Авто на метані плюси і мінуси

Table of Contents

У кожному жарті є частка правди (істини)

Це дозволяє економити на транспортних витратах і в кінцевому підсумку обумовлює низьку ціну КПГ. При цьому природний газ не знижує потужність автомобіля, а його використання зменшує знос двигуна більш ніж на третину. В результаті двигун служить довше, а перевізник економить не тільки на паливі, але і на технічному обслуговуванні.

Оскільки газ метан не має властивість скраплюватися, його зберігають у балонах під великим тиском в 200 атм. з потовщеними стінками з композитного сировини або з легованої сталі. Подібні балони важкі, що виключає можливість кріплення балонів для метану на днище автомобіля натяжними стрічками.

Як пояснив директор із закупівель транспортних послуг FM Logistic Едуард Миронов: «Головними споживачами КПГ є автобуси, саме тому найбільшу кількість АГНКС спостерігається у великих містах і відсутній на трасах. У Росії зараз найбільш затребуваним є ЗВГ, в основному у приватних осіб і дрібних підприємців. власників LCV.

У мене вже третій автомобіль на метане.К тому.же, свого часу, одна з автошкіл нашого міста повністю переобладнала свій парк на метан (і вантажні та легкові авто-ли), правда потім довелося відмовитися від ГБО (знайшовся документ, який забороняє експлуатацію навчальних ав-лей на газі).Так і на заправці частенько бачу легковика не тільки з нашого, а й з інших регіонів.

Природний газ сьогодні. основна альтернатива нафтовим видах палива. При перекладі транспорту на метан в 2. 3 рази знижуються викиди по оксиду вуглецю, в 2 рази по оксиду азоту, не утворюється сажа, властива дизельних двигунів.

Автолюбитель, який вирішив перевести свій автомобіль на газомоторне паливо, стикається з дилемою: «Що краще. метан або пропан?» Що вибрати? Який з них. більш надійний і економічний? Адже встановити дороге ГБО. НЕ колесо поміняти. Кожен варіант має як своїх прихильників, так і супротивників. Чи знаєте ви? Газові балони ніколи не заправляються повністю. Взимку в них міститься палива на 85%, влітку. 75%. Існуючі системи газообладнання за принципом роботи можна розділити на традиційні і інжекторні. Перший варіант використовується зазвичай для карбюраторних авто. Повітря, що надходить у двигун, проходить через спеціальний змішувач, захоплюючи потрібну кількість газу.

Як Ви вважаєте, вигідніше використовувати метан або бензин?

Метан дуже рідко можна знайти на заправних станціях, а в Румунії та Угорщині він повністю відсутній.

Але метан дешевий: середні ціни коливаються в діапазоні 15-17 рублів за кубометр. за літр.

Питання «Наскільки безпечно використовувати газ як паливо автомобіля і що краще для автомобіля. пропан або метан?». один з важливих при ухваленні рішення про встановлення ГБО.

Оскільки балони для зберігання метану виробляють товстостінними, вага їх починається з 63 кг на 12,5 куб. метрів газу всередині. При такому обсязі газу в балоні на забезпечення максимального пробігу при одній заправці знадобиться встановити на автотранспорт мінімум три балони, що містять метан.

Перевагою метану, також є той факт, що сам по собі газ на багато чистіше СНД. Відповідно газове обладнання простіше і дешевше в обслуговуванні.

Було багато програм по використанню природного газу на автомобільному транспорті, але результат слабенький. Навіть на рейсових автобусах тема не особливо пішла. Про автомобілі й говорити нема чого.

Це в свою чергу змушує вносити в конструкцію великий запас міцності, що позначається і на вазі, і на ціні. Наприклад, найпростіший комплект метанового обладнання для УАЗа зараз стоїть в районі 50 000 рублів, в той час як найпростіший пропан-бутановий набір для цього автомобіля обійдеться в 6000.

У РФ слабо розвинена сфера надання метанового палива споживачеві. Власникам ГБО на метані на своєму автотранспорті потрібно подовжувати маршрут, оскільки заправних станцій, що пропонують метан, трохи.

Авто на метані плюси і мінуси

Привіт, в цій статті ми постараємося відповісти на питання: «Авто на метані плюси і мінуси». Також Ви можете безкоштовно проконсультуватися у юристів онлайн прямо на сайті.

Необхідність переходу на використання цього екологічного палива очевидна. Але спочатку необхідно побудувати інфраструктуру, і перевізники з задоволенням підпишуться під цим процесом ». резюмує глава асоціації.

Їжджу більше 3х років на пропан бутані. Взимку бувало мінус 25. Нічого не замерзало. Все випаровувалося як зазвичай. Взагалі вперше в житті почув таке. Перед установкою багато цікавився усіма плюсами і мінусами ГБО. Про мороз ніде нічого не було. Знайомі власники ГБО з величезним стажем теж нічо подібного не відчували.

Чи варто переводити машину на газ

У Росії вже впроваджуються спеціалізовані програми з переведення транспорту на природний газ. Сьогодні основний провідник технологічних змін. компанія «Газпром газомоторне паливо» впроваджує чотири стимулюючі акції для юридичних осіб: «EcoGas. економія для Вас!», «EcoCity», «Перший раз. перший газ!» і «Рік без турбот». Таксі »укладено угоду про співпрацю і передбачено створення спеціальних умов щодо переведення транспорту партнерів агрегатора на природний газ. «За час дії акцій ГБО встановлено більш ніж на 15 тисячах одиниць техніки. Учасниками програм сьогодні є як великі транспортні компанії, так і приватні підприємці.

Кожен новий ріст цін на паливо, змушує наших співвітчизників, які все ще заправляються бензином, задуматися про встановлення газової апаратури, як скорочення витрат на паливо. Ми вирішили заглибитися в тему установки газової апаратури і проявити плюси і мінуси цієї затії.

Вважається, що витрата пропан-бутану по відношенню до бензину вище на 10-35%. Візьмемо максимальне значення. 35%, таким чином, коефіцієнт споживання щодо бензину складе 1,35. Виходить, що на пропані витрата на сотню складе 13,5 літрів. В місяць 405 л. газу. 8100 руб.

Двигун на газу: плюси, мінуси та особливості

Основним плюсом є дальність дії, в середньому 400-500 км. Установка займає небагато місця в багажнику, особливо якщо використовувати так званий балон-бублик, що встановлюється на місці запасного колеса. При виборі газової установки, варто звернути увагу на сучасні установки четвертого покоління, які позбавляються від страшних мінусів установок перших двох поколінь.

Для збільшення пробігу на одній заправці в метанової системі зазвичай використовуються кілька балонів, які бувають трьох типорозмірів. Самі ємні (вони призначені для вантажівок і автобусів) розмістити в позашляховику практично неможливо, а п’ять «легкових» балонів загальною вагою 150 кг дозволяють проїхати на УАЗі за все кілометрів 300.

До речі, саме тому в жаркий день оснащену газом машину краще паркувати в тіні. Звичайно, при перегріванні газифіковане транспортний засіб не вибухне. спрацює клапан скидання надлишку тиску, і газ стане мало-помалу йти в атмосферу. Але це тільки якщо клапан є Справа в тому, що на дешеву апаратуру його часто не встановлюють, і в разі перегріву балон може просто луснути.

Порівнюючи і вибираючи, яке ГБО поставити на автомобіль, метан або пропан, в першу чергу вважають термін окупності обладнання.

Більш популярне газове паливо. пропан. Як і бензин, його зберігають у рідкому агрегатному стані. На АЗС пропонують пропан як склад з пропану, бутану і етану. Така суміш дешевше бензину майже в 2 рази і дешевше метану.

А взагалі, статистика по Caddy поки невелика: ті 20 машин, які є на «Білтрансгазі», поки проїхали 100-120 тис. Км, ніяких зауважень по ним немає. Правда, був «заїжджий» автомобіль, що належав приватній особі. у нього була проблема з заправним пристроєм, але питання вирішилося простий перебиранням вузла.

Незважаючи на те, що принципові схеми подачі газу в двигун в обох випадках близькі, обладнання для метану і для пропан-бутану потрібно зовсім різне. Відносно висока щільність (в 1,5-2 рази важчий за повітря) і, головне, відносно висока температура кипіння нафтового газу дозволяють зберігати його у вигляді рідини, вільний простір над якою зайнято насиченою парою.

А взагалі, статистика по Caddy поки невелика: ті 20 машин, які є на «Білтрансгазі», поки проїхали 100-120 тис. Км, ніяких зауважень по ним немає. Правда, був «заїжджий» автомобіль, що належав приватній особі. у нього була проблема з заправним пристроєм, але питання вирішилося простий перебиранням вузла.

У міру витрати газу тиск у балоні знижується, в результаті знову відбувається випаровування, і тиск зростає, а оскільки під час роботи двигуна обидва ці процеси відбуваються практично одночасно і безперервно, то і тиск усередині балона підтримується майже без змін до повного його спустошення. Тиск головним чином залежить від температури навколишнього середовища.

Через 60 років Етьєн Ленуар розробив і запатентував двигун, який працював на такому газі. Пізніше, в 1883 році, англійці змогли об’єднати газогенераторну установку і двигун в одному блоці. З цього часу почалася ера нового типу автомобіля, що став дуже популярним в післявоєнні роки. Але такий ТЗ було не дуже ефективним.

Системи четвертого покоління ретельно стежать за цією справою і коригують суміш таким чином, щоб двигуну не загрожувала поломка.

Пропан (С3Н8). побічний продукт видобутку нафти, вуглецевий газ без запаху і кольору. Знаходиться в зрідженому стані. Бутан (схожий вуглецевий газ) додається в пропан для отримання потрібного октанового числа. Робочий тиск в балоні. 12-15 атмосфер. Балони відносно легкі і компактні (40. 50 кг).

Метан або пропан на авто, що краще. це питання завжди задає та категорія водіїв, яка вирішила перейти на альтернативні джерела палива. Спробуємо розібратися який газ краще для автомобіля. З’ясуємо слабкі і сильні сторони обладнання, зробимо відповідні висновки.

Пропан в цьому плані вигідніше. існує величезний вибір щодо легких, дешевих тороїдальних (в нішу запасного колеса) або циліндричних балонів.

Пакистану. В Україні офіціали навіть Logan газовий пропонують (а у нас його немає). У вашій статті є фотографії вантажівок на метані (великотоннажний комерційний транспорт дуже сильно просуває Китай останнім часом). наприклад в Китаї на 2015 рік було близько 3000 АГНКС (СNG) і майже 1500 АГНКС (LNG), які вже заправляють зрідженим метаном. кріо технології температура топліва.160С.

Також відрізняються газовий редуктор, паливні магістралі (для метану ставлять металеві із захисним покриттям, знову ж через тиск). У пропановому ГБО застосовується мідь або пластик. З КПГ редуктором ставиться манометр для контролю тиску і як опція, електронний датчик з висновком індикації в салон. топливомер газу.

Технічні характеристики двигуна за сучасними мірками скромні: всього 109 л.с. і 160 Нм. і це при обсязі 2,0 л! Втім, зрозуміло, що ставка робилася нема на потужність, а на економічність. Якщо на трасі Caddy витрачає приблизно 7 л бензину, то газу 6,0-6,5 куб. м (газ вважають в метрах кубічних або кілограмах). У місті відповідно 9 л бензину і 8,5 куб. м газу.

Газ на автомобиль, а стоит ли? Основные плюсы и минусы. Просто о сложном

Газове обладнання для автомобілів: Метан

Переклад автотранспорту на вуглеводневі гази почався в середині XX століття в Європі і Північній Америці. Головною причиною цього стала кампанія на захист екології. Зростання цін на бензин зробив такий перехід ще більш привабливим.

Німці випадково виявили, що при стисненні залишкових газів, що виникають після отримання дизельного палива, утворюється скраплений газ. Він конденсировался на стінках, його збирали і продавали в балонах. Коли виникла необхідність в альтернативному паливі, його спробували використовувати в автомобілях.

Якщо ви. власник автомобіля, і щодня їздите на ньому по місту, напевно ви вже втомилися витрачати величезну суму грошей для того, щоб прогодувати свого залізного друга. Але як тоді бути? Все дуже просто. встановлювати в машину газобалонне обладнання, наприклад метан. Відгуки автолюбителів з приводу такого альтернативного виду палива допоможуть нам з’ясувати всі плюси і мінуси такого ГБО.

авто, метан, плюси, мінуси

Що змінюється в конструкції машини після установки такого устаткування?

Після монтажу ГБО ваш автомобіль залишається таким же, яким він і був раніше. Єдині нововведення ви помітите в конструкції паливної магістралі, де фахівці встановлюють спеціальний електромагнітний клапан для перемикання подачі бензину на газ або навпаки. Також у вашому багажнику (якщо це легковий автомобіль) з’явиться металевий балон червоного кольору. А якщо таке ГБО монтується на ГАЗель або ЗІЛ, то розташована ємність буде між рамою і будкою. Це кілька збільшить навантаження на несучі конструкції, тому не варто в вантажних машинах встановлювати по 10-15 балонів, так як це зайві 1000-1500 кілограм ваги.

Як відомо, альтернативний вид палива завжди має переваги перед класичним. Отже, давайте розглянемо, які плюси має газ метан:

 • Відгуки стверджують, що при роботі двигуна на природному газі істотно збільшується термін служби циліндропоршневої групи (приблизно на 30 відсотків).
 • Ресурс заміни масел теж зростає, оскільки даний вид палива не утворює нагару, як бензин.
 • Екологічність. ще один незаперечний плюс, яким володіє газ метан. Відгуки експертів стверджують, що при роботі ДВС на даному паливі октанове число зростає до 100, у вас не буде будь-яких проблем з ДАІ з приводу екологічності свого залізного друга. Викиди СО в атмосферу тут мінімальні.
 • Ціна на паливо. Тут все зрозуміло і, напевно, неважко підрахувати, скільки ви будете витрачати грошей на покупку 7-рублевого метану і 30-рублевого бензину. економія очевидна.
 • Запас ходу. Під цією характеристикою мається на увазі експлуатація автомобіля без дозаправки протягом тривалого часу. І якщо в машині вже 2 бака, то і без додаткової зупинки для покупки палива вона може проїздити в 2 рази більше. Ті автолюбителі, які люблять подорожувати, вже оцінили це і переконалися в корисності установки ГБО «метан» на авто.

Відгуки, звичайно, містять не тільки позитивні, але і негативні моменти. На щастя, їх дуже мало, але все ж ми їх відзначимо:

 • Істотна втрата потужності двигуна. Після установки ГБО автомобіль витрачає 25-30 відсотків своєї потужності, особливо це помітно на вантажних газон, ЗІЛах і ГАЗель.
 • Величезну вагу балонів, наповнених газом метан. Відгуки водіїв кажуть, що при установці кожної ємності машина втрачає до 110 кілограм своєї вантажопідйомності, ось чому не варто встановлювати їх у великій кількості.
 • Мала кількість АЗС. Незважаючи на низьку вартість метану, зустріти газові заправки в Росії можна не на кожному розі, як це буває з бензином, тому для того, щоб заправитися, потрібно добре пошукати заправну станцію.
READ  Заміна олії в МКПП Hyundai Accent

Розбір польотів

Для початку, давайте розберемося з поколіннями ДВС. Спочатку, як усім зрозуміло, були карбюраторні мотори, які пізніше змінилися Моноінжектор, в їх бензин подавався через одну форсунку, звідси й назва. Після з’явилися механічні уприскування. Пальне, в цих системах подавалася через форсунки на кожен циліндр. Насос нагнітав бензин під певним тиском на розподільник, а той в свою чергу пускав пальне на відповідну форсунку, яка розкривалися від певного порогу тиску. Скоро мехвприскі витіснили електричні розподілені уприскування, де форсунка має вигляд електричного клапана, а управляє їй контролер. Ця система широко використовується до теперішнього часу. Найближчим часом фактично всі найбільші автоконцерни випускають мотора з безпосереднім уприскуванням палива. Головною особливістю цих движків, буде те, що форсунки розташовані саме в циліндрі ДВС.

Так от конкретно мотора з безпосереднім уприскуванням стали 5-ими поколінням. Але коли мова заходить про газове обладнання 5 п’ятого покоління, думки розходяться. Хтось каже, що 5-е покоління ГБО засноване на подачі рідкої фази прямо в циліндр. Інші, що 5-е покоління, це обладнання для двигунів з безпосереднім уприскуванням.

Переваги газового палива

У порівнянні з бензином пропан-бутанова суміш має масу переваг:

 • Доступна ціна, яка в середньому на 30-50 відсотків нижче, ніж у бензину.
 • Знижений рівень вихлопу (газ мене токсичний, він значно чистіше бензину, тому шкоди, що завдається їм навколишньому середовищу, помітно нижче, ніж у випадку з бензином).
 • Краща збереження двигуна, адже в процесі згоряння газу утворюється набагато менше нагару і твердих частинок, так і сам мотор на газу працює тихіше, м’якше.
 • Зменшений витрата масла. воно псується повільніше, міняти його доведеться не так часто.
 • Більш рідкісні дозаправки. Авто «газ-бензин» фактично оснащено двома баками. Якщо закінчиться бензин, можна перейти на газ і навпаки, отже, тривалість часу між заправками стане довшим.
 • Відсутність ризику детонації в разі ДТП. Так як на балонах встановлений запобіжний клапан, ризик їх детонації зведений до мінімуму навіть в разі удару. При пошкодженні балона газ випарується, а не утворює вибухонебезпечної калюжі, як відбувається у випадках з бензином. У зв’язку з цим слід згадати температуру горіння бензину і газу в двигуні, якщо в першому випадку (бензин) вона становить 250 градусів, то у випадку з газом це 550 градусів. Говорячи іншими словами, газ набагато менш небезпечний, ніж бензин.
 • Перешкода угону. Як би дивно це не звучало, якщо після зупинки двигуна вийняти комутатор, це заблокує обидві паливні системи, двигун не заведеться і викрасти машину буде нереально. Така ось додаткова противоугонка.

Плюси газового палива

Більшість автолюбителів переходять на газобалонне паливо, хоча таке переобладнання обходиться недешево. Подивимося яку вигоду можна отримати.

При використанні газового палива, можна помітно заощадити (приблизно 10-15% ніж у бензину). Це обладнання, окупиться після 15-20 тисяч кілометрів.

Витрата обох газів на 100 км пробігу розрізняється незначно:

 • Пропан. 10-11 л (ОГБ 5 покоління. 8-9 л).
 • Метан. 9. 10 м куб (10. 12 літрів).
 • Пропан. приблизно 10% (при використанні сучасного обладнання. 1: 1).
 • Метан. в міському режимі 1: 1, за містом. на 15-20% нижче, ніж на бензині.

У комплексі, уповільнення зносу деталей автомобіля (безшумна робота двигуна, відсутня детонація). Відбувається тому, що октанове число газу вище, ніж у бензину і дизельного палива і становить 100 одиниць. Це сприяє продовженню терміну служби силового агрегату, іншими словами, можна заощадити на плановому ремонті движка. Двигун працює рівномірно, витрата масла менше і як наслідок, відсутність утворень від нагару на стінках клапанів і поршнів.

При згорянні бензину низької якості утворюється сажа, з газовим паливом такого не буде.

Основним плюсом газу є екологічність (забруднення повітря нижче в 2 рази, в порівнянні з бензиновим двигуном). Вихлопні гази не містять небезпечних сполук свинцю (шкідливих речовин в 5 разів менше). Менший вплив на здоров’я людини.

Яка ймовірність загоряння від контакту з розігрітим двигуном:

 • Пари бензину можуть спалахнути при 170-250 градусах.
 • Пропан. 365-450.
 • Метан. 536-600 градусів.

Висновок: використання газу безпечніше бензину.

Тепер ми знаємо яким газом заправляють автомобілі і головні його переваги. Залишається визначитися: Що вибрати. пропан або метан?

Заправка і запас ходу

На метані далекі заміські поїздки протипоказані. це правда. Заправні комплекси АГНКС. швидше екзотика, ніж реальність. Їх катастрофічно не вистачає і розташування незручне. А в посудину на 80 літрів. один з поширених варіантів для легкової машини, входить 19м3 метану (приблизно 200 км ходу).

При певних обставинах, є рішення даного питання. Заправляти особистий автомобіль можна за допомогою індивідуального домашнього компресора (міні АГНКС, АДНК). Але. хоч і газ обійдеться більш ніж наполовину дешевше.

Пропановая мережу АГЗС вельми розгалужена, заправитися можна практично в будь-якому місці. Ось тільки якість СНД часто залишає бажати кращого.

Ще один несуттєвий, але мінус. процес закачування CNG триває трохи довше.

Паливо метан плюси і мінуси

Якщо ви. власник автомобіля, і щодня їздите на ньому по місту, напевно ви вже втомилися витрачати величезну суму грошей для того, щоб прогодувати свого залізного друга. Але як тоді бути? Все дуже просто. встановлювати в машину газобалонне обладнання, наприклад метан. Відгуки автолюбителів з приводу такого альтернативного виду палива допоможуть нам з’ясувати всі плюси і мінуси такого ГБО.

Що змінюється в конструкції машини після установки такого устаткування?

Після монтажу ГБО ваш автомобіль залишається таким же, яким він і був раніше. Єдині нововведення ви помітите в конструкції паливної магістралі, де фахівці встановлюють спеціальний електромагнітний клапан для перемикання подачі бензину на газ або навпаки. Також у вашому багажнику (якщо це легковий автомобіль) з’явиться металевий балон червоного кольору. А якщо таке ГБО монтується на ГАЗель або ЗІЛ, то розташована ємність буде між рамою і будкою. Це кілька збільшить навантаження на несучі конструкції, тому не варто в вантажних машинах встановлювати по 10-15 балонів, так як це зайві 1000-1500 кілограм ваги.

Як відомо, альтернативний вид палива завжди має переваги перед класичним. Отже, давайте розглянемо, які плюси має газ метан:

 • Відгуки стверджують, що при роботі двигуна на природному газі істотно збільшується термін служби циліндропоршневої групи (приблизно на 30 відсотків).
 • Ресурс заміни масел теж зростає, оскільки даний вид палива не утворює нагару, як бензин.
 • Екологічність. ще один незаперечний плюс, яким володіє газ метан. Відгуки експертів стверджують, що при роботі ДВС на даному паливі октанове число зростає до 100, у вас не буде будь-яких проблем з ДАІ з приводу екологічності свого залізного друга. Викиди СО в атмосферу тут мінімальні.
 • Ціна на паливо. Тут все зрозуміло і, напевно, неважко підрахувати, скільки ви будете витрачати грошей на покупку 7-рублевого метану і 30-рублевого бензину. економія очевидна.
 • Запас ходу. Під цією характеристикою мається на увазі експлуатація автомобіля без дозаправки протягом тривалого часу. І якщо в машині вже 2 бака, то і без додаткової зупинки для покупки палива вона може проїздити в 2 рази більше. Ті автолюбителі, які люблять подорожувати, вже оцінили це і переконалися в корисності установки ГБО «метан» на авто.

Відгуки, звичайно, містять не тільки позитивні, але і негативні моменти. На щастя, їх дуже мало, але все ж ми їх відзначимо:

 • Істотна втрата потужності двигуна. Після установки ГБО автомобіль витрачає 25-30 відсотків своєї потужності, особливо це помітно на вантажних газон, ЗІЛах і ГАЗель.
 • Величезну вагу балонів, наповнених газом метан. Відгуки водіїв кажуть, що при установці кожної ємності машина втрачає до 110 кілограм своєї вантажопідйомності, ось чому не варто встановлювати їх у великій кількості.
 • Мала кількість АЗС. Незважаючи на низьку вартість метану, зустріти газові заправки в Росії можна не на кожному розі, як це буває з бензином, тому для того, щоб заправитися, потрібно добре пошукати заправну станцію.

Кожен новий ріст цін на паливо, змушує наших співвітчизників, які все ще заправляються бензином, задуматися про встановлення газової апаратури, як скорочення витрат на паливо. Ми вирішили заглибитися в тему установки газової апаратури і проявити плюси і мінуси цієї затії.

Вибираємо тип газу: СПГ або СНД. метан або пропанПо всьому світу використовуються два типи газу в якості палива для автомобілів. Зріджений Нафтовий Газ (СНД. LPG), відомий в народі як пропан (насправді це суміш пропану і бутану), є найпоширенішим. Але є й альтернатива. Стиснутий Природний Газ (СПГ. CNG) або метан, з яким ми найбільше зустрічаємося на кухні, біля газової плити, але для автомобілів його стискають і охолоджують, потім заправляють за допомогою стиснення, під високим тиском. Метан дуже рідко можна знайти на заправних станціях, а в Румунії та Угорщині він повністю отсутствует.Но давайте розглянемо докладніше всі «за» і «проти» установки газобалонного обладнання (ГБО) Зріджений Нафтовий Газ (пропан) Плюси: велика поширеність, менша вартість устаткування (в порівнянні з метанової установкою), економія на паливі 35-45%, більший запас ходу, найкраща робота двігателя.Мінуси: вартість більше (в порівнянні з метаном), зниження потужності двигуна, погана працездатність при низьких температурах, менш екологічний вид палива, зникне разом з нефтью.В цілому, пропан можна знайти практично скрізь, що робить його більш практичним і доступним паливом. Пропан можна з легкістю знайти і в пострадянських країнах і країнах Європейського Союзу. Вартість практично вдвічі нижче в порівнянні з бензином. На сьогоднішній день, вартість літра пропану складає 9,97 лей, що відповідає приблизно 55% від вартості бензину. Проте, витрата пропану, в порівнянні з бензином трохи більше, близько 10-15%, але це трохи, якщо зіставити вартість пропану і бензину. Основним плюсом є дальність дії, в середньому 400-500 км. Установка займає небагато місця в багажнику, особливо якщо використовувати так званий балон-бублик, що встановлюється на місці запасного колеса. При виборі газової установки, варто звернути увагу на сучасні установки четвертого покоління, які позбавляються від страшних мінусів установок перших двох поколінь. Подібні установки оснащені електронним блоком управління і окремими форсунками для кожного циліндра. Це дозволяє домогтися практично ідеальної газо-повітряної суміші, більш низької витрати палива, а також усунути проблеми зносу клапанів і головки блоку циліндрів в цілому. Проблеми, пов’язані із зносом двигуна, викликало високе октанове число пропану, яке наближається до позначки 100, а це означає і більш високе тепловиділення при роботі двигуна, що збільшувало ризик прогорання клапанів, хоча ризик детонації менше, ніж при роботі на бензіне.Сістеми четвертого покоління ретельно стежать за цією справою і коригують суміш таким чином, щоб двигуну не загрожувала поломка. При використанні сучасної газової апаратури можна навпаки збільшити термін служби двигуна, адже при роботі на газі на порушених, клапанах і свічках практично не налипає нагар, на відміну від бензину, що найкращим чином позначається і на чистоту і властивості моторного масла, яке не втрачає свою в’язкість і вимагає більш рідкісної заміни. Втрата в потужності двигуна з переходом з бензину на газ також незначна, близько 2%, в порівнянні з установками минулих поколінь, втрата потужності яких досягала 20%.Якщо стоять морози В.20 або нижче, то що знаходиться в зрідженому стані газ стає ще «твердіше », що впливає на працездатність двигуна при таких низьких температурах. Можуть бути випадки, що машина на газі і зовсім не поїде. Для запобігання цього ефекту, взимку до складу зрідженого нафтового газу концентрація пропану більше, ніж бутану, а влітку, з точністю до навпаки. Якщо бути далекоглядним, то є нафтопродуктом пропан, вичерпається одночасно зі світовими запасами нафти, яких, залишилося всього на 50-100 років. На відміну від пропану, природного газу (метану), людству вистачить більш ніж на 200 років. Але не думаю, що наше і навіть майбутнє покоління наздожене часи, коли світові нафтові запаси будуть ісчерпани.Кстаті, існують автомобілі, які оснащені установкою LPG вже з заводу. Серед них Chevrolet Spark, Dacia Duster, Dacia Logan, Opel Astra, Opel Zafira Tourer, Opel Meriva, Opel Insignia, Opel Corsa, Seat Altea XL, Volkswagen Polo, Volkswagen Golf і деякі моделі Volvo.Сжатий Природний Газ (метан) Плюси: менша вартість палива, економія на паливі (більше, ніж на пропані), працездатність в будь-яку погоду, екологічность.Мінуси: менший запас ходу, менша кількість заправних станцій, велику вагу газової апаратури, з’їдає більше простору в багажному відділенні, зниження потужності двігателя.Главное перевага метану в порівнянні з бензином і навіть пропаном, це найнижча вартість. Але протилежною стороною медалі є його низька поширеність. заправні станції, на яких можна знайти метан можна перерахувати по пальцях. Більш того, запас ходу на метані, в середньому вдвічі менше, ніж на пропані, приблизно 200-250 км, а це, за відсутності інфраструктури (заправки метаном сконцентровані в основному в Кишиневі і Бєльцях), ще більше погіршує ситуацію. Проблема невеликої дальності дії пов’язана з ємністю балонів, призначених для легкових автомобілів, хоча їх габарити і значні, не будемо забувати, що метан знаходиться в газовому вигляді і його обсяг більше, а пропан в рідкому вигляді, відповідно він не настільки об’ємний. Через конструктивну особливості балонів, які повинні витримати зберігається під високим тиском в 200 атмосфер метан, метанова установка дорожче пропановой і окупається вона набагато пізніше. приблизно через 30 000 км, в порівнянні з 20-ма тисячами кілометрів для пропановой установки, зате, після того як газова апаратура окупиться, економія на паливі буде значітельнее.Благодаря своєму газоподібному стану, працездатності метанової установки, не загрожують ніякі морози. Звичайно, в наші дні екологія це добре і метан є одним з найбільш екологічно чистих видів палива, викиди якого в чотири рази нижче, ніж викиди бензинових двигунів, але тих, хто переходить на метан, особливо в нашій країні, це практично не волнует.Одін з найбільш явних мінусів метанової газової апаратури, є велика вага балонів і їх громіздкі габарити, що з’їдають значну частину багажного відділення. Саме це один з факторів, чому установка метанової системи не користується великим попитом. Вона доцільна лише для великих автомобілів, комерційної техніки або позашляховиків з багатолітровими двигунами, які мають більший запас міцності і більше місця для установки балонів. Але якщо і придивлятися до автомобілів, що працюють на метані, варто звернути увагу на автомобілі, обладнані подібною апаратурою з заводу. Заводські системи прораховані набагато краще і займають набагато менше простору, а завдяки використанню композитних матеріалів, балони є легшими і міцнішими. При октановим числом в 110, метан ще більше знижує ризик детонації, але, хоча він і неохоче горить, він виділяє більше тепла, що збільшує навантаження на двигун. Набагато краще, коли двигун адаптований для роботи на метані, а це виключає і втрату потужності, притаманну для НЕ заводських систем. Так як метан горить довше, краще встановлювати подібну апаратуру на автомобілі, двигун яких мають більший хід поршня, що дозволить ефективніше використовувати енергію медленногорящего метану. Серед автомобілів, які з заводу оснащуються працюють на метані двигунами, варто відзначити Fiat Qubo, Fiat Doblo, Opel Combo, Opel Zafira Tourer, Mercedes-Benz B-Клас, Mercedes-Benz E- Клас, Volkswagen Passat і Ford Focus. Краще придбати подібний автомобіль навіть з других рук, ніж думати про оснащення вашого бензинового «коня» метанової установкою. Чи небезпечно газобалонне обладнання? У наші дні, якісно встановлене в спеціалізованому сервісі газобалонне обладнання останнього покоління, безпечніше чисто бензинового автомобіля і навіть безпечніше останнього. Але не варто забувати, як і паливна система бензинового двигуна, газова апаратура вимагає техобслуговування і пильною стеження за її станом. Якісно встановлена ​​апаратура, не повинна пропускати газ. Якщо ви відчуваєте запах газу (насправді газ не має запаху, його «ароматизують», щоб ми могли його відчути), то краще за все перевірити систему на герметичність в спеціалізованому сервісі і не випробовувати долю. Але не варто боятися загоряння і тому, що сучасні газові системи мають спеціальні клапани, які при розгерметизації не дозволяють газу виходити назовні. Що стосується міцності балонів, не варто про це турбується, всі вони тестувалися в симуляції ДТП. Проте, різниця в тиску при зберіганні пропану і метану. 7 атмосфер проти 200 атмосфер, відповідно, змушує думати, що балони з метаном набагато небезпечніше. Тому заводські рішення тут вітаються. Зазвичай балони встановлюються в межах колісної бази, під підлогою, що зменшує їх уразливість в разі ДТП. У підпіллі зберігати метан набагато безпечніше, тому, переконайтеся, що балони не потрапляють під відкрите вплив сонячних променів, змушуючи газ розширюватися, що може привести до плачевних наслідків. але це в крайніх случаях.Еслі все зроблено якісно, ​​то сміливо використовуєте будь-який тип газу і радуйте свій гаманець, але перш за все звести все «за» і «проти», а також вирішите для себе тип газу і якщо витрати на установку окупляться. Але головний фактор, у вашому рішенні на установку газобалонної апаратури, повинен служити ваш щорічний пробіг, який дозволить вам оцінити, наскільки швидко окупиться ця система і чи доцільно на неї витрачатися.

READ  Скільки ходить варіатор на Nissan Qashqai

Метан або пропан на авто, що краще. це питання завжди задає та категорія водіїв, яка вирішила перейти на альтернативні джерела палива. Спробуємо розібратися який газ краще для автомобіля. З’ясуємо слабкі і сильні сторони обладнання, зробимо відповідні висновки.

перший конкурсант

В тій чи іншій мірі 1-ша система застосовувалася голландцями ще в 90-х роках. У газовому балоні встановлювався насос який качав газ до розподільника. Ще таке обладнання ставиться на багатьох заводах-виробниках. Справа в тому, щоб подавати газ через заводські форсунки, необхідно підняти щільність і тиск газу до щільності бензину, тоді регулюванням газоповітряної суміші може управляти і бензиновий контролер без якихось поправок і коефіцієнтів. Але це завод, і як зрозуміло, заводське обладнання можна тільки зняти і поставити на точно таку ж машину. А якщо необхідно поставити таке обладнання з нуля? Так є таке обладнання, яке не вживає випарник, а подає рідку фазу прямо до форсунки. Контролер цього обладнання об’єднаються з діагностичного каналу з бензиновим контролером і вживає його карти опцій. Заводиться автомобіль на газі, не залежно від температури середовища, тому як відпала необхідність випаровувати газ.

Витрата газу і окупність

Порівнюючи і вибираючи, яке ГБО поставити на автомобіль, метан або пропан, в першу чергу вважають термін окупності обладнання.

Зі зрозумілих причин прорахунок точної економіки, в рамках даної статті, зробити складно (скачки цін на паливо і устаткування, особливості ТС, амортизація). Тому зробимо усереднений розрахунок, де кожен, знаючи параметри своєї машини, може підставити їх, отримавши більш конкретні цифри.

 • ціна бензину 43 руб., пропану 20 руб., метану 17 руб.;
 • пробіг за місяць 3000 км.;
 • автомобіль (ДВС 4 циліндри, бензин, витрата бензину на 100 км пробігу 10 л 12900 рублів за місяць);
 • вартість ГБО: пропан 30 000 руб., метан 60 000 руб.

Вважається, що витрата пропан-бутану по відношенню до бензину вище на 10-35%. Візьмемо максимальне значення. 35%, таким чином, коефіцієнт споживання щодо бензину складе 1,35. Виходить, що на пропані витрата на сотню складе 13,5 літрів. В місяць 405 л. газу. 8100 руб. Вигода 37% або 4800 рублів.

Метан вимірюється в кубометрах, його споживання до бензину в середньому на 10% менше (виведено досвідченим шляхом). коеф. 0,9. У нашому випадку. 9 м3. За підсумками місяця 270 метрів кубічних. 4590 руб. Вигідніше майже на 65% або 8310 рублів.

СНД (вартість ГБО / вигоду): 30000/4800 = 6,25 місяців або (окуп.пробег): 6,253000 = 18750 км. пробігу;

КПГ. 60000/8310 = 7,22 міс. або. 7,223000 = 21661 км.

Балони для метану

Метан. це природний газ, для використання в автомобілях, його стискають до 200 бар. Таким є робочий тиск газових балонів для метану. Як Ви самі розумієте, така цифра накладає ряд особливих умов і норм на обладнання. Стискають метан для того, щоб збільшити запас ходу автомобіля. Кубометр метану приблизно дорівнює 1 літру бензину, а в 60 літрах обсягу поміщається 12 кубометрів газу. Звідси випливає, що на 60-літровому балоні метану Ви проїдете відстань як на 12 літрах бензину.

Балони під стиснений природний газ існують трьох типів.

 • Металеві. Цільно литий посуд зі сталі з потовщеними стінками. Термін служби 20 років.
 • Метало-пластикові. Це цільно литий металевий балон, по центру якого сточується під конус шар метала, а на що утворилося пусте місце, намотують композит. Даним маневром досягається меншу вагу балона при тому ж обсязі. Термін служби 15 років.
 • Композитні. Спочатку робиться міцний каркас з алюмінію або композиту, після на каркас наноситься композитна обмотка. Термін служби 15 років.

Композитний балон 2. Метало-пластиковий 3. Металевий

Балони для метану мають порівняно велику вагу. Для це і використовуються технології виробництва із застосуванням композитів. Велика вага балона ускладнює його монтаж на автомобіль. Просто поставити на днище автомобіля і притягти натяжними стрічками ці балони не вийде. Перед встановленням зверніть увагу варити конструкційну підставку з кількома точками кріплення до рами авто.

Дані балони бувають тільки циліндричної форми, і про можливість встановити замість запасного колеса не може бути й мови.

Що гойдається трубопроводів, вони повинні бути безшовним, витримувати багаторазові розтягування під силою високого тиску. Зазвичай у складі газобалонного обладнання застосовується сталева труба діаметром 6 і 10 мм

Метанові заправні пристрої мають свій стандарт.

Газовий редуктор для метану

На вході редуктора встановлений повстяний фільтр, що очищає газ від сміття. Далі за ним знаходиться теплообмінник, який підключений до системи охолодження двигуна. Використовуючи високу температуру охолоджуючої рідини, на даній стадії газ прогрівається і надходить в знижувальну камеру, в якій тиск знижується до 1-3 бар. Далі редуктор, незалежно від покоління ГБО, нічим не відрізняється від редукторів для пропан-бутану.

Для перевірки залишку газу в системі, використовуються манометри з робочим тиском від 0 до 400 бар.

В іншому ГБО працює на метані нічим не відрізняється від пропану.

Газове обладнання для автомобілів метан

Сьогодні існує багато альтернативних видів палива для автомобілів, але все таки більшою популярністю користуються пропан-бутанова суміш. Другим за популярністю варіантом є газове обладнання працює на метані. Про нього і поговоримо.

Плюси і мінуси установки метану

З вище сказаного можна виділити плюси і мінуси використання метану, як альтернативного палива.

 • Велика вага балонів
 • Великий обсяг займає корисне місце багажного відсіку (в разі установки на легковий автомобіль)
 • Малий запас ходу за обсягом балонів, в порівнянні з бензином і пропаном
 • складність установки
 • Вартість установки (всі метанові вузли стоять на порядок вище пропанових)
 • Низька ціна газу, а отже дешева експлуатація
 • Якість газу завжди однакове. Справа в тому, що бензин і пропан, це продукт виробництва. І це виробництво на різних заводах відрізняється, а відповідно і на виході різний продукт. У ситуації з метаном цього немає. Він надходить в балони практично таким же, яким його добули.

Що Вам можна порадити? Якщо Ваш денний пробіг обмежений одним містом і Ви не використовуєте багажник в повному обсязі, тоді варто серйозно задуматися над встановленням метану.

Ідеальним варіантом для установки стисненого природного газу, є такі авто, як рейсові автобуси, таксі, вантажні автомобілі працюють в межах міста і в прилеглих місцях.

Безпека

При витоку пропану газ концентрується по низу, з цієї точки він більш пожежонебезпечний. Метан же навпаки дуже швидко розчиняється в повітрі. Але якщо витік відбувається на відкритому просторі можна не переживати. У закритому приміщенні. чекай біди.

Численні розповіді про вибух метанових балонів, мають місце бути, але ці випадки в чому відбуваються через не своєчасного контролю встановленого обладнання і ігнорування вимог по переоглядові ємностей.

Заправка і запас ходу

На метані далекі заміські поїздки протипоказані. це правда. Заправні комплекси АГНКС. швидше екзотика, ніж реальність. Їх катастрофічно не вистачає і розташування незручне. А в посудину на 80 літрів. один з поширених варіантів для легкової машини, входить 19м3 метану (приблизно 200 км ходу).

При певних обставинах, є рішення даного питання. Заправляти особистий автомобіль можна за допомогою індивідуального домашнього компресора (міні АГНКС, АДНК). Але, хоч і газ обійдеться більш ніж наполовину дешевше.

Пропановая мережу АГЗС вельми розгалужена, заправитися можна практично в будь-якому місці. Ось тільки якість СНД часто залишає бажати кращого.

Ще один несуттєвий, але мінус. процес закачування CNG триває трохи довше.

Відмінності ГБО метан від пропанового

Аналогічне метанове обладнання на той же автомобіль обійдеться в найдешевшому варіанті від 60 тисяч рублів. З комерційним транспортом все ще складніше.

Основний внесок в відміну вносить ціна на газові балони і їх установку. А якщо цей факт застосувати до потужних машин або вантажним, де ставлять не один і не два балони, то переобладнання обійдеться в кругленьку суму.

Так як газ метан стискається під великим тиском, для його транспортування потрібні товстостінні, важкі ємності. До того ж метанові судини мають тільки циліндричну форму, що може утруднити вибір місця під установку і зайняти корисний об’єм багажного відділення. Відносно маси є альтернативне рішення. композитні балони різних розмірів, але в комплекті з запірною арматурою і кріпленням).

Пропан в цьому плані вигідніше. існує величезний вибір щодо легких, дешевих тороїдальних (в нішу запасного колеса) або циліндричних балонів.

Також відрізняються газовий редуктор, паливні магістралі (для метану ставлять металеві із захисним покриттям, знову ж через тиск). У пропановому ГБО застосовується мідь або пластик. З КПГ редуктором ставиться манометр для контролю тиску і як опція, електронний датчик з висновком індикації в салон. топливомер газу.

Своє заправний пристрій у метанового обладнання. В іншому газові системи схожі.

Витрата газу і окупність

Порівнюючи і вибираючи, яке ГБО поставити на автомобіль, метан або пропан, в першу чергу вважають термін окупності обладнання.

Зі зрозумілих причин прорахунок точної економіки, в рамках даної статті, зробити складно (скачки цін на паливо і устаткування, особливості ТС, амортизація). Тому зробимо усереднений розрахунок, де кожен, знаючи параметри своєї машини, може підставити їх, отримавши більш конкретні цифри.

 • ціна бензину 43 руб., пропану 20 руб., метану 17 руб.;
 • пробіг за місяць 3000 км.;
 • автомобіль (ДВС 4 циліндри, бензин, витрата бензину на 100 км пробігу 10 л 12900 рублів за місяць);
 • вартість ГБО: пропан 30 000 руб., метан 60 000 руб.

Вважається, що витрата пропан-бутану по відношенню до бензину вище на 10-35%. Візьмемо максимальне значення. 35%, таким чином, коефіцієнт споживання щодо бензину складе 1,35. Виходить, що на пропані витрата на сотню складе 13,5 літрів. В місяць 405 л. газу. 8100 руб. Вигода 37% або 4800 рублів.

Метан вимірюється в кубометрах, його споживання до бензину в середньому на 10% менше (виведено досвідченим шляхом). коеф. 0,9. У нашому випадку. 9 м3. За підсумками місяця 270 метрів кубічних. 4590 руб. Вигідніше майже на 65% або 8310 рублів.

СНД (вартість ГБО / вигоду): 30000/4800 = 6,25 місяців або (окуп.пробег): 6,253000 = 18750 км. пробігу;

КПГ. 60000/8310 = 7,22 міс. або. 7,223000 = 21661 км.

Вплив газомоторного палива на двигун

Газ в двигуні згорає повільніше бензину, тому що октанове число метану 120, а пропан-бутанової суміші близько 105. З цієї причини з’являються температурні навантаження на випускний тракт, втрата потужності і підвищена витрата пального.

Вирішуються ці проблеми з установкою варіатора випередження кута запалювання (на деяких марках робиться прошивка контролера ГБО). Рекомендується установка на метан і на пропан.

Перевагою метану, також є той факт, що сам по собі газ на багато чистіше СНД. Відповідно газове обладнання простіше і дешевше в обслуговуванні. До того ж при зимової експлуатації немає проблем з замерзають конденсатом. Недоліком буде менша кількість СТО займаються КПГ. З пропаном ситуація зворотна.

Плюсы и минусы эксплуатации авто на ⛽ГАЗУ!

Порівняння двох видів палива

Між газами існують солідні відмінності. Це стосується зберігання і експлуатації (користування). Застосовується до автотранспорту:

 • Метан. екологічно чистий природний газ, видобувається в родовищах з надр землі. Автомобілі з метановим ГБО маркуються. CNG (Compressed Natural Gas) стиснений природний газ або КПГ (компримированні);
 • Пропан-бутан. суміш двох газів, що отримується при діяльності нафтової промисловості. Маркування LPG (Liquified Petroleum Gas) або СНД (зріджений нафтовий газ).

Зберігання та перевезення метану як автомобільного палива здійснюється під тиском 200-250 атмосфер (вимірюється кубічними метрами), пропан-бутану 14-18 атм. (В літрах). Обидва види пального широко застосовуються на легкових авто, вантажних, пасажирських і сільгосптехніки. У двигунах внутрішнього згоряння бензинових, дизельних (газо), газових.

Розглянемо основні плюси і мінуси авто на метані і пропане, в таких показниках як:

 • Ціна і конструктивна різниця між газовим обладнанням.
 • Фінансово економічні вигоди.
 • характеристики мотора.
 • Безпека.
 • Наявність заправних станцій.
 • Питання, що стосуються екології.

Паливо метан плюси і мінуси

Якщо ви. власник автомобіля, і щодня їздите на ньому по місту, напевно ви вже втомилися витрачати величезну суму грошей для того, щоб прогодувати свого залізного друга. Але як тоді бути? Все дуже просто. встановлювати в машину газобалонне обладнання, наприклад метан. Відгуки автолюбителів з приводу такого альтернативного виду палива допоможуть нам з’ясувати всі плюси і мінуси такого ГБО.

READ  Встановлення метану на легковий автомобіль

Що змінюється в конструкції машини після установки такого устаткування?

Після монтажу ГБО ваш автомобіль залишається таким же, яким він і був раніше. Єдині нововведення ви помітите в конструкції паливної магістралі, де фахівці встановлюють спеціальний електромагнітний клапан для перемикання подачі бензину на газ або навпаки. Також у вашому багажнику (якщо це легковий автомобіль) з’явиться металевий балон червоного кольору. А якщо таке ГБО монтується на ГАЗель або ЗІЛ, то розташована ємність буде між рамою і будкою. Це кілька збільшить навантаження на несучі конструкції, тому не варто в вантажних машинах встановлювати по 10-15 балонів, так як це зайві 1000-1500 кілограм ваги.

Як відомо, альтернативний вид палива завжди має переваги перед класичним. Отже, давайте розглянемо, які плюси має газ метан:

 • Відгуки стверджують, що при роботі двигуна на природному газі істотно збільшується термін служби циліндропоршневої групи (приблизно на 30 відсотків).
 • Ресурс заміни масел теж зростає, оскільки даний вид палива не утворює нагару, як бензин.
 • Екологічність. ще один незаперечний плюс, яким володіє газ метан. Відгуки експертів стверджують, що при роботі ДВС на даному паливі октанове число зростає до 100, у вас не буде будь-яких проблем з ДАІ з приводу екологічності свого залізного друга. Викиди СО в атмосферу тут мінімальні.
 • Ціна на паливо. Тут все зрозуміло і, напевно, неважко підрахувати, скільки ви будете витрачати грошей на покупку 7-рублевого метану і 30-рублевого бензину. економія очевидна.
 • Запас ходу. Під цією характеристикою мається на увазі експлуатація автомобіля без дозаправки протягом тривалого часу. І якщо в машині вже 2 бака, то і без додаткової зупинки для покупки палива вона може проїздити в 2 рази більше. Ті автолюбителі, які люблять подорожувати, вже оцінили це і переконалися в корисності установки ГБО «метан» на авто.

Відгуки, звичайно, містять не тільки позитивні, але і негативні моменти. На щастя, їх дуже мало, але все ж ми їх відзначимо:

 • Істотна втрата потужності двигуна. Після установки ГБО автомобіль витрачає 25-30 відсотків своєї потужності, особливо це помітно на вантажних газон, ЗІЛах і ГАЗель.
 • Величезну вагу балонів, наповнених газом метан. Відгуки водіїв кажуть, що при установці кожної ємності машина втрачає до 110 кілограм своєї вантажопідйомності, ось чому не варто встановлювати їх у великій кількості.
 • Мала кількість АЗС. Незважаючи на низьку вартість метану, зустріти газові заправки в Росії можна не на кожному розі, як це буває з бензином, тому для того, щоб заправитися, потрібно добре пошукати заправну станцію.

Кожен новий ріст цін на паливо, змушує наших співвітчизників, які все ще заправляються бензином, задуматися про встановлення газової апаратури, як скорочення витрат на паливо. Ми вирішили заглибитися в тему установки газової апаратури і проявити плюси і мінуси цієї затії.

Вибираємо тип газу: СПГ або СНД. метан або пропанПо всьому світу використовуються два типи газу в якості палива для автомобілів. Зріджений Нафтовий Газ (СНД. LPG), відомий в народі як пропан (насправді це суміш пропану і бутану), є найпоширенішим. Але є й альтернатива. Стиснутий Природний Газ (СПГ. CNG) або метан, з яким ми найбільше зустрічаємося на кухні, біля газової плити, але для автомобілів його стискають і охолоджують, потім заправляють за допомогою стиснення, під високим тиском. Метан дуже рідко можна знайти на заправних станціях, а в Румунії та Угорщині він повністю отсутствует.Но давайте розглянемо докладніше всі «за» і «проти» установки газобалонного обладнання (ГБО) Зріджений Нафтовий Газ (пропан) Плюси: велика поширеність, менша вартість устаткування (в порівнянні з метанової установкою), економія на паливі 35-45%, більший запас ходу, найкраща робота двігателя.Мінуси: вартість більше (в порівнянні з метаном), зниження потужності двигуна, погана працездатність при низьких температурах, менш екологічний вид палива, зникне разом з нефтью.В цілому, пропан можна знайти практично скрізь, що робить його більш практичним і доступним паливом. Пропан можна з легкістю знайти і в пострадянських країнах і країнах Європейського Союзу. Вартість практично вдвічі нижче в порівнянні з бензином. На сьогоднішній день, вартість літра пропану складає 9,97 лей, що відповідає приблизно 55% від вартості бензину. Проте, витрата пропану, в порівнянні з бензином трохи більше, близько 10-15%, але це трохи, якщо зіставити вартість пропану і бензину. Основним плюсом є дальність дії, в середньому 400-500 км. Установка займає небагато місця в багажнику, особливо якщо використовувати так званий балон-бублик, що встановлюється на місці запасного колеса. При виборі газової установки, варто звернути увагу на сучасні установки четвертого покоління, які позбавляються від страшних мінусів установок перших двох поколінь. Подібні установки оснащені електронним блоком управління і окремими форсунками для кожного циліндра. Це дозволяє домогтися практично ідеальної газо-повітряної суміші, більш низької витрати палива, а також усунути проблеми зносу клапанів і головки блоку циліндрів в цілому. Проблеми, пов’язані із зносом двигуна, викликало високе октанове число пропану, яке наближається до позначки 100, а це означає і більш високе тепловиділення при роботі двигуна, що збільшувало ризик прогорання клапанів, хоча ризик детонації менше, ніж при роботі на бензіне.Сістеми четвертого покоління ретельно стежать за цією справою і коригують суміш таким чином, щоб двигуну не загрожувала поломка. При використанні сучасної газової апаратури можна навпаки збільшити термін служби двигуна, адже при роботі на газі на порушених, клапанах і свічках практично не налипає нагар, на відміну від бензину, що найкращим чином позначається і на чистоту і властивості моторного масла, яке не втрачає свою в’язкість і вимагає більш рідкісної заміни. Втрата в потужності двигуна з переходом з бензину на газ також незначна, близько 2%, в порівнянні з установками минулих поколінь, втрата потужності яких досягала 20%.Якщо стоять морози В.20 або нижче, то що знаходиться в зрідженому стані газ стає ще «твердіше », що впливає на працездатність двигуна при таких низьких температурах. Можуть бути випадки, що машина на газі і зовсім не поїде. Для запобігання цього ефекту, взимку до складу зрідженого нафтового газу концентрація пропану більше, ніж бутану, а влітку, з точністю до навпаки. Якщо бути далекоглядним, то є нафтопродуктом пропан, вичерпається одночасно зі світовими запасами нафти, яких, залишилося всього на 50-100 років. На відміну від пропану, природного газу (метану), людству вистачить більш ніж на 200 років. Але не думаю, що наше і навіть майбутнє покоління наздожене часи, коли світові нафтові запаси будуть ісчерпани.Кстаті, існують автомобілі, які оснащені установкою LPG вже з заводу. Серед них Chevrolet Spark, Dacia Duster, Dacia Logan, Opel Astra, Opel Zafira Tourer, Opel Meriva, Opel Insignia, Opel Corsa, Seat Altea XL, Volkswagen Polo, Volkswagen Golf і деякі моделі Volvo.Сжатий Природний Газ (метан) Плюси: менша вартість палива, економія на паливі (більше, ніж на пропані), працездатність в будь-яку погоду, екологічность.Мінуси: менший запас ходу, менша кількість заправних станцій, велику вагу газової апаратури, з’їдає більше простору в багажному відділенні, зниження потужності двігателя.Главное перевага метану в порівнянні з бензином і навіть пропаном, це найнижча вартість. Але протилежною стороною медалі є його низька поширеність. заправні станції, на яких можна знайти метан можна перерахувати по пальцях. Більш того, запас ходу на метані, в середньому вдвічі менше, ніж на пропані, приблизно 200-250 км, а це, за відсутності інфраструктури (заправки метаном сконцентровані в основному в Кишиневі і Бєльцях), ще більше погіршує ситуацію. Проблема невеликої дальності дії пов’язана з ємністю балонів, призначених для легкових автомобілів, хоча їх габарити і значні, не будемо забувати, що метан знаходиться в газовому вигляді і його обсяг більше, а пропан в рідкому вигляді, відповідно він не настільки об’ємний. Через конструктивну особливості балонів, які повинні витримати зберігається під високим тиском в 200 атмосфер метан, метанова установка дорожче пропановой і окупається вона набагато пізніше. приблизно через 30 000 км, в порівнянні з 20-ма тисячами кілометрів для пропановой установки, зате, після того як газова апаратура окупиться, економія на паливі буде значітельнее.Благодаря своєму газоподібному стану, працездатності метанової установки, не загрожують ніякі морози. Звичайно, в наші дні екологія це добре і метан є одним з найбільш екологічно чистих видів палива, викиди якого в чотири рази нижче, ніж викиди бензинових двигунів, але тих, хто переходить на метан, особливо в нашій країні, це практично не волнует.Одін з найбільш явних мінусів метанової газової апаратури, є велика вага балонів і їх громіздкі габарити, що з’їдають значну частину багажного відділення. Саме це один з факторів, чому установка метанової системи не користується великим попитом. Вона доцільна лише для великих автомобілів, комерційної техніки або позашляховиків з багатолітровими двигунами, які мають більший запас міцності і більше місця для установки балонів. Але якщо і придивлятися до автомобілів, що працюють на метані, варто звернути увагу на автомобілі, обладнані подібною апаратурою з заводу. Заводські системи прораховані набагато краще і займають набагато менше простору, а завдяки використанню композитних матеріалів, балони є легшими і міцнішими. При октановим числом в 110, метан ще більше знижує ризик детонації, але, хоча він і неохоче горить, він виділяє більше тепла, що збільшує навантаження на двигун. Набагато краще, коли двигун адаптований для роботи на метані, а це виключає і втрату потужності, притаманну для НЕ заводських систем. Так як метан горить довше, краще встановлювати подібну апаратуру на автомобілі, двигун яких мають більший хід поршня, що дозволить ефективніше використовувати енергію медленногорящего метану. Серед автомобілів, які з заводу оснащуються працюють на метані двигунами, варто відзначити Fiat Qubo, Fiat Doblo, Opel Combo, Opel Zafira Tourer, Mercedes-Benz B-Клас, Mercedes-Benz E- Клас, Volkswagen Passat і Ford Focus. Краще придбати подібний автомобіль навіть з других рук, ніж думати про оснащення вашого бензинового «коня» метанової установкою. Чи небезпечно газобалонне обладнання? У наші дні, якісно встановлене в спеціалізованому сервісі газобалонне обладнання останнього покоління, безпечніше чисто бензинового автомобіля і навіть безпечніше останнього. Але не варто забувати, як і паливна система бензинового двигуна, газова апаратура вимагає техобслуговування і пильною стеження за її станом. Якісно встановлена ​​апаратура, не повинна пропускати газ. Якщо ви відчуваєте запах газу (насправді газ не має запаху, його «ароматизують», щоб ми могли його відчути), то краще за все перевірити систему на герметичність в спеціалізованому сервісі і не випробовувати долю. Але не варто боятися загоряння і тому, що сучасні газові системи мають спеціальні клапани, які при розгерметизації не дозволяють газу виходити назовні. Що стосується міцності балонів, не варто про це турбується, всі вони тестувалися в симуляції ДТП. Проте, різниця в тиску при зберіганні пропану і метану. 7 атмосфер проти 200 атмосфер, відповідно, змушує думати, що балони з метаном набагато небезпечніше. Тому заводські рішення тут вітаються. Зазвичай балони встановлюються в межах колісної бази, під підлогою, що зменшує їх уразливість в разі ДТП. У підпіллі зберігати метан набагато безпечніше, тому, переконайтеся, що балони не потрапляють під відкрите вплив сонячних променів, змушуючи газ розширюватися, що може привести до плачевних наслідків. але це в крайніх случаях.Еслі все зроблено якісно, ​​то сміливо використовуєте будь-який тип газу і радуйте свій гаманець, але перш за все звести все «за» і «проти», а також вирішите для себе тип газу і якщо витрати на установку окупляться. Але головний фактор, у вашому рішенні на установку газобалонної апаратури, повинен служити ваш щорічний пробіг, який дозволить вам оцінити, наскільки швидко окупиться ця система і чи доцільно на неї витрачатися.

Метан або пропан на авто, що краще. це питання завжди задає та категорія водіїв, яка вирішила перейти на альтернативні джерела палива. Спробуємо розібратися який газ краще для автомобіля. З’ясуємо слабкі і сильні сторони обладнання, зробимо відповідні висновки.

Екологія

Цей показник цікавить автолюбителів в останню чергу, але в екологічному плані до метану претензій практично немає. Він набагато чистіше конкурента, у якого міститься досить велика кількість шкідливих домішок. При згорянні метану майже повністю відсутні які забруднюють навколишнє середовище речовини. У сучасних мегаполісах це питання дуже актуальне.

Що краще Коттон або сатин?

Візуально сатин схожий на шовк, але коштує дешевше (і дорожче бавовни). Білизна з цього матеріалу переносить до 300-400 прань, що в рази більше в порівнянні з льоном. Плюс тканину добре тримає форму. Головним недоліком сатину є висока ціна.

Що краще Коттон або бавовна?

Істотних відмінностей між ними немає. хіба що чиста бавовна має товсті нитки. Тому питання того, що краще. котон або бавовна є досить суб’єктивним. Ці тканини еквівалентні один одному. Коттон не є синтетикою, і тому не втрачає популярності завдяки цілому ряду переваг.

Що за матеріал поліестер?

Поліестер. штучна тканина, до складу якої входить поліетилентерефталат. Грубо кажучи, це розплав нафти. Але не бійтеся, вона абсолютно безпечна. Як більшість синтетичних матеріалів, поліестер з’явився в середині минулого століття всередині лабораторій американських вчених.

Як виглядає тканину Коттон?

Коттон-атлас. полотно з шовковистою, блискучою і гладкою на дотик парадній стороною і типовою для бавовни матовою виворітного. Схожість з атласом забезпечує технологія переплетення ниток і використання штучних або натуральних волокон поряд з бавовняними.

На якому режимі прати Котон?

Перу бавовняні речі на режимі «Шерсть» при 30 градусах. На цьому режимі і прання, і полоскання йдуть на однакових температурах, тому нічого не сідає. Я використовуючи для бавовни тільки рідкі порошки. вони практично не дають усадки. Виставляю все вручну: температуру 30 і віджимання на 400.

Як прати Коттон в пральній машині?

Для бездоганної прання в пральній машині важливо знати, що вироби з бавовни білого кольору необхідно прати при температуревише 60 ° C. в той час як кольорові вироби з бавовни можна прати при температурі не вище 60 ° C, з коротким часом ополіскування і мінімальною кількістю оборотів при віджиманні.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS