий замінник. Самостійна заміна датчика дуже проста. Але, у зв’язку з невеликою вартістю самої роботи із заміни датчика Ви можете довірити цю роботу і звичайному автомайстру в автосервісі. Пам’ятайте друзі про те, що необхідно регулярно міняти повітряний фільтр дотримуючись встановленого регламенту ТО для автомобіля!

Троїння ДВЗ Kia RIO через систему подачі палива

Якщо мотор Kia RIO 3 покоління троїть внаслідок перебоїв у паливному комплексі, то слід перевірити тиск бензину, що подається, і місця ймовірного підсмоктування повітря. При прояві троїння двигуна Kia RIO через несправність паливної системи перевірте бензонасос. Також в ньому може засмічитися його фільтруючий елемент у вигляді сіточки або порушений ланцюг живлення. Окремо варто перевірити регулюючий клапан тиску на паливній рампі.

Засмічена або інжекторна форсунка, що вийшла з ладу, — одна з можливих причин троїння Kia RIO. Це супроводжується зниженням потоку бензину, який надходить у камеру згоряння. Також потрібно перевірити відкриття форсунки після подачі електронного імпульсу. Для самостійного промивання форсунки можна використовувати рідиною для очищення карбюраторів. При цьому в закритому положенні форсунка не повинна протікати. Для перевірки відкриття пристрою слід подати живлення від акумуляторної батареї.

Рідко буває, коли ламається електронний блок керування ДВЗ.

Це супроводжується подачею в камеру згоряння обідньої або збагаченої паливної суміші.

блимає чек енжин і не заводиться

Хлопці допоможіть. Притягнули мені Kia RIO, 117 тис. пробігу 1,4.

Причини доставки до нас у сервіс, знімалася та встановлювалася коробка передач, була заміна зчеплення, за словами господаря, ремонт проводили самостійно. Знімали клему з акум. і три фішки які розташовані на коробці. Після того всі зібрали і авто не заводити.

Моя перевірка: іскри немає, палива немає. лампочка чек енжин при прокручуванні стартером в перший день блимала, лампочка іммобілайзера загорялася нормально, другий день. лампочки блимають обидві і довільно певної послідовності немає. (Прі включеному запаленні і при прокручуванні стартером) Лаунч 431 помилок не знаходить так як під час його підключення лампочки нормалізуються. Встановив контрольку на фішку живлення бензонасоса, лампочка блимає при прокручуванні в такт з чек. Ремінь на місці, датчик КВ справний.

На автомобілі встановлено штатний іммо та додатково сигналка. Пульт від сигналки втрачений власником, визначити її не можу, кнопку валет знайшов але інструкції немає встановлювалася в салоні, авто в одних руках.

Де ще копати. допоможіть перший такий випадок.

Ден1981

Учасник тусовки

Мамонт

Місцевий

Хлопці допоможіть. Притягнули мені Kia RIO 2007 рік, 117 тис. пробігу 1,4.

Причини доставки до нас у сервіс, знімалася та встановлювалася коробка передач, була заміна зчеплення, за словами господаря, ремонт проводили самостійно. Знімали клему з акум. і три фішки які розташовані на коробці. Після того всі зібрали і авто не заводити.

READ  Скільки потрібно прогрівати дизельний двигун

Моя перевірка: іскри немає, палива немає. лампочка чек енжин при прокручуванні стартером в перший день блимала, лампочка іммобілайзера загорялася нормально, другий день. лампочки блимають обидві і довільно певної послідовності немає. (Прі включеному запаленні і при прокручуванні стартером) Лаунч 431 помилок не знаходить так як під час його підключення лампочки нормалізуються. Встановив контрольку на фішку живлення бензонасоса, лампочка блимає при прокручуванні в такт з чек. Ремінь на місці, датчик КВ справний.

На автомобілі встановлено штатний іммо та додатково сигналка. Пульт від сигналки втрачений власником, визначити її не можу, кнопку валет знайшов але інструкції немає встановлювалася в салоні, авто в одних руках.

Що робити, якщо загорівся Чек на Kia RIO

У разі проблем із чеком на Kia RIO можна відразу звертатися на СТО або спочатку спробувати вирішити проблему самотужки. Можливі варіанти дій:

 • Перевірити каталізатор системи вихлопу – якщо він несправний, може викликати загоряння чека. Вузол відповідає за екологічність роботи автомобіля, призводить до перетворення токсичних газів на нейтральні сполуки. Непередбачені поломки при несправному каталізаторі обходяться водієві, також може вдвічі падати потужність транспортного засобу. Оптимально пройти повне ТО.
 • Замінити свічки – вони відповідають за горіння палива, Kia RIO буде працювати на старих, але їх потужності не вистачить. Середній експлуатаційний ресурс свічок становить 20-30 тис. км.
 • Поставити інший датчик кисню – від нього залежатиме робота двигуна. Будь-які збої у функціонуванні вузла свідчать про отримання бортовим комп’ютером неправильної інформації. В результаті різко зросте витрата палива, потужність двигуна теж збільшиться. Для точної перевірки потрібно взяти всі 2-4 датчики, які є у системі.
 • Збої у функціонуванні датчика масової витрати повітря – якщо з ним щось не так, на бортовий комп’ютер надходитимуть некоректні відомості про обсяги кисню. Також датчик відповідає за працездатність автомобіля загалом. Планові ТО обов’язкові.

Також слід перевірити щільність закручування кришки на паливному баку (якщо підправити її, проблема зникне), переконатися як паливо (гарне пальне теж вирішить питання).

Часто для усунення першопричини миготіння чека необхідно провести складну комплексну діагностику

Методи усунення

Розглянемо деякі варіанти усунення причин займання функції «ЧЕК» на RIO:

 • Погане паливо. Метод усунення досить простий. зливаємо неякісне пальне та заливаємо нове. Даємо трохи попрацювати мотору і вимикаємо його. Якщо все нормально, то при запуску сигнал зникне.
 • Свічки запалювання. Викрутити все та перевірити зазори, а також наявність іскри. Замінити несправні свічки.
 • Котушка або дроти. Міруємо опір та наявність іскри. При необхідності все міняємо.
 • Паливний насос. Одна з причин, чому може горіти ЧЕК. Прочищаємо канали. Або за необхідності змінюємо сам насос.

Вказані ті несправності, які можна усунути самому, якщо нічого не вийшло, варто звернутися на автосервіс.

І в сервіс не треба їхати: Вирішення проблеми з ривками двигуна на Kia RIO підказав блогер

У себе на каналі Kia Master блогер розповів, що в екземплярі Kia RIO 2016 з пробігом близько 120 тисяч км почали відчуватися ривки мотора. в основному при розгонах, а також під час стояння на світлофорах. Посмикування було схожим на те, коли закінчується бензин, проте палива було достатньо.

блимає, троїть, двигун

Як підказав автор, дана проблема виникає на «Kia RIO» внаслідок зношування свічок. Іноді про це свідчить не тільки посмикування, але й загоряння лампочки Check Engine на «приборці», а також неможливість розкрутити обороти вище 2000 оборотів та підвищену витрату бензину.

Щоб самостійно перевірити стан свічок на Kia RIO, необхідно розкрутити кришку над котушками, а потім по черзі зняти всі болти кріплення котушок. Потім котушки потрібно відкласти убік, і ключем-свічником викрутити всі свічки.

Блогер ближче оглянув свічки і повідомив, що на них став округлятися центральний сердечник і з’явилися великі зазори. Якщо немає можливості одразу купити в магазині нові, їх можна підтягнути, вставивши в зазор пластикову картку – десь 0,9 мм – і орієнтуватися по ній. Але потім обов’язково замінити їх на нові.

Пересів назад на «Паджерік»: Автомобіліст розповів, у чому Mitsubishi Pajero краще Lexus GX 470

Росіянин купив більш розкішного «японця», проте незабаром про це пошкодував.

Після заміни свічок проблема з ривками двигуна дійсно йде, динаміка покращується. а головне, це можна зробити самому, і в сервіс не треба їхати.

Також він додав, що всі подібні “болячки” з’являються при похолоданні. наприклад, проблема з цим “Kia RIO” виникла при зміні температури на вулиці. зі спеки близько 31 градуса до 9-11. І повідомив, що таким самим буде вирішення проблеми для ривків двигуна на Hyundai Solaris.

Поділитися:

Японський кросовер став дешевшим і красивішим.

Росіянин купив більш розкішного «японця», проте незабаром про це пошкодував.

 • Головна сторінка
 • Армія та зброя
 • Шоу бізнес
 • Спорт
 • Краса та мода
 • Автомедіа
 • Наука
 • Інтернет
 • Здоров’я
 • Суспільство
 • Кримінал
 • Події
 • Культура
 • Політика
 • Hi-Tech
 • Розміщення реклами
 • Зворотній зв’язок
 • Вакансії
 • Контакти

Видання ВладТайм (новини Росії, України та світу).

Причини троїння

Якщо тріт двигун Kia RIO 3 покоління, то цьому можуть сприяти такі несправності:

 • упорскування обідньої або збагаченої паливної суміші, тобто неправильне співвідношення бензину та повітря;
 • порушення роботи системи запалення – пізніше чи раніше;
 • поступове зношування вузлових елементів мотора або поломка, що супроводжується зниженням рівня компресії.

Для спрощення пошуку причин троїння силової установки Kia RIO рекомендується здійснювати перевірку поетапно.

READ  Заміна задніх амортизаторів LADA Granta

Троїт двигун Kia RIO 3, перевіряємо котушку запалювання самостійно, відео

Одного «прекрасного моменту» на моїй Kia RIO 3 2012 року почав троїти двигун, зникла динаміка і спалахнув «Check engine» (може заблимати). Ще однією ознакою несправності системи запалення, була не рівна робота двигуна та вібрація. Насамперед, було прийнято рішення зняти помилки, за допомогою OBD2 сканера, купленого на Аліекспрес. В результаті було отримано повідомлення з двома помилками P0300 та P0303.

Помилка P0300 – множинні перепустки запалювання. Помилка P0303 (P0301, P0302, P0304) – множинні перепустки запалювання в третьому циліндрі (остання цифра означає номер циліндра).

Причини появи помилок P0300 та P0303 на Kia RIO 3:

несправність в системі запалення (котушка запалення, свічки та ін.р.); несправність у паливній системі; система впуску/випуску повітря; кут випередження запалення.

Перевіряти несправності варто почати з котушки запалювання, це найпростіший вузол для перевірки.

Насамперед перевіряємо опір первинної обмотки котушки запалення за допомогою мультиметра, у справної котушки запалення опір 0,75 Ом (у мене на всіх котушках виявилося 1,5 Ома). Цей спосіб перевіряє лише справність первинної обмотки котушки.

Якщо опір котушки нормальний, необхідно її зняти та оглянути на наявність пробою ізоляції. При знятті котушки запалення третього циліндра та її огляді, одразу було виявлено пробою, який добре видно на фотографії нижче.

Для повної перевірки, було вирішено поміняти котушки 3 і 4 циліндри місцями, і подивитися чи переміститься помилка на 4 циліндри. За підсумками заміни, помилка стала відображається на 4-му циліндрі.

Після перевірки, була придбана оригінальна котушка запалення (номер 273012B100) та замінена прямо біля магазину. Двигун став працювати рівно, обороти перестали плавати. Однак, індикатор «Check engine» горіти не перестає, щоб він погас за допомогою OBD2 ELM327 сканера зробити скидання помилок. Через деякий час після скидання помилок, необхідно ще раз перевірити, чи не з’явилися вони знову.

Чому Чек горить постійно?

Якщо загорівся чек на панелі приладів автомобіля Kia RIO, необхідно встановити причину. Перевірку слід проводити у кілька етапів:

 • Потрібно подивитися, чи правильно стоїть кришка на паливному баку. При заправці авто і спішному закручуванні може статися так, що вона стане погано (негерметично). Постійні моргання чека можуть вказувати на відсутність кришки паливного бака.
 • Сигнальна лампочка горить за умови підвищення допустимого зазору свічок запалювання. При вимірі щупом з’ясовується, чи необхідно підкоригувати відстань між електродами.
 • На третьому етапі за допомогою тестера перевіряється запалювання.
 • Чек горить також через неправильну роботу бензонасоса. При забитому фільтрі авто працює нерівно, сам насос має функціонувати без сторонніх шумів. Якщо їх багато, необхідно витягти паливний модуль, почистити або замінити фільтр.
блимає, троїть, двигун

Якщо на приладовій панелі Kia RIO горить чек, а двигун працює рівно, потрібно тестувати. Для цього автомобіль зупиняють та оглядають ДВС, звертаючи увагу на те, які звуки він видає. За відсутності дефектів і миготіння лампи краще звернутися до сервісу для повної діагностики. Без точного визначення причини несправності, усунути її самостійно.

Якщо на Kia RIO моргає лампа CHECK, а мотор при цьому впевнено троїть, проблема може ховатися в каталітичному нейтралізаторі, що входить до системи. Заміна старого каталізатора, що вийшов з ладу, оригінальним дорога, іноді деталь просто вибивають. Залишки незгорілого палива потрапляють у вихлоп, призводячи до вирішення каталізатора. Проблема може критися в циліндрах ДВЗ, тому під час їзди сіпається машина, і потрібна ретельна перевірка в сервісі.

Причини появи помилок

Причин виникнення помилки Р0300 може бути кілька:

Але найчастішим джерелом проблеми є недоліки в роботі системи запалення, тому варто ретельно перевірити кожен елемент:

 • Свічки. Майже половина випадків, коли двигун троїть, пов’язані зі свічками. Під час огляду вони мають бути світлими, без слідів нагару та пошкоджень. Якщо все гаразд, достатньо їх почистити, але за будь-яких сумнівів краще замінити на нові.
 • Високовольтні дроти. Також досить часто виходять з ладу, наприклад, порушується ізоляція, і іскра може не доходити до свічки. Проводи потрібно регулярно перевіряти та міняти за необхідності.
 • Котушка запалювання. Несправна котушка запалювання вимагає негайної заміни.
 • Інші проблеми, пов’язані з проведенням у системі запалення.

Як скинути помилку Чек на Kia RIO

Скидати чек найзручніше із застосуванням спеціального апарату. Такі пристрої є на всіх СТО – можна замовити послугу на місці або взяти напрокат сам пристрій. Вартість апарату порівняно невелика, при частому використанні його можна купити. Апаратна діагностика хороша тим, що вона показує відразу всі несправності системи.

Додатково на 10 хвилин скидають клеми елемента живлення. Більше чекати не треба.

Моргає Чек і не тягне Hyundai Solaris Kia Rio. Діагностика не потрібна!

При проблемах із чеком потрібно спробувати скинути налаштування, можна виконувати операцію через програму

Що робити, якщо загорівся Чек на Kia RIO?

Ситуація, коли загорівся чек на Kia RIO, типова, особливо якщо йдеться про авто з пробігом.

На що вказує миготлива контрольна лампочка на панелі приладів, які причини спрацьовування попереджувальної системи? Про це йдеться у матеріалі.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS